Jaki sposób na przemądrzałą i nietaktowną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 22:34   #1
Iselle
Zadomowienie
 
Avatar Iselle
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: woj. śląskie - Zagłębie
Wiadomości: 1 475
GG do Iselle

Jaki sposób na przemądrzałą i nietaktowną?


Hej.
Może rzucicie jakimś pomysłem, nie musi być fajny, byleby skuteczny.
Otóż mam w pracy taką jedną "koleżankę" która pracuje pół roku krócej niż ja (a ja pracuję 4) a wtrąca się mnie i innym do każdego klienta (pracujemy w handlu specjalistycznym) podważając nasz autorytet, wymądrza się a przy tym obija (nie robi zamówień, pisze smsy kiedy nie chce się jej obsługiwać, prawie codziennie do pracy przychodzi jej nastoletni synalek na prywatę, a jak nie to koleżaneczki różnej maści) a no i jeszcze jak idzie czasem z klientką coś mierzyć i dobierać to gada z nią godzinę albo i dłużej (najczęściej nie na temat) a ja i druga osoba musimy robić wszystko czyli zamawiać i rozpakowywać towar i obsługiwać ludzi a czasem robi się spora kolejka. Dodam do tego jeszcze włażenie w tyłek szefowej (gdyby tylko mogła to nazwałaby ją swoją mamą bo ze wszystkiego się jej zwierza, wazelinuje jak tylko ją zobaczy itd.).
A jak ma zrywy to swoim życiem prywatnym w każdej wolnej chwili zadręcza nas, klientów i nawet PH (większość się z niej śmieje za plecami).
Ja już jej zwracałam uwagę żeby mi się nie wtrącała - w sposób zawoalowany nie działa wcale (ma się za super inteligentną ale takich rzeczy w ogóle nie łapie), powiedziane wprost nie przy klientach działa... ale na krótko. Już nawet strach się odezwać do klienta żeby się nie wchrzaniła z tymi swoimi mądrościami i wykładami. Mnie naprawdę już to męczy bo chyba nikt nie lubi być tak traktowany. A ona nawet w prywatnych dyskusjach zawsze ma inne zdanie i zawsze wie najlepiej (a żeby dodać smaczku to jeszcze potrafiła powiedzieć obcej osobie że to niby ja zawsze jestem w opozycji do niej celowo - a mnie przecież nie interesuje jakie ona ma poglądy i od jakiegoś już czasu unikam dyskusji na jakiekolwiek tematy bo mam lepsze zajęcia niż użeranie się z osobą która nie bardzo wie na jakim świecie żyje).
Jestem już naprawdę bliska zwrócenia jej uwagi przy klientach bo skoro ona mnie przy nich dyskredytuje (i nie tylko mnie) to może niech poczuje jak to jest; pewnie dlatego że wydaje mi się że wszystkie możliwości już wyczerpałam.
Jestem też głęboko zażenowana kiedy zaczepia jakąś klientkę (np. ostatnio moją) i napada na nią słownie czemu nie używa produktu takiego a takiego bo powinna go używać i próbuje to wciskać. Ja wychodzę z założenia że każdy klient jest dorosły i wie co robić i nie trzeba mu matkować (pokażę na przykładzie drogerii: pracownica na życzenie klientki pomaga jej dobrać tusz pogrubiający rzęsy, a tymczasem druga podchodzi i mówi "przepraszam że pani to mówię ale ma pani takie zmarszczki, CZEMU PANI NIE UŻYWA KREMU PRZECIWZMARSZCZKOWEGO?" i włazi między klientkę a koleżankę z pracy jakby ta druga w ogóle nie istniała - co byście pomyślały będąc taką klientką?).
Generalnie atmosfera jest kiepska bo próbuje wprowadzać jakąś rywalizację puszeniem się i popisywaniem jakby co najmniej była tu prezesem korporacji (a to mała firma z 1 szefową), ja się odzywałam kilka razy, koleżanki nic nie robią ale też źle się z tym czują. A ja w żadnych wyścigach nie mam ochoty brać udziału bo to poniżej mojego poziomu i lubię spokój a poza tym znam swoje miejsce i swoją wartość.
Proszę Was o rady (bo może o czymś jeszcze nie pomyślałam).
Iselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 12:24   #2
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Jaki sposób na przemądrzałą i nietaktowną?

Ja rozumiem, że tej kobieciemoże się zdarzyć kilka razy być nietaktowną, ale jeśli to jest częste zjawisko, to trzeba raz a dobrze powiedzieć co nam nie pasi. Jeśli czujesz się niekomfortowo w pracy to zrób coś, żeby to zmienić. Niestety zauważam, że jeśli czasem współpracuję z ludźmi i jestem dla nich miła to odpłacają mi się często pyskowaniem i obgadywaniem za plecami. A gdy ich opier..olę to ich stosunek do mnie się zmienia o 180stopni, są mili aż do niestrawności. Często są zdziwieni, że taka miła i nieśmiała osoba może wyrazić na głos swoje niezadowolenie.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2013-05-01 o 12:26
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 09:10   #3
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Jaki sposób na przemądrzałą i nietaktowną?

A może spróbuj ją zwalczyć jej metodami....skoro rozmawiałaś i do niej nic nie dociera to jak zachowasz się toczka w toczkę jak ona zobaczy jak to smakuje i może w końcu zrozumie, że to co robi jest faux pas
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 10:21   #4
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Jaki sposób na przemądrzałą i nietaktowną?

twoja koleżanka lubi robić dużo szumu wokół siebie... jak chce być "gwiazdą " to niech będzie... może zadawaj jej jakieś specjalistyczne pytania przy klientach?
niech się wykaże swoją wiedza, skoro wszystko wie najlepiej
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.