Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-19, 11:28   #2551
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

witam
Chciałabym prosić o ocenę mojej pielęgnacji. Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T. na czole zaskórniki, trochę krostek i wągry. Na brodzie i nosie wągry.
- effaclar żel
- effaclar k
- iwostin SPF 50
Co dodać a co ująć?
Z góry dziekuje
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 08:40   #2552
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

niczym nie nawilżasz skóry? effaclar k z tego co wiem nie jest kremem dobrze nawilżającym, a nieźle złuszcza…
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 01:12   #2553
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
niczym nie nawilżasz skóry? effaclar k z tego co wiem nie jest kremem dobrze nawilżającym, a nieźle złuszcza…
fakt, nie nawilża
więc ja stosuję go od czasu do czasu
inaczej efekt skórek murowany
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:50   #2554
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
fakt, nie nawilża
więc ja stosuję go od czasu do czasu
inaczej efekt skórek murowany
ja stosuję co drugi dzień na zmianę z skincorenem, na początku była tragedia - wysyp krost i wysuszona skóra na maxa - teraz złuszczam delikatnie skórę codziennie wieczorem i jest lepiej, też się skóra trochę uspokoiła, ale nadal potrzebuje silnie nawilżającego kremu i zaraz mi się skończy effaclar h, więc chyba skuszę się na krem pigwowy dr. haushki, który na wizażu polecały dziewczyny, może będzie lepiej nawilżał
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 10:04   #2555
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Apsik
Kupilam wczoraj żel antybakteryjny z Ziajki, tonik z wapniem Ziajki i tą maseczke z glinką. U mnie 2,70. Niestety nie ma w jednym konkretnym opakowaniu co mnie to trochę oburzylo a ta druga maseczka z glinką co mi pisałas wczesniej o niej to w Rossmannie dostanę pamiętam, ale jest tez w saszetce ? Czy w jakims opakowaniu ?
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 12:19   #2556
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczynki pamiętajcie aby :
- Zmieniać poszewkę od jaśka co tydzień
- mieć osobny ręcznik do twarzy
- nie dotykać buzi w ciągu dnia ( podpieranie )
- bardzo dokładnie oczyszczać twarz wieczorem
- dbać o nawilżenie
- stosować suplementy diety (ja polecam Visaxinum)
- zdrowo się odżywiać
- stosować filtry
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 13:41   #2557
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Apsik
Kupilam wczoraj żel antybakteryjny z Ziajki, tonik z wapniem Ziajki i tą maseczke z glinką. U mnie 2,70. Niestety nie ma w jednym konkretnym opakowaniu co mnie to trochę oburzylo a ta druga maseczka z glinką co mi pisałas wczesniej o niej to w Rossmannie dostanę pamiętam, ale jest tez w saszetce ? Czy w jakims opakowaniu ?
Jeśli mówimy o glinkach Argiletz to można je kupić i sproszkowane (w małym opakowaniu) i w tubkach zmieszane z wodą mineralną.
Ja tubkę glinki zielonej zamówiłam w aptece. Kupiłam ją ponad rok temu i jeszcze ją mam bo jest wydajna - 150g. Kosztowała wtedy jakieś 35zł.
Jednak jest dość mocna, potrafi wysuszyć i nieźle ściągnąć skórę, więc ostatnimi czasy wolę te sproszkowane bo wtedy sama mogę sobie zrobić maseczkę, dowolnie dozować ilość glinki, hydrolatu czy czego tam chcę w zależności od potrzeb i aktualnego stanu skóry

A w lato przerzuciłam się na glinki z Fitomedu, kiedy to namiętnie zamawiałam u nich kosmetyki.
O wiele taniej wychodzą i również są baaardzo wydajne, sprzedawane w plastikowych słoiczkach.
Mam białą i żółtą - lubię je bełtać z moją ulubioną maseczką lipową z Herbapolu, z wodą mineralną albo hydrolatem.
Polecam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 14:33   #2558
sylwenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, ja męczyłam się z trądzikiem długo. Mam 22 lata i nadal coś mi wyskakuje, ale muszę przyznać, że do niedawna sama sobie szkodziłam. Wszędzie trąbili, żeby tłustą skórę wysuszać. No i ja ją wysuszałam wszelkiej maści specyfikami typu żele i maści Clean&Clear (po prostu drogeryjne sprawy). Byłam zdziwiona, że nic nie pomaga, a nawet jeśli, to na krótko. Kiedy wybrałam się do kosmetyczki, ona uświadomiła mi, że mam bardzo wysuszoną skórę i trzeba ją zacząć nawilżać, sprzedała mi drogi krem, który rzeczywiście dał efekty nawilżające, zaczął normować pracę gruczołów. Kiedy krem się kończył (a nie chciałam kupować następnego za 120zł), pomyślałam, że znajdę jakiś odpowiednik. Trochę poczytałam, poszperałam w necie, a że miałam już żel z serii Iwostin Purritin, to zakupiłam do kompletu krem na noc (używam go także na dzień). Spisuje się bardzo dobrze, cały zestaw kosztował mnie 80 zł, a wiem, że można kupić też 10-15 zł taniej. Jestem bardzo zadowolona, bo nic nie dało takiego efektu, nawet tabletki antykoncepcyjne, na które (nie ukrywam) bardzo liczyłam.
sylwenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 15:22   #2559
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jeśli mówimy o glinkach Argiletz to można je kupić i sproszkowane (w małym opakowaniu) i w tubkach zmieszane z wodą mineralną.
Ja tubkę glinki zielonej zamówiłam w aptece. Kupiłam ją ponad rok temu i jeszcze ją mam bo jest wydajna - 150g. Kosztowała wtedy jakieś 35zł.
Jednak jest dość mocna, potrafi wysuszyć i nieźle ściągnąć skórę, więc ostatnimi czasy wolę te sproszkowane bo wtedy sama mogę sobie zrobić maseczkę, dowolnie dozować ilość glinki, hydrolatu czy czego tam chcę w zależności od potrzeb i aktualnego stanu skóry

A w lato przerzuciłam się na glinki z Fitomedu, kiedy to namiętnie zamawiałam u nich kosmetyki.
O wiele taniej wychodzą i również są baaardzo wydajne, sprzedawane w plastikowych słoiczkach.
Mam białą i żółtą - lubię je bełtać z moją ulubioną maseczką lipową z Herbapolu, z wodą mineralną albo hydrolatem.
Polecam
Apsik mam do Ciebie pytanko: w jakiej aptece kupujesz te maseczki? Bo chciałabym wypróbować i glinke Argiletz i Fitomed i lipową maseczkę z Herbapolu tylko nie wiem czy będą w małej miejscowości w 'zwykłej' aptece.. A przez internet (np na allegro) nie za bardzo chce zamawiać bo koszty przesyłki często są bardzo zawyżone i wynoszą więcej niż sam produkt
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 00:18   #2560
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Apsik mam do Ciebie pytanko: w jakiej aptece kupujesz te maseczki? Bo chciałabym wypróbować i glinke Argiletz i Fitomed i lipową maseczkę z Herbapolu tylko nie wiem czy będą w małej miejscowości w 'zwykłej' aptece.. A przez internet (np na allegro) nie za bardzo chce zamawiać bo koszty przesyłki często są bardzo zawyżone i wynoszą więcej niż sam produkt
A więc tak:
  • Argiletz kupowałam w aptece. Jeśli nie mieli, to prosiłam, żeby zamówili.
  • Glinki z Fitomedu są bardzo dobre i kupuję je przez internet (mają też fajne ziółka, które mam chętkę zamówić) http://www.fitomed.pl/sklep/
  • Maseczki z Herbapolu można kupić w aptece, a jak nie mają, to poprosić o zamówienie, można je też znaleźć w sklepach zielarskich, ale czasami bywają też w zwykłych drogeriach, choć rzadziej
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 02:09   #2561
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kulcikriu88 Pokaż wiadomość
krem NO-SCAR (masa perłowa) jedyny ale to jedyny krem który mi pomógl na blizny po pryszczach, które miałam dość długo!!! Krem ten NALEŻY wmasowywać w skórę z blizną/ przebarwieniem przez kilka minut!! To jest warunek żeby naprawde były efekty. Krem jest dość drogi niestety ale też bardzo wydajny (koszt za 30 ml około 40 zł, gdzieniegdzie można i taniej kupić). UWAGA blizny czy przebarwienia skórne dość długo się wchłaniają także cierpliwości. Polecam bardzo te dwa preparaty.
Czy no-scar jest rowniez na recepte? jaka masz cere? czy po zastosowaniu masci nie masz uczucia swiadu/nie podraznia itd? zostawia jakas warste tlusta czy tez moze przesusza? stosujesz na noc?prosze odpowiedz i ile kosztuje

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Dziewczynki pamiętajcie aby :
- Zmieniać poszewkę od jaśka co tydzień
- mieć osobny ręcznik do twarzy
- nie dotykać buzi w ciągu dnia ( podpieranie )
- bardzo dokładnie oczyszczać twarz wieczorem
- dbać o nawilżenie
- stosować suplementy diety (ja polecam Visaxinum)
- zdrowo się odżywiać
- stosować filtry
tak,tak dieta,sport,zero stresu itd itp itd itp jeszcze gadac ze woimi hormonami w ciagu dnia i nocy
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 10:04   #2562
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A więc tak:
  • Argiletz kupowałam w aptece. Jeśli nie mieli, to prosiłam, żeby zamówili.
  • Glinki z Fitomedu są bardzo dobre i kupuję je przez internet (mają też fajne ziółka, które mam chętkę zamówić) http://www.fitomed.pl/sklep/
  • Maseczki z Herbapolu można kupić w aptece, a jak nie mają, to poprosić o zamówienie, można je też znaleźć w sklepach zielarskich, ale czasami bywają też w zwykłych drogeriach, choć rzadziej
Ślicznie dziękuję za odpowiedź
Dziś jak pójdę do apteki, to zapytam czy jest możliwość zamówić, ale wątpie czy na takim zaupiu.. A które glinki z Argiletzu najbardziej polecasz? Żeby pomogły na zmniejszenie porów i błyszczenie skóry
Fajna ta stronka Fitomed Droga jest przesyłka? A tu jakie glinki polecasz? I ziółka? Jakieś na cerę? Może też się skuszę jak są dobre
Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość


tak,tak dieta,sport,zero stresu itd itp itd itp jeszcze gadac ze woimi hormonami w ciagu dnia i nocy

PS: widziałam no scar na allegro
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:48   #2563
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Apsik
Dziękuje za informacje. Maseczka lipowa z Herbapolu...Glinka biała i żółta Fitomed. Bedzie przyplyw kasy to sie przejde do apteki
Mam pytanie do Ciebie. Jaka masz typ cery ?
Dziękuje raz jeszcze
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:32   #2564
Cappuccin0
Raczkowanie
 
Avatar Cappuccin0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja kupiłam krem acne-derm i stosuję go na całą twarz, a na takie 'soczyste' pryszcze nakładam jeszcze tribiotic, wtedy szybciej wychodzą i goją się.
Cappuccin0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 15:45   #2565
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczynki, a co polecacie do nawilżenia? Kupiłam w Rossmannie polecany Babydream, ale niestety, u mnie nie daje żadnego efektu... A już teraz zimą, to zupełna masakra na mojej twarzy...
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 19:01   #2566
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Tak jak myślałam, byłam dziś u mnie w aptece i powiedzieli że nie prowadzą ani nie zamawiają tych glinek Argiletz

Mam do Was pytanko: czego używacie do zmatowienia twarzy w ciągu dnia?

Mam bardzo błyszczącą strefę T i żadne kremy matujące, minerały ani skrobie nie mogą skutecznie sobie poradzić z tym błyszczeniem Jeszcze teraz w zimie jakoś mogę nad tym 'zapanować', ale w gdy zaczyna się robić ciepło na dworze, to już niebardzo

Przeszukałam trochę internet i wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem byłyby bibułki matujące, a konkretnie bibułki Shiseido Pureness: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4392,bibulki-matujace-pureness-shiseido.html&next=1 Minus jest taki że są bardzo drogie i nie wiem czy dostępne w Polsce.. Może w Sephorze? Czy któraś z Was używała tych bibułek? Warte są swojej ceny
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 23:48   #2567
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję za odpowiedź
Dziś jak pójdę do apteki, to zapytam czy jest możliwość zamówić, ale wątpie czy na takim zaupiu.. A które glinki z Argiletzu najbardziej polecasz? Żeby pomogły na zmniejszenie porów i błyszczenie skóry
Fajna ta stronka Fitomed Droga jest przesyłka? A tu jakie glinki polecasz? I ziółka? Jakieś na cerę? Może też się skuszę jak są dobre
Póki co ja mam tylko żółtą i białą, a że są wydajne, to jeszcze długo będę je miała Bardzo je sobie chwalę
A chcę wypróbować wszystkie.
Następną, którą kupię, będzie czerwona.
Jak zmieszam z białą, to różową też będę miała

Z Argieltzu kupowałam tylko zieloną i ona na pewno zmniejszy pory - mi czasami aż za bardzo, taką miałam napiętą po tym skórę

Dlatego jak mówię, teraz glinki z Fitomedu rządzą
A ziółek jeszcze nie miałam bo dopiero niedawno wpadłam na to, żeby je dodawać do maseczek.

Co do przesyłki, to było 9,50, ale nie wiem jak jest teraz.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Apsik
Dziękuje za informacje. Maseczka lipowa z Herbapolu...Glinka biała i żółta Fitomed. Bedzie przyplyw kasy to sie przejde do apteki
Mam pytanie do Ciebie. Jaki masz typ cery ?
Dziękuje raz jeszcze
Bo ja wiem.....
Nigdy nie umiałam jej określić tak naprawdę.
Albo mieszana albo tłusta z tendencją do przesuszania się naskórka

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Dziewczynki, a co polecacie do nawilżenia? Kupiłam w Rossmannie polecany Babydream, ale niestety, u mnie nie daje żadnego efektu... A już teraz zimą, to zupełna masakra na mojej twarzy...
Też mam Babydreama - nagietkowego i faktycznie na zimę to nie jest to
Chyba że się siedzi w domu.

Ja jeśli mam przesuszony naskórek (teraz), ratuję się kremem AA Help z Oceanica.
Fakt, że na drugim miejscu w składzie ma parafinę co jest be, ale ładnie koi i nawilża skórę

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Przeszukałam trochę internet i wychodzi na to że najlepszym rozwiązaniem byłyby bibułki matujące, a konkretnie bibułki Shiseido Pureness: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4392,bibulki-matujace-pureness-shiseido.html&next=1 Minus jest taki że są bardzo drogie i nie wiem czy dostępne w Polsce.. Może w Sephorze? Czy któraś z Was używała tych bibułek? Warte są swojej ceny
E tam... nie przepłacaj.
Lepiej zaprzyjaźnić się z pudrem bambusowym z BU.
Taniej i dobrze matuje.
Poza tym zawiera dużo krzemionki, więc ma świetne działanie na skórę i nie zapycha.

A co do bibułek to ja zawsze jak najmniejszym kosztem - te z Marion są ok, ale raczej do zebrania sebum niż matowienia jako takiego
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:20   #2568
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Póki co ja mam tylko żółtą i białą, a że są wydajne, to jeszcze długo będę je miała Bardzo je sobie chwalę
A chcę wypróbować wszystkie.
Następną, którą kupię, będzie czerwona.
Jak zmieszam z białą, to różową też będę miała

Z Argieltzu kupowałam tylko zieloną i ona na pewno zmniejszy pory - mi czasami aż za bardzo, taką miałam napiętą po tym skórę

Dlatego jak mówię, teraz glinki z Fitomedu rządzą
A ziółek jeszcze nie miałam bo dopiero niedawno wpadłam na to, żeby je dodawać do maseczek.

Co do przesyłki, to było 9,50, ale nie wiem jak jest teraz.



E tam... nie przepłacaj.
Lepiej zaprzyjaźnić się z pudrem bambusowym z BU.
Taniej i dobrze matuje.
Poza tym zawiera dużo krzemionki, więc ma świetne działanie na skórę i nie zapycha.

A co do bibułek to ja zawsze jak najmniejszym kosztem - te z Marion są ok, ale raczej do zebrania sebum niż matowienia jako takiego
To muszę koniecznie zaopatrzyć się w te glinki Tylko nie wiem czy na początek te z Argiletzu czy Fitomed? Może najpierw lepsze te mocniejsze Argiletz? Choc Fitomed są w sumie tańsze Heh, a te ziółka to myślałam że do picia
Wiem z tymi bibułkami to wyskoczyłam jak filip z konopi , ale używałam nawet skrobi do matowienia i nie radzi sobie skutecznie. Być może zaopatrze się w puder bamabusowy albo skrobie kukurydzianą z mazideł - tez ponoć dobrze matuje. Poza tym podobno do matowania dobry jest tez puder blot z Maca, tyle że kosztuje ponad 100zł Narazie testuje Hide A Pore i herbatke ze Swetscents i teraz jak jest zimno to nawet tak bardzo sie po nich nie świece (oczywiście nie cały dzień ) Bibułki pewnie jakieś zakupie jak zrobi sie cieplej, tyle że rzeczywiście tańsze Na all są tez podobne Shiseido z Japoni za ok. 17zł

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Dziewczynki, a co polecacie do nawilżenia? Kupiłam w Rossmannie polecany Babydream, ale niestety, u mnie nie daje żadnego efektu... A już teraz zimą, to zupełna masakra na mojej twarzy...
Ja używałam zwykłego bambino na mróz, choc ma na drugim miejscu w składzie paraffinum liquidum Na szczęście nie zapchał, tyle że się po nim błyszcze jeszcze bardziej niż normalnie (ale go polecam mimo wszystko, zawiera przyjazny tlenek cynku i ładnie łagodzi podrażnienia na buzi )
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 12:53   #2569
ale_elemelka
Raczkowanie
 
Avatar ale_elemelka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 69
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Naprawdę skrobia nie matuje twojej twarzy? Mojej twarzy nie zmatowiło nic,żaden puder drogeryjny ani apteczny nawet Vichy Dermablend średnio sobie radził. Nakładałam go rano a 40 minut po tym czyli od razu kiedy przyjeżdżałam do pracy moja twarz się świeciła - cała! Morze łoju.

Ja już byłam tak zrozpaczona,ze postanowiłam spróbować skrobi i teraz używam jej rano, i do w zasadzie mam spokój do wieczora, wiem brzmi niewiarygodnie ale sama byłam w szoku.

Teraz nie chodzę co godzinę do łazienki by spojrzeć w lustro i się zmatowić. To cudowne uczucie.

Ja mam skrobię ziemniaczaną.
__________________
ej ej kup se klej!
ale_elemelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 13:21   #2570
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez ale_elemelka Pokaż wiadomość
Naprawdę skrobia nie matuje twojej twarzy? Mojej twarzy nie zmatowiło nic,żaden puder drogeryjny ani apteczny nawet Vichy Dermablend średnio sobie radził. Nakładałam go rano a 40 minut po tym czyli od razu kiedy przyjeżdżałam do pracy moja twarz się świeciła - cała! Morze łoju.

Ja już byłam tak zrozpaczona,ze postanowiłam spróbować skrobi i teraz używam jej rano, i do w zasadzie mam spokój do wieczora, wiem brzmi niewiarygodnie ale sama byłam w szoku.

Teraz nie chodzę co godzinę do łazienki by spojrzeć w lustro i się zmatowić. To cudowne uczucie.

Ja mam skrobię ziemniaczaną.
Ja tez mam skrobię ziemniaczna i matuje (troche) na godzinę lub mniej (w lecie), a w zimie troche dłużej No niestety, co zrobic.
Ponoć skrobia kukurydziana z mazideł jest troche bardziej matująca niż ta ziemniaczna.. Teraz testuje Hide a Pore i herbatke ze Sweetscents i też troche matuje, troche podobnie jak skrobia. Póki co, jak zimno na dworze, to tak sie strasznie nie świece, ale jak zaczyna się robic ciepło i jeszcze chce używać filtrów, to już masakra Dlatego zbieram teraz wszelkie możliwe informacje co najlepiej matuje buźke, żeby potem gdy zrobi się ciepło wiedziec co użyc
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 16:07   #2571
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
To muszę koniecznie zaopatrzyć się w te glinki Tylko nie wiem czy na początek te z Argiletzu czy Fitomed? Może najpierw lepsze te mocniejsze Argiletz? Choc Fitomed są w sumie tańsze Heh, a te ziółka to myślałam że do picia
Wiem z tymi bibułkami to wyskoczyłam jak filip z konopi , ale używałam nawet skrobi do matowienia i nie radzi sobie skutecznie. Być może zaopatrze się w puder bamabusowy albo skrobie kukurydzianą z mazideł - tez ponoć dobrze matuje. Poza tym podobno do matowania dobry jest tez puder blot z Maca, tyle że kosztuje ponad 100zł Narazie testuje Hide A Pore i herbatke ze Swetscents i teraz jak jest zimno to nawet tak bardzo sie po nich nie świece (oczywiście nie cały dzień ) Bibułki pewnie jakieś zakupie jak zrobi sie cieplej, tyle że rzeczywiście tańsze Na all są tez podobne Shiseido z Japoni za ok. 17zł

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------


Ja używałam zwykłego bambino na mróz, choc ma na drugim miejscu w składzie paraffinum liquidum Na szczęście nie zapchał, tyle że się po nim błyszcze jeszcze bardziej niż normalnie (ale go polecam mimo wszystko, zawiera przyjazny tlenek cynku i ładnie łagodzi podrażnienia na buzi )
Co do glinek to nie nazywałabym jednych lepszymi od innych.
Ja się przerzuciłam na Fitomedowe bo akurat tam kupowałam kosmetyki, więc zamówiłam i glinki.
I bardziej mi teraz pasują sypkie bo mogę sama wyrabiać sobie mocniejsze czy słabsze maseczki
A co do ziółek, to trzeba by się wczytać i niektóre spokojnie można pić po zrobieniu naparu.

Krem Bambino Ochronny - mój KWC od stu lat
Nie było w moim życiu miesiąca, w którym bym go nie stosowała.
Jest dobry na wszystko mimo tej parafiny
Jak nie wiem co zrobić z podrażnieniami, jakimiś stanami zapalnymi i innymi problemami, w ruch idzie Bambino

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Ja tez mam skrobię ziemniaczna i matuje (troche) na godzinę lub mniej (w lecie), a w zimie troche dłużej No niestety, co zrobic.
Ponoć skrobia kukurydziana z mazideł jest troche bardziej matująca niż ta ziemniaczna.. Teraz testuje Hide a Pore i herbatke ze Sweetscents i też troche matuje, troche podobnie jak skrobia. Póki co, jak zimno na dworze, to tak sie strasznie nie świece, ale jak zaczyna się robic ciepło i jeszcze chce używać filtrów, to już masakra Dlatego zbieram teraz wszelkie możliwe informacje co najlepiej matuje buźke, żeby potem gdy zrobi się ciepło wiedziec co użyc
Co do bibułek to teraz w Naturze, są po 3,49 z Infinity przy zakupie dowolnego produktu.
Więc kupiłam x 2
Nie mają w sobie pudru, tylko zbierają sebum, ale po bambusie nie świecę się jak latarnia, więc takie mi wystarczą.
No i tanie są
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 16:35   #2572
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Moja cera ostatnio wariuje, a juz bylo tak dobrze! Mam ciągle jakies wypryski, choc od paru dni używam zelu micelarnego z Biedronki i jest wielka poprawa teraz szukam czegos "bezpiecznego" (zapychają mnie trojglicerydy)do nawilzania, mialam próbke hydrain 2, wszystko ok, tylko bardzo sie po nim swiecilam, podkład zle wygladal na tym kremie. wiem, ze na kazdej cerze dany produkt spisuje się inaczej, ale moze macie jakies typy nawilzaczy, ktore dobrze nawilzają i się dobrze wchłaniają, bez tlustej powloki? Mialam wiele kremow dla dzieci, bambino a także cetaphil - wszystkie zostawialy tlustą warstwę.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 19:28   #2573
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Co do glinek to nie nazywałabym jednych lepszymi od innych.
Ja się przerzuciłam na Fitomedowe bo akurat tam kupowałam kosmetyki, więc zamówiłam i glinki.
I bardziej mi teraz pasują sypkie bo mogę sama wyrabiać sobie mocniejsze czy słabsze maseczki
A co do ziółek, to trzeba by się wczytać i niektóre spokojnie można pić po zrobieniu naparu.

Krem Bambino Ochronny - mój KWC od stu lat
Nie było w moim życiu miesiąca, w którym bym go nie stosowała.
Jest dobry na wszystko mimo tej parafiny
Jak nie wiem co zrobić z podrażnieniami, jakimiś stanami zapalnymi i innymi problemami, w ruch idzie Bambino

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------



Co do bibułek to teraz w Naturze, są po 3,49 z Infinity przy zakupie dowolnego produktu.
Więc kupiłam x 2
Nie mają w sobie pudru, tylko zbierają sebum, ale po bambusie nie świecę się jak latarnia, więc takie mi wystarczą.
No i tanie są
Chyba zdecyduje się na te glinki Fitomed A jak będę w rossmanie to może kupię też saszetke maseczki z glinki Dermaglin
Poszperam jeszcze za opiniami i rozważe czy lepiej kupic do matowania ten puder bambusowy, skrobie kukurydziana z mazideł czy jeszcze cos innego
I dziękuje Ci za wszystkie informacje, dzięki Tobie dowiedziałam się o tej firmie Fitomed

Czy któraś z Was stosowała maseczke aspirynową?
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 19:57   #2574
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Apsik
Szczerze to ja tez nie potrafie okreslic swojego typu cery.
Bylam ostatnio w Naturze i badala mi kobietka skore. Na policzkach mam typ normalny a na czole sucha. Ogolnie rzecz biorac to mam mieszana, sklonna do poodraznien
Puder bambusowy ? Nie jest on czasem z firmy Everyday Minerals ?

Annulenka
Moja droga u mnie bylo na peczki tych saszetek z maseczkami Argiletz. (widac, ze w moim miescie malo kto wie o tym i dobrze ! )

A któraś wie o tych bibułkach ryżowych ?
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 20:02   #2575
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Ja używałam zwykłego bambino na mróz, choc ma na drugim miejscu w składzie paraffinum liquidum Na szczęście nie zapchał, tyle że się po nim błyszcze jeszcze bardziej niż normalnie (ale go polecam mimo wszystko, zawiera przyjazny tlenek cynku i ładnie łagodzi podrażnienia na buzi )
Mi Bambino najpierw podratował wysuszoną Brevoxylem buzię, a potem, po dłuższym stosowaniu, masakrycznie zatkał pory...
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 20:31   #2576
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Annulenka
Moja droga u mnie bylo na peczki tych saszetek z maseczkami Argiletz. (widac, ze w moim miescie malo kto wie o tym i dobrze ! )
Szczęściara , a drogie były u Ciebie? U mnie w aptece powiedzieli że nie prowadzą czegoś takiego

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
Mi Bambino najpierw podratował wysuszoną Brevoxylem buzię, a potem, po dłuższym stosowaniu, masakrycznie zatkał pory...
To trzeba przyznać że bambino może zatkac, zwłaszcza te cery trądzikowe i trzeba z nim uważać Dlatego jak ja go nakładam, to zawsze bardzo cienką warstwą Na codzień stosuje go jako krem do rąk i pomadka ochronna do ust
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 21:35   #2577
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja z kolei jeśli (o zgrozo) coś wycisnę lub mi coś wyskoczy większego to nakładam Babydream. Na całą buzię boję się, że mnie zapcha ale tak sprawdza się świetnie.
Swoją drogą, jako balsam do ust też spisuje się bardzo dobrze.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 22:48   #2578
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Anulenka Pokaż wiadomość
Chyba zdecyduje się na te glinki Fitomed A jak będę w rossmanie to może kupię też saszetke maseczki z glinki Dermaglin
Poszperam jeszcze za opiniami i rozważe czy lepiej kupic do matowania ten puder bambusowy, skrobie kukurydziana z mazideł czy jeszcze cos innego
I dziękuje Ci za wszystkie informacje, dzięki Tobie dowiedziałam się o tej firmie Fitomed

Czy któraś z Was stosowała maseczke aspirynową?
Nie ma za co

Ja nie próbowałam aspirynowej, ale mam zamiar bo podobno dobrze oczyszcza.

Dziś zrobiłam maseczkę z białej i zielonej glinki i hydrolatu cytrynowego

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Puder bambusowy ? Nie jest on czasem z firmy Everyday Minerals ?
Mój bambus jest z BU
Jest tak wydajny, że jeszcze dłuuuugo nie kupię innego pudru
Co mi osobiście wcale nie przeszkadza
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 10:02   #2579
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja zakupiłam sobie serum kwasów aha 35% z Clareny na te moje blizny potrądzikowe, tylko czekam aż mrozy się skończą
mam nadzieje, że to choć troche mi pomoże zwalczyć te blizny i plamy
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 11:08   #2580
Anulenka
Zakorzenienie
 
Avatar Anulenka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mały, chorobliwie duszny kraj;)
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Nie ma za co

Ja nie próbowałam aspirynowej, ale mam zamiar bo podobno dobrze oczyszcza.

Dziś zrobiłam maseczkę z białej i zielonej glinki i hydrolatu cytrynowego
Ja zaczełam własnie od dwóch tygodni stosowanie maseczki aspirynowej Nakłada się ją dwa razy w tygodniu, cztery tabletki rozpuszcza się w odrobince wody (tak zeby tylko 'spuchły') i dodaje łyżeczke/pół jogurtu. Tylko że ja zamiast jogurtu dodaje tak ok. pół łyżeczki śmietany.. i zastanawiam się czy to nie przeszkadza działaniu maseczki..
Anulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.