Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-17, 05:18   #4411
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Emola Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak pisze 'pseudofeministka';-) Tez zamieniłam żel hialuronowy 1,5% na ten nowy 3% z 5 rodzajami kwasów hialuronowych i używam go tak samo, taką samą ilość mieszam w wybranym olejem, to mój ulubiony sposób. I musze potwierdzić opinie 'pseudofeministki' sprawdza się super Tak jakby wypełniał moje zmarszczki, rano buzia taka jędrna, nie wygnieciona ;-) Niestety śpię na boku (wiem, że lepiej na plecach, ze względu na zmarszczki) i zdarzało się, że rano miałam buzie jakby pogniecioną. Też tak macie? Już się pogodziłam z tym, że nic na to nie poradze, a tu okazało się, że połączenie żelu z pięcioma kwasami + olej pomogło, jakby gąbka nasączyła się wodą Przynajmniej póki co, pewno z wiekiem będzie coraz trudniej ...
O ja to chyba wreszcie zamówię ten żel,jakiś olej dla cery z trądzikiem i peeling enzymatyczny też by siadł ;p a i olejek myjący.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 09:16   #4412
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez izuzuizuzu Pokaż wiadomość
Nie ma to jak w amoku zamawiać ;p
Co w takim razie zostawić, a co wyrzucić?
Napisz jakie masz problemy z cera i jaki cel pielegnacyjny chcesz osiagnac Wtedy bedzie latwiej cos doradzic.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 10:02   #4413
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez izuzuizuzu Pokaż wiadomość
Tonik z kwasem BHA 2% - ZESTAW
KREM anty-trądzikowy AZELO/BHA
Konserwant NATURALNY EKO - 8 g
Hydrolat z pszenicy samopszy EKO - 200 ml
Serum-olejek regulujący LEMON - ZESTAW
Żel hialuronowy POTRÓJNY 1.5%
Żel hialuronowo-peptydowy

Nie ma to jak w amoku zamawiać ;p
Co w takim razie zostawić, a co wyrzucić?
Nic nie wyrzucaj, po prostu nie używaj wszystkiego na raz.

Kwas hialuronowy dodajesz do serum Lemon (możesz też mieszać na dłoni z olejem/kremem/balsamem - tzw. ekspresowe serum), konserwant i hydrolat używasz do ukręcenia kremu. Hydrolatem możesz też przecierać twarz po porannym myciu twarzy lub nawet zamiast niego, 2% BHA stosujemy tylko na wieczór, więc najlepiej przecierać nim twarz (dekolt/plecy, a nawet nogi jeśli masz problem ze skórą po depilacji) po wieczornym demakijażu.

Odnośnie kremu i serum (ze strony BU):
Cytat:
Krem (anty-trądzikowy-rozjaśniający Azelo-BHA) stanowi alternatywę dla Serum-olejku LEMON, w przypadku osób preferujących tradycyjne kremowe konsystencje, którym nie odpowiadają oleiste formuły.
oraz
Krem może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie kuracji Tonikami z kwasami o intesywniejszym działaniu złuszczającym.
Przygotowujesz więc najpierw jeden z nich, a po zużyciu drugi
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 10:53   #4414
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja rano zamiast wody zawsze używam hydrolatu i bardzo to sobie chwalę. Mam generalnie jakąś alergiczno- kapryśną skórę i to znacznie ją trzyma w ryzach. Używałam też kiedyś toniku i żałuje, że obecnie żadnego nie mam, to dobre rozwiązanie po wieczornym myciu skóry (rano też można o ile tonik nie jest klejący).
Na Twoim miejscu zaczęłabym od serum LEMON (jest bardzo fajne) a resztę - za radą koleżanki powyżej - wplotła sprytnie w inne produkty. Krem możesz sobie zostawić na zimę
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 14:18   #4415
izuzuizuzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Bardzo dziękuję za odpowiedź Już trochę jaśniej.
Cera 35+, zmęczona/wysuszona po lecie, poszarzała, drobne zmarszczki, ciągle jakieś wypryski, bez makijażu niestety nie ruszam się z domu. Być może przekombinowałam z tymi zakupami. Czy jak już zużyję to wszystko w rozsądnym czasie oczywiście, można sięgnąć po kosmetyki z retinolem?
izuzuizuzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 15:36   #4416
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez izuzuizuzu Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź Już trochę jaśniej.
Cera 35+, zmęczona/wysuszona po lecie, poszarzała, drobne zmarszczki, ciągle jakieś wypryski, bez makijażu niestety nie ruszam się z domu. Być może przekombinowałam z tymi zakupami. Czy jak już zużyję to wszystko w rozsądnym czasie oczywiście, można sięgnąć po kosmetyki z retinolem?
Zakup dobry, choć trochę za dużo tych kwasów na raz, wg mnie lepiej byłoby wziąć tonik + krem lub serum, a do tego serum z witaminą C (Flavo+C15EF). Po kilku tygodniach będziesz widziała czy produkty służą cerze czy warto jednak zainwestować w coś innego
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 16:04   #4417
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja właśnie kliknęłam moje pierwsze serum Lemon... Ciekawa jestem jak z działaniem, bo już zużyłam dwa sera migdałowe i mam wrażenie że na mojej skórze już ono wrażenia nie robi, a szkoda. Jeśli Lemon nie da rady to będę podrasowywać migdałka dokupionym osobno kwasem migdałowym żeby wydobyć większe stężenie - robiłyście już coś takiego?
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-17, 17:25   #4418
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez izuzuizuzu Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź Już trochę jaśniej.
Cera 35+, zmęczona/wysuszona po lecie, poszarzała, drobne zmarszczki, ciągle jakieś wypryski, bez makijażu niestety nie ruszam się z domu. Być może przekombinowałam z tymi zakupami. Czy jak już zużyję to wszystko w rozsądnym czasie oczywiście, można sięgnąć po kosmetyki z retinolem?
A nie mozesz napisac do BU o anulowanie zamowienia?

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zakup dobry, choć trochę za dużo tych kwasów na raz, wg mnie lepiej byłoby wziąć tonik + krem lub serum, a do tego serum z witaminą C (Flavo+C15EF). Po kilku tygodniach będziesz widziała czy produkty służą cerze czy warto jednak zainwestować w coś innego
Zgadzam sie, szczegolnie z tym Flavo C

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja rano zamiast wody zawsze używam hydrolatu i bardzo to sobie chwalę. Mam generalnie jakąś alergiczno- kapryśną skórę i to znacznie ją trzyma w ryzach. Używałam też kiedyś toniku i żałuje, że obecnie żadnego nie mam, to dobre rozwiązanie po wieczornym myciu skóry (rano też można o ile tonik nie jest klejący).
Na Twoim miejscu zaczęłabym od serum LEMON (jest bardzo fajne) a resztę - za radą koleżanki powyżej - wplotła sprytnie w inne produkty. Krem możesz sobie zostawić na zimę
Ja robie dokladnie tak samo. Rano przed zrobieniem maijazu przecieram twarz tonikiem nawilzajacym z Fitomedu albo z Ecolabu i taki sposob pielegnacji porannej stosuje od lat i jak najbardziej sie sprawdza.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 17:28   #4419
konrad white
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? C...

Ważne żeby nie łączyć ze sobą aplikacji tonku BHA z kremem Azelo czy Serum Lemon. Tonik z kwasem co 2-3 dzień na noc, w pozostałe dni krem Azelo, Serum Lemon lepsze na późną jesień, kiedy skóra potrzebuje natłuszczenia. Natomiast kw. hialuronowy miżna mieszać zarówno z kremem jak i serum, nie powinno się stosować samego kw. hial. na skórę, polecam dodawanie kw. hialuronowego co którąś aplikację, jeśli skóra nie jest przesuszona.

Edytowane przez konrad white
Czas edycji: 2015-09-17 o 17:32 Powód: błędy
konrad white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 18:56   #4420
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? C..

Cytat:
Napisane przez konrad white Pokaż wiadomość
Ważne żeby nie łączyć ze sobą aplikacji tonku BHA z kremem Azelo czy Serum Lemon. Tonik z kwasem co 2-3 dzień na noc, w pozostałe dni krem Azelo, Serum Lemon lepsze na późną jesień, kiedy skóra potrzebuje natłuszczenia.
A niby dlaczego nie wolno łączyć tych produktów i dlaczego tonik z kwasem co 2-3 dzień?
Jeżeli skóra dobrze toleruje kwasy to produkty te z powodzeniem można stosować codziennie na zmianę - jeden rano, drugi wieczorem
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 19:00   #4421
konrad white
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? C...

Na zmianę tak, ale nie jeden po drugim-to miałem na myśli. Z logicznej analizy wynika, że skoro tonik stosujemy na noc, a drugiego dnia krem to częstotliwość uzyskujemy taką jaką opisałem powyżej (Krem AZELO zawiera także BHA)
Azeloglicyna jednak jest substancją, która 'nie lubi' przerw w kuracji w przeciwieństwie do kwasów.

Edytowane przez konrad white
Czas edycji: 2015-09-17 o 19:05 Powód: błędy
konrad white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 13:27   #4422
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? C..

Cytat:
Napisane przez konrad white Pokaż wiadomość
Na zmianę tak, ale nie jeden po drugim-to miałem na myśli. Z logicznej analizy wynika, że skoro tonik stosujemy na noc, a drugiego dnia krem to częstotliwość uzyskujemy taką jaką opisałem powyżej (Krem AZELO zawiera także BHA)
Azeloglicyna jednak jest substancją, która 'nie lubi' przerw w kuracji w przeciwieństwie do kwasów.
Dla mnie logiczne jest, że jeśli stosuję krem rano, a tonik wieczorem to stosowany jest codziennie, a nie co 2-3 dzień, chyba że mam jakieś zaćmienie umysłu W kremie ilość SA jest tak mała (1.2%), że BU nie wspomina nawet nic o ochronie przeciwsłonecznej i zaleca stosowanie nawet latem, więc przy codziennym stosowaniu obydwu produktów krzywdy raczej sobie zrobić nie można.

Ja byłabym skłonna nawet stosować te produkty jeden po drugim, tzn. po umyciu twarzy przecierać twarz tonikiem i po 30-60 min. nakładać krem, ale to już kwestia znajomości własnej skóry na działanie różnych kwasów.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-09-18 o 13:30
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 09:37   #4423
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? C..

Macie jakieś doświadczenia z kremami z BU? Opinie są bardzo skrajne, dlatego jestem ciekawa co o nich sądzicie.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 21:02   #4424
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej dziewczyny mam nadzieję, że mi pomożecie.
Co możecie polecić osobie, która nie używała jeszcze kwasów? Jedyne czego używałam w zeszła zimę to tonik PHA 6% i krem z 5% kwasem migdałowym z Pharmaceris ale nie widziałam żadnych zmian (ani poprawy, ani pogorszenia)

Mam sporo podskórnych krostek na czole i brodzie oraz rozszerzone pory na policzkach. Reszta twarzy trochę przesuszona.
Chwalony tu jest serum Lemon i skłaniam się ku niemu ale nie wiem czy to wystarczy.
Polećcie coś
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 21:15   #4425
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam nadzieję, że mi pomożecie.
Co możecie polecić osobie, która nie używała jeszcze kwasów? Jedyne czego używałam w zeszła zimę to tonik PHA 6% i krem z 5% kwasem migdałowym z Pharmaceris ale nie widziałam żadnych zmian (ani poprawy, ani pogorszenia)

Mam sporo podskórnych krostek na czole i brodzie oraz rozszerzone pory na policzkach. Reszta twarzy trochę przesuszona.
Chwalony tu jest serum Lemon i skłaniam się ku niemu ale nie wiem czy to wystarczy.
Polećcie coś
W sumie Lemon mozesz wziac, ale pod warunkiem, ze odpowiadaja Twojej cerze oleiste konsystencje I ja poki co na Lemonie bym poprzestala. Jak nigdy nie stosowalas kwasow, to mozesz miec podraznienie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 10:12   #4426
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

witam

podczytuje troszke i chciałabym poczynic zamówienie na BU-w sumie nie jest to moje pierwsze zamówienie na BU ale z tego poniżej nie miełam jeszcze, więc proszę o opinie i porady
Mam cere naczyńkowa , mieszaną, z przebarwieniami po ciązy, i juz no ...wiekową troszku 4 z przodu już jest niestety
zależy mi na wyciszeniu naczyniek, wybieleniu przebarwień i działaniu przeciwzmarszczkowym.Chcę zamówic sobie:

Żel hialuronowy 5xHA 3%
Serum-olejek odmł. Renew z retinolami???? troche sie boje że mnie podrazni no ale musze cos zadziałac na te moje zmarchy
może serum z C ta wersję bogatszą
na ZSK domówie glukonolakton,kwas laktobionowy żeby zrobic sobie kwasik do złuszczania...
i teraz moje pytanie czy aby tego nie za dużo?Bo jak mam retinoly to stosowac na przemian z serum C czy jak? bo rozumiem ,że kwas/żel hialuronowy można na codzien np pod krem i wieczorem np pod olejek?

aaa i jeszcze jedno pytanie macie może porównanie tego serum z wit C z BU z sławnym Flavo C

Troche tego duże ale licze na Wasza wyrozumiałość-pomożecie?: D

Edytowane przez cocos1
Czas edycji: 2015-09-22 o 10:18
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:28   #4427
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
witam

podczytuje troszke i chciałabym poczynic zamówienie na BU-w sumie nie jest to moje pierwsze zamówienie na BU ale z tego poniżej nie miełam jeszcze, więc proszę o opinie i porady
Mam cere naczyńkowa , mieszaną, z przebarwieniami po ciązy, i juz no ...wiekową troszku 4 z przodu już jest niestety
zależy mi na wyciszeniu naczyniek, wybieleniu przebarwień i działaniu przeciwzmarszczkowym.Chcę zamówic sobie:

Żel hialuronowy 5xHA 3%
Serum-olejek odmł. Renew z retinolami???? troche sie boje że mnie podrazni no ale musze cos zadziałac na te moje zmarchy
może serum z C ta wersję bogatszą
na ZSK domówie glukonolakton,kwas laktobionowy żeby zrobic sobie kwasik do złuszczania...
i teraz moje pytanie czy aby tego nie za dużo?Bo jak mam retinoly to stosowac na przemian z serum C czy jak? bo rozumiem ,że kwas/żel hialuronowy można na codzien np pod krem i wieczorem np pod olejek?

aaa i jeszcze jedno pytanie macie może porównanie tego serum z wit C z BU z sławnym Flavo C

Troche tego duże ale licze na Wasza wyrozumiałość-pomożecie?: D

Moim zdaniem poki co powinnas zainwestowac w zel ha 3 % i kupic do tego serum Flavo z BU. Flavo generalnie bardzo fajnie dziala na te wszystie przypadlosci, ktore wymienilas u siebie (podreslone).

Z tego co ja wyczytalam Flavo z BU jest zblizone w dzialaniu do Flavo z Aurigii, choc w ostatni czasie Auriga pozmieniala sklady na gorsze tak wiec szalu ni ma. Za to to z BU ma takie samo stezenie, tego samego typu witaminy c ,co Auriga, wiec po co przeplacac?

Poki co serum Renew bym sobie odpuscila, bo to rzeczywiscie moze byc za duzo dobrego. Ewentualnie jak Flavo C nie bedzie Cie podraznialo, to wtedy mozesz sobie dodatkowo ukrecic produkt kwasowy z ZSK, ale ja tez dalabym sobie z tym spokoj. Jak dla mnie co za duzo to niezdrowo

Dziewczyny do cery naycznkowej polecaly tez hydrolat z kocanki.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:31   #4428
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
witam

podczytuje troszke i chciałabym poczynic zamówienie na BU-w sumie nie jest to moje pierwsze zamówienie na BU ale z tego poniżej nie miełam jeszcze, więc proszę o opinie i porady
Mam cere naczyńkowa , mieszaną, z przebarwieniami po ciązy, i juz no ...wiekową troszku 4 z przodu już jest niestety
zależy mi na wyciszeniu naczyniek, wybieleniu przebarwień i działaniu przeciwzmarszczkowym.Chcę zamówic sobie:

Żel hialuronowy 5xHA 3%
Serum-olejek odmł. Renew z retinolami???? troche sie boje że mnie podrazni no ale musze cos zadziałac na te moje zmarchy
może serum z C ta wersję bogatszą
na ZSK domówie glukonolakton,kwas laktobionowy żeby zrobic sobie kwasik do złuszczania...
i teraz moje pytanie czy aby tego nie za dużo?Bo jak mam retinoly to stosowac na przemian z serum C czy jak? bo rozumiem ,że kwas/żel hialuronowy można na codzien np pod krem i wieczorem np pod olejek?

aaa i jeszcze jedno pytanie macie może porównanie tego serum z wit C z BU z sławnym Flavo C

Troche tego duże ale licze na Wasza wyrozumiałość-pomożecie?: D
Jeśli naczynka to ja bardzo polecam hydrolat z kwiatu kocanki. Mam problemy z naczynkami i zużyłam trzy butle a już jest do mnie w drodze czwarta. Bardzo koi i "wycisza" naczynka, chociaż to w zasadzie tylko coś jak tonik... Polecam przelać go do buteleczki z atomizerem i psiukać na buzię przed nałożeniem kremu.

Ja dzisiaj dostanę moją paczuchę. Ciekawa jestem serum Lemon bo pierwszy raz zamówiłam i będę dzisiaj mieszać.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 11:52   #4429
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem poki co powinnas zainwestowac w zel ha 3 % i kupic do tego serum Flavo z BU. Flavo generalnie bardzo fajnie dziala na te wszystie przypadlosci, ktore wymienilas u siebie (podreslone).

Z tego co ja wyczytalam Flavo z BU jest zblizone w dzialaniu do Flavo z Aurigii, choc w ostatni czasie Auriga pozmieniala sklady na gorsze tak wiec szalu ni ma. Za to to z BU ma takie samo stezenie, tego samego typu witaminy c ,co Auriga, wiec po co przeplacac?

Poki co serum Renew bym sobie odpuscila, bo to rzeczywiscie moze byc za duzo dobrego. Ewentualnie jak Flavo C nie bedzie Cie podraznialo, to wtedy mozesz sobie dodatkowo ukrecic produkt kwasowy z ZSK, ale ja tez dalabym sobie z tym spokoj. Jak dla mnie co za duzo to niezdrowo

Dziewczyny do cery naycznkowej polecaly tez hydrolat z kocanki.
bardzo dziekuję
hydrolat z kocanki mam uzywam, choc nie powiem żebym lubiła jego zapachale cos za cos-fajny

co to serum z retinolem na teraz nie byłoby lepsze coby zadziałac mocniej? oczywiście bwtedy bez serum z C?miałam falvo C właśnie z Auriga szału nima-ale to nowy skład był i stosowałam raczej pod rollera niż na codzień

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Jeśli naczynka to ja bardzo polecam hydrolat z kwiatu kocanki. Mam problemy z naczynkami i zużyłam trzy butle a już jest do mnie w drodze czwarta. Bardzo koi i "wycisza" naczynka, chociaż to w zasadzie tylko coś jak tonik... Polecam przelać go do buteleczki z atomizerem i psiukać na buzię przed nałożeniem kremu.

Ja dzisiaj dostanę moją paczuchę. Ciekawa jestem serum Lemon bo pierwszy raz zamówiłam i będę dzisiaj mieszać.

dziekuje
mam ten hydrolat, fajny fajny ale zawsze stosowałam jako tonik na wacik-wypróbuje Twój sposób może będzie lepiej

ja jak mam większy problem z naczyńkami to smaruje się kremem arnikowym z Sylveco albo tym z Avene Cicalfate-i wystarczy ale to kremy na noc bo dla mnie za ciężkie
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 16:21   #4430
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość

dziekuje
mam ten hydrolat, fajny fajny ale zawsze stosowałam jako tonik na wacik-wypróbuje Twój sposób może będzie lepiej

ja jak mam większy problem z naczyńkami to smaruje się kremem arnikowym z Sylveco albo tym z Avene Cicalfate-i wystarczy ale to kremy na noc bo dla mnie za ciężkie
Ja przedtem też używałam na wacik, ale sposób z psikaniem dla mnie fajniejszy, bo pierwsze to mniej tarcia, drugie oszczędniej bo nie marnuję hydrolatu i więcej go zostaje na buzi niż na waciku. Arnikowego kremu Sylveco jeszcze nie widziałam, używam teraz rokitnikowego ale chyba się rozejrzę bo ciekawie ta arnika brzmi.

Dostałam moje zamówienie dzisiaj (swoją drogą uwielbiam to że paczki z BU zawsze pędem docierają bo mają oddział bardzo blisko mnie) i zdziwiłam się kiedy zobaczyłam nowe buteleczki z pipetką... Przedtem były szklane a teraz są plastikowe, takie białe. No ale nic, zobaczymy jak będą się sprawować.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 19:55   #4431
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Tonik z kwasami AHA/BHA 10% (BU)

Nie polecam wokol oczu. Jest za silny jak na te okolice
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 19:28   #4432
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam dziewczyny
czy naprwde po tych serach z retinolem z BU sa efekty ??
Czy ktoras z Was juz je stosowala.
Opisy bardzo zachecaja,ale czy naprawde sa takie oszalamiajace efekty
wiem ze trzeba dlugo je stosowac,,
Czy sa wizazanki ca juz maja jakis doswiadczenia
Dzieki i pozdrawiam
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 21:39   #4433
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć dziewczyny
Ja z pytaniem, co jest lepsze na zmarszczki pod oczami (spędzam przed komputerem 12-14h dziennie, mrużę oczy i czasem trę, choć staram się pilnować). Serum Flavo, serum na naczynka i pod oczy czy winogronowe?
Retinolu nie chcę wprowadzać bo z filtrami jestem na bakier
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 07:48   #4434
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Jeśli naczynka to ja bardzo polecam hydrolat z kwiatu kocanki. Mam problemy z naczynkami i zużyłam trzy butle a już jest do mnie w drodze czwarta. Bardzo koi i "wycisza" naczynka, chociaż to w zasadzie tylko coś jak tonik... Polecam przelać go do buteleczki z atomizerem i psiukać na buzię przed nałożeniem kremu.

Ja dzisiaj dostanę moją paczuchę. Ciekawa jestem serum Lemon bo pierwszy raz zamówiłam i będę dzisiaj mieszać.
Lemon używam od paru miesięcy i jest fajne Hydrolat z kwiatu kocanki też i również polecam. Jeden z lepszych hydrolatów i faktycznie wycisza skórę

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja z pytaniem, co jest lepsze na zmarszczki pod oczami (spędzam przed komputerem 12-14h dziennie, mrużę oczy i czasem trę, choć staram się pilnować). Serum Flavo, serum na naczynka i pod oczy czy winogronowe?
Retinolu nie chcę wprowadzać bo z filtrami jestem na bakier
Kiedyś stosowałam olej winogronowy, ale nie wiem czy można mówić o spektakularnych efektach Na zmarszczki pod oczami najlepsze są chyba wypełniacze typu Voluplus, albo coś peptydowego ew. z retinolem. Aby były efekty jednak trochę cięższy kaliber..
Czasem olej arganowy działa, ale trzeba znaleźć pełnowartościowy i prawdziwy argan
Ja właśnie zamawiam Flavo C, bo dobrze wspominam to serum i zastanawiam się nad tym serum pod oczy (niby pomaga na cienie pod oczami a jak wiadomo nadzieja matką głupich ). Generalnie to serum ma kompleks peptydowy, więc z trzech przez Ciebie wymienionych prawdopodobnie ma największą szansę robić coś pod oczami (peptydy "pogrubiają" skórę), ale sama dopiero będę testować więc nie wiem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-10-01 o 07:52
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 08:33   #4435
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Tonik z kwasami AHA/BHA 10% (BU)

Cytat:
Napisane przez pandora66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ten tonik można używać na skórę wokół oczu?
Raczej nie, zresztą po co?
Jest ryzyko, że produkt dostanie się do oczu i podrażni je, a skóra wokół oczu jest delikatna.
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, czasem taka brzydka skóra na samej granicy oczodołu pod okiem albo zaskórniki czy łuszcząca się skóra na brwiach. Na te rejony możesz spróbować nakładać tonik starannie, pilnując, żeby nie maznąć czy nie kapnąć za blisko oka. A skutki i tak zależą od twojej wrażliwości na składniki peparatu, jedna osoba może sobie mazać bliżej oczu, a innej nawet nos podrażni ¯\_(ツ)_/¯
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 08:36   #4436
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Kiedyś stosowałam olej winogronowy, ale nie wiem czy można mówić o spektakularnych efektach Na zmarszczki pod oczami najlepsze są chyba wypełniacze typu Voluplus, albo coś peptydowego ew. z retinolem. Aby były efekty jednak trochę cięższy kaliber..
Czasem olej arganowy działa, ale trzeba znaleźć pełnowartościowy i prawdziwy argan
Ja właśnie zamawiam Flavo C, bo dobrze wspominam to serum i zastanawiam się nad tym serum pod oczy (niby pomaga na cienie pod oczami a jak wiadomo nadzieja matką głupich ). Generalnie to serum ma kompleks peptydowy, więc z trzech przez Ciebie wymienionych prawdopodobnie ma największą szansę robić coś pod oczami (peptydy "pogrubiają" skórę), ale sama dopiero będę testować więc nie wiem
Dzięki
kupiłabym żel hialuronowo-peptydowy i dawała pod oczy (na to olej), ale mam sam hialuronowy potrójny, całą pełną butelkę i boję się, że mi się przeterminuje przy takiej ilości.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 11:30   #4437
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Lemon używam od paru miesięcy i jest fajne Hydrolat z kwiatu kocanki też i również polecam. Jeden z lepszych hydrolatów i faktycznie wycisza skórę



Kiedyś stosowałam olej winogronowy, ale nie wiem czy można mówić o spektakularnych efektach Na zmarszczki pod oczami najlepsze są chyba wypełniacze typu Voluplus, albo coś peptydowego ew. z retinolem. Aby były efekty jednak trochę cięższy kaliber..
Czasem olej arganowy działa, ale trzeba znaleźć pełnowartościowy i prawdziwy argan
Ja właśnie zamawiam Flavo C, bo dobrze wspominam to serum i zastanawiam się nad tym serum pod oczy (niby pomaga na cienie pod oczami a jak wiadomo nadzieja matką głupich ). Generalnie to serum ma kompleks peptydowy, więc z trzech przez Ciebie wymienionych prawdopodobnie ma największą szansę robić coś pod oczami (peptydy "pogrubiają" skórę), ale sama dopiero będę testować więc nie wiem
Olej winogronowy to co innego niz eliksir winogronowy, akisia pytała o to właśnie jak rozumie ;-) Ze zmarszczkami wiadomo szybkich efektów nie osiagniesz, ja po pół roku stosowania retinolu z BU (najpierw krem potem baardzo długo serum), oraz eliksiru winogronowego jestem zadowolona z efektów. Nie wiem co pomogło bardziej, pewno jedno i drugie ;-) Lubie taki zestaw rano witaminka C (np. eliksir winogronowy, chociaz słynne flavo C tez super), a wieczorem witamina A czyli retinol. U mnie się sprawdza a buźka juz nie młoda

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
czy naprwde po tych serach z retinolem z BU sa efekty ??
Czy ktoras z Was juz je stosowala.
Opisy bardzo zachecaja,ale czy naprawde sa takie oszalamiajace efekty
wiem ze trzeba dlugo je stosowac,,
Czy sa wizazanki ca juz maja jakis doswiadczenia
Dzieki i pozdrawiam
Tak jak napisałam powyżej u mnie po pół roku stosowania sprawdziło się fajnie, zmarszczki wygładziły sie, niektóre nawet zniknęły całkiem, chociaz wiadomo, że nie wszystkie, cudów nie oczekiwałam. Teraz na jesień zaczęłam kolejny cykl z retinolem. Dodam jeszcze, że łącze witamine A z witaminą C, no i zawsze jakiś żel hialuronowy do tego. Pewno efekty to działanie wszystkiego naraz ;-) Coś w tym jest, że po 30stce trzeba się zaprzyjaźnic z retinolem. Ja uzywam go ze względu na zmarszczki i przebarwienia, nie mam problemów z pryszczami czy trądzikowymi sprawami.
A ty na co bys chciała retinol? Jakiego działania oczekujesz?
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 11:47   #4438
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dzieki Emola za odpowiedz.
Mnie przede wszystkim chodzi o dzialanie przeciwzmarszczkowe no i o wygladzenie tych moich cholernych kurzych lapek.Mam juz 36 lat i to widac na mojej skorze pod oczami.
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 12:57   #4439
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Emola, tak, dokładnie, chodziło mi o eliksir, nie olej
Ja mam zmarszczki pod oczami w wewnętrznych kącikach przede wszystkim. Chodzę w okularach i pracuję przy komputerze 10, czasem nawet 12 godzin dziennie.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 12:18   #4440
Emola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Emola, tak, dokładnie, chodziło mi o eliksir, nie olej
Ja mam zmarszczki pod oczami w wewnętrznych kącikach przede wszystkim. Chodzę w okularach i pracuję przy komputerze 10, czasem nawet 12 godzin dziennie.
Oj to strasznie męczysz oczy Powinnaś co jakiś czas patrzeć w dal, najlepiej jak biurko stoi blisko okna i można co jakiś czas oderwać wzrok i popatrzeć daleko.
Mnie retinol + ten nowy żel z pięcioma kwasami pomógł wygładzić 'kurze łapki', całkowicie pewno nie znikną bo za dużo się uśmiecham
Emola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.