Co sądzicie o mieszkaniu w bursie/internacie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-21, 17:19   #31
thigi
Przyczajenie
 
Avatar thigi
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 21
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

@Beataa_De, przy takim główkowaniu pozostaje ważna kwestia - ile czasu zajmie sam przejazd? Ja osobiście nie wyobrażam sobie wstawania o 5,6 rano i powrotu o 17. Biorąc pod uwagę dodatkowo obiady, czas na naukę i chwilę wolnego - która w tym przypadku, jak sądzę, graniczy z cudem.
Ale to podchodzi pod kwestię indywidualną i fakt, jak człowiek zapatruje się na taki potencjalny układ. Ja sama nie mam tyle cierpliwości i chyba jestem za bardzo ciekawa świata, dlatego decyduję się na internat.
thigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:21   #32
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Też wolałabym internat, bo wiadomo, że chciałabym się stąd wyrwać . Jak na razie moje rozmowy z rodzicami trwają, ale co chwilę mówią coś innego, to też mi nie pomaga. Przyjaciółka pcha mnie w stronę internatu. Boję się dojazdów, że zajmą zbyt dużo czasu, że będę miała czasu nawet na naukę, a plany na studia już mam ambitne. No i stałe zmęczenie, znam osoby, które dojeżdżają i potrafią zasnąć przy obiedzie . Dojazdy i gorsza szkoła oznacza więcej nauki własnej i mniej czasu na nią. Z jednej strony cieszę się, że mój czas w gimnazjum dobiega końca, nawet bardzo, tylko powoli już trzeba podjąć jakąś decyzję, a ja co chwilę się od niej oddalam . Dobrze chociaż, że już wiem jaki profil. I boję się, że w bliższej szkole nie otworzą biolchema i trafię na humana czy coś w tym stylu
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:28   #33
thigi
Przyczajenie
 
Avatar thigi
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 21
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Profil nie przekreśla planów odnośnie kierunku studiów, to kwestia uniwersalna. Ważne, żebyś nie męczyła się na rozszerzeniach i, przede wszystkim, bez większych problemów podeszła do matury. Poza tym, profil zawsze można zmienić. Na Twoim miejscu wybierając LO myślałabym o dojazdach i sprawach "technicznych".

Edytowane przez thigi
Czas edycji: 2015-01-21 o 19:31
thigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:53   #34
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Ale nie chciałabym uczyć się w rozszerzeniu czegoś, czego nie lubię. Np. na humanie historia. Nie wyobrażam sobie zakuwania chemii i biologii i jeszcze zabawy w rozszerzoną historią. Nie chcę popełnić błędu siostry, wolę czas poświęcić temu, co jest mi potrzebne . I na pewno jest łatwiej w środowisku ludzi, którzy podzielają zainteresowania. Już umówiłam się z dobrą koleżanką, która też idzie na biol-chema, że będziemy się nawzajem wspierać i motywować . Jak na razie zupełnie nie wiem, co zrobię z liceum, trochę się boję, bo zupełnie nie wiem, gdzie pójdę.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 20:14   #35
thigi
Przyczajenie
 
Avatar thigi
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 21
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Z jakiego rejonu jesteś, tj do jakiego miasta planujesz pójść?
thigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 20:26   #36
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Zachodniopomorskie
Dojazdy Mieszko Świnoujście, Kamień
Internat Szczecin (biorę pod uwagę przede wszystkim V i IX, ew. VI)
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 12:46   #37
JeanetteKrk1272
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

A czy ktoś słyszał o internatach we Wrocławiu? Podobno nie jest tam za wesoło bo panuje tam taki straszny rygor...i jakoś ciężko się dogadywać tam z tymi co pilnują. Nie wiem jak to zrobić czy jednak mieszkać w domu czy jednak iść do takiego internetu bo wszystko ma swoje plusy ale też niestety są pewne minusy jak widać.
JeanetteKrk1272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 21:49   #38
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Mam ten sam problem ze Szczecinem :/
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 01:17   #39
ola990103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

JanetteKrk1272 które internaty masz na myśli?
ola990103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 21:35   #40
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Hej!
Też mam podobny dylemat więc ożywiam wątek!
Jestem póki co w 2 gim i niby mam czas (chociaż ja to ciągle myślę, że mam czas a potem...). Wyboru niby specjalnego nie miałam. Czytaj: Liceum w moim mieście. No co tu dużo mówić-niezbyt prestiżowe, zbiera wszystkich którym w okolicy umyśli się liceum, każdy się dostanie. Kilka znajomych mówiło mi że szkoła jak szkoła, rewelacji nie ma, oczywiście znajdą się debile, sporo debili są też totalnie niekompetentne i słabo uczące nauczycielki, ale ogólnie po prostu szkoła. (styl wypowiedzi tragiczny, ale ja już dziś nie myślę). O moim obecnym gimnazjum też tak mówili. Jeśli ma być tak jak tu-dziękuje mam was gdzieś idę tyrać do zawodówki. Tyle w temacie. Chcę z tej beznadziejnej placówki zwyczajnie uciec.
Wymarzyłam sobie medycynę, konkretnie chirurgię, dobrze się czuje w biologii i chemii i jeśli dostanę się na studia nie będę się zastanawiać. Ale po byle jakiej szkole raczej się nie dostane.
Coraz częściej myślę nad wyjazdem do Rzeszowa. Mam ok. 50 km. O dojazdach nie ma mowy, szkoda czasu zwłaszcza, że autobusy specjalnie dla mnie o odpowiednich porach jeździć nie będą. W Rzeszowie na pewno znajdę lepsze liceum o profilu bio-chem niż ta nasza buda. Mama też coś o tym wspominała.
Uczę się dobrze, zawsze miałam świadectwo z paskiem, chociaż jeśli otaczają Cię delikatnie przygłupi ludzie ciężko się czegoś nauczyć.

Zaznaczę, że jestem osobą która ceni sobie prywatność i spokój. Ja wyjeżdżam do szkoły nie do klubu. Nie potrzeba mi luksusu, ale wolałabym jednak czysty pokój z dostępem do łazienki (nie musi być moja własna, ale stanie w kolejce 20 min to już przesada). No i tak jak teraz myślę to chcę mieć swój pokój. On może mieć 5m kwadr., ale żeby był to mój kąt, moja prywatność, moje drzwi które mogę zamknąć i w spokoju położyć się spać.
O jezu ile ja tego napiszę
Dlatego raczej odrzucam internat. Wiem, że są lepsze i gorsze. Ale chyba jednak wolałabym do tego lepszego trochę dopłacić i mieszkać na stancji. Chcę wyjść z koleżanką - wychodzę, nie chcę - mogę w ciszy odpocząć a nie słuchać pseudo imprezy za ścianą.
Z jedzeniem tragedii by nie było. Może kucharką nie jestem, ale potrafię sobie takie proste i szybkie rzeczy gotować, z resztą lubię wszystkie kasze, ryże, więc nie musiałabym jakoś sobie specjalnie dogadzać. Śniadania i kolacje to już w ogóle prosta sprawa. (Nie rozumiem jak 15-latka może nie umieć zrobić sobie kanapki ) Poza tym, nie wierzę w to, że rodzice nie dawali by mi jakiś pierogów, gołąbków które można zamrozić i już obiad gotowy. Oczywiście powroty na weekendy obowiązkowe Czy ktoś może mi opowiedzieć coś więcej o stancji?
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 20:11   #41
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cytat:
Napisane przez anitka07 Pokaż wiadomość
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów
Zwracam się do Was z pytaniem o internat. Dopiero grudzień ale czas płynie szybko i niedługo przyjdzie pora aby składać podania do szkół średnich. Mieszkam w małej miejscowości ok.100 km od Wrocławia a tam właśnie chciałabym iść do szkoly. Dojazdy nie wchodzą w gre- za daleko. Tylko na weekend bym wracała do domu. Strasznie mnie ciągnie do Wrocławia, chciałabym się stąd wyrwać rozwinąć. I tutaj pojawia sie pytanie o internat. Chciałabym poznać wasze opinie poglądy przeżycia czy wspomnienia bo wydaje mi się że to ważna decyzja do podjęcia- na 3 lata w sumie a nie chciałabym potem czegoś żałować. Dziękuję serdecznie
Mieszkałam w internacie 3 lata i bardzo miło te lata wspominam, co prawda w I klasie miałam niezbyt fajne współlokatorki, ale po roku można było zmienić skład a w całym internacie miłych osób nie brakowało.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 16:24   #42
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Czarna2000
Mieszkanie 2 pokojowe (Ty i koleżanka) wyjdzie sporo drożej, poza tym, wszystkie umowy musieliby podpisywać wasi rodzice, właściciel może nie chcieć osób niepełnoletnich w swoim mieszkaniu bez niczyjej opieki. Pokój w mieszkaniu studenckim? Fajna opcja jeśli...jest się studentem Inny tryb życia, inny tryb nauki, niekoniecznie dopasowany do potrzeb czy wyobrażeń licealisty. Poza tym, ja nie zgodziłabym się mieszkać z 15-16-latkami. Choćby żeby uniknąć sytuacji, w której do współlokatorów wpadają rodzice i podnoszą raban o stojące w lodówce moje piwo, albo "dzieciak" sam odstawi jakiś numer, albo nagle zachoruje, albo tysiąc innych powodów, dla których nie chciałabym mieszkać z osobami niepełnoletnimi.
Poza tym: do łazienki i przy 2 osobach można czekać ponad godzinę jak się pewnych rzeczy nie ustali, po drugie jeśli już gdzieś trafisz na imprezę, to prędzej w mieszkaniu niż w internacie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 18:31   #43
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Czarna2000
Mieszkanie 2 pokojowe (Ty i koleżanka) wyjdzie sporo drożej, poza tym, wszystkie umowy musieliby podpisywać wasi rodzice, właściciel może nie chcieć osób niepełnoletnich w swoim mieszkaniu bez niczyjej opieki. Pokój w mieszkaniu studenckim? Fajna opcja jeśli...jest się studentem Inny tryb życia, inny tryb nauki, niekoniecznie dopasowany do potrzeb czy wyobrażeń licealisty. Poza tym, ja nie zgodziłabym się mieszkać z 15-16-latkami. Choćby żeby uniknąć sytuacji, w której do współlokatorów wpadają rodzice i podnoszą raban o stojące w lodówce moje piwo, albo "dzieciak" sam odstawi jakiś numer, albo nagle zachoruje, albo tysiąc innych powodów, dla których nie chciałabym mieszkać z osobami niepełnoletnimi.
Poza tym: do łazienki i przy 2 osobach można czekać ponad godzinę jak się pewnych rzeczy nie ustali, po drugie jeśli już gdzieś trafisz na imprezę, to prędzej w mieszkaniu niż w internacie.
Myślałam raczej o wynajmowaniu pokoju u jakiejś rodziny. Mieszkanie za studentami raczej mnie nie interesuje - niby kilka lat różnicy, ale to zupełnie co innego! Przecież żaden student nie chciałby mieszkać z taką gówniarą!
Nie wiem co zrobię, jeszcze mam trochę czasu na podjęcie decyzji. Tam gdzie chcę iść nikogo nie znam, więc trochę boje się internatu.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:14   #44
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Moim zdaniem lepsza jest bursa. Masz regulamin, wiesz, co możesz, co "oni" mogą, układ jasny. Poza tym, bursa nie ogranicza wyboru szkoły jak internat i jest mniejsza kontrola Twojego szkolnego życia (przecież nie znają na pamięć 60 różnych planów wychowanków )
Owszem, można trafić na cudowną starszą Panią (naprawdę można), ale zdecydowanie więcej ludzi ze stancji "przy rodzinach" ucieka. W Twoim wieku jest jeszcze spore ryzyko, że jak zamieszkasz przy "porządnej" rodzinie, to rodzina się Tobą "zaopiekuje" (czyt. zapomnij o prywatności).
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 18:36   #45
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
LICEUM Warto wyjeżdżać? Gdzie mieszkać? Internat? Koszty?

Witajcie dziewczyny!
Otóż mam problem z wyborem liceum. Jestem dopiero w drugiej gimnazjum, ale już pasuje się powoli zastanawiać W moim mieście jest liceum, które pozostawia sporo do życzenia. Nie jest to może jakaś tragedia nad tragediami, ale rewelacji zdecydowanie nie ma. A ja póki co mam bardzo dobre wyniki w nauce, zawsze świadectwo z paskiem. Wymarzyłam sobie medycynę, a po byle jakim liceum mam raczej słabe szanse .
Myślę nad którymś z liceów w Rzeszowie. Niestety, mam około 50 km w jedną stronę. Dojazdy to słaby pomysł, kawałek to jest, a autobusy też na zawołanie nie będą jeździć i podwozić mnie pod sam próg.
Dlatego myślę nad zamieszkaniem na miejscu. Tylko internat? Boję się, że nie będę mieć za grosz prywatności, nie dogadam się ze współlokatorkami, będą tragiczne warunki. A stancja? Czy ktoś w ogóle wynajmie pokój jednak 16-letniemu dziecku?
Jakie są koszty mieszkania w innym mieście?
Proszę o pomoc osoby, które mają tę decyzję już za sobą i mogą coś powiedzieć na ten temat.
Może ktoś ma podobny problem.

Edytowane przez Czarna2000
Czas edycji: 2015-03-02 o 18:37
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 22:22   #46
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: LICEUM Warto wyjeżdżać? Gdzie mieszkać? Internat? Koszty?

Ja mam podobny problem, z tym, że ja mam 100 kilometrów, u mnie tragiczne liceum (profil ogólny i wojskowy, o poziomie nauczania nawet nie wspomnę) i mój czas na podjęcie decyzji powoli się kończy . Niedługo jestem umówiona na rozmowę z wychowawczynią, może coś z niej wyniosę i będę mogła coś Ci doradzić, kiedy tylko sama rozwiążę swój problem . Trochę się boję, że w internacie nie będę miała warunków do nauki, a na biolchemie jednak trochę jej jest i celuję w jedną z najlepszych szkół w województwie, ale z drugiej strony, kiedy ma się w klasie samych, wybaczcie, ale nieuków, to ciężko jest samemu zmotywować się do pracy, a poza tym ci słabsi zawsze ciągną w dół lepszych, taka jest prawda... Dopiero był grudzień, już jest marzec, ani się obejrzę, a będzie połowa kwietnia ... masakra.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 22:57   #47
mrlpomoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
liceum z internatem...

jestem w 3 klasie gimnazjum i poszukuje liceum.. nie mieszkam w dużym mieście, więc i szkoły są na nie zbyt wysokim poziomie.. pomyślałam nad liceum z internatem no ale to nie takie proste, przecież wiadomo, że musi być zadbane, czyli w dobrym stanie, bezpieczne dla ciebie ale również twojej własności, możliwa jakaś prywatność, jedzenie żeby nie truło, a czynsz nie wynosił nie wiadomo ile ehhh nw czy dam rade wydostać się ze swojego mini miasta.. ogólnie jestem bardzo dobra z angielskiego i raczej moja droga prowadzi w stronę humana [chociaż mamy takich nauczycieli co przedmiotu wgl nikogo nie nauczą tylko zniechęcą].. ja to raczej taki lingwista z humanem, a jakbym na serio miała wybierać to chyba języki... może są jakieś szkoły z dobrą oferta nauczania w tą stronę.. jak myślę o studiach to filologia albo psychologia ale to w tym momencie, a co ja tam wiem w moim wieku co naprawdę chcę i to najgosze.. mieszkam na pomorzu, więc szkoły w tym rejonie były by najbardziej racjonalne ale jeśli jest jakaś super oferta dalej to proszę o przedstawienie jej, będę wdzięczna.. bardzo proszę o pomoc bo ja poprostu nie wiem co dalej
mrlpomoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 23:10   #48
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: liceum z internatem...

Moim zdaniem, w twoim przypadku, zostań w domu.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 08:50   #49
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: liceum z internatem...

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, w twoim przypadku, zostań w domu.

A to dlaczego skoro chce mieszkać w dużym mieście? Też poszłam do LO z internatem, bo gdyby nie to byłabym skazana na szkołę średnią w powiatowym mieście. To, że poszłam do szkoły z internatem w Warszawie uważam za jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu. Autorka ma rację z tym, że chce poszukać sobie takiej szkoły. Na pewno daje jej dużo większe możliwości rozwoju. Niestety w tym rejonie nie znam żadnej szkoły.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 13:02   #50
mrlpomoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: liceum z internatem...

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
A to dlaczego skoro chce mieszkać w dużym mieście? Też poszłam do LO z internatem, bo gdyby nie to byłabym skazana na szkołę średnią w powiatowym mieście. To, że poszłam do szkoły z internatem w Warszawie uważam za jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu. Autorka ma rację z tym, że chce poszukać sobie takiej szkoły. Na pewno daje jej dużo większe możliwości rozwoju. Niestety w tym rejonie nie znam żadnej szkoły.
Możesz mi trochę bardziej opowiedzieć jak to jest żyć w liceum z internatem? Przynajmniej w twoim.. Tak wgl jak daleko jest twój rodzinny dom od Warszawy? Bardzo blisko mieszkasz czy jednak trochę drogi masz do domu?
mrlpomoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:14   #51
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Wszystko zależy od tego, co się rozumie przez nietrujące jedzenie i jakąś prywatność. Co do bezpieczeństwa rzeczy, to zależy głównie od samych właścicieli. Jak się zamyka pokój za tyłkiem wychodząc, to problemu nie ma.
Niebieskooka arystokratka byłaś w internacie czy w bursie? W Warszawie znam chyba za dwa licea z internatem.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 16:26   #52
anitka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cześć Wam
Całkiem zapomniałam o tym temacie, który sama przecież założyłam w sierpniu ubiegłego roku. Nie poszłam do internatu. Zdecydowałam się na pozostanie w rodzinnym mieście . Może to liceum, do którego chodzę, nie jest najwyżej w rankingach, ale bardzo się cieszę z mojej decyzji. Po pierwsze- do szkoły mam 15 minut spacerku. Nie muszę się martwić dojazdem, wracam do domu kiedy chcę. Pieniądze, które moi rodzice wydaliby na internat, przeznaczam na korki z przedmiotów maturalnych. Wydaje mi się, że taki biznes bardziej się opłaca Myślę, że w "zwykłej" szkole też jestem w stanie przygotować się do egzaminów. Chyba rzeczywiście internat nie był takim dobrym pomysłem. Jestem osobą, która ceni sobie poczucie wolności , ponad to do nauki potrzebuję ciszy i skupienia , co nie zawsze byłoby możliwe w internacie . Rok temu byłam bardzo napalona , aby wyjechać do Wrocławia do szkoły , ale na szczęście mi przeszło Do gimnazjalistów: Zastanówcie się tysiąc razy przed podjęciem decyzji o wyprowadzce
anitka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 18:16   #53
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Myślę, że wszystko zależy od danej osoby. Prawda jest taka, że gdy trzeba to człowiek jest w stanie się przyzwyczaić do wszystkiego. Ja sama mieszkałam w bursie. Chciałam iść do dobrego liceum, więc przeniosłam się do Wrocławia i była to najlepsza decyzja w moim życiuDo szkoły miałam jakieś 3 minuty, więc fajnie mi się trafiło. Warunki były w porządku, ja mieszkałam w dwójce, najwięcej to chyba czwórki. Ogólnie dużo zależy od tego z kim mieszkasz, ale jeśli coś było nie tak, to nie było problemu z przeprowadzeniem się do kogoś innego, a w maturalnej nawet można było sobie jedynkę załatwić. Jedzenie akurat u mnie było takie sobie, ale to też zależy gdzie się mieszka bo np. moje koleżanki mieszkały w innym internacie, gdzie jedzenie było super. Zanim tam trafiłam to miałam duże wątpliwości, bo nie chciałam się rozstawac z rodzicami, znajomymi itp. na początku było ciężko się przyzwyczaić, ale po 4 latach mogę powiedzieć, że to doświadczenie miało same plusy i to zarówno jeśli chodzi o poznanych ludzi, naukę jak i takie ogólne życiowe ogarnięcie
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 19:42   #54
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Już teraz boję się, że będę żałować podjętej decyzji . Każdy z moich znajomych ma inne zdanie co do swojej dalszej nauki, a ja jestem gdzieś pośrodku. Do większego miasta chyba ciągnie mnie tak bardzo, jak się tego obawiam . Nie chodzi mi o samo mieszkanie poza domem, tego się nie boję, nowych znajomych, czy szkoły też nie, lubię zmiany. Chodzi mi o te warunki. I w bursowym żywieniu główną rolę odgrywa mięso, a teraz ograniczam je tylko do 1 razu w tygodniu i nie wiem, czy uda mi się przestawić . Wybrałam już sobie szkołę, ale nie ma w jej pobliżu ani bursy, ani żadnego internatu, więc chyba będę musiała zrezygnować, bo mieszkanie poza domem i długie dojazdy nie wchodzi w grę.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:03   #55
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cytat:
Napisane przez Beataa_De Pokaż wiadomość
Już teraz boję się, że będę żałować podjętej decyzji . Każdy z moich znajomych ma inne zdanie co do swojej dalszej nauki, a ja jestem gdzieś pośrodku. Do większego miasta chyba ciągnie mnie tak bardzo, jak się tego obawiam . Nie chodzi mi o samo mieszkanie poza domem, tego się nie boję, nowych znajomych, czy szkoły też nie, lubię zmiany. Chodzi mi o te warunki. I w bursowym żywieniu główną rolę odgrywa mięso, a teraz ograniczam je tylko do 1 razu w tygodniu i nie wiem, czy uda mi się przestawić . Wybrałam już sobie szkołę, ale nie ma w jej pobliżu ani bursy, ani żadnego internatu, więc chyba będę musiała zrezygnować, bo mieszkanie poza domem i długie dojazdy nie wchodzi w grę.
Zależy czy będziesz musiała wykupić wszystkie posiłki. U mnie nie trzeba było. Brałam tylko śniadania, a na obiady chodziłam do szkoły, bo były znacznie lepsze. Co do dojazdów to jak się nie trzeba przesiadać to nie jest tak źle U mnie dało się uczyć, a jeśli będą jakieś problemy to możesz pogadać z tymi osobami, które przeszkadzają a jeśli to nie pomoże to pogadać z wychowawcą.
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:48   #56
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Zależy, co rozumieć przez długie dojazdy. Pół godziny w dużym mieście to całkiem dobry czas, ludzie miejscowi potrafią ponad godzinę w jedną stronę jechać. Można się do tego przyzwyczaić.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:26   #57
Hugo82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Jeśli o mnie chodzi to ja bym nie chciała mieszkać w internacie bo akurat tutaj wiem jaka jestem i większość czasu bym nie przeznaczała na naukę tylko wolałaabym rozmawiać z moimi przyjaciółkami czy też nawet z moimi koleżankami. Jakoś ja wolałam spokojnie pomieszkać w domu rodzinnych a później na studia jakaś stancja
Hugo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:09   #58
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cytat:
Napisane przez Hugo82 Pokaż wiadomość
Jeśli o mnie chodzi to ja bym nie chciała mieszkać w internacie bo akurat tutaj wiem jaka jestem i większość czasu bym nie przeznaczała na naukę tylko wolałaabym rozmawiać z moimi przyjaciółkami czy też nawet z moimi koleżankami. Jakoś ja wolałam spokojnie pomieszkać w domu rodzinnych a później na studia jakaś stancja
W moim przypadku nie jest to kwestia "w domu albo w internacie", tylko "dobra szkoła, słaba szkoła", "dojazdy do nie najlepszej szkoły, internat i dobra szkoła" .
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 18:48   #59
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Poczytaj opinie o tej lepszej szkole, skąd biorą się dobre wyniki, jaka jest atmosfera. Jeśli wszystko wygląda ok, ja bym poszła do lepszej szkoły.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 19:46   #60
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Co sądzicie o mieszkaniu w internacie?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Poczytaj opinie o tej lepszej szkole, skąd biorą się dobre wyniki, jaka jest atmosfera. Jeśli wszystko wygląda ok, ja bym poszła do lepszej szkoły.
Cały czas czytam opinie i rozmawiam ze starszymi znajomymi, którzy chodzą do szkół, które mnie interesują . Pozostaje tylko kwestia warunków w internacie, ale na szczęście jeszcze mam chwilę na zastanawianie się, niedługo drzwi otwarte, mam nadzieję, że to mi trochę wszystko rozjaśni.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-26 21:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.