Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-20, 14:19   #3811
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kathyw92 Pokaż wiadomość
Jeżeli kuracja pomoże to skutki uboczne można przeboleć, choć czasami są okrutne (absolutnie nie chcę straszyć, ale trzeba się nastawić na wszystko)
Co do lampy LED, ja osobiście nie polecam. W moim przypadku wyciągała wszystkie syfki na wierzch w nieskończoność i tylko wywaliłam straaaasznie dużo kasy na to[COLOR="Silver"]
Ja najbardziej to się boję wypadania włosów ale moja derma powiedziała,że tylko jedna osoba jej się na to skarżyła i to niekoniecznie powodem mogły być te tabletki.
No właśnie chyba zrezygnuję z tej lampy,bo trzeba by robić serię i znowu tyle kasy w piz....
Znam parę osób po kuracji Curacne i wszystkie są zadowolone,więc oby i mnie się poszczęściło
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 14:44   #3812
kathyw92
Raczkowanie
 
Avatar kathyw92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja najbardziej to się boję wypadania włosów ale moja derma powiedziała,że tylko jedna osoba jej się na to skarżyła i to niekoniecznie powodem mogły być te tabletki.
No właśnie chyba zrezygnuję z tej lampy,bo trzeba by robić serię i znowu tyle kasy w piz....
Znam parę osób po kuracji Curacne i wszystkie są zadowolone,więc oby i mnie się poszczęściło
Na pewno zadziała trzeba być dobrej myśli
A lampę zostaw na walczenie z ewentualnymi bliznami i śladami po kuracji, bo tu z czystym sumieniem ten sposób polecę, choć też trzeba przygotować portfel na taką serię zabiegów, ale sądzę, że warto
kathyw92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 14:55   #3813
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja bardzo boję się skutków ubocznych,ale jednak postanowiłam,że na jesień startuję z Curacne do tego czasu mam Acnatac żel (z tretynoiną), jeszcze jedną maść 2 razy w tygodniu + zabiegi tretynoinowe aby w miarę utrzymać tą skórę do jesieni, mam jeszcze spróbować serii naświetlań lampą LED, stosowała to już któraś z Was?
Ja miałam LEDy na skórę głowy, ale nie mam pewności czy to w ogóle pomogło. Na Twoim miejscu bym sobie darowała.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 17:09   #3814
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

maszzwidyyy a stosujesz jakikolwiek krem nawilżający? polecam fitomed krem nawilżający, można zamówić na doz. pl i odebrać w aptece. ja stosuję go tylko na noc, w dzień za bardzo bym się świeciła, ale niektórzy stosują. poza tym jeśli chodzi o czerwienienie to niestety z biegiem kuracji coraz bardziej mi się nasilało.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-06-20 o 17:11
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 18:44   #3815
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
maszzwidyyy a stosujesz jakikolwiek krem nawilżający? polecam fitomed krem nawilżający, można zamówić na doz. pl i odebrać w aptece. ja stosuję go tylko na noc, w dzień za bardzo bym się świeciła, ale niektórzy stosują. poza tym jeśli chodzi o czerwienienie to niestety z biegiem kuracji coraz bardziej mi się nasilało.
Skończyłam piąty miesiąc kuracji i w końcu przestałam się czerwienić
Skóra nadal jest w ciut innym kolorze (choć zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem nie taka moja uroda), ale nie jest to już taki burak jak wcześniej
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 18:56   #3816
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
maszzwidyyy a stosujesz jakikolwiek krem nawilżający? polecam fitomed krem nawilżający, można zamówić na doz. pl i odebrać w aptece. ja stosuję go tylko na noc, w dzień za bardzo bym się świeciła, ale niektórzy stosują. poza tym jeśli chodzi o czerwienienie to niestety z biegiem kuracji coraz bardziej mi się nasilało.

Właśnie jak przed kuracją nie byłem czerwony, tak teraz niestety się zdarza. Mam nadzieję, że jak kuracja się skończy to problem zniknie sam. Obecnie używam na wieczór AA Men (https://sklep.kosmetykiaa.pl/images/...dukty/3985.jpg), wcześniej Loreal (http://www.lorealparis.pl/_pl/_pl/mi...-wrazliwej.jpg), ale po tym drugim często czerwieniłem się jeszcze bardziej. Przydałoby mi się coś takiego, co po zastosowaniu doprowadza kolor skóry do normalności, chociaż na kilka godzin..
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 20:41   #3817
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Przydałoby mi się coś takiego, co po zastosowaniu doprowadza kolor skóry do normalności, chociaż na kilka godzin..
W takim razie jeśli nie zależy ci na nawilżeniu (znaczy się masz nawilżoną cerę), tylko na zamaskowaniu buraka to nic innego oprócz makijażu nie polecę. U mnie nieźle się sprawdza.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-20, 21:21   #3818
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Właśnie jak przed kuracją nie byłem czerwony, tak teraz niestety się zdarza. Mam nadzieję, że jak kuracja się skończy to problem zniknie sam. Obecnie używam na wieczór AA Men (https://sklep.kosmetykiaa.pl/images/...dukty/3985.jpg), wcześniej Loreal (http://www.lorealparis.pl/_pl/_pl/mi...-wrazliwej.jpg), ale po tym drugim często czerwieniłem się jeszcze bardziej. Przydałoby mi się coś takiego, co po zastosowaniu doprowadza kolor skóry do normalności, chociaż na kilka godzin..
Teraz nie ma sensu z tym walczyć, musisz skończyć kurację żeby skóra wróciła do swojego koloru

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Ja póki co już nie wierzę, że moje przebarwienia kiedykolwiek znikną same. Minęły 3 miesiące, nic się nie przejaśniło, wręcz mam wrażenie, że ciągle widzę nowe. I to przy pielęgnacji SPF 50. Założe się, że po pół roku będzie tak samo. No nic, ewidentnie czekają mnie lasery.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 21:38   #3819
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja póki co już nie wierzę, że moje przebarwienia kiedykolwiek znikną same. Minęły 3 miesiące, nic się nie przejaśniło, wręcz mam wrażenie, że ciągle widzę nowe. I to przy pielęgnacji SPF 50. Założe się, że po pół roku będzie tak samo. No nic, ewidentnie czekają mnie lasery.
Nie trać nadziei Ja postanowiłam poczekać do jeseni z walką z przebarwieniami i bliznami a na razie tylko robie sobie maseczki z kurkumy i tyle Ale ja skończyłam w sumie nie całe 2 miechy temu, ne mam pojęcia, czy coś zbledły, ale jakoś sobie z tym poradze (a przynajmniej spróbuje )
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 22:13   #3820
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jakbyście zdecydowały się na jakieś zabiegi, to proszę, nie opuszczajcie wątku i dajcie znać.
Ja na 100% jestem nastawiona na laser po kuracji, bo dziury w twarzy same się nie zapełnią.
Na razie jednak modlę się, żeby w ogóle była okazja decydować się na laser, a nie np. kolejną kurację
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 09:22   #3821
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jakbyście zdecydowały się na jakieś zabiegi, to proszę, nie opuszczajcie wątku i dajcie znać.
Ja na 100% jestem nastawiona na laser po kuracji, bo dziury w twarzy same się nie zapełnią.
Na razie jednak modlę się, żeby w ogóle była okazja decydować się na laser, a nie np. kolejną kurację
ja też zdecyduje sie na laser po, dziury same nie znikną..
czy schodzi wam skóra z twarzy, szczególnie no i broda, cienkimi płatkami, nawet po czestym nawilzaniu? mi tak , czubek nosa i kąciki ust. u mnie żadne maści na usta nie przynoszą takiej ulgi jak alantan.
po ostatnich badaniach krwi mialam nie dość że bardzi niski poziom żelaza to i ferrytyne do kitu, myslicie ze to powod wypadania moich super mega cienkich wlosow?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 10:05   #3822
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

chyba jednak ten alantandermoline krem lekki mnie zapycha (dziś się pojawiła jakaś krostka na policzku i na brodzie jeszcze jedna). Szkoda bo wiązałam z nim duże nadzieje
Używałyście może tego kremu, jak wasza skóra reagowała?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 10:47   #3823
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
czy schodzi wam skóra z twarzy, szczególnie no i broda, cienkimi płatkami, nawet po czestym nawilzaniu? mi tak , czubek nosa i kąciki ust. u mnie żadne maści na usta nie przynoszą takiej ulgi jak alantan.
Przy częstym nawilżaniu nie.

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
po ostatnich badaniach krwi mialam nie dość że bardzi niski poziom żelaza to i ferrytyne do kitu, myslicie ze to powod wypadania moich super mega cienkich wlosow?
Myślę, że bankowo. Jeśli nie jedyny to na pewno bardzo istotny.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 12:02   #3824
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Z tymi włosami to zawsze radzę najpierw spojrzeć na skórę głowy - czy jest przesuszona, łuszczy się, widać łupież? Jeśli tak to bez zaleczenia tego nie ma szans na zdrowe włosy. U mnie zawsze łupież był skorelowany z wypadaniem. Teraz jest tak samo. Fryzjerka poleciła mi Cyrkogel 3x w tygodniu na głowę + Zoxin szampon raz w tygodniu. Wiem, że dopiero jak zwalczę ten łupież mogę liczyć na poprawę w wypadaniu, inaczej mogę zjeść tone suplementów i to nic nie da.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 12:17   #3825
kathyw92
Raczkowanie
 
Avatar kathyw92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
ja też zdecyduje sie na laser po, dziury same nie znikną..
na dziury proponuję mikrodermabrazję, bo led niekoniecznie może sobie z nimi poradzić, chyba, że myślicie faktycznie o laserze takim prawdziwym to niestety nie miałam jeszcze okazji sprawdzić jak działa, więc nie doradzę
Ale na same ślady/ przebarwienia lampa wystarczy, natomiast jak są dziury lub wypukłe blizny to zdecydowanie mikro polecam

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
u mnie żadne maści na usta nie przynoszą takiej ulgi jak alantan.
Mi już w trzecim tygodniu złuszczyły się całe usta i od tej pory tylko Alantan Plus i Linomag dają im radę. Tisane niestety nie ogarnia moich ust i kącików i trzeba chodzić z tubką maści wszędzie zamiast jak każdy zwykły człowiek z pomadką


A co sądzicie o serach nawilżających i wodzie termalnej? Stosowała któraś? Może to być lepsze rozwiązanie niż krem?

Edytowane przez kathyw92
Czas edycji: 2014-06-21 o 12:18
kathyw92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 21:10   #3826
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kathyw92 Pokaż wiadomość
na dziury proponuję mikrodermabrazję, bo led niekoniecznie może sobie z nimi poradzić, chyba, że myślicie faktycznie o laserze takim prawdziwym to niestety nie miałam jeszcze okazji sprawdzić jak działa, więc nie doradzę
Ale na same ślady/ przebarwienia lampa wystarczy, natomiast jak są dziury lub wypukłe blizny to zdecydowanie mikro polecam
Oczywiście, że o prawdziwym laserze, niby jaki to nieprawdziwy?
Mikrodermabrazji nie mogę zastosować, bo mam naczynkową cerę, to po pierwsze. A po drugie to słaby kaliber, na przebarwienia seria pewnie i by pomogła, ale na pewno nie na blizny (ubytki w skórze po kilka milimetrów), których mam sporo.

Cytat:
Napisane przez kathyw92 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o serach nawilżających i wodzie termalnej? Stosowała któraś? Może to być lepsze rozwiązanie niż krem?
Stosowałam, stosuję. W jakim sensie lepsze? Zastąpić nie zastąpi.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 21:41   #3827
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja po tym jak cera zwariowała po odstawieniu Izo wyrzuciłam wszystkie kremy w kąt, bo bałam się , że to przez nie mam takie pogorszenie. Zaczełam używac serum z kwasem hialuronowym firmy Dermo Pharma. Nawilża i wchłania się w kilka sekund. Idealna sprawa, ale niestety buteleczka wystarcza na jakiś miesiąc,a kosztuje troche ponad 30 zł.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 22:58   #3828
kathyw92
Raczkowanie
 
Avatar kathyw92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Oczywiście, że o prawdziwym laserze, niby jaki to nieprawdziwy?
Mikrodermabrazji nie mogę zastosować, bo mam naczynkową cerę, to po pierwsze. A po drugie to słaby kaliber, na przebarwienia seria pewnie i by pomogła, ale na pewno nie na blizny (ubytki w skórze po kilka milimetrów), których mam sporo.
W wielu miejscach, gdzie można takie zabiegi wykonywać są one nazwane "laserowymi", a tak na prawdę wykorzystywana jest fototerapia IPL+RF i dużo osób potocznie mówi na to właśnie laser, stąd moje pytanie


Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Stosowałam, stosuję. W jakim sensie lepsze? Zastąpić nie zastąpi.
Wiem, że nie zastąpi, ale np czy będą lepsze np doraźnie na te nieszczęsne płatki skóry i czy też bardzo wspomoże krem, czy raczej nie będzie to efekt bardzo odczuwalny przy dobrym kremie. Pytam, bo nigdy nie stosowałam takiego rodzaju kosmetyków, a moja skóra domaga się ostatnio czegoś więcej
kathyw92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 08:17   #3829
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=na te nieszczęsne płatki skóry [/QUOTE]

skąd ja to znam, muszę się wybrać do dobrej kosmetyczki, która zaleci co będzie lepsze. nie tyle mam blizny potrądzikowe ale dziurki po zaskórnikach i okresie dojrzewania. brzydko to wygląda wiec skoro wyleczę się (a taki scenariusz właśnie zakładam) to później chce się wygładzić żebym już naprawdę miała ładniejszą cerę i nie musiała tak zawsze stosować podkładów.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 10:18   #3830
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

to po zaskórnikach mogą zostać dziurki? o.O
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 11:13   #3831
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
to po zaskórnikach mogą zostać dziurki? o.O
oczywiście. tym bardziej, że w okresie dojrzewania było ich mnóstwo i wszystkich sama się pozbywałam. do tego oczywiście inne młodzieńcze wypryski i podziurawiona cera gotowa.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 18:36   #3832
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny! Można dołączyć ?

Dziś wzięłam pierwszą tabletkę zawierającą Isotretinoin. Mieszkam w Niemczech i lek który otrzymałam nazywa się IsoGalen, dawka dzienna 20 mg.
Moje problemy z trądzikiem trwaja ponad 13 lat, miałam jeszcze w PL jakieś 8 lat temu krótką kurację Izotekiem i około roku było super. Potem wszystko wróciło ale słabiej.

Od 3 lat mieszkam w Niemczech i pół roku temu po otrzymaniu awansu a co zatym idzie- większej ilości pracy i obowiązków z moją skórą jest gorzej i gorzej. Pani dermatolog po wypróbowaniu kilku kremów, które nie pomogły zgodziła się z moją propozycją przepisania Iso. Zrobiono mi badania krwi i test ciążowy z krwi dodatkowo musiałam rozpocząć (miesiąc temu) terapię hormonalną by nie zajść w ciąże- wybrałam zastrzyk co 12 tygodni.

Odbierając tabletki z apteki, miesięczne opakowanie otrzymałam za darmo chyba dlatego, że to moje pierwsze opakowanie podpytałam też o kremy nawilżające i dostałam od razu kilka próbek 5 ml każda, do wypróbowania(bo bezsensu byłoby dla mnie kupować od razu całe opakowania), który krem najlepiej na mnie działa

Liczę na dobre efekty bo już mnie moja cera dobija...

Pozdrowienia
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 19:15   #3833
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Można dołączyć ?

Dziś wzięłam pierwszą tabletkę zawierającą Isotretinoin. Mieszkam w Niemczech i lek który otrzymałam nazywa się IsoGalen, dawka dzienna 20 mg.
Moje problemy z trądzikiem trwaja ponad 13 lat, miałam jeszcze w PL jakieś 8 lat temu krótką kurację Izotekiem i około roku było super. Potem wszystko wróciło ale słabiej.

Od 3 lat mieszkam w Niemczech i pół roku temu po otrzymaniu awansu a co zatym idzie- większej ilości pracy i obowiązków z moją skórą jest gorzej i gorzej. Pani dermatolog po wypróbowaniu kilku kremów, które nie pomogły zgodziła się z moją propozycją przepisania Iso. Zrobiono mi badania krwi i test ciążowy z krwi dodatkowo musiałam rozpocząć (miesiąc temu) terapię hormonalną by nie zajść w ciąże- wybrałam zastrzyk co 12 tygodni.

Odbierając tabletki z apteki, miesięczne opakowanie otrzymałam za darmo chyba dlatego, że to moje pierwsze opakowanie podpytałam też o kremy nawilżające i dostałam od razu kilka próbek 5 ml każda, do wypróbowania(bo bezsensu byłoby dla mnie kupować od razu całe opakowania), który krem najlepiej na mnie działa

Liczę na dobre efekty bo już mnie moja cera dobija...

Pozdrowienia
Hej
Ale se masz super, że dostałaś za darmo i jeszcze tyle próbek W ogóle w niemczech jest refundowany ten lek?
Aaa i to nie jest pocieszające, że to jest twoa druga kuracja
Powodzenia
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 19:35   #3834
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
Od 3 lat mieszkam w Niemczech i pół roku temu po otrzymaniu awansu a co zatym idzie- większej ilości pracy i obowiązków z moją skórą jest gorzej i gorzej.
Mogę zapytać gdzie pracujesz? Tzn. nie chodzi mi konkretnie, tylko o branżę.
Ja niby nie pracuję w miejscu gdzie jakoś specjalnie pracuje się twarzą, ale jednak z ludźmi, publiką, dlatego jak sobie pomyślę o nawrocie trądziku to mi słabo. W obecnym miejscu pracy nikt mnie z trądzikiem nie widział.
Dziewczyny nie miałyście problemów z trądzikiem w pracy?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 19:55   #3835
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziekuję
Ah ta pierwsza kuracja to jakieś nieporozumienie wielkie było, to były opakowania po 5 tabletek chyba i 2 takie opakowania tylko wzięłam taki zacny był mój lekarz więc nie dziwne, że wróciło

Wydaje mi się, że jest refundowane, przynajmniej tak wychodzi w aptece internetowej gdy wpiszę, że to na państwową receptę to wychodzi 0,00 euro.

Ah moja praca to żadna tajemnica Pracuję w markecie Aldi i od kiedy zaczęłam tam normalnie pracować a nie tylko od czasu do czasu pomagać to problemy z cerą znacznie się nasiliły. powodem może być stres oczywiście, ale także klimatyzacja, nawet ten ciąły kontakt z pieniędzmi a wiadomo tam bakterie i czasem sie do twarzy dotknie, poza tym zabieganie to i potówki mi się pojawiły :/
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-23, 23:17   #3836
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja na szczęście pracuje z domu, nikt nie musi mnie oglądać
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 14:43   #3837
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Nie wiem, czy ktoś mnie tu pamięta. Ale stwierdziła, że pewnie dobrze zrobię jak wam to napiszę. Jestem już ponad miesiąc po zakończeniu kuracji i jest super. Nic się nie pojawia, twarz się nie przetłuszcza. Skutki uboczne ustąpiły. Podsumowując jestem bardzo zadowolona z kuracji. I trzymam za was kciuki, żeby u was też zakończyło się pomyślnie.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-24, 15:27   #3838
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kajaccn Pokaż wiadomość
powodem może być stres oczywiście, ale także klimatyzacja
Właśnie. Ja się obawiam, że nawet jeśli kuracja pomoże, to i tak stres i klima zniweczą efekty. Klimatyzacji wiadomo, staram się w biurze nie nadużywać, ale nie zawsze się da, bo spocona siedzieć też nie mogę. A stres... niestety stały towarzysz.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;47018924]Nie wiem, czy ktoś mnie tu pamięta. Ale stwierdziła, że pewnie dobrze zrobię jak wam to napiszę. [/QUOTE]

Ja pamiętam, tylko już niekoniecznie przypominam sobie czy z tego wątku. Gratuluję. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze beztrądzikowego życia.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-06-24 o 15:29
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 07:17   #3839
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;47018924]Nie wiem, czy ktoś mnie tu pamięta. Ale stwierdziła, że pewnie dobrze zrobię jak wam to napiszę. Jestem już ponad miesiąc po zakończeniu kuracji i jest super. Nic się nie pojawia, twarz się nie przetłuszcza. Skutki uboczne ustąpiły. Podsumowując jestem bardzo zadowolona z kuracji. I trzymam za was kciuki, żeby u was też zakończyło się pomyślnie. [/QUOTE]


super! gratulacje!!! chyba każda z nas chciałaby takiego właśnie zakończenia
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-25, 07:41   #3840
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;47018924]Nie wiem, czy ktoś mnie tu pamięta. Ale stwierdziła, że pewnie dobrze zrobię jak wam to napiszę. Jestem już ponad miesiąc po zakończeniu kuracji i jest super. Nic się nie pojawia, twarz się nie przetłuszcza. Skutki uboczne ustąpiły. Podsumowując jestem bardzo zadowolona z kuracji. I trzymam za was kciuki, żeby u was też zakończyło się pomyślnie. [/QUOTE]

Super I oby tak zostało , ja jestem juz prawie 2 miesiące po zakończeniu i też jest dobrze
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.