czy to mozliwe, że na wiosnę..? wysyp trądziku, nowy krem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-16, 13:42   #1
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671

czy to mozliwe, że na wiosnę..? wysyp trądziku, nowy krem


Mama się ze mnie śmieje, że zakwitam, a na razie na twarzy pojawiły sie pączki...
Nigdy nie miałam jakichś specjalnych problemów ze skórą, raz na miesiąc wyskakiwały jakies niespodzianki. Od dwóch tygodni mam na twarzy prawdziwy wysyp! Na czole małe krostki, na brodzie prawie codziennie wyskakuje mi coś nowego. Zbiegło sie to z zakupem nowego kremu: Garnier, krem ochronny z łopianem, niestety, skład był na opakowaniu tekturowym, które wywaliłam :/ Na razie go odstawiłam, smaruje się kremem aloesowym, ale nic się nie zmienia. Myslicie, że to może po zimie mnie tak wysypało? Wyglądam jak potwór
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 15:14   #2
AguSsSia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 321
GG do AguSsSia
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Jula dobrze zrobiłaś odstawiając ten krem.A ile już go nie uzywasz?Ja aby pozbyć się jakich kolwiek niespodzianek i wysypu(który na szczęście występował dosyć rzadko) zaczęłam uzywać mydła siarkowego.Pomogło,buzie mam czyściutką.Spróbuj,mydełk o nie jest drogie a dostępne w wiekszości sklepów kosmetycznych.Mydełko ma jedną wade-troszeczke wysusza skóre.Dlatego nie nałeży zapomnieć o nawilżaniu jakimś dobrym kremikiem.
AguSsSia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 15:29   #3
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

ja ostatnio tez mialam wysyp,niestety niewiadomego pochodzenia,bo zadnych kosmetykow nie zmienialam.do mycia buzi kupilam Boniderm (popytaj w sklepach zielarskich), a ciocia kupila mi nalewke propolisowa (uwzaj,bo mozesz byc uczulona na propolis). powiem Ci,ze jestem jak nigdy zadowolona z mojej twarzy i nawet przestalam sie malowac aha,slonce przygrzewa,wiec na buzke daj jakis bloker,zeby po tych syfkach nie zostaly przebarwienia.
Pozdrawiam
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 15:45   #4
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Cytat:
Napisane przez pulpet
(...) a ciocia kupila mi nalewke propolisowa (...)
a gdzie taka nalewke mozna kupic?
Myslalam, ze to moja cere taka dziwna a tu prosze
ja na razie ograniczylam kosmetyki, ale zadnego nowego nie testowalam ostatnio, nawet czekolady nie jem i tez mnie wysypalo, ale czy tak wiosna dziala? hm...
aha, ja zaczelam przemywac buzie rumiankiem raz na dwa dni bo jakby delikatnie podrazniona tez byla i myje mydlem siarkowym, ale duzej poprawy nie widze :/

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 18:15   #5
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Ja moge Ci poradzic taki niebieski plyn do mycia buzi Garniera z serii Czysta skora, ma fajna pompke, jest antybakteryjny. Uzywam go i jest bez zarzutu. Dobra jest tez pianka Clean&Clear, wysusza letko i tez jest antybakteryjna. Dobrze zebys oprocz wysuszania nie zapomniala o jakies maseczce nawilzajacej raz w tygodniu. Na noc daj buzi odpoczac a miejscowo zastosuj zel punktowy. Polecam rowniez taki maly zelik firmy Garnier, niebieski z tej samej serii co zel do mycia buzi. Jest bezbarwny wiec mozesh go tez uzywac na dzien. Jak chodzi o kremik to pelno jest teraz preparacikow ktore redukuja ilosc wypryskow. Dobry jest Garniera seria Czysta Skora, jest matujacy, pomaga zwalczyc krostki ale wysusza, dobry jest kremik Nivea z tej fioletowej serii taki podwojnie dzialajacy. Zycze powodzenia, 3maj sie
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 18:29   #6
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

(...) a ciocia kupila mi nalewke propolisowa (...)

nalewka zostala kupiona od takiego pana,co sprzedaje miod ja mysle,ze mozesz zapytac w jakims sklepie zielarskim,ewentualnie w aptece.jam mam 10% nalewke,nie wiem,jakie sa jeszcze dostepne.
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 19:51   #7
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

jeśli to sa wypryski to polecam acnofan, jest łagony dla twarzy, nie wysusza za mocno, ale dziala, pozdrawiam !
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-16, 23:49   #8
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Po tym niebieskim zelu do mycia twarzy Garniera to tez mialam wysyp, jedyny efekt to wysuszona skora :/. Mam tez krem z Garniera taki w tubce, niebieski, do skory mieszanej, ale mam wrazenie, ze robi mi maske na buzi...
Pewnie jutro jak sie obudze, bede miec kolejnego uroczego "pączka" na twarzy, ugh!
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 12:09   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Jula, wiesz tak naprawdę sporo dziewczyn po zimie obserwuje takie pogorszenie cery - bo zimą skóra się często rozregulowywuje przez kaloryfery, mogą zatkac się pory i pojawić zaskórniki bo ja osobiście zimą nakładam na skórę bardzo dużo warstw - serum, krem, bloker (wiadomo, naczynka trzeba chronić!). Zimą też rzadziej robię peeling żeby nie wyjaławiać skóry za bardzo. Skóra ma prawo się zanieczyścić. Możesz pójść do dobrej kosmetyczki na jakieś zabiegi oczyszczające (jestem przeciwniczką tradycyjnego wyciskania, ale czasem nie ma innego wyjścia, mikrodermabrazja czy inne ultradźwięki mogą nie dać dobrego efektu). Sprawdź koniecznie sklad tego kremu, o którym piszesz, może to on jest winny? Grudki i krostki same nie znikną, robimy to samo co zwykle - peeling + glinka (przy zaognionych krostkach peeling ino enzymatyczny), moze jakiś deliaktny kwas (Effaclar?) i obowiązkowo filtr na twarz, możesz sięgnąć po sprawdzonego grudkobójcę - Brevoxyl (wysusza, więc zaopatrz się w duży filtr).
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 14:42   #10
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Cytat:
Napisane przez Jula
Po tym niebieskim zelu do mycia twarzy Garniera to tez mialam wysyp, jedyny efekt to wysuszona skora :/...
u mnie efekt kiedy kupilam go za pierwszym razem byl w miare ok (skora czysta ale wysuszona). ostatnio chcialam znowu zaczac go uzywac i zaczely mi sie takie male krostki robic nie mowiac juz o suchosci skory...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 15:51   #11
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Czesc! U mnie podobna sytuacja straszny wysyp ale nie ropnych wykwitow tylko takie grudki, zaskorniki itp. Podejrzewam ze to przez nowy podklad maybelline ever fresh, i tu moja pytanko czy ktos zauwazyl po stosowaniu jego jakies zmiany na skorze??? Co ja mam z nimi zrobic?? Aha i teraz martwi mnie sprawa pielegnacji mojej buzki. Nos, broda mam zapchane, wagry zaskorniki i te sprawy. Tam najczesciej swieci mi sie buzka. Jednakze na poliakch innych czesciach twarzy skora jest sciagnieta, sucha. Wiem ze jest to typ mieszany, ale kiedy posmaruje twarz kremem dla cery mieszanej to bardzo mnie sciaga na polikach, a jak bardziej natluszczajacym to nos mi sie zapycha i swieci. Co w takiej sytuacji powinnam robic??? Jakich kosmetykow uzywac? Jak oczyszczac cere?? Prosze bardzo bardzo o odpowiedzi. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 23:57   #12
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: czy to mozliwe, że na wiosnę...?

Cytat:
Napisane przez maja_s
Czesc! U mnie podobna sytuacja straszny wysyp ale nie ropnych wykwitow tylko takie grudki, zaskorniki itp. Podejrzewam ze to przez nowy podklad maybelline ever fresh, i tu moja pytanko czy ktos zauwazyl po stosowaniu jego jakies zmiany na skorze??? Co ja mam z nimi zrobic?? Aha i teraz martwi mnie sprawa pielegnacji mojej buzki. Nos, broda mam zapchane, wagry zaskorniki i te sprawy. Tam najczesciej swieci mi sie buzka. Jednakze na poliakch innych czesciach twarzy skora jest sciagnieta, sucha. Wiem ze jest to typ mieszany, ale kiedy posmaruje twarz kremem dla cery mieszanej to bardzo mnie sciaga na polikach, a jak bardziej natluszczajacym to nos mi sie zapycha i swieci. Co w takiej sytuacji powinnam robic??? Jakich kosmetykow uzywac? Jak oczyszczac cere?? Prosze bardzo bardzo o odpowiedzi. Pozdrawiam papa
maja_s - do mieszanej najlepiej dwa kremy - jeden matujacy na strefe T, drugi - intensywnie nawilzajacy na policzki
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.