Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-30, 17:04   #4291
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

hey tez mysle o farbowaniu henna ale niewiem czy mi zlapie wlosy bo mam troche naturalnych, reszte spranej obzydlej farby i na koncach reszte pasemek, moze mi ktos polecic jakis kolor henny czy co zrobic by byl jednolity kolor.
moje wlosy to ciemny blond widzialam w necie henny do blond wlosow ale niewiem czy to wszystko ladnie by chwycilo prosze doradzcie

Edytowane przez Malina666
Czas edycji: 2012-04-02 o 17:40
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 18:43   #4292
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzisiaj przeżyłam swój pierwszy raz z henną, dokładnie ciemny brąz Khadi. Jestem właśnie po spłukaniu (łatwo nie było ), włosy schną i pachną glonami
Czy pierwsze mycie mogę wykonać w niedzielę po południu? Mogę od razu nałożyć jakąś maskę, czy lepiej samym szamponem?
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 15:56   #4293
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Malina666 Pokaż wiadomość
hey tez mysle o farbowaniu henna ale niewiem czy mi zlapie wlosy bo mam troche naturalnych, reszte spranej obzydlej farby i na koncach reszte pasemek, moze mi ktos polecic jakis kolor henny czy co zrobic by byl jednolity kolor.
moje wlosy to ciemny blond widzialam w necie henny do blond wlosow ale niewiem czy to wszystko ladnie by chwycilo prosze doradzcie, przesylam fotki
Ja bym spróbowała najpierw Cassią, a potem możesz próbować z ciemniejszymi. A w jakich kolorach się dobrze czujesz?
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:01   #4294
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Dzisiaj przeżyłam swój pierwszy raz z henną, dokładnie ciemny brąz Khadi. Jestem właśnie po spłukaniu (łatwo nie było ), włosy schną i pachną glonami
Czy pierwsze mycie mogę wykonać w niedzielę po południu? Mogę od razu nałożyć jakąś maskę, czy lepiej samym szamponem?
Przeczytałam pierwsze zdjęciehaha to ja poproszę
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:04   #4295
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Ja uzywam tego szamponu po hennowaniu i nie zmywa koloru.
Dziękuje
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:46   #4296
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Przeczytałam pierwsze zdjęciehaha to ja poproszę
Zobaczymy co da się zrobić.

Na razie nie mogę się doczekać aż umyję włosy, już mnie nosi, a tu trzeba poczekać jeszcze dobę. Niecierpliwa jestem
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 22:04   #4297
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam, dziewczynki. Dawno mnie nie było. Wpadam dziś z pytaniem.
Otóż farbowałam dotychczas czystą naturalną henną (początkowo Khadi, potem Mumtaz). Od pół roku jestem na CG (czyli odwyku od prostowania i nawyku dbania o moje włosy jak o krecone) i zauważyłam,że na zdrowszym odroscie czysta henna inaczej łapie-włosy są o wiele ciemniejsze, zwłaszcza z tyłu. Widać to wyraźnie tutaj. Początkowo myślałam,że to wina nierówno nałożonej mieszanki, ale kilka ostatnich razy zwróciłam uwagę koleżance,by mi szczególnie dokładnie tam pokryła. I wciaż to samo.
Wymysliłam, że tym razem kupie hennę z amlą-moze bedzie ciemniejsza i przyciemni te dolne partie. Czy ktoś farbował taką mieszanką i ma porównanie do czystej henny?

(wytłuściłam najważniejsze, w razie, gdyby komuś nie chciało się czytać całego przydługiego postu)

Edytowane przez Ag Rafka
Czas edycji: 2012-03-31 o 23:29
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 22:44   #4298
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Moje zniszczone włosy też są jaśniejsze niż te zdrowe. Widać to najbardziej po odroście i spodniej warstwie. W ogóle pierwsze farbowanie miałam naturalną henną, a drugie henną z amlą zmieszaną z naturalną henną i nic mi nie wyrównało, a jedynie przyciemniło zdrowsze włosy. Może za drugim podejściem będzie lepiej, bo będę już robiła tylko henną z amlą.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 23:28   #4299
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Moje zniszczone włosy też są jaśniejsze niż te zdrowe. Widać to najbardziej po odroście i spodniej warstwie. W ogóle pierwsze farbowanie miałam naturalną henną, a drugie henną z amlą zmieszaną z naturalną henną i nic mi nie wyrównało, a jedynie przyciemniło zdrowsze włosy. Może za drugim podejściem będzie lepiej, bo będę już robiła tylko henną z amlą.
O, kurczę, nie chcę jeszcze bardziej przyciemnić zdrowych... Hmm, to teraz nie wiem, co robić.
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 09:13   #4300
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez patryszia6 Pokaż wiadomość
Ja bym spróbowała najpierw Cassią, a potem możesz próbować z ciemniejszymi. A w jakich kolorach się dobrze czujesz?
no najlepiej cos chcialam w moim naturalnym typu ciemny blon lub cos typu jasny braz
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 12:39   #4301
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam, mój problem jest dość złożony, mam nadzieję, że dotrwacie do końca

Mam włosy średniej długości, średnio zniszczone. Chcę zejść z czarnego (teraz już trochę wypłukany) metodą dekoloryzacji.
Dodam, że odrosty mam ciemny blond (ok 2-3 cm), później jasny brąz (z 6 cm) , a z tyłu głowy pod spodem jakieś żółciaki - wiem brzmi tragicznie i w sumie to tak jest, żałuję, że dopuściłam do takiego stanu .
więc po dekoloryzacji pewnie będę wielokolorowa

i teraz pytanie :
czy po dekoloryzacji wykonanej u fryzjera będzie dało się pomalować henną, tak żeby jakoś to wyglądało, czy może farbą chemiczną i dopiero potem próbować henną?


będę wdzięczna za wszelkie rady, zarówno tutaj i na priv
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 13:00   #4302
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Witam, mój problem jest dość złożony, mam nadzieję, że dotrwacie do końca

Mam włosy średniej długości, średnio zniszczone. Chcę zejść z czarnego (teraz już trochę wypłukany) metodą dekoloryzacji.
Dodam, że odrosty mam ciemny blond (ok 2-3 cm), później jasny brąz (z 6 cm) , a z tyłu głowy pod spodem jakieś żółciaki - wiem brzmi tragicznie i w sumie to tak jest, żałuję, że dopuściłam do takiego stanu .
więc po dekoloryzacji pewnie będę wielokolorowa

i teraz pytanie :
czy po dekoloryzacji wykonanej u fryzjera będzie dało się pomalować henną, tak żeby jakoś to wyglądało, czy może farbą chemiczną i dopiero potem próbować henną?


będę wdzięczna za wszelkie rady, zarówno tutaj i na priv
Ja po dekoloryzacji zanim odkryłam hennę farbowałam ze 3 razy farba chemiczną (lagodna, jak Inoa), a potem dwa razy henna.
Po dekoloryzacji i tak będą Ci się farby wypłukiwać, potrzeba co najmniej 3-4 farbowań zeby sie jako tako kolor trzymał. Henna była moim 5 i 6 farbowaniem.

Nie wiem jaki kolor ma byc Twoim ostatecznym, ja dązyłam do wyrównania koloru z naturalnymi, więc dość ciemnym brązem (farbowałam orzechem) a i tak na koncach się wypłukała henna tak, że mam takie ombre

Na pewno po dekoloryzacji zapomnij o chlodnym odcieniu, miedź zawsze będzie wyłazić. U siebie też zaobserwowałam, że henna łapie intensywniej (45 minut trzymania za pierwszym razem orzechem = bardzo bartdzo ciemny brąz, ktory sie przeplukał po 2 miesiącach).
Dekoloryzacja tez niszczy włosy, wysusza je, więc zanim pohennujesz musiałabyś je ponawilżać jakiś czas. Henna tez trochę przesusza (ale po tygodniu olejowania spokojnie wracaja do swojego stanu), ale trzeba o nie dbać.

W zasadzie duzo by na ten temat pisać, ale każde włosy reagują inaczej na hennę . Co się sprawdziło u mnie, niekoniecznie musi u Ciebie. Jedyne co mogę polecić - to testowanie na pasemkach.

I jednak nie robienie dekoloryzacji, a powolne i żmudne schodzenie z koloru...
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 13:14   #4303
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość

I jednak nie robienie dekoloryzacji, a powolne i żmudne schodzenie z koloru...

bardzo bym chciała schodzić powoli, ale wyglądam strasznie, więc muszę jak najszybciej zrobić porządek z włosami.

A w olejowanie włosów wdrażam się powoli dopiero 2 tygodnie się tym zajmuje - efekty zaczynają być widoczne
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 14:59   #4304
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ag Rafka Pokaż wiadomość
Wymysliłam, że tym razem kupie hennę z amlą-moze bedzie ciemniejsza i przyciemni te dolne partie. Czy ktoś farbował taką mieszanką i ma porównanie do czystej henny?

(wytłuściłam najważniejsze, w razie, gdyby komuś nie chciało się czytać całego przydługiego postu)
Wychodzi tak samo. Ta mieszanka nie ma innych barwiących ziół poza henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 16:05   #4305
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Malina666 Pokaż wiadomość
no najlepiej cos chcialam w moim naturalnym typu ciemny blon lub cos typu jasny braz
Sprawdź sobie w moim albumie, czy takiego efektu oczekujesz. Robiłam Cassią, jeśli chcesz coś ciemniejszego to spróbuj Jasnym Brązem i wstaw fotki, bo również się zastanawiam nad nim, ale to może na jesień zrobię ciemniejszym.
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 23:15   #4306
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;33274367]Wychodzi tak samo. Ta mieszanka nie ma innych barwiących ziół poza henną.[/QUOTE]

Na moich włosach wychodzi inaczej (bardzo ciemny brąz), na włosach mojej siostrzenicy - zdecydowanie inaczej.
Jak robię czystą, naturalną henną - moje włosy w cieniu są nadal prawie czarne, natomiast w słońcu mienią się na czerwono (Jamila z Mazideł) lub też na czerwono/bordowo - Henna Khadi. W połączeniu z Amlą (czy też w tej mieszance z Khadi, czy też jak sama mieszam Henną z Amlą) błyszczą się czymś bardziej w kolorze ciepłego rudego brązu/miedzi. Amla "ochładza" hennę - choć to może nie jest najlepsze słowo bo wszystkie odcienie są ciepłe - tylko bardziej brązowe niż czerwone. Mieszanka z Amlą Khadi ma też indygo w składzie, wprawdzie na końcu - ale ma. Neem też zmienia trochę kolor henny na bardziej chłodny.
U mnie tego aż tak mocno nie widać ale moja siostrzenica jest jasną szatynką i zdecydowanie ma bardziej brązowy odcień po Khadi z Amlą.
W moim odczuciu też Khadi z Amlą zedecydowanie lepiej nasyca mi siwe włosy (nie na pomarańczowo a na bordowo). Ale na każdych włosach może być inaczej. Spróbuj tę henną a amlą ale nie wydaje mi się, żeby pokryła idealnie równo - na moich włosach nigdy nie wychodzi równy odcień, choć przecież są naturalnie prawie czarne. To właśnie henna wydobywa z nich wszelkie refleksy, różne odcienie itp - jak dla mnie to jest w niej najlepsze. Ja bym po prostu farbowała do skutku - tak, aby nasycić jak najbardziej włosy. Poszukaj gdzieś może henny w odmianie Rajastani lub Yemeni(być może Mazidła będą mieć wkrótce) - one mają wyższą zawartość barwnika niż Jamila z Mazideł czy też henna z Khadi i barwią bardziej na czerwono niż na miedziano. Jak nie przeszkadzają Ci ciemniejsze kolory, ja bym spróbowała zrobić hennigo (czy hendigo - jak zwał tak zwał) w proporcji 50% henna, 40% indygo, 10% amla.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 23:18   #4307
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Mieszanka z Amlą Khadi ma też indygo w składzie, wprawdzie na końcu - ale ma. Neem też zmienia trochę kolor henny na bardziej chłodny.
Nie ma indygo
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 23:43   #4308
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki za wszelkie rady. Będę kombinować, zbyt ciemnych nie chcę, wiec z mieszaniem indygo nei będę ryzykować. Na pewno pokazę efekt.
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 03:23   #4309
Pani_F
Przyczajenie
 
Avatar Pani_F
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam gorąco wszystkie Panie!!
Mam arcyważne pytanie! Otóż nigdy jeszcze nie farbowałam henną i nie wiem jaką-jakiej firmy najlepiej na ten pierwszy raz użyc. Moje włosy miały już wszelkie możliwe kolory od blond-brąz-czerwień-czerń, raz nawet (horror) dałam się namówic na trwałą. Ostatni raz farbowałam włosy miesiąc temu,pianką koloryzującą z Wella o odcieniu egzotyczna czerwień. Lecz jak to z czerwieniami bywa-włosy bledną. Obecnie nie dośc że mam odrosty na 2-3cm (naturalny kolor blond) to po 4-5 cm bladej czerwieni następuje 5-6cm troszkę rudego blondu. No więc musiałabym mój kolor odświeżyc a naprawdę nie chcę mordowac już moich włosów tą całą chemią. I tak tu czytałam o wszystkich pozytywnych cechach henny ale nie wiem gdzie co i jak szukac czy możecie mi doradzic jakąś naprawdę dobrą hennę dla początkujących w odcieniu czerwieni? i jak to dalej najlepiej pielęgnowac?
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
Pani_F jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 09:31   #4310
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Pani_F Pokaż wiadomość
Witam gorąco wszystkie Panie!!
Mam arcyważne pytanie!
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc
Pigułka
http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 11:29   #4311
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny jaki efekt osiągnę cassia na popielatym ciemnym blondzie? Farbował ktoś ?Marzę o delikatnym blasku i ożywieniu naturalnego koloru włosów (odrostu)

W załączniku zbliżony kolor moich włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg h.jpg (19,3 KB, 11 załadowań)
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 12:25   #4312
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;33286308] Nie ma indygo[/QUOTE]

Chyab jednak jest. Od razu piszę, że nie znam się na farbach roślinnych, ale pod koniec składu zdaje się jest indygo.

Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Acacia concinna (Shikakai, Akazie), Acacia catechu (Gerberakazie, Katechu), Titanium Dioxide (Eisenoxid), Syzygium cumini (Jamun), Azadirachta indica (Neem), Eclipta Alba (Bringaraj), Rubia cordifolia (Manjistha), Rosa sinensis (Palash, Hibiskus), Terminalia belerica (Bahera), Symplocos racemosa (Lodhi), Terminalia chebula (Haritaki), Indigofera Tinctoria (Indygo), Santalum album (Chantan, Sandelholz)


Mam zatem pytanie odnośnie tego ochłodzenia henny amlą. Oznacza ono, że kolor będzie mniej czerwony, a bardziej rudy?

Przeczytałam przed chwilą, że zalanie henny gorącą wodą powoduje, że odcień jest bardziej rudy. Natomiast zastosowanie wystudzonej wody w przypadku henny, daje odcień bardziej czerwony. Co o tym sądzicie?

Czy ma sens dodanie cytryny do Henny z Amlą, skoro amla zakwasza?

Ciągle staram się dokształcać, poradnik przeczytałam, czytam wszelkie wątki o hennowaniu. Ciągle mam jednak dużo pytań. Proszę zatem o rady
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-02 o 12:54
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 19:38   #4313
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;33286308] Nie ma indygo[/QUOTE]

Kobieto, jak Ty się lubisz czepiać

Drugie od końca:
SKŁAD:
Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Acacia concinna (Shikakai, Akazie), Acacia catechu (Gerberakazie, Katechu), Titanium Dioxide (Eisenoxid), Syzygium cumini (Jamun), Azadirachta indica (Neem), Eclipta Alba (Bringaraj), Rubia cordifolia (Manjistha), Rosa sinensis (Palash, Hibiskus), Terminalia belerica (Bahera), Symplocos racemosa (Lodhi), Terminalia chebula (Haritaki), Indigofera Tinctoria (Indygo), Santalum album (Chantan, Sandelholz)
http://www.khadi.pl/henna-amla

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

Mam zatem pytanie odnośnie tego ochłodzenia henny amlą. Oznacza ono, że kolor będzie mniej czerwony, a bardziej rudy?
Na każdych włosach może wyjść inaczej - większość odmian henny dostępna w PL daje raczej efekt bardziej pomarańczowej niż czerwonej czerwieni (jakkolwiek durnie to brzmi ). Z amlą na moich jest bardziej miedziany - nie umiem tego lepiej opisać - bardziej brązowy niż bordowy.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Przeczytałam przed chwilą, że zalanie henny gorącą wodą powoduje, że odcień jest bardziej rudy. Natomiast zastosowanie wystudzonej wody w przypadku henny, daje odcień bardziej czerwony. Co o tym sądzicie?
Tak, może wyjść bardziej pomarańczowy, delikatniejszy, ale też nie ściemnieje tak w ciągu pierwszych dni i może być mniej trwały. Ale to znam tylko z teorii, nie praktykowałam

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Czy ma sens dodanie cytryny do Henny z Amlą, skoro amla zakwasza?
Są dwie szkoły - jedna mówi aby hennę zakwasić jak zwykle cytryną lub czyms kwaśnym, odstawić, odczekać, dodać amlę potem. Druga szkoła mówi - zmieszać proszki i zalać wodą (w temperaturze pokojowej lub lekko ciepłą) i pilnować puszczania barwnika gdyż puści szybciej.
Sama zapytywałam na forach czy ktoś odnotował znaczącą różnicę w efekcie (bo na mój rozum powinna być niewielka o ile w ogóle) ale nie znalazłam odpowiedzi - tzn nikt nic zauważalnego nie odmeldował.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 19:58   #4314
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Miałam ostatnio przygodę z henną, dość krótką niestety.
Zrobiłam sobie pasemko henną kupioną na mazidła.com. Chcialam zobaczyć jaki kolor wyjdzie na moim średnim brązie więc wzięłam na szczęście tylko próbkę. Dodałam samego soku z cytryny, zostawiłam na 12 godzin, nałożyłam na pasemko, potrzymałam prawie 6 godzin, a jest to max jaki zalecają na tamtej stronie. Po spłukaniu kolor był rudy, na drugi dzień kolor byl dalej rudy, na trzeci dzień kolor zniknął, czwartego dnia umyłam włosy i nic juz nie było widać.
Włosy miałam nie farbowane nigdy jakieś 12 cm, albo i więcej od góry więc tam powinno się trzymać, ale też się całkowicie spłukało.
Wiecie dlaczego tak mogło wyjść, a raczej nie wyjść?
Dziwne Od lat hennuje Mazidlaną i zaweze jestem bardzo zadowolona...
A oczysciłaś porządnie włosy z silikonow? Może dlatego nie chwyciło?
Jaki masz swój naturalny kolor włosow...?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:13   #4315
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Kobieto, jak Ty się lubisz czepiać

Drugie od końca:
SKŁAD:
Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Acacia concinna (Shikakai, Akazie), Acacia catechu (Gerberakazie, Katechu), Titanium Dioxide (Eisenoxid), Syzygium cumini (Jamun), Azadirachta indica (Neem), Eclipta Alba (Bringaraj), Rubia cordifolia (Manjistha), Rosa sinensis (Palash, Hibiskus), Terminalia belerica (Bahera), Symplocos racemosa (Lodhi), Terminalia chebula (Haritaki), Indigofera Tinctoria (Indygo), Santalum album (Chantan, Sandelholz)
http://www.khadi.pl/henna-amla[COLOR="Silver"]
http://helfy.pl/henna-amla-ziolowe-farby-do-wlosow Tu jest skład bez indygo

SKŁAD:
Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla), Acacia concinna (Shikakai, Akazie), Acacia catechu (Gerberakazie, Katechu), Titanium Dioxide (Eisenoxid), Syzygium cumini (Jamun), Azadirachta indica (Neem), Eclipta Alba (Bringaraj), Rubia cordifolia (Manjistha), Rosa sinensis (Palash, Hibiskus), Terminalia belerica (Bahera), Symplocos racemosa (Lodhi), Terminalia chebula (Haritaki), Santalum album (Chantan, Sandelholz)
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:17   #4316
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dziwne Od lat hennuje Mazidlaną i zaweze jestem bardzo zadowolona...
A oczysciłaś porządnie włosy z silikonow? Może dlatego nie chwyciło?
Jaki masz swój naturalny kolor włosow...?
Taki średnio jasny brąz, lekko złotawy jakby
Nie farbowałam ponad rok, farbę mam przynajmniej wizualnie "spraną".
Nie stosowałam wtedy silikonów ani w szamponie ani w odżywce.
Może mam jakieś dziwne włosy, w sumie zwykłe farby też mi się zawsze w tempie ekspresowym wypłukiwały.

Nie liczyłam na radykalną zmianę koloru, chciałam tylko go trochę odświeżyć. Myślalbym, że może mam za ciemne włosy, ale zaraz po zmyciu był fajny rudy kolorek, tylko że nawet do mycia się nie utrzymał.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:30   #4317
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziękuję za rady.

Sprawdziłam skład na opakowaniu Khadi Henna z Amlą i jest indygo

Nie wiem co teraz zrobić. Chciałabym osiągnąć rudy kolor, nie czerwony. Nie chciałabym też przyciemnić włosów. Skoro jest indygo, mogą się zatem przyciemnić? Może lepiej zatem zastosować Khadi Hennę czystą?

Co do zakwaszania cytryną, problem w tym, że mam właśnie gotową mieszanką henny a amlą. Może spróbuję zakwasić jeszcze cytryną.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 20:35   #4318
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Sprawdziłam skład na opakowaniu Khadi Henna z Amlą i jest indygo
Na moim chyba nie było. Może kiedyś zmienił się skład. Jeśli jeszcze gdzieś mam moją puszkę, to sprawdzę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 23:30   #4319
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Taki średnio jasny brąz, lekko złotawy jakby
Nie farbowałam ponad rok, farbę mam przynajmniej wizualnie "spraną".
Nie stosowałam wtedy silikonów ani w szamponie ani w odżywce.
Może mam jakieś dziwne włosy, w sumie zwykłe farby też mi się zawsze w tempie ekspresowym wypłukiwały.

Nie liczyłam na radykalną zmianę koloru, chciałam tylko go trochę odświeżyć. Myślalbym, że może mam za ciemne włosy, ale zaraz po zmyciu był fajny rudy kolorek, tylko że nawet do mycia się nie utrzymał.
A pamietasz jaki kolor miała próbka? Moze była zepsuta/ zwietrzała...o ile henna wogóle może się zepsuć
Z tego co piszesz powinno załapac bez problemu, jasny brąz to nie czarny w końcu....chyba ze masz naprawdę aż tak oporne wlosy
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 09:30   #4320
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
A pamietasz jaki kolor miała próbka? Moze była zepsuta/ zwietrzała...o ile henna wogóle może się zepsuć
Z tego co piszesz powinno załapac bez problemu, jasny brąz to nie czarny w końcu....chyba ze masz naprawdę aż tak oporne wlosy
Była taka buro-zielona i całkiem ładnie to wszystko pachniało, tak ziolowo, a bałam sie smrodku, bo czytalam o nim więc chyba z próbką było wszystko OK.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.