Pajączki na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 22:00   #1
gosssiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64

Pajączki na nogach


Mam pytanie odnośnie początków "żylaków", mam nadzieje że zalicza się ten problem do medycyny estetycznej, bo na razie jest to raczej dla mnie problem estetyczny.

na nodze a dokłedniej łydce tuż pod kolanem zaczął mi się robić żylak, jest on malutki może wielkości 1 cm żyłka się pokazała. duży problem to nie jest ale wiem że w przyszłości mogę mieć gorsze żylaki bo jest to częste w mojej rodzinie no i chce to zwalczać od razu a nie już potem operacyjnie. na razie lekarz, co prawda rodzinny czyli nie specjalista, powiedział że nie kwalifikuje sie to jeszcze do skleroterapii, znaczy można ale jest to nie potrzebne i powiedział żebym na tym etapie kupiła sobie maść jakąś w aptece.

no i moje pytanie jest takie: czy używałyście może jakiś maści na żylaki, bo w aptece tyle tego widziałam że wypróbowywanie wszystkich zajęłoby mi troch czasu, może polecicie coś godnego uwagi?
gosssiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 19:05   #2
gosssiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: Pajączki na nogach

no wiem ale zapewne jakiś bardziej inwazyjny zabieg mnie czeka w przyszłości i na razie bardziej kosztowny zabieg nie jest mi potrzebny, bo mam dopiero 19 lat i choziło mi o to, żeby opóźnić proces powstawania żylaków jakimiś sprawdzonymi i w miare skutecznymi (o ile można w ogóle wymagać coś takiego od maści, ale mam nadzieje że jednak tak) nie inwazyjnymi metodami
gosssiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 22:33   #3
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Pajączki na nogach

Zewnętrzne stosowanie maści niczego nie wskóra.
Jak najbardziej wskazane jest zamykanie naczynek laserem
Ewentualnie można łykać diohespan zapobiegawczo.
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 10:52   #4
lewandm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 241
Dot.: Pajączki na nogach

Niestety u mnie też zaczęły pojawiać się drobne pajączki na nogach, jestem też "obciążona" tym genetycznie, bo połowa rodziny ma takie problemy. Laserowe zamykanie naczynek przede mną, ale jeszcze nie teraz

Oprócz witaminy c, możesz też brać np. rutinoscorbin, ponieważ rutyna ma działanie wzmacniające na naczynia krwionośne.

Znalazłam artykuł o ziołowej ochronie żył na portalu farmaceutyczno-medycznym. Nie wiem czy mogę link wrzucić... Jakby coś to na priv wysyłam
lewandm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.