Hormony ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-20, 00:25   #1
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Question

Hormony ???


Witam. Od zawsze miałam pewien problem ze sprawami kobiecymi. Mianowicie - pierwszą miesiączkę dostałam mając 14 lat i od tamtej pory [ponad 5 lat] jest nieregularna. I nie jest to kwestia 2 - 4 dni [śmiać mi się chce jak dziewczyny narzekają na TAKIE odchylenia], ale ponad 20. Potrafię mieć cykle 28 jak i 50-paro dniowe! Na dodatek od dłuuugiego czasu bardzo intensywnie się pocę i niestety już nie mogę stosować żadnych Etiaxilów, ponieważ wypaliły mi skórę pod pachami a efektów zero... Dochodzi do tego ostatnio wykryte i właśnie leczone Łojotokowe Zapalenie Skóry, a przed tym to na zmianę łupież z tłustymi włosami [od 3 lat muszę myć głowę codziennie, jak nie 2 razy dziennie czasem] oraz 24 h cera tłusta + trądzik + zakola. Nie zapominając o łatwym tyciu... Na dodatek ostatnią miesiączkę miałam 15 czerwca !!! Potem 18 lipca i dopiero 9 września 5dniowe plamienia [z czego były to żółte, lekko brązowe plamy minimalnie brudzące wkładkę higieniczną]. Byłam z tym u ginekologa - ciąża wykluczona. Nie przepisała mi nic, ponieważ stwierdziła, że woli mi zrobić USG. Mam je za dwa tygodnie.

I tu się rodzi moje pytanie. Czy któraś z Was miała podobny problem? Na dniach będę robić badanie krwi i APTT i zastanawiam się czy nie dodać do tego hormonu jakiegoś - ale jakiego? Czytałam, że za takie zmiany to odpowiedzialny może być testosteron lub prolaktyna. Z tym, że chciałabym to zrobić przed USG. Czy lepiej może po?? I w jakim przypadku jaki - jeśli USG coś wykryje to co, i jeśli nic to co wykonać??? Z góry dziękuję za odzew

dodam, że tarczycę mam OK [wynik z czerwca - 3,08]

Edytowane przez wioletap
Czas edycji: 2009-09-20 o 00:33 Powód: dodatek
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 00:59   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Hormony ???

wlasnie chcialam napisac ze tarczyca, ale jak masz ok no to nic. jesli juz masz robic to przed usg lepiej (jak cos to wyniki pokazesz ginekologowi). Na Twoim miejscu sprawdzilabym testosteron i progesteron. ale najlepiej by bylo jakbys wybrala sie do endokrynologa, ktory zleci badania odpowiednich hormonow.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:45   #3
_studentka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Hormony ???

Moja siostra cioteczna miała podobnie. Ponadto wykryła u siebie guzek w piersi (ma 20 lat). Okazało się, że ma bardzo niski progesteron i powinna się leczyć. Niedługo po rozpoczęciu leczenia guzek się wchłonął. Więc to właśnie kwestia hormonów raczej.
_studentka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.