jaki wybrac puder ???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-11, 13:55   #1
Marta1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17

jaki wybrac puder ????


Witam!!
Mój dylemat dotyczy wyboru pudru, jest ogromny wybór , mam ciemna karnacje ,cere mieszana ,
- puder prasowy
- w kamieniu
- matujący
- brązujący
-nabłyszczający
- w kulkach
i inne
Marta1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 14:31   #2
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: jaki wybrac puder ????

Jeśli masz cerę mieszaną to napewno nie bierz podkładów nabłyszczających to zależy od tego w jakim stanie jest Twoja cera, ja używam podkładu płynnego Loreal Perfect Match i jestem nim zachwycona!! Tuszuje niedoskonałości czyli przebarwienia, pryszcze i inne taki, no a przy tym dobrze matuje. Moja kumpela zaś z podobnymi problemami aczkolwiek w baaaaaaaaaaardzo mniejszym stopniu używa jakiegoś w kamieniu ale nie pamiętam nazwy musisz popróbować co by dla ciebie było najlepsze
pozdrawiam
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 15:06   #3
simonka005
Raczkowanie
 
Avatar simonka005
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 213
Dot.: jaki wybrac puder ????

pateczko marta pisze o pudrach nie podkladach, marto puder prasowany to to samo co puder w kamieniu- polecam jego wybor do zmatowienia cery, musisz bardziej sprecyzowac to czego oczekujesz od pudru i jaka masz cere a wtedy pomoc , jaką ci zaoferują wizażanki bedzie trafniejsza
simonka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 15:07   #4
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: jaki wybrac puder ????

Każdy w wymienionych przez Ciebie służy innemu celowi. Przede wszystkim w domu powinno się używac pudrów sypkich (podobno zdrowsze), a pudrem prasowanym robić poprawki w ciągu dnia

Jeżeli Twoja skóra się mocno błyszczy używaj zwykłego pudru dopasowanego do Twojego koloru cery- daje efekt matujący

Pudru brazującego, jeśli chcesz wymodelować twarz, troszkę "oaplić" - prasowanego, bądź w kulkach.

Pudru nabłyszczającego możesz używać na policzki i skronie, aby je rozświetlic i nadać twarzy wypoczęty wygląd (nie używaj raczej na całą twarz) - również prasowanego bądź w kulkach
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 15:14   #5
simonka005
Raczkowanie
 
Avatar simonka005
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 213
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez Marta1987
Witam!!
Mój dylemat dotyczy wyboru pudru, jest ogromny wybór , mam ciemna karnacje ,cere mieszana ,
- puder prasowy
- w kamieniu
- matujący
- brązujący
-nabłyszczający
- w kulkach
i inne

martko puder brazujący słuzy do podkreślenia policzków ( jako roz lub bronzer) lub na calą buzię do podkreslenia opalenizny jesli takową posiadasz, z jesli masz z natury cimniejsza cere polecam po prostu dobry puder prasowany w ciemniejszym odcieniu, pudry rozswitlajace i nalbyszczajace do twarzy i ciała służą do nadania modnego błysku np.policzków pudry brazujace i roswietlajace wystepują czesto wlasnie w kulkach - polecam te gdyz sa naturalne nie daja efektu mąki na twarzy, wszystko zalezy do czego ma ci ten puder sluzyc do wykonczenia makijazu ? twarzy pokrytej podkladem ? wtedy dobry jest tez sypki transparentny ( ktorego nie polecam przy ceimnej cerze bo moze ja nienaturalnie pojasnic ) lub kolorowy. Generalnie z pudrow polecam creme puff maxa factora dobry wydajny wielofunkcyjny
simonka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 15:15   #6
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: jaki wybrac puder ????

ach, kurde - ale wpadka za szybko przeczytałam i nie zrozumiałam do końca wybaczcie już więcej się to nie powtórzy
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 17:37   #7
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: jaki wybrac puder ????

kazdy ja w sumie nie obylabym sie bez ktoregos z nich
dodam jeszcze do listy meteorki typowo rozswietlajace dzialanie i wlasnie pudry sypkie ktore moim zdaniem daja najlepsze wykonczenie makijazu ogolnie jak dziewczyny napisaly sprecyzuj cego oczekujesz
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 18:23   #8
elo201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 37
Dot.: jaki wybrac puder ????

Moze mi ktoras z Was dziewcząt pięknych powiedziec jaki bedzie najlepszy podkład dla chłopaka bo sie zupelnie nie znam, zakrywajacy pryszcze,ale łatwy w utzymaniu,zeby sie nie rozmazywał itp
to zakrywa sam tylko kolor skóry,czy tez wygładza ją w jakis sposob??
elo201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 19:36   #9
simonka005
Raczkowanie
 
Avatar simonka005
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 213
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez elo201
Moze mi ktoras z Was dziewcząt pięknych powiedziec jaki bedzie najlepszy podkład dla chłopaka bo sie zupelnie nie znam, zakrywajacy pryszcze,ale łatwy w utzymaniu,zeby sie nie rozmazywał itp
to zakrywa sam tylko kolor skóry,czy tez wygładza ją w jakis sposob??

dla chlopaka to ja bym jednak proponowala korektor dobrze dobrany do koloru skóry , nie podkład chyba ze masz na całej twarzy trądzik to wtedy juz podklad gdyz na rozległe zmiany trudno przykrywac korektorem, proponuje cos z mocno kryjących unifiance , dermablend, colorstay revlon, may kay albo najlepiej cos z kryolana- ale to nie sa kosmetyki do codziennego uzytku
simonka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 21:13   #10
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez elo201
Moze mi ktoras z Was dziewcząt pięknych powiedziec jaki bedzie najlepszy podkład dla chłopaka bo sie zupelnie nie znam, zakrywajacy pryszcze,ale łatwy w utzymaniu,zeby sie nie rozmazywał itp
to zakrywa sam tylko kolor skóry,czy tez wygładza ją w jakis sposob??
Również proponuję korektor. Chyba dziwnie bym się czuła z chłopakiem który ma na twarzy podkład, gdyż sama (zazwyczaj latem) obywam się bez niego zastępując go mieszanką korektor + sypki

Jeśli jednak upierasz się na podkład proponuję przejrzeć KWC (www.wizaz.pl/produkty/baza) i wybrać coś o średnim stopniu krycia. Może Revlon Colorstay ? Ma dobre recenzje. No i raczej powinienieś nas poinformować z jakiej półki cenowej ma ten podkład być

Do Marty
Brązerów i rozświetlaczy nie nakładamy na całą twarz zazwyczaj - głównie do jej wymodelowania.

Puder sypki służy wykończeniu makijażu i to on jest tak jakby niezbędny.

Najbardziej praktyczny jest puder w kamieniu. Możesz go używać wszędzie, głównie do poprawek. - ja podobnie jak Smileofangel nie potrafię obyć się bez któregoś z nich
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 23:20   #11
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 451
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez Marta1987
Witam!!
Mój dylemat dotyczy wyboru pudru, jest ogromny wybór , mam ciemna karnacje ,cere mieszana ,
- puder prasowy
- w kamieniu
- matujący
- brązujący
-nabłyszczający
- w kulkach
i inne
prasowany i w kamieniu to to samo

skoro masz ciemna karnację to brązujacego już nie musisz uzywać.
Do skóry mieszanej odpowiednie sa pudry matujace - do makijazu w domu najlepszy jest sypki. W kamienu (prasowany) tez sie przydaje - dobrze jest go mieć w torebce do poprawy, do zmatowienia "na świezo"

Mimo ze masz mieszana, mozesz tez sie zaopatrzyć w puder rozświetlający - ale używaj tylko na kości policzkowe, miejscowo, a nie na całą twarz. najfajniejsze są rozświetlające w kuleczkach (nie mają brokatu, a prasowany lub sypkie czesto go mają) - polecam rozświetlający z Avonu lub Vollare.

Ja mam cere raczej mieszaną, ciemniejsza karnację i mam w swej kolekcji wszystkie typu pudrow o jakie pytasz "Formę" sama musisz przetestowac - co Ci bedzie bardziej pasowac

Ja posiadam:

- puder matujący w kamieniu Avon
- puder matujący w kamieniu Suahada
- puder matujacy sypki Avon
- puder brazujący matowy (bez drobinek) w kamieniu Miss Sporty
- puder brazujacy rozświetlający w kamieniu Max Factor (dosyć ciemny, ze złotymi drobinkami)
- puder brązujący rozświetlający w kuleczkach Oriflame (jasniejszy)
- puder brązujący rozświetający w kuleczkach Margaret
- puder rozświetlający w kuleczkach Avon (różowe kuleczki)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-12, 14:24   #12
elo201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 37
Dot.: jaki wybrac puder ????

A...ja zupelnie sie na tym nie znam,wiec jak korektor jest lepszy,to jaki polecacie???
Tylko prosze o taki nierozmazujacy sie i starczajacy na długo
elo201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 15:19   #13
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez elo201
A...ja zupelnie sie na tym nie znam,wiec jak korektor jest lepszy,to jaki polecacie???
Tylko prosze o taki nierozmazujacy sie i starczajacy na długo
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=6 - tutaj możesz zoabczyć jak wizażanki oceniły różne korektory
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 15:27   #14
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez elo201
A...ja zupelnie sie na tym nie znam,wiec jak korektor jest lepszy,to jaki polecacie???
Tylko prosze o taki nierozmazujacy sie i starczajacy na długo
Od razu przyszedł mi do głowy Dermacol - b. dobrze kryje, przy b. małej ilości i nałożeniu z wyczuciem wygląda naturalnie i wystarcza na kilka lat. Jednak trzeba pamiętać, by używać go naprawdę w śladowej ilości.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 20:26   #15
Marta1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17
Dot.: jaki wybrac puder ????

Dzięki Wizażanki za te wszystkie wasze porady. W domu posiadam kulki z Awonu fajnie błyszczą na twarzy jak równierz na dekolcie,nie używałam dotyczcasz pudrów bo wysuszały mi skóre a najbardziej to na nosie a co do pudrów potrzebuje taki ażeby nie świeciła mi się twarz w miejscu T , i dośc szybko nie spłynoł, to najlepiej użyc bazy pod podkład???? Jeżeli tak to najlepiej jakiej???? lubie jak twarz się lekko mieni to kupic baze rozświtlającą??
Nie chce żebym piała maski na twarzy, tylko zeby wurównac mi skóre na twarzy i niektóre niedoskonałości i zatuszowac rozszerzone pory i skóra była gładka.
i teraz pyt. jak mam wykorzystac pudry to tego celu???
Marta1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 09:59   #16
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 451
Dot.: jaki wybrac puder ????

Cytat:
Napisane przez Marta1987
Dzięki Wizażanki za te wszystkie wasze porady. W domu posiadam kulki z Awonu fajnie błyszczą na twarzy jak równierz na dekolcie,nie używałam dotyczcasz pudrów bo wysuszały mi skóre a najbardziej to na nosie a co do pudrów potrzebuje taki ażeby nie świeciła mi się twarz w miejscu T , i dośc szybko nie spłynoł, to najlepiej użyc bazy pod podkład???? Jeżeli tak to najlepiej jakiej???? lubie jak twarz się lekko mieni to kupic baze rozświtlającą??
Nie chce żebym piała maski na twarzy, tylko zeby wurównac mi skóre na twarzy i niektóre niedoskonałości i zatuszowac rozszerzone pory i skóra była gładka.
i teraz pyt. jak mam wykorzystac pudry to tego celu???
puder nie da ci 100% matu. bazy pod podkład radze nie stosowac czesto - raczej na jakies "wielkie wyjścia" - pani w drogerii mi powiedziała ze bazy sa RACZEJ dla kobiet starszych, które potrzebuja "przygotowania" skóry do makijażu.
w piatek kupiłam podkład lirene city matt - użyłam wczoraj na slub i wesele i wytrzymał to wszystko - jestem oczarowana.

wypróbuj moze skrobie??
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 10:06   #17
MadziA2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: jaki wybrac puder ????

Dziewczyny, ja szukam pudru sypkiego, do cery raczej tłustej z niespodziankami. Żeby nie zapychał i miał ładny nie ciemniejący na twarzy kolorek. Czy ktoś zna taki puder?
Proszę o radę
MadziA2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.