Do Zło - ochrona danych osobowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-03, 21:00   #1
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807

Do Zło - ochrona danych osobowych


Witaj Zło

W związku z mailami, które otrzymała Smoczyca, nasuwa mi się następujące pytanie. Czy istnieje możliwość, aby dane wizażanek (czyli profil obecnie dostępny po kliknięciu w nicka) były dostepne wyłącznie dla zarejestrowanych osób? Główny nacisk kładę na zatajenie adresu mailowego dla gości portalu (ogólnie rzecz biorąc dla osób niezalogowanych). Wysłanie prywatnego maila byłoby możliwe po zalogowaniu.
Czy to jest do wykonania?

Komi
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 21:19   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Osobiście wydaje mi się, że nawet coś takiego nie zablokowałoby sytuacji kiedy są wysyłane takie maile. Rejestracja jest bezpłatna, trwa kilka minutek, a jeśli komuś zależy na popsuciu humoru drugiej osobie, to poświęci tę chwilę czasu, żeby dostać tego maila. Zdecydowanie postuluję całkowite utajnienie adresu email, tak by był on tylko do wyłącznej wiadomości redakcji LUB udostępniany na wyraźne życzenie użytkowniczki.
Pozdrawiam cieplutko
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 21:41   #3
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Anahstasia napisał(a):
> Zdecydowanie postuluję całkowite utajnienie adresu email, tak by był on tylko do wyłącznej wiadomości redakcji LUB udostępniany na wyraźne życzenie użytkowniczki.

To by z kolei zamroziło kompletnie mailowanie między użytkownikami wizażu (o ile jest chęć/potrzeba napisania do osoby, z którą dotąd się nie korespondowało i nie zna się jej adresu). Udostępnianie na życzenie byłoby równoznaczne z napisaniem go na forum wszem i wobec, a nie każdemu to odpowiada.
Głos roztrzygający ma Zło
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 21:53   #4
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Nie do końca się z Tobą zgodzę, żeby zmroziło - zazwyczaj maile wymieniają dziewczyny, które spotykają się ze sobą w jakimś wątku i dzięki temu jeśli obie będą chciały kontakt utrzymywać udostępnią sobie nawzajem swoje dane. Poza tym wiele dziewczyn zamiast pisać maile zwraca się z pytaniem na forum.
Co zaś do udostępniania ich na życzenie myślałam bardziej o opcji w proilu np.: 'Chcę aby mój adres e-mail był widoczny.' z polem do zaznaczania. Odhaczone ukrywa, zaznaczone pokazuje.

Ale oczywiście o wszystkim decyduje i tak nasz kochany

Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 21:57   #5
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Komi napisał(a):
> Anahstasia napisał(a):
> > Zdecydowanie postuluję całkowite utajnienie adresu email, tak by był on tylko do wyłącznej wiadomości redakcji LUB udostępniany na wyraźne życzenie użytkowniczki.
>
> To by z kolei zamroziło kompletnie mailowanie między użytkownikami wizażu (o ile jest chęć/potrzeba napisania do osoby, z którą dotąd się nie korespondowało i nie zna się jej adresu). (...)

No, chyba niekoniecznie, Komanko Takie sytuacje raczej mają miejsce sporadycznie i wydaje mi się, że zainteresowana osoba może wówczas zadać sobie nieco trudu i wytropić ostatni post wizażanki lub wątek, na którym jest ona aktualnie aktywna
Też w wątku Smoczycy nadmieniłam o podobnym rozwiązaniu... ale może ktoś wymyśliłby coś doskonalszego?

Ale na pewno to nie do nas należy ostatnie słowo
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 22:02   #6
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Złoś będzie jutro późnym wieczorem. I on się określi co do technicznych możliwości.
Ja też mam jedną małą obawę, że będzie utrudniony kontakt między wizażankami. Ja sama czasami korzystam z takiej formy komunikacji, a wiele osób szukających porady czy pomocy trafia do mnie przez moje posty.

Ale pozostawiam to pod Waszą dyskusję.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ

PS. mam tylko taką małą prośbę, apel. NIe dajmy się zastraszyć jakimś trolom;
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 22:04   #7
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Anahstasia napisał(a):
> myślałam bardziej o opcji w proilu np.: 'Chcę aby mój adres e-mail był widoczny.' z polem do zaznaczania. Odhaczone ukrywa, zaznaczone pokazuje.

A, to brzmi rozsądnie

> Ale oczywiście o wszystkim decyduje i tak nasz kochany

Heh, no właśnie, my tu gadu gadu, a nie wiadomo, czy jest o czym
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-03, 22:11   #8
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Agnieszka Zembrzycka napisał(a):
> PS. mam tylko taką małą prośbę, apel. NIe dajmy się zastraszyć jakimś trolom;
To nie o zastraszenie chodzi, Agnieszko. Po prostu po historii Smoczycy nie uważam za stosowne, aby dane osobowe
(jakiekolwiek, choćby adres e-mail) trafiały do osób niezainteresowanych normalną korespondencją, a jedynie robieniem "szumu". Tym bardziej, że to nie pierwszy raz, gdy wizażanki dostawały podejrzane maile z wirusami czy spamem. A teraz nadeszła era nowego gatunku maili - od niby-dystrybutoro-konsultantów
Ot, wieczorne rozważania Komi
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 23:19   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Choć dostałam taką niemiłą korespondencję, i być może będę dostawać podobne rzeczy w przyszłości, nie chciałabym aby mój adres mailowy był utajniony. Po prostu sama dostaję mnóstwo listów od wizażanek, czasami też piszę do kogoś, nawiązałam w ten sposób mnóstwo miłych kontaktów i szkoda by mi było gdyby w przyszłości taka forma kontaktu była utrudniona... ja sama mam kilka adresów mailowych, do pracy używam innego, mój podany na wizażu jest tylko do po to aby dostawać posty z wątków.

Jestem przeciwna ukrywaniu adresów mailowych, jednak
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 11:52   #10
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Ja Smoczyco, w przeciwieństwie do Ciebie, już troszkę takimi mailami jestem zmęczona... I gdyby tylko istniała taka możliwość, to postulowałabym ujawnianie maila na życzenie Wizażanki. Tak jak to jest z wiekiem, miejscem zamieszkania, generalnie z całym profilem cery. Nie wynika to z 'zastraszenia' mnie przez trole, ale... naprawdę całej wizażowej aktywności mi się odechciewa, kiedy ktoś czyta mój post na wizażu, a później obraża wysyłając mail prywatnie, nie mając odwagi napisać tego oficjalnie na forum.
W sumie... i tak czekamy na to, co powie w tej kwestii
Pozdrawiam cieplutko
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 14:55   #11
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

A czemu nie można zrobić opcji wysyłania wiadomości prywatnej na maila bezpośrednio ze strony - bez ujawniania adresu e-mail? np. przez jakiegoś linka z profilu typu 'wyślij prywatną wiadomosć'.
Tak jest na innych forach-więc jest to opcja możliwa. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie.
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-04, 19:16   #12
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

Komi napisał(a):
> Główny nacisk kładę na zatajenie adresu mailowego dla gości portalu (ogólnie rzecz biorąc dla osób niezalogowanych). Wysłanie prywatnego maila byłoby możliwe po zalogowaniu.
> Czy to jest do wykonania?

Jest, ale nie ma sensu, konkretnie mister tornister męczący Smoczycę zalogował się na stronę... Czyli taki mechanizm nie odetnie trolla od adresu mailowego.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 11:45   #13
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do Zło - ochrona danych osobowych

A trolla, żeby nie robił więcej problemów, trzeba ignorować, zlewać oraz troszeczkę się ponabijać, aż do jego naturalnej śmierci. Bo troll ignorowany to troll martwy
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 15:03   #14
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
forum Tylko dla Trolli?

Anahstasia napisał(a):
> Ja Smoczyco, w przeciwieństwie do Ciebie, już troszkę takimi mailami jestem zmęczona... I gdyby tylko istniała taka możliwość, to postulowałabym ujawnianie maila na życzenie Wizażanki. Tak jak to jest z wiekiem, miejscem zamieszkania, generalnie z całym profilem cery. Nie wynika to z 'zastraszenia' mnie przez trole, ale... naprawdę całej wizażowej aktywności mi się odechciewa, kiedy ktoś czyta mój post na wizażu, a później obraża wysyłając mail prywatnie, nie mając odwagi napisać tego oficjalnie na forum.
> W sumie... i tak czekamy na to, co powie w tej kwestii
> Pozdrawiam cieplutko

Mam inną propozycję - założę forum pt. "Tylko dla Trolli" i będziemy tam wklejać ich tfurczość radosną... W ten sposób skończy się era ukrytego podpierdalactwa trollowego i każdy będzie mógł poczytać, co też troll dzisiaj wymyślił nowego

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 11:29   #15
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: forum Tylko dla Trolli?

Takie forum byłoby świetnie, tym bardziej, że Trole zamiast na wiosnę, to się rozmnażają na zimę, bo ostatnio strasznie dużo ich się tu narobiło
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.