Laserowa korekta wady wzroku - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-14, 11:33   #2101
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Jak radziliście sobie z myciem twarzy i włosów po zabiegu? W dniu zabiegu można użyć rano chociaż kremu do twarzy (o makijażu wiem, że nie)?
wydaje mi sie, ze lepiej jakbys sie powstrzymala z tym kremem przez kilka dni, chyba az tak bardzo suchej twarzy nie masz
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 10:23   #2102
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mija juz 10 dzien po korekcji. Troche sie niepokoje, ze ostrosc z bliska jest slaba, to normalne? Z daleka widze dobrze, a np piszac to mam rozmazane albo podwojne litery...
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 22:03   #2103
Mewa001
Raczkowanie
 
Avatar Mewa001
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 136
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
napewno to ogromna wygoda zycia ale jak masz po tym nosic soczewk ito chyba nie warto....


ja poszlam bo juz oko przestalo tolerowac soczewki,
mialam -7 prawie oraz -11 (-9 oraz -2 astygmatyzm) i w mavicie powiedzieli ze tylko SMILE i przewidzieli ze 100% pewnoscia ze bede miec 0 i -2

tak jest ale w tym gdzie mam -2 mam caly czas niedowidzenie (przed operacja i po tez mam) wiec jakby nie uzywam tego oka.


ale mam rozszczepianie swiatla noca i operacje mialam w maju 2016 ale nie zaluje.
hej, możesz coś więcej napisać o swoim rozszczepieniu światła nocą? Czy widzisz takie białe aureolki naokoło źródeł światła czy może coś innego?
Mnie światło rozszczepia się na poszczególne kolory wiec widzę kolorową tęczę i to w takich jakby krótkich czterech odcinkach naokoło źródła światła...strasznie to dziwne i nawet optometrystka mi powiedziała, że pierwszy raz słyszy o czymś takim... Lekarz natomiast uspokoił mnie, że to minie tylko trzeba czasu..
U Ciebie widzę już dwa lata po zabiegu i nadal masz takie same rozszczepienie jak zaraz po zabiegu? Czy coś się zmieniło?
Mewa001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 08:33   #2104
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem umówiona za dwa tygodnie w poznańskiej Optegrze na kwalifikację i kilka dni później na Lentivu, jeśli kwalifikację przejdę pomyślnie. Mam wadę ok. -3, małe cylindry. Nienawidzę okularów, a soczewki, które nosiłam od ok. 15 lat powoli stają się coraz mniej wygodne.
Mam Hashimoto, utrzymywaną w ryzach niedoczynność tarczycy, reszta raczej w normie. Na infolinii powiedzieli, że to nie są czynniki bezwzględnie dyskwalifikujące, ale każdy przypadek trzeba potraktować pojedynczo i przebadać. Ma ktoś z Was doświadczenie z laserową korekcją przy Hashi?

Edytowane przez white.apple
Czas edycji: 2018-04-27 o 08:35
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 21:31   #2105
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Jestem umówiona za dwa tygodnie w poznańskiej Optegrze na kwalifikację i kilka dni później na Lentivu, jeśli kwalifikację przejdę pomyślnie. Mam wadę ok. -3, małe cylindry. Nienawidzę okularów, a soczewki, które nosiłam od ok. 15 lat powoli stają się coraz mniej wygodne.
Mam Hashimoto, utrzymywaną w ryzach niedoczynność tarczycy, reszta raczej w normie. Na infolinii powiedzieli, że to nie są czynniki bezwzględnie dyskwalifikujące, ale każdy przypadek trzeba potraktować pojedynczo i przebadać. Ma ktoś z Was doświadczenie z laserową korekcją przy Hashi?
Ciekawa jestem czy Cię zakwalifikują, bo sama mam podobną sytuację zdrowotną. Od niedawna rozważam korektę.
Na anglojęzycznych stronach znajdziesz więcej o korekcie przy hashimoto. Na polskich nie ma zbyt wiele, sporo klinik nie wykonuje zabiegu u osób z hashi
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 12:40   #2106
mononoke
Raczkowanie
 
Avatar mononoke
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Mija juz 10 dzien po korekcji. Troche sie niepokoje, ze ostrosc z bliska jest slaba, to normalne? Z daleka widze dobrze, a np piszac to mam rozmazane albo podwojne litery...
Jeszcze wszystko się unormuje, tylko musi minąć z miesiąc co najmniej. Miałam taki sam problem przy pracy przy komputerze, ale w końcu oczy się przyzwyczaiły. Cierpliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Komm in mein Boot
ein Sturm kommt auf
und es wird Nacht
mononoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 16:10   #2107
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziś miałam kontrole i oczywiście zapomniałam zapytać- ike czekałyscie z makijazem oczu. Wyzbaczone 2 tyg czy wiecej? Po 18 dniach pomalowalam rzesy, ale nie wiem jak z pelnym makijazem oka...
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-07, 18:41   #2108
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Dziś miałam kontrole i oczywiście zapomniałam zapytać- ike czekałyscie z makijazem oczu. Wyzbaczone 2 tyg czy wiecej? Po 18 dniach pomalowalam rzesy, ale nie wiem jak z pelnym makijazem oka...
Ja pomalowałam po 16 dniach około - cień, jakaś kreska na powiece, tusz. Było to jednorazowe, bo czułam, że jak mi się makijaż obsypywał, opadał, to wpadały mi te drobinki do oka i robiło się czerwone i zrezygnowałam z tego, bo nie czułam się z tym komfortowo.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-12, 17:55   #2109
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Jestem umówiona za dwa tygodnie w poznańskiej Optegrze na kwalifikację i kilka dni później na Lentivu, jeśli kwalifikację przejdę pomyślnie. Mam wadę ok. -3, małe cylindry. Nienawidzę okularów, a soczewki, które nosiłam od ok. 15 lat powoli stają się coraz mniej wygodne.
Mam Hashimoto, utrzymywaną w ryzach niedoczynność tarczycy, reszta raczej w normie. Na infolinii powiedzieli, że to nie są czynniki bezwzględnie dyskwalifikujące, ale każdy przypadek trzeba potraktować pojedynczo i przebadać. Ma ktoś z Was doświadczenie z laserową korekcją przy Hashi?
tak. ja mam niedoczynnosc i hashi.
nikt mnie nawet nie zapytał o to, a operacje metoda SMILE miałam w maju 2016 i wszystko jest super do dzis.

mialam wade -6 i -11 oraz cylindry w tym -2 oraz niedowidzenie 40%.


wszystko jest super.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 21:11   #2110
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy Cię zakwalifikują, bo sama mam podobną sytuację zdrowotną. Od niedawna rozważam korektę.
W czwartek miałam zabieg

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
tak. ja mam niedoczynnosc i hashi.
nikt mnie nawet nie zapytał o to, a operacje metoda SMILE miałam w maju 2016 i wszystko jest super do dzis.

mialam wade -6 i -11 oraz cylindry w tym -2 oraz niedowidzenie 40%.


wszystko jest super.
Dziękuję za odpowiedź.

Jestem już po zabiegu. Podałam zgodnie z prawdą brane hormony tarczycowe, a Hashi i niedoczynność podałam jako choroby. Zostałam zapytana o to, od ilu lat choruję, jaki mam poziom hormonów, pokazałam ostatnie wyniki i zakwalifikowano mnie mimo tego.

Na razie jestem bardzo zadowolona, już w dzień zabiegu (Lentivu) nie miałam praktycznie żadnych dolegliwości, żadnego bólu. Przez pierwsze kilka godzin miałam lekką mgłę, ale sam obraz dosyć wyraźny, po zdjęciu soczewek opatrunkowych kolejnego dnia na kontroli było jeszcze lepiej Jedynym minusem, który do tej pory zauważam jest lekki efekt halo, który jednak z każdym dniem zdaje się zanikać. Czuję się na tyle dobrze, że od piątku wieczorem prowadzę samochód (po kontroli i zgodzie od lekarza), a dzisiaj pierwszy raz pomalowałam rzęsy

Jakby ktoś miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 10:56   #2111
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
W czwartek miałam zabieg

Jakby ktoś miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.
jaka mialas wade wzroku?
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-15, 12:39   #2112
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
jaka mialas wade wzroku?
Miałam -2.5 i astygmatyzm 1 na jednym oku, -2.75 i astygmatyzm 0.25 na drugim, przy czym na tym drugim raz widziałam lepiej z cylindrem a raz bez, a różnica była marginalna.
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 12:57   #2113
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
tak. ja mam niedoczynnosc i hashi.
nikt mnie nawet nie zapytał o to, a operacje metoda SMILE miałam w maju 2016 i wszystko jest super do dzis.

mialam wade -6 i -11 oraz cylindry w tym -2 oraz niedowidzenie 40%.


wszystko jest super.
Ale niedowidzenie jak rozumiem zostało? Nie musisz nadal nosić okularów przez to?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 19:38   #2114
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
W czwartek miałam zabieg

Dziękuję za odpowiedź.

Jestem już po zabiegu. Podałam zgodnie z prawdą brane hormony tarczycowe, a Hashi i niedoczynność podałam jako choroby. Zostałam zapytana o to, od ilu lat choruję, jaki mam poziom hormonów, pokazałam ostatnie wyniki i zakwalifikowano mnie mimo tego.

Na razie jestem bardzo zadowolona, już w dzień zabiegu (Lentivu) nie miałam praktycznie żadnych dolegliwości, żadnego bólu. Przez pierwsze kilka godzin miałam lekką mgłę, ale sam obraz dosyć wyraźny, po zdjęciu soczewek opatrunkowych kolejnego dnia na kontroli było jeszcze lepiej Jedynym minusem, który do tej pory zauważam jest lekki efekt halo, który jednak z każdym dniem zdaje się zanikać. Czuję się na tyle dobrze, że od piątku wieczorem prowadzę samochód (po kontroli i zgodzie od lekarza), a dzisiaj pierwszy raz pomalowałam rzęsy

Jakby ktoś miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Wow super to ja się w takim razie też szykuję chcę zrobić zabieg jesienią. Oczywiście nie zakładam, że mogłabym zataić tak istotną kwestię jak choroba przewlekła, więc mam nadzieję, że mnie zakwalifikują pomimo hashi. W której klinice robiłaś zabieg? Ja chciałabym w Optegrze..

Rozumiem, że wyniki tarczycowe masz w normie? Nie kazali Ci badać przeciwciał? Ja TSH i wolne hormony mam ostatnio w normie, ale przeciwciała wysokie jak to przy hashiomoto
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 10:44   #2115
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Wow super to ja się w takim razie też szykuję chcę zrobić zabieg jesienią. Oczywiście nie zakładam, że mogłabym zataić tak istotną kwestię jak choroba przewlekła, więc mam nadzieję, że mnie zakwalifikują pomimo hashi. W której klinice robiłaś zabieg? Ja chciałabym w Optegrze..

Rozumiem, że wyniki tarczycowe masz w normie? Nie kazali Ci badać przeciwciał? Ja TSH i wolne hormony mam ostatnio w normie, ale przeciwciała wysokie jak to przy hashiomoto
Kreolka, też byłam w Optegrze, w Poznaniu u dr Czarnoty, bo zależało mi żeby robić właśnie u niej. Wpisałam w choroby niedoczynność tarczycy wywołana przez Hashimoto i podałam uczciwie jakie leki biorę. Pytali, czy jestem pod stałą kontrolą endo i jakie mam wyniki. Powiedziałam zgodnie z prawdą, że TSH i hormony w normie, a przeciwciała bywają podwyższone i nie było to przeciwwskazaniem. Też najpierw myślałam o jesieni, ale skusiła mnie promocja i chęć żeby mieć to już za sobą Początkowo myślałam o Femtolasiku w Oftalmice w Bydgoszczy, ale jak przeczytałam o Lentivu to praktycznie od razu wiedziałam, że to chcę jeśli tylko będę się kwalifikować
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 08:34   #2116
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Kreolka, też byłam w Optegrze, w Poznaniu u dr Czarnoty, bo zależało mi żeby robić właśnie u niej. Wpisałam w choroby niedoczynność tarczycy wywołana przez Hashimoto i podałam uczciwie jakie leki biorę. Pytali, czy jestem pod stałą kontrolą endo i jakie mam wyniki. Powiedziałam zgodnie z prawdą, że TSH i hormony w normie, a przeciwciała bywają podwyższone i nie było to przeciwwskazaniem. Też najpierw myślałam o jesieni, ale skusiła mnie promocja i chęć żeby mieć to już za sobą Początkowo myślałam o Femtolasiku w Oftalmice w Bydgoszczy, ale jak przeczytałam o Lentivu to praktycznie od razu wiedziałam, że to chcę jeśli tylko będę się kwalifikować
U mnie w mieście Optegra dopiero się otwiera mam nadzieję, że będą mieli dobrych lekarzy i jakieś promocje na start. Jeśli mnie nie przekonają to pojadę do Blikpolu, jednak wolałabym zrobić na miejscu, żeby mieć bliżej na wizyty kontrolne

Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które nosiły soczewki przed zabiegiem - jak długo przed trzeba je zdjąć? Czy przed badaniami kwalifikacyjnymi też przez jakiś czas trzeba nosić okulary?

Edytowane przez kreolkaa
Czas edycji: 2018-06-03 o 16:06
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 19:25   #2117
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ale niedowidzenie jak rozumiem zostało? Nie musisz nadal nosić okularów przez to?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
tak, niedowidzenie zostało takie samo jak pred operacją.

a nie uzywam tego oka, bo mam te 40% niedowidzenia wiec i tak srednio mi sie przydaje to oko do życia :P


okulistka polecala mi zakładać okulary tylko do auta, ze zwiekszy mi kąt widzenia i poprawi jakosc, wiec skoro mam -2 na tym oku z niedowidzeniem to mam szkła na nie i jest ciuteńke lepiej, ale nie ma duzej roznciy bez i z szklami
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 10:57   #2118
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które nosiły soczewki przed zabiegiem - jak długo przed trzeba je zdjąć? Czy przed badaniami kwalifikacyjnymi też przez jakiś czas trzeba nosić okulary?
Ja nosiłam, i to latami codziennie. Jak zdecydowałam się na operację, ustaliłam terminy i odstawiłam ponad miesiąc przed, bo bałam się, że jakby cokolwiek poszło nie tak to będę sobie do końca życia wyrzucać, że to może przez zniekształcenie oka przy badaniach przez soczewki. Zużyłam więc ostatnie soczewki i odstawiłam jak nałogowiec do zera

A dla osób normalniejszych niż ja zalecenia przy Lentivu są takie, żeby miękkie soczewki zdjąć co najmniej tydzień przed, zarówno przed badaniami jak i korekcją. Chodzi o to, że soczewki powodują zniekształcenie rogówki i oczy potrzebują czasu żeby przybrać swój naturalny kształt. Ja bym nie ryzykowała
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 17:08   #2119
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Również radziłbym nie ryzykować. Osobiście bardzo nie lubiłem okularów, więc nigdy ich nie nosiłem (bo myślałem, że mi nie pasują itp.). I stąd też u mnie ponad 15 lat z soczewkami.

Ale tutaj trzeba było nosić okulary, więc na około miesiąc przed badaniem zacząłem je nosić - i okazało się, że nie jest aż tak źle (i ponoć całkiem fajnie mi pasowały ). Zabieg miałem dzień po badaniu, więc tak naprawdę okulary nosiłem tylko około miesiąca. Wolałem mieć pewność, że na pewno oczy odpoczną od soczewek i będą 'normalne', już nie pamiętające szkieł kontaktowych.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-18, 19:28   #2120
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Również radziłbym nie ryzykować. Osobiście bardzo nie lubiłem okularów, więc nigdy ich nie nosiłem (bo myślałem, że mi nie pasują itp.). I stąd też u mnie ponad 15 lat z soczewkami.

Ale tutaj trzeba było nosić okulary, więc na około miesiąc przed badaniem zacząłem je nosić - i okazało się, że nie jest aż tak źle (i ponoć całkiem fajnie mi pasowały ). Zabieg miałem dzień po badaniu, więc tak naprawdę okulary nosiłem tylko około miesiąca. Wolałem mieć pewność, że na pewno oczy odpoczną od soczewek i będą 'normalne', już nie pamiętające szkieł kontaktowych.
Ja noszę soczewki od 17 lat, miałam rok przerwy, kiedy nosiłam je tylko w trybie weekendowym. Nie będę ryzykować, ciekawa byłam aktualnych zaleceń - jeszcze kilka lat temu trzeba było soczewki odstawiać pół roku przed zabiegiem
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 14:38   #2121
bigi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć. Jestem po dwóch badaniach kwalifikacyjnych w <ciach>. Jeszcze jedne przede mną, ale już wiem, że prawdopodobnie kwalifikuję się jedynie do metody Smile. Wada spora, bo -8,5 oraz -8,75. Byłem już prawie zdecydowany, jednak na ostatniej wizycie dowiedziałem się, że ze względu na duże źrenice i suche oczy po operacji na pewno wystąpią efekty uboczne. Rozszczepianie świateł i osłabienie poczucia kontrastu (tego obawiam się najbardziej). Czy miał ktoś podobne problemy? Ja jestem coraz bardziej niezdecydowany, odkąd dowiedziałem się o tych powikłaniach. Pani doktor powiedziała, że tym zabiegiem zredukują mi wadę prawdopodobnie do zera, ale moje widzenie po zmroku się pogorszy. Jeśli miałoby to wyglądać tak, jak na poniższym filmiku, to chyba już lepiej pozostać przy okularach.

https://www.youtube.com/watch?v=e_NV52ZydEQ

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-25 o 19:55
bigi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-13, 16:47   #2122
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

U mnie takie widzenie po zmroku występowało po Smile przez około tydzień po zabiegu. I faktycznie, nie zdecydowałabym się w tym okresie na nocne prowadzenie auta, bo to bardzo rozprasza. W dzień żadnych problemów nie bylo w tym temacie, 3 dni po zabiegu swobodnie prowadziłam auto.
Ale u mnie inna sytuacja, nie bylo żadnych złych prognoz, ani powikłań po zabiegu - wada -5,25.
Teraz jestem pol roku po zabiegu.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 17:59   #2123
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bigi01 Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem po dwóch badaniach kwalifikacyjnych w Mavit. Jeszcze jedne przede mną, ale już wiem, że prawdopodobnie kwalifikuję się jedynie do metody Smile. Wada spora, bo -8,5 oraz -8,75. Byłem już prawie zdecydowany, jednak na ostatniej wizycie dowiedziałem się, że ze względu na duże źrenice i suche oczy po operacji na pewno wystąpią efekty uboczne. Rozszczepianie świateł i osłabienie poczucia kontrastu (tego obawiam się najbardziej). Czy miał ktoś podobne problemy? Ja jestem coraz bardziej niezdecydowany, odkąd dowiedziałem się o tych powikłaniach. Pani doktor powiedziała, że tym zabiegiem zredukują mi wadę prawdopodobnie do zera, ale moje widzenie po zmroku się pogorszy. Jeśli miałoby to wyglądać tak, jak na poniższym filmiku, to chyba już lepiej pozostać przy okularach.

https://www.youtube.com/watch?v=e_NV52ZydEQ
ja jestem 2 lata po operacji metoda SMILE w mavit u horodynskiej.


mam roszczepianie swiatel.
nie ma szans prowadzic auta wieczorem.
musze zakraplac krople na jaskre BIPROLAST, wtedy zrenice sie nie powiekszaja i nie rozszczepiaja mi sie swiatla.

ALE one z kolei obnizaja cisnienie wiec chce Ci sie spac.

a chec spania podczas prowadzenia auta to tez niebezpieczne.

wiec zakraplam i pije energetyki bo mam trase do domu 4-5 h wieczorem wiec jest ciezko.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-26, 12:09   #2124
Pablo66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam, mam 52 lata, jestem po kwalifikacji do zabiegu Lenvitu. Wiem, że po zabiegu będę musiał mieć okulary do bliży i w ogóle mi to nie przeszkadza. Czy ktoś z Was miał też taką sytuację? Jeśli tak, to proszę napisać, czy w moim wieku warto robić korekcję? Dzięki za odpowiedzi.
Pablo66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 11:39   #2125
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Pablo66 Pokaż wiadomość
Witam, mam 52 lata, jestem po kwalifikacji do zabiegu Lenvitu. Wiem, że po zabiegu będę musiał mieć okulary do bliży i w ogóle mi to nie przeszkadza. Czy ktoś z Was miał też taką sytuację? Jeśli tak, to proszę napisać, czy w moim wieku warto robić korekcję? Dzięki za odpowiedzi.
Mi lekarka powiedziała żebym nastawiła się że po korekcji i tak w wieku ok. 40 lat wada może się pogłębiać, bo to taki wiek i to naturalny postęp starzenia się.


A jaką masz wadę?



Ja mam 28 lat i miałam -6 i -11 więc u mnie nie było wątpliwości.
Też miałam Lentiviu = RELEX SMILE.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 15:11   #2126
Pablo66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Mi lekarka powiedziała żebym nastawiła się że po korekcji i tak w wieku ok. 40 lat wada może się pogłębiać, bo to taki wiek i to naturalny postęp starzenia się.


A jaką masz wadę?



Ja mam 28 lat i miałam -6 i -11 więc u mnie nie było wątpliwości.
Też miałam Lentiviu = RELEX SMILE.
Ja mam -4,25 i -5,50. Do czytania mam słabsze, a po korekcji będę musiał mieć plusy, ale to nie stanowi problemu, jedna para okularów odpadnie. A czy słyszałaś może, że pacjenci w starszym wieku gorzej przechodzą rehabilitację czy nie ma to aż tak dużego wpływu? Podczas kwalifikacji lekarka mówiła, że wszystko powinno być oki, bo to i tak zależy od indywidualnych predyspozycji, ale mimo wszystko ciągle mam jakieś obawy. Mówię sobie, że wszystko musi się udać i nie ma innej opcji, ale...zawsze jest jakieś ale. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale zawsze trochę lżej na duszy
Pablo66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 07:37   #2127
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja z obawy przed koniecznością używania okularów do bliży (póki co) zrezygnowałam z zabiegu. Przemyślę ponownie jak mi wada nie da normalnie funkcjonować.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 12:58   #2128
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Pablo66 Pokaż wiadomość
Ja mam -4,25 i -5,50. Do czytania mam słabsze, a po korekcji będę musiał mieć plusy, ale to nie stanowi problemu, jedna para okularów odpadnie. A czy słyszałaś może, że pacjenci w starszym wieku gorzej przechodzą rehabilitację czy nie ma to aż tak dużego wpływu? Podczas kwalifikacji lekarka mówiła, że wszystko powinno być oki, bo to i tak zależy od indywidualnych predyspozycji, ale mimo wszystko ciągle mam jakieś obawy. Mówię sobie, że wszystko musi się udać i nie ma innej opcji, ale...zawsze jest jakieś ale. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale zawsze trochę lżej na duszy
Jasne, pisz śmiało

Z tego co ja słyszałąm ale nie od lekarki wprost to że przy SMILE te 4 dni każdy powininen na spokojnie w łóżku przeleżeć, zero telefonui, telewizji, odpoczywać i w sterylnie czystym mieszkaniu przebywać.

I potem szybka regenerqacja.


Ale przy innych metodach, femtolasik czy jakoś tak, czy EBK to może wiek mieć wpływ na regenerację.

Ale lekarz mi wprost nie powiedział - ale ja smile polecam, bo wada jest drugiego dnia juz stabilna a nie kształtuje się do 6 mcy nawet jak w innych metodach
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 05:53   #2129
Pablo66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jasne, pisz śmiało

Z tego co ja słyszałąm ale nie od lekarki wprost to że przy SMILE te 4 dni każdy powininen na spokojnie w łóżku przeleżeć, zero telefonui, telewizji, odpoczywać i w sterylnie czystym mieszkaniu przebywać.

I potem szybka regenerqacja.


Ale przy innych metodach, femtolasik czy jakoś tak, czy EBK to może wiek mieć wpływ na regenerację.

Ale lekarz mi wprost nie powiedział - ale ja smile polecam, bo wada jest drugiego dnia juz stabilna a nie kształtuje się do 6 mcy nawet jak w innych metodach
Zdecydowałem się. Jadę na zabieg Smile 11 września . Stres jest jak cholera, ale to normalne, w końcu będą mi grzebać w oczach . Zaraz idę na urlop, więc na odpoczynek będę miał czas. Dam znać jak już będzie po wszystkim i będę w stanie coś naklikać
Pablo66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-06, 14:21   #2130
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Pablo66 Pokaż wiadomość
Zdecydowałem się. Jadę na zabieg Smile 11 września . Stres jest jak cholera, ale to normalne, w końcu będą mi grzebać w oczach . Zaraz idę na urlop, więc na odpoczynek będę miał czas. Dam znać jak już będzie po wszystkim i będę w stanie coś naklikać
Pablo jak chcesz możemy porozmawiać głosowo, bo naprawdę ten zabieg to nie ma się czym stresować, nic nie boli i nie ma nieprzyjemnych / diwnych momentów
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.