Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-02, 13:14   #3091
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziękuję Cathy dobrze , że choć tu jesteś
myślę , że jako podstawy bedę się nadal trzymać Cetaphilu MD , który nie robi mi żadnej krzywdy ( droga by go znaleźć byla długa i wyboista). Muszę tylko dobrać jeszcze coś na dokladkę do intensywnego nawilżania. Jak zwykle wszystko trzeba sprawdzić na swojej skórze . Na szczęście dobre duszyczki podpowiadają . Z olejkami rzeczywiście muszę być ostrożna już to sprawdziłam. Cieniutka warstwa w niektorych przypadkach przechodzi i skora jest super ale łatwo przedobrzyć .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-05-02 o 13:14 Powód: byk
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 13:36   #3092
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja tylko z doświadczenia (swojego i nie tylko) dodam, że uważałabym na ten olejek... U wielu osób powoduje podskórne gule (u mnie) i ja osobiście ogromnie żałuję, że nie mogę go używać, bo to naprawdę fajny preparat do demakijażu. Wiem, że kilka osób ma podobne doswiadczenia z nim, więc jeżeli masz skórę podobną do mojej (czyli zapycha Cię sporo rzeczy), to zalecam ostrożność.
Choć oczywiście życzę Ci, by Tobie krzywdy nie zrobił.

Podobnie z kremem Iwostinu (Purritin). Jego skład to
Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Ethaxydiglycol, Vitis Vinifera Oil, Glycerin Stearate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Triethanolamine, Allantoin, Zinc PCA, Triclosan, Melaleuca Alternifolia Oil, Parfum, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate.
(wytłuścilam składniki, które mnie od razu by zapchały lub podrażniły)
Cathy błagam to napisz w takim razie które kremy i z jakich firm byś polecała bo mnie też zapycha ostatnio strasznie, jedynie multi fruit LB mnie nie zapycha ale też słabo nawilza no i muszę po nim filtry nakładać bo robią mi się plamy pigmentacyjnę.:pro si:
Tak czekałam na Twoją pielęgnację
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 13:52   #3093
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Grazkako, z takich chudych olejkow ktore lubi moja skora przetluszczajaca sie, szybko zanieczyszcajaca sie itd, polecam skwalan i olejek lniany. dla mnei z HA te dwa jak na razie sa ulubione. Ale chyba przesuszylas bardzo skore skoro zareagowala takim wydzielaniem sebum. Nie wiem czy na takie odwodnienie skory olejek i HA pomoze. nawilzaj, i jeszcze raz nawilzaj aby uregulowac sebum.
moze skwalan i HA dodany do kremu pomoze szybko.
Bardzo ladnie nawilza szybkie serum z vit B czyli niancynamide.

a co do mineralow mnie tez czasami przesuszaly ale uzywam obecnie jak primera pure silk powder z Sn i jest OK. czesto na dzien nakladam oleje i HA , primer jedwabny i mineraly, wykonczeniowki nie uzywam bo mam wrazenie ze bylo gorzej

Kurcze, jak ja to nieskladnie napisalam, mam nadzieje ze rozumiesz
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 14:00   #3094
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

W lodowce czeka jeszcze na zrobienie serum z wit C (rozpuszczalne w oleju) i koenzym Q1o ale kurcze boję się reakcji mojej skóry na te nowości . Na ten wit C teraz nie ma szans muszę jeszcze uspokoić skórę a czy ten z Q 1o dobrze nawilża ? Do minerałów dołożyła sie pewnie jeszcze sauna , ktora dobrze robi na mój obolaly kręgosłup ale na twarz to już pewnie nie.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 14:07   #3095
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
W lodowce czeka jeszcze na zrobienie serum z wit C (rozpuszczalne w oleju) i koenzym Q1o ale kurcze boję się reakcji mojej skóry na te nowości . Na ten wit C teraz nie ma szans muszę jeszcze uspokoić skórę a czy ten z Q 1o dobrze nawilża ? Do minerałów dołożyła sie pewnie jeszcze sauna , ktora dobrze robi na mój obolaly kręgosłup ale na twarz to już pewnie nie.
Vit C moze Cie podraznic jesli jeszcze nie probowalas. Paradoksalnie tetrapalmitynian ascorbylu dziala na osoby na ktore nie dziala vit C w formie proszkowej. Jak reagowalas na Vit C proszkowa i w jakich stezeniach? Niancynamid nie powinien Cie podraznic, oczywiscie zalezy od stezenia , ja jak walne na oko prochu na reke do tego kilka kropel hydrolatu to czasami przesadze i skora mi schodziale nic nie piecze
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 14:52   #3096
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Vit C moze Cie podraznic jesli jeszcze nie probowalas. Paradoksalnie tetrapalmitynian ascorbylu dziala na osoby na ktore nie dziala vit C w formie proszkowej. Jak reagowalas na Vit C proszkowa i w jakich stezeniach? Niancynamid nie powinien Cie podraznic, oczywiscie zalezy od stezenia , ja jak walne na oko prochu na reke do tego kilka kropel hydrolatu to czasami przesadze i skora mi schodziale nic nie piecze
Dotychczas stosowałam gotowe drogeryjne kremy w samorobionych specyfikach to dopiero "pierwsze kroki" (na co mi na starość przyszlo) . Zaczynam żmudne poszukiwania własnego zestawu , ktory nie bedzie podrażnial ani zapychał mojej kapryśnej skóry. Pierwszy strzał niestety po za tarczę . Spróbuję jeszcze raz nałożyć cieniutko olejek z pestek śliwki jak mnie wysypie "odpocznę" i otworze olejek z jojoby i też nałożę cieniutko a później będzie już wtorek i mam nadzieję , że paczka z BU dojdzie z kocanką HA i pudrem perlowym . To przesuszenie przyplątało mi się nie w porę o ile jakakolwiek(pora) jest dobra.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 16:52   #3097
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cathy,
mam do Ciebie nieśmiałą prośbę! napisz proszę, chociaż w super skrócie, jakich produktów do pielęgnacji używasz - tak na stałe.. z tego co czytałam w jednej z ostatnich notek na blogu odniosłam wrażenie, że mamy bardzo podobne typy skóry, kapryśnej i łatwo zapychającej się, więc może to co Tobie pomogło, pomoże i mnie

byłabym po tysiąckroć wdzięczna!!
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 17:15   #3098
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
Cathy,
mam do Ciebie nieśmiałą prośbę! napisz proszę, chociaż w super skrócie, jakich produktów do pielęgnacji używasz - tak na stałe.. z tego co czytałam w jednej z ostatnich notek na blogu odniosłam wrażenie, że mamy bardzo podobne typy skóry, kapryśnej i łatwo zapychającej się, więc może to co Tobie pomogło, pomoże i mnie

byłabym po tysiąckroć wdzięczna!!
Ja też proszę bardzo bardzo
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 17:22   #3099
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja też liczę na to( a właściwie proszę Ciebie gorąco),że podzielisz się tajnikami swojej wiedzy z nami, laikami. Tym bardziej,że nas wszystkich trzymałaś w napięciu na swoim blogu , biednych, czekających aż uchylisz rąbka tajemnicy na temat swojej obecnej pielęgnacji.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg

Edytowane przez kmb1
Czas edycji: 2010-05-02 o 17:24
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 17:36   #3100
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To i ja się podpiszę pod petycją do CATHY pissss Po Twojej opowieści o pielęgnacji i fotach na blogu, z niecierpliwością czekałam na dalszy ciąg. Wmiotło mnie w fotel jak zobaczyłam ze zamknęłaś parę dni temu bloga, mimo że się na nim nie udzielałam, przeglądałam od dłuższego czasu Mam nadzieję, że przynajmniej z Wizażu nie znikniesz Kasiu
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 17:36   #3101
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cathy, ja też czekałam na notke jak teraz pielegnujesz buzie że tak ładnie i zdrowo się ma...




ps. leci do mnie macerat z nagietka dzieki Tobie
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 18:13   #3102
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Znalazłam fajne kosmetyki ,mają niezłe składy i dobre opinie-TU
Miałyście styczność,niestety tanie nie są.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 18:14   #3103
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...


o rety...no i co ja mam teraz napisać?
obiecuję, że podzielę się swoją pielęgnacją, ale kurczę, nie spodziewajcie się żadnych magicznych mikstur ani tajemniczych preparatów . To tylko i wyłącznie moja pielęgnacja, dla mojej skóry i szczerze wątpię, czy u kogoś innego się sprawdzi równie dobrze, jak u mnie.

I błagam - nie robić OT, bo moderatorki krzyczeć będą

Emila - alkohol na II i III miejscu w składzie, gliceryna i róża - mnie na szczęście nie kuszą ani trochę
aczkolwiek myślę, że osoby mniej wrażliwe na te składniki mogą być z nich zadowolone
(ale za to preparaty do ust mnie zainteresowały )

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2010-05-02 o 18:21
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 18:28   #3104
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy
obiecuję, że podzielę się swoją pielęgnacją, ale kurczę, nie spodziewajcie się żadnych magicznych mikstur ani tajemniczych preparatów . To tylko i wyłącznie moja pielęgnacja, dla mojej skóry i szczerze wątpię, czy u kogoś innego się sprawdzi równie dobrze, jak u mnie.
juuupi no wiadomo, że to pielegnacja najlepsza dla Ciebie no ale sie nie wyprzesz, swojej umiejetności kojarzenia faktów.

U mnie to zawodzi w tej materii, wiec potrzeba mi przewodników.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 18:38   #3105
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

o rety...no i co ja mam teraz napisać?

Prawdę, całą prawdę i tylko prawdę A i byłabym zapomniała nagą prawdę też napisz

Też czekam z niecierpliwością
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 18:46   #3106
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

o rety...no i co ja mam teraz napisać?
obiecuję, że podzielę się swoją pielęgnacją, ale kurczę, nie spodziewajcie się żadnych magicznych mikstur ani tajemniczych preparatów . To tylko i wyłącznie moja pielęgnacja, dla mojej skóry i szczerze wątpię, czy u kogoś innego się sprawdzi równie dobrze, jak u mnie.

I błagam - nie robić OT, bo moderatorki krzyczeć będą

Emila - alkohol na II i III miejscu w składzie, gliceryna i róża - mnie na szczęście nie kuszą ani trochę
aczkolwiek myślę, że osoby mniej wrażliwe na te składniki mogą być z nich zadowolone
(ale za to preparaty do ust mnie zainteresowały )
No własnie i dlatego Ciebie potrzebuję
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-03, 19:42   #3107
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, mieliście do czynienia z firmą HIMALAYA, a konkretnie z poniższym

HIMALAYA HERBALS DLA DZIECI - OLIWKA DO CIAŁA
Łagodny i delikatny olejek przeznaczony do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. W skład olejku wchodzi bogaty w witaminy, odżywiający skórę olej z oliwek, wyciąg z zimowej wiśni poprawiający koloryt skóry, oraz wykazujący właściwości nawilżające wyciąg z aloesu. Doskonały olejek do masażu całego ciała dziecka. Codzienny masaż wpływa korzystnie na kondycję i rozwój dziecka.
Cena: 12.99 zł
Zawartość:
Olejek zawiera:
Sida cordifolia (Sida cordifolia)
"zimową wiśnię" (Withania somnifera)
wetiwerię pachnącą (Vetiveria zizanioides)
aloes barbadoski (Aloe vera)
olej z oliwek(Olea europaea)


HIMALAYA HERBALS DLA DZIECI - PUDER DO CIAŁA
Puder dla dzieci o długotrwałych właściwościach kojących i antyseptycznych. Zawartość naturalnego tlenku cynku umożliwia wchłanianie wilgoci i chroni przed podrażnieniami. Drzewo sandałowe łagodnie schładza miejsca narażone na ewentualne podrażnienia a olejek z oliwek odżywia delikatną dziecięcą skórę.
Cena: 10.10 zł
Zawartość:
Puder zawiera:
leczniczy tlenek cynku
drzewo sandałowe (Santalum album)
wetiwerię (Vetiveria zizanioides)
olej z oliwek (Olea europaea)

............./na stronie anglojęzycznej jest/..........
The baby powder contains natural zinc that has antiseptic properties and accelerates healing, Olive oil that nourishes the baby's tender skin, Khus-Khus that has antiperspirant and astringent activities and Almond oil that restores skin moisture............../Ingredients Include:
Zinc calx (Yashad Bhasma)
Olive Oil (Olea Europaea)
Vetiver, Khus-Khus (Vetiveria Zizanioides)
Almond oil (Prunus amygalus)


Kurczę bardzo ładne składy
Myślicie, że ten puder można by użyć jako primer pod minerały? Czy może wysuszać?
(gdyby ten z polskich połek miał te migdaly)
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 00:28   #3108
nadzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 68
GG do nadzi
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, witajcie Jako fanka minerałów trafiłam i tutaj. Od niedawna zwracam nieco większą uwagę na pielęgnację (choć Babydreamy, olej kokosowy, henna to moje hity od dawien-dawna, henna może już nie, bo odzyskałam swój naturalny kolor, ale w przypadku ewentualnego farbowania - tylko ona, żadna farba). Mam też za sobą zakupy na Mazidłach i ZSK. Polubiłam się z kwasem hialuronowym. Staram się przejść na pielęgnację "mazidłową", ewentualnie z bazą w postaci Babydreamów (nie jestem zbyt zaawansowana w "kręceniu", dlatego baza mi potrzebna) i w związku z tym pojawiają się różne wątpliwości Pierwsza - czy jako krem na dzień i na noc może mi służyć kwas hialuro (mało i dużocząsteczkowy) zmieszany z pokaźną szczyptą zestawu witamin "all in one" z zsk? Czy to wystarczająca pielęgnacja? Ewentualnie to plus balsam Babydream? Druga wątpliwość - czy mleczan sodu można nakładać na skórę "tak o", czy jego ph nie jest zbyt niskie? I trzecia - przymierzam się do kupna witaminy c, ale nie chcę kręcić z niej serum, wolałabym po prostu mieszać sobie na dłoni , na przykład z żelem hialuro i rzeczonym Babydreamem Czy będzie to ok jako mazidło na dzień/noc?
Generalnie moje pytanie jest takie - czy nie jest to zbyt beztroskie mieszanie? Nie chciałabym zrobić krzywdy swojej skórze, ale jednocześnie samo eksperymentowanie jest przyjemne (tyle, że wiedzy biochemicznej u mnie niewiele)
Dodam, że mam 25 lat, cerę wrażliwą, czasem kapryśną, trochę zanieczyszczoną na nosie, skłonną do czerwienienia, ale generalnie nie sprawiającą wielkich problemów.

Jeśli moje pytania kwalifikują się do innego wątku - nie bijcie proszę, ale odeślijcie pozdrawiam
__________________
Wymiana mineralna

Edytowane przez nadzi
Czas edycji: 2010-05-04 o 00:42
nadzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 07:41   #3109
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

jagoda83
HH ale to chyba nie są całe składy,
na kwc jest kilka produktów, chyba wątek też widziałam.
sprawdzałaś?
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 09:56   #3110
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez nadzi Pokaż wiadomość
Pierwsza - czy jako krem na dzień i na noc może mi służyć kwas hialuro (mało i dużocząsteczkowy) zmieszany z pokaźną szczyptą zestawu witamin "all in one" z zsk? Czy to wystarczająca pielęgnacja?
Witaj
Kwas hialuronowy to roztwor lub proszek do zrobienia roztworu, generalnie ma postac zelu, mozesz dodac co uwazasz do niego, byle sie rozpuscilo , ale sam zel to bedzie za malo, bedzie Cie wysuszal i sciagal skore. Najelpeij dodac go do kremu jakiegos o prostym skladzie lub jeszcze prosciej-wymieszac z wybranym olejem.


Cytat:
Druga wątpliwość - czy mleczan sodu można nakładać na skórę "tak o", czy jego ph nie jest zbyt niskie?
A w jakim celu chcesz go nakladac solo? poczytaj tutaj

Cytat:
I trzecia - przymierzam się do kupna witaminy c, ale nie chcę kręcić z niej serum, wolałabym po prostu mieszać sobie na dłoni , na przykład z żelem hialuro i rzeczonym Babydreamem Czy będzie to ok jako mazidło na dzień/noc?
Mozesz sobie mieszac wit C nawet z woda destylowana i aplikwoac na twarz, ale pamietaj o stezeniu, bo wit C moze podraznic, szczegolnie skore wrazliwa. Najlepiej dodac szczypte do prostego mazidla, kremu-z tym, ze wit C jest rozpuszczalna w wodzie, wiec najlepiej rozpuscic ja sobie w wodzie destylowanej i dopiero domieszac do kremu. Wit C uzywaj raz dziennie, np na dzien, a na samym poczatku nawet co drugi-trzeci dzien.

Cytat:
Generalnie moje pytanie jest takie - czy nie jest to zbyt beztroskie mieszanie? Nie chciałabym zrobić krzywdy swojej skórze, ale jednocześnie samo eksperymentowanie jest przyjemne (tyle, że wiedzy biochemicznej u mnie niewiele)
Dodam, że mam 25 lat, cerę wrażliwą, czasem kapryśną, trochę zanieczyszczoną na nosie, skłonną do czerwienienia, ale generalnie nie sprawiającą wielkich problemów.
Jesli nie stosujesz kwasow, to nawet 100% skladnikami krzywdy nie powinnas sobie zrobic. Jesli kupujsz cos, np ow mleczan sodu, przeczytaj dokladnie,w jakim stezeniu mozesz go uzywac i do czego. To, ze jakis skladnik dziala nawilzajaco nie oznacza, ze bedziesz odczuwala komfort po jego zastosowaniu. Zreszta, sama sie przekonasz aplikujac sobie sam kwas hialuronowy- po paru minutach pojdziesz zmyc, bo solo nie nadaje sie do pielegnacji.
Najlepsze dzialanie maja emulsje z faza wodna i tluszczowa, bo tylko takie maja sznase na dobre wchanianie i zatrzymywanie wody w skorze. Powodzenia!
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 10:32   #3111
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mam pytanko czy któraś z Was używała Roślinne Komórki Macierzyste ? prawdę mówiąc zaintrygował mnie ten produkt jestem też ciekawa czy można stosować ten produkt solo pod krem?

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

o rety...no i co ja mam teraz napisać?
obiecuję, że podzielę się swoją pielęgnacją, ale kurczę, nie spodziewajcie się żadnych magicznych mikstur ani tajemniczych preparatów . To tylko i wyłącznie moja pielęgnacja, dla mojej skóry i szczerze wątpię, czy u kogoś innego się sprawdzi równie dobrze, jak u mnie.
Kasiu i ja się dołączam do grona proszących o opis Twojej pielęgnacji Kasiu wiadomo, że nie każdemu może spasować to co Ty używasz, ale zawsze można poeksperymentować a może akurat coś spasuje

ja wczoraj zrobiłam sobie taki delikatny peeling - na rękę wlałam macerat z nagietka + proszek Mother of pearl (ilość na oko ) i tym wymiziałam buzię lekko pocierając następnie wytarłam buzię papierowym ręcznikiem a na koniec umyłam buźkę mydłem z EGM na początku wygląda się po tym jak jożin z bagien bo nagietek barwi buzię na żółto ale po tym zabiegu buźka jest gładziutka
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 10:46   #3112
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
mam pytanko czy któraś z Was używała Roślinne Komórki Macierzyste ? prawdę mówiąc zaintrygował mnie ten produkt jestem też ciekawa czy można stosować ten produkt solo pod krem?
solo sugerowane stężenie w produkcie to 2-5%
Ja RKM rozpuszczam w wodzie destylowanej i dodaję do HA i takie serum mieszam z olejem lub stosuję pod krem
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 10:59   #3113
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
solo sugerowane stężenie w produkcie to 2-5%
Ja RKM rozpuszczam w wodzie destylowanej i dodaję do HA i takie serum mieszam z olejem lub stosuję pod krem
Contax dziękuję
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 11:02   #3114
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Braworka na kwc nie ma tego pudru, a wizaz jasne ze przeszukałam, gdzies tam pojawia się w rozmowach ta firma, ale nie ma nic o pudrze a tym bardziej w sensie - na twarz przeciez nie zawracałabym Wam głowy gdyby to juz było a o olejku napisałam, bo może akurat kogoś zainteresuje.
mnie własnie ciekawi ten puder... sprawdze dokładnie skład tego pudru w aptece, jak nie bedzie mial talku w składzie, to chyba wezmę

Pisałam juz na innych watkach, ale wam jeszcze zdradze... Baikaderm krem z tarczyca bakjkalska za ponad 10zł ale tak do 15zł... super /tylko uwazac na nazewnictwo bo sa inne o podobnej nazwie np. na dziąsła/ Mi Baikaderm życie uratował, a raczej moją twarz bo przepedził tradzik wszelkiej postaci, a miłam gule na guli, podskorne ropne i te grudkowe Taki roślinny kremik apteczny, przez ktory przeszlam na naturę i odstawiłam inne swinstwa
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-04 o 11:03
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 11:22   #3115
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzisiaj przyjechał tonik 6% z PHA z BU. Wymieszany i użyty:
Zapach róży akurat jaki lubię, a to się rzadko trafia, bo większość jest mocnych i chemicznych, a ten delikatny i świeży jak z wiejskiego ogródka
Na razie nie ma co oceniać, bo dopiero się posmarowałam, jedyne co mnie gnębi i przeszkadza to to, że skóra po toniku mocno się lepi i ręce od płatka tez.
Tak powinno być?

Ale jestem zachwycona nawilżeniem! Genialne!
Przyznam, że jeszcze nic tak mnie nie nawilżyło! Nawet olej śliwkowy, malinowy, Physiogel ani Humektan. Zawsze miałam uczucie zbyt małego nawilżenia czoła i nosa, przez co odczuwałam ciągłe ściągnięcie a tu tego nie ma!
__________________

Edytowane przez Chaigata
Czas edycji: 2010-05-04 o 11:26
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 11:50   #3116
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Dzisiaj przyjechał tonik 6% z PHA z BU. Wymieszany i użyty:
Zapach róży akurat jaki lubię, a to się rzadko trafia, bo większość jest mocnych i chemicznych, a ten delikatny i świeży jak z wiejskiego ogródka
Na razie nie ma co oceniać, bo dopiero się posmarowałam, jedyne co mnie gnębi i przeszkadza to to, że skóra po toniku mocno się lepi i ręce od płatka tez.
Tak powinno być?

Ale jestem zachwycona nawilżeniem! Genialne!
Przyznam, że jeszcze nic tak mnie nie nawilżyło! Nawet olej śliwkowy, malinowy, Physiogel ani Humektan. Zawsze miałam uczucie zbyt małego nawilżenia czoła i nosa, przez co odczuwałam ciągłe ściągnięcie a tu tego nie ma!
Ten tonik jest taki nieco lepki. Też mnie to zastanawialo na początku, chyba nawet pisalam w wątku o BU.

Tylko mnie on bynajmniej nie nawilża. Odczekują chwilę po nałożeniu, jak się wchłonie i muszę oleju użyć, bo mam bardzo ściągnietą skórę...

Waśnie się zastanawiam nad samoodzielnym skręceniem takiego toniku, tylko bez ekstraktu z lukrecji (to chyba on tak lepi?). I jeszcze sie zastanawiam, czy by zamiast hydrolatu z rozy stulistnej nie dac kocankowego, bo on mi pomaga na naczyńka (albo mi się tak wydaje;P). Jak myślicie?
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:41   #3117
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja już się chyba za dużo naczytałam . Jeśli mam przesuszoną skórę , ktora ocieka sebum to do jakiej skóry powinnam stosować smarowidła -do suchej czy tłustej ? I jaką ja mam cerę tłustą czy suchą ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:26   #3118
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Ja już się chyba za dużo naczytałam . Jeśli mam przesuszoną skórę , ktora ocieka sebum to do jakiej skóry powinnam stosować smarowidła -do suchej czy tłustej ? I jaką ja mam cerę tłustą czy suchą ?
Wydaje mi sie, ze masz skore odwodniona, wymagajaca przede wszystkim nawilzenia. Nie sugeruj sie opisami-do cery tlustej, do cery suchej, bo wyglada na to, ze masz cere mieszana a ta najtrudniej pielegnowac.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 21:25   #3119
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

o rety...no i co ja mam teraz napisać?
obiecuję, że podzielę się swoją pielęgnacją, ale kurczę, nie spodziewajcie się żadnych magicznych mikstur ani tajemniczych preparatów . To tylko i wyłącznie moja pielęgnacja, dla mojej skóry i szczerze wątpię, czy u kogoś innego się sprawdzi równie dobrze, jak u mnie.

I błagam - nie robić OT, bo moderatorki krzyczeć będą

Emila - alkohol na II i III miejscu w składzie, gliceryna i róża - mnie na szczęście nie kuszą ani trochę
aczkolwiek myślę, że osoby mniej wrażliwe na te składniki mogą być z nich zadowolone
(ale za to preparaty do ust mnie zainteresowały )
Cathy dziękuję dzięki Tobie nie popłynełam finansowo na kremach Madara,zapaliłaś mi czerwona lampke z tym alkoholem,użyłam w domu na próbę dr.Hauschki gdzie również jest na II miejscu w składzie i bardzo podrażnił mi naczynka no i ten smrodek.
Zmobilizowana ukręciłam własne serum,które w ciągu 2 dni wyprowadziło moją buzię z opresji:
-olej z malin z koenzymem Q10+olej arganowy+olej z róży rdzawej+macerat z arniki+troszke olejku brzozowego dr.Haushka(dla aromatu)+ kwas HA1%+hydrolat z róży
Mi na szczeście różyczki służą no i uwielbiam ten zapach
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 09:21   #3120
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Moje zasoby mazidłowe jeszcze są bardzo skromne . Zrobiłam wczoraj po raz pierwszy serum z olejku jojoba i Q10 . Jest dobrze nic nowego na twarzy mi się nie pojawiło i nie jest czerwona Serum bardzo dobrze się wchłania .
Emi nasunęłaś mi myśl , dzis do tego serum dodam jeszcze kropelke olejku z pestek śliwki . Przydał by się jeszcze mocznik .Z Mazideł przesyłka przyszła szybciutko natomiast z BU ciągle jeszcze czekam. Niczego się nie można dowiedzieć bo strona do 7.05 nieczynna .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.