nawilżanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 06:59   #1
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1

nawilżanie


Chciałam podzielić się informacją, która mnie zupełnie zaskoczyła.

Otóż mam to szczęście (hehe), że mieszkam w Poznaniu i dzięki temu ze swoim trądzikiem mogłam się udać do doktora Waldemara Jankowiaka. To ten pan, który odpowiadał na pytania na forum dermatologicznym.
Sukcesów, jeśli chodzi o leczenie trądziku, nie mogę jeszcze opisywać, bo jestem dopiero 3 dzień po wizycie. Ale lekarz zaraz na początku wizyty spojrzał na moją buzię, określił moją skórę jako odwodnioną z zaburzeniami rogowacenia (a ja myślałam, że mam po prostu zwyczajniutką tłustą) i strzelił mi wykład na temat nawilżania i pielęgnacji.
Otóż zaskoczyła mnie bardzo informacja o kremach nawilżających. Dowiedziałam się, że żaden krem nawilżający nie działa dłużej niż 4-6 godzin, i że co te 4-6 godzin mam smarować twarz - koniecznie którymś z xeriali. Smarować powinno się najcieniej, jak tylko się da, tak, żeby na skórze nie była widoczna żadna tłusta warstewka, bo ten tłusty film, który pozostaje po użyciu kremu to baza kremu, czyli natłuszczacze, a nie składniki nawilżające.
Lekarz stwierdził, że natłuszczanie jest skórze potrzebne tylko w duże mrozy.

Trochę sceptycznie podeszłam do tych informacji, bo nie wyobrażałam sobie smarowania twarzy 3 - 4 razy dziennie. No, ale skoro lekarz każe...to pacjent musi Efekty takiego postępowania naprawdę mnie zaskoczyły. To dopiero dwa dni, jak stosuję się do tych wskazówek, a poprawa, jeśli chodzi o nawilżenie buzi, jest ogromna. Skóra, tak jakby, unormowała się. Czyli - nie jest przesuszona tak jak wcześniej, ale nie jest też tłusta. Jest delikatniejsza, jędrniejsza i, o dziwo, pory stały się mniej widoczne. Nie przypisuję zasługi samemu xerialowi, bo używam go od jakiegoś roku już stale, natomiast nigdy nie używałam go w taki sposób, jak powiedział lekarz.

Oprócz kremu, dostałam też surowe przykazanie nabycia żelu do mycia Topialyse (bo delikatny, nie zmywa warstwy lipidowej skóry), a do zmywania makijażu płyn micelarny sensibio H2O (ten sam powód). Tych rzeczy na razie jeszcze nie mam (dostałam spis kosmetyków za 250 zł - trzeba ustalić priorytety) Ale wkrótce je kupię. Mam też kupić sobie Hydracid alfa do smarowania na noc - będzie to przygotowanie skóry do mocniejszego glyco a, którego zacznę używać jak trochę słońce się schowa. Kwasy, choć na początku mają mało ciekawe efekty, zwiększają poziom nawilżenia naskórka, no i będą regulowały rogowacenie.

Czyli ogólnie, zestaw, jaki dostałam dla mojej buzi to:
- krem nawilżający co 4-6 godzin, ma być z mocznikiem (xerial 5, xerialine visage lub xerial 10, ale mleczko do ciała, bo lżejsze niż krem no i o niebo taniej wychodzi)
- do mycia - topialyse (bardzo ekonomiczne opakowanie 500 ml za 55 zł - podoba mi się to). Na wizażu wyczytałam, że nie ma sls-ów, więc już to samo za nim przemawia; i do demakijażu Sensibio H2O.
- na noc Hydracid alfa (najdroższy z całej gromady - 70 zł za tubkę 30 ml; no ale to jest tylko do zużycia tubki, potem będzie tańsze i wydajniejsze glyco a)
- na swoje pryszczyki dostałam Benzacne (8 zł - ta cena mnie zaskoczyła) i, o dziwo, żadnego antybiotyku doustnego. Dostałam za to listę badań do wykonania, kilka hormonów, m.in. testosteron. Będzie drogo, już to wiem, ale to pierwszy raz, kiedy nie pakuje się we mnie chemii na chybił trafił, tylko stara się ustalić przyczyny.

Ogólne wrażenia z wizyty są bardzo pozytywne. Po pierwsze, lekarz mnie obejrzał i dokładnie opowiedział o mojej skórze i jej pielęgnacji. Po drugie, skierował mnie na badania, a nie kazał kupować antybiotyku, żeby pozbyć się problemu tylko czasowo. Po trzecie, wizyta trwała pół godziny, a nie 5 minut. No i po czwarte - już od pierwszych dni, kiedy zmieniłam sposób pielęgnacji, widać i czuć poprawę, więc coś w tym jest. Oczywiście, wraz z kolejnymi wizytami i kolejnymi zakupami będę informować co i jak się zmienia - ale trądzikowcy i skórni problemowcy - nie ma to jak wizyta u fajnego dermatologa estetycznego

Aha, zapomniałam o cenie wizyty, a więc po piąte - 50 zł. Naprawdę, inny renomowany w Poznaniu lekarz, do którego na wizytę czeka się pół roku, a czasem i więcej, bierze 150 zł. A biorąc pod uwagę, że ten lekarz w dodatku doradza najbardziej korzystne ekonomicznie kosmetyki (żel do mycia i mleczko xerial 10 starczą mi na kilka miesięcy) - bardzo się cała impreza opłaca

Pozdrawiam

I jeszcze zapomniałam dodać, że kosmetyki, które on poleca, w większości można kupić u nich w tej klinice - ceny są niższe niż w aptekach.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:11   #2
LovelyGirl
Raczkowanie
 
Avatar LovelyGirl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 202
Dot.: nawilżanie

Hmmm... muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem Twojego opisu!

Czy mogłabyś podać mi namiary na tego dermatologa? Na szczęście nie mam już trądziku, ale moja cera nie wygląda idealnie i chciałabym, żeby ktoś na nią spojrzał fachowym okiem, więc może się wybiorę! Trochę przeraża mnie koszt tych wszystkich kosmetyków, ale jak chce sie być pięknym....

I jeszcze jedno pytanie! Jak długo czeka się na wizytę???

Pozdrawiam!!!
LovelyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 11:38   #3
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: nawilżanie

Dokładnie, podaj namiary na jego gabinet!! Na pewno wiecej osób skorzysta Nie często spotyka się tak dobrych lekarzy, którzy tyle czasu poświecaja pacjentowi!!
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:30   #4
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: nawilżanie

Bardzo się cieszę, że opisałaś swoją wizytę oraz środki, jakie dostałaś. Dobry lekarz to rzadkość, nie raz bywałam u "dobrych" dermatologów, którzy byli dużo lepsi w zarabianiu pieniędzy na biednych trądzikowcach. Do tego panuje jakaś plaga leczenia "na szybko", poprzez antybiotyki, sterydy... malo kto patrzy na stan skory, zastanawia sie nad dietą, analizuje stan zdrowia i zleca badania.
Czy te leki, ktore dostałaś są na receptę czy można je kupić bez recepty?
I jaki ten krem z mocznikiem stosujesz (czy mleczko)?
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:42   #5
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

pan doktor zawsze ma takie podejscie do swoich pacjentow i u niego antybiotyki doustne to ostatecznosc , wiec kicala1 nie ma sie czemu dziwic . uwielbiam jego klinike - profesjonalizm, zainteresowanie pacjentem, kosmetyczki, fizjoterapeutki, personel, zabiegi, kosmetyki, itd. juz wiele razy polecalam ta klinike .

Cytat:
Napisane przez LovelyGirl
I jeszcze jedno pytanie! Jak długo czeka się na wizytę???
to zalezy. jesli przed poludniem to zdecydowanie szybciej, np. okolo tygodnia. jesli popoludniu to nawet do 3 tygodni i dluzej.

Cytat:
Napisane przez Apsik
I jaki ten krem z mocznikiem stosujesz (czy mleczko)?
pozwole sobie odpowiedziec za kilcale1. doktor poleca kremy nawilzajace z svr-u z mocznikiem - seria xerial. najlzejszy jest to xerialine (1,5%), potem jest xerial 5 (5%), itd.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:29   #6
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Masz rację Ania, ta klinika jest super. Zresztą już po pierwszej osobie, którą widzi się wchodząc - pani z recepcji - widać, że umieją tam zadbać o skórę. Ta kobieta wygląda jak aniołek Spojrzałam też oczywiście na cerę pana doktora - no no no

Na wizytę faktycznie czeka się różnie. Ja zapisywałam się ponad miesiąc temu na pierwszy dostępny wolny termin i trwało to właśnie około 5 tygodni. Ale widziałam, że kalendarz na sierpień nie był aż tak bardzo wypełniony.

Co do xeriali - jeśli ktoś ma odwodnioną skórę to, z tego co mówił doktor, najlepszy jest xerial 10, ale nie ten w kremie (50 ml) tylko w wersji mleczko do ciała (są setki i dwusetki). Bo krem jest bardzo tłusty. Ja w tej chwili używam xerial 5, który też jest tłustawy, ale nakładany wg zasady - cieniej, ale częściej, sprawuje się zadziwiająco dobrze. Cera nie jest tłusta, tylko tak przyjemnie nawilżona i fajnie wygląda, jakoś tak świetliście. Ale następny napewno kupię sobie xerial 10 i to w tej największej wersji 200 ml. To mi powinno starczyć na kilka miesięcy. Podobno najlżejszy z całej serii jest xerialine, tak jak pisała AniaA, ale jest też najdroższy. Zdaje się, że ponad 50 zł za 40 ml. A po co przepłacać, skoro tańsze wersje, jeśli się je posmaruje cieniutko, też nie są ciężkie?
Benzacne chyba można też kupić bez recepty. Kosztuje około 8 zł.

Zmartwiłam się tylko tym, że pan doktor kategorycznie kazał mi odstawić diane 35. Nastraszył mnie rakiem wątroby i zakrzepicą, ale pocieszył, że jak już zbadam sobie hormony i faktycznie okaże się, że ten trądzik to przez nie, to są zamienniki diane o wiele mniej szkodliwe niż sama diana.

Namiary na klinikę bardzo chętnie podam, jako, że i tak można je znaleźć na forum estetycznym - to chyba nie będzie poczytane jako darmowa reklama.

61 - 849 95 78 - to jest numer do recepcji, nazwisko lekarza to Waldemar Jankowiak.

Adres - ul. Mrowińska 16. Bardzo łatwo tam dojechać - autobusy 61 i 86 z Ogrodów. Wysiada się na przystanku Smochowicka, trzeba przejść wiaduktem na drugą stronę ulicy i przy postoju taxi skręcić w prawo. I już. Acha, to jest w Poznaniu.

Wielkim plusem tej kliniki jest fakt, że mają tam wszystko, co poprawia wygląd I lekarza i kosmetyczkę i dentystę i jeszcze parę innych A zabiegi u kosmetyczki, które trzeba lub można wykonać na twarzy zleca sam pan doktor

Jakby któraś jeszcze do niego trafiła, to piszcie, jak było
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:50   #7
k_rubia
Rozeznanie
 
Avatar k_rubia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: moja słodka tajemnica....
Wiadomości: 616
Dot.: nawilżanie

a ja dodam do wątku od siebie tylko tyle, ze odkąd zaczęłam regularnie nawilżać twarz, problem zaskórników , pryszczy - tudzież "wulkanów" poszedł w zapomnienie !!!!!!!! i właściwie nie robie nic specjalego: zaopatrzyłam się w armię maseczek nawilżajacych ( uwielbiam te w saszetkach- niedrogie a co chwila inną mogę sobie kupić ), od dwóch miesięcy zażywam Capivit Hydrocontrol i piję duuuuuuuuuuuużo wody niegazowanej..........wie rzcie lub nie ale cera jak malowana !!!!!!!!!
__________________
"...Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego..."
Marek Aureliusz
k_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 16:02   #8
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Uwierzymy Bo widzimy efekty po sobie Pierwszy raz dzisiaj na tym upale filtr, pomimo, że nałożony na krem, nie spłynął mi strugami po twarzy
Buzia w dalszym ciągu fajna i nawilżona Trochę błysku jest, ale takiego ładnego i zdrowego Mogę się założyć, że jeszcze kilka dni i nie będę potrzebowała pudru sypkiego - już i dzisiaj pacnęłam tak w zasadzie z przyzwyczajenia.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:30   #9
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Zmartwiłam się tylko tym, że pan doktor kategorycznie kazał mi odstawić diane 35. Nastraszył mnie rakiem wątroby i zakrzepicą, ale pocieszył, że jak już zbadam sobie hormony i faktycznie okaże się, że ten trądzik to przez nie, to są zamienniki diane o wiele mniej szkodliwe niż sama diana.
nie ma po co sie zamartwiac tylko sie trzeba cieszyc . za to wlasnie uwielbiam pana doktora, ze kaze odstawic pigulki i zaczyna od zlecenia badania hormonow. tak wlasnie byc powinno . ubostwiam tam chodzic .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:39   #10
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Wieeem Niby racja, ale moja buźka zaczęła powolutku dochodzić do siebie po ostrym ataku trądziku, i jak znam życie, po odstawieniu diane będzie pogorszenie. No ale trudno się mówi...W końcu wyjdzie mi to na zdrowie, bo już zaczynam mieć kłopoty z krążeniem i z bólami głowy.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:46   #11
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
W końcu wyjdzie mi to na zdrowie, bo już zaczynam mieć kłopoty z krążeniem i z bólami głowy.
no i tylko dziekowac bogu, ze trafilas na dobrego lekarza . kicala1 a ktos ci go polecil czy z internetu wzielas adres?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 17:50   #12
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Pierwszy raz spotkałam się z jego nazwiskiem w internecie na wizażu, po czym okazało się, że moja współlokatorka do niego jeździ. Dokładne namiary dostałam od niej.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 18:15   #13
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: nawilżanie

Ania, czy to tam gdzie jeździsz na peeling kawitacyjny?

Kicala, ja się tylko zastanawiam nad jedną sprawą. Jak radzisz sobie z tak częstym smarowanie buzi kremem? Można sobie smarować gdy siedzisz w domu i nie masz makijażu; inaczej sobie nie wyobrażam Jak to robisz?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 18:23   #14
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Siedzę w domu i nic nie robię, tylko pilnuję godzin smarowania kremem Nie żartuję, mówię zupełnie poważnie Na razie mogę sobie na to pozwolić, bo po prostu dużo czasu spędzam w domu. Skończą się wakacje, pójdę do pracy i będzie trudniej, ale postaram się to jakoś zorganizować, bo efekt wart wysiłku. Może do tego czasu będę już mogła zrezygnować zupełnie z podkładu, więc przetarcie buzi wodą termalną i posmarowanie kremem nie będzie stanowiło większego problemu. Jeśli nie, to będę się smarowała może trochę rzadziej, ale będę pilnować, żeby czas pomiędzy aplikacjami był jak najkrótszy.
A tak wogóle to cześć Monia Dawno mi nie wpadłaś w oczy na wizażu
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:00   #15
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez k_rubia
a ja dodam do wątku od siebie tylko tyle, ze odkąd zaczęłam regularnie nawilżać twarz, problem zaskórników , pryszczy - tudzież "wulkanów" poszedł w zapomnienie !!!!!!!! i właściwie nie robie nic specjalego: zaopatrzyłam się w armię maseczek nawilżajacych ( uwielbiam te w saszetkach- niedrogie a co chwila inną mogę sobie kupić ), od dwóch miesięcy zażywam Capivit Hydrocontrol i piję duuuuuuuuuuuużo wody niegazowanej..........wie rzcie lub nie ale cera jak malowana !!!!!!!!!

No własnie takie podejście jakie masz Ty, miałam ja gdy trafiłam na wizaz, zachłysnęłam się ogromem kosmetyków, ogrom maseczek w dodatku saszetkowych i co rusz to inna. Dopiero BU uświadomiło mi, że w ten sposób fundowałam sobie skłonność do podrażnień, wiecznie zaczerwienioną skórę, bo powinno się używac ograniczonej ilości kosmetyków. Poza tym te maseczki nawilżające to bomby z opóźnionym zapłonem, bo większość w składzie ma tonę zapychaczy. Może od razu tego nie zauważysz, ale po jakimś czasie tak. Ja stosując kwasy ciągle się dzwiłam wypryskom i zaskórnikom, a właśnie od tych maseczek to pochodziło.

Poza tym racjonalnie rzecz biorąc to działanie tych maseczek niczym się nie rózni od działania kremu nawilżającego, to nie jest bynajmniej moja tylko opinia, ale i biochemików. Lepiej zainwestowac w jeden krem nawilżający o prostym składzie, niezapychający niż co chwilę maziać się jakąś maseczką nawilżającą z saszetki.

Jedząc ogórecznik jako suplement i pijąc wodę dobrze robisz, tak trzymać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:21   #16
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

To capivit hydracontrol to ogórecznik? Smoku, a ja miałabym do ciebie pytanie. Widziałam kapsułki z ogórecznikiem z svr, ale kosztowały chyba z 60 zł (60 kaps, 500 czegoś tam, nie pamiętam jednostek). A widziałam też w aptece internetowej kapsułki innej firmy, 350 czegoś tam tego ogórecznika, i kosztowały 8 zł. Oprócz tego, że różnią się ilością oleju z ogórecznika, i diametralnie różnią się ceną, czy jest coś co przemawia za używaniem jednych z nich?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:31   #17
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Siedzę w domu i nic nie robię, tylko pilnuję godzin smarowania kremem Nie żartuję, mówię zupełnie poważnie
Ahhaaaa, to masz fajnie. Ja w weekend wypróbuję ten patent
Spojrzałam właśnie na KWC i gubię się w tych Xerialach. One mają wysokie stężenie i dziewczyny głównie używają do stóp więc ja już nic nie wiem . Jakie jeszcze fajne kremy nawilżajace o prostym składzie możesz polecić?

[/QUOTE]A tak wogóle to cześć Monia Dawno mi nie wpadłaś w oczy na wizażu[/QUOTE]
cześć cześć
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:40   #18
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Ale nie chodzi o te kremy o wysokim stężeniu (te faktycznie dobre są do stóp, chociaż ja ostatnio miałam piekielnie wysuszony pięty od łażenia non stop na bosaka i machnęłam swoim xerialem 5% - i skóra o dziwo zmiękła. A nigdy żadne kremy do stóp mi nie pomagały). Do twarzy najwyżej 10-tka i to mleczko do ciała, a nie krem. A są też jeszcze niższe stężenia - xerialine ma 1,5 i jest lekka, xerial visage ma chyba 3% i też jest w miarę lekki, xerial 5%. Trzeba pamiętać, żeby smarować bardzo cienką warstwą.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:26   #19
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
To capivit hydracontrol to ogórecznik? Smoku, a ja miałabym do ciebie pytanie. Widziałam kapsułki z ogórecznikiem z svr, ale kosztowały chyba z 60 zł (60 kaps, 500 czegoś tam, nie pamiętam jednostek). A widziałam też w aptece internetowej kapsułki innej firmy, 350 czegoś tam tego ogórecznika, i kosztowały 8 zł. Oprócz tego, że różnią się ilością oleju z ogórecznika, i diametralnie różnią się ceną, czy jest coś co przemawia za używaniem jednych z nich?

Chyba nie ma sensu tak przepłacać, można przecież jeść tych tańszych podwójną dawkę. Można też brać olej z ogórecznika doustnie, można go kupić np. na specjalne zamówienie w mazidłach, sprawy będą groszowe.

Capivit hydrocontrol ma wit. A+E+ olej z ogórecznika.

Ja na razie jadłam tylko olej lniany w kapsułlach (polecam linomag NNKT, jakieś 12 zł, jest też droższy Alphol, ok. 36 zł) albo jadalny w butelce. Ja uwielbiam biały twarożek, typu serek wiejski zmieszać z odrobbiną oleju lnianego, szczypiorek i mniam, a jakie zdrowe.

oto przykłady preparatów (pochodzą od Justy, nie żebym ja taka genialna była)

Capivit HydroControl 30kaps Glaxosmithkline
Olej z ogórecznika 374mg, wit.E 10mg, wit.A 300mcg

Oli-Femin 50 kaps Puritan’s Pride 54zł
Skład: olej lniany 400mg, olej z ogórecznika 400mg, olej z ryb 400mg, wit.E 1,7mg

Alphol omega plus 41zł
olej lniany 400mg, olej z ogórecznika 83mg, wit.E 2mg, selen 5mcg, vit.C10mg, biotyna 10mcg;
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 20:36   #20
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Dzięki
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:50   #21
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Co do xeriali - jeśli ktoś ma odwodnioną skórę to, z tego co mówił doktor, najlepszy jest xerial 10, ale nie ten w kremie (50 ml) tylko w wersji mleczko do ciała (są setki i dwusetki). Bo krem jest bardzo tłusty. Ja w tej chwili używam xerial 5, który też jest tłustawy, ale nakładany wg zasady - cieniej, ale częściej, sprawuje się zadziwiająco dobrze. Cera nie jest tłusta, tylko tak przyjemnie nawilżona i fajnie wygląda, jakoś tak świetliście. Ale następny napewno kupię sobie xerial 10 i to w tej największej wersji 200 ml. To mi powinno starczyć na kilka miesięcy. Podobno najlżejszy z całej serii jest xerialine, tak jak pisała AniaA, ale jest też najdroższy. Zdaje się, że ponad 50 zł za 40 ml. A po co przepłacać, skoro tańsze wersje, jeśli się je posmaruje cieniutko, też nie są ciężkie?
jest krem do twarzy xerialine 1,5 % mocznika, 40 ml, ale jest też
xerialine balsam, z całej tej serii wychodzi własnie najekonomiczniej, bo butla ma pół litra, a kosztuje 50-60 zł, więc to najbardziej się opłaca. Idealny do twarzy i ciała, miałam kiedyś próbkę. jest lekki. Też 1,5 % mocznika.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:32   #22
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

O nim też sobie poczytałam, ale ja muszę celować w nieco wyższe procenty. Na szczęście i 1,5 i dyszka są w takich dużych fajnych wersjach, więc nie ma co się zastanawiać, tylko jazda do sklepu
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:35   #23
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: nawilżanie

Bardz zaciekwila mnie ten watek. Co do maseczek w saszetkach to sie zgodze. po czasie moga naprwde wyrzadzic szkode w postaci zaskornikow. Niektore maja w sobie olej parafinowy To straszny zapychacz. A jaki kremik z mocznikiem lub dobry nawilzajacy nie zapychajacy byscie jeszcze polecily oprocz tego SVR?
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:39   #24
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

nie wiem, jakie są inne kremy z mocznikiem, ale wiem, że są, bo gdzieś kiedyś natknęłam się na taką informację. Wiem tylko że svr są najlepsze. Pewnie jak wrzucić mocznik (o mamo, jak to brzmi) w wyszukiwarkę, to gdzieś tam po drodze na tę informację natrafisz.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:11   #25
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez MoniaK
Ania, czy to tam gdzie jeździsz na peeling kawitacyjny?


Cytat:
Napisane przez MoniaK
Spojrzałam właśnie na KWC i gubię się w tych Xerialach. One mają wysokie stężenie i dziewczyny głównie używają do stóp więc ja już nic nie wiem . Jakie jeszcze fajne kremy nawilżajace o prostym składzie możesz polecić?
to nie tak Moniu. tak jak wczesniej pisalysmy, xeriale z svr-u maja rozne stezenia . ja np. nie moge stosowac xerialu 10, bo szybko sie po nim swiece. na te upaly stosowalam xerialine (1,5% moczniku). generalnie w lecie stosuje xerialine. dla mnie ten kremik jest boski - bardzo lekki, przyjemny w konsystencji (od razu idzie to wyczuc w porownaniu z innymi). natomiast jak jest chlodniej to maziam sie xerialem 5 (5% moczniku). jestem bardzo zadowolona z tych kremow . tak jak mowila kicala1, nie ma potrzeby pakowac tych kremow na buzie w duzej ilosci. trzeba odrobine nalozyc na twarz i rozprowadzic . dla mnie wydanie pieniazkow na te kremy nie jest stracone . polecam .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:40   #26
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Czy dobrze mi się zdaje, czy kawitacja kosztuje tam 100 zł? Czy wy dziewczyny zawsze bierzecie po niej jakieś maski, czy może ktoś robił samą kawitację, bez dodatków? Jakie odczucia?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:46   #27
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Czy dobrze mi się zdaje, czy kawitacja kosztuje tam 100 zł? Czy wy dziewczyny zawsze bierzecie po niej jakieś maski, czy może ktoś robił samą kawitację, bez dodatków? Jakie odczucia?
tak , 100 zl bez maski, 150 zl z maska. ja zawsze biore za 100 zl oczyszczanie. zawsze po nim pani mnie nakremikuje, od czasu do czasu zrobi jakas maseczke, ale nie wiem nawet jaka (nigdy nie pamietam na co to jest). ponadto plecki i dekolt tez ida pod szpachtulke .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:50   #28
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Za plecki i dekolt płacisz dodatkowo?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:54   #29
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Za plecki i dekolt płacisz dodatkowo?
nie . po prostu pani mi jezdzi przy okazji .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 09:56   #30
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

O, no popatrz jak fajnie Jak podleczę trądzik to zapewne też się na to wybiorę
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.