Cykl przy braniu tabletek anty. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-29, 14:02   #1
superka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 19

Cykl przy braniu tabletek anty.


24 listopada br. zaczęłam przyjmować tabletki anty, głównie po to, aby wyregulować cykl, który waha się 20-75 dni. Pierwsza tabletka została przyjęta pierwszego dnia okresu.
Podczas rozmowy z gin. nie przyszło mi do głowy, aby zapytać jak liczy się dni cyklu przy braniu tabletek anty. Na ulotce nie mogę znaleźć informacji.
Czy pierwszy dzień cyklu to jest pierwszy dzień 7-dniowej przerwy, pierwszy dzień rozpoczęcia kolejnego opakowania, czy może pierwszy dzień krwawienia?
superka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 14:14   #2
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Cykl przy braniu tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez superka_ Pokaż wiadomość
24 listopada br. zaczęłam przyjmować tabletki anty, głównie po to, aby wyregulować cykl, który waha się 20-75 dni. Pierwsza tabletka została przyjęta pierwszego dnia okresu.
Podczas rozmowy z gin. nie przyszło mi do głowy, aby zapytać jak liczy się dni cyklu przy braniu tabletek anty. Na ulotce nie mogę znaleźć informacji.
Czy pierwszy dzień cyklu to jest pierwszy dzień 7-dniowej przerwy, pierwszy dzień rozpoczęcia kolejnego opakowania, czy może pierwszy dzień krwawienia?
Ja bym powiedziała, że pierwszy dzień każdego opakowania, ale tak na dobrą sprawę jakie to ma znaczenie? Cykle na tabletkach są regularne, 28 dniowe, ale ponieważ nie ma owulacji, a krwawienia są wywołane sztucznie, to do czego jest Ci potrzebne znanie konkretnych dni cyklu?
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 14:29   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Cykl przy braniu tabletek anty.

A co za roznica? skoro to jest cykl sztuczny i nie ma dni plodnych?
Pierwszą pigulkę bierzesz 1 dnia okresu, 7 dni przerwy i kolejne opakowanie i tyle.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 15:11   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Cykl przy braniu tabletek anty.

Cytat:
Napisane przez superka_ Pokaż wiadomość
24 listopada br. zaczęłam przyjmować tabletki anty, głównie po to, aby wyregulować cykl, który waha się 20-75 dni.
Mam nadzieję, że trafiłaś do dobrego ginekologa, który nie bez powodu przepisał hormony. Piszę o tym, bo jest wielu konowałów, którzy na hasło „nieregularne cykle” od razu, bez żadnych przepisują hormony, które mają „uregulować cykl”. Cóż, nie zawsze tak się dzieje.

Cytat:
Pierwsza tabletka została przyjęta pierwszego dnia okresu.
Podczas rozmowy z gin. nie przyszło mi do głowy, aby zapytać jak liczy się dni cyklu przy braniu tabletek anty. Na ulotce nie mogę znaleźć informacji.
Czy pierwszy dzień cyklu to jest pierwszy dzień 7-dniowej przerwy, pierwszy dzień rozpoczęcia kolejnego opakowania, czy może pierwszy dzień krwawienia?
A do czego potrzebujesz informacji o tym, kiedy jest pierwszy dzień cyklu?
W trakcie przyjmowania tabletek i tak nie ma czegoś takiego jak cykl, jest tylko czas przyjmowania tabletek i czas na sztucznie wywołane krwawienie (wtedy albo się nie przyjmuje tabletek, albo przyjmuje się tabletki placebo – zależy, jakie tabletki masz). W trakcie 7-dniowej przerwy powinno się pojawić krwawienie. Zwykle pojawia się tego samego dnia w każdym „cyklu”, ale z tego, co wiem, to nie zawsze tak musi być.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 15:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.