Cleanance K a Diacneal - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-18, 22:19   #1
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51

Cleanance K a Diacneal


Witam!

Próbowałam znaleźć odpowiedź na moją wątpliwość na forum, ale niestety po spędzeniu nad tym godzin nie udało mi się.. Zastanawiam się jaka w zasadzie jest różnica w działaniu między Cleanance K i Diacneal'em Avenu? Mam oba (sama miałam cleanance, ale siostra oddała mi też diacneal bo był dla niej za silny) i nie wiem którego użyć najpierw - chciałabym najpierw użyć czegoś siniejszego, a potem dla podtrzymania słabszego...

Zastanawiam się też przy okazji, dlaczego tak naprawdę używanie filtrów jest tak konieczne przy takiej kuracji? Mam strasznie tłustą twarz i nie za bardzo chcę kłaść kolejnych wartw na nią, bo i tak mam wielkie problemy ze zmatowieniem..

Z góry dziękuję za pomoc!
Ania
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:29   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Cleanance K a Diacneal

diacneal dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo, bo zawiera retinaldehyd. cleanance k może lepiej czyścić pory, bo zawiera kwas salicylowy.

złuszczanie skóry (np. kwasami) zwiększa jej podatność na przebarwienia- dlatego zaleca się uzywanie kremów z porządnymi filtrami.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:38   #3
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: Cleanance K a Diacneal

Dzięki Justy!
Czyli jeśli bardziej zależy mi na oczyszczeniu i zwężeniu porów powinnam najpierw zużyć cleanance?..
Co do przebarwień to nigdy w zasadzie po żadnych hardocorowych środkach dermatologicznych ich nie miałam, cleanance używam od miesiąca i też nic nie widać - czy mimo wszystko powinnam zacząć używać filtrów? I co znaczy "porządny" filtr? Od jakiego spf zaczynają się porządne?
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:58   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Cleanance K a Diacneal

z przebarwieniami to ruletka. mogą się wcale nie pojawić lub mogą "wyskoczyć" np. jutro.
weź też pod uwagę, że obecnie każdemu kto chce uniknąć przedwczesnych zmarszczek, zaleca sie codzienne używanie kremów z dobrym filtrem (ochrona przed fotostarzeniem).

o dobrych filtrach jest mnóstwo na tym forum-> mają być fotostabilne i chronić przed pełnym spektrum UV (ze szczególnym nacciskiem na UVA). spf nie musi być "plażowe", ale to właśnie pośród kosmetyków z serii słonecznych najłatwiej o środki z dobrymi filtrami.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 23:22   #5
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: Cleanance K a Diacneal

Właśnie się rozczytuję o fitrach na innych wątkach i chyba.. powoli się przekonuję!
Dzięki wielkie Justy!
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 21:35   #6
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: Cleanance K a Diacneal

Tak sie zastanawiam czy diacneal to nie retinoid? Czy kwas i retinoid to to samo?

Może podam dla biochemiczek składy obu do analizy:

Cleanance K:
Avene aqua, cyclomethicone, aqua, glycolic acid, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, lactic acid, polymethyl methacrylate, sodium hydroxide, C13-14 isoparaffin, disodium phosphate, bisabolol, citric acid, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, zinc gluconate

Diacneal:
aqua, cetyl alcohol, cyclomethicone, polysorbate 60, glycolic acid, avene thermal spring water, alcohol, sodium hydroxide, BHT, dimethiconol, fragrance, polymethyl methacrylate, red 33, retinal

Poza tym wlasnie doczytalam na opakowaniu ze cleanance moze byc stosowany na dzien??? czy to nie byloby zabojstwo przebarwieniowe - kwasy na dzien??
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 22:01   #7
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Cleanance K a Diacneal

kwas to kwas a retinoidy to pochodne witaminy A - to sa dwie substancje. obie dobre

kwasy na noc tylko
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.