szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 10:57   #1
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213

szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!


Niestety zazwyczaj polecani tu lekarze specjalizują się w leczeniu trądziku. Moim problemem są natomiast włosy, chyba stosowałam już wszystko a z wiekiem jest coraz gorzej, chodzi mi o lekarza który stwierdzi czy pogorszenie stanu rzeczywiście jest realne czy też to ja mam jakąś jazdę już z tego wszystkiego...
Byłam już u kilku znanych lekarzy, w tym w klinice Novaderm, jednak mam wrażenie że oni wszyscy nastawieni są na leczenie problemów skórnych a ja potrzebuję naprawdę wybitnego specjalisty od włosów.

Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 11:48   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

A może potrzebujesz wybitnego specjalisty np. endokrynologa. Często problemy z włosami są efektem ubocznym innych problemów w organizmie.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 11:53   #3
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

Leczę się hormonalnie od 13 lat, hormony są unormowane lekami i póki co nie są przyczyną złego stanu włosów bo są sztucznie utrzymywane na niskim poziomie, choć pewnie, chętnie bym z kimś skonsultowała możliwość odstawienia.
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 16:01   #4
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

Cytat:
Napisane przez inecita Pokaż wiadomość
Niestety zazwyczaj polecani tu lekarze specjalizują się w leczeniu trądziku. Moim problemem są natomiast włosy, chyba stosowałam już wszystko a z wiekiem jest coraz gorzej, chodzi mi o lekarza który stwierdzi czy pogorszenie stanu rzeczywiście jest realne czy też to ja mam jakąś jazdę już z tego wszystkiego...
Byłam już u kilku znanych lekarzy, w tym w klinice Novaderm, jednak mam wrażenie że oni wszyscy nastawieni są na leczenie problemów skórnych a ja potrzebuję naprawdę wybitnego specjalisty od włosów.

Z góry dziękuję za pomoc.
Jeśli znajdziesz to proszę odezwij sie tu lub na Privie, bo juz przeszlam 4 i zero efektu.. no efekt jest choroba postepuje i jest coraz gorzej ....a tez sprawa dotyczy skóry glowy i wlosów
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:12   #5
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

A czy byłas u jakichś specjalistów wartych ominięcia?
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 16:06   #6
Owneds
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

Czemu Dermatolog, a nie Trycholog?
Owneds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 16:15   #7
inecita
Zakorzenienie
 
Avatar inecita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 213
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

Trychologia została uznana za dziedzinę nauki w 2008 roku, wówczas też powstał pierwszy taki wydział bodajże we Włoszech. Niemniej jednak wciąż jest poddziedziną dermatologii.
W Polsce lekarze kończą wydział dermatologii i oficjalnie z tego co wiem nazywają się "Lek. med. specjalista dermatolog", oczywiście część z nich specjalizuje się w chorobach włosów i skóry głowy, czyli trychologii. Raz tylko trafiłam do gabinetu nazywającego się wprost gabinetem trychologicznym, ale usługi proponowane przez gabinet ograniczały się właściwie do badania mikroskopowego włosów w wyniku czego dowiedziałam się że mam zbyt duży odsetek włosów w końcowej fazie życia, co świadczy tak naprawdę jedynie o tym, że włosy mi wypadają, a to wiedziałam i bez wizyty kosztującej bodajże 200 zł. Na tym "niezwykłość" gabinetu się skończyła, polecono mi to samo co wszędzie - Alpicort E + jakieś witaminki.
Dlatego ok, może być dermatolog, trycholog nie obchodzi mnie nazwa, myślę że każdy zrozumie kogo szukam (nawet więcej osób, niż gdybym napisała "trcyholog:, a interesuje mnie by terapia pomogła.
__________________
Proszę odpisuj u mnie!!!

inecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 19:23   #8
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Dot.: szukam dermatologa w Warszawie ale UWAGA specjalisty od włosów!!!

Cytat:
Napisane przez inecita Pokaż wiadomość
A czy byłas u jakichś specjalistów wartych ominięcia?
Hej, hm.... dwóch lekarzy to tacy zwyczajni lekarze na NFZ, z podwarszawskiej miejscowosci, wiec raczej tam nie trafisz...

Nie wiem czy wolno mi wskazywac tak bezposrednio, ze ktos byl zly...od razu mam wyrzuty sumienia ze robie zla rekalme wiec moze napisze Ci na priv?

Dzis byla kolejna wizyta u lekarza panstwowego, ktora nei wnisoal nic nowego oprocz nowej siatki leków i odpowiedzi lekarza pt- może.... czy hormony moga miec wplyw na chorobe- może.... czy tarczyca moze miec wpływ- może... czulam sie jak w domu bez klamek mialam wrazenie ze tylko jedno z nas konczylo medycyne i to bylam ja
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.