Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 19:52   #4021
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No wiesz... poszłaś z nimi na noże opisując ich w złym świetle na forum.. więc też nie poszli Ci na rękę [COLOR="Silver"]
Mam mieszane odczucia. Klienci są rózni mili i upierdliwi ale straszenie konsekwencjami sądowymi klienta za oszczerstwa jest dla mnie nieprofesjonalne.
Forum jest po to żeby dzielić się informacjami, to nie prywatne podwórko firm.Jak mi się coś nie podoba walę prosto z mostu, na pewno ne będę się podlizywać aby dostać jakieś gratisy.Zrobiłam jednak zakupy na ZSk i Mazidła.
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:34   #4022
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

oj, mogłaś poczekać, z mazideł dziś dostałam maila - przy zakupach w dniu jutrzejszym 16% rabatu - kod rabatowy 8 marca

uff, przynajmniej osłodzę sobie porażkowe zamówienie z BU
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:48   #4023
nandadevir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 154
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

no popatrz a ja nie dostałam żadnego maila
nandadevir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 10:59   #4024
Syllvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No wiesz... poszłaś z nimi na noże opisując ich w złym świetle na forum.. więc też nie poszli Ci na rękę

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------



Dzięki
Doszłam do mnie paczka z BU początkiem tygodnia, ale nie miałam czasu wyrobić serum i kremu trochę się na to azelo napaliłam

Zastanawiam się czy nie dokupić i nie używać tych 3 produktów na zmianę gdyż krem z retinolem - boje się - wysuszenia. Serum odbudowujące niby super nawilża.. ale brakuje mi tego działania na przebarwienia , czegoś odżywczego. Może azelo jako 3. Czy to nadto bogaty zestaw?
Ja bym pewnie najpierw pouzywala tego co mam i wtedy mozna bedzie ocenic jak sie sprawuja dane kosmetyki i czy czegos jeszcze mi nie potrzeba. Krem z retinolem o ile dobrze pamietam dziala rowniez na przebarwienia, a zeby zapobiegac wysuszeniu jest serum odbudowujace Poza tym jak zaczniesz wszystkiego na raz uzywac to mozesz nie wiedziec ktory kosmetyk Ci sluzy, a ktory ewentualnie nie. Sprobuj moze stopniowo, zamowic azelo zawsze w razie czego bedziesz mogla
__________________

Syllvcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 15:12   #4025
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hmm zrobiłam krem z retinolem i chyba nie wyszedł. Powinien wypełniać cały słoik a nie wypełnia i jakby podchodził olejem. Kijowo. Ale używać w tej formie mogę?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:10   #4026
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Słuchaj, jest jeszcze szansa, może dopiero idzie w kierunku kosza

Jak pachnie hydrolat z róży? Domyślam się, że różanie Ale jaka to róża? Do czego możecie przyrównać? Róża jak te pachnidła z Bułgarii, róża jak dżem, róża jak kwiatek? I czy będzie on dobry do suchej skóry?
Kretka, olejek różany z Bułgarii też jeden drugiemu nierówny. Nawet w Bułgarii sprzedaje się dużo podróbek (głównie turystom). Ogólnie te wszystkie tanie, dla turystów itp to najpewniej fałszywki, z domieszkami lub całe fałszywe. Są to olejki syntetyczne lub z innych roślin.

Prawdziwy olejek różany bułgarski, czyli z róży damasceńskiej pachnie intensywnie jak kwitnąca dzika róża, kojarzycie może takie krzewy "dzikiej róży", kiedyś popularne w ogródkach, jak kwitną mają taki intensywny, słodko-różany zapach. Trochę inny niż róża ogrodowa, ale bardzo przyjemny. Ja uwielbiam ten zapach i kojarzy mi się właśnie z kwitnącymi różami, latem, ogrodem. Jest podobny do zapachu konfitur różanych - tzn, tych prawdziwych, nie marmolady z aromatem "różanym".

Olejki fałszowane pachną różnie, od "mniej więcej różany" po obce nuty, wiele z nich wali pelargonią (imho pelargonie potwornie śmierdzą, nie cierpię tego zapachu) albo syntetycznie. Takie zapachy faktycznie kojarzą się z tandetnymi kosmetykami.


Jeśli będziecie w Bułgarii i chcecie kupić oryginalny olejek, to pamiętajcie, że można go tam dostać w aptekach (jako że jest używany również jako środek leczniczy), tak samo wodę różaną (hydrolat). Oczywiście łatwo zauważyć różnicę w cenie między tanim badziewiem dla turystów a certyfikowanym olejkiem z apteki.


Hydrolaty i olejki pachną nieco różnie w zależności od gatunku róży.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 06:57   #4027
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Kretka, olejek różany z Bułgarii też jeden drugiemu nierówny. Nawet w Bułgarii sprzedaje się dużo podróbek (głównie turystom). Ogólnie te wszystkie tanie, dla turystów itp to najpewniej fałszywki, z domieszkami lub całe fałszywe. Są to olejki syntetyczne lub z innych roślin.

Prawdziwy olejek różany bułgarski, czyli z róży damasceńskiej pachnie intensywnie jak kwitnąca dzika róża, kojarzycie może takie krzewy "dzikiej róży", kiedyś popularne w ogródkach, jak kwitną mają taki intensywny, słodko-różany zapach. Trochę inny niż róża ogrodowa, ale bardzo przyjemny. Ja uwielbiam ten zapach i kojarzy mi się właśnie z kwitnącymi różami, latem, ogrodem. Jest podobny do zapachu konfitur różanych - tzn, tych prawdziwych, nie marmolady z aromatem "różanym".

Olejki fałszowane pachną różnie, od "mniej więcej różany" po obce nuty, wiele z nich wali pelargonią (imho pelargonie potwornie śmierdzą, nie cierpię tego zapachu) albo syntetycznie. Takie zapachy faktycznie kojarzą się z tandetnymi kosmetykami.


Jeśli będziecie w Bułgarii i chcecie kupić oryginalny olejek, to pamiętajcie, że można go tam dostać w aptekach (jako że jest używany również jako środek leczniczy), tak samo wodę różaną (hydrolat). Oczywiście łatwo zauważyć różnicę w cenie między tanim badziewiem dla turystów a certyfikowanym olejkiem z apteki.


Hydrolaty i olejki pachną nieco różnie w zależności od gatunku róży.
Dobrze wiedzieć Tylko raz, u kogoś wąchałam coś z takiej róży z Bułgarii i śmierdziało. Tzn. dla mnie śmierdziało
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 22:11   #4028
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

hej dziewczyny

Proszę powiedzcie jak używacie żelu ha razem z olejkamichodzi mi o to jaką ilość żelu dajecie np do 4 kropli olejku-wielkość orzecha laskowego?wielkość wisienki?nie wiem jak to ująć
Pytam bo ciągle mam problem z proporcją pomiędzy żelem a olejem
Jak posmaruję twarz to mam uczucie tak jak by takiego ściągnięcia-mimo,że twarz cała się błyszczy-normalnie można się przeglądać jak w lustrze
Nie wiem-używam tego już prawie miesiąc i ciągle nie mogę złapać właściwych proporcji
I czy oleju tamanu można używać na dzień też razem z żelem?
I jakie kosmetyki z naturalnych polecacie dla kobiet w ciąży?chodzi mi o to żeby nie zaszkodziły

z góry dziękujęi pozdrawiam
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 00:06   #4029
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

Proszę powiedzcie jak używacie żelu ha razem z olejkamichodzi mi o to jaką ilość żelu dajecie np do 4 kropli olejku-wielkość orzecha laskowego?wielkość wisienki?nie wiem jak to ująć
Pytam bo ciągle mam problem z proporcją pomiędzy żelem a olejem
Jak posmaruję twarz to mam uczucie tak jak by takiego ściągnięcia-mimo,że twarz cała się błyszczy-normalnie można się przeglądać jak w lustrze
Nie wiem-używam tego już prawie miesiąc i ciągle nie mogę złapać właściwych proporcji
I czy oleju tamanu można używać na dzień też razem z żelem?
I jakie kosmetyki z naturalnych polecacie dla kobiet w ciąży?chodzi mi o to żeby nie zaszkodziły

z góry dziękujęi pozdrawiam
To zależy od rodzaju skóry. Jak za bardzo ściąga, daj więcej olejku. Dla jednych to będzie proporcja olejek w żelu, dla innych odwrotnie. Możesz też zaraz po żelu szybko nałożyć coś tłustszego, jakiś krem np.

W ciąży powinno się unikać kosmetyków zwiększających wrażliwość na światło (np. olejek limonkowy), co do innych to nie wiem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 08:04   #4030
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

Proszę powiedzcie jak używacie żelu ha razem z olejkamichodzi mi o to jaką ilość żelu dajecie np do 4 kropli olejku-wielkość orzecha laskowego?wielkość wisienki?nie wiem jak to ująć
Pytam bo ciągle mam problem z proporcją pomiędzy żelem a olejem
Jak posmaruję twarz to mam uczucie tak jak by takiego ściągnięcia-mimo,że twarz cała się błyszczy-normalnie można się przeglądać jak w lustrze
Nie wiem-używam tego już prawie miesiąc i ciągle nie mogę złapać właściwych proporcji

z góry dziękujęi pozdrawiam
Daję jedną kropelkę żelu na 4 krople olejku Taką kropelkę jak są kropelki oleju. Orzech laskowy, wisienka, to na miesiąc jest!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 19:41   #4031
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Daję jedną kropelkę żelu na 4 krople olejku Taką kropelkę jak są kropelki oleju. Orzech laskowy, wisienka, to na miesiąc jest!
O matkoto już wiem-daję stanowczo za dużo żelu
spróbuję z taką ilością jak proponujesz i zobaczę

Wampierz
mam cerę mieszaną-policzki suche i tłusta strefa T
Chociaż ostatnio to sama nie wiem bo nie dość,że cera się świeci jak żarówka to jeszcze ma takie suche plackijakby była jednocześnie przesuszona?sam a nie wiem
I tak jakby jednocześnie policzki od nosa robiły się bardziej tłuste
ehnie wiem o co chodzi

Narazie spróbuje z tą mniejszą ilością żelu-bo jak pisze koleżanka to rzeczywiście brałam takie porcje jak na miesiąc
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 21:44   #4032
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
O matkoto już wiem-daję stanowczo za dużo żelu
spróbuję z taką ilością jak proponujesz i zobaczę
Im więcej żelu tym bardziej ściąga i napina skórę. Możesz dać troszkę więcej żelu na strefę T, a na policzki więcej oleju
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:56   #4033
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Im więcej żelu tym bardziej ściąga i napina skórę. Możesz dać troszkę więcej żelu na strefę T, a na policzki więcej oleju
To wiem-dlatego miałam twarz ściągniętą jak mumia
Ale dzisiaj już zrobiłam proporcje tak jak doradziłaś i strasznie malutko tego wyszłoledwo mi starczyło na twarzale w końcu się nauczę
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 10:17   #4034
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
To wiem-dlatego miałam twarz ściągniętą jak mumia
Ale dzisiaj już zrobiłam proporcje tak jak doradziłaś i strasznie malutko tego wyszłoledwo mi starczyło na twarzale w końcu się nauczę
A nakładasz na wilgotną skórę? Na suchej dożo gorzej się rozsmarowuje i więcej potrzeba, na wilgotnej trzy krople nawet potrafią wystarczyć.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 12:54   #4035
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość

Wampierz
mam cerę mieszaną-policzki suche i tłusta strefa T
Chociaż ostatnio to sama nie wiem bo nie dość,że cera się świeci jak żarówka to jeszcze ma takie suche plackijakby była jednocześnie przesuszona?sam a nie wiem
I tak jakby jednocześnie policzki od nosa robiły się bardziej tłuste
ehnie wiem o co chodzi
Można miec skórę jednocześnie przetłuszczającą się i odwodnioną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:27   #4036
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A nakładasz na wilgotną skórę? Na suchej dożo gorzej się rozsmarowuje i więcej potrzeba, na wilgotnej trzy krople nawet potrafią wystarczyć.
Tak nakładam na wilgotną-tzn wylewam hydrolat na wacik i wacikiem przecieram twarz i na to nakładam żel+olejek malinowy
Chociaż teraz to myślę,że chyba najwięcej korzyści z hydrolatu to ma ten mój wacik niż moja skóra

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Można miec skórę jednocześnie przetłuszczającą się i odwodnioną.
To na to wychodzi,że ja chyba taką mammoże nakładać jeszcze jakiś krem? Sama nie wiem-piję dużo wody więc nie wiem od czego może być odwodniona
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:31   #4037
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Tak nakładam na wilgotną-tzn wylewam hydrolat na wacik i wacikiem przecieram twarz i na to nakładam żel+olejek malinowy
Chociaż teraz to myślę,że chyba najwięcej korzyści z hydrolatu to ma ten mój wacik niż moja skóra



To na to wychodzi,że ja chyba taką mammoże nakładać jeszcze jakiś krem? Sama nie wiem-piję dużo wody więc nie wiem od czego może być odwodniona
Może lepiej psikają ją tym hydrolatem?

Wypijana woda nie ma wielkiego wpływu na stan skóry.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:59   #4038
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Tak nakładam na wilgotną-tzn wylewam hydrolat na wacik i wacikiem przecieram twarz i na to nakładam żel+olejek malinowy
Chociaż teraz to myślę,że chyba najwięcej korzyści z hydrolatu to ma ten mój wacik niż moja skóra



To na to wychodzi,że ja chyba taką mammoże nakładać jeszcze jakiś krem? Sama nie wiem-piję dużo wody więc nie wiem od czego może być odwodniona
Oj, przyczyny to trudno odgadnąć, chodzi o to, że jeśli jest odwodniona to właśnie potrzebujesz substancji nawilżających (kwas hialuronowy, mocznik itp.). Jednocześnie spróbuj się zorientować ile potrzebujesz emolientów (np. tłuszczu), żeby tę wilgoć w skórze zamknąć.

Ja np. mam skórę, której na nie brakuje raczej natłuszczenia (przynajmniej nie na twarzy), a substancji nawilżających nie potrzebuję codziennie. W miarę potrzeby daję mniej lub więcej olejku do żelu hialuronowego, ale ogólnie u mnie się sprawdza nawet z bardzo małą ilością oleju. Nawet jak mnie trochę ściągnie, to po chwili wróci do normy. Natomiast przy pewnych rodzajach skóry suchej trzeba dać mnóstwo tłuszczu do żelu hialuronowego albo zaraz po żelu posmarować cięższym kremem, bo z odtłuszczonej skóry wilgoć ucieka.

Trzeba po prostu obserwować, każdy ma inną skórę z innymi potrzebami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 18:18   #4039
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Syllvcia Pokaż wiadomość
Krem z retinolen ma zaledwie 0,35% stabilnego retinolu, czyli niewiele. Ja używam serum z retinolem, ktore ma stężenie 1% + kwasy, a mam 30 lat. Wy zeszłym roku używałam serum oliwkowego ze stężeniem 0,5%. Dostępny retinol bez recepty ma niewiele wspolnego z retinoidami na recepte i nie wyrzadzi nikomu krzywdy, ani wcale nie jest tak silny jakby sie moglo wydawac. A juz napewno nie w dawce 0,35%. Przeciez to wszytsko zalezy od stanu skory. Jak ktos ma np. zmarszczki mimiczne to samo nawilzenie przeciez nie pomoze. A z retinolem robi sie przeciez polroczne przerwy to skora sie az tak nie przyzwyczaji, zeby nie reagowac.
A jaki jest ten kremik z retinolem? ten 0,35% krem. Tłusty, rzadki, napisz cos o nim? Bo ja tez o nim myslałam

Jak uzywaz to serum 1% retinolu? Codziennie czy robisz przerwy?
Ja co 3-4 dzien, mnie jednak ciut ciut wysusza - tak jak piszą- trzeba sie nawilzać. A Ciebie?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;45484651]zamawiałam któryś raz z kolei i zawsze byłam zadowolona, tym razem zostawiłam u nich pieniądze ostatni raz
a zamówiłam


szkoda, że nie sprawdziłam wcześniej na mazidłach, że mają już gotowe zestawy - zamiast tych serum, wzięłabym z mazideł - zwłaszcza to z retinolem i wit. c wygląda obiecująco.

[/QUOTE]

Kurczę, tak czytam dopiero dziś, nie lubie takich kłoptów ze sklepem.
Lubie bardzo BU, ale racje muszę przyznać Tobie, poniwaz zostawiłaś tam sporo pieniązkow. Mogli zagrysc zęby i juz, bo w koncu o ich reputacje tu chodzi. No i te uwagi co do pisania o nich na forum- w koncu od tego forum jest. W sumie sami mogli tu odpowiedzieć jesli az tak im to przeszkadzało.
Daj sobie spokój i machnij ręką, naszczęscie mozna zakupy zrobić tez gdzie indziej.

Ja tyle razy wchodziłam na mazidła i nigdy nie widziałam tam gotowych zestawów, ale gapsko ze mnie.
Piękny jest ten, tylko cena powala
http://mazidla.com/gotowe-zestawy/ol...gr-205-ml.html

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Wypijana woda nie ma wielkiego wpływu na stan skóry.
No cos Ty, ma ogromny. To co na zewnątrz stosujemy to pikuś w porównaniu co jemy i ile pijemy (oczywiscie wody ). Picie ma ogromny wpływ na stan nawilzenia skóry, na zmarczki, syfki itp.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-03-15 o 18:22
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 18:22   #4040
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
No cos Ty, ma ogromny. To co na zewnątrz stosujemy to pikuś w porównaniu co jemy i ile pijemy (oczywiscie wody ). Picie ma ogromny wpływ na stan nawilzenia skóry, na zmarczki, syfki itp.
Nie zauważyłam Piję dużo wody (co najmniej 1,5 litra prowadząc siedzący tryb życia), jem zdrowo, dużo warzyw i owoców, nie piję kawy, czarną herbatę kilka razy w tygodniu, częściej piję ziołowe. Cerę mam suchą, suuuchą, suuuuchą od zawsze.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:04   #4041
Syllvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A jaki jest ten kremik z retinolem? ten 0,35% krem. Tłusty, rzadki, napisz cos o nim? Bo ja tez o nim myslałam

Jak uzywaz to serum 1% retinolu? Codziennie czy robisz przerwy?
Ja co 3-4 dzien, mnie jednak ciut ciut wysusza - tak jak piszą- trzeba sie nawilzać. A Ciebie?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------



Kremu nie używałam, więc nie wiem, a serum używam co 2-gi dzień i nie mam problemu z wysuszeniem, zawsze problem raczej mialam w odwrotną stronę. Na dzień używam serum odbudowującego, a na to czesto daje jeszcze krem z filtrem, wiec o wysuszu nie ma mowy. I tak jak ktos wczesniej pisal wazne jest tez czym odzywiamy skore od wewnatrz, bo mysle, ze skora sucha a odwodniona to zupelnie co innego.
__________________


Edytowane przez Syllvcia
Czas edycji: 2014-03-16 o 11:17
Syllvcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 15:09   #4042
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam Piję dużo wody (co najmniej 1,5 litra prowadząc siedzący tryb życia), jem zdrowo, dużo warzyw i owoców, nie piję kawy, czarną herbatę kilka razy w tygodniu, częściej piję ziołowe. Cerę mam suchą, suuuchą, suuuuchą od zawsze.
to tak jak ja Tez piję duzo, nawet sie pilnuję by duzo pic a skóra sucha
Ale nie mogę sobie wyobrazić co by było jakbym nie piła
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:13   #4043
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, czy do toniku z kwasem PHA 6% mogę dodać FEOG zamiast konserwantu z BU?
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:21   #4044
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

Wypijana woda nie ma wielkiego wpływu na stan skóry.
Zgadzam się, tzn. owszem, jeśli ktoś permanentnie przyjmuje za mało płynów czy elektrolitów, to może to prowadzić do wysuszenia skóry (m.in.), ale to nie jest jedyna przyczyna suchej skóry. Poza tym picie nadmiernej ilości płynów może prowadzić do niedoboru różnych mikroelementów i to też może wywołać różne problemy ze skórą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:44   #4045
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Może lepiej psikają ją tym hydrolatem?

Wypijana woda nie ma wielkiego wpływu na stan skóry.
Chyba tak będę robiłaprzeleję podręczną część hydrolatu do buteleczki i psik

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Piękny jest ten, tylko cena powala
http://mazidla.com/gotowe-zestawy/ol...gr-205-ml.html

No cos Ty, ma ogromny. To co na zewnątrz stosujemy to pikuś w porównaniu co jemy i ile pijemy (oczywiscie wody ). Picie ma ogromny wpływ na stan nawilzenia skóry, na zmarczki, syfki itp.
krem rzeczywiście superale cena też super
też uważam,że picie wody ma wpływ na naszą skóręchociaż teraz to nie wiem-bo mimo iż piję dużo wody to moja cera jest tłusta i przesuszona

Wampierz polecasz kwas hialuronowy i mocznik?
A czy te składniki są w jakichś kremach z BU bo nie widzę
i ja nigdy nie używałam kwasówa teraz na wiosnę to chyba się ich nie używamam rację?
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 17:54   #4046
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
to tak jak ja Tez piję duzo, nawet sie pilnuję by duzo pic a skóra sucha
Ale nie mogę sobie wyobrazić co by było jakbym nie piła
Kiedyś piłam mniej i skóra jest cały czas w takim samym stanie. Naprawdę, stan skóry zależy od wielu czynników i akurat w przypadku suchych cer woda nie ma wiele do rzeczy. Dużo bardziej liczy się tłuszcz, pamiętaj, że o SUCHEJ cerze tutaj mówimy, nie odwodnionej

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zgadzam się, tzn. owszem, jeśli ktoś permanentnie przyjmuje za mało płynów czy elektrolitów, to może to prowadzić do wysuszenia skóry (m.in.), ale to nie jest jedyna przyczyna suchej skóry. Poza tym picie nadmiernej ilości płynów może prowadzić do niedoboru różnych mikroelementów i to też może wywołać różne problemy ze skórą.
Dokładnie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 18:37   #4047
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Wampierz polecasz kwas hialuronowy i mocznik?
A czy te składniki są w jakichś kremach z BU bo nie widzę
i ja nigdy nie używałam kwasówa teraz na wiosnę to chyba się ich nie używamam rację?
Nie wiem jak z mocznikiem, ale kwas hialuronowy jest w wielu kosmetykach BU a także sam jako żel.

Imho grunt to kłaść żel na wilgotną skórę, albo zaraz po myciu jak jest jeszcze taka nawilżona a hydrolat nakładam łapami - nalewam w zagłębienie jednej dłoni, wystarczy kilka kropelek i rozsmarowuję to po twarzy. W ten sposób wszystko trafia na twarz, a nie w wacik.

No i właśnie - żelu nie za dużo, bo będzie zastygał. Lepiej mniej, niż za dużo. Przy suchej cerze warto domieszać coś tłustego, dobrze też nałożyć zaraz krem.


Ja kwasów używam cały rok, ale się nie opalam, mało przebywam na słońcu, latem używam filtrów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 08:17   #4048
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość


To na to wychodzi,że ja chyba taką mammoże nakładać jeszcze jakiś krem? Sama nie wiem-piję dużo wody więc nie wiem od czego może być odwodniona
Od wiatru, wody, nieodpowiednich kosmetyków, nadmiernego przyrostu od wszystkiego.. Podstawą jest złuszczanie nadmiernej warstwy skóry (mikro, peelingi, kwasy) i nawilżanie. Stosowanie nawilżających serów i kremów na "skorupę" nie da efektów.
Ja się wkurzyłam i poszłam do kosmetyczki na mikrodermabrazję i kwas, powtórzę to w serii.. już po 1 razie moja skóra nabrała całkiem innego koloru.. żywego i czuje nawilżenie dopiero teraz widzę działaniem serum odbudowującego. Następnym razem zamówię azelo albo znowu z wit. C.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 12:00   #4049
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z mocznikiem, ale kwas hialuronowy jest w wielu kosmetykach BU a także sam jako żel.

Imho grunt to kłaść żel na wilgotną skórę, albo zaraz po myciu jak jest jeszcze taka nawilżona a hydrolat nakładam łapami - nalewam w zagłębienie jednej dłoni, wystarczy kilka kropelek i rozsmarowuję to po twarzy. W ten sposób wszystko trafia na twarz, a nie w wacik.
No i właśnie - żelu nie za dużo, bo będzie zastygał. Lepiej mniej, niż za dużo. Przy suchej cerze warto domieszać coś tłustego, dobrze też nałożyć zaraz krem.
Ja kwasów używam cały rok, ale się nie opalam, mało przebywam na słońcu, latem używam filtrów.
Aaaa-czyli chodzi Ci o ten żel hialuronowy?To ja go mami dopiero parę dni temu nauczyłam się dobierać właściwe proporcje żelu+olejek
a używam od miesiąca

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Od wiatru, wody, nieodpowiednich kosmetyków, nadmiernego przyrostu od wszystkiego.. Podstawą jest złuszczanie nadmiernej warstwy skóry (mikro, peelingi, kwasy) i nawilżanie. Stosowanie nawilżających serów i kremów na "skorupę" nie da efektów.
Ja się wkurzyłam i poszłam do kosmetyczki na mikrodermabrazję i kwas, powtórzę to w serii.. już po 1 razie moja skóra nabrała całkiem innego koloru.. żywego i czuje nawilżenie dopiero teraz widzę działaniem serum odbudowującego. Następnym razem zamówię azelo albo znowu z wit. C.
Nadmiernego przyrostu? tzn?co to znaczy?
Ale co do peelingu to masz rację-będę musiała go zrobić

A jak myslicie czy takie płynne witaminki z kapsułek też można mieszać z żelem ha?w sumie to też olejek

pozdrawiam
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 08:51   #4050
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: SKLEP - Biochemia Urody

może mi pomożecie.
Cera mieszana, ze skłonnością do wysuszania, spore przebarwienia ( po wypryskach i duecie słońce+tabletki anty), wypryski strefa T
Siedziałam nad zamówieniem.
Jestem pod koniec terapii kwasami
Wymyśliłam takie zamówienie

Olejek myjący - bezzapachowy - ZESTAW
Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF - ZESTAW
Sok z aloesu 100% EKO
Tonik mleczny AHA 8% - ZESTAWnowy łagodzący z pantenolem - nowy ZESTAW

Sok z aloesu myślę żeby używać naprzemiennie z tonikiem AHA.
dodatkowo chcę zamówić
Olej arganowy EKO
Olej JOJOBA EKO
Olej kokosowy EKO
Główienie z myślą o pielęgnacji włosów/wzbogacaniem kremów.
Co myślicie? dobry zestaw?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.