Jak określić porowatość włosów? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 21:27   #601
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok 1-1,5 h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, raczej nie ma z tym trudności, może końcówki trudniej ale ogólnie szybko się zamaczają.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje nieruchomo tak jak je rzuciłam.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Moje włosy najlepiej wyglądają mokre, lub następnego dnia. Tego samego dnia po myciu są za bardzo puszyste w złym znaczeniu sianowate, odstające, nieujarzmione i wyglądają jak popalone i w ogóle niezadbane.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, błyszczą się.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są bardzo podatne, dzięki kręceniu ich np. na palec mam fajne loki, fale.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają jej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Po rozpuszczeniu uwielbiam je szczególnie po koczku, są kręcone i fajne.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są suche, czuć to i słychać.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie suszę, zawsze wolałam aby wyschły same. Suszarka jest na wypadek wyjazdu. Prostownicę odstawiłam ok miesiąc temu. Nie farbuję od lipca zeszłego roku. Połowę włosów mam swoich nowych i zdrowych, połowę zniszczonych rozjaśnianiem i prostowaniem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam z tym problemów. Jeśli zmywam oleje to Babydream, Green Pharmacy albo szampon Cece świetnie się sprawdził.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie przypominam sobie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od zeszłego roku kiedy zaprzestałam farbowania..

Bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów. Z testu kilku włosów rzuconych na wodę wyszło mi że włosy nie zanurzyły się w ogóle, czyli niska porowatość, ale z opisów mam chyba raczej wysoką, dlatego trudno mi ją określić. Tak jak pisałam połowę włosów mam zdrową, a połowę którą sukcesywnie podcinam zniszczoną.


__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście

Edytowane przez kleo_4
Czas edycji: 2013-08-03 o 11:25
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:06   #602
Tuulihaukka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja też poproszę ładnie o pomoc , bo jestem na granicy włosowej rozpaczy...

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Do 2 godzin.
Najpierw wysychają końce, ale nie wszystkie naraz. Niektóre niemal po zdjęciu ręcznika są suche, innym zajmuje to znacznie więcej czasu.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio. Kiedy polewam wodą końcówki włosów wydaje mi się, że muszę zużyć sporo wody.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Dość dobrze wyglądają po umyciu, wyschnięciu i rozczesaniu. Myję włosy wieczorem , co drugi dzień, zatem już rano wyglądają kiepsko i dopiero na drugi dzień, przed samym myciem prezentują się najlepiej, ale dopiero ok 10 cm od głowy (kucyk), bo przy samej głowie mam smętny, tłusty przyklap.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tylko trochę, szału nie ma.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Podatne. Po warkoczu mam falki, zresztą falują nawet po byle jakim koku.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą. Zresztą cały czas mam smętny przyklap. Brakuje im objętości u nasady, na końcach puszą się jak dzikie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Ochhh, czuję ogromną ulgę. Rozpuszczając wysoki kucyk czy kok niemal czuję ból. Dlatego noszę głównie rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Trochę się błyszczą.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Siano. Wyczuwam tarcie, włosy są szorstkie, nieprzyjemne w dotyku. Dotyczy to 3 do 7-8 –centymetrowych końcówek.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, ani nie rozjaśniam. Nie prostuję, zresztą nie poddaję włosów zabiegom stylizującym, a więc nie używam lakieru, pianki, jedwabiu czy czegokolwiek do stylizacji fryzur. Nie suszę włosów, tylko grzywkę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Czasami występuje taki problem, gdy włosy u nasady i grzywka są mocno przetłuszczone. Ostatnio myję szamponem Familijnym, ale przeważnie udaje mi się nim domyć kudły. Moje włosy wyglądają na mocno niedomyte po większości szaponów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy obciążają niektóre szampony na przykład szampony z Pantene (mam bardzo złe wspomnienia po serii Aqua light, obciążał również Naturefusion), szampon Dove (regenerujący chyba), szampon L`Oreal Professionnel z olejkiem z orzechów makadamia (końcówki świetne, ale głowa wyglądała jak nie myta przez miesiąc) i szampon Eva Czarna Rzepa.
Natomiast wysuszająco działa mycie szamponem Farmony Skrzyp Polny, szamponem Miraculum Mariage Jajeczyn (nawilżający, sic!), osławionym szamponem Diploma (także nawilżającym) i trochę szamponem Familijnym.
Nawilżyć moich włosów nie dały rady malutkie odżywki z Gliss Kura i ich tańsze odpowiedniki z Isany, odżywki z Farmony (Szkrzy polny, Żeń szeń) i Radicala (do włosów suchych i zniszczonych). Kiepsko wypadła też maska WAX do włosów blond, maska Gloria, oraz domowa maseczka z żółtka i olejku rycynowego.
Co do olei końce wyglądały tragicznie po olejku SESA więc poddałam się po dwóch aplikacjach.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Hmmm… powiedzmy od 3 miesięcy, ponieważ tyle czasu stosuję odżywkę Joico Moisture recovery, jednak ostatnio przestałam zauważać jakiekolwiek efekty.
Tuulihaukka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 00:47   #603
mandalf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Moje włosy naturalnie schną ok. godziny (jestem ciepłolubna więc prawie zawsze przebywam w temp.>25' )
2. dość trudno jest je zmoczyć w całości
3. Jeżeli przerzucę sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie dopóki go moje łapki nie zbiorą do porządku
4. Moje włosy wyglądają najlepiej kilka godzin po umyciu.
5. Delikatnie błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości.
8. Po rozpuszczeniu z ciasnego upięcia, owszem, czuję ulgę, natomiast przy większej aktywności rozpuszczone mi przeszkadzają i wolę mieć je luźno związane/ w warkoczu. Aczkolwiek jak wychodzę do ludźi to wolę w rozpuszczonych.
9. przeglądając się w lustrze w łazience widzę, że błyszczą.
10. Końcówki kojarzą mi się w dotyku z satyną.
11. Nie farbuję, nie prostuję, suszę bardzo rzadko.
12. Generalnie nie mam problemów z domyciem włosów, nie sprawdzał się u mnie tylko balsam babydream fur mama stosowany przez dłuższy czas ale inne kosmetyki (nawet np. szampon babydream) domywają włosy bez problemu.
13. Poza ww. balsamem: płyn facelle bardzo plątał, krem do rąk be beauty z masłem shea i olejem kokosowym puszył mi włosy (mimo że kurację BingoSPA masło shea i 5 alg baaaaardzo lubię) natomiast inne kosmetyki sprawdzają się w miarę w porządku: na plus lub są obojętne
14. Włosy pielęgnuję intensywniej od 1,5 roku chociaż nadal nie do końca potrafię czytać składy, nie znam się na równowadze emolientowo-humektantowo-proteinowej i nadal wciąż poznaję dopiero swoje włosy
z góry dziękuję za porady, będę bardzo wdzięczna
i tak jeszcze dodam, że to mój pierwszy post na forum, mimo, że podczytuję je od dłuższego czasu, to jednak możliwość dowiedzenia się czegoś o porowatości moich włosów mnie skłoniła do rejestracji na forum
mandalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 13:24   #604
monis001
Raczkowanie
 
Avatar monis001
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 56
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Czy mozna jeszcze prosic o pomoc? Bardzo mi zalezy bo konkretnie wzielam sie za swoje wlosy a czytajac o pielegnacji kompletnie nie umiem sie wyznac na porowatosci ...
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Jakies 5-6 godzin potrzeba do calkowitego wyschniecia.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, woda szybko w nie 'wchodzi'
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Jeżeli warkocz jest caly dzien, lub zrobie go na morkych wlosach fale dosc dlugo sie utrzymuja. Jesli warkocz zrobiony jest powiedzmy na 2-3 godziny- sa pofalowane na krotko.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wole chodzic w rozpuszczonych wlosach, rozpuszczajac kucyk czuje ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
W ogóle moje włosy są z tych mocno błyszczących.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są bardzo miękkie, dotykając ich mam takie samo odczucie jakbym hmm dotykala miekkiej tkaniny, nie wiem czy dobrze to wyjasnilam. ale mysle ze to z racji tego ze niedawno koncowki byly podciete.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuje, nie prostuje, nie susze włosów od roku. (tzn oczywiscie suszenie czy lokowka/prostownica na jakies specjalne okazje)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ogólnie moje włosy się nie puszą. Niestety mocno zniszczylam je kosmetykami z silikonami, po czasie zrobily sie naprawde obciazone i brzydko wygladaly. Totalną masakre mialam po szamponach-odzywkach Fructis- regeneracyjnych jak i tych do wlosow farbowanych, okropnie tez wplynely kosmetyki odbudowujace z Pantene. Wzglednie dobrze mimo sls dzialal Dove. Moje wlosy sa przetluszczajace sie, wiec generalnie wszystkie "cięższe' kosmetyki na nie zle wplywaja.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ok. rok temu przestalam farbowac wlosy, pol roku temu uzywac prostownic/lokowek/suszarek, ok. miesiac temu podcielam wszystkie wlosy z resztakmi farbowania i staram sie je teraz intensywnie pielęgnowac. To znaczy dopiero ucze sie co dla moich wlosow jest najlepsze.

Edytowane przez monis001
Czas edycji: 2013-08-02 o 13:27
monis001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 18:50   #605
ivonneb
Przyczajenie
 
Avatar ivonneb
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

I ja proszę o ocenę moich kłaczków

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Kiedy nie nakładam na nie po myciu odżywki ani innego specyfiku końcówki i grzywka schną bardzo szybko, potrafią wyschnąć w 15 minut natomiast włosy przy nasadzie do ok. 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, nie sprawia mi to trudności
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spłynie szybko na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myślę, że kilka godzin po umyciu, tak ok. 3h, kiedy już zupełnie wyschną, przed samym umyciem, są poplątane, skołtunione itd.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Ciężko stwierdzić bo i bez zaplecienia się kręcą ;p ale ogólnie kiedy poddaję je różnym zabiegom czy to u fryzjera czy na własną rękę nie chcą współpracować i zbyt długo prezentować się w danej fryzurze i szybko wracają do swego pierwotnego wyglądu, czyli loki loki loki..
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nie czeszę moich loków ze względów oczywistych ale z pewnością nabrałyby objętości, w dzieciństwie kiedy były rozczesywane tak właśnie się działo ;p
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich rozpuszczonych ponieważ stają się bardziej przyklapnięte i nie satysfakcjonuje mnie wtedy ich wygląd, ale jednocześnie czuję ulgę choć nieco boli mnie przeważnie wtedy skóra głowy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są bardzo twarde, niezbyt miłe w dotyku, szorstkie ;/ niedawno fryzjerka dotykając moich włosów pytała czy nie robiłam czasem trwałej bo mam tak zniszczone i suche włosy nie, mam naturalne loki ale niestety w tak złym stanie..
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję włosy od około 2 lat non stop co ok. 1,5 miesiąca. Prostuję raczej rzadko bo całe włosy średnio jakieś 2 razy w miesiącu. Suszę zimą po każdym myciu (co drugi dzień) jednak nie na całej długości tylko u nasady by lepiej się układały, latem staram się by same wysychały, chyba że bardzo się akurat spieszę ale suszarka w lecie przydaje mi się raczej tylko do ułożenia grzywki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, z tym nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Gliss kur anti frizz liquid silk- sprawił, że pasma stały się tępe, sztywne, błyszczące ale bardzo niemiłe w dotyku
Lotion do loków Marc Anthony- włosy szorstkie, niemiłe w dotyku, straciły połysk, jedynie skręt nieco się poprawił
Z tego co dotąd zauważyłam moje włosy lubią się z gęstym jedwabiem Artiste z Natury, oczywiście w odpowiednich ilościach, stają się po nim mięsiste, błyszczące, takie, że aż chce się dotknąć Jedwabna kuracja Marion też dobrze na nie działa (błyszczą są miękkie, jednak lekko się puszą przy dłuższym stosowaniu), najlepiej działa na nie jedwab Biowax.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Myślę, że od około 2 lat (olejowanie itp.) jednak mam wrażenie, że im bardziej o nie dbam tym gorzej wyglądają.. Może nakładanie na nie zbyt wielu preparatów im nie służy..
__________________
olejowanie
Jantar
czekanie na efekty
ivonneb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 09:08   #606
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2013-08-10 o 22:51
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 00:04   #607
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Poproszę

1. Jak długo schną Twoje włosy? mniej więcej półtorej godziny, mam długość do ramion
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli spływają
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? myję włosy co 2-3 dni, najładniejsze są kilka godzin po umyciu aż do drugiego dnia
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? naturalnie moje włosy dość mocno się falują, po rozpleceniu dużo bardziej, zostają takie nawet przez cały dzień
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?jeśli są mocno spięte to ulgę, jeśli maml luźnego koczka nie czuję różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, nawet bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z bardzo miękkim pędzlem do różu końcówki w ogóle nie sa zniszczone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? rozjaśniam o 1-2 tony raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące, nie suszę i nie prostuję prawie w ogóle - raz na kwartał lub rzadziej
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nigdy nie miałam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). moje włosy nie cierpią żadnych olejów, robią się sianowate, bardzo trudno je obciążyć czymkolwiek
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ponad 2 lata bardzo dbam, ostatnio zaczęłam robić jeszcze więcej

a od siebie: włosy mam gęste, nigdy nie są oklapnięte, nasada dość mocno unosi się ku górze. Włosy mam dość mocno pofalowane, nie robią się spiralki ani łamańce, tylko coś w stylu zdjęcia w załączniku/
końcówki i dół włosów są zdrowe i bardzo ładne, problem mam jedynie z górą, która jest bardzo sucha- wygląda to tak, że gdybym ścieła górną warstwę miałabym włosy jak marzenie
włosy niesamowicie dobrze reagują na silikony, robią się gładkie , miękkie i badzie błyszczące.
Ostatnio mocno ograniczyłam kosmetyki (zdarzało mi się nakładać kilka naraz) i teraz na zmianę używam kosmetyków:
włosy myję garnierem avocado&karite (raz w tygodniu) lub szamponem jajecznym barwy z sls dla oczyszczenia (raz w tygodniu) czasami myję samą odżywką : (za fajnie nie będzie, ale moje włosy tylko na to reagują i jakoś wyglądają) odżywka wax dla blondynek, h&s jedwabista miękkość.
Raz w tygodniu maski: henna wax dla blondynek na 4h w czepku i ręczniku, wella moisture, wosk z waxu.
Odżywka b/s: joanna jedwab w spreju, balsam do włosów z apteczki babuni, krem margarita z filtrem uv, radical w spreju na skalp.
Końcówki zabezpieczam olejkiem arganowym (100% naturalny sprowadzany z Maroka) lub jedwabiem (najpierw z green pharmacy, teraz zwykły biosilk, bo po pierwszym włosy wyglądały tak jak zawsze).
Nie suszę, nie prostuję prawie wcale.
Od kilku tygodni biorę skrzyp (nie przełknę herbaty), raz na pół roku robie kurację pokrzywą (2kubki dziennie przez miesiąc), piję drożdże (w samej wodzie), nie trę włosów, odciskam w miękki ręcznik, włosy czeszę tylko na mokro palcami, na noc związuję podeschnięte naturalnie włosy w ślimaczka.
Nie moczę głowy w basenach.jeziorach/morzach etc. , od jakiegoś czasu włosów nie myję na stojąco, robię to pochylona w dół, żeby piana z szamponu tylko ściekała na resztę włosów, przed wyjściem na słońce obowiązkowo nakładam krem z filtrem uv i bawełniany kapelusz.
W ciągu dnia mam lekko podpięte włosy lub rozpuszczone, nie używam spinek metalowych.
Zdrowo się odżywiam, rzuciłam palenie, dużo czasu spędzam na powietrzu, biorę witaminy, uwielbiam pietruszkę.

Podsumowaując: włosy bardzo lubią silikony, nie lubią oleju (prócz dosłownie kropelki arganu na wilgotne włosy), końce i spód jest zdrowy, najbardziej mnie martwi wierzchnia warstwa włosów.

Obszernie się rozpisałam, mam nadzieję, że coś z tego wyniknie
na koniec tylko dodam, że w teście szklankowym włosy wycięte zarówno z dołu jak i z góry nie toną, a po przejechaniu palcem "pod włos" slizgają się, trochę skrzypiąc tylko (ale to ostatnie sprawdzałam na wilgotnych włosach).

EDIT: włosy nie wypadają, kiedyś myłam hegronem i włosy były bez blasku, podobnie jak szamponami bez sls o zbyt prostym składzie. Nie kołtunią się, w ciągu dnia spokojnie mogę je przeczesać palcami i zyskują objętość.

Z góry DZIĘKUJĘ !!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lekkie-fale-Megan-Fox_gallery_image.jpg (34,6 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez 201701261449
Czas edycji: 2013-08-05 o 00:11
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 00:59   #608
manieczka02
Rozeznanie
 
Avatar manieczka02
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 616
Odp: Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!


Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość


Włosy wysokoporowate:




Włosy niskoporowate:


1. caly dzien nie suszone przez cala noc mi nigdy nie wysychaja i sa jakbym niedawno je umyla
2. tak dosyc dlugo je polewam aby byly mokre
3.grzecznie zostaje tam gdzie przezucilam
4.kilka godzin po umyciu
5.nie
6.tak po kilku godzinach mam fale ale one sie zaraz rozprostowuja
7.traca
8.ulge ogromna nie lubie miec 'skrepowanych' wlosow a gumki i scisniete wlosy od dziecinstwa mnie irytowaly i bolaly taki dyskomfort sprawialy
9.nie
10. z sierscia mojego kota maine coona takie sypkie i miekkie
11.czasami susze bo przez noc nie wysychaja same
12.szampony timotei sa za ciezki i wlosy sa po nich ciezkie i nieprzyjemne jakbym ich nie myla nie czuje zadnego odswiezenia a wlosy sa jakby niemyte
13.timotei i wszelkie odzywki i szampon w jednym oraz geste specyfiki
14. od kilku dni

jezeli chodzi o slizganie wlosow to strasznie skrzypia a przejzdzajac palcami od koncowe do nasady sa szorskie i nieprzyjemnie zattrzymuja moje palce a dzwiek jest porownywalny z darciem materialu recznie. takie dokladnie dzwiek wydaja podczas przejazdu palcami po nich

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
dbam o włosy 07.03.13

http://instagram.com/mhm_what_else

Fuck them so called "friends" they are all fake. Now it's time for love, me and future

Edytowane przez manieczka02
Czas edycji: 2013-08-05 o 01:03
manieczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:12   #609
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej tak, jeśli stanę pod prysznicem tak po prostu to woda będzie spływac po włosach, żeby je zmoczyć musze przeczesywac je palcami
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
będzie wracać na swoją stronę, może nie jakoś super szybko, ale wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
chyba nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, jak robie loki to też dobrze się trzymają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wygodniej mi w spiętych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są sianowate niestety, dawno nei podcinałam
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje (Casting), susze suszarką
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Zdarzyło mi się ostatnio przeciążenie włosów odzywkami z silikonami, musiałam sięgnąć po specyfiki ziołowe żeby oczyścić włosy co skończyło się przesuszeniem końcówek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kosmetyki bez silikonów i różne takie naturalne, które wiele dziewczyn polecało kończyło się sianem na głowie za to mycie odżywką przeciążeniem.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Kiedyś pielęgnowałam bardziej, teraz już tak o nie nie dbam, bo mam wrażenie, że nic się nie sprawdza i ograniczam się do szamponu i odżywki, laminowanie od czasu do czasu ;/
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:11   #610
cobrad
Raczkowanie
 
Avatar cobrad
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 102
GG do cobrad
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Czy ja też mogę prosić o pomoc w oznaczeniu porowatości mojej czupryny?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dość długo - nie sprawdzałam z zegarkiem, ale teraz latem jest tak, że swobodnie puszczone do schnięcia po kilku godzinach jeszcze są miejsca wilgotne ( zaraz po umyciu lądują w turbanie dla odsączenia stąd wydłużenie ogólnie czasu zapewne )
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, nie mam z tym problemu, jeżeli nie użyłam żadnych lakierów, a używam raz na pół roku
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pozostaje nieruchomo
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają po umyciu i w ciągu tego dnia, na drugi już gorzej.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie zauważyłam.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, wystarczy zrobić takiego kok z gumki aby końcówki miały falę, po warkoczy też jest.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Po rozczesaniu jakby było ich nieco więcej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie, po prostu poza domem chodzę w rozpuszczonych, a w domu związuję dla wygody. Nie mam więc związanych przez cały dzień.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, po umyciu tak, ale nie jest to jakieś super mocne błyszczenie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z takim pędzelkiem ale dość miękkim.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, suszę suszarką, prostownica już teraz od święta - i tak nie uzyskuję sama efektu, więc nawet nie próbuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zauważam tego, ale jeżeli użyję pianki do układania to czasami muszę myć szamponem dwa razy - same kosmetyki do mycia nie utrudniają domycia.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampon i odżywka Wella Pro Series do suchych i zniszczonych moim zdaniem zrobił siano na mojej głowie i nie dało rady ich rozczesać.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero zaczynam

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
cobrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 14:53   #611
ahoipanowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
końce schną szybciej, ale do pełnego wyschnięcia wszystkich włosów 4,5-5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie moczą się superłatwo, ale większych problemów z tym nie mam
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
dość szybko wraca na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
wydaje mi się, że najlepiej kilka godzin po umyciu, ale zaraz po nim też jest dobrze. przed następnym myciem są już trochę 'klapnięte' i przetłuszczone przy nasadzie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
jeżeli robiłam warkocz z wilgotnych włosów, albo trzymałam go długo (cała noc) to falki się robią, ale dość szybko się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
najlepiej czuję się w rozpuszczonych, ale są już dość długie, więc czasem ze względu na wygodę związuje je. rozpuszczając wysoki kucyk albo koczek czuję ulgę, ale jeśli kucyk był nisko i luźno związany, to nie widzę różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
do połowy długości tak, niżej trochę mniej (ale mam dobrze oświetloną łazienkę )
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są raczej miękkie, ale daleko im do ideału. wydaje mi się, że bardziej szorstkie włosy są zaraz powyżej końcówek, na odcinku jakiś 5cm
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję szamponem koloryzującym 24-mycia, prostuję tylko grzywke, nie suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam z tym problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
po oliwce babydream fur mama wydawało mi się, że przesuszyła mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
jakieś 2 miesiące
ahoipanowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 14:36   #612
julex12
Przyczajenie
 
Avatar julex12
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Siemka, jakbyście mogły ocenić, bo średnio się orientuje

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około 1h-1,5h (grzywka najszybciej)
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaną lub powoli wrócą
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, ale nie na długo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wole rozpusczone, chyba, że lekko spięte klamrą
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są miękkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
wcześniej farbowałam, ale teraz nic z nimi nie robię, staram się bardziej o nie dbać
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam z tym problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
hmmm, szampony do przetłuszczających się włosów mi nie odpowiadają (przetłuszczają bardziej)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
ok 2 miesiące
julex12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 14:40   #613
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok 1-1,5 h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, raczej nie ma z tym trudności, może końcówki trudniej ale ogólnie szybko się zamaczają.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje nieruchomo tak jak je rzuciłam.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Moje włosy najlepiej wyglądają mokre, lub następnego dnia. Tego samego dnia po myciu są za bardzo puszyste w złym znaczeniu sianowate, odstające, nieujarzmione i wyglądają jak popalone i w ogóle niezadbane.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, błyszczą się.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są bardzo podatne, dzięki kręceniu ich np. na palec mam fajne loki, fale.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają jej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Po rozpuszczeniu uwielbiam je szczególnie po koczku, są kręcone i fajne.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są suche, czuć to i słychać.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie suszę, zawsze wolałam aby wyschły same. Suszarka jest na wypadek wyjazdu. Prostownicę odstawiłam ok miesiąc temu. Nie farbuję od lipca zeszłego roku. Połowę włosów mam swoich nowych i zdrowych, połowę zniszczonych rozjaśnianiem i prostowaniem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam z tym problemów. Jeśli zmywam oleje to Babydream, Green Pharmacy albo szampon Cece świetnie się sprawdził.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie przypominam sobie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od zeszłego roku kiedy zaprzestałam farbowania..

Bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów. Z testu kilku włosów rzuconych na wodę wyszło mi że włosy nie zanurzyły się w ogóle, czyli niska porowatość, ale z opisów mam chyba raczej wysoką, dlatego trudno mi ją określić. Tak jak pisałam połowę włosów mam zdrową, a połowę którą sukcesywnie podcinam zniszczoną.


Wysoka porowatość Test szklankowy jest bardzo niemiarodajny.
Cytat:
Napisane przez Tuulihaukka Pokaż wiadomość
Ja też poproszę ładnie o pomoc , bo jestem na granicy włosowej rozpaczy...

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Do 2 godzin.
Najpierw wysychają końce, ale nie wszystkie naraz. Niektóre niemal po zdjęciu ręcznika są suche, innym zajmuje to znacznie więcej czasu.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio. Kiedy polewam wodą końcówki włosów wydaje mi się, że muszę zużyć sporo wody.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Dość dobrze wyglądają po umyciu, wyschnięciu i rozczesaniu. Myję włosy wieczorem , co drugi dzień, zatem już rano wyglądają kiepsko i dopiero na drugi dzień, przed samym myciem prezentują się najlepiej, ale dopiero ok 10 cm od głowy (kucyk), bo przy samej głowie mam smętny, tłusty przyklap.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tylko trochę, szału nie ma.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Podatne. Po warkoczu mam falki, zresztą falują nawet po byle jakim koku.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą. Zresztą cały czas mam smętny przyklap. Brakuje im objętości u nasady, na końcach puszą się jak dzikie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Ochhh, czuję ogromną ulgę. Rozpuszczając wysoki kucyk czy kok niemal czuję ból. Dlatego noszę głównie rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Trochę się błyszczą.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Siano. Wyczuwam tarcie, włosy są szorstkie, nieprzyjemne w dotyku. Dotyczy to 3 do 7-8 –centymetrowych końcówek.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, ani nie rozjaśniam. Nie prostuję, zresztą nie poddaję włosów zabiegom stylizującym, a więc nie używam lakieru, pianki, jedwabiu czy czegokolwiek do stylizacji fryzur. Nie suszę włosów, tylko grzywkę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Czasami występuje taki problem, gdy włosy u nasady i grzywka są mocno przetłuszczone. Ostatnio myję szamponem Familijnym, ale przeważnie udaje mi się nim domyć kudły. Moje włosy wyglądają na mocno niedomyte po większości szaponów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy obciążają niektóre szampony na przykład szampony z Pantene (mam bardzo złe wspomnienia po serii Aqua light, obciążał również Naturefusion), szampon Dove (regenerujący chyba), szampon L`Oreal Professionnel z olejkiem z orzechów makadamia (końcówki świetne, ale głowa wyglądała jak nie myta przez miesiąc) i szampon Eva Czarna Rzepa.
Natomiast wysuszająco działa mycie szamponem Farmony Skrzyp Polny, szamponem Miraculum Mariage Jajeczyn (nawilżający, sic!), osławionym szamponem Diploma (także nawilżającym) i trochę szamponem Familijnym.
Nawilżyć moich włosów nie dały rady malutkie odżywki z Gliss Kura i ich tańsze odpowiedniki z Isany, odżywki z Farmony (Szkrzy polny, Żeń szeń) i Radicala (do włosów suchych i zniszczonych). Kiepsko wypadła też maska WAX do włosów blond, maska Gloria, oraz domowa maseczka z żółtka i olejku rycynowego.
Co do olei końce wyglądały tragicznie po olejku SESA więc poddałam się po dwóch aplikacjach.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Hmmm… powiedzmy od 3 miesięcy, ponieważ tyle czasu stosuję odżywkę Joico Moisture recovery, jednak ostatnio przestałam zauważać jakiekolwiek efekty.
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez mandalf Pokaż wiadomość
1. Moje włosy naturalnie schną ok. godziny (jestem ciepłolubna więc prawie zawsze przebywam w temp.>25' )
2. dość trudno jest je zmoczyć w całości
3. Jeżeli przerzucę sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie dopóki go moje łapki nie zbiorą do porządku
4. Moje włosy wyglądają najlepiej kilka godzin po umyciu.
5. Delikatnie błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości.
8. Po rozpuszczeniu z ciasnego upięcia, owszem, czuję ulgę, natomiast przy większej aktywności rozpuszczone mi przeszkadzają i wolę mieć je luźno związane/ w warkoczu. Aczkolwiek jak wychodzę do ludźi to wolę w rozpuszczonych.
9. przeglądając się w lustrze w łazience widzę, że błyszczą.
10. Końcówki kojarzą mi się w dotyku z satyną.
11. Nie farbuję, nie prostuję, suszę bardzo rzadko.
12. Generalnie nie mam problemów z domyciem włosów, nie sprawdzał się u mnie tylko balsam babydream fur mama stosowany przez dłuższy czas ale inne kosmetyki (nawet np. szampon babydream) domywają włosy bez problemu.
13. Poza ww. balsamem: płyn facelle bardzo plątał, krem do rąk be beauty z masłem shea i olejem kokosowym puszył mi włosy (mimo że kurację BingoSPA masło shea i 5 alg baaaaardzo lubię) natomiast inne kosmetyki sprawdzają się w miarę w porządku: na plus lub są obojętne
14. Włosy pielęgnuję intensywniej od 1,5 roku chociaż nadal nie do końca potrafię czytać składy, nie znam się na równowadze emolientowo-humektantowo-proteinowej i nadal wciąż poznaję dopiero swoje włosy
z góry dziękuję za porady, będę bardzo wdzięczna
i tak jeszcze dodam, że to mój pierwszy post na forum, mimo, że podczytuję je od dłuższego czasu, to jednak możliwość dowiedzenia się czegoś o porowatości moich włosów mnie skłoniła do rejestracji na forum
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez monis001 Pokaż wiadomość
Czy mozna jeszcze prosic o pomoc? Bardzo mi zalezy bo konkretnie wzielam sie za swoje wlosy a czytajac o pielegnacji kompletnie nie umiem sie wyznac na porowatosci ...
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Jakies 5-6 godzin potrzeba do calkowitego wyschniecia.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, woda szybko w nie 'wchodzi'
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Jeżeli warkocz jest caly dzien, lub zrobie go na morkych wlosach fale dosc dlugo sie utrzymuja. Jesli warkocz zrobiony jest powiedzmy na 2-3 godziny- sa pofalowane na krotko.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wole chodzic w rozpuszczonych wlosach, rozpuszczajac kucyk czuje ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
W ogóle moje włosy są z tych mocno błyszczących.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są bardzo miękkie, dotykając ich mam takie samo odczucie jakbym hmm dotykala miekkiej tkaniny, nie wiem czy dobrze to wyjasnilam. ale mysle ze to z racji tego ze niedawno koncowki byly podciete.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuje, nie prostuje, nie susze włosów od roku. (tzn oczywiscie suszenie czy lokowka/prostownica na jakies specjalne okazje)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ogólnie moje włosy się nie puszą. Niestety mocno zniszczylam je kosmetykami z silikonami, po czasie zrobily sie naprawde obciazone i brzydko wygladaly. Totalną masakre mialam po szamponach-odzywkach Fructis- regeneracyjnych jak i tych do wlosow farbowanych, okropnie tez wplynely kosmetyki odbudowujace z Pantene. Wzglednie dobrze mimo sls dzialal Dove. Moje wlosy sa przetluszczajace sie, wiec generalnie wszystkie "cięższe' kosmetyki na nie zle wplywaja.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ok. rok temu przestalam farbowac wlosy, pol roku temu uzywac prostownic/lokowek/suszarek, ok. miesiac temu podcielam wszystkie wlosy z resztakmi farbowania i staram sie je teraz intensywnie pielęgnowac. To znaczy dopiero ucze sie co dla moich wlosow jest najlepsze.
Niska porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 14:53   #614
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez ivonneb Pokaż wiadomość
I ja proszę o ocenę moich kłaczków

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Kiedy nie nakładam na nie po myciu odżywki ani innego specyfiku końcówki i grzywka schną bardzo szybko, potrafią wyschnąć w 15 minut natomiast włosy przy nasadzie do ok. 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, nie sprawia mi to trudności
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spłynie szybko na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myślę, że kilka godzin po umyciu, tak ok. 3h, kiedy już zupełnie wyschną, przed samym umyciem, są poplątane, skołtunione itd.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Ciężko stwierdzić bo i bez zaplecienia się kręcą ;p ale ogólnie kiedy poddaję je różnym zabiegom czy to u fryzjera czy na własną rękę nie chcą współpracować i zbyt długo prezentować się w danej fryzurze i szybko wracają do swego pierwotnego wyglądu, czyli loki loki loki..
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nie czeszę moich loków ze względów oczywistych ale z pewnością nabrałyby objętości, w dzieciństwie kiedy były rozczesywane tak właśnie się działo ;p
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich rozpuszczonych ponieważ stają się bardziej przyklapnięte i nie satysfakcjonuje mnie wtedy ich wygląd, ale jednocześnie czuję ulgę choć nieco boli mnie przeważnie wtedy skóra głowy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są bardzo twarde, niezbyt miłe w dotyku, szorstkie ;/ niedawno fryzjerka dotykając moich włosów pytała czy nie robiłam czasem trwałej bo mam tak zniszczone i suche włosy nie, mam naturalne loki ale niestety w tak złym stanie..
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję włosy od około 2 lat non stop co ok. 1,5 miesiąca. Prostuję raczej rzadko bo całe włosy średnio jakieś 2 razy w miesiącu. Suszę zimą po każdym myciu (co drugi dzień) jednak nie na całej długości tylko u nasady by lepiej się układały, latem staram się by same wysychały, chyba że bardzo się akurat spieszę ale suszarka w lecie przydaje mi się raczej tylko do ułożenia grzywki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, z tym nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Gliss kur anti frizz liquid silk- sprawił, że pasma stały się tępe, sztywne, błyszczące ale bardzo niemiłe w dotyku
Lotion do loków Marc Anthony- włosy szorstkie, niemiłe w dotyku, straciły połysk, jedynie skręt nieco się poprawił
Z tego co dotąd zauważyłam moje włosy lubią się z gęstym jedwabiem Artiste z Natury, oczywiście w odpowiednich ilościach, stają się po nim mięsiste, błyszczące, takie, że aż chce się dotknąć Jedwabna kuracja Marion też dobrze na nie działa (błyszczą są miękkie, jednak lekko się puszą przy dłuższym stosowaniu), najlepiej działa na nie jedwab Biowax.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Myślę, że od około 2 lat (olejowanie itp.) jednak mam wrażenie, że im bardziej o nie dbam tym gorzej wyglądają.. Może nakładanie na nie zbyt wielu preparatów im nie służy..
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Poproszę

1. Jak długo schną Twoje włosy? mniej więcej półtorej godziny, mam długość do ramion
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli spływają
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? myję włosy co 2-3 dni, najładniejsze są kilka godzin po umyciu aż do drugiego dnia
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? naturalnie moje włosy dość mocno się falują, po rozpleceniu dużo bardziej, zostają takie nawet przez cały dzień
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?jeśli są mocno spięte to ulgę, jeśli maml luźnego koczka nie czuję różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, nawet bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z bardzo miękkim pędzlem do różu końcówki w ogóle nie sa zniszczone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? rozjaśniam o 1-2 tony raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące, nie suszę i nie prostuję prawie w ogóle - raz na kwartał lub rzadziej
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nigdy nie miałam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). moje włosy nie cierpią żadnych olejów, robią się sianowate, bardzo trudno je obciążyć czymkolwiek
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ponad 2 lata bardzo dbam, ostatnio zaczęłam robić jeszcze więcej

a od siebie: włosy mam gęste, nigdy nie są oklapnięte, nasada dość mocno unosi się ku górze. Włosy mam dość mocno pofalowane, nie robią się spiralki ani łamańce, tylko coś w stylu zdjęcia w załączniku/
końcówki i dół włosów są zdrowe i bardzo ładne, problem mam jedynie z górą, która jest bardzo sucha- wygląda to tak, że gdybym ścieła górną warstwę miałabym włosy jak marzenie
włosy niesamowicie dobrze reagują na silikony, robią się gładkie , miękkie i badzie błyszczące.
Ostatnio mocno ograniczyłam kosmetyki (zdarzało mi się nakładać kilka naraz) i teraz na zmianę używam kosmetyków:
włosy myję garnierem avocado&karite (raz w tygodniu) lub szamponem jajecznym barwy z sls dla oczyszczenia (raz w tygodniu) czasami myję samą odżywką : (za fajnie nie będzie, ale moje włosy tylko na to reagują i jakoś wyglądają) odżywka wax dla blondynek, h&s jedwabista miękkość.
Raz w tygodniu maski: henna wax dla blondynek na 4h w czepku i ręczniku, wella moisture, wosk z waxu.
Odżywka b/s: joanna jedwab w spreju, balsam do włosów z apteczki babuni, krem margarita z filtrem uv, radical w spreju na skalp.
Końcówki zabezpieczam olejkiem arganowym (100% naturalny sprowadzany z Maroka) lub jedwabiem (najpierw z green pharmacy, teraz zwykły biosilk, bo po pierwszym włosy wyglądały tak jak zawsze).
Nie suszę, nie prostuję prawie wcale.
Od kilku tygodni biorę skrzyp (nie przełknę herbaty), raz na pół roku robie kurację pokrzywą (2kubki dziennie przez miesiąc), piję drożdże (w samej wodzie), nie trę włosów, odciskam w miękki ręcznik, włosy czeszę tylko na mokro palcami, na noc związuję podeschnięte naturalnie włosy w ślimaczka.
Nie moczę głowy w basenach.jeziorach/morzach etc. , od jakiegoś czasu włosów nie myję na stojąco, robię to pochylona w dół, żeby piana z szamponu tylko ściekała na resztę włosów, przed wyjściem na słońce obowiązkowo nakładam krem z filtrem uv i bawełniany kapelusz.
W ciągu dnia mam lekko podpięte włosy lub rozpuszczone, nie używam spinek metalowych.
Zdrowo się odżywiam, rzuciłam palenie, dużo czasu spędzam na powietrzu, biorę witaminy, uwielbiam pietruszkę.

Podsumowaując: włosy bardzo lubią silikony, nie lubią oleju (prócz dosłownie kropelki arganu na wilgotne włosy), końce i spód jest zdrowy, najbardziej mnie martwi wierzchnia warstwa włosów.

Obszernie się rozpisałam, mam nadzieję, że coś z tego wyniknie
na koniec tylko dodam, że w teście szklankowym włosy wycięte zarówno z dołu jak i z góry nie toną, a po przejechaniu palcem "pod włos" slizgają się, trochę skrzypiąc tylko (ale to ostatnie sprawdzałam na wilgotnych włosach).

EDIT: włosy nie wypadają, kiedyś myłam hegronem i włosy były bez blasku, podobnie jak szamponami bez sls o zbyt prostym składzie. Nie kołtunią się, w ciągu dnia spokojnie mogę je przeczesać palcami i zyskują objętość.

Z góry DZIĘKUJĘ !!
Średnia porowatość P.S. Jeśli trzymasz maskę pod folią i ręcznikiem, to maksymalnie 2 godziny, dłuższy czas nie wpływa najlepiej na kondycję cebulek.
Cytat:
Napisane przez manieczka02 Pokaż wiadomość
1. caly dzien nie suszone przez cala noc mi nigdy nie wysychaja i sa jakbym niedawno je umyla
2. tak dosyc dlugo je polewam aby byly mokre
3.grzecznie zostaje tam gdzie przezucilam
4.kilka godzin po umyciu
5.nie
6.tak po kilku godzinach mam fale ale one sie zaraz rozprostowuja
7.traca
8.ulge ogromna nie lubie miec 'skrepowanych' wlosow a gumki i scisniete wlosy od dziecinstwa mnie irytowaly i bolaly taki dyskomfort sprawialy
9.nie
10. z sierscia mojego kota maine coona takie sypkie i miekkie
11.czasami susze bo przez noc nie wysychaja same
12.szampony timotei sa za ciezki i wlosy sa po nich ciezkie i nieprzyjemne jakbym ich nie myla nie czuje zadnego odswiezenia a wlosy sa jakby niemyte
13.timotei i wszelkie odzywki i szampon w jednym oraz geste specyfiki
14. od kilku dni

jezeli chodzi o slizganie wlosow to strasznie skrzypia a przejzdzajac palcami od koncowe do nasady sa szorskie i nieprzyjemnie zattrzymuja moje palce a dzwiek jest porownywalny z darciem materialu recznie. takie dokladnie dzwiek wydaja podczas przejazdu palcami po nich

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej tak, jeśli stanę pod prysznicem tak po prostu to woda będzie spływac po włosach, żeby je zmoczyć musze przeczesywac je palcami
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
będzie wracać na swoją stronę, może nie jakoś super szybko, ale wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
chyba nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, jak robie loki to też dobrze się trzymają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wygodniej mi w spiętych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są sianowate niestety, dawno nei podcinałam
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje (Casting), susze suszarką
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Zdarzyło mi się ostatnio przeciążenie włosów odzywkami z silikonami, musiałam sięgnąć po specyfiki ziołowe żeby oczyścić włosy co skończyło się przesuszeniem końcówek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kosmetyki bez silikonów i różne takie naturalne, które wiele dziewczyn polecało kończyło się sianem na głowie za to mycie odżywką przeciążeniem.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Kiedyś pielęgnowałam bardziej, teraz już tak o nie nie dbam, bo mam wrażenie, że nic się nie sprawdza i ograniczam się do szamponu i odżywki, laminowanie od czasu do czasu ;/
Średnia porowatość v
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 14:57   #615
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez cobrad Pokaż wiadomość
Czy ja też mogę prosić o pomoc w oznaczeniu porowatości mojej czupryny?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dość długo - nie sprawdzałam z zegarkiem, ale teraz latem jest tak, że swobodnie puszczone do schnięcia po kilku godzinach jeszcze są miejsca wilgotne ( zaraz po umyciu lądują w turbanie dla odsączenia stąd wydłużenie ogólnie czasu zapewne )
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, nie mam z tym problemu, jeżeli nie użyłam żadnych lakierów, a używam raz na pół roku
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pozostaje nieruchomo
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają po umyciu i w ciągu tego dnia, na drugi już gorzej.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie zauważyłam.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, wystarczy zrobić takiego kok z gumki aby końcówki miały falę, po warkoczy też jest.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Po rozczesaniu jakby było ich nieco więcej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie, po prostu poza domem chodzę w rozpuszczonych, a w domu związuję dla wygody. Nie mam więc związanych przez cały dzień.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, po umyciu tak, ale nie jest to jakieś super mocne błyszczenie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z takim pędzelkiem ale dość miękkim.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, suszę suszarką, prostownica już teraz od święta - i tak nie uzyskuję sama efektu, więc nawet nie próbuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zauważam tego, ale jeżeli użyję pianki do układania to czasami muszę myć szamponem dwa razy - same kosmetyki do mycia nie utrudniają domycia.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampon i odżywka Wella Pro Series do suchych i zniszczonych moim zdaniem zrobił siano na mojej głowie i nie dało rady ich rozczesać.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero zaczynam

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez ahoipanowie Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
końce schną szybciej, ale do pełnego wyschnięcia wszystkich włosów 4,5-5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie moczą się superłatwo, ale większych problemów z tym nie mam
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
dość szybko wraca na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
wydaje mi się, że najlepiej kilka godzin po umyciu, ale zaraz po nim też jest dobrze. przed następnym myciem są już trochę 'klapnięte' i przetłuszczone przy nasadzie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
jeżeli robiłam warkocz z wilgotnych włosów, albo trzymałam go długo (cała noc) to falki się robią, ale dość szybko się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
najlepiej czuję się w rozpuszczonych, ale są już dość długie, więc czasem ze względu na wygodę związuje je. rozpuszczając wysoki kucyk albo koczek czuję ulgę, ale jeśli kucyk był nisko i luźno związany, to nie widzę różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
do połowy długości tak, niżej trochę mniej (ale mam dobrze oświetloną łazienkę )
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są raczej miękkie, ale daleko im do ideału. wydaje mi się, że bardziej szorstkie włosy są zaraz powyżej końcówek, na odcinku jakiś 5cm
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję szamponem koloryzującym 24-mycia, prostuję tylko grzywke, nie suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam z tym problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
po oliwce babydream fur mama wydawało mi się, że przesuszyła mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
jakieś 2 miesiące
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez julex12 Pokaż wiadomość
Siemka, jakbyście mogły ocenić, bo średnio się orientuje

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około 1h-1,5h (grzywka najszybciej)
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostaną lub powoli wrócą
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, ale nie na długo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
wole rozpusczone, chyba, że lekko spięte klamrą
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są miękkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
wcześniej farbowałam, ale teraz nic z nimi nie robię, staram się bardziej o nie dbać
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam z tym problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
hmmm, szampony do przetłuszczających się włosów mi nie odpowiadają (przetłuszczają bardziej)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
ok 2 miesiące
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 17:04   #616
zua
Wtajemniczenie
 
Avatar zua
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 364
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-5 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie, w ogóle się nie błyszczą :/
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, nawet bardzo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Siano
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Miałam rozjaśniane końcówki (a właściwie to fryzjerka mi zafarbowała 2/3 długości :/), czasami suszę, prostuję też od czasu do czasu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie wiem.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 1-2 lat.
zua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 21:52   #617
manieczka02
Rozeznanie
 
Avatar manieczka02
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 616
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dziękuję
__________________
dbam o włosy 07.03.13

http://instagram.com/mhm_what_else

Fuck them so called "friends" they are all fake. Now it's time for love, me and future
manieczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 23:22   #618
mandalf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dziękuję!
mandalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 11:05   #619
_moCCa_
Rozeznanie
 
Avatar _moCCa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 691
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

A oceny porowatości z poprzedniej strony nie będzie?
__________________
_moCCa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 11:22   #620
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez _moCCa_ Pokaż wiadomość
A oceny porowatości z poprzedniej strony nie będzie?
Średnia porowatość

Proszę czytać uważniej
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:45   #621
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Proszę o ocenę włosków, bo męczę się z określeniem porowatości :/

1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
To zależy, zazwyczaj wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej po umyciu, osuszeniu i rozczesaniu. Pół godziny mija i stają się oklapnięte, splątane. Dobrze wyglądają też kilka godzin po, jak np. nosze je w koczku.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale zaraz włosy się prostują. Chwila moment.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości zaraz po rozczesaniu, potem ją tracą, i muszę czesać co 20 minut bo stają się klapnięte i nieestetyczne... Mają objętość po rozczesaniu noszonego koczka.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię rozpusczonych, bo wygodnie mi w spiętych

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Gładziutkie jak lustro, ale gdy mocniej przejadę palcem to czuję delikatne trzeszczenie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję bo wypadają, lubię swój kolor, nie prostuję bo są proste jak druty.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Ciężko domyć po oleju , głównie skalp.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Bardzo tanie odżywki z silikonami i odżywki bogate w składzie, np. popularna odżywka alterry granat i aloes - obciążają, włosy są klapnięte.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 lat, ale nadal szukam tej właściwej pielęgnacji
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 14:40   #622
_moCCa_
Rozeznanie
 
Avatar _moCCa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 691
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Średnia porowatość

Proszę czytać uważniej
Dziękuję bardzo , sprawdzałam 2 razy, nie wiem jakim cudem mi umknęło
__________________
_moCCa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 21:47   #623
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Włosy schną ok. 2-3 godzin
2. Łatwo mogę je zmoczyć.
3. Zostaje.
4.Najlepiej wyglądają parę godzin po umyciu.
5. Nie błyszczą.
6. Tak są bardzo podatne również na wszelkie zgniecenia. Nie układają się tak jakbym chciała, ale szybko mogę zrobić loki.
7. Po rozczesania nabierają objętości.
8. Włosy odczuwają ulgę po rozpuszczeniu.
9.Nie błyszczą.
10. Mam bardzo suche końce.
11. Nie farbuję, kiedyś namiętnie prostowałam, susze włosy tylko, gdy nie mam czasu, aby wyschły same.
12. Używam szamponu z SLES do umycia włosów.
13. Odżywka z Joanny Naturii z pokrzywą i zieloną herbatą. Przy skalpie przetłuszczała, a na końcach przesuszała. Tak samo działał szampon z Mrs. Potters. Jedwab z biosilku działał ładnie po nałożeniu (szczególnie na końce), ale później wysuszył włosy. Mam wrażenie, że wiekszość kosmetyków działa w taki sam sposób.
14. Od ok 6 miesięcy

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi pomógł, bo chciałabym wybrać olej, który sprawdziłby sie na moich problemowych włosach.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:56   #624
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-1,5h, koncowki najszycbiej, skalp dluzej
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
raczej zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
po umyciu raczej siano,na drugi dzien lepsze,najlpeiej jak nosze w kucyku i zdejme gumke.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak sobie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale zaraz włosy się prostują. mam dosc sztywne wlosy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabieraja i tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuje ulge, bo mocno wiąze włosy

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
to troche sie blyszcza
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
szorstkie sztywne
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
czasem susze, kiedys prostowalam ciagle stad sa nadal w zlym stanie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
olej kokosowy dal efekt siana, niektore szampony,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku intensywne rzucenie prostownicy olejowanie zmiana kosmetykow na te z lepszym składem

pewnie wysokoporowate?
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-08-14 o 10:58
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:39   #625
wntstudentka
Raczkowanie
 
Avatar wntstudentka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Nowogard
Wiadomości: 163
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
3-4 h. Są gęste i długie.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spłynie na swoja stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Srednio.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie. Mam proste włosy, loki się na nich nie trzymają. Po warkoczu na noc fale utrzymaja sie kilkanaście minut.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię włosy rozpuszczone, choć nie mają zbyt dużej objętości, są oklapnięte przy skalpie.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Czasami.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Mam miłe w dotyku końcówki, nie są przesuszone, wręcz nawilżone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę 2-3 razy w miesiącu, zimnym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów z domyciem nawet oleju.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Większość kosmetyków raczej obciąża moje włosy jeśli nakładam je blisko skalpu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 1.5 roku.
__________________
Ciągle na diecie.
Jest - 63kg.
Będzie-58?

Zapuszczam włosy!



wntstudentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:40   #626
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

bede wdzieczna za okreslenie proowatosci bo nie wiem czy sama obstawiam poprawnie

1. Jak długo schną Twoje włosy? zwykle spie z mokrymi i wtedy ok 7-8h, w ciagu dnia bardzo rzadko chodze z mokrymi wiec ciezko mi dokladnie zmierzyc ale min 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie jestem pewna-pierwszy strumien prysznica ich nie moczy calkowicie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
splynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
w zasadzie nie widze wiekszej roznicy
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
bardzo podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
przy glowie traca na dole troche nabieraja objetosci (fale)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

od czasu ombre bywaja szorstkie, normalnie byly jak reszta wlosow
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
mam nieszczesne ombre na glowie poza tym nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nic mi ni spusza, oleje czasem obciazaja ale to raczej normalne, za duzo ziol i rycynowy wysusza,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
pol roku? ale wczesniej bylo 2,5 letnie farbowanie henna i indygo i dobre maski(ale raczej lutem szczescia) i nigdy ich nie suszylam/prostowalam.
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 17:00   #627
Milena001
Zadomowienie
 
Avatar Milena001
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 294
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Proszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? dość długo 2-3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio, raczej trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, bo już tak się nie puszą
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubie rozpuszczone, więc ulga
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? słabo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. siano suche, szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tak Farbuje i prostuje ze dwa razy do roku, a susze raz w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olejek rycynowy, sayoss,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie pielęgnuje
__________________
26 lat, 166 cm, cel 58 kg
75 kg lipciec 2015 r (7 miesięcy od porodu)
Jest 65,8kg
Skalpel 60x
Turbo wyzwanie 57,5x
Killer 14,5x
Model look 4x, Detocell, Secret 2x
6- minotowki 6x, Ekstra figura 3x
Turbo spalanie, Skalpel wyzwanie 1x
Milena001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:12   #628
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Końcówki szybciej, natomiast na głowie (gęste) nawet 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak, muszę je solidnie polać wodą
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Szybko.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu, jak wyschną naturalnie są najlepsze i takie pozostają przez do 12h. Myję średnio co 24h.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie. Nawet po noszeniu cały dzień warkocza prawie są proste.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zdecydowanie czuję ulgę. Prawie nie chodzę w związanych, mam wrażenie, że się od tego męczą.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Czuję, że nie są jednolite, mają jakby grudki, ale są takie śliskie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę kilka razy do roku. Nie farbuję, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Mam, gdy używam bardzo gęstych szamponów. Mam także problem z odżywką do spłukiwania nakładaną u nasady włosów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Jedwab, odżywki w sprayu
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 3 tyg. Gliss Kur - odżywka do spłukiwania i szampon regenreujący zniszczone włosy.
Po tym jak je ścięłam miesiąc temu są zdrowsze, ale jeszcze nad nimi chcę popracować.
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:55   #629
mysiak87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, dużej trudności nie wymaga ich zmoczenie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje przez dłuższy czas
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Podatne jak się patrzy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę aczkolwiek lubię rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są szorstkie, ponieważ pół roku ściągałam kolor i niestety nie do końca mogę je odratować
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Od pół roku prostownice używam 1 na tydzień. Rzadko kiedy suszę włosy, bo głowę myję wieczorem. Od ściągniecia koloru nie farbowałam włosów (choć marzę)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Oleje obciążąją włosy, Gliss Kur zniszczył mi włosy a jedwabie przetłuszczają mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Staram się od momentu ściagnięcia koloru, ale nie udaje mi się
mysiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 16:34   #630
lemon_grass
Raczkowanie
 
Avatar lemon_grass
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 53
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam, również proszę o ocenę.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok 2,5 - 3 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Od razu wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają tuż po umyciu i wysuszeniu suszarką, później stają się trochę oklapnięte. Z kolei następnego dnia po myciu są bardziej podatne na układanie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po całej nocy w warkoczu cały następny dzień mam fale. Jednak ogólnie nie są podatne na układanie, kręcenie itp
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Przeważnie noszę rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, lekko przesuszone, ale tragedii nie ma
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję co 2-3 miesiące, suszę ok 2 razy w tygodniu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Zauważyłam, że olej kokosowy trochę je puszy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od około roku. Włosy mam prawie, że do pasa, ścinać póki co nie zamierzam, więc staram się być systematyczna w bardziej zaawansowanej pielęgnacji
__________________
czas na zmiany

Edytowane przez lemon_grass
Czas edycji: 2013-08-15 o 16:34 Powód: .
lemon_grass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.