Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-06, 20:08   #601
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Może niezbyt tani, ale krem ślimakowy z mizona jest świetny
Dokładnie na takie potwierdzenie czekałam, bo mam zamiar go kupić Wielke dzięki. A jeśli używałaś, to w jakim stopniu pomaga?
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:08   #602
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tez nie polecam olei- mojej cerze,wymieszane z HA i solo w ogóle nie służą ,nawet te lekkie.Nie neguje tego ,że może komuś pomogły.OCM tak samo jakoś nie podoba mi się,wiele osób chwali,ale wiele też nabawiło się wielkich gul.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:12   #603
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kiedyś chciałam się zabrać za OCM ale wolę nie ryzykować .. gdziekolwiek czytałam to zawsze na kogoś działało źle. A ja testuję tylko to, co ma działanie albo dobre, albo jak już to żadne. :/
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:17   #604
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Kiedyś chciałam się zabrać za OCM ale wolę nie ryzykować .. gdziekolwiek czytałam to zawsze na kogoś działało źle. A ja testuję tylko to, co ma działanie albo dobre, albo jak już to żadne. :/
Mam tak samo. Szkoda mi jeszcze bardziej psuć buzi,która wcale nie jest w rewelacyjnym stanie sama z siebie.Polecam żel do wtarzy Ziaja Fizjoderm- oczyszcza bardzo delikatnie,prawie że nic nie wysusza, a mam skore mieszana i wrazliwa.
Wiele osob zachwalalo tez humektan-mi po nim zrobily sie bąble na buzi jak po oparzeniu.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:33   #605
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Dokładnie na takie potwierdzenie czekałam, bo mam zamiar go kupić Wielke dzięki. A jeśli używałaś, to w jakim stopniu pomaga?
Miałam dużo starych blizn po trądziku i po miesięcznym używaniu są prawie niewidoczne. Może się jednak pojawić wysyp pryszczy, po jakichś 2 tygodniach dopadło mnie właśnie masowe wyskakiwanie krotek (podobno u niektórych właśnie ślimak wyciąga co jest jeszcze pod skórą siedzi). Co prawda zaczęłam wtedy używać sporo nowych kosmetyków, ale mimo wszystko podejrzewam, że to mizon. Za to teraz nakładam grubszą warstwę na całą twarz (wszystko wchłania się do matu) i rano budzę się ze śliczną buźką Z kosmetyków azjatyckich polecam jeszcze maseczkę truskawkową z baviphatu albo ekstrakt z truskawki z zsk - ładnie rozjaśniają skórę

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Tez nie polecam olei- mojej cerze,wymieszane z HA i solo w ogóle nie służą ,nawet te lekkie.Nie neguje tego ,że może komuś pomogły.OCM tak samo jakoś nie podoba mi się,wiele osób chwali,ale wiele też nabawiło się wielkich gul.
Ja również nie polecam. Nawet taki olej arganowy, który podobno naprawdę jest świetny solo, po kilku dniach stosowania go na noc nabawiłam się masy pryszczy, a pory były pozapychane
Poza tym ciągle nie mogę pojąć jak olej, który mimo wszystko jest tłusty może pomóc jeśli skóra też jest tłusta.
__________________



Edytowane przez Silence_
Czas edycji: 2013-04-06 o 20:34
Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:44   #606
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Miałam dużo starych blizn po trądziku i po miesięcznym używaniu są prawie niewidoczne. Może się jednak pojawić wysyp pryszczy, po jakichś 2 tygodniach dopadło mnie właśnie masowe wyskakiwanie krotek (podobno u niektórych właśnie ślimak wyciąga co jest jeszcze pod skórą siedzi). Co prawda zaczęłam wtedy używać sporo nowych kosmetyków, ale mimo wszystko podejrzewam, że to mizon. Za to teraz nakładam grubszą warstwę na całą twarz (wszystko wchłania się do matu) i rano budzę się ze śliczną buźką Z kosmetyków azjatyckich polecam jeszcze maseczkę truskawkową z baviphatu albo ekstrakt z truskawki z zsk - ładnie rozjaśniają skórę

Wolę się jednak upewnić zanim kupię, ale miesiąc brzmi świetnie... Mam zamiar całkowicie się pozbyć przebarwień do sierpnia a mizona kupuję w maju. Myślisz, że z taką różnicą koloru jak w załączniku da sobie radę w 2-3 miesiące ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bl.jpg (6,5 KB, 30 załadowań)
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:44   #607
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Miałam dużo starych blizn po trądziku i po miesięcznym używaniu są prawie niewidoczne. Może się jednak pojawić wysyp pryszczy, po jakichś 2 tygodniach dopadło mnie właśnie masowe wyskakiwanie krotek (podobno u niektórych właśnie ślimak wyciąga co jest jeszcze pod skórą siedzi). Co prawda zaczęłam wtedy używać sporo nowych kosmetyków, ale mimo wszystko podejrzewam, że to mizon. Za to teraz nakładam grubszą warstwę na całą twarz (wszystko wchłania się do matu) i rano budzę się ze śliczną buźką Z kosmetyków azjatyckich polecam jeszcze maseczkę truskawkową z baviphatu albo ekstrakt z truskawki z zsk - ładnie rozjaśniają skórę


Ja również nie polecam. Nawet taki olej arganowy, który podobno naprawdę jest świetny solo, po kilku dniach stosowania go na noc nabawiłam się masy pryszczy, a pory były pozapychane
Poza tym ciągle nie mogę pojąć jak olej, który mimo wszystko jest tłusty może pomóc jeśli skóra też jest tłusta.
Nie wiem, ale olej jojoba ma sklad analogiczny do ludzkiego sebum- a podlozem niektorych tradzikow jest zly sklad chemiczny sebum .Sebum o zlym skladzie jest lepszym srodowiskiem dla bakterii tradzikowych.Wiec mimo tego ze nie ma sie bardzo tlustej skory, mozna miec zapchane pory i tradzik, wlasnie przez ten zly sklad sebum. Co do innych olei to nie wiem, ale u mnie skora po nimi nadal jest sucha,daja tylko okluzje.A juz szczegolnie olej tamanu swego czasu hit jest ciezki jak smalec.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 20:48   #608
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Wolę się jednak upewnić zanim kupię, ale miesiąc brzmi świetnie... Mam zamiar całkowicie się pozbyć przebarwień do sierpnia a mizona kupuję w maju. Myślisz, że z taką różnicą koloru jak w załączniku da sobie radę w 2-3 miesiące ?
Jeśli nie chcesz kupować od razu całego opakowania to zajrzyj na wątek zakupowy azjatyckich kosmetyków. Akurat teraz nawet jest chyba rozbierany mizon to może jeszcze złapiesz się
Myślę, że powinno pójść Sama mam teraz blizny po ostatnim wysypie jak na drugim kwadraciku więc zdam relację jak to zejdzie
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 20:56   #609
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz kupować od razu całego opakowania to zajrzyj na wątek zakupowy azjatyckich kosmetyków. Akurat teraz nawet jest chyba rozbierany mizon to może jeszcze złapiesz się
Myślę, że powinno pójść Sama mam teraz blizny po ostatnim wysypie jak na drugim kwadraciku więc zdam relację jak to zejdzie
Naczytałam się już wystarczająco a twoje potwierdzenie mnie już upewniło całkowicie. Mizon na majowej liście zakupów na 100 %
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 00:06   #610
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale olej jojoba ma sklad analogiczny do ludzkiego sebum- a podlozem niektorych tradzikow jest zly sklad chemiczny sebum .Sebum o zlym skladzie jest lepszym srodowiskiem dla bakterii tradzikowych.Wiec mimo tego ze nie ma sie bardzo tlustej skory, mozna miec zapchane pory i tradzik, wlasnie przez ten zly sklad sebum. Co do innych olei to nie wiem, ale u mnie skora po nimi nadal jest sucha,daja tylko okluzje.A juz szczegolnie olej tamanu swego czasu hit jest ciezki jak smalec.
Powiem tak: oleje są ok, ale tylko niektóre i w bardzo małych ilościach. Mój ukochany krem ma olej jojoba, słonecznikowy i rzepakowy, ale pewnie w małych ilościach, z dużą porcją aloesu i różnymi olejkami eterycznymi. Zgaduję, że jak mieszamy je na swojej ręce, nawet z HA, to jest ich za dużo. Myślę, że kropelka wystarczy, ale polecałabym tylko te trzy oleje, bo na reszcie (tamanu, zielona herbata, śliwka) się przejechałam.

Po latach walki i zwycięstwie (ha ha, a czas zmarchom zapobiegać, więc zaczyna się nowa zabawa...) z trądzikiem polecam taką pielęgnację: zioła, tlenek cynku, olejki eteryczne, glinki, hydrolaty
Rano i wieczorem:
-delikatny żel bez SLS, ale z jakimś wyciągiem ziołowym na trądzik
-odpowiedni do cery hydrolat lub tonik też z ziołami
-jako krem jakiś zgrabny miks niekomedogennych olejów-aloesu-olejków eterycznych, zero parafiny, wazeliny, parabenów i innych takich.
-w razie pojawienia się krosty miks olejków eterycznych
-jako peeling Savon Noir
-jako maseczkę i puder (bo wkrótce nic innego nie będzie potrzebne ) glinka Rhassoul (działa jak lekki samoopalacz!).
-jak po tych dwóch rzeczach wychodzą zanieczyszczenia i mamy cerę bez krost to można użyć korundu jako peelingu mechanicznego
-suplementacja: cynk, witaminy z grupy B, miedź

Ale przede wszystkim: umiar, spokój, natura
-nie wprowadzać wszystkich kosmetyków na raz (ewentualnie jeśli to jedna seria)
-jeśli po wprowadzeniu nowego kosmetyku wydaje się, że powoduje krosty, to odstawić go do czasu zaleczenia, potem można dać mu drugą szansę, ale nie więcej
-jak coś się sprawdza, to zostawić, zapanować nad manią nowości i kolorowych opakowań. Zmieniać to sobie można krem do rąk, żel pod prysznic albo pomadkę jeśli ktoś nie potrzebuje specjalnej.
-nie rzucać się na kwasy i retinoidy, większość wągrów widzimy tylko my przy dobrym świetle 5 cm od lustra (true!), a te substancje potrafią powodować niekończące się wysypy. Krosty za to widać i to bardzo! Jeśli już, to czasem można zrobić sobie peeling z obłażeniem Jak chce się kwasy i retinoidy to bez filtrów ani rusz, większość bardzo wypryszcza, warto się więc dwa razy zastanowić.
-przebarwienia można wybielić wieloma innymi sposobami niż kwasy i retinoidy

Oczywiście zapobieganie zmarchom to inna bajka i inna dyskusja
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 07:02   #611
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

marcheweczka, tyyyyle przydatnych informacji!
Mogłabyś napisać, które produkty Twoim zdaniem są dobre/które używasz/polecasz? Wiem, jest KWC i inne sprawy, ale ja wolę usłyszeć to od kogoś "doświadczonego"...
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 10:01   #612
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Przepraszam, że tak wbijam na wątek, ale zaintrygowałyście mnie kremem ze śluzem ślimaka. Moja mama stosowała kremy innej firmy niż mizon i prawie całkowicie pozbyła się brązowych plam na policzkach. Moim problemem są różowe blizny po trądziku, troszkę zaskórników, barrdzo błyszcząca się cera. Robią mi się też gule, ale stosuję co 2-3 dni Benzacne 5 na noc, staram się odrzucić czekoladę i wtedy nic mi nie 'wyrasta'.
Ale do rzeczy Przeczytałam [TUTAJ], że w wydzielinie ze śluzu slimaka znajduje się m.in. kwas glikolowy Czy można więc zamówić krem teraz, gdy powoli zbliża się wiosna i lato? Szczerze mówiąc bardzo się nakręciłam na to, że wyrównam koloryt cery I drugie pytanie - czy mogę mojej mamie polecić mizon czy jest to krem bardziej do zmian trądzikowych?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-04-07 o 10:05
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 10:20   #613
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak wbijam na wątek, ale zaintrygowałyście mnie kremem ze śluzem ślimaka. Moja mama stosowała kremy innej firmy niż mizon i prawie całkowicie pozbyła się brązowych plam na policzkach. Moim problemem są różowe blizny po trądziku, troszkę zaskórników, barrdzo błyszcząca się cera. Robią mi się też gule, ale stosuję co 2-3 dni Benzacne 5 na noc, staram się odrzucić czekoladę i wtedy nic mi nie 'wyrasta'.
Ale do rzeczy Przeczytałam [TUTAJ], że w wydzielinie ze śluzu slimaka znajduje się m.in. kwas glikolowy Czy można więc zamówić krem teraz, gdy powoli zbliża się wiosna i lato? Szczerze mówiąc bardzo się nakręciłam na to, że wyrównam koloryt cery I drugie pytanie - czy mogę mojej mamie polecić mizon czy jest to krem bardziej do zmian trądzikowych?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Wydaje mi się, że kwas zawarty w takim kremie nie powinien zachowywać się jak normalny kwas, którego można używać solo. A jeśli boisz się jednak słońca to zacznij używać filtrów. Zresztą ogólnie powinno używać sie filtrów na twarz; wtedy blizny pod wpływem słońca nie ciemnieją jeszcze bardziej i nie pojawiają się nowe przebarwienia.
To jest krem o szerokim spektrum więc wydaje mi sie, że Twoja mama będzie mogła bez obaw używać go
A, i oczywiście wiesz, że w tym linku pokazany jest żel z mizona? Krem jest w szklanym, brązowym opakowaniu. Podobno żel jest bardziej nawilżający, a krem wchłania się szybko do zupełnego matu i później trudno jest nałożyć na niego krem bb. Dlatego ja np. stosuję tylko na noc.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 11:09   #614
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź
Filtry u mnie wiosną i latem są obowiązkowe To mnie uspokoiłaś
Aaa, więc Wy mówiłyście o tym kremie z większym stężeniem (92%?) śluzu ślimaka? W żelu jest 74%. Wydaje mi się, że żel by mi wystarczył, a mamie w takim razie polecę krem.
Dzięki raz jeszcze!

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Zamówiłam kremy na ebayu Zanim dojdą to akurat mój zestaw do pielęgnacji mi się skończy.
Dam Wam znać za parę miesięcy jak efekty
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 12:33   #615
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gel-cream.html same pozytywy! wow! po tym co tu przeczytałam chyba go kupię. Szukam czegoś, co doprowadzi ostatecznie moją cerę do ładu. Jest już dużo łądniejsza, ale wciąz mam trochę przebarwień i jakichs zaskórników. Może on pomoże
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 12:47   #616
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: dermatolog-kuracja tetracylina,duac,zineryt

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Tetralysal to najgorsze G. nic nie pomaga, problem wraca po odstawieniu. Zresztą poczytaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post29215792
mnie właśnie dziwi, ze mi dermatolog już drugi raz wypisała Tetralysal (za drugim razem to za moją prośbą) ale tylko jedno opakowanie, na 16 dni... Przy pierwszej kuracji 16-dniowej to po tych 2 tygodniach efekty dopiero zaczynały się pojawiać.
Teraz tam drugą kurację tym lekiem. Pewnie nie robię zbyt mądrze, ale po tych 16 dniach załatwiłam sobie receptę od znajomego lekarza i kontynuuję bez wiedzy dermatologa, tylko co drugi dzień, za radą lekarza. Oczywiście się wspomagam lekami osłonowymi i jogurtami, więc układ trawienny (choć jest wrażliwy) mam w dobrym stanie. Widzę, że działa. Zewnętrznie stosuję Epiduo, miałam go już ze 3 razy i wiem, że sam z siebie by takich efektów nie dał. Mam nadzieję, że da radę.

Brałyście coś innego niż Tetralysal na trądzik, inne antybiotyki doustnie? Przetestowałam większość preparatów zewnętrznych na receptę, kiedyś derm mi wypisywała robiony w aptece tonik z kwasem salicylowym i erytromycyną. Pomagają w większym lub mniejszym stopniu, ale wolałabym to WYLECZYĆ, a nie leczyć w nieskończoność... Nawet cięższym kalibrem. Nawet, jeśli miałabym przez pół roku nie wypić nawet piwa, co jest dla mnie ogromnym wyrzeczeniem
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 12:54   #617
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Powiem tak: oleje są ok, ale tylko niektóre i w bardzo małych ilościach. Mój ukochany krem ma olej jojoba, słonecznikowy i rzepakowy, ale pewnie w małych ilościach, z dużą porcją aloesu i różnymi olejkami eterycznymi. Zgaduję, że jak mieszamy je na swojej ręce, nawet z HA, to jest ich za dużo. Myślę, że kropelka wystarczy, ale polecałabym tylko te trzy oleje, bo na reszcie (tamanu, zielona herbata, śliwka) się przejechałam.

Po latach walki i zwycięstwie (ha ha, a czas zmarchom zapobiegać, więc zaczyna się nowa zabawa...) z trądzikiem polecam taką pielęgnację: zioła, tlenek cynku, olejki eteryczne, glinki, hydrolaty
Rano i wieczorem:
-delikatny żel bez SLS, ale z jakimś wyciągiem ziołowym na trądzik
-odpowiedni do cery hydrolat lub tonik też z ziołami
-jako krem jakiś zgrabny miks niekomedogennych olejów-aloesu-olejków eterycznych, zero parafiny, wazeliny, parabenów i innych takich.
-w razie pojawienia się krosty miks olejków eterycznych
-jako peeling Savon Noir
-jako maseczkę i puder (bo wkrótce nic innego nie będzie potrzebne ) glinka Rhassoul (działa jak lekki samoopalacz!).
-jak po tych dwóch rzeczach wychodzą zanieczyszczenia i mamy cerę bez krost to można użyć korundu jako peelingu mechanicznego
-suplementacja: cynk, witaminy z grupy B, miedź

Ale przede wszystkim: umiar, spokój, natura
-nie wprowadzać wszystkich kosmetyków na raz (ewentualnie jeśli to jedna seria)
-jeśli po wprowadzeniu nowego kosmetyku wydaje się, że powoduje krosty, to odstawić go do czasu zaleczenia, potem można dać mu drugą szansę, ale nie więcej
-jak coś się sprawdza, to zostawić, zapanować nad manią nowości i kolorowych opakowań. Zmieniać to sobie można krem do rąk, żel pod prysznic albo pomadkę jeśli ktoś nie potrzebuje specjalnej.
-nie rzucać się na kwasy i retinoidy, większość wągrów widzimy tylko my przy dobrym świetle 5 cm od lustra (true!), a te substancje potrafią powodować niekończące się wysypy. Krosty za to widać i to bardzo! Jeśli już, to czasem można zrobić sobie peeling z obłażeniem Jak chce się kwasy i retinoidy to bez filtrów ani rusz, większość bardzo wypryszcza, warto się więc dwa razy zastanowić.
-przebarwienia można wybielić wieloma innymi sposobami niż kwasy i retinoidy

Oczywiście zapobieganie zmarchom to inna bajka i inna dyskusja

Właśnie się zastanawiam jaki olej zamówić do kwasu HA. Borykam się ciągle z zaskórnikami i krostkami, mam mnóstwo wągrów i nierównomierny koloryt cery przez przebarwienia. Teraz stosuję Acne Derm, na noc serum lemon, ale nie widzę poprawy ostatnio....
Maseczki ze spiruliny i białej glinki też już nie przynoszą takich efektów jak ostatnio. A nawet wyskoczyły mi dwie gule na brodzie, pewnie hormony szaleją albo to olej jojoba tak działa... Jako hydrolatu używam wody różanej a jako żelu do mycia mydła Arabian Nights. Co byście mi poleciły?


Jak stosujesz tę glinkę, że działa jak samoopalacz??? To ta z Organique?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 12:56   #618
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Pozwolę się nie zgodzić. Jaki jest sens stosowania czegoś, co nie zapobiega krostkom? Moim zdaniem oleje w większym stężeniu w ogóle nie nadają się do cery trądzikowej. Nawet w postaci OCM czy z kwasem hialoronowym.

Jedyne co toleruję do małe stężenia niekomedogennych olejów w moim kremie. Przecież cerę można nawilżyć i odżywić inaczej. Jest witamina C, niacynamid, mocznik, kwas hialuronowy.

Odkąd to zrozumiałam praktycznie pożegnałam się z trądzikiem.
Oj, każdy ma inną skórę, nie ma co generalizować. Mi, podobnie jak Magnusowi, bardzo pasuje stosowanie połączenia olejku z żelem hialuronowym, wklepuję to w zwilżoną hydrolatem twarz. Mam skórę wrażliwą i skłonną do wysuszania. Wiem, że samo nawilżanie lekkimi, nietłustymi kremami czy żelem hialuronowym nie wystarcza, a tłustsze kremy zwykle zapychają. Dzięki natłuszczaniu skóry, nawilżenie się dłużej utrzymuje Trzeba tylko znaleźć niekomedogenne olejki, ja uwielbiam np. z kocanki, macerat z kasztanowca albo brzozowy, lubię też oliwę z oliwek, choć niektórych zapycha. Koszt niski, a przynajmniej wiem, że mi taki miks nie zapcha porów, nie uczuli ani nie podrażni.

A leczenie trądziku swoją drogą
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-04-07 o 12:58
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:11   #619
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

fiasco ja brałam Unidox -2 krotnie powtarzałam kuracje ,za 1-szym razem świetne efekty(po 2 tyg. idealna cera) ,za 2. już gorsze...(Tetryalysal też brałam raz czy 2) Jednak z antybiotykami jest tak,że działają,jak je się bierze(w przypadku jakieś infekcji innej bierzesz antybiotyk-jesteś wyleczona),a tu chyba problemem jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Wydaje mi się,że trądzik jest tak skomplikowaną sprawą,że wszystko ma wpływ : kosmetyki,to ile śpimy,dieta,tryb życia i pewnie wiele innych rzeczy o których pojęcia nie mamy(jak np. migdałki,niewyleczone zęby,czekolada,dym papierosowy,alkohol,mleko ... ) Ja po wypróbowaniu już naprawdę wielu rzeczy - 6 lat o ile nie więcej leczenia się u dermatologów... (a najlepiej sprawdzał się właśnie Unidox i Zineryt) zdecydowałam się na retinoidy doustnie.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 13:35   #620
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Tez nie polecam olei- mojej cerze,wymieszane z HA i solo w ogóle nie służą ,nawet te lekkie.Nie neguje tego ,że może komuś pomogły.OCM tak samo jakoś nie podoba mi się,wiele osób chwali,ale wiele też nabawiło się wielkich gul.
ja próbowałam 2 razy OCM i mi nie podeszło. Nie chodzi nawet o to, że to zabieg czasochłonny czy że mnie wypryszczyło, tylko konieczność używania wysokiej temperatury zmasakrowała mi naczynka. Ja nawet nie myję twarzy pod prysznicem, bo używam do tego letniej wody żeby nie dorobić się buraka (który i tak sie czasem robi, ale nie chcę mu pomagać wysoką temperaturą). No i ciepło też nie sprzyja gojeniu się stanów zapalnych, przynajmniej u mnie...

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
fiasco ja brałam Unidox -2 krotnie powtarzałam kuracje ,za 1-szym razem świetne efekty(po 2 tyg. idealna cera) ,za 2. już gorsze...(Tetryalysal też brałam raz czy 2) Jednak z antybiotykami jest tak,że działają,jak je się bierze(w przypadku jakieś infekcji innej bierzesz antybiotyk-jesteś wyleczona),a tu chyba problemem jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Wydaje mi się,że trądzik jest tak skomplikowaną sprawą,że wszystko ma wpływ : kosmetyki,to ile śpimy,dieta,tryb życia i pewnie wiele innych rzeczy o których pojęcia nie mamy(jak np. migdałki,niewyleczone zęby,czekolada,dym papierosowy,alkohol,mleko ... ) Ja po wypróbowaniu już naprawdę wielu rzeczy - 6 lat o ile nie więcej leczenia się u dermatologów... (a najlepiej sprawdzał się właśnie Unidox i Zineryt) zdecydowałam się na retinoidy doustnie.
dzięki za odpowiedź może następnym razem zapytam dermatolog o retinoidy, choć na razie się do niej nie wybieram... Zraziłam się do niej, a to ponoć najlepsza u mnie w mieście

U mnie jest ciężka sprawa, bo nie potrafię sobie dobrać odpowiedniej diety. Wiem, że mleko może mieć wpływ na trądzik, ale nie jestem w stanie wyeliminować go z codziennego jadłospisu. Trochę to głupie, ale jestem wegetarianką a nie przepadam za warzywami Więc moja dieta to głównie produkty mleczne (zwłaszcza na śniadanie: płatki z mlekiem albo owsianka, też jogurty i serki) i zbożowe, staram się codziennie jeść owoce albo chociaż pić soki, warzyw nie jem codziennie, ale ja w ogóle jem niedużo bo mam wolną przemianę materii, co w połączeniu z małą ilością ruchu przekłada się na szybkie przybieranie na wadze... Dieta jest moją piętą achillesową
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-04-07 o 13:36
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 19:36   #621
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
marcheweczka, tyyyyle przydatnych informacji!
Mogłabyś napisać, które produkty Twoim zdaniem są dobre/które używasz/polecasz? Wiem, jest KWC i inne sprawy, ale ja wolę usłyszeć to od kogoś "doświadczonego"...
Pisałam parę stron temu o serii Alva Rhassoul. Polecam krem oczyszczający, spray specjalny i żel punktowy.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Jak stosujesz tę glinkę, że działa jak samoopalacz??? To ta z Organique?
W Organique moim zdaniem się ostro przepłaca fundując im lokal i ładne opakowania. Kupiłam najtańszą na Lawendowej Farmie.
Z tym opalaniem to spokojnie, nikt Ci nie powie, że byłaś na wakacjach. Ale z pewnością niweluje bielenie po filtrach i nadaje skórze taki zdrowy koloryt, co jest dla mnie ważne, bo mam z natury śniadą cerę i odkąd stosuję filtry wyglądam nieciekawie.
Glinkę Rhassoul polecam również jako maseczkę. Najlepsza ze wszystkich glinek.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 20:13   #622
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja mialam glinkę Ghassoul(to chyba to samo co Rhassoul) i dostalam po niej wokol ust jakichs malych pecherzykow,kupowalam ja w mydlarni franciszka.

Co do serii alvy-wszystko fajnie, ale ten krem oczyszczajacy bardzo wysusza, tak samo spray regenerujący(innych specyfikow nie mialam).

Co do odżywiania, w wielu źródłach piszą,że dieta nie ma specjalnego wpływu na trądzik,ale są też takie co twierdzą na odwrót,więc nie wiadomo.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 21:15   #623
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Myślicie, że to oryginał? -> http://allegro.pl/mizon-snail-recove...156316493.html

Nigdy nie kupowałam na ebay, wolę nasze tradycyjne allegro...

a napaliłam się na krem jak głupia!
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 21:37   #624
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny !

Postanowiłam dołączyć do Waszego wątku jeśli mogę właśnie przeczytałam wszystkie strony tej części a jutro zabiorę się za czytanie poprzedniej

Mam do Was pytanie dotyczące mojej obecnej "kuracji".
Po nieudanych walkach "domowymi" i "drogeryjnymi" oraz aptecznymi sposobami, w końcu udałam się do lekarza. Byłam u dermatologa i pierwsza pani przepisała mi Isotrexin i jakiś drugi lek który miał identyczne substancje aktywne i był z tej samej firmy. WYkupiłam leki - nie działały. Kolejna próba - Dalacin T - efekty na początku jakiekolwiek były, ale długofalowo okazały się mizerne a skóra niezwykle przesuszona. ZMieniłam zatem dermatologa. Kolejny powiedział mi żebym stosowała Skinoren a jeśli nie pomoże to za jakiś czas zmienimy specyfik.

Powiedzcie mi proszę co sądzicie o taiej kuracji:
1. Skinoren - codziennie wieczorem, po oczyszczeniu twarzy
2. Rano - lekki krem nawilżający i od razu po powrocie do domu (codziennie koło 11) zmywanie makijażu i poranna dawka Skinorenu.
3. 2 razy w tygodniu zielona glinka a po jej zmyciu Serum z kwasem hialuronowym.
4. Raz w tygodniu enzymatyczny peeling ziołowy z Organique (w składzie jest: bromelaina, kaolin, papaina, krwawnik, kwas cytrynowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy, melisa, prawoślaz i REGU®-CEA)
5. Oczywiście codzienna pielęgnacja mycie makijażu Biodermą a buzi żelem (używam tego z Vichy Normaderm) i tonizacja tonikiem (też Normaderm).

Błagam dziewczyny, powiedzcie co o tym sądzicie?? mam ten trądzik od mniej więcej 12 roku życia (teraz mam 22) i już nie wiem co mam robić Obecnie mam mnóstwo zmian (zaskórniki, gule, zaczerwienienia) na policzkach i wzdłuż żuchwy . Oczywiście więcej na jednym policzku niż na drugim, a jakże! Staram się jak najmniej dotykać twarzy w ciągu dnia, żeby nie nanosić kolejnych bakterii. Wycieram buzię chusteczkami a nie ręcznikiem. Telefon przecieram szmatką z alkoholem. Mimo wszystko, na twarzy mam istną masakrę

Nie wiem czy stosowanie wysuszającego Skinorenu i peelingu enzymatycznego to dobry pomysł? widziałam, że któraś z Was napisała, żeby wysuszonej skórze dać "odpaść" samej, bo po peelingu mogą wyjść przebarwienia? Jednak Pani ekspedientka (wyglądająca na dość kompetentną) zapewniała mnie, że do cery trądzikowej ten peeling się nadaje jak najbardziej mimo stosowania środków wysuszających.
__________________


Edytowane przez wiewioreczka
Czas edycji: 2013-04-07 o 21:48
wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 21:44   #625
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !

Postanowiłam dołączyć do Waszego wątku jeśli mogę właśnie przeczytałam wszystkie strony tej części a jutro zabiorę się za czytanie poprzedniej

Mam do Was pytanie dotyczące mojej obecnej "kuracji".
Po nieudanych walkach "domowymi" i "drogeryjnymi" oraz aptecznymi sposobami, w końcu udałam się do lekarza. Byłam u dermatologa i pierwsza pani przepisała mi Isotrexin i jakiś drugi lek który miał identyczne substancje aktywne i był z tej samej firmy. WYkupiłam leki - nie działały. Kolejna próba - Dalacin T - efekty na początku jakiekolwiek były, ale długofalowo okazały się mizerne a skóra niezwykle przesuszona. ZMieniłam zatem dermatologa. Kolejny powiedział mi żebym stosowała Skinoren a jeśli nie pomoże to za jakiś czas zmienimy specyfik.

Powiedzcie mi proszę co sądzicie o taiej kuracji:
1. Skinoren - codziennie wieczorem, po oczyszczeniu twarzy
2. Rano - lekki krem nawilżający i od razu po powrocie do domu (codziennie koło 11) zmywanie makijażu i poranna dawka Skinorenu.
3. 2 razy w tygodniu zielona glinka a po jej zmyciu Serum z kwasem hialuronowym.
4. Raz w tygodniu enzymatyczny peeling ziołowy z Organique (w składzie jest: bromelaina, kaolin, papaina, krwawnik, kwas cytrynowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy, melisa, prawoślaz i REGU®-CEA)
5. Oczywiście codzienna pielęgnacja mycie makijażu Biodermą a buzi żelem (używam tego z Vichy Normaderm) i tonizacja tonikiem (też Normaderm).

Błagam dziewczyny, powiedzcie co o tym sądzicie?? mam ten trądzik od mniej więcej 12 roku życia (teraz mam 22) i już nie wiem co mam robić

Nie wiem czy stosowanie wysuszającego Skinorenu i peelingu enzymatycznego to dobry pomysł? widziałam, że któraś z Was napisała, żeby wysuszonej skórze dać "odpaść" samej, bo po peelingu mogą wyjść przebarwienia? Jednak Pani ekspedientka (wyglądająca na dość kompetentną) zapewniała mnie, że do cery trądzikowej ten peeling się nadaje jak najbardziej mimo stosowania środków wysuszających.
A jak dlugo stosowalas isotrexin ,ze uważasz ze ci nie pomogl? czytalam troche o retinoidach i niektore osoby pisaly, ze wysyp trwal nawet do 4 miesiecy,ale potem efekty super.Ja uzywalam acne dermu i skinorenu, jesli będziesz wytrwala to będą efekty.Acnederm i skinoren ladnie wybiela blizny, zapobiega powstawaniu nowych zaskornikow i pryszczy.wszystko jednak niestety dopiero po jakims czasie, na początku nawet po nim moze wypryszczyc,skóra się łuszczy,szczypie.
Co do normadermow, to ja bym byla ostrozna,sklady nieciekawe,przesuszysz buźke, a skinoren też wysusza .Ja polecam do mycia twarzy żel ziaja fizjodermale to tylko takie moje luźne przemyślenia
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 21:45   #626
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Myślicie, że to oryginał? -> http://allegro.pl/mizon-snail-recove...156316493.html

Nigdy nie kupowałam na ebay, wolę nasze tradycyjne allegro...

a napaliłam się na krem jak głupia!
Na ebayu był w podobnej cenie, więc chyba tak
Ja właśnie pierwszy raz zamawiałam z ebaya i nie obyło się bez pomocy TŻ , tylko że ja jeszcze zamawiałam ten krem (bo ten z aukcji, którą wkleiłaś, to jest żel-krem) dla mamy, a była znaczna różnica w cenie pomiędzy allegro a ebayem (na allegro był droższy).

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-04-07 o 21:47
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 21:53   #627
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Myślicie, że to oryginał? -> http://allegro.pl/mizon-snail-recove...156316493.html

Nigdy nie kupowałam na ebay, wolę nasze tradycyjne allegro...

a napaliłam się na krem jak głupia!
Z tego co się orientuję to tubka tego kremu na gmarket kosztuje ok. 20zł więc prawdopodobnie nie jest to żadna podróbka Zresztą chyba częściej podrabiane są kremy bb niż produkty typowo pielęgnacyjne.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 22:03   #628
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Już się nie mogę doczekać mojego ślimaczka Strasznie się na to napaliłam .. czuję, że tetralysal i epiduo mi służą; broda i czoło się oczyszczają (mały wysyp) a na polikach czysto (zawsze miałam na nich masakrę!) poza, właśnie przebarwieniami. No i mam nadzieję, że mizon nie będzie kolidował z lekami .. ale jestem dobrej myśli.
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%

Edytowane przez rinneko
Czas edycji: 2013-04-07 o 22:05
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 22:10   #629
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
A jak dlugo stosowalas isotrexin ,ze uważasz ze ci nie pomogl? czytalam troche o retinoidach i niektore osoby pisaly, ze wysyp trwal nawet do 4 miesiecy,ale potem efekty super.Ja uzywalam acne dermu i skinorenu, jesli będziesz wytrwala to będą efekty.Acnederm i skinoren ladnie wybiela blizny, zapobiega powstawaniu nowych zaskornikow i pryszczy.wszystko jednak niestety dopiero po jakims czasie, na początku nawet po nim moze wypryszczyc,skóra się łuszczy,szczypie.
Co do normadermow, to ja bym byla ostrozna,sklady nieciekawe,przesuszysz buźke, a skinoren też wysusza .Ja polecam do mycia twarzy żel ziaja fizjodermale to tylko takie moje luźne przemyślenia


Dzięki bardzo za odpowiedź! stosowałam go ze 3 miesiące , ale bardzo piekła mnie skóra i ciągle coś wyskakiwało i byłam zdenerwowana , poza tym ta dermatolog co mi go przepisywała nie wzbudzała wielkiego zaufania, więc ostatecznie zrezygnowałam.

Co do normadermów, jak tylko skończe te opakowania co mam to zainteresuję się czymś delikatniejszym.

Zastanawiam się tylko, czy w związku z wysuszającym działaniem skinorenu nie powinnam nawilżać się jakoś "od środka"? wyczytałam w tej części wątku że stosowałyście GAL.

EDIT jeszcze mam takie pytanie, widzę, że lipss napisała, że sam Acnederm to za mało i że poleca stosowanie w duecie z Differinem.. CO o tym sądzicie? może też powinnam wprowadzić do mojej kuracji dodatkowo jakiś dodatek? Differin albo może chociaż Effaclar K??
__________________


Edytowane przez wiewioreczka
Czas edycji: 2013-04-07 o 22:32
wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 22:13   #630
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja trochę z innej beczki zapytam się Nie wiem jak duży trądzik macie dziewczyny, ale czy nie próbowałyście jakiejś diety oczyszczającej organizm? Czasami wiele zależy od tego co jemy i ile chemii w nas zalega.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.