Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-02, 10:24   #151
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

dziekuje foxina
a dopiero we wtorek odebralam paczke z AwS
wiec najpierw sprobuje w swojej aptece za rogiem
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:34   #152
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
Basiu droga,
a gdzie moge te cudenka kupic, w aptece tak? i nie powinny zatykac?
dziekuje
Tak w aptece internetowej. Ja kupowałam tu:

http://www.aptecus.pl/index.php?manufacturers_id=61

Mnie Aqualan nie zapycha

Tu jest moja recenzja:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=124573
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:44   #153
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
no to ladnie z ta Calma, ja tez kilka razy czulam dziwne cieplo na twarzy, a myslalam, ze wydaje mi sie
skoro tak samo jak AAJoung jest 'watpliwy' to dziewczyny poradzcie mi taki nawilzajacy pewnik bez alkoholu i wielkich zapychaczy.

mam Hippa i olejki mazidlowe, ale czasami chce sie poprostu nakremowac -starym nawykiem
Ja ostatnio jestem bardzo zadowolona z mieszania kremu do twrzy Hipp z oliwką tej firmy. A na dzień sam krem! Nic nie matuje i rozjaśnia mojej buzi lepiej, a ostatnio nic mnie nie zachwyca oprócz tego zestawu.
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:52   #154
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Basiu dzieki, poczytalam te pochlebne recenzje,
warto sprobowac, nie wiem jeszcze ktory, ale za te cenne
choc jedna recenzja Humektanu mnie zastanowila: 'duzo slkadnikow komedogennych', a ja nic nie widze i niby do tlustej cery
Agualan L ma trojglicerydy, ale Tobie sluzy
Kazda skora jest inna, wiem wiem
nie znam sie jeszcze na biochemii tak jakbym chciala i nie wiem co u mnie moze spowodowac zapychanie i tak troche za ostroznie do wszystkiego podchodze

cale szczescie, ze nie kosztuja wiele wiec dzieki za pomysl


uskow no faktycznie, ten patent moze sie sprawdzic, mam juz produkty fajnie dziekuje
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 21:04   #155
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ja ostatnio jestem bardzo zadowolona z mieszania kremu do twrzy Hipp z oliwką tej firmy. A na dzień sam krem! Nic nie matuje i rozjaśnia mojej buzi lepiej, a ostatnio nic mnie nie zachwyca oprócz tego zestawu.

Nie zapycha Cię uskow ten krem hippa (zawiera chyba trójglicerydy)? Kupiłam go córce, sama używam go czasem do rąk w połaczeniu właśnie z oliwką (rewelacja), oliwka solo do twarzy jest wspaniała. Kate30 też chwaliła ten krem.

Widzę, że wielu dziewczynom moja ulubiona calma nie służy. Coś chyba jest na rzeczy z tymi perfumami. Swoja drogą, nie musieliby perfumować kremu dla suchych, wrażliwych cer.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 21:06   #156
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Nie zapycha Cię uskow ten krem hippa (zawiera chyba trójglicerydy)? Kupiłam go córce, sama używam go czasem do rąk w połaczeniu właśnie z oliwką (rewelacja), oliwka solo do twarzy jest wspaniała. Kate30 też chwaliła ten krem.

Widzę, że wielu dziewczynom moja ulubiona calma nie służy. Coś chyba jest na rzeczy z tymi perfumami. Swoja drogą, nie musieliby perfumować kremu dla suchych, wrażliwych cer.
nic a nic. Wiem że ma zapychacz, no ale na razie <odpukać> nic złego sie nie dzieje, nic nie wyskakuje, a wprost przeciwnie szybciutko sie goi
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 21:17   #157
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
nic a nic. Wiem że ma zapychacz, no ale na razie <odpukać> nic złego sie nie dzieje, nic nie wyskakuje, a wprost przeciwnie szybciutko sie goi

Tak się Ciebie pytam o to zapychanie, bo pamiętam jak nas Antek AL pozapychał. Co za straszne wspomnienia brrr...
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 21:19   #158
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

O kurcze A ten MM też tam był w antku?? Bo jak tak to ja dziękuję, bo znowu mnie wysypie na kolejne 3 miesiące

edit: Nie ma ...uff przynajmniej na KWC
oto skład antka: Skład: aqua, octocrylene, cyclopentasiloxane , glycerin, propylene glycol, alchol denat, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, bis-ethylhexyloxphenol methoxyphenyl triazine, butyl methoxydibenzoylmethane, sorbitan oleate, vp/eicosene copolymer, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate, aluminum hydroxide, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, butylparaben, disodium edta, ethylparaben, glycine soja/soybean oil, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, polysorbate 60, propylparaben, stearic acid, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol , triethanolamine

nic
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 21:45   #159
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
O kurcze A ten MM też tam był w antku??
A co to ten MM, uskow
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 22:20   #160
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A ja się nawilżam teraz kremem AA Help, nawilżającym. Nic zapychającego nie bardzo widzę (zastanawiałam się nad parafiną, ale na stronkach o składnikach komedogennych wymieniana jest jako niekomedogenna) - przynajmniej na razie mnie nie zapycha. A nawilża fajnie. I nie uczula, bo nie ma barwników, środków zapachwych ani konserwantów.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 05:41   #161
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
A co to ten MM, uskow
Myristyl Myristate
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 08:43   #162
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

No tak Myristyl Myristate. Trójglicerydów nie ma. Ciągle miałam przed oczami skład kremu Emolium.

Dla zainteresowanych podaję skład pielęgnacyjnego kremu do twarzy i ciała hipp:
Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alkohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alkohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol,
Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben,
Lactic Acid, Parfum.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 08:54   #163
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Sład jest też w moim zgłoszeniu do KWC.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 09:37   #164
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
O kurcze A ten MM też tam był w antku?? Bo jak tak to ja dziękuję, bo znowu mnie wysypie na kolejne 3 miesiące

edit: Nie ma ...uff przynajmniej na KWC
oto skład antka: Skład: aqua, octocrylene, cyclopentasiloxane , glycerin, propylene glycol, alchol denat, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, bis-ethylhexyloxphenol methoxyphenyl triazine, butyl methoxydibenzoylmethane, sorbitan oleate, vp/eicosene copolymer, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate, aluminum hydroxide, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, butylparaben, disodium edta, ethylparaben, glycine soja/soybean oil, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, polysorbate 60, propylparaben, stearic acid, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol , triethanolamine

nic
myristyl myristate jest w creme fondante. W tonującym jest isopropyl myristate. I co najdziwniejsze, ani jeden, ani drugi nie zatykają mnie w najmniejszym stopniu
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:15   #165
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

No właśnie miałam próbkę tego LRp creme fondante i pomimo tego mm go kupię, bo mi pasuje bardzo. Zakup tego Hippa muszę przemyśleć, kusi mnie, choć boję się tego mm, chciałam go na pewno nabyć dla mamy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:40   #166
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Póki co creme fondante wyrósł na mojego faworyta Nawet mu się udało zepchnąć w kąt moje ulubione dotychczas Biodermy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:49   #167
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Mnie też zachwycił od pierwszej tubki, lubię takie nielejące się filtry, no i brak smrodu alkoholowego, makijaz na nim wygląda rewelacyjnie, zwłaszcza pudrowe kompakty.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:58   #168
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Mnie też zachwycił od pierwszej tubki, lubię takie nielejące się filtry, no i brak smrodu alkoholowego, makijaz na nim wygląda rewelacyjnie, zwłaszcza pudrowe kompakty.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 22:05   #169
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Trochę może nie na temat, ale przejrzałam forum, nie znalazłam tego co szukałam i doszłam do wniosku, że lepiej wpierw zapytam na pokrewnym temacie, a potem ew. będę zakładać nowy. Po co zaśmiecać nasze kochane forum, prawda?
Jeśli uważacie, że kompletnie nie na temat pytam, to bardzo przepraszam
Rozmawiacie tu o najróżniejszcych kremach i mazidłach nawilżających przy kuracji kwasowo-retinoidowej. A macie jakieś propozycje kremów półtłustych, lub nawilżających bardzo, bardzo dobrze? Ale to nie wszystko. Mam niestety wymagania, i jak na razie nie znalazłam kremu który by je spełniał.
- Max. 20 zł (wiem, ciężko będzie, ale już mnie cała kuracja buźki za dużo kosztuje )
- Bez płynnej parafiny
- I najlepiej także bez gliceryny.

Może za dużo wymagam ale zwłaszcza parafina jest moim wrogiem
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 12:56   #170
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Trochę może nie na temat, ale przejrzałam forum, nie znalazłam tego co szukałam i doszłam do wniosku, że lepiej wpierw zapytam na pokrewnym temacie, a potem ew. będę zakładać nowy. Po co zaśmiecać nasze kochane forum, prawda?
Jeśli uważacie, że kompletnie nie na temat pytam, to bardzo przepraszam
Rozmawiacie tu o najróżniejszcych kremach i mazidłach nawilżających przy kuracji kwasowo-retinoidowej. A macie jakieś propozycje kremów półtłustych, lub nawilżających bardzo, bardzo dobrze? Ale to nie wszystko. Mam niestety wymagania, i jak na razie nie znalazłam kremu który by je spełniał.
- Max. 20 zł (wiem, ciężko będzie, ale już mnie cała kuracja buźki za dużo kosztuje )
- Bez płynnej parafiny
- I najlepiej także bez gliceryny.

Może za dużo wymagam ale zwłaszcza parafina jest moim wrogiem
Prosze bardzo:
DERMOBAZA (krem tłusty)
Skład: Petrolatum, Propylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate.
25 g. ok. 7 zł
Producent: GlaxoSmithKline

CLOBAZA (krem tłusty)
Skład: Petrolatum, Aqua, Lanolin (Medilan), White Beeswax, Propylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate.
40 g. ok. 12 zł
Producent: Jelfa

LIPOLAN (tłusty emollient)
Skład: Aqua, Peg-8, Cetearyl Alcohol, Ceteth-20, Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Cholesterol, Dicetyl Phosphate, Ethylparaben, Isobutylparaben, Lecithin, Propylparaben
Producent: Orion Pharma
30 g (ok. 12,7 zł) i 100 g (ok. 26,78 zł)

HUMEKTAN (lekka emulsja)
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben.
Producent: Orion Pharma
30 g (ok. 10,9 zł) i 100 g (ok. 22,6 zł

osobiście przetestowałam ten i jestem pod wrażeniem:

Rokitoderm firmy Kosmed,

Petrolatum, Eucerinum, Oleum ex Fructibus et Foliae Hippophaes, Isopropyl Myristate, Cera Microcristallina, Lanolin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Lavender Oil, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben. 20 ml/ok. 7 zł.

zawiera wyciągi z rookitnika, nagietka, aloesu i inne

No i "stare dobre" Dermosany:
w wersji tłustej (ale za to dość wysoko wit. A + E )
Petrolatum, Water, Sorbitan Sesquioleate, Beeswax, Glycerin, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum (2-(4-tert-Butylbenzyl) propionaldehye, Hexyl cinnam-aldehyde, Eugenol, Citronellol, 3-Methyl-4-(2,6,6-trimethyl-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one, Amyl cinnamal, Benzyl salicylate, Geraniol).

40 g - ok. 8 zł

i w wersji lżejszej niby z filtrem i wit A+E (tylko dlaczego te witaminy powędrowały w dół składu? )

Dermosan N+R
Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.

To tyle
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 13:11   #171
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Marianna, za pomoc
Patrząc na składy, to chyba najbardziej pasuje mi Lipolan, Humektan. Ten Rekitoderm też brzmi interesująco, ale boję się trochę o to Petrolatum, bo to pochodna parafiny, a ja nie mam z nią miłych doświadczeń
Te kremy/maści dostanę chyba tylko w aptekach co? Nie wiesz czy są problemy, żeby je dostać? Wolałabym nie zamawiać przez Internet.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 13:31   #172
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Marianna, za pomoc
Patrząc na składy, to chyba najbardziej pasuje mi Lipolan, Humektan. Ten Rekitoderm też brzmi interesująco, ale boję się trochę o to Petrolatum, bo to pochodna parafiny, a ja nie mam z nią miłych doświadczeń
Te kremy/maści dostanę chyba tylko w aptekach co? Nie wiesz czy są problemy, żeby je dostać? Wolałabym nie zamawiać przez Internet.
Wysoko postawiłaś poprzeczkę bo kremów natłuszczająco-nawilżających jest sporo (i bynajmniej nie w zabójczych cenach Weledy itp. )

najciężej znaleźć cokolwiek bez parafiny...

jeśli chodzi o petrolatum...nie jest znowu takie straszne...a w końcu coś w tym kremie musi tłuścić, jak nie parafina to wazelina (tym brdziej jak gliceryny nie ma )

wszystkie te kremy są do wydostania z aptek

aaaa...jeszcze Bubchen ma swój "przebojowy" krem nagietkowy dla dzieci - z tego co pamiętam tam też nie ma parafiny i gliceryny - warto to cudo w Rossmanie "obmacać"
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:12   #173
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
aaaa...jeszcze Bubchen ma swój "przebojowy" krem nagietkowy dla dzieci - z tego co pamiętam tam też nie ma parafiny i gliceryny - warto to cudo w Rossmanie "obmacać"
Prędzej w Superpharmie, Rossman ma Hippa, nie sprzedają tam Bubchena, przynajmniej nie w tych 20,w których byłam

marianno, czym się różnią petrolatum i płynna parafina? Wiem, że obydwa to jakoś tam przetworzona ropa naftowa, ale nie wiem nic więcej.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 15:11   #174
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

a robił ktoś porównanie Aqualan i Xerialu 5? który lepiej nawilży zmaskarowaną twarz?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 19:47   #175
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Prędzej w Superpharmie, Rossman ma Hippa, nie sprzedają tam Bubchena, przynajmniej nie w tych 20,w których byłam
w moim Rossmanie jest Bubchen
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 20:00   #176
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Prędzej w Superpharmie, Rossman ma Hippa, nie sprzedają tam Bubchena, przynajmniej nie w tych 20,w których byłam

marianno, czym się różnią petrolatum i płynna parafina? Wiem, że obydwa to jakoś tam przetworzona ropa naftowa, ale nie wiem nic więcej.
A ten hippo też jest bez parafiny i gliceryny? W czwartek zaglądnę do Rossmana. Mam nadzieję, że bedzie Bubchen albo Hippo.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 20:13   #177
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
w moim Rossmanie jest Bubchen
Tak? U nas nie ma, jak coś chcę, to muszę pedzić do Superpharmu
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:56   #178
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
A ten hippo też jest bez parafiny i gliceryny? W czwartek zaglądnę do Rossmana. Mam nadzieję, że bedzie Bubchen albo Hippo.

Chodzi o krem hipp (nie hippo ):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=16178 Kupiłam go za jakies 8-9 zł.
Hipp nie jest marką rossmana. Jest tez do dostania w tesco. W innych drogeriach nie widziałam.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 22:00   #179
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Nigdy nie stosowałam kwasów, ani nic z tych rzeczy. Narazie karmię piersią, więc to dopiero przede mną Ale ostatnio gdzieś czytałam, że dermatolog poleciła taką nawilżającą papkę. Do naparu z szałwi dodaje się zmielone siemie lniane i nakłada się to na twarz, niestety nie wiem na jak długo. Podobno pomaga przy przesuszonej cerze. Jeszcze tego sama nie wypróbowałam, ale może jutro spróbuje.
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 22:20   #180
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
A ten hippo też jest bez parafiny i gliceryny? W czwartek zaglądnę do Rossmana. Mam nadzieję, że bedzie Bubchen albo Hippo.
anah już ci dała link do tego kremu

Może poszukaj wśród kremów dla dzieci? Niektóre firmy chwalą się tym, że ich kremy dla dzieci nie zawierają parafiny.

Bubchen ma takie krem, ludzie go chwalą:
Calendula Haut Balsam (Balsam nagietkowy)
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11293
EDYCJA: marianna już ci o nim napisała.

Podobno niezłe są też dwa inne kremy Bubchena dla dzieci:
Calendula Gesichtspflege Creme (Krem nagietkowy do pielegnacji twarzy)
Bubchen, Wind & Wetter Creme (krem ochronny dla dzieci)
Mnie samej nie przekonują, bo mają długaśne składy i Isopropyl Palmitate w składzie, który mnie zapycha.

Rossman ma kremy dla dzieci z serii Babydream - koniecznie ta, a nie inna dla dzieci (Babydream to marka Rossmana, do kupienia tylko tam). Mają "Delikatny krem dla dzieci" - Zartcreme. Ma glicerynę w składzie, na 6 miejscu, ale mnie krzywdy nie zrobił. Dobrze nawilża i łagodzi. Oczywiście nie ma parafiny, tak jak cała ta seria.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:28:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.