Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-19, 23:22   #1411
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

Dziękuję pięknie za opinie o nowej skórze – wasze słowa są jak miód na moje serce .

Noor – przykro mi, ze wielkość czcionki się nie zmienia. Z jakiej przeglądarki korzystasz?

niezamienna_juz_na_nic – jeśli zdarzy mi się nie zużyć przed końcem terminu jakiegoś oleju, to daje mu jeszcze dodatkowy miesiąc. Myślę, że to bezpieczny termin, tym bardziej, ze moje oleje są stabilizowane mixem naturalnej witaminy E.
Olej konopny możesz też zjeść – skóra na tym bardzo skorzysta .
Podstawowym kryterium oceniającym, czy olej nadaje się jeszcze do użytku jest jego zapach – jeśli zaczyna śmierdzieć zjełczałym tłuszczem, to należy go wyrzucić.

Mrs. Doubtfire – czytelność opisów produktów wkrótce się poprawi. Teksty są systematycznie korygowane, a konkretnie interlinia, czyli zwiększymy odstępy miedzy poszczególnymi wierszami.

Jeśli chodzi o testowanie mazideł, to mój mąż niestety nie może słuzyć za królika doświadczalnego, bo nie znosi na twarzy żadnych mazideł, poza balsamem do golenia.
Jedyne mazidła jakie uznaje to oleje stosowane do rąk.
Testuje więc na sobie i grupie wtajemniczonych znajomych.

Cena lipoderminy – nie jest to niestety tani produkt. Mogę jedynie powiedzieć, ze cena w Mazidłach będzie atrakcyjna, na poziomie omikronowskim, a tam lipodermina jest najtańsza w porównaniu z pozostałymi niemieckimi sklepami.

Terminy ważnosci produktów – sprawa nie jest taka prosta, głownie z powodów techniczno-organizacyjnych. Nie jestem w stanie zsynchronizować momentu wprowadzenia nowej partii produktu z info na stronie i dokonanym przez klienta zakupem towaru z tą konkretna datą.
Łatwiej i szybciej jest mi odpowiadać na wasze pytania o daty przed dokonaniem zakupu.
Wyjątek zrobiłam tylko dla trzech olejów: z wiesiołka, ogórecznika i czarnej porzeczki.
Oleje te maja o połowę krótszy termin ważności niż pozostałe, w związku z tym klient musi wiedzieć jaka jest ich konkretna data, aby móc wybrać odpowiednią pojemność.
Daty też są zawsze podane przy promocjach. Jeśli wiec kupujecie produkt, który na karcie opisowej ma przekreślona starą ceną, to oznacza, ze jest on w promocji i ma krótka datę ważnosci.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 07:46   #1412
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
niezamienna_juz_na_nic – jeśli zdarzy mi się nie zużyć przed końcem terminu jakiegoś oleju, to daje mu jeszcze dodatkowy miesiąc. Myślę, że to bezpieczny termin, tym bardziej, ze moje oleje są stabilizowane mixem naturalnej witaminy E.
Olej konopny możesz też zjeść – skóra na tym bardzo skorzysta .
Podstawowym kryterium oceniającym, czy olej nadaje się jeszcze do użytku jest jego zapach – jeśli zaczyna śmierdzieć zjełczałym tłuszczem, to należy go wyrzucić.
Lidia Kobyłka
Bardzo dziękuję, Limario
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 09:36   #1413
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Cena lipoderminy – nie jest to niestety tani produkt. Mogę jedynie powiedzieć, ze cena w Mazidłach będzie atrakcyjna, na poziomie omikronowskim, a tam lipodermina jest najtańsza w porównaniu z pozostałymi niemieckimi sklepami.
Lidia Kobyłka
Acha, czyli niecałe 8 euro za 40 g Da się przeżyć.
Czekam niecierpliwie na 8 listopada
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 19:59   #1414
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja poczekam z lipoderminą na Wasze relacje A tymczasem złożyłam takie (całkiem spore) zamówienie:
D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5;
NMF - NATURALNY CZYNNIK NAWILŻAJĄCY 10 ml;
ACTIVE-ALOE - 3g;
ALGI-BIOFERMENT 10 g;
JEDWAB HYDROLIZOWANY 5ml;
NIACYNAMID - WITAMINA B3;
EKSTRAKT Z PINE BARK 95% 5 g;
KWAS L-MLEKOWY 80% (objętość:30ml);
MASŁO KARITE 100 g;
BAGIETKA BOROKRZEMOWA;
KWAS MIGDAŁOWY 10 g;
OLEJOWY EKSTRAKT Z ROZMARYNU.
Już się nie mogę doczekać... Mam zamiar wzbogacić moje olejowe serumy witaminami i jedwabiem, a także ukręcić sobie serum z pine bark. No i trochę chcę się pokwasić
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 09:49   #1415
eva
Raczkowanie
 
Avatar eva
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny,

Mam pytanie: co będzie lepsze na przebarwienia: tonik z kwasem mlekowym, czy salicylowym? Kolezanka mnie pytała dzisiaj...
eva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 13:57   #1416
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dzięki Limario Mój TŻ również z mazidłami nie chce mieć do czynienia, chyba, że akurat je jakoś przemycę np. w olejku do masażu itp.

Niezamienna_juz_na_nic, moja lista jest już podobnej długości, tyle, że ćwiczę się w cierpliwości do czasu pojawienia się lipoderminy. Zrobiłam z nią serum z wit.C i tak jak nie byłam do tej wit. C przekonana tak teraz nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było.
Kobieta zmienną jest

A w ogóle w związku z planowanymi zakupami, to mam do Was pytanie jakie są wasze odczucia w związku ze stosowaniem mleczka migdałowego? Chciałam zrobić sobie nawilżająco-odżywcze serum do twarzy z karagenianem, mleczkiem migdałowym i ekstraktem z pestek winogron - dla cery suchej naczynkowej http://mazidla.com/index.php?option=...d=270&Itemid=2 i tak się zastanawiam.
Podobne mam pytanie o spirulinę. Rzeczywiście ma takie rewelacyjne działanie?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 17:00   #1417
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Utrapienie - mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie spiruliny.
Jak dla mnie - REWELACJA. Nie poznałam swojej twarzy po maseczce spirulinowej. Była rozjaśniona, a zmarszczki wyraźnie wygładzone.
Dzisiaj właśnie zamierzam sobie ukręcić tę maseczkę. Gorąco polecam. Cena też jest bardzo zachęcająca do przetestowania. Sądzę, że będziesz zadowolona.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-22, 18:41   #1418
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Utrapienie - mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie odnośnie spiruliny.
Jak dla mnie - REWELACJA. Nie poznałam swojej twarzy po maseczce spirulinowej. Była rozjaśniona, a zmarszczki wyraźnie wygładzone.
Dzisiaj właśnie zamierzam sobie ukręcić tę maseczkę. Gorąco polecam. Cena też jest bardzo zachęcająca do przetestowania. Sądzę, że będziesz zadowolona.
Też mogę się wypowiedzieć na temat spiruliny, bo używam jej już od kilku lat - mam nie-mazidłową, a ze sklepu zielarskiego. Cudo! Cera gładka, pory zamknięte, a smarować się niczym po niej nie trzeba, bo nawilża jak ta lala... Polecam zwłaszcza z jogurtem, tak jak w przepisie Limarii.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 18:48   #1419
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja też używam spiruliny (od thanatosa) w maseczce. choć jej zapach mi nie pasuje (i zwykle unikam cuchnących mazideł),to po wymieszaniu z jogurtem bakomy jest niezły - a jak zobaczę efekty w lustrze to myślę sobie że nawet fajny ten zapaszek
działania przeciwzmarszczkowego nie widzę (za wcześnie na zmarchy) ale nawilżenie, napięcie i fajny koloryt - owszem. świetna sprawa.
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 20:56   #1420
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No ja niestety też nie przepadam za zapaszkiem spiruliny. Ale czego się nie robi dla poprawy urody i samopoczucia. Właśnie zmyłam z twarzy tę maseczkę. Uwielbiam ją za to, że po niej lubię przeglądać się w lustrze.
Ja niestety dorobiłam się już "lwiej" zmarszczki (nad której zmniejszeniem usilnie pracuję), więc widzę różnicę po spirulinie. Zmarszczka po prostu jest "rozprasowana". Szkoda, że to nie trwa dłużej, a najlepiej wiecznie.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 06:59   #1421
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Ja niestety dorobiłam się już "lwiej" zmarszczki (nad której zmniejszeniem usilnie pracuję), więc widzę różnicę po spirulinie. Zmarszczka po prostu jest "rozprasowana". Szkoda, że to nie trwa dłużej, a najlepiej wiecznie.
"Lwia" zmarszczka? Qrde, w wiek zmarszczkowy wchodzę, ale o takiej nie słyszałam...

A poza tym, to dzięki za opinie Dołączę spirulinę do zakupów. Mimo, że jedyną maseczką, jaką lubię jest aspirynowa, to spróbuję się otworzyć na inne
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 10:57   #1422
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

jakiś czas temu robiłam zakupy u ciebie, głównie z myślą o wcierkach na włosy (wypadły, robię wszystko aby odrosły)

Robię taką wcierkę:

*odżywka Jantar 23,43 ml
*GTE - 2%, 0,6 g.
*GSE - 2%, 0,6 g.
*niacynamide - 2%, 0,6 g.
*BHT - 0,1%, 0,03 g.
*alkohol - 15%, 4,5 ml.


Jakie śa szanse, że to rzeczywiście dotrze do cebulek i je odżywi? Moze powinnam dodać cos jeszcze? Cecz jest taka gęstawa, ale wszystko sie ładnie rozpuściło
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 11:30   #1423
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
"Lwia" zmarszczka? Qrde, w wiek zmarszczkowy wchodzę, ale o takiej nie słyszałam...

A poza tym, to dzięki za opinie Dołączę spirulinę do zakupów. Mimo, że jedyną maseczką, jaką lubię jest aspirynowa, to spróbuję się otworzyć na inne
Skoro nie słyszałaś, to znaczy że jej nie masz. I się ciesz.
"Lwia zmarszczka" to zmarszczka między brwiami. Bardzo ciężko z nią walczyć. Moja wprawdzie nie jest wielka, ale już widoczna.
->
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=154546

Jeśli chodzi o opinię, to cieszę się że pomogłam coś.

Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-24, 11:57   #1424
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Podobne mam pytanie o spirulinę. Rzeczywiście ma takie rewelacyjne działanie?
Czy rewelacyjne to kwestia indywidualna.
Ja się uzależniłam!

Tylko ostatnio leń się zrobiłami nie robię jej regularnie.

Ale delikatne efekty widzę zaraz po zastosowaniu maseczki, skóra bardziej wygładzona, napięta i wyciszona.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 11:07   #1425
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam wreszcie swoja paczuszkę (a raczej pakę ;P ) Wieczorem przystępuję do kręcenia, hurrraa!!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-26, 12:53   #1426
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Plastulla Pokaż wiadomość
Witam
Moje pytanie jest takie skoro nie mogę użyć do toniku jako rozpuszczalnika BHA ani na alkoholu ani glikolu a przecież BHA rozpuszczają się w tłuszczach to czy mogę zrobić taki tonik/serum rozpuszczając kwas w oleju np.jojoba ?
Właśnie, mam podobny problem.Nie wiem w czym i jak rozpuścić kwas salicylowy z Mazideł.Moglabym wymieszać proszek z olejkiem dr Hauschki?Czy rozpuści się wtedy dobrze?I jakich użyć proporcji, np. ile kwasu na 5 ml olejku?
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 12:30   #1427
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario podaj mi prosze daty ważności:
- kwasu hialuronowego 1%
- HA w proszku
- Telocapilu
- Optiphen Plus
- Koenzym Q10

Dziękuję!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html

Edytowane przez 19katarina82
Czas edycji: 2007-10-28 o 15:04
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 12:41   #1428
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, naprawdę juz nie będzie ekstensyny?? w ogóle? to jak ja zrobię ten tonik z ekdtensyną, jedwabiem albo serum do włsosów z jedwabiem i ekstensyną Mam co prawda mała buteleczkę tego cuda, ale jest ważna do końca stycznia 2008. Czy mogę dodać sobie ekstensyne do odżywki na brwi/rzęsy??
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 13:22   #1429
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

Maria 221 - nie znam odżywki Jantar. Czy jest na alkoholu? Jeśli tak, to zwiększają się szanse pentracji mikstury.
Dużo lepsza byłaby jednak lipodermina, bo to nie tylko liposomy, ale również lecytyna, która jest cennym składnikiem pielegnujacym włosy i skórę głoqwy.
Wraz z lipoderminą pojawią się w Mazidłach przepisy na jej bazie na wzmacniajace i pobudzajace wzrost włosów odżywki.
Z mazidłowych składników zostaną w nich wykorzystane:
- żeń-szeń;
- centella,
- rozmaryn
- zielona herbata
- d-pantenol
- aloes
- niacynamid

Ekstensyny niestety juz nie bedzie, bo producent wycofał sie z jej produkcji . Ale w zamian pojawi się keratyna, która w pielęgnacji włosów jest jeszcze cenniejsza, a wraz z nia oczywiście garść nowych sprayowych serów.

19katarina82 - podaję daty:

*kwasu hialuronowy 1% - HA w proszku - 04\2009
*Telocapil - 01\2009
*Optiphen Plus - 12\2008
*Koenzym Q10 - 05\2010

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 13:36   #1430
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, mogłabyś zerknąc na moje pytanie z 2007-10-26, 13:53 ?
I jeszcze jedno kiedy pojawią się gotowe zestawy oraz henna, indygo i amla?(wiem, wiem, niecierpliwię się )
Czy w serach z telocapilem i trikenolem można zastąpić czymś mleczka owsiane i migdałowe (chodzi o to, że zawierają propylene glikol i PEG-60 Hydrogenated Castor Oil a tych substancji chciałabym uniknąc)?
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 13:55   #1431
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Och świetnie Limario, że będą przepisy na porost i wzmacianie włosów, byleby było duzooo róznorodnych skladników, bo to jest to, co włosy lubią najbardziej. Jest b.duuużo osób z problemami włosowymi (bo albo im wpadły/wypadają/ chcą aby odrosły).

Oto skład tej odzywki:

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool

Chyba ma alkohol. Wrzucam do niej różne rzeczy: Gse,Gte, niacynamide i wiele innych.

Strasznie sę ciszę na przepisy i juz zbieram kasę na kolejne zamóweinie. Dzięki
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 20:56   #1432
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ukręciłam sobie tonik mlekowy na noc, tonik z algami, niacyniamidem (czy jak to się nazywa) i aloesem na dzień, a do tego serum z pine bark na dzień i serum z trikenolem na noc. A, i jeszcze wzbogaciłam swoje ekspresowe serum olejowe jedwabiem. Nie wiem, z czego jestem najbardziej zadowolona, bo wyszły same cuda. Limario, jesteś wielka
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 07:52   #1433
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mój zakup był skromny jak na razie: hydrolant różany i olej z pestek czarnej porzeczki zakochałam się w tym hydrolancie... ymmm ten zapach natomiast olej solo jak i w mieszance niezbyt mi pasuje do pyszczka, ale stosuję go do pielęgnacji dekoltu i piersi rewelacja !! do zakupu otrzymałam sporo próbeczek z których mogłam wykombinować mazidełko na pyszczek najlepiej spasowało mi expresowe serum hialuronowo-owsiane
limaria dziękuję
teraz zbieram kasiorkę na następne zamówienie
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 10:08   #1434
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Wraz z lipoderminą pojawią się w Mazidłach przepisy na jej bazie na wzmacniajace i pobudzajace wzrost włosów odżywki.
Z mazidłowych składników zostaną w nich wykorzystane:
- żeń-szeń;
- centella,
- rozmaryn
- zielona herbata
- d-pantenol
- aloes
- niacynamid

Ekstensyny niestety juz nie bedzie, bo producent wycofał sie z jej produkcji . Ale w zamian pojawi się keratyna, która w pielęgnacji włosów jest jeszcze cenniejsza, a wraz z nia oczywiście garść nowych sprayowych serów.
Ja również nie mogę się doczekać na nowe przepisy na włosy Tylko to wstrzymuje mnie przed złożeniem pierwszego zamówienia, ponieważ najbardziej zależy mi na odżywkach wzmacniających włosy (mam już pierwsze rzeczy zapisane do zamówienia ). Jako iż jestem początkująca na mazidłach pewni będę często korzystała z Pani rad i wskazówek
Chciałam zapytać, kiedy pojawią się te nowe receptury na mazidłach?

Tym czasem czytam cały wątek i robię listę produktów, które pasują do mojej cery i zapotrzebowań
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 10:09   #1435
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ukręcilam sobie wczoraj odżywkę do rzęs i brwi (jestem na etapie zapuszczania)

Wzięłam 4ml w/w odżywki Jantar, jest na alkoholu zatem nie dodawałam go juz. Ddałam całą próbkę lecytyny HLB7 ----> trochę się to użelowiło, choć trochę czasu zajeło mi rozpuszczanie/rozgniatanie lecytyny. Potem dodałam GTE, ekstrakt z pokrzywy i chyba kasztanowiec, do tego ekstensyna i jedwab hudrolizowany. Wyszła taka mazia, ale nieco lejąca się. Za pomocą strzykawki wpompowałam to cudo do opakowania po odżywce i teraz smaruję brwi i rzęsy. Trzymam oczywiscie w lodówce.
Czy ktos mi może poiedziec jak długi moze być czas przeczowywania tego?

I drugie mazidełko, zrobione przed chwilą, balsam do ust. Prosty przepis: olej z bawełny, kokosowy, ekstensyna, jojoba, hudrolat rózany. Co prawda konsystencja taka olejowa, ale nie spływa. Smaruje tym moje usta mając nadzieję, ze je jakoś zregeneruję, bo mam strasznie suche. Smaruję też po nosem bo mam podrazniony po katarze
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 10:24   #1436
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?


leci do mnie moje pierwsze zamowienie z mazidel, zamowilam skladniki na serum z pine bark, kasztanowca i oleju z rozy i tonik z kwasem L-mlekowym, super, juz sie nie moge doczekac krecenia wlasnych kosmetkow
wpadlam na "genialny" pomysl i serum z kasztanowca chce stosowac takze na nogi na moje pajaczki (dokupilam do tego butelke z atomizerem), czy ktos moze stosowal w ten sposob to lub inne serum? zastanawiam sie tez czy nie zwiekszyc stezenia niektorych skladnikow (w koncu skora na nogach jest grubsza) zeby miec pewnosc ze te skladniki dotrą w glab skory.
jak uwazacie?
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 12:00   #1437
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość

wpadlam na "genialny" pomysl i serum z kasztanowca chce stosowac takze na nogi na moje pajaczki (dokupilam do tego butelke z atomizerem), czy ktos moze stosowal w ten sposob to lub inne serum? zastanawiam sie tez czy nie zwiekszyc stezenia niektorych skladnikow (w koncu skora na nogach jest grubsza) zeby miec pewnosc ze te skladniki dotrą w glab skory. jak uwazacie?
Wiesz, sama też jestem ciekawa? Według mnie nie powinno być przeciwwskazań, bo nie ma ku temu żadnego powodu. Skoro zalecane jest stosowanie serum z wit.C na dekolt, ramiona i dłonie a i z innymi specyfikami można tak postępować np. sporo dziewczyn tonikami z kwasami przyciera plecy, to czemu nie na nogi?

Tak patrząc już w niedaleką przyszłość, to ciekawa jestem czy preparaty z mazideł można stosować będąc w ciąży?
Wiem, że napewno odpadają kremy z retinoidami, a taki akurat stosuję, ale ich z mazideł nie robimy, ale np. chyba nie byłoby przeciwwskazań do stosowania serum z kasztanowca?

Poza tym, to nadal się ćwiczę w chrześcijańskiej pokorze i ceirpliwości i czekam na pojawienie się lipoderminy
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 15:24   #1438
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Wiesz, sama też jestem ciekawa? Według mnie nie powinno być przeciwwskazań, bo nie ma ku temu żadnego powodu. Skoro zalecane jest stosowanie serum z wit.C na dekolt, ramiona i dłonie a i z innymi specyfikami można tak postępować np. sporo dziewczyn tonikami z kwasami przyciera plecy, to czemu nie na nogi?
hej, tez mi sie tak wydaje, ze zaszkodzic w zadnym razie nie powinno, tylko bardziej mnie zastanawia czy w takim stezeniu w jakim jest uzywane na twarz, dekold... bedzie widac jakies pozytywne rezultaty na nogach, gdzie skora jest grubsza, dodatkowo tkanka tluszczowa itp czy te skladniki nie powinny byc bardziej skoncentrowane,
w kazdym razie na poczatek wyprobuje taki sam przepis, moze potem jeszcze pokombinuje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Tak patrząc już w niedaleką przyszłość, to ciekawa jestem czy preparaty z mazideł można stosować będąc w ciąży?
Wiem, że napewno odpadają kremy z retinoidami, a taki akurat stosuję, ale ich z mazideł nie robimy, ale np. chyba nie byłoby przeciwwskazań do stosowania serum z kasztanowca?
na pewno z olejkami eterycznymi trzeba uwazac, bo chyba wszystkie albo prawie wszystkie odpadaja,
a skladniki z mazidel to trzeba chyba indywidualnie do kazdego podejsc, szczegolnie do tych o silnym dzialaniu, lub wystepujacych w duzym stezeniu, a zreszta co ja wiem
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 16:39   #1439
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
wpadlam na "genialny" pomysl i serum z kasztanowca chce stosowac takze na nogi na moje pajaczki (dokupilam do tego butelke z atomizerem), czy ktos moze stosowal w ten sposob to lub inne serum? zastanawiam sie tez czy nie zwiekszyc stezenia niektorych skladnikow (w koncu skora na nogach jest grubsza) zeby miec pewnosc ze te skladniki dotrą w glab skory.
jak uwazacie?
Raz, dwa razy w tygodniu stosuję serum z wit. c na całe ciało. Nie robię tego zbyt często, bo po pierwsze jestem w ciąży, a po drugie mam później żółte plamy na piżamie i pościeli. Stosuję zwykle stężenie takie jak na twarz, czyli 15%. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się superjędrna . Żadne Garniery się nie umywają.

Utrapienie, jestem w ciąży i stosuję moje ulubione mazidła. Staram się jedynie nie szaleć z wysokimi stężeniami. Olejków eterycznych nigdy do mazideł nie dodaję. Sądzę, że ekstrakty roślinne (np. z kasztanowca) nie powinny krzywdy zrobić przy niezbyt wysokich stężeniach (przy kasztanowcu zalecane jest 1-2%). Poza tym na forum jest długaśny wątek o biochemii w ciąży. Warto go przeczytać .
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 21:15   #1440
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hej przez pomyłkę uzyłam serum jedwabno-ekstensynowe na włosy, na twarz. Myslicie ze nic nie będzie? W końcu to tylko hydrolat rozany+jedwab+ekstensyna

Prosze o odpowiedzi!!
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.