Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-19, 22:49   #4111
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
no, mi to się wszystko warzyło na antku tylko że też w upalne dni go mordowałam, kto wie jakby zimą było ale cały czas obstaję przy tym że ten filtr po prostu nie nadaje się dla osób z przetłuszczającą się cerą i do tego używających płynnych podkładów.

Dermedic (do skóry suchej i normalnej) był trochę lepszy niż LRP ale już wersja mineralna dla dzieci to dramat
Dostałam kiedyś próbki Dermedic SUNBRELLA SPF 50+ i w ogóle się u mnie nie sprawdził

Polecam Pharmaceris Hydrolipidowy 50+ - zarówno ten do twarzy jak i ten do ciała.

To świetne filtry.
Mam cerę, która bardzo się przetłuszcza. Nakładam rano krem pod oczy, na to filtr... Później delikatnie "stempluję" twarz pudrem transparentnym (absolutnie nie wolno rozcierać pędzlem, ponieważ można osłabić ochronę, jaką ma zapewnić filtr). Dodaję nieco różu na policzki (znów "stemplowanie") i jestem gotowa do wyjścia... Bywają dni (bardzo rzadko, ale jednak), gdy używam dodatkowo podkładu i nic się nie roluje, nie warzy, nie zapycha. Ogólnie filtr w ciągu dnia spisuje się rewelacyjnie. Wiadomo- cudów nie ma i twarz po kilku godzinach się błyszczy (jest to w moim przypadku błyszczenie minimalne- po filtrach z Dermedic była katastrofa totalna), ale wtedy używam znów pudru i jest OK. Mam skłonność do różnych reakcji alergicznych i gdy testuję nowy kosmetyk obawiam się wysypu krost- często moje testowanie kończy się okropną pryszczatą twarzą. Przy Pharmacerisie nic takiego się nie stało. Skóra w dobrej kondycji. Sama konsystencja filtra jest bez zarzutu- świetnie się go nakłada. Tak więc polecam.

Antheliosa chciałam wypróbować, ponieważ widziałam na jego temat same świetne opinie i ogrom pełnych zachwytu recenzji.
Szukam ciągle filtra, który zapewni mi wysoką ochronę anty-UVA (z wysokim PPD). A może nie warto szukać skoro mam filtr, który świetnie się sprawdza?

Jednak pokusa, by znaleźć filtr z lepszym PPD jest u mnie silna i stale poszukuję...



Nie polecam za to Pharmacerisa- wersji dla dzieci (opakowanie biało-niebieskie). Moim zdaniem jest to nieco cięższy filtr i szczerze to dziwi mnie czasem, że dla dzieci tworzą gorsze produkty- według mnie powinny być lepsze...

Edytowane przez Mina1991
Czas edycji: 2016-09-19 o 23:05
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 12:08   #4112
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Dostałam kiedyś próbki Dermedic SUNBRELLA SPF 50+ i w ogóle się u mnie nie sprawdził

Polecam Pharmaceris Hydrolipidowy 50+ - zarówno ten do twarzy jak i ten do ciała.

To świetne filtry.
Mam cerę, która bardzo się przetłuszcza. Nakładam rano krem pod oczy, na to filtr... Później delikatnie "stempluję" twarz pudrem transparentnym (absolutnie nie wolno rozcierać pędzlem, ponieważ można osłabić ochronę, jaką ma zapewnić filtr). Dodaję nieco różu na policzki (znów "stemplowanie") i jestem gotowa do wyjścia... Bywają dni (bardzo rzadko, ale jednak), gdy używam dodatkowo podkładu i nic się nie roluje, nie warzy, nie zapycha. Ogólnie filtr w ciągu dnia spisuje się rewelacyjnie. Wiadomo- cudów nie ma i twarz po kilku godzinach się błyszczy (jest to w moim przypadku błyszczenie minimalne- po filtrach z Dermedic była katastrofa totalna), ale wtedy używam znów pudru i jest OK. Mam skłonność do różnych reakcji alergicznych i gdy testuję nowy kosmetyk obawiam się wysypu krost- często moje testowanie kończy się okropną pryszczatą twarzą. Przy Pharmacerisie nic takiego się nie stało. Skóra w dobrej kondycji. Sama konsystencja filtra jest bez zarzutu- świetnie się go nakłada. Tak więc polecam.

Antheliosa chciałam wypróbować, ponieważ widziałam na jego temat same świetne opinie i ogrom pełnych zachwytu recenzji.
Szukam ciągle filtra, który zapewni mi wysoką ochronę anty-UVA (z wysokim PPD). A może nie warto szukać skoro mam filtr, który świetnie się sprawdza?

Jednak pokusa, by znaleźć filtr z lepszym PPD jest u mnie silna i stale poszukuję...



Nie polecam za to Pharmacerisa- wersji dla dzieci (opakowanie biało-niebieskie). Moim zdaniem jest to nieco cięższy filtr i szczerze to dziwi mnie czasem, że dla dzieci tworzą gorsze produkty- według mnie powinny być lepsze...
Gorszy pod względem ochrony to raczej nie jest bo z doświadczenia wiem że te ciężkie bielące cynkowe filtry chronią najlepiej a dzieci makijażu nie robią i nie muszą mieć super wchłaniającego się , niewyczuwalnego i matującego chodzi przede wszystkim o ochronę jak najlepszą.

Pharmacerisa znam i cóż wolę Lirenkę Pharmaceris hydrolipidowy jest dla mnie zbyt obciążający, odżywczy i wypryski miałam po nim jak kilkanaście dni z rzędu go używałam więc skończył jako filtr do ciała ale jak ktoś ma odwadniającą się skórę to pewnie dużo lepiej się sprawuje

ja właśnie nie rozumiem tego zachwytu nad LRP bo są mocno alkoholowe i albo gęściejsze smużące a jak lżejsze w konsystencji to tłuste. Ultralekki jak się go nie wstrząśnie to wypływa z niego żółty olej.

Zresztą jeśli używa się jedynie transparentnego pudru na filtr to nie jest tak źle, prawdziwy sprawdzian ma jak się używa podkładu


Sunozony jeszcze dobrze chronią przed opalenizną, spieczeniem ale też alkoholowe i tłuściochy straszne, te ich niby kremy matujące to jakiś żart bo gęba się po nich świeci jak po smalcu.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 12:39   #4113
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja Dermedic jestem zachwycona Po 15 min. traktuję go mąką ziemniaczaną zmieszaną z sypkim pudrem, potem delikatnie nakładam róż i rozświetlacz i gotowe.
Trzyma się na twarzy bez zarzutu i żadne błyszczenie się nie pojawia cały dzień.

Miałam azjatycki filtr IT'S SKIN Smart Solution 365 Silky Sun Block i to po prostu była rewelacja. Żadnego bielenia, nietłusty wchłaniał się do sucha ♥ ale podrażniał oczy nałożony zbyt blisko i jednak cena zaporowa jak dla mnie na dłuższe stosowanie. I jednak informację o filtrach przenikających trochę mnie wystraszyły, a w azjatyckich filtrach występują dość często.

Vichy, Avene, Iwostin, Bioderma - w ogóle u mnie się nie sprawdziły.
Pharmaceris i Lirene - jestem ich bardzo ciekawa, ale nie miałam możliwości wypróbowania a w ciemno już nie kupuję filtrów.
LRP - podchodzę jak pies do jeża, ale to pewnie będzie mój kolejny filtr ten z bajkaliną albo suchy w dotyku krem-żel.

A gdzie kupujecie filtry? W aptece, sklepie stacjonarnym czy macie jakieś sprawdzone sklepy w internecie/sprzedawców?
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 12:44   #4114
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Filtry dziecięce są tłustsze i cięższe, ale to nie znaczy, że są gorsze. Co to za pomysł Konsystencja nie jest wyznacznikiem jakości. Po prostu nie nadają się do skór tłustych, ale do suchych czy wrażliwych już tak. Chociaż spf 25 dla dzieci w sprayu od Lirene jest leciutkie.

Miałam 50-tkę Lirene for Kids i była mega obciążająca, no straszne to było dla mojej skóry, tłuste dziadostwo, z kolei dziecięcą skórę chroniła dobrze i dodatkowo zapobiegała przesuszeniom np. od morskiej wody i słońca.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 13:50   #4115
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
Ja Dermedic jestem zachwycona Po 15 min. traktuję go mąką ziemniaczaną zmieszaną z sypkim pudrem, potem delikatnie nakładam róż i rozświetlacz i gotowe.
Trzyma się na twarzy bez zarzutu i żadne błyszczenie się nie pojawia cały dzień.

Miałam azjatycki filtr IT'S SKIN Smart Solution 365 Silky Sun Block i to po prostu była rewelacja. Żadnego bielenia, nietłusty wchłaniał się do sucha ♥ ale podrażniał oczy nałożony zbyt blisko i jednak cena zaporowa jak dla mnie na dłuższe stosowanie. I jednak informację o filtrach przenikających trochę mnie wystraszyły, a w azjatyckich filtrach występują dość często.

Vichy, Avene, Iwostin, Bioderma - w ogóle u mnie się nie sprawdziły.
Pharmaceris i Lirene - jestem ich bardzo ciekawa, ale nie miałam możliwości wypróbowania a w ciemno już nie kupuję filtrów.
LRP - podchodzę jak pies do jeża, ale to pewnie będzie mój kolejny filtr ten z bajkaliną albo suchy w dotyku krem-żel.

A gdzie kupujecie filtry? W aptece, sklepie stacjonarnym czy macie jakieś sprawdzone sklepy w internecie/sprzedawców?
proś o próbki tego kremu, bo dla mnie nawet gorszy od ultra lekkiego jedyną jego zaletą -jeśli przebywa się nad wodą jest to że jest bardzo ciężko zmywalny(micelem i mydełkiem) choć dla mnie to akurat wada była bo nad wodą równie dobrze Lirenka czy Pharmaceris mi się sprawdza
ja kupuję na gemini, ziko jak obniżki są ale i tak staram się testować przed zakupem, nie wszystko się da i potem kupuję bez testów i jestem niezadowolona

mnie tak jeszcze zastanawia czy te dobre opinie o pewnych filtrach nie wynikają z faktu że użytkowniczki nakładają przysłowiowe dwie kropelki czyli tyle samo co kremu pielęgnacyjnego, jak maleńko niektóre jutuberki nakładają(również azjatki) i mówią że dużo...

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2016-09-20 o 13:53
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 14:54   #4116
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Filtry dziecięce są tłustsze i cięższe, ale to nie znaczy, że są gorsze. Co to za pomysł

Nie ma co mnie krytykować , ponieważ mam autentyczny przykład:

Nie tak dawno 5-letni syn mojej koleżanki po tym filtrze dostał jakiejś wysypki- alergii czy innego dziadostwa. Więc jak mówię, że są nieodpowiednie, to opieram moją opinię na konkretnych przykładach z życia.

Mi jako osobie dorosłej ten filtr też się nie sprawdził- kupiłam go dawno temu, ponieważ sądziłam wtedy, że produkty ochronne dla dzieci są lepszej jakości.

Edytowane przez Mina1991
Czas edycji: 2016-09-20 o 15:00
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 15:06   #4117
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Nie ma co mnie krytykować , ponieważ mam autentyczny przykład:

Nie tak dawno 5-letni syn mojej koleżanki po tym filtrze dostał jakiejś wysypki- alergii czy innego dziadostwa. Więc jak mówię, że są nieodpowiednie, to opieram moją opinię na konkretnych przykładach z życia.

Mi jako osobie dorosłej ten filtr też się nie sprawdził- kupiłam go dawno temu, ponieważ sądziłam wtedy, że produkty ochronne dla dzieci są lepszej jakości.
widocznie na coś uczulenie musiał mieć kiedyś patrzyłam na skład tej dziecięcej Lirenki i coś mi się w nim nie podobało, już nie pamiętam co. Często kosmetyki(i żywność) dla dzieci mają gorsze składy niż te dla dorosłych ale ogólnie mineralne dziecięce filtry chronią najlepiej tylko na co dzień do pracy czy na zakupy na twarz się ich nie da nałożyć chyba że ma się suchą, bardzo wrażliwą ale jednocześnie ładną bez przebarwień skórę to wtedy czemu nie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 15:21   #4118
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Nie ma co mnie krytykować , ponieważ mam autentyczny przykład:

Nie tak dawno 5-letni syn mojej koleżanki po tym filtrze dostał jakiejś wysypki- alergii czy innego dziadostwa. Więc jak mówię, że są nieodpowiednie, to opieram moją opinię na konkretnych przykładach z życia.
Daleko mi do krytyki, raczej prostuję nieprawdziwe informacje. Mój syn także miewa alergie na kosmetyki, ale nie do alergii się odniosłam, tylko do konsystencji kosmetyków, o której sama wspomniałaś. Widocznie źle zrozumiałam Twoją wypowiedź, w dodatku nie wspomniałaś o alergii, a jedynie o ciężkości, jakby tylko od niej zależał osąd o jakości.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 15:21   #4119
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
A gdzie kupujecie filtry? W aptece, sklepie stacjonarnym czy macie jakieś sprawdzone sklepy w internecie/sprzedawców?
Ja kupuję często tutaj:

http://www.aptekagemini.pl/
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 15:23   #4120
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O tu:
Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Nie polecam za to Pharmacerisa- wersji dla dzieci (opakowanie biało-niebieskie). Moim zdaniem jest to nieco cięższy filtr i szczerze to dziwi mnie czasem, że dla dzieci tworzą gorsze produkty- według mnie powinny być lepsze...
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 17:53   #4121
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

sprawdziłam cenę IT'S SKIN Smart Solution 365 Silky Sun Block i niecałe 39zł za 50 ml, jak dla mnie spoko cena i się chyba skuszę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 18:57   #4122
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja niestety nie pochwalę, a mocno skrytykuję Pharmaceris hydrolipidowy Filtrowanie się to u mnie chleb powszedni, ten filtr był sławny, więc go kupiłam. Po pierwsze, jak dla mnie tłuszcz totalny. Jeśli ktoś ma naprawdę tłustą cerę, kompletnie się nie nadaje. Buzia się pod nim dosłownie dusiła, w ciągu kilku godzin dostawałam kilka nowych pryszczy. Po powrocie do domu marzyłam tylko, żeby go zmyć. No, a druga sprawa, podczas używania go dostałam ogromnych przebarwień. Całą lewą i prawą stronę mam w brązowych plamach, co nigdy mi się nie zdarzyło. Filtr poszedł na smarowanie dłoni. Nie poleciłabym go największemu wrogowi
A Lirenka... Dla mnie i tak trochę za tłusta, ale jak się nałoży w ilości "trochę więcej niż kremu", to sprawuje się całkiem rześko.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 08:33   #4123
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja niestety nie pochwalę, a mocno skrytykuję Pharmaceris hydrolipidowy Filtrowanie się to u mnie chleb powszedni, ten filtr był sławny, więc go kupiłam. Po pierwsze, jak dla mnie tłuszcz totalny. Jeśli ktoś ma naprawdę tłustą cerę, kompletnie się nie nadaje. Buzia się pod nim dosłownie dusiła, w ciągu kilku godzin dostawałam kilka nowych pryszczy. Po powrocie do domu marzyłam tylko, żeby go zmyć. No, a druga sprawa, podczas używania go dostałam ogromnych przebarwień. Całą lewą i prawą stronę mam w brązowych plamach, co nigdy mi się nie zdarzyło. Filtr poszedł na smarowanie dłoni. Nie poleciłabym go największemu wrogowi
A Lirenka... Dla mnie i tak trochę za tłusta, ale jak się nałoży w ilości "trochę więcej niż kremu", to sprawuje się całkiem rześko.

Widocznie musimy traktować filtry indywidualnie...
Jednym służą, innym wręcz przeciwnie.

Np. ja mam cerę mieszaną, która bardzo się przetłuszcza w strefie T i na mnie Pharmaceris nie jest tłusty. U innych zaś smalec.

Chyba musimy testować do skutku i nie sugerować się opiniami.
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 09:55   #4124
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Widocznie musimy traktować filtry indywidualnie...
Jednym służą, innym wręcz przeciwnie.

Np. ja mam cerę mieszaną, która bardzo się przetłuszcza w strefie T i na mnie Pharmaceris nie jest tłusty. U innych zaś smalec.

Chyba musimy testować do skutku i nie sugerować się opiniami.
Oczywiście

Internet internetem, ale nic nie zastąpi własnego doświadczenia - a w tym służą próbki z aptek, czy choćby maleńkie odlewki produktu od koleżanek. Zaoszczędzimy tym pieniądze i sobie nerwów
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 10:49   #4125
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
sprawdziłam cenę IT'S SKIN Smart Solution 365 Silky Sun Block i niecałe 39zł za 50 ml, jak dla mnie spoko cena i się chyba skuszę
Też je widzę od 8 euro wzwyż na ebayu. W porównaniu z wysoką półką japońskich filtrów, o której była ostatnio mowa, to jest nic.
Naprawdę zazwyczaj nie opłaca się kupować w polskich sklepach z azjatyckimi kosmetykami, przebitka jest ogromna i to właśnie na tych markach, które w Korei są niskopółkowe jak właśnie It's Skin.

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Widocznie musimy traktować filtry indywidualnie...
Jednym służą, innym wręcz przeciwnie.

Np. ja mam cerę mieszaną, która bardzo się przetłuszcza w strefie T i na mnie Pharmaceris nie jest tłusty. U innych zaś smalec.

Chyba musimy testować do skutku i nie sugerować się opiniami.
Jak każdy inny kosmetyk. Odczucia odnośnie konsystencji czy zachowanie się na skórze mogą się bardzo różnić na poszczególnych cerach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 11:44   #4126
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja niestety nie pochwalę, a mocno skrytykuję Pharmaceris hydrolipidowy Filtrowanie się to u mnie chleb powszedni, ten filtr był sławny, więc go kupiłam. Po pierwsze, jak dla mnie tłuszcz totalny. Jeśli ktoś ma naprawdę tłustą cerę, kompletnie się nie nadaje. Buzia się pod nim dosłownie dusiła, w ciągu kilku godzin dostawałam kilka nowych pryszczy. Po powrocie do domu marzyłam tylko, żeby go zmyć. No, a druga sprawa, podczas używania go dostałam ogromnych przebarwień. Całą lewą i prawą stronę mam w brązowych plamach, co nigdy mi się nie zdarzyło. Filtr poszedł na smarowanie dłoni. Nie poleciłabym go największemu wrogowi
A Lirenka... Dla mnie i tak trochę za tłusta, ale jak się nałoży w ilości "trochę więcej niż kremu", to sprawuje się całkiem rześko.
już myślałam że tylko mnie Pharmaceris wypryszcza no Lirenka cudem nie jest ale jak na swoją ceną to jest naprawdę noszlana

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też je widzę od 8 euro wzwyż na ebayu. W porównaniu z wysoką półką japońskich filtrów, o której była ostatnio mowa, to jest nic.
Naprawdę zazwyczaj nie opłaca się kupować w polskich sklepach z azjatyckimi kosmetykami, przebitka jest ogromna i to właśnie na tych markach, które w Korei są niskopółkowe jak właśnie It's Skin.



Jak każdy inny kosmetyk. Odczucia odnośnie konsystencji czy zachowanie się na skórze mogą się bardzo różnić na poszczególnych cerach.
sprawdziłam w polskiej drogerii, niezła przebitka, w życiu bym tyle nie przepłaciła

zainteresował mnie też Too Cool For School Aritfy waterfull sun essence który poleca Edward Avila a on ma tłustą trądzikową cerę, lubię jego kanał tu akurat u swojej kumpeli na kanale mówi:
https://www.youtube.com/watch?v=9dDed0GrPw8
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 12:59   #4127
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
już myślałam że tylko mnie Pharmaceris wypryszcza no Lirenka cudem nie jest ale jak na swoją ceną to jest naprawdę noszlana

Mamę mojego chłopaka, kobietę ponad 20 lat starszą ode mnie też wypryszcza, więc coś w tym filtrze faktycznie nie gra.
A posmarowałam swojego 3letniego siostrzeńca i wchłonął się do matu. Żal

Ja ostatnio zamówiłam Biore UV Pefect Milk w wersji białej. Podobno ładnie trzyma mat, jak przyjdzie to sprawdzimy
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 14:24   #4128
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
sprawdziłam cenę IT'S SKIN Smart Solution 365 Silky Sun Block i niecałe 39zł za 50 ml, jak dla mnie spoko cena i się chyba skuszę
dobra już doczytałam, że ebay, ale ja nie mam PayPala. Kolejny argument, żeby w końcu otworzyć tam konto.
Zresztą tak jak pisałam jednak podrażniał mi oczy, więc blisko ideału ale to nie to

Miałam w domu dwie próbki LRP Cicaplast Balsam B5 SPF 50 dla skóry wrażliwej.
I niestety po nałożeniu na twarz czuję podrażnienie jak po Vichy.
Obawiam się, że reakcja skóry będzie taka sama bez względu na produkt z LRP, bo jednak wszystkie kosmetyki z danej serii mają podobną formułę.

Edytowane przez MargaretHagar
Czas edycji: 2016-09-21 o 14:30
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 14:35   #4129
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
dobra już doczytałam, że ebay, ale ja nie mam PayPala. Kolejny argument, żeby w końcu otworzyć tam konto.
Zresztą tak jak pisałam jednak podrażniał mi oczy, więc blisko ideału ale to nie to
Mało kto ma przed założeniem konta na ebayu. Też nie byłam zachwycona, że muszę to zrobić, no ale cóż, jak się chce mieć dostęp do większej oferty kosmetycznej niż oferują krajowe sklepy, i to z darmową przesyłką z reguły, to trzeba się przemóc.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 14:53   #4130
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mało kto ma przed założeniem konta na ebayu. Też nie byłam zachwycona, że muszę to zrobić, no ale cóż, jak się chce mieć dostęp do większej oferty kosmetycznej niż oferują krajowe sklepy, i to z darmową przesyłką z reguły, to trzeba się przemóc.
A produkty jakich firm kupujecie tam?

Jeśli chodzi ogólnie o kosmetyki z Azji to ciągle się zastanawiam, czy warto, czy naprawdę (oprócz filtrów) są tak wyjątkowe jak w niektórych miejscach są przedstawiane.
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-21, 15:19   #4131
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
A produkty jakich firm kupujecie tam?

Jeśli chodzi ogólnie o kosmetyki z Azji to ciągle się zastanawiam, czy warto, czy naprawdę (oprócz filtrów) są tak wyjątkowe jak w niektórych miejscach są przedstawiane.
Ja zainteresowałam się azjatycką pielęgnacją ze względu na filtry oraz na to, że stacjonarnie w Niemczech nie mogłam znaleźć nic odpowiednego dla mojej tłustej wówczas cery. Wiele azjatyckich formuł jest po prostu lżejszych, bo przy pielęgnacji warstwowej takie się sprawdzają. Więc zaczęłam kupować.
Obecnie kupuję rzeczy typu sera, tonery, esencje, filtry tak do 100 zl, z droższych marek próbki (np kremy pod oczy Su:m37 które kosztują 300 zl za słoiczek ).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 19:13   #4132
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Trafiły mi się dwie 5 ml próbki dwóch filtrów Avene, więc dzisiaj były testy.

Mleczko dla dzieci SPF 50 KLIK. Podobne do moich gorszych nabytków tegorocznych czyli Ettusais Herbal Jelly, Shiseido Anessa Perfect Facial UV oraz emulsji Lirene. W sensie aplikacji. Trochę bieli, trochę tłuści, ale ogólnie ujdzie, bo zdarzały mi się gorsze. Z tą obietnicą uczucia odświeżenia po aplikacji to nieźle popłynęli.

Filtr mineralny dla dorosłych SPF 50 KLIK. Obejrzałam filmik Avene na zalinkowanej stronie i zastanawiam się, czy istnieje osoba, u której ten produkt zachowuje się tak jak u modelki tzn nie bieli, szybko się rozprowadza i nie zostawia śladów. Rozmawiałyśmy co dopiero o tym, że ten sam filtr może dawać różne efekty, ale kurde, czy jest możliwe, że biała, tłusta maź robiąca mi maskę gejszy na bazie ze słoniny u innej osoby będzie wsiąkać jak lekki kremik? Bo moim zdaniem nie. U mnie to wygląda jak maska z białej glinki wymieszana ze smalcem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 19:42   #4133
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trafiły mi się dwie 5 ml próbki dwóch filtrów Avene, więc dzisiaj były testy.

Mleczko dla dzieci SPF 50 KLIK. Podobne do moich gorszych nabytków tegorocznych czyli Ettusais Herbal Jelly, Shiseido Anessa Perfect Facial UV oraz emulsji Lirene. W sensie aplikacji. Trochę bieli, trochę tłuści, ale ogólnie ujdzie, bo zdarzały mi się gorsze. Z tą obietnicą uczucia odświeżenia po aplikacji to nieźle popłynęli.

Filtr mineralny dla dorosłych SPF 50 KLIK. Obejrzałam filmik Avene na zalinkowanej stronie i zastanawiam się, czy istnieje osoba, u której ten produkt zachowuje się tak jak u modelki tzn nie bieli, szybko się rozprowadza i nie zostawia śladów. Rozmawiałyśmy co dopiero o tym, że ten sam filtr może dawać różne efekty, ale kurde, czy jest możliwe, że biała, tłusta maź robiąca mi maskę gejszy na bazie ze słoniny u innej osoby będzie wsiąkać jak lekki kremik? Bo moim zdaniem nie. U mnie to wygląda jak maska z białej glinki wymieszana ze smalcem.
eh takie rzeczy to chyba tylko u osób z cerą sucho normalną albo u dziecka, ja Avene nie lubię, miałam różne próbki różnych kremów-filtry, pielęgnacja, żel do mycia, krem pod oczy- same niewypały nie lubi się z moją skórą ta firma ja jutro będę OHUI green spf50 wersję dla przetłuszczającej się paszczy testować
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 19:58   #4134
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
eh takie rzeczy to chyba tylko u osób z cerą sucho normalną albo u dziecka, ja Avene nie lubię, miałam różne próbki różnych kremów-filtry, pielęgnacja, żel do mycia, krem pod oczy- same niewypały nie lubi się z moją skórą ta firma ja jutro będę OHUI green spf50 wersję dla przetłuszczającej się paszczy testować
Ja także nie lubię. Miałam TriAcneal, wodę termalną, emulsję do mycia, micel i w najlepszym razie były nijakie, a micel mocno podrażniał. Miałam też w zeszłym roku filtr do cery mieszanej i tłustej i na szczęście mogłam go zwrócić w aptece.

Zdaj relację z tego ohujowego filtra

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-09-22 o 22:33
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 20:09   #4135
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także nie lubię. Miałam TriAcneal, wodę termalną, emulsję do mycia, micel i w najlepszym razie były nijakie, a micel mocno podrażniał. Miałam też w zeszłym roku filtr do cery mieszanej i tłustej i na szczęście mogłam go zwrócić w aptece.

Zdaj relację z tego ohujowego filtra

Z racji faktu, że sama szukam idealnego filtra z zagramanicy, trzymam kciuki, żeby ten OHUI całkiem (o)huiowy nie był

No i przetestowałabym mineralny filtr ze SKin79, podobno hicior Ale nigdzie go znaleźć nie mogę, nawet na ebayu.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-22, 22:33   #4136
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A jeszcze bym zapomniała, że miałam też Cicalfate Avene, to dopiero była porażka. Nic, muszę sobie zakonotować, żeby im nie dawać żadnych szans więcej. Nie jestem wielbicielką aptecznych marek, ale większość z nich ma jakieś produkty, które mi pasują, poza właśnie Avene.

Dzisiaj przetestowałam jak to by było myć twarz kilka razy dziennie, żeby reaplikować filtr. Byłoby tragicznie.
Myłam w ciągu dnia 4 razy i to łagodnymi produktami (emulsja lub krem myjący i micel). Najpierw w południe pod testy Avene, potem chciałam wyjść na dwór, a w tej białej masce bym się nie odważyła, więc umyłam i nałożyłam inny filtr, potem zmyłam go, żeby nałożyć olejek pod darsonvala, a na koniec zmyłam ten olejek pod wieczorną pielęgnację. Efekt jest taki, że od dwóch godzin facjata pali mnie jak wściekła, pomimo wody termalnej, kremu i maski łagodzącej.
Pomijając już fakt, że dzisiaj mam leniwy, domowy dzień i mogłam sobie na takie fanaberie pozwolić oraz, że nie nakładałam za żadnym razem nawet miligrama kolorówki. Nie wyobrażam sobie, że jakaś cera mogłaby na dłuższą metę dobrze znosić takie traktowanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 00:45   #4137
MargaretHagar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 54
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co robicie z filtrem, który okazuje się niemożliwy do dalszego stosowania i nie macie możliwości zwrotu?

Mnie Avene za bardzo bieli.

Kiedyś przez tydzień bawiłam się w jedną reaplikację w ciągu dnia. Ścierałam filtr chusteczkami z Alterry do demakijażu.
Moja cera znosiła to dobrze, ale trzeba mieć na to czas po prostu.
15-20 min, kiedy możemy mieć przerwę od pracy/zajęć i na spokojnie poczekać aż się trochę wchłonie, upudrować, oko, brwi i usta poprawić. Jak się ma czas, dostęp do lustra i dobrego oświetlenia to można się w to bawić.
Dla mnie największym problemem była ilość rzeczy, którą musiałam zabierać ze sobą wychodząc z domu, żeby móc zrobić tę jedną reaplikację.

Edytowane przez MargaretHagar
Czas edycji: 2016-09-23 o 00:54
MargaretHagar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 08:11   #4138
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MargaretHagar Pokaż wiadomość
A co robicie z filtrem, który okazuje się niemożliwy do dalszego stosowania i nie macie możliwości zwrotu?

Mnie Avene za bardzo bieli.

Kiedyś przez tydzień bawiłam się w jedną reaplikację w ciągu dnia. Ścierałam filtr chusteczkami z Alterry do demakijażu.
Moja cera znosiła to dobrze, ale trzeba mieć na to czas po prostu.
15-20 min, kiedy możemy mieć przerwę od pracy/zajęć i na spokojnie poczekać aż się trochę wchłonie, upudrować, oko, brwi i usta poprawić. Jak się ma czas, dostęp do lustra i dobrego oświetlenia to można się w to bawić.
Dla mnie największym problemem była ilość rzeczy, którą musiałam zabierać ze sobą wychodząc z domu, żeby móc zrobić tę jedną reaplikację.
Zużywam na ciało. Chociaż Avene mineralna i do tego się nie nadaje, chyba ze jako charakteryzacja klauna.

Ja często myję twarz w połowie dnia, zwlaszcza jak jestem po 1. zmianie w pracy. Jak jest słońce i planuję wyjść, to nakładam filtr, jak nie, to serum, esencję itd. Ale jak mam 1. zmianę, to wstaję o 5 rano i do 14-15 kiedy myję twarz i potem do 21 (mycie wieczorem) jest trochę czasu, nie 2-3 godziny. Dziś wstałam i jeszcze piecze mnie twarz po wczorajszym traktowaniu. O żadnym filtrze nie ma dziś mowy. Więc jak pisałam, nie wyobrażam sobie, ze czyjąś skóra zniesie takie praktyki dobrze na dłuższą metę. Czyli nie miesiąc, nie pół roku tylko latami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 16:00   #4139
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dobra pierwsze wrażenie n.t tego filtra:
http://www.ebay.pl/itm/201631002237?...MakeTrack=true

konsystencja bardzo rzadka, jak takie rozwodnione mleczko, nic nie bieli wchłania się błyskawicznie, nie matuje oczywiście ale skóra jest satynowa jak po lekkim kremie, nałożyłam na to cc krem(i puder ryżowy) i tłuszcz na twarzy o wiele mniejszy niż zazwyczaj, gdzieś po 5 h chusteczkę przykładałam na pewno nie wzmaga smalcu, mam wrażenie jakby wręcz lekko hamował przynajmniej w porównaniu z innymi mazidłami. Jestem na razie na tak ale muszę jeszcze z innym bb/cc zobaczyć tymi które stosuję na co dzień bo dziś też nowy(próbka) nałożyłam. Aha mija ponad 9h od nałożenia i kompletnie nic mi się nie zwarzyło
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-23, 20:28   #4140
blackmoon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 158
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
dobra pierwsze wrażenie n.t tego filtra:
http://www.ebay.pl/itm/201631002237?...MakeTrack=true

konsystencja bardzo rzadka, jak takie rozwodnione mleczko, nic nie bieli wchłania się błyskawicznie, nie matuje oczywiście ale skóra jest satynowa jak po lekkim kremie, nałożyłam na to cc krem(i puder ryżowy) i tłuszcz na twarzy o wiele mniejszy niż zazwyczaj, gdzieś po 5 h chusteczkę przykładałam na pewno nie wzmaga smalcu, mam wrażenie jakby wręcz lekko hamował przynajmniej w porównaniu z innymi mazidłami. Jestem na razie na tak ale muszę jeszcze z innym bb/cc zobaczyć tymi które stosuję na co dzień bo dziś też nowy(próbka) nałożyłam. Aha mija ponad 9h od nałożenia i kompletnie nic mi się nie zwarzyło
Miałam kilka próbek z ostatniej rozbiórki na wizażu i ten produkt jest fantastyczny. Jest niesamowicie lekki, nie bieli, nie podkreśla porów. Moim zdaniem, przedłuża nawet trwałość makijażu. Dla mnie jedyny minus to skład- staram się unikać filtrów chemicznych (a że to produkt azjatycki, to pewnie ma też filtr przenikający), ale po eco sprayu od 100%pure, który nałożony solo na moją skórę wygląda jak maseczka z białej glinki, ten z Ohui jest jak święty graal
blackmoon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.