Dlaczego nie mogą używać perfum. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-05, 17:48   #1
MimizuMimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 11

Dlaczego nie mogą używać perfum.


Wiecie co jest moim marzeniem? Ślicznie pachnące perfumy. A czemu się mi nie ziści? No właśnie do końca nie wiem, może ktoś z Was mi pomoże.
Po użyciu nawet najmniejszej ilości, jakichkolwiek perfum, mam po kilku minutach objawy alergii. Katar, suche oczy, trudności z oddychaniem.

Jakieś pomysły na co mogę być uczulona?
1. Co ważne, dezodoranty mnie nie uczulają.
2. Mając całą serię kosmetyków z tym samym zapachem (np paczki AVON), mogę używać wszystkich kosmetyków łącznie z dezodorantami, tylko nie perfum.
3. Nie przeszkadza mi jak stoi koło mnie ktoś mocno wyperfumowany.

Jakieś pomysły czego nie mogę i czy mam możliwość zakupu perfum które będę mogła używać dla ślicznej chmurki zapachowej?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MimizuMimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 18:16   #2
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

Hmm nie wiem co to za uczulenie ale może spróbuj poszukać i potestować perfumy w olejku bez alkoholu?
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 21:36   #3
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

Cytat:
Napisane przez MimizuMimi Pokaż wiadomość
Wiecie co jest moim marzeniem? Ślicznie pachnące perfumy. A czemu się mi nie ziści? No właśnie do końca nie wiem, może ktoś z Was mi pomoże.
Po użyciu nawet najmniejszej ilości, jakichkolwiek perfum, mam po kilku minutach objawy alergii. Katar, suche oczy, trudności z oddychaniem.

Jakieś pomysły na co mogę być uczulona?
1. Co ważne, dezodoranty mnie nie uczulają.
2. Mając całą serię kosmetyków z tym samym zapachem (np paczki AVON), mogę używać wszystkich kosmetyków łącznie z dezodorantami, tylko nie perfum.
3. Nie przeszkadza mi jak stoi koło mnie ktoś mocno wyperfumowany.

Jakieś pomysły czego nie mogę i czy mam możliwość zakupu perfum które będę mogła używać dla ślicznej chmurki zapachowej?

może to być kwestia stężenia aktywnych składników - dezodoranty i inne kosmetyki pielęgnacyjne perfumowane zawierają barzo małą ilość pachnących dodatków, a wody perfumowane i toaletowe o wiele więcej

jeśli to faktycznie uczulenie, nie wróżę dobrze, objawy alergii zazwyczaj są coraz silniejsze, nawet na mniejsze ilości alergenu, więc potem mogą zacząć Cię uczulać takze inne, pachnące kosmetyki

Cytat:
Napisane przez rosana Pokaż wiadomość
Hmm nie wiem co to za uczulenie ale może spróbuj poszukać i potestować perfumy w olejku bez alkoholu?
dezodoranty zazwyczaj zawierają alkohol, a one Autorki nie uczulają
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 08:19   #4
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

Cytat:
Napisane przez MimizuMimi Pokaż wiadomość
Wiecie co jest moim marzeniem? Ślicznie pachnące perfumy. A czemu się mi nie ziści? No właśnie do końca nie wiem, może ktoś z Was mi pomoże.
Po użyciu nawet najmniejszej ilości, jakichkolwiek perfum, mam po kilku minutach objawy alergii. Katar, suche oczy, trudności z oddychaniem.

Jakieś pomysły na co mogę być uczulona?
1. Co ważne, dezodoranty mnie nie uczulają.
2. Mając całą serię kosmetyków z tym samym zapachem (np paczki AVON), mogę używać wszystkich kosmetyków łącznie z dezodorantami, tylko nie perfum.
3. Nie przeszkadza mi jak stoi koło mnie ktoś mocno wyperfumowany.

Jakieś pomysły czego nie mogę i czy mam możliwość zakupu perfum które będę mogła używać dla ślicznej chmurki zapachowej?
Moze odpusc sobie aplikowanie na szyi i za uszami, a zobacz co się bedzie dzialo jak spsikasz sobie np tylko nadgarstki
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 12:21   #5
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

Ale ta alergia to objaw skorny czy bardziej kwestie układu oddechowego?
A jak psikalabys tylko na ubrania skoro poperfumowana osoba z otoczenia nie powoduje takich objawów?
Albo może coś z wód kolonskich bardziej, albo odwiedzających?
Albo perfumy organiczne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 12:41   #6
MimizuMimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 11
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

Skórny w ogóle. Raczej czysto oddechowa, katar, duszności, kaszel i ogólnie 15 minut po użyciu czuję się jakbym miała grypę.

Jeżeli chodzi o używanie "nie za blisko" nosa, to niestety, ale obrywam nawet jak sprawdzam będąc z kimś w drogerii zapach na nadgarstku.
Trochę mniej ale nadal.

Fakt że musiałabym sprawdzić na ubraniach, bo nie jestem tu pewna reakcji. Może pomimo tego że reakcja oddechowa, to jednak kontaktowa.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MimizuMimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 20:48   #7
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

Cytat:
Napisane przez MimizuMimi Pokaż wiadomość
Skórny w ogóle. Raczej czysto oddechowa, katar, duszności, kaszel i ogólnie 15 minut po użyciu czuję się jakbym miała grypę.

Jeżeli chodzi o używanie "nie za blisko" nosa, to niestety, ale obrywam nawet jak sprawdzam będąc z kimś w drogerii zapach na nadgarstku.
Trochę mniej ale nadal.

Fakt że musiałabym sprawdzić na ubraniach, bo nie jestem tu pewna reakcji. Może pomimo tego że reakcja oddechowa, to jednak kontaktowa.
Współczuję bardzo - to, o czym piszesz, to ewidentna reakcja alergiczna, u mnie (ale na pyłki, nie perfumy) bywa tak, że mam słabe objawy typu katar kaszel, ale jestem mega osłabiona - właśnie jakby grypa.

Spróbuj z olejkami - co prawda wybór nie jest za duży, ale warto sprawdzić. Żeby nie tracić kasy w ciemno, możesz spróbować na początek z tanimi - np w yasmeen można kupować małe pojemności, z kolei oryginaly.com sprzedaje olejki al haramain, dość tanie. Olejki są"ciężkie", trzymają się raczej blisko skóry, może się uda.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 20:26   #8
ktrznn
Raczkowanie
 
Avatar ktrznn
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 484
Dot.: Dlaczego nie mogą używać perfum.

z olejków eterycznych można robić fajne mieszanki ja lubię np. mandarynkę z bazylią albo paczulę z różą
ktrznn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-18 21:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.