Co mi jest ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-29, 16:00   #1
pyssskaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
Unhappy

Co mi jest ??


Hej Dziewczyny .
Mam nietypową sytuację, możliwe, że nie jestem w ciąży jednak wole się upewnić i popytać.
Od tygodnia w sumie przed obroną miałam sporo stresu, okres dostałam jednak coś mnie nie pokoi. Cały stres znikł a ja nie mam ochoty na jedzenie, boli mnie często głowa jestem zmęczona i codziennie chce mi się wymiotować nawet na jedzenie patrzeć nie mogę a jak już jem to ledwo przełykam tak mi niedobrze, ciągle mi się też odbija. Czy to może być związane z ciążą ? Krwawienie mam tak jakby okres ale lżejsze (przez dwa dni normalne teraz tylko brązowe plamy) jednak to juz trwa 5 dzień "miesiączki" a ja dalej okropnie się czuje ? Czy to nadal odchodzi ze mnie stres czy powinnam zrobić test pomimo, że dostałam okres ?
Wiem może to i głupie , te podejrzewanie, że mogę być w ciąży ale tak źle się czuje, że nie wiem co może mi jeszcze być.
Mam nadzieję, że ktoś mi cos poradzi ?
Pozdrawiam
pyssskaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 16:41   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Co mi jest ??

Cytat:
Napisane przez pyssskaa21 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny .
Mam nietypową sytuację, możliwe, że nie jestem w ciąży jednak wole się upewnić i popytać.
Od tygodnia w sumie przed obroną miałam sporo stresu, okres dostałam jednak coś mnie nie pokoi. Cały stres znikł a ja nie mam ochoty na jedzenie, boli mnie często głowa jestem zmęczona i codziennie chce mi się wymiotować nawet na jedzenie patrzeć nie mogę a jak już jem to ledwo przełykam tak mi niedobrze, ciągle mi się też odbija. Czy to może być związane z ciążą ? Krwawienie mam tak jakby okres ale lżejsze (przez dwa dni normalne teraz tylko brązowe plamy) jednak to juz trwa 5 dzień "miesiączki" a ja dalej okropnie się czuje ? Czy to nadal odchodzi ze mnie stres czy powinnam zrobić test pomimo, że dostałam okres ?
Wiem może to i głupie , te podejrzewanie, że mogę być w ciąży ale tak źle się czuje, że nie wiem co może mi jeszcze być.
Mam nadzieję, że ktoś mi cos poradzi ?
Pozdrawiam


Może to być wynik stresu, ale nie musi. Istnieje wiele możliwości, my tu przez neta nie zdiagnozujemy.

Boisz się tej ciąży, miałaś jakąś sytuację, w której było niebezpiecznie?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 16:54   #3
pyssskaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
Dot.: Co mi jest ??

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość


Może to być wynik stresu, ale nie musi. Istnieje wiele możliwości, my tu przez neta nie zdiagnozujemy.

Boisz się tej ciąży, miałaś jakąś sytuację, w której było niebezpiecznie?
Ciązy się nie boje w sumie juz najwyższy czas . Kochamy się bez zapezpieczeń i jakby był z tego dzidzius to nic by się nie stało.
Jednak chciałam być pewniejsza czy w ogóle jest taka możliwość ? I czy warto odstawiać dzis alkohol
pyssskaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 16:58   #4
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Co mi jest ??

Powiem Ci prawdę powszechną: jeżeli uprawiasz seks bez zabezpieczenia, to owszem, jest możliwość zajścia w ciążę. Ludzie nie są wiatropylni.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 17:02   #5
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Co mi jest ??

Cytat:
Napisane przez pyssskaa21 Pokaż wiadomość
Ciązy się nie boje w sumie juz najwyższy czas . Kochamy się bez zapezpieczeń i jakby był z tego dzidzius to nic by się nie stało.
Jednak chciałam być pewniejsza czy w ogóle jest taka możliwość ? I czy warto odstawiać dzis alkohol
warto iść do apteki / sklepu i kupić test ciążowy jak się ją podejrzewa
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 17:03   #6
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Co mi jest ??

Cytat:
Napisane przez pyssskaa21 Pokaż wiadomość
Ciązy się nie boje w sumie juz najwyższy czas . Kochamy się bez zapezpieczeń i jakby był z tego dzidzius to nic by się nie stało.
Jednak chciałam być pewniejsza czy w ogóle jest taka możliwość ? I czy warto odstawiać dzis alkohol
Skoro kochacie się bez zabezpieczenia to ja bym dla świetego spokoju zrobiła test.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 11:07   #7
pyssskaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
Dot.: Co mi jest ??

Test na pewno zrobię . Jednak moją największą wątpliwością było czy jest możliwość bycia w ciąży mając okres stąd te pytania. Poczekam jeszcze z dzień lub dwa jeżeli objawy nie ustąpią zrobię test bo jak mówicie może to być wynik stresu i jeszcze odczuwam jego działanie.

Dziękuję za rady
pyssskaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 17:36   #8
Polisyndeton
Raczkowanie
 
Avatar Polisyndeton
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 77
Dot.: Co mi jest ??

Z tym jedzeniem, niejedeniem, bólem brzucha, mdłościami i stresem możesz mieć problemy z żołądkiem. Miałam taki czas, że było mi niedobrze jak tylko wchodziłam do samochodu, brzuch bolał mnie ciągle i też już nawet ciążę podejrzewałam (chociaz nie miałam powodów). Lekarz powiedział mi, że długotrwały silny stres powoduje problemy z układem pokarmowym i może nawet prowadzić do zespołu jelita drażliwego. Jeśli to nie ciąża to udaj się do lekarza rodzinnego.
Polisyndeton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 00:10   #9
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Co mi jest ??

Jeżeli jest podejrzenie ciąży, z używkami bym się wstrzymała. Co do rozstrojów żołądkowych - kiedy robiłam licencjat, uczyłam się systematycznie i w zasadzie się nie bałam, byłam naprawdę dobrze przygotowana. W nocy przed egzaminem złapał mnie skurcz żołądka, taki, na który nic nie pomagało. Chodziłam całą noc po mieszkaniu, bo jak tylko usiadłam albo się położyłam to bolało bardziej. Ani no spa, ani alkohol, ani poduszka elektryczna, nic nie działało. O problemach z jedzeniem nawet nie wspomnę. Chodziłam po lekarzach, dostałam nawet psychotropy, żeby w ogóle móc zasnąć. Skurcz puścił... po dwóch tygodniach. Niby się nie bałam tak na zewnątrz, nie hisetryzowałam, a mózg wiedział swoje. Stres to silniejszy czynnik niż nam się wszystkim zdaje.
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 17:03   #10
pyssskaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 39
Dot.: Co mi jest ??

Zrobiłam dzisiaj test wynik - negatywny. Jednak nie wiem czy jest sens go powtarzać ?

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Polisyndeton Pokaż wiadomość
Z tym jedzeniem, niejedeniem, bólem brzucha, mdłościami i stresem możesz mieć problemy z żołądkiem. Miałam taki czas, że było mi niedobrze jak tylko wchodziłam do samochodu, brzuch bolał mnie ciągle i też już nawet ciążę podejrzewałam (chociaz nie miałam powodów). Lekarz powiedział mi, że długotrwały silny stres powoduje problemy z układem pokarmowym i może nawet prowadzić do zespołu jelita drażliwego. Jeśli to nie ciąża to udaj się do lekarza rodzinnego.
Czytałam o zespole jelita drażliwego i moje dolegliwości nie są z tym związane. Może to nadmierny stres ciągle trzyma i nie puszcza ...

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
Jeżeli jest podejrzenie ciąży, z używkami bym się wstrzymała. Co do rozstrojów żołądkowych - kiedy robiłam licencjat, uczyłam się systematycznie i w zasadzie się nie bałam, byłam naprawdę dobrze przygotowana. W nocy przed egzaminem złapał mnie skurcz żołądka, taki, na który nic nie pomagało. Chodziłam całą noc po mieszkaniu, bo jak tylko usiadłam albo się położyłam to bolało bardziej. Ani no spa, ani alkohol, ani poduszka elektryczna, nic nie działało. O problemach z jedzeniem nawet nie wspomnę. Chodziłam po lekarzach, dostałam nawet psychotropy, żeby w ogóle móc zasnąć. Skurcz puścił... po dwóch tygodniach. Niby się nie bałam tak na zewnątrz, nie hisetryzowałam, a mózg wiedział swoje. Stres to silniejszy czynnik niż nam się wszystkim zdaje.
Ja bałam się przed samym egzaminem było mi na maxa nie dobrze, jednak po zaliczeniu stres opadł i zastanawiałam się skąd nadal takie dolegliwości jeżeli już ten okres stresu minął. Możliwe, że na zewnątrz tego nie czuje ale moje ciało nadal reaguje tak jakbym była zestresowana.
Może wybiorę się do lekarza rodzinnego i do ginekologa dla pewności bo testy nie zawsze od razu pokazują prawdziwe wyniki.
pyssskaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 19:25   #11
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Co mi jest ??

Dobrze, że nie obawiasz się ciąży, a jedynie się zastanawiasz czy w niej jesteś - jeden stres mniej daj sobie trochę czasu, testów sikanych już może nie rób, bo skoro znowu nic nie wyszło, to chyba nie ma sensu. Ewentualnie od lekarza się dowiesz
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-01 19:25:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.