.Nowy Image! jaki makijaż ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-01, 21:24   #1
Anonimowa90o
Raczkowanie
 
Avatar Anonimowa90o
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 258

.Nowy Image! jaki makijaż ?


Witam Wszystkich


Moje pytanie jest oczywiste za kilka dni zmieniam kolor włoskow z jasnego blondu na bardziej ciemny, jasny brąz. !

* chcialam się zapytać jakie cienie powinnam uzywac, kolor mam jasna cere, ale chcialam zaznaczyć ze chciala bym, wyglądać jak taka laleczka co innym się to może nie podobać .. ale żeby triki makijazowe zastosować, macie moze jakies zdjęcia ktore by pasowały do mnie mam okrąglą twarz, moze tego nie widać jakos za specjalnie na zdjęciu.

* zmieniam kolor włosow to chce tez zapytac się Was o makijaż, macie moze jakies filmy o korekcie twarzy czytalam w internecie ze nalezy miec dwa pudry jeden jasniejszy drugi ciemniejszy itp, no ale ja sie w tym pogubilam moze jakieś filmiki dotyczące tego. ?

* no i oczywiscie te zdjęcia typu laleczki .

Moje zdjęcie, i kolor jaki będe mieć za pare Dni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdj_cia0012.jpg (33,5 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ich.JPG (4,0 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (13,9 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ostre slonce.jpg (31,4 KB, 37 załadowań)
__________________
..

e comunque vada noi non ci perderemo.. x33

..
[ M ] 15.02.2009

...
Dukan
3.01 - 5.01 I FAZA
5.01 - 13.01 II FAZA
13.01 - 25.01 III FAZA
Anonimowa90o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 11:45   #2
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Jaką farba będziesz zmieniać kolor?? u fryzjera?? czy sama sobie zafarbujesz?? no i jak sama to bym prosiła o nazwę, kolor i symbol farby Bardzo ładny kolor i chce zobaczyć czy na moim by chwyciło bo chce coś podobnego
a co do make-up laleczki tooo zależy o jaka laleczke ci chodzi. Najlepiej wybrac sobie kogos za pierwowzór np. jakąś popularna wokalistke czy modelke pozbierac jej zdjęcia i wybrać makijaż który sie podoba wkleić tu zdjęcie i wtedyna pewno dużo osób pomoże jak go zrobić

__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:03   #3
Anonimowa90o
Raczkowanie
 
Avatar Anonimowa90o
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 258
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
Jaką farba będziesz zmieniać kolor?? u fryzjera?? czy sama sobie zafarbujesz?? no i jak sama to bym prosiła o nazwę, kolor i symbol farby Bardzo ładny kolor i chce zobaczyć czy na moim by chwyciło bo chce coś podobnego
a co do make-up laleczki tooo zależy o jaka laleczke ci chodzi. Najlepiej wybrac sobie kogos za pierwowzór np. jakąś popularna wokalistke czy modelke pozbierac jej zdjęcia i wybrać makijaż który sie podoba wkleić tu zdjęcie i wtedyna pewno dużo osób pomoże jak go zrobić



no ja, wloski zamawiam bo przedluzam sama nie wiem czy to dokladnie ciemny blond czy jasny brąz, jutro się dowiem i zaczne szukac farby pod kolor więc jak co dam znać )


* no a makijaz mniej więcej cos takiego zeby wyglądal slodko, taki nie musi byc delikatny ale zeby bylo mniej więcej ze sie spojrzy i sie widzi taki typ laleczki .. nie wiem czy są jakies triki dokladne zeby tak się pomalować do mojej cery jeszcze? i jasnej skory.. choc wiadomo ze wakacje opalic sie mozna, ladniej wygladac )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg christina_milian_universal_studios.jpg (18,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg christina-milian-6.jpg (38,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nicole-Richie-w01.jpg (37,5 KB, 33 załadowań)
__________________
..

e comunque vada noi non ci perderemo.. x33

..
[ M ] 15.02.2009

...
Dukan
3.01 - 5.01 I FAZA
5.01 - 13.01 II FAZA
13.01 - 25.01 III FAZA
Anonimowa90o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:24   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 989
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Moj post moze nie do konca odpowie na Twoje pytanie, ale widzialam twoje zdjecia i jestes naprawde ladna dziewczyna, ale moim zdaniem za mocna malujesz kreski wokol oczu. Wiem, ze chcialas zaznaczyc oczy, ale ta mocna kreska i brak rozu (a przynajmniej tak to wyglada) nadaja ci troche nienaturalny wyglad.

Brunetkom latwiej jest dobrac makijaz, bo jest wiecej propozycji. Mozesz poszukac roznych makijazy na YouTube.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:06   #5
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Zauwaz ze zjecia ktore poslalas sa wokalistki o CIEMNYCH OCZACH. A twoje oczka sa niebieskie.....wiec powiem ci tak...na pewno niebieskich oczu nie mozna mnalowac na niebiesko, bo wyglada to komicznie, jesli chcesz miec taki makijaz jak na tych zdjeciech pomimo tego ze masz niebieskie oczeta to potrzebujesz, brazowy matowy cien do powiek, złoty cien do powiek, czarna kredke do oczu (i eyeliner), tusz(dooobry tusz-daje jakos spojrzeniu), podklad i PUDER BRAZUJACY. No i bylo by dobrze gdybys sie troszke opalila ahaaaa i co jeszcze jest wazne...brazowa henna na brwi, i jak bedziesz malowac oczy to wyjedz kreska troszke poza kacik zewnetrzny zeby zrobic taki koci wyraz mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahaaa zamiast zlotego cienia do powiek moze byc perłowy, a co do ust to cielista szminka i bezbarwny blyszczyk
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 20:47   #6
Anonimowa90o
Raczkowanie
 
Avatar Anonimowa90o
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 258
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

co do tego ze jestem ładna to dziękuje, ale jakos nie wierzę bo niska samoocena :P nie raz pisałam


ahh no i oczka mam zielone może na zdjeciu są niebieskie ale mam naprawde zielone, no eyeilner uzywam ale niestety jakos kresek nie umiem robic prostych zawsze takie grube mi wychodzą, a kocie spojrzenie wiem o co chodzi tylko boję sie ze jakos bede dziwnie wyglądać, co do opalania to się zgodze musze sie opalic i korzystać ze sloneczka, albo solarium itp )

dziękuje, na youtube wiem wiem ogladalam juz ale tam dziewczyny są szczuplutkie nie maja takie twarzy jak ja [okraglej] i jakos nie wiem czy mi to pasuje, a po drugie nie bede napewno tak dobrze potrafila sie pomalować musze kupic sobie profesjonalne pędzelki do cieni

róż uzywam choc czasem wydaje mi sie ze za duzo go nakladam a gdy przyciemnie wloski na chocby ciemniejszy blond to nie wiem czy nadal uzywac rozu kolor rozowy czy kupic sobie brązowy..:P bo niby lepiej brązowy slyszalam tez do okrąglej buzki.


__________________
..

e comunque vada noi non ci perderemo.. x33

..
[ M ] 15.02.2009

...
Dukan
3.01 - 5.01 I FAZA
5.01 - 13.01 II FAZA
13.01 - 25.01 III FAZA
Anonimowa90o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 21:04   #7
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Myślę, że w brązowych (byle nie za ciemnych) włosach będzie Ci ładniej. Też uważam, że za bardzo obrysowujesz oko czarną kredką, spróbuj makijażu bardziej "przydymionego' gdzie nie ma ostrych linii... Polecam też dobry samoopalacz do twarzy, bo szkoda torturować twarz słońcem.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 22:32   #8
Amoura
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 310
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
Zauwaz ze zjecia ktore poslalas sa wokalistki o CIEMNYCH OCZACH. A twoje oczka sa niebieskie.....wiec powiem ci tak...na pewno niebieskich oczu nie mozna mnalowac na niebiesko, bo wyglada to komicznie, jesli chcesz miec taki makijaz jak na tych zdjeciech pomimo tego ze masz niebieskie oczeta to potrzebujesz, brazowy matowy cien do powiek, złoty cien do powiek, czarna kredke do oczu (i eyeliner), tusz(dooobry tusz-daje jakos spojrzeniu), podklad i PUDER BRAZUJACY. No i bylo by dobrze gdybys sie troszke opalila ahaaaa i co jeszcze jest wazne...brazowa henna na brwi, i jak bedziesz malowac oczy to wyjedz kreska troszke poza kacik zewnetrzny zeby zrobic taki koci wyraz mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahaaa zamiast zlotego cienia do powiek moze byc perłowy, a co do ust to cielista szminka i bezbarwny blyszczyk
Zajrzyj na Moje Makijaze- niebieskookie dziewczyny maluja sie tam na niebiesko i wygladaja cudownie a nie komiczne

Mysle ze makijaz na laleczke to mocno podkreslone rzesy, jasne cienie i umiejetnie nalozony roz- zaleznie od karnacji rozowy badz brzoskwiniowy. Nie wydaje mi sie zebys miala okragla twarz- zrob sobie zdjecie w zwiazanych wlosach i sprobuj obrysowac kontury- na tej podstawie okresl ksztalt twarzy.
Amoura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 09:28   #9
Anonimowa90o
Raczkowanie
 
Avatar Anonimowa90o
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 258
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez Amoura Pokaż wiadomość
Zajrzyj na Moje Makijaze- niebieskookie dziewczyny maluja sie tam na niebiesko i wygladaja cudownie a nie komiczne

Mysle ze makijaz na laleczke to mocno podkreslone rzesy, jasne cienie i umiejetnie nalozony roz- zaleznie od karnacji rozowy badz brzoskwiniowy. Nie wydaje mi sie zebys miala okragla twarz- zrob sobie zdjecie w zwiazanych wlosach i sprobuj obrysowac kontury- na tej podstawie okresl ksztalt twarzy.

oj uwierz mi naprawdę mam okrąglą twarz moze tego nie widać na zdjeciu ale na żywo to inaczej, i te moje policzka masakra ..
no własnie a z rozem mam troche problemy teraz jak przyciemnie wloski to uzyc rozowego czy brzoskwiniowego.? jak myslisz

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Myślę, że w brązowych (byle nie za ciemnych) włosach będzie Ci ładniej. Też uważam, że za bardzo obrysowujesz oko czarną kredką, spróbuj makijażu bardziej "przydymionego' gdzie nie ma ostrych linii... Polecam też dobry samoopalacz do twarzy, bo szkoda torturować twarz słońcem.

ja nie uzywam kredki do oczu, tylko tusz cien i czasem eyeilner, a na tych zdjeciu to tylko tusz tylko czasem mi sie wyjedzie .. ;D
no musze sobie kupic pedzelki do malowania oczu bo wtedy wyjdzie lepszy make up, tzn tak mi sie wydaje no a samoopalacz to stosuje ale przewaznie są smugi albo za bardzo ciemny jest , i twarz ciemna a reszta jasniutka, bo gdy na cale cialo uzyje to jak pisalam smugi .;/
__________________
..

e comunque vada noi non ci perderemo.. x33

..
[ M ] 15.02.2009

...
Dukan
3.01 - 5.01 I FAZA
5.01 - 13.01 II FAZA
13.01 - 25.01 III FAZA
Anonimowa90o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 09:41   #10
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

co do samoopalacza to kup taki do jasnej karnacji ( w rossmanie jest za ok 7zl- i to jeden z lepszych jakie mialam- nie daje sztucznego efektu) najpierw zrob porzadny peeling i niewielka ilosc wklep do momentu az nic nie bedzie sie kleic... stosuje samooplacz od dawna i jeszcze nigdy mi sie nie zdazyly smugi... a zeby nie bylo przebarwien na skroniach, brwiach i ustach to posmarujte okolice bardzo delikatnie wazelina

Co do makeupu to tez uwazam, ze duo czarnego na tych oczach...oczy sa przerysowane..jesli chcesz tak podkreslac oczy to powinnas uzywac brazu, grafitu... patrzac na to zdjecie to jedyne co dobrze widze to czarne krechy na oczach...

Co do tych zdjec to hmmm... te dziewczyny maja inna karnacje... samoopalaczem takiej nie osiagniesz (zrobisz sie pomaranczowa) do tego inny kolor oczu...
powinnas zainwestowac w dobry braze i rozswietlacz... no i porzadny tusz do rzes
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 09:59   #11
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 989
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez Anonimowa90o Pokaż wiadomość
oj uwierz mi naprawdę mam okrąglą twarz moze tego nie widać na zdjeciu ale na żywo to inaczej, i te moje policzka masakra ..
Wybacz, ale ja tam nie widze okraglej twarzy. Poza tym takie 'policzki' to slowianska uroda i wiekszosc dziewczyn takie ma. A do tego to wlasnie one nadaja nam urody!! Postaraj sie zaakceptowac siebie. Zachowujesz sie tak jakbys byla najbrzydsza dziewczyna na wizazu, a tak naprawde jestes bardzo ladna i nie wierzysz jak ktos ci to mowi.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 10:02   #12
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Co do kształtu twarzy to lepiej zwiaz wlosy w kite grzywa do gory... i zrob sobie zdjecie " na wprost" a nie z boku z ukosa... ciezko ocenic tak na prawde...po 2 zdjeciach kazde z innej pozycji..
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 10:04   #13
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez Anonimowa90o Pokaż wiadomość
oj uwierz mi naprawdę mam okrąglą twarz moze tego nie widać na zdjeciu ale na żywo to inaczej, i te moje policzka masakra ..
no własnie a z rozem mam troche problemy teraz jak przyciemnie wloski to uzyc rozowego czy brzoskwiniowego.? jak myslisz

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------




ja nie uzywam kredki do oczu, tylko tusz cien i czasem eyeilner, a na tych zdjeciu to tylko tusz tylko czasem mi sie wyjedzie .. ;D
no musze sobie kupic pedzelki do malowania oczu bo wtedy wyjdzie lepszy make up, tzn tak mi sie wydaje no a samoopalacz to stosuje ale przewaznie są smugi albo za bardzo ciemny jest , i twarz ciemna a reszta jasniutka, bo gdy na cale cialo uzyje to jak pisalam smugi .;/
Naprawde? Hmmm Za duzo tego czarnego na oczach jak pisze wizażanka powyżej, zgadzam sie. Co do samoopalacza to mam 3 sprawdzone do twarzy i szyi (oraz dekoltu):
1) Lancaster (około 90 zł)
2) Clarins (ok. 90 zł)
3) Ozon (około 7 zł

Te samoopalacze na pewnoo nie spowodują smug, jeśli tylko zrobisz peeling przez i dokładnie je rozprowadzisz. Nadadzą Ci słoneczny, ciepły wygląd.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:52   #14
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
Zauwaz ze zjecia ktore poslalas sa wokalistki o CIEMNYCH OCZACH. A twoje oczka sa niebieskie.....wiec powiem ci tak...na pewno niebieskich oczu nie mozna mnalowac na niebiesko, bo wyglada to komicznie, jesli chcesz miec taki makijaz jak na tych zdjeciech pomimo tego ze masz niebieskie oczeta to potrzebujesz, brazowy matowy cien do powiek, złoty cien do powiek, czarna kredke do oczu (i eyeliner), tusz(dooobry tusz-daje jakos spojrzeniu), podklad i PUDER BRAZUJACY. No i bylo by dobrze gdybys sie troszke opalila ahaaaa i co jeszcze jest wazne...brazowa henna na brwi, i jak bedziesz malowac oczy to wyjedz kreska troszke poza kacik zewnetrzny zeby zrobic taki koci wyraz mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

ahaaa zamiast zlotego cienia do powiek moze byc perłowy, a co do ust to cielista szminka i bezbarwny blyszczyk
be-zy-du-ra

można łączyć z niebieską tęczówką niebieskie odcienie cieni, niebieskich kolorów jest masa. poza tym to nie jest sztywna reguła.

a ten kolor co masz mieć to nie jest jasny brąz tylko średni blond tak w ogóle. ja mam naturalny ciemny blond i jest ciemniejszy od tego, do brązu mu daleeeko.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 21:13   #15
Anonimowa90o
Raczkowanie
 
Avatar Anonimowa90o
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 258
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

postaram się cos wykabinować moze mi sie uda no i ciemnej kredki do oczu nie uzywam tylko tak mocno tuszuje rzęsy, bo az kilkanascie razy zeby byl efekt zdjec nie moge zrobic niestety bo mam teraz stary tlefon bez aparatu, bo moj tymczasowy sie popsul .. ale naprawde mam okrągla twarz moze na zdjeciu jak mam dluzsze wlosy nie widac tego za bardzo ale na drugim juz wyrazniej.. ;/


co do samoopalaczy to kupilam sobie wczoraj do twarzy ale firmy nie pamietam taki w piance niby, zobaczymy jaki efekt ;*
__________________
..

e comunque vada noi non ci perderemo.. x33

..
[ M ] 15.02.2009

...
Dukan
3.01 - 5.01 I FAZA
5.01 - 13.01 II FAZA
13.01 - 25.01 III FAZA
Anonimowa90o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 22:39   #16
Amoura
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 310
Dot.: .Nowy Image! jaki makijaż ?

Cytat:
Napisane przez Anonimowa90o Pokaż wiadomość
postaram się cos wykabinować moze mi sie uda no i ciemnej kredki do oczu nie uzywam tylko tak mocno tuszuje rzęsy, bo az kilkanascie razy zeby byl efekt zdjec nie moge zrobic niestety bo mam teraz stary tlefon bez aparatu, bo moj tymczasowy sie popsul .. ale naprawde mam okrągla twarz moze na zdjeciu jak mam dluzsze wlosy nie widac tego za bardzo ale na drugim juz wyrazniej.. ;/


co do samoopalaczy to kupilam sobie wczoraj do twarzy ale firmy nie pamietam taki w piance niby, zobaczymy jaki efekt ;*
wg mnie ten samoopalacz jest zupelnie zbedny. Chyba ze daje naprawde delikatny i naturalny efekt. Jezeli nie do konca to zastanow sie czy chcesz byc koniecznie kolejna sztuczna blondynka po solarce/nienaturalnej opaleniznie. Szkoda urody wg
Co do rozu to chyba brzoskwiniowy bylby lepszy. Rozowy moze dac efekt swinki
Amoura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.