Jaki trening stosowac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-29, 14:39   #1
foczildka
Raczkowanie
 
Avatar foczildka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: torun
Wiadomości: 64
GG do foczildka
Question

Jaki trening stosowac?


Drogie wizazanki

Zakladam ten watek bo mam do Was wielkie zapytanie i potrzebuje Waszej rady
Wiem ,ze to moze nieladnie tak naduzywac Wasza wiedze i czas, ale mam nadzieje ze chetnie mi podpowiecie co dla mnie bedzie najlepsze.
A mianowicie zapisalam sie dwa dni temu do fitness clubu (dodam ze od kilku tygodni zmienilam swoje nawyki zywieniowe na rozsadniejsze i zdrowsze). Zapisalam sie do clubu bo zalezy mi aby schudnac (ok 5-7 kilo), ale rowniez dla dobrego samopoczucia bo kiedys chodzilam na fitness i mialam swietny nastroj a potem zycie sie pokomplikowalo...
Moj problem polega na tym ze nie wiem na co sie zdecydowac w tym fitness clubie.Maja bardzo szeroka oferte z ktorej moge karzystac bez ograniczen. A wiec jest basen,typowa silownia ze sprzetami kardio(rower,bierznia,ste pper,cos w rodzaju orbitreka tylko rece nie pracuja,wioselka i cos na czym sie 'pedaluje' rekoma co by klatke cwiczyc).no do tego podstawowe maszynki na poszczegolne miesnie...i maty do rozciagania.aha maja tez kolyski na brzuszek i te takie fajne duze pilki dmuchane...
No i w ofercie sa jeszcze zajecia grupowe:zwykly aerobic, step, yoga, funkycostam, zajecia na brzuch,uda,posladki, i zajecia na sam brzuch, i aquaerobic.

No i ja teraz mam dylemat.Nie wiem co wybrac,czy skusic sie na sama silownie(bo przeciez chce schudnac.Najbardziej zalezy mi na pozbyciu sie tlustego brzucha i boczkow.Kiedys juz wspominalam w jakims watku ze mam w miare szczupla pupe,uda i gore tylko brzuch okropny...robie A6w ale i tak powinnam zadbac o zrzucenie tluszczu zeby byly efekty.Kupilam tez dzis hulahop i bede krecic,do tego dodaje ugniatanie boczkow).
A moze wymieszac i robic wszystko naraz czyli basen, aerobic i silownie?????

Pewnie mi doradzicie zebym kierowala sie swoimi upodobaniami.a moj problem taki ze uwielbiam wszystko:basen-moge plywac sporo i nie czuje zmeczenia,bo kilka lat temu jako ratowniczka sie zahartowalam.Z zajec uwielbiam step, nie probowalam aquaerobiku,a yoga mi sie nie spodoba bo lubie energiczne zajecia..Lubie tez wiekszosc maszyn kardio na silce oprocz biezni(chyba ze po niej maszeruje a nie biegne).

No wiec tu moja prosba do Was, abyscie mi poradzily co robic aby schudnac z brzuszyska.Pisalyscie wiele razy o aerobach. I ja mam tu moje pytanie: czy cwiczenie na biezni,rowerku i stepperze to tez aeroby,bo ja sie nie znam


Dorzuce jeszcze moje numerki co moze Wam ulatwi ocene mojego stanu:
wzrost 172
waga 63 (bo juz schudlam ze 3 kilo)
talia 78
brzuch w najgrubszym miejscu 93
biodra 95
biust 91

Jak widzicie biodra mam prawie wezsze od brzucha pod pepkiem i okropnie to wyglada...

aha a do clubu planuje chodzic 3-4 razy w tygodniu...

Bede bardzo wdzieczna za wszzelkie Wasze porady o podpowiedzi...

Pytam Was bo w klubie do ktorego chodze zeby trenowac z instruktorem trzeba slono placic, a do tego mysle ze Wy mozecie mi lepiej poradzic bazujac na wlasnym doswiadczeniu
foczildka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:15   #2
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Jaki trening stosowac?

"No wiec tu moja prosba do Was, abyscie mi poradzily co robic aby schudnac z brzuszyska.Pisalyscie wiele razy o aerobach. I ja mam tu moje pytanie: czy cwiczenie na biezni,rowerku i stepperze to tez aeroby,bo ja sie nie znam"

Tak, ćwiczenie na bieżni (bieganie, szybkie spacery, truchty), stepper, orbitrek, rowerek, pływanie to wszystko są aeroby. Właśnie ćwicząc je nie krócej niż pół godzinki bedziesz zmuszać tłuszczyk do spalania się.

Na siłowni generalnie można wyrzeźbić sobie fajną sylwetkę, wiec jeśli masz tylko kilka kg do zrzucenia to mozesz się śmiało zapisywać. Nie zapominaj jednak, by ćwiczyć wszystkie partie ciała i uważać na to co jesz w dalszym ciągu. Wtedy efekty bedą napewno

Warto jednak wypróbować inne zajęcia, np. aquaaerobik skoro na nim nie byłaś - a nóż spodoba Ci się bardziej

A co do brzuszka - tu bardzo ważna jest dietka, ćwiczeniami go wyrzeźbisz, ale będzie ładnie zarysowany dopiero jak pozbedziesz się "kołderki" z tłuszczyku na nim.

Jeśli napisałam coś zbyt ogólnie, to poszperaj na tym forum - to naprawde skarbnica wiedzy lub pytaj dalej z pewnością jeszcze tu zajrze
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.