Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :) - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 21:12   #4981
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ja bym wybrała opcję z odciągnięciem pokarmu i zostawieniem Mamie. Wiem że ciężko by było patrzeć Mamie na wnuczkę która zanosi się płaczem ale przecież Ciebie Mama wychowała prawda?Dała sobie radę,niech Mama uwierzy w siebie i nie zakłada najgorszego że będzie płacz itp.

A ty ciesz się chwilami na weselu i baw się dobrze.Mama na pewno sobie poradzi.Może akurat będzie spokojna?

Oj tak za te chwile uśmiechu na twarzy naszych dzieciaczków zapomina się o zmęczeniu i jets to w jakiś sposób nagroda dla nas za trud który wkładamy w jak najlepszą opiekę nad naszymi dziećmi.

Joanwasi gratulacje skonczonych 2 miesięcy
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2

Edytowane przez Kropkaa
Czas edycji: 2015-09-02 o 21:14
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 10:59   #4982
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Wasze dzieci to juz stare byki, moje ciagle jest noworodkiem ale bardzo dorodnym. Robi sie z niej kluseczka powoli.
U nas wszystko spokojnie, mam duzo wiecej luzu niz przy synku, chyba to sie malej udziela bo zachowuje sie jak aniolek. Poki co je, zapelnia pieluchy i spi. Lubi spacerki, malo placze. Pozwala mi ogarnac siebie, synka, w domu tez nie ma syfu, glodni nie chodzimy, ba - jestesmy wyspani. Calkiem znosnie jest z dwojka maluchow. Balam sie strasznie podrozy z takimi berbeciami - dwojka z tylu, a okazuje sie to proste jak drut. Wszystko wymaga tylko dobrej organizacji, nawykow ktore juz zdazyly wejsc nam w krew przy synku i jeszcze nie zapomnielismy o nich. Smiem nawet stwierdzic, ze jestesmy jako rodzinka lepiej zorganizowani teraz niz przy jednym dziecku
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 17:36   #4983
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hey chyba z mężem wybierzemy drugą opcję, że mała i moja mama pojadą z nami na wesele. Odciągnę tyle pokarmu by im starczyło na noc, z rana dostanie z piersi i później odciągnę znowu jak będziemy na poprawinach. Tylko by się przydała lodówka przenośna by schować pokarm, choć w sumie można w temp pokojowej trzymać też parę godz.
Trochę się martwię bo znajomej synek jak spróbował pić z buteleczki to już cyca nie chciał mam nadzieję, że moja mała tak nie zrobi bo będzie mi smutno...
Dziś pierwszy raz od miesiąca wyszłam sama na miasto niby tylko na godzinkę a myślałam cały czas o niej

Aha pytanko jeszcze do mam, które posiadają podgrzewacz do pokarmu, jaki macie, jakiej firmy polecacie?
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-03, 20:52   #4984
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Wasze dzieci to juz stare byki, moje ciagle jest noworodkiem ale bardzo dorodnym. Robi sie z niej kluseczka powoli.
U nas wszystko spokojnie, mam duzo wiecej luzu niz przy synku, chyba to sie malej udziela bo zachowuje sie jak aniolek. Poki co je, zapelnia pieluchy i spi. Lubi spacerki, malo placze. Pozwala mi ogarnac siebie, synka, w domu tez nie ma syfu, glodni nie chodzimy, ba - jestesmy wyspani. Calkiem znosnie jest z dwojka maluchow. Balam sie strasznie podrozy z takimi berbeciami - dwojka z tylu, a okazuje sie to proste jak drut. Wszystko wymaga tylko dobrej organizacji, nawykow ktore juz zdazyly wejsc nam w krew przy synku i jeszcze nie zapomnielismy o nich. Smiem nawet stwierdzic, ze jestesmy jako rodzinka lepiej zorganizowani teraz niz przy jednym dziecku


Potwierdzam,mimo że od rana do 18 jestem sama z dwojką maluchów to jestem lepiej zorganizowana niż jak była tylko Liliana.Może to kwestia przwyczajeń,może tego że z przeszłam z jednych pieluch na drugie i nie miałam okazji zapomnieć jak to jest mieć niemowlaka w domu.

Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Hey chyba z mężem wybierzemy drugą opcję, że mała i moja mama pojadą z nami na wesele. Odciągnę tyle pokarmu by im starczyło na noc, z rana dostanie z piersi i później odciągnę znowu jak będziemy na poprawinach. Tylko by się przydała lodówka przenośna by schować pokarm, choć w sumie można w temp pokojowej trzymać też parę godz.
Trochę się martwię bo znajomej synek jak spróbował pić z buteleczki to już cyca nie chciał mam nadzieję, że moja mała tak nie zrobi bo będzie mi smutno...
Dziś pierwszy raz od miesiąca wyszłam sama na miasto niby tylko na godzinkę a myślałam cały czas o niej

Aha pytanko jeszcze do mam, które posiadają podgrzewacz do pokarmu, jaki macie, jakiej firmy polecacie?

Oj tak nawet jak wychodzi jak się na miasto na kilka godzin to myśli się o dzieckuGłowa już nie jest taka spokojna.

Ja w pierwszej ciąży używałam podgrzewacz Avent i sprawuje się dobrze,teraz też używam jak podgrzewam delikatnie picie dla Liliany.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-07, 21:17   #4985
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
[/B]

Potwierdzam,mimo że od rana do 18 jestem sama z dwojką maluchów to jestem lepiej zorganizowana niż jak była tylko Liliana.Może to kwestia przwyczajeń,może tego że z przeszłam z jednych pieluch na drugie i nie miałam okazji zapomnieć jak to jest mieć niemowlaka w domu.




Oj tak nawet jak wychodzi jak się na miasto na kilka godzin to myśli się o dzieckuGłowa już nie jest taka spokojna.

Ja w pierwszej ciąży używałam podgrzewacz Avent i sprawuje się dobrze,teraz też używam jak podgrzewam delikatnie picie dla Liliany.
Moj maz czesto bierze mala sam na spacer zebym ja mogla miec chwilke tylko dla siebie lub odespac, a ja zamiast tego zazwyczaj sprzatam i sie zastanawiam jak sie dziecko ma i czy placze dzis moja mala skonczyla 2 miesiace, jak to zlecialo....
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 13:06   #4986
joanwasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Joanwasi gratulacje skonczonych 2 miesięcy
Bardzo dziękuję

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez martynka2812 Pokaż wiadomość
Moj maz czesto bierze mala sam na spacer zebym ja mogla miec chwilke tylko dla siebie lub odespac, a ja zamiast tego zazwyczaj sprzatam i sie zastanawiam jak sie dziecko ma i czy placze dzis moja mala skonczyla 2 miesiace, jak to zlecialo....
Oj zleciało zleciało. Zanim się obejrzysz to mała skończy 18 lat Fajnie, że mąż się angażuje. Mój niestety po pracy jest wykończony, ale pomaga małą kąpać i nosi, gdy ta płacze. A z tym odsypianiem, gdy masz wreszcie czas i jesteś sama mogę zaśpiewać klasyk: "mam tak samo jak Tyyyyyy.....". Gdy mała śpi to zawsze znajdę sobie coś do roboty. Sprzątanie, gotowanie, pranie... No i forum Wizaż, żeby z Wami, drogie Lipcowe Mamusie trochę popisać

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Dziewczyny, zaczynając nowy temat. Jak tam Wasza waga po porodzie? Nie pytam o wagę naszych dzieci chociaż ten temat najczęściej przewija się na forum Chodzi o to, ile udało Wam się stracić po skończonym połogu? Ja przybrałam 18 dodatkowych kg w czasie ciąży i obecnie mam 4 kg więcej niż waga początkowa (na początku ciąży). Karmię piersią więc mam nadzieję, że powoli wszystko wróci do normy. A jak jest u Was?
joanwasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-09, 15:59   #4987
ilonujka222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 113
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Witam mam pytanie używa któraś z was bebilon pepti? Jak reakcja dziecka na to mleko? Nie na problemów z kupka i brzuszkami? Pozdrawiamy.
ilonujka222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 18:10   #4988
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez martynka2812 Pokaż wiadomość
Moj maz czesto bierze mala sam na spacer zebym ja mogla miec chwilke tylko dla siebie lub odespac, a ja zamiast tego zazwyczaj sprzatam i sie zastanawiam jak sie dziecko ma i czy placze dzis moja mala skonczyla 2 miesiace, jak to zlecialo....

Mam tak samo, nawet nie potrafie odpoczywac w dzien za bardzo. No dzis chcialam i co... kicha maz zajmowal sie synkiem a ja stwierdzilam, ze ide z mala na gore odpoczac przy serialu. W zalozeniu miala spac i co... wlasnie lezy mi na brzuchu, mnie bola plecy od noszenia jej przez dwie godziny ale to pierwsza taka akcja od jej urodzenia, wiec jej wybaczam




Cytat:
Napisane przez joanwasi Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------



Oj zleciało zleciało. Zanim się obejrzysz to mała skończy 18 lat Fajnie, że mąż się angażuje. Mój niestety po pracy jest wykończony, ale pomaga małą kąpać i nosi, gdy ta płacze. A z tym odsypianiem, gdy masz wreszcie czas i jesteś sama mogę zaśpiewać klasyk: "mam tak samo jak Tyyyyyy.....". Gdy mała śpi to zawsze znajdę sobie coś do roboty. Sprzątanie, gotowanie, pranie... No i forum Wizaż, żeby z Wami, drogie Lipcowe Mamusie trochę popisać

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Dziewczyny, zaczynając nowy temat. Jak tam Wasza waga po porodzie? Nie pytam o wagę naszych dzieci chociaż ten temat najczęściej przewija się na forum Chodzi o to, ile udało Wam się stracić po skończonym połogu? Ja przybrałam 18 dodatkowych kg w czasie ciąży i obecnie mam 4 kg więcej niż waga początkowa (na początku ciąży). Karmię piersią więc mam nadzieję, że powoli wszystko wróci do normy. A jak jest u Was?
ja dopiero 4 tyg po, waga spada powoli, mam -14kg. Dokladnej wagi koncowej nie znam ale zaokraglilam sobie do 20kg na plusie, wiec jeszcze 6kg do wagi startowej
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-10, 08:04   #4989
szyszunia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

U mnie jeszcze 1-2 kg. Śle przed ciążą miałam za dużo wiec będę starała się więcej zrzucić.

Mamy- a man pytanie- czy wasze maluchy tez tak przeżywają skoki rozwojowe? U mnie idzie książkowe tygodniami i po prostu za każdym razem jest mega marudzenie i słabe spanie w nocy.
szyszunia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-13, 03:27   #4990
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

W sumie ja dużo nie przytyłam bo 8 kg ,w pierwszym miesiącu wróciłam do wagi sprzed ciąży.Na razie waga stoi w miejscu.Zauwazyłam że po drugiej ciąży mam bardziej rozciągnięte mięśnie brzucha ale nie jest to flak.

Hania zaczęła 3 miesiąc i czekam teraz na ten osławiony kryzys laktacyjny;/ Na razie problemów z pokarmem nie mam i oby tak zostało.

A skoki rozwojowe tak przechodzimy ale nie jest tragicznie.Dalej problemy ze spaniem nam zostały.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-14, 18:55   #4991
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hey jesteśmy już po weselu, wybawieni było ok a tak się martwiłam jak z małą będzie... mama była z nią w pokoju w hotelu i w sumie tylko raz jechaliśmy sprawdzić jak dają sobie radę mleko miałam wcześniej odciągnięte i mama jej podawała z butelki.

I zauważyłam, że teraz pijąc z piersi jest niespokojna, pije szybko łapczywie krztusi się i takie denerwujące to karmienie piersią się zrobiło, ale to też dlatego że na początku mleko aż tryska mi... i myślę że będę jej ściągać i podawać z butelki bo naprawdę pije lepiej i jest spokojna a to dla mnie najważniejsze

Ogólnie ściągając mleko wiadomo, że jego produkcja wzrasta i piersi miałam takie banie, że na weselu co 2h musiałam iść do auta odciągać... na szczęście już mi się w miare produkcja uregulowała ale miałam aż takie grudki bałam się bym nie dostała żadnego zapalenia...

Jutro idziemy na szczepienie ciekawa jestem jak to będzie, pewnie będę płakać jeśli ona też zacznie... i oby dobrze się czuła po!
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 14:21   #4992
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

7 postów do końca i przenosimy się na odchowalnie



Moje dziewczyny kończą dziś 4 miesiące
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 16:56   #4993
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez fuertka88 Pokaż wiadomość
7 postów do końca i przenosimy się na odchowalnie



Moje dziewczyny kończą dziś 4 miesiące
ale szybko zlecialo! Moja 5tygodni dopiero skonczyla.
Dzis byla polozna, mala w 5tyg przybrala 1200g je je je. Ciesze sie, ze ladnie przybiera
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-16, 20:28   #4994
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
ale szybko zlecialo! Moja 5tygodni dopiero skonczyla.
Dzis byla polozna, mala w 5tyg przybrala 1200g je je je. Ciesze sie, ze ladnie przybiera
Wow!! Pięknie przybiera

Moje w ciągu tych 4 m-cy przybrały równo 3kg (liczę od najniższej wagi spadkowej w szpitalu)
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 06:30   #4995
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez fuertka88 Pokaż wiadomość
Wow!! Pięknie przybiera

Moje w ciągu tych 4 m-cy przybrały równo 3kg (liczę od najniższej wagi spadkowej w szpitalu)
To pewnie nasze dziewczyny waza podobnie, moja juz przekroczyla 4800g
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 10:06   #4996
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Hey jesteśmy już po weselu, wybawieni było ok a tak się martwiłam jak z małą będzie... mama była z nią w pokoju w hotelu i w sumie tylko raz jechaliśmy sprawdzić jak dają sobie radę mleko miałam wcześniej odciągnięte i mama jej podawała z butelki.

I zauważyłam, że teraz pijąc z piersi jest niespokojna, pije szybko łapczywie krztusi się i takie denerwujące to karmienie piersią się zrobiło, ale to też dlatego że na początku mleko aż tryska mi... i myślę że będę jej ściągać i podawać z butelki bo naprawdę pije lepiej i jest spokojna a to dla mnie najważniejsze

Ogólnie ściągając mleko wiadomo, że jego produkcja wzrasta i piersi miałam takie banie, że na weselu co 2h musiałam iść do auta odciągać... na szczęście już mi się w miare produkcja uregulowała ale miałam aż takie grudki bałam się bym nie dostała żadnego zapalenia...

Jutro idziemy na szczepienie ciekawa jestem jak to będzie, pewnie będę płakać jeśli ona też zacznie... i oby dobrze się czuła po!
No to super, ze wesele udane jesli tak jest jej latwiej to pewnie, ale ja bym jeszcze probowala karmic ta piersia, z czystego lenistwa i braku czasu. Tak to daje cycka i juz, a butelki trzeba za kazdym razem myc i wyparzac, i najlepiej miec kilka tych butli. Ale jakby nie bylo innego wyjscia to tez bym sie zdecydowala. Ja bym chciala, zeby moja mala jadla od czasu do czasu z butli zebym mogla po prostu wyjsc sama. I jak po szczepieniu?

Cytat:
Napisane przez fuertka88 Pokaż wiadomość
7 postów do końca i przenosimy się na odchowalnie



Moje dziewczyny kończą dziś 4 miesiące
Gratulacje zaraz minie pol roku, a zanim sie obejrzysz komunia i 18

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
To pewnie nasze dziewczyny waza podobnie, moja juz przekroczyla 4800g
Moja kruszynka przekroczyla 4800 po 10 tygodniach leci ten czas.
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-17, 12:17   #4997
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ja bym sie nigdy z wlasnej woli na odciaganie nie zdecydowala. Trzeba sie przy tym mocno pilnowac bo nieregularne odciaganie moze zatrzymac laktacje, wywolac zapalenie piersi. Do tego mycie i wyparzanie, a jeszcze czas spedzony przy laktatorze - dramat i prosta droga do przejscia na mm bo dzieci nie beda wiecznie spaly i lezaly w lozeczkach. Za chwile trzeba bedzie je zabawiac, bedzie ciezko odciagac. Ale to tylko moje doswiadczenia i zdanie
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 08:20   #4998
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
To pewnie nasze dziewczyny waza podobnie, moja juz przekroczyla 4800g
Moje 4600g i 4700g
(liczę od wagi spadkowej do 1.6kg )
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 08:59   #4999
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez martynka2812 Pokaż wiadomość
No to super, ze wesele udane jesli tak jest jej latwiej to pewnie, ale ja bym jeszcze probowala karmic ta piersia, z czystego lenistwa i braku czasu. Tak to daje cycka i juz, a butelki trzeba za kazdym razem myc i wyparzac, i najlepiej miec kilka tych butli. Ale jakby nie bylo innego wyjscia to tez bym sie zdecydowala. Ja bym chciala, zeby moja mala jadla od czasu do czasu z butli zebym mogla po prostu wyjsc sama. I jak po szczepieniu?
Po szczepieniu OK podczas ukłucia a było ich 3 wiadomo krzyk i trochę płacz ale po od razu zasnęła i spała spokojnie, wieczorem i w nocy też spokój nie była ani markotna ani gorączki nie było także super dzielna była!

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ja bym sie nigdy z wlasnej woli na odciaganie nie zdecydowala. Trzeba sie przy tym mocno pilnowac bo nieregularne odciaganie moze zatrzymac laktacje, wywolac zapalenie piersi. Do tego mycie i wyparzanie, a jeszcze czas spedzony przy laktatorze - dramat i prosta droga do przejscia na mm bo dzieci nie beda wiecznie spaly i lezaly w lozeczkach. Za chwile trzeba bedzie je zabawiac, bedzie ciezko odciagac. Ale to tylko moje doswiadczenia i zdanie
Zgadzam się z Tobą, ja chciałam czy musiałam tylko na weekend ją nauczyć picia z butelki jak jechaliśmy na wesele nie sądziłam, że ona tak ją polubi, że z piersi już nie będzie chciała tydzień ją karmie z butelki i bawie się w odciąganie i jestem zmęczona [laktator ręczny] w kółko to samo co ją nakarmie, to musze umyć wyparzyć butelkę, laktator i ściągać na następne karmienie i mam wrażenie że nic innego nie robie tylko karmie i odciągam MASAKRA
A co próbuje ją dostawić do piersi to jest krzyk, wyrywa się nie umie złapać sutka ja się denerwuje i ona chciałabym karmić z piersi i będe jeszcze próbować bo tak jak piszesz później tzn za niedługo w sumie będzie mniej spała i będę musiała się z nią pobawić więcej zająć a nie wyobrażam sobie przy tym jeszcze odciągać pokarm bo czasami mi to zajmuje... raz odciągne więcej raz mniej i też się denerwuje czy wystarczy mleka, przeważnie wypija 100ml - 120ml
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 09:35   #5000
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Moj krzys urodzil sie bez odruchu ssania, do tej pory jest karmiony sonda. Pokarm odciagalam pol roku, nie raz chcialam laktator wyrzucic przez okno bo mialam dosc, krzys przeszedl na mm bo okazalo sie ze ma alergie na laktoze i teraz na gluten. Adasia karmie piersia i jak dla mnie to rewelacja i super wygoda. Adas urodzony 3.07 sporo przybiera bo wazy juz 6kg a waga z wypisu to 3.2kg. Jest pogodnym dzieckiem, placze jak glodny czy ma mokro.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Bylismy na szczepieniu tez 3 wkucia i bez skutkow ubocznych. Szczepicie platnymi czy darmowymi? Rozmawialam z pielegniarka i ona doradza te darmowe bo bezpieczniej
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-18, 10:36   #5001
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Moj krzys urodzil sie bez odruchu ssania, do tej pory jest karmiony sonda. Pokarm odciagalam pol roku, nie raz chcialam laktator wyrzucic przez okno bo mialam dosc, krzys przeszedl na mm bo okazalo sie ze ma alergie na laktoze i teraz na gluten. Adasia karmie piersia i jak dla mnie to rewelacja i super wygoda. Adas urodzony 3.07 sporo przybiera bo wazy juz 6kg a waga z wypisu to 3.2kg. Jest pogodnym dzieckiem, placze jak glodny czy ma mokro.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Bylismy na szczepieniu tez 3 wkucia i bez skutkow ubocznych. Szczepicie platnymi czy darmowymi? Rozmawialam z pielegniarka i ona doradza te darmowe bo bezpieczniej
ooo to ładnie Twój przybiera na wadze, moja Natalka urodzona miesiąc później tzn 03.08 przy wyjściu ze szpitala ważyła 3300 teraz 4890 my szczepimy darmowymi bez żadnych dodatkowych ani płatnych
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 08:36   #5002
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

A mnie wlasnie laktator pomogl, zaczynalo mi sie zapalenie a mala juz az miala dosc cyca bo kiedy probowalam ja znow przystawic to albo potem rzygala z przejedzemia albo w ogole odpychala sie i plakala, wiec zeby jej nie meczyc kupilam laktator i odciagalam do ulgi. Laktacji mi nie zaburza:-) odciagam od czasu do czasu jak mala spi dluzej, ale z butelki jakos nie umie bo od razu sie dlawi, mimo, ze najmniejszy smoczek.

My szczepilismy platnymi, ze wzgledu na acelurarny krztusiec
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 19:28   #5003
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Zapraszam na odchowalnie

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=830519
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 20:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.