Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 18:27   #1951
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

W piątek natrafiłam na ten wątek - świetny!
Jakoś wcześniej go przeoczyłam..

Jestem właśnie podczas czytania 21 strony.. mam zamiar przeczytać całość .
Skompletowałam zamówienie na bu i mam zamiar złożyć je dziś lub jutro, ale postanowiłam jednak się odezwać i poprosić o korektę w razie czego.

Może pierw troszkę historii:
W maju 2008 roku zainteresowałam się biochemią, natrafiłam na stronę mazideł i zrobiłam spore zakupy. Porwałam się jednak na zbyt głęboką wodę.. postanowiłam robić skomplikowane kremy (ogólnie czas zrobienia jednej porcji kremu zajmowało mi ok 1 godz.), ponadto nie używałam konserwantów.. no cóż.. robienie kremów co 2 tygodnie po prostu ZNUDZIłO MI SIę.

Ogólnie byłam zadowolona z kremów, robiłam też sera ( które o dziwo w ogóle mnie nie zapychały, pomimo dużej zawartości olejów). Robiłam również balsam, odżywkę do włosów. Wszystko bez konserwantów.
Moja przygoda trwała tylko ok. 2 miesiące .

Cerę miałam wówczas właściwie ładną, bezproblemową, miałam tylko lekkie blizny na skroniach, które postanowiłam wygładzić kwasami AHA u kosmetyczki w październiku 2008 roku. W grudniu z moją cerą zaczęly dziać się niestworzone rzeczy. TRąDZIK - diagnoza dermatologa. Odstawić kwasy i brać się za leczenie. Najpierw tabletki anty + skinoren. Pogarszało się. Wielkie bolące gule przybywały. W marcu rozpoczęłam leczenie IZOTEKIEM. Było po prostu tragicznie .

Kuracja przebiegała pomyślnie. Początkowo ciut większy wysyp, od maja 2009 nie powstał już mi ani jeden pryszcz. Kuracja zakończyła się na początku sierpnia 2009. Podczas kuracji miałam bardzo wysuszoną skórę, włosy. Ale właśnie o to chodziło.

Od marca 2009 stosowałam podkład EDM, moje zbawienie!!

Od zakończenia kuracji trądzik nie powrócił. Chwała Bogu!!
Dla mojego dramatyzmu dodam, że w sierpniu brałam ślub.
Byłam załamana, gdyż planując go dużo wcześniej nie pomyślałabym, że w między czasie przyjdzie mi walczyć z trądzikiem.
Ale na szczęście izotek wyleczył mnie, a moje liczne blizny zakryłam podkładami revlon + edm na wierzch. Może któraś z Was pamięta mnie z wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=532


Ale tu nie o tym . Mam liczne blizny i przebarwienia po mojej tragedii,
dermatolog przepisał mi atrederm. Przecieram tym roztworem twarz raz w tygodniu, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to w czymś pomoże. 5 dni po każdym przetarciu twarzy schodzi mi skóra. Po ponownym przetarciu jest OK i znów po 5ciu dniach.. .
W ciągu dnia na makijaż nakładam krem nawilżający.. może dziwne, ale skórki znikają.

Teraz przejdę do sedna sprawy:
CHCę POWRóCIć DO KOSMETYKóW NATURALNYCH
Nie zrobię już na pewno takiego samego błędu i nie będę porywać się na niewiadomo jakie receptury.

Tym razem wybieram biochemię urody.
Mam wysuszoną, zmęczoną leczeniem skórę (mieszaną). Liczne przebarwienia i blizny. Mam 23 lata .

Do koszyka (BU)włożyłam
- hydrolaty (migdałowy, różany, z kocanki)
- olej tamanu
- olejek myjący pomarańczowy
- serum - olejek LEMON
- żel hialurynowy 1%


Będę bardzo ostrożnie dodawać kolejne kosmetyki do pielęgnacji.
Najpierw chcę spróbować dodąć tylko żel do kremu (na spryskaną wcześniej skórę hydrolatem np z kocanki),
później ha+tamanu jako serum.
Jak żadnych szkód mi ta mieszkanka nie wyrządzi to przejdę na serum lemon,
a później zastąpię mój cetaphil olejkiem myjącym.

Uff, koniec. Mam nadzieje, że komuś z Was zechce się przeczytać moje wypociny. Z Góry dziękuję .

EDIT: Będę wdzięczna również za rady dotyczące pielęgnacji z innych sklepów biochemicznych. Zastanawiam się również nad zakupem mydła afrykańskiego.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2009-11-11 o 13:53
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 13:27   #1952
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam pytanko (chyba prostackie ) - kusi mnie Glukonolaktan - z opisów na stronach (np. TU) wydaje mi się super nabytkiem, ale... jak go stosować? Czy wystarczy jeśli domieszam go do hydrolatu (np. z kocanki) w zalecanej proporcji (w temp. + 40 stopni?)? Czy ktoś może tak próbował?

W wątku pojawila się kilka razy ta nazwa, ale zrobienie serum wg pomysłu Lorri mnie przerasta...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:50   #1953
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mam pytanko (chyba prostackie ) - kusi mnie Glukonolaktan - z opisów na stronach (np. TU) wydaje mi się super nabytkiem, ale... jak go stosować? Czy wystarczy jeśli domieszam go do hydrolatu (np. z kocanki) w zalecanej proporcji (w temp. + 40 stopni?)? Czy ktoś może tak próbował?

W wątku pojawila się kilka razy ta nazwa, ale zrobienie serum wg pomysłu Lorri mnie przerasta...
uwielbiam tonik z PHA z Biochemii Urody jesli mialabym zrobic KWC mazidel na pewno trafilby do zestawienia glukonolakton, olej malinowy, kwas hialuronowy, hydrolat z kocanki i mocznik -moje top5.
Glukonolakton ma w swojej oferce ZSK z propozycja uzycia w takich przepisach:

Serum Anty-Aging
Olejek po kąpieli dla cery suchej
Delikatny krem z kwasami PHA
Serum bezolejowe 6% PHA+aloes+HA
Różany tonik depigmentacyjny
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:58   #1954
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Rozwielitko! Dziękuję pięknie!
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 21:10   #1955
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja glukonolaktonu do toniku już nigdy nie sypnę. W serum jest świetny, ale w toniku mnie podrażnia. Ciekawe, że NeoStrata nie robi toników z glukonolaktonem (chyba że coś przeoczyłam).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 22:02   #1956
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A ja glukonolaktonu do toniku już nigdy nie sypnę. .
Dlaczego? Jeśli już napisalaś gdzieś o tym, to przepraszam, ale usiłowalam znaleźć wyszukiwarką i nie znalazłam -
ale przy okazji znalazłam na innych wątkach Twoje wypowiedzi o glukonolaktonie i wypowiadalaś się raczej pozytywnie - co mnie tym bardziej do niego przekonało, bo uważam Cię za bardzo doświadczną i dobrze zorientowaną w biochemii osobę.

Doczytałam, że ten tonik z BU jest z rumiankiem, rumianek, przynajmniej kiedyś mnie uczulał, więc chyba muszę zapomnieć (chyba, że rumianek przestał mnie uczulać - muszę zrobić test...)

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:12 Powód: uzupełnienie postu
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 04:39   #1957
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Napisałam przecież - podrażnia mnie. Kwasy w roztworach wodnych mogą działać agresywniej. W serum 10% glukonolaktonu nie stanowi dla mnie problemu, a 6% w toniku powoduje dyskomfort, podszczypywanie, zaczerwienienie. Ostatnio wróciłam do dawnego sposobu pielęgnacji, tzn. łagodny tonik bez kwasu + serum z kwasem (kiedyś kremy). Taki zestaw moja cera lubi najbardziej.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-11-12 o 04:40
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 10:42   #1958
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

asix86 ja cie pamietam
bidulka troche sie nameczylas nie uzywalam mydelka afrykanskiego ale wiem ze wielu osobom wysuszal skore. takze moze wypros jakas probke od dziewczyn na poczatek. zycze ci powodzenia
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 10:48   #1959
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Lorri a Ty robisz to serum bezolejowe z aloesem czy masz jakiś inny przepis?
Asix hydrolat oczarowy jest cudny, polecam A jak chcesz to Ci mogę kawałeczek afrykańskiego z CS przysłać. Daj znać na PW
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 11:25   #1960
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Bardzo ciekawy wątek
Też staram się używać jak najbardziej naturalnych kosmetyków. Używam naturalnych masełek i olejów do pielęgnacji ciała. Ostatnio skusiłam się na mydło Aleppo, które w swoim składzie ma podobno 80% oliwy z oliwek i 20% oleju laurowego. Niestety śmierdzi przeokropnie (czuć go bardziej niż kupki mojej córeczki ) Zastanawiam się czy trafiłam na jakieś zepsute albo podrobione mydło? Macie jakieś doświadczenie z Aleppo?
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 12:10   #1961
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1951

Cytat:
Napisane przez beafrance Pokaż wiadomość
asix86 ja cie pamietam
bidulka troche sie nameczylas nie uzywalam mydelka afrykanskiego ale wiem ze wielu osobom wysuszal skore. takze moze wypros jakas probke od dziewczyn na poczatek. zycze ci powodzenia
Beafrance, dziękuję
Dzisiaj jedna miła wizażanka zaproponowała mi próbkę mydełka afrykańskiego.

Chyba zbyt obfity post
( https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1951 )
napisałam , albo nie ma tu żadnej pokrewnej duszki z wyżej opisanymi problemami, no cóż, spróbuję jeszcze na wątku biochemii urody. Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2009-11-12 o 12:11
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 19:02   #1962
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Lorri a Ty robisz to serum bezolejowe z aloesem czy masz jakiś inny przepis?
Nie, moja cera się nie dogaduje z żelem hialuronowym.
Nie trzymam się jednej receptury, ustalam składniki w zależności od potrzeb, tylko wyliczam odpowiednio stężenia, żeby mieć właściwe pH.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 23:18   #1963
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez jaglanka Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy wątek
Też staram się używać jak najbardziej naturalnych kosmetyków. Używam naturalnych masełek i olejów do pielęgnacji ciała. Ostatnio skusiłam się na mydło Aleppo, które w swoim składzie ma podobno 80% oliwy z oliwek i 20% oleju laurowego. Niestety śmierdzi przeokropnie (czuć go bardziej niż kupki mojej córeczki ) Zastanawiam się czy trafiłam na jakieś zepsute albo podrobione mydło? Macie jakieś doświadczenie z Aleppo?
Ja używałam wiele rodzajów Alepów-prawie wszystkie tak śmierdzą.(wyjątek to było białe premium ).
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 07:44   #1964
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Ja używałam wiele rodzajów Alepów-prawie wszystkie tak śmierdzą.(wyjątek to było białe premium ).
Ten smrodek jest okropny. Aż wstyd iść tak do ludzi
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 13:56   #1965
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez beafrance Pokaż wiadomość
nie uzywalam mydelka afrykanskiego ale wiem ze wielu osobom wysuszal skore.
Na przykład mnie super oczyszcza ale to uczucie ściągnięcia... a cerę mam normalną. Zdecydowanie bardziej wolę mydełka z EGM zwłaszcza Rhassoul&Moroccan mi podpasiło.


Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Asix hydrolat oczarowy jest cudny, polecam
Co nos to opinia - mnie oczar nie zachwyca ale jest ok



Właśnie przelałam do szklanego pojemniczka ostatnią porcję serum Granat, mam nadzieję że B&E dojdzie zanim zużyję


A ze spostrzeżeń:

jakiś miesiąc temu dość mocno popsuła mi się cera, wyszło dużo gulek podskórnych na brodzie i policzkach... Odstawiłam olejki myjące z BU zastępując mydłem Rhassoul&Moroccan z EGM (jak napisała mi Cathy to mydło jest na problemy skórne) i... poprawia się. Niespodzianki to też na pewno wynik osłabienia organizmu, nie zwalam wszystkiego na olejki myjące i zrobię do nich jeszcze jedno podejście, bo demakijaż z nimi to czysty relaks... chyba się pochlastam, jeśli okaże się że to one mi cerę psują


I zastanawiam się, czy brać się za tonik z PHA? mam już zestaw, dokupiłam konserwant... ale waham się, czy się w to bawić... na noc serum Lemon stosuję, oprócz tego 2 razy w tyg peeling enzymatyczny (raz na 2 tygodnie mechaniczny)... Boję się, że tonik z PHA zamiast wspomóc moją skórę tylko mi zaszkodzi...
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 15:24   #1966
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość

Co nos to opinia - mnie oczar nie zachwyca ale jest ok
chcialam cie zacytowac z mysla ze napisala to Dominka . juz jestem skolowana po calym tygodniu mi sie oczar podoba ale kocanka bardziej

Edytowane przez beafrance
Czas edycji: 2009-11-13 o 15:28
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 16:29   #1967
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Lorri a Ty robisz to serum bezolejowe z aloesem czy masz jakiś inny przepis?
Asix hydrolat oczarowy jest cudny, polecam A jak chcesz to Ci mogę kawałeczek afrykańskiego z CS przysłać. Daj znać na PW
Dominkab, przeoczyłam, że mi odpowiedziałaś, dzięki
Alkaxy zaproponowała mi już wcześniej kawałek tego mydełka, ale bardzo Ci dziękuję

W takim razie kolejnym razem zamówię hydrolat oczarowy
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 18:40   #1968
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja mam cerę tłustą, skłonną do przesuszeń i będę testować to mydełko afrykańskie - dzisiaj pierwszy raz był, no i moje wrażenia to, że super oczyszcza i wygładza, żadnego efektu ściągania ani wysuszenia. - po niektórych środkach od razu to wyczuwałam, a tutaj nic. Na razie mi się podoba - zobaczymy jak będzie po kilku aplikacjach i dłuższym stosowaniu.

A jeśli chodzi o hydrolat oczarowy - uwielbiam ten zapach, mogę wdychać i wdychać i wdychać, normalnie sztachać się nim mogę. Dla mnie jest cudowny, ale spróbuję jeszcze z kocanki kiedyś przy okazji

I mam wrażenie, że moja skóra nie lubi żelu hialuronowego.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 10:07   #1969
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Saming, a co zarzucasz HA? Ja go uzywalam na poczatku roku, potem oddalam kolezance i tez za nim nie tesknie. Nie potrafie sprecyzowac ale odnioslam wrazenie, ze cos mi tam jednak szkodzil na skore - przy dluzszym stosowaniu skora byla coraz bardziej podrazniona, sklonna do przesuszen i ogolnie niefajna.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 10:31   #1970
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mnie oczar zachwycił jeśli chodzi o działanie Miałam bardzo nieładną skórę po powrocie z wakacji (chlorowana woda ). Kilkanaście godzin w trasie i jak dojechałam to byłam padnięta. Jakieś wypryski na twarzy się zaogniły do tego, ale byłam tak zmęczona, że tylko umyłam twarz olejkiem i przetarłam hydrolatem. Nie chciało mi się kremu w bagażach szukać więc poszłam spać. I rano o dziwo było niebo lepiej, ładnie się wszystko pogoiło Więcej się tak bez kremu nie kładłam, bo już nie ta cera, ale jednak wrażenie pozytywne bardzo i teraz ten hydrolat do wszystkiego pcham.
Natomiast jego zapach to dla mnie znośny
Kocanka zapachowo (a raczej smrodkowo) to zupełnie inna bajka. Działaniowo tez, bo ona raczej na naczynka bardziej działa
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 10:45   #1971
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Si, oczar bardzo fajnie lagodzi, kocanka "tlumi" rozowosc i to znacznie przy regularnym stosowaniu, a glog wygladza (takie moje spostrzezenia), reszta testowanych jakos przeszla bez echa u mnie. Odkad sie babram w hydrolatach nie wyobrazam sobie kupna drogeryjnego toniku, bezcelowy nabytek wg mnie.

Ma ktos porownanie hydrolatow kocankowych z BU i Mazidel?
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 11:03   #1972
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ma ktos porownanie hydrolatow kocankowych z BU i Mazidel?
Ja mam

Dla mnie Mazidlany mniej śmierdzi (ale może po prostu już przy długim czasie używania się przyzwyczaiłam) nie ma co liczyć na przyjemną woń, po prostu chyba krócej utrzymuje się ten smród na twarzy. Co do działania to przyznam, że będę kupowała już tylko ten z Mazideł, ale chyba bym skłamała mówiąc, że działa lepiej, po prostu cera mi się polepszyła, co pewnie jest skutkiem wielu czynników, ale wolę nie zmieniać kombinacji, która przyniosła mi świetne rezultaty.
Od siebie polecam z całego serca hydrolat aloesowy, dla mnie oczar nie nie robi, a aloesik ładnie łagodzi i jest tani jak barszcz, kupuje go na litry, zaraz po przebudzeniu wcieram w twarz i czuję się orzeźwiona i ładniejsza.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 11:08   #1973
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Si, oczar bardzo fajnie lagodzi, kocanka "tlumi" rozowosc i to znacznie przy regularnym stosowaniu, a glog wygladza (takie moje spostrzezenia), reszta testowanych jakos przeszla bez echa u mnie. Odkad sie babram w hydrolatach nie wyobrazam sobie kupna drogeryjnego toniku, bezcelowy nabytek wg mnie.

Ma ktos porownanie hydrolatow kocankowych z BU i Mazidel?
Mam identyczne odczucia co do toników. Normalnie zrobiły się dla mnie fuj
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 11:34   #1974
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Coldold dzieki, zapach pal licho jaki, byle by dzialanie bylo zauwazalne Mam ten z BU i roznica w wygladzie skory jest u mnie wyrazna Aloesowy mialam ale niestety mnie podsuszal. Ja na litry kupuje glog i kocanke
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 12:15   #1975
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

wczoraj odebrałam paczuszkę z http://www.ecospa.pl/index.php kolejne hydrolaty wypełniły moją lodówkę z kadzidłowca różany (rosa damascena) i z czystka ladanowego - ten na razie testuję no i takie cudo betaina cukrowa otrzymałam 3 próbki o które prosiłam zapach kocanki mi nie przeszkadza, ale ja lubię różne zielska kocankę mam z ecospa
jak jeździłam do babci to znosiłam jej do domu różne zielska zafascynowana na przykład zapachem do tej pory pamiętam zapach suszonych ziół
aha hydrolaty kupuję tylko na mazidłach i ecospa
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:39   #1976
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

vril, co do HA, mówi się że on jako nawilżacz jest b.db w dodatku dla cery trądzikowej itp, tymczasem ja jakoś nie odczuwam tego nawilżenia. Szybko mi się wchłania i miałam uczucie bardzo lekkiego ściągania twarzy. Stosowałam sam, z hydrolatem, olejkiem - efekt zawsze ten sam. W dodatku coś mnie ostatnio zapchało - (akurat odstawiłam krem nawilżający więc to nie mogła być jego wina, filtr mnie w TAKI sposób jeszcze nie zapchał, więc wyszło że to wina HA). Na razie jedyny plus, to to że ładnie mi twarz wygładza, ale taki efekt to mogę i innymi specyfikami uzyskać. I ostatnio coś miałam za bardzo twarz podrażnioną - też podejrzewam HA, (stosuję rzadko) bo nic innego mi do głowy nie przychodzi :/

Ja wszystkie toniki do kosza powyrzucałam, odkąd mam hydrolaty. Nie wyobrażam sobie teraz stosować toniku. A tak je zachwalacie, że w następnym rzucie nabędę z kocanki, aloesu i być może geraniowy i z głogu.
A w porównaniu oczarowego z mazideł a z BU, to wydaje mi się, że ten mazdilany jest jakby 'mocniejszy' jeśli można to tak nazwać.
__________________


Edytowane przez saming
Czas edycji: 2009-11-14 o 15:37
saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:59   #1977
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
wczoraj odebrałam paczuszkę z http://www.ecospa.pl/index.php kolejne hydrolaty wypełniły moją lodówkę z kadzidłowca różany (rosa damascena) i z czystka ladanowego - ten na razie testuję no i takie cudo betaina cukrowa otrzymałam 3 próbki o które prosiłam zapach kocanki mi nie przeszkadza, ale ja lubię różne zielska kocankę mam z ecospa
jak jeździłam do babci to znosiłam jej do domu różne zielska zafascynowana na przykład zapachem do tej pory pamiętam zapach suszonych ziół
aha hydrolaty kupuję tylko na mazidłach i ecospa
O jakieś nowości Z czystka ladanowego i kadzidłowca? Pierwszy raz słyszę, przetestuj i koniecznie zdaj relację A ta betina cukrowa to jakiś nawilżacz?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 15:16   #1978
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

niesamowite, jak różnym osobom różne rzeczy pasują..
toników kupnych też już nie używam od dłuższego czasu - strata kasy i czasu
w zamian hydrolaty jak najbardziej, ale nigdy solo - nawet chyba najbardziej nawilżający migdałowy i lipowy (moje ulubione) muszę podrasować gliceryną albo przynajmniej NMFem żeby nie spowodowały sahary
przygoda z kocanką (a bardzo na nią liczyłam) źle się dla mnie skończyła - jeszcze większe zaróżowienie skóry to samo z damasceną
oczar - zapach cudny, ale mimo dodatków tak mi skórę ściąga i wysusza że musiałam odpuścić
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:00   #1979
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dominka nadal stosujesz lekki codzienny peeling? jaki? cos z naturalnych czy drogeryjny? nie moge domyc sie rano po frakcji i mysle o lekim peelingu porannym.
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:58   #1980
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
wczoraj odebrałam paczuszkę z http://www.ecospa.pl/index.php kolejne hydrolaty wypełniły moją lodówkę z kadzidłowca różany (rosa damascena) i z czystka ladanowego - ten na razie testuję no i takie cudo betaina cukrowa otrzymałam 3 próbki o które prosiłam zapach kocanki mi nie przeszkadza, ale ja lubię różne zielska kocankę mam z ecospa
jak jeździłam do babci to znosiłam jej do domu różne zielska zafascynowana na przykład zapachem do tej pory pamiętam zapach suszonych ziół
aha hydrolaty kupuję tylko na mazidłach i ecospa

jak pachnie ten z kadzidłowca?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.