Tonik z kwasem migdałowym, jak mieszać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 09:16   #1
0Pussy0
Przyczajenie
 
Avatar 0Pussy0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Question

Tonik z kwasem migdałowym, jak mieszać?


Witam,

Mam pytanko, zastanawiam się nad samoróbką toniku z kwasem migdałowym, korzystałam z produktu Apis Home Terapis z kwasem migdałowym, niestety szału nie robił... coś tam niby się działo, lecz zauważalne dopiero przy bliższym spotkaniu z lustrem, dobrym oświetleniem, i po zużyciu prawie całej zawartości buteleczki 200 ml.
I oto pytania
- Czy mogę mieszać kwas migdałowy w proszku, z gotowcem, tonik np. Tołpa, chcę uzyskać stężenie 20 % ph 4.0?
- Jeżeli nie, to czy mieszając w wodzie do iniekcji, lub wodzie demineralizowanej, by ułatwić rozpuszczalność kwasu migdałowego, etanol, lub spirytus, liczyć z gramaturą wody jako jedność, czy osobno np.
Roztwór 20%:
- 20 g kwasu migdałowego
+ 80 g wody
+ ileś tam etanolu
?

- Często czytam, że kwasu migdałowego nie trzeba neutralizować produktem do tego dostosowanym, wystarczy przemyć dużą ilością zimnej wody miejsce poddane jemu działaniu, czy to prawda?
- Jeżeli nie, czy można neutralizować kwas na skórze, roztworem z sody oczyszczonej, zwykłej sklepowej stosowanej do wypieków?

Sama nie wiem czy to ma być tonik, czy jednak peeling. Sądząc po 20% stężeniu, na pewno będzie ktoś negował, gdybym miała nazwać to tonikiem, więc nazwę to peelingującym tonikiem.

Z góry dziękuję za porady
0Pussy0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:07   #2
alishka0
Przyczajenie
 
Avatar alishka0
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Tonik z kwasem migdałowym, jak mieszać?

Podłączam się pod post. Sama myślałam właśnie o takiej metodzie wymieszania kwasu migdałowego z tonikiem. Może ktoś doświadczony się wypowie Chciałabym spróbować jakoś wygładzić blizny potrądzikowe, ale mam dosyć wrażliwą cerę.
alishka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-06 16:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.