Jak określić porowatość włosów? - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 22:13   #1381
Miguela11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam także prosiłabym o określenie porowatości moich włosów, bo w końcu chciałabym je odpowiednio pielęgnować
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?Zdarza się, że muszę lekko podnieść wierzchnią warstwę, aby były zmoczone przy samej skórze
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wroci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? nastepnego dnia
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? niestety tak, czasami aż są takie "zgniecione" od warkocza
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają objetosci i przy tym puszą sie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubię nosic spietych wlosow, jednak jak mam juz podpiete i je rozpuszaczam to czuje wielka ulge i jakby bol przy samej skorze
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?ostatnio zaczely nabierac troche blasku
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.sa miekkie jak pedzelki do makijazu, ale gdzieniegdzie czuje ze sa szorstkie (mile w dotyku sa pewnie dlatego, ze w weekend fryzjer podcial mi ponad 5 cm)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nigdy nie farbowalam, juz nie prostuje i nie susze od 2 lat
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Zdarza sie, ze nie moge dobrze zmyc oleju, szczegolnie babydreamem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie umiem wyczuc, ktory srodek dziala pozytywnie, a ktory negatywnie na stan moich wlosow.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?2-3 miesiace
Miguela11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 19:35   #1382
Breese
Przyczajenie
 
Avatar Breese
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dziękuję za odpowiedź!
Breese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 07:02   #1383
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja też bardoz poprosze o kilka słów Moje włosy są na blogu Anwen: http://www.anwen.pl/2011/06/moja-wos...madziocha.html W prawdzie teraz są ścięte - ale aktualizację dorzucę tu wieczorem.


1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. godzinę przy roztrzepywaniu co jakiś czas ręką.

2. Czy trudno je zmoczyć?
nie, łatwo chłoną wodę

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

zostanie, włosy są raczej podatne, w stronę "drutowanych"

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

kilka godzin po umyciu; zaraz po umyciu są raczej puszące, odstają pojedyncze włoski

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

raczej nie, są matowe

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

tak, są bardzo podatne

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

raczej nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

kiedy były bardzo długie po rozpuszczeniu wyglądały dobrze, teraz kiedy są do ramion po ściągnięciu gumki nie wyglądają za specjalnie. Wolę nosić rozpuszczone ale zaraz po myciu lub max dzień po, później wolę spinać (myję włosy co 2-3 dni)

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

umiarkowanie, nie są lśniącą taflą, raczej są matowe

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

cięzko stwierdzić ale chyba z pędzlem malarskim, niezbyt twardym; końce nie sa przesuszone; po ścięciu włosów do ramion są o wiele bardziej gęste i niewywijające się

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

nie farbuję, sporadycznie prostuję (przy długośco do ramion jest to konieczne, przy długich mogłam uniknąć prostownicy gdyż włosy od swojego ciężaru były prostsze); używam suszarki - wyglądają lepiej, niż przy samodzielnym wyschnięciu; analogiczna sytuacja była z długimi - mogłam nie używać suszarki a wyglądały bardzo dobrze.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Przy mocno przetłuszczonych włosach i przy używaniu szamponu Phisiogel albo Senson blue (zalecenia dermatologa), muszę myć włosy dwukrotnie. Przy myciu co 2 dni i nienakładaniu olejów nie mam problemów z myciem.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Niezbyt dobrze działają mgiełki nakładane na suche włosy - robią mi się strąki. Nie używam szamponów z silikonami - obciążają mi włosy; dobrze działają na mnie naturalne kosmetyki. Włosy dobrze zachowują się po kuracji proteinowej Artego dream repair - są bardziej zdescyplinowane, nie wywijają się tak.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - tak jak opisywałam na blogu Anwen - od ok. 2009 roku.


Dzięki! Z niecierpliwością czekam na diagnozę
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 10:39   #1384
JaJendza
Przyczajenie
 
Avatar JaJendza
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jeżeli nie myję ich szamponami z SLS, to ok. 2 godziny (mam włosy do ramion), a jeżeli długo myję włosy czymś z SLS, to nawet się zmoczyć nie chcą i od razu po spłukaniu są suche, szczególnie u nasady, a końcówki schną w pół godziny
2. Tak, szczególnie przy długim stosowaniu SLS, wtedy w ogóle nawet się zmoczyć nie chcą, mogę moczyć 15 minut i wciąż będą te suche obszary, a przy odżywkach i innych preparatach sprawa idzie nieco szybciej, ale też muszę postać z 5 minut i poruszać włosami
3. Zostanie
4. Po umyciu i na następny dzień tak samo jak po umyciu wyglądają, przed myciem ciężko mi stwierdzić, bo dość intensywnie ćwiczę i się pocę, ale w tych dniach bez ćwiczeń, nawet jeżeli włosy przed myciem nie wyglądają źle, to muszę je umyć, bo następnego dnia będą oklapnięte (myję codziennie)
5. Tak, ale nie jest to jakiś intensywny połysk
6. Mając warkocza 2-3 godziny włosy lekko się falują, ale tylko na chwilę, zaraz się robią proste, no chyba, że miałabym warkocza całą noc, ale to chyba nie o to chodzi?
7. Nabierają objętości
8. Wszystko jedno
9. Tak
10. Są miękkie, nie ma tam żadnych takich twardych końcówek, jeżeli miałabym porównać do pędzla, to nie do tych zwykłych za 1 zł, tylko tych takich droższych
11. Nie, nie i nie. No może w 2014 zafarbowałam 2 razy henną, ale po kolorze nie było śladu już po 2 tygodniach
12. Szampony SLS, jak wyżej napisałam
13. Szampony SLS, one działają na mnie najgorzej, przesuszają strasznie włosy
14. Od stycznia 2013

Już raz tutaj pytałam o swój rodzaj włosów, ale było to zaraz na początku mojej pielęgnacji, może coś się zmieniło

Edytowane przez JaJendza
Czas edycji: 2015-02-05 o 17:17
JaJendza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:08   #1385
gusia52cc
Raczkowanie
 
Avatar gusia52cc
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 278
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

potrzebuje pomocy w okresleniu porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej nie trudno

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

powoli ale wraca

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

odrazu pomyciu pozniej sklejaja mi sie koncowki

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

troche tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

mam ale po jakims czasie sie delikatnie prostuja

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

nabieraja ale to tylko na chwile

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

czuc ulge

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

odrobine szorstkie ale nie bardzo czuc tez miekosc

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

farbuje na blond ( narazie przerwa juz 5 miesiecy ) , prostuje , susze z dalekiej odleglosci suszarka

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

nie zauwazylam

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
napewno maska kokosowa ( olej uzywalam i nic sie nie dzialo ) , nie przepadam za olejkiem araganowym jak koncówki (te sprzed sciecia ) byly szorstkie tak po olejku bylo bez zmian .szampon ziaji intensywnie nawilzający (wczesniej nic nie zmienialam zawsze ten sam szampon odzywka i maska dopiero teraz probuje cos innego )
14 . Intensywnie pielegnuje od dwoch tygodni olejowanie itp . Jednak przez 6 lat uzywalam tylko szamponu maski i odzywki tylko proteinowe .
dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez gusia52cc
Czas edycji: 2015-02-06 o 21:15
gusia52cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 23:17   #1386
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hmm, może i ja się dowiem jakie mam włosy? Włosy cieńkie, b gęste i naturanie proste. Ja obstawiam, że średnioporowate

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Odp. Ok 1,5 h do 2 - stosunkowo długo
2. Czy trudno je zmoczyć?
Bardzo trudno, musze lać niewiadomo ile wody na nie, a podczas deszczu moge łazić po dworze i wrócę z wilgotnymi włosami
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Odp. Spada
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Odp. Moje włosy mają tendencję do plątania i przetłuszczania- genetycznie, więc najlepiej wyglądają od razu jak wyschną, są bardzo błyszczące z natury
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Odp. Tak, nawet bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Odp. Po rozpleceniu warkocza nigdy nie miałam falek, no chyba, że zrobiłabym warkocza na lekko wilgotnych włosach
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Odp. Hmm, moje włosy są przyklapnięte, po czesaniu są nawet bardziej "ulizane", więc raczej tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Odp. Wolę je rozpuszczone, bo sie ładnie błyszczą, ale po kucyku/koku nigdy nie są "napięte" jak np po warkoczykach afrykańskich
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Odp. Tak, nawet bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Odp. Są suche, niestety, bo miałam rozjaśnione włosy 2 lata temu z czerni bo blondu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Odp. Tylko farbuję, z ciemnego blondu na rudości, same odrosty - rozjaśnienie 2 tony, nie suszę i nie prostuję(naturalnie włosy proste jak druty)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Odp. Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Odp. Raczej rzadne, fajnie na moje włosy działają silikony, odżywki i ☠☠☠wab biosilk(ze względu na genetyczną plątliwość włosów)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Odp. Uzywam tylko odżywek z loreala + farbuję tylko odrosty + nie suszę włosów, zastanawiam się nad olejowaniem
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:59   #1387
nordicberry
bywam
 
Avatar nordicberry
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej, również chciałabym się dowiedzieć coś o moich włosach Włoski proste jak druty, oklapnięte, ale wyglądają zdrowo. Są gęste

1. Okropnie długo, 3-4 godziny, dlatego używam suszarki ;/
2. Jakoś niespecjalnie trudno
3. Wraca na swoją stronę,ale powoli.
4. Odrazu po umyciu, kiedy wyschną. Efekt utrzymuje sie około 4 godzin
5. Tak
6. Nie, po rozplątaniu warkocza są nadal proste. Loki od lokówki trzymaja sie mniej niz godzine
7.Mam przyklapnięte włosy z natury więc szczotkowanie jeszcze bardziej je 'ulizuje'
8. Wole rozpuszczone
9. Taak,błyszczą się
10. Są mięciutkie,ale wyczuwa się też porozdwajane końcówki
11. Susze,aczkolwiek staram się chłodnym powiewem
12. Nie mam problemów z domyciem włosów, ale za każdym razem włosy na głowie są "śliskie" nie wiem jak sie tego pozbyc
13. Nie mogę używać odżywek bo włosy tłuszczą się jeszcze szybciej niż kilka godzin.
14. Nie pięlęgnuje włosów jakoś specjalnie. Używam kropelkę jedwabiu na końcówki, i oprócz mycia włosów szamponem to wszystko.
nordicberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 13:43   #1388
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

To i ja poproszę o pomoc, jeśli można

1. Jak długo schną Twoje włosy? - Ok. 2-3 godziny, czasem podchodzą pod 4, zależy
2. Czy trudno je zmoczyć? - Muszę postać z minutę-dwie pod strumieniem wody żeby były całkiem mokre
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - Wróci, ale będzie "nastroszone"
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - Na następny dzień, tuż po myciu i wyschnięciu są okropnie spuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - Na górze głowy się błyszczą, końcówki "z przodu" tak, ale z tyłu głowy już nie :-/
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - Ogólnie mam falowane włosy i zaraz po rozpleceniu są pofalowane mocniej, ale potem się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - Czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - Jak w pytaniu 5
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - Wełniany sweter Miękkie, ale chropowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - Farbowałam 5 lat miesiąc w miesiąc, przestałam 2 miesiące temu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) - Oliwa z oliwek (puch, gumowate włosy, koszmar), olejek jaśminowy, olej ze słodkich migdałów, żelatyna, jajka.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - Od półtora roku, ale niestety nieregularnie :-/

W celach pomocniczych załączam zdjęcie swoich witek.

Ogólnie strasznie ciężko mi określić, czy moje włosy są suche czy zniszczone (oprócz farbowania niczym ich nie męczyłam), czy puszą się naturalnie czy przez zniszczenie i nie wiem, dlaczego mimo tego że są dość chropowate i wyglądają jak siano są miękkie w dotyku :-/ Szukałam informacji na ten temat, ale nic się ze sobą nie zgadza w efekcie czego naprawdę ciężko mi sprecyzować co z moimi włosami jest nie tak (oprócz tego, że nie są w najlepszej kondycji, oczywiście )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FullSizeRender.jpg (46,5 KB, 20 załadowań)
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:38   #1389
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?

2-3

2. Czy trudno je zmoczyć?

Srednio w strone trudno

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę

Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Po umyciu. I ułożeniu. Inaczej sa koszmarne.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Trochę.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

Tak ale szybko znikają. O lokach mogę zapomnieć. Bez utrwalacza to kwestia pół godziny żeby były proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Tracą zdecydowanie. Sa wtedy oklapniete i bez zycia.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Nie lubię rozpuszczonych.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Troche. Zależy czy do suszenia używałam suszarki czy nie.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Coś delikatnie chropowate... Hmmm pędzelek do farbek?
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuje. Jesienią rozjaśniałam. Teraz tylko farba.
Suszę suszarką o chłodnym nawiewie. Tylko po siłowni.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Nie

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Olejki mocno obciążają. Szampony do włosów farbowanych także.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Zaczynam.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 16:15   #1390
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Czy ktoś w ogóle jeszcze udziela tutaj odpowiedzi na te wszystkie pytania?
Wydaje mi się, że nie, więc nie wiem czy ten wątek ma jeszcze sens.
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 16:21   #1391
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Proszę dziewczyny o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Średnio długo. Ok 2h jeśli są rozpuszczone, jesli mokre zaplotę w warkocz wieczorem to rano nadal są wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Najlepiej wyglądają świeżo po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są podatne.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuję ulgę, jeśli mam je spięte w ciasnego koczka na czubku głowy, ale jeśli są w warkoczu to jest mi to obojętne, lubię gdy są rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są gładkie i miękkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
3x nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie sprawdziła mi się linia Nivea Long repair, a tak to SAMA NIE WIEM, co się sprawdziło a co nie...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
O włosy dbam od zawsze, nigdy nie były farbowane ani prostowane, czy tez suszone suszarką. Zawsze starałam się używać dobrych kosmetyków do włosów - kiedyś uważałam za takowe te wysokopołkowe - Kerastase, Rene Furterer, Alterna. Ale jak widać na załączonych zdjęciach... mimo tej pielęgnacji włosy szałowe nie są. A takich bym chciała.
Od roku używam czarnego mydła babuszki Agafii, co jakiś czas olejuję (nie znalazłam idealnego, a sprawdzilam już koks, argan, rzepak, macadamię, oliwę z oliwek, Nuxe).

Pomóżcie mi mieć piękne włosy !
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Arrekus Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około godziny, półtorej.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, mokną od razu.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje, ale wyraźnie się wygina w drugą stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Przez około 10 godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, aczkolwiek nie jakoś bardzo. Po rozprostowaniu po kilku godzinach powoli wracają do pierwotnego kształtu. Ale falki po nocnym warkoczu mam cały dzień.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie ma różnicy. Czasem je wiążę, jeśli robię coś, co wymaga skupienia, żeby mi włosy w oczy nie właziły albo nie łaskotały.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Miękkie pędzle do akwareli.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę i nic poza tym.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Póki co, efektów nie było, albo zbyt małe.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Wstyd się przyznać, ale dopiero od kilku tygodni.
Średnia porowatość

Cytat:
Napisane przez bercikowaaa Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
kiedyś bardzo długo od jakiegoś roku mam problem z wypadanie, włosy są cieńsze same schną około 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuję ulgę po całym dniu chodzenia w spiętych włosach
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
przesuszone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
rozjaśniałam włosy sprayem 4-5 miesięcy temu, nie prostuję, suszę bardzo rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
od tygodnia próbuje metody OMO, jednak powoduje to u mnie okropny efekt przetłuszczonych włosów już następnego dnia, podobnie jak olejowanie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
kilka tygodni
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 09:30   #1392
pixiebluex
Przyczajenie
 
Avatar pixiebluex
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam, prosiłabym o pomoc w określeniu porowatości moich włosów.. Chciałabym dobrać odpowiedni do nich olej

1. Jak długo schną Twoje włosy? Średnio od 1,5-2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu przez cały dzień
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Średnio
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Raczej tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Są normalne
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę po rozpuszczeniu kucyka
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Gdy przesuwam palcami po włosach, wyraźnie czuję różnicę w dotyku między włosami od skory głowy, a końcówkami; są szorstkie i suche.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuje włosów od 2 lat, nadal schodzi mi odrost, który teraz stał się ombre, większość moich włosów są już moje naturalne. Czasem zdarza mi się suszyć, gdy się śpieszę, ale robię to średnim nawiewem i z odległości 30 cm, nie prostuje, są proste z natury.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie pamiętam, wyrzuciłam je już dawno.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Pielęgnuje je może nie aż tak intensywnie... ale od roku czasu większa pielęgnacja włosów.
pixiebluex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 22:27   #1393
uOlek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

cześć ja też mam wielką prośbę o ocenę porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Długo co najmniej 4 godz.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Muszę je przez chwilę polewać wodą, aby były naprawdę mokre.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Po chwili wraca na swoje miejsce.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
zaraz po umyciu oraz kilka godzin po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
delikatnie błyszczą

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale po godzinie, dwóch włosy są prawie idealnie proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą na objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuję ulgę oraz tak jakby głowa przestała mnie pobolewać (dlatego zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych)

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są miłe w dotyku, przypominają pędzelek, ale są troszkę rozdwojone.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję u fryzjera co 6 mcy oraz codziennie myję i suszę włosy zimnym nawiewem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie sprawdziły się u mnie niektóre olejki – migdałowy. macadamia, z czarnuszki, z marakuji – włosy albo wypadały albo nie było żadnego efektu,
a także kremowe szampony nieprzeźroczyste) – obciążają mi włosy

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od roku.

pozdrawiam
uOlek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 15:40   #1394
evciap0
Wtajemniczenie
 
Avatar evciap0
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 2 010
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam się i również poproszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? Koło 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? dają się normalnie zmoczyć, ale nie chłoną wody zbyt mocno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu cały dzień
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Gdy zaplatam suche to nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie ma różnicy
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję dużą ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. W dotyku przypominają pędzel do pudru, są raczej miłe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Czasami suszę włosy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Czasem mam problem ze zmyciem nafty kosmetycznej
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony z silikonami obciążają moje włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku lat, ale do tej pory nie potrafię określić ich porowatości
__________________
12.10.2013

40/40
evciap0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 08:36   #1395
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Miguela11 Pokaż wiadomość
Witam także prosiłabym o określenie porowatości moich włosów, bo w końcu chciałabym je odpowiednio pielęgnować
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?Zdarza się, że muszę lekko podnieść wierzchnią warstwę, aby były zmoczone przy samej skórze
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wroci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? nastepnego dnia
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? niestety tak, czasami aż są takie "zgniecione" od warkocza
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają objetosci i przy tym puszą sie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubię nosic spietych wlosow, jednak jak mam juz podpiete i je rozpuszaczam to czuje wielka ulge i jakby bol przy samej skorze
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?ostatnio zaczely nabierac troche blasku
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.sa miekkie jak pedzelki do makijazu, ale gdzieniegdzie czuje ze sa szorstkie (mile w dotyku sa pewnie dlatego, ze w weekend fryzjer podcial mi ponad 5 cm)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nigdy nie farbowalam, juz nie prostuje i nie susze od 2 lat
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Zdarza sie, ze nie moge dobrze zmyc oleju, szczegolnie babydreamem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie umiem wyczuc, ktory srodek dziala pozytywnie, a ktory negatywnie na stan moich wlosow.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?2-3 miesiace
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez madziocha Pokaż wiadomość
Ja też bardoz poprosze o kilka słów Moje włosy są na blogu Anwen: http://www.anwen.pl/2011/06/moja-wos...madziocha.html W prawdzie teraz są ścięte - ale aktualizację dorzucę tu wieczorem.


1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. godzinę przy roztrzepywaniu co jakiś czas ręką.

2. Czy trudno je zmoczyć?
nie, łatwo chłoną wodę

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

zostanie, włosy są raczej podatne, w stronę "drutowanych"

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

kilka godzin po umyciu; zaraz po umyciu są raczej puszące, odstają pojedyncze włoski

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

raczej nie, są matowe

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

tak, są bardzo podatne

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

raczej nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

kiedy były bardzo długie po rozpuszczeniu wyglądały dobrze, teraz kiedy są do ramion po ściągnięciu gumki nie wyglądają za specjalnie. Wolę nosić rozpuszczone ale zaraz po myciu lub max dzień po, później wolę spinać (myję włosy co 2-3 dni)

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

umiarkowanie, nie są lśniącą taflą, raczej są matowe

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

cięzko stwierdzić ale chyba z pędzlem malarskim, niezbyt twardym; końce nie sa przesuszone; po ścięciu włosów do ramion są o wiele bardziej gęste i niewywijające się

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

nie farbuję, sporadycznie prostuję (przy długośco do ramion jest to konieczne, przy długich mogłam uniknąć prostownicy gdyż włosy od swojego ciężaru były prostsze); używam suszarki - wyglądają lepiej, niż przy samodzielnym wyschnięciu; analogiczna sytuacja była z długimi - mogłam nie używać suszarki a wyglądały bardzo dobrze.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Przy mocno przetłuszczonych włosach i przy używaniu szamponu Phisiogel albo Senson blue (zalecenia dermatologa), muszę myć włosy dwukrotnie. Przy myciu co 2 dni i nienakładaniu olejów nie mam problemów z myciem.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Niezbyt dobrze działają mgiełki nakładane na suche włosy - robią mi się strąki. Nie używam szamponów z silikonami - obciążają mi włosy; dobrze działają na mnie naturalne kosmetyki. Włosy dobrze zachowują się po kuracji proteinowej Artego dream repair - są bardziej zdescyplinowane, nie wywijają się tak.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - tak jak opisywałam na blogu Anwen - od ok. 2009 roku.


Dzięki! Z niecierpliwością czekam na diagnozę
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez JaJendza Pokaż wiadomość
1. Jeżeli nie myję ich szamponami z SLS, to ok. 2 godziny (mam włosy do ramion), a jeżeli długo myję włosy czymś z SLS, to nawet się zmoczyć nie chcą i od razu po spłukaniu są suche, szczególnie u nasady, a końcówki schną w pół godziny
2. Tak, szczególnie przy długim stosowaniu SLS, wtedy w ogóle nawet się zmoczyć nie chcą, mogę moczyć 15 minut i wciąż będą te suche obszary, a przy odżywkach i innych preparatach sprawa idzie nieco szybciej, ale też muszę postać z 5 minut i poruszać włosami
3. Zostanie
4. Po umyciu i na następny dzień tak samo jak po umyciu wyglądają, przed myciem ciężko mi stwierdzić, bo dość intensywnie ćwiczę i się pocę, ale w tych dniach bez ćwiczeń, nawet jeżeli włosy przed myciem nie wyglądają źle, to muszę je umyć, bo następnego dnia będą oklapnięte (myję codziennie)
5. Tak, ale nie jest to jakiś intensywny połysk
6. Mając warkocza 2-3 godziny włosy lekko się falują, ale tylko na chwilę, zaraz się robią proste, no chyba, że miałabym warkocza całą noc, ale to chyba nie o to chodzi?
7. Nabierają objętości
8. Wszystko jedno
9. Tak
10. Są miękkie, nie ma tam żadnych takich twardych końcówek, jeżeli miałabym porównać do pędzla, to nie do tych zwykłych za 1 zł, tylko tych takich droższych
11. Nie, nie i nie. No może w 2014 zafarbowałam 2 razy henną, ale po kolorze nie było śladu już po 2 tygodniach
12. Szampony SLS, jak wyżej napisałam
13. Szampony SLS, one działają na mnie najgorzej, przesuszają strasznie włosy
14. Od stycznia 2013

Już raz tutaj pytałam o swój rodzaj włosów, ale było to zaraz na początku mojej pielęgnacji, może coś się zmieniło
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez gusia52cc Pokaż wiadomość
potrzebuje pomocy w okresleniu porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej nie trudno

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

powoli ale wraca

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

odrazu pomyciu pozniej sklejaja mi sie koncowki

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

troche tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

mam ale po jakims czasie sie delikatnie prostuja

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

nabieraja ale to tylko na chwile

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

czuc ulge

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

odrobine szorstkie ale nie bardzo czuc tez miekosc

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

farbuje na blond ( narazie przerwa juz 5 miesiecy ) , prostuje , susze z dalekiej odleglosci suszarka

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

nie zauwazylam

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
napewno maska kokosowa ( olej uzywalam i nic sie nie dzialo ) , nie przepadam za olejkiem araganowym jak koncówki (te sprzed sciecia ) byly szorstkie tak po olejku bylo bez zmian .szampon ziaji intensywnie nawilzający (wczesniej nic nie zmienialam zawsze ten sam szampon odzywka i maska dopiero teraz probuje cos innego )
14 . Intensywnie pielegnuje od dwoch tygodni olejowanie itp . Jednak przez 6 lat uzywalam tylko szamponu maski i odzywki tylko proteinowe .
dziekuje za odpowiedz
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Hmm, może i ja się dowiem jakie mam włosy? Włosy cieńkie, b gęste i naturanie proste. Ja obstawiam, że średnioporowate

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Odp. Ok 1,5 h do 2 - stosunkowo długo
2. Czy trudno je zmoczyć?
Bardzo trudno, musze lać niewiadomo ile wody na nie, a podczas deszczu moge łazić po dworze i wrócę z wilgotnymi włosami
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Odp. Spada
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Odp. Moje włosy mają tendencję do plątania i przetłuszczania- genetycznie, więc najlepiej wyglądają od razu jak wyschną, są bardzo błyszczące z natury
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Odp. Tak, nawet bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Odp. Po rozpleceniu warkocza nigdy nie miałam falek, no chyba, że zrobiłabym warkocza na lekko wilgotnych włosach
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Odp. Hmm, moje włosy są przyklapnięte, po czesaniu są nawet bardziej "ulizane", więc raczej tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Odp. Wolę je rozpuszczone, bo sie ładnie błyszczą, ale po kucyku/koku nigdy nie są "napięte" jak np po warkoczykach afrykańskich
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Odp. Tak, nawet bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Odp. Są suche, niestety, bo miałam rozjaśnione włosy 2 lata temu z czerni bo blondu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Odp. Tylko farbuję, z ciemnego blondu na rudości, same odrosty - rozjaśnienie 2 tony, nie suszę i nie prostuję(naturalnie włosy proste jak druty)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Odp. Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Odp. Raczej rzadne, fajnie na moje włosy działają silikony, odżywki i ☠☠☠wab biosilk(ze względu na genetyczną plątliwość włosów)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Odp. Uzywam tylko odżywek z loreala + farbuję tylko odrosty + nie suszę włosów, zastanawiam się nad olejowaniem
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 20:01   #1396
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo prosze o porade :
1. Jak długo schną Twoje włosy?

Okolo godzinę

2. Czy trudno je zmoczyć?

Łatwo

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie, przesunie się lekko

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Od razu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza

Moje włosy mają tendencję do odwijania się na wszystkie strony, nawet same z siebie, po kucyku czy warkoczu są bardzo pokręcone, ale tylko dołem

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Noszę rozpuszczone, ale spięte nie są problemem

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że blyszczą?

Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku

Miękki pędzel

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuje od czasu do czasu, nie prostuje, czasami suszę

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Oleje albo odżywki z olejami (arganowy, migdalowy)... Niby dobrze się zmywaja, włosy po myciu są ok ale następnego dnia nie da się wyjść bez umycia, włosy bardzo przetluszczone... Nie wiem czy to niedomycie czy zły wpływ tych olejów...

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Nie sprawdza się isana, maska z olejem arganowym i migdałowym, tzn włosy są miłe w dotyku, ale puszą się, nie układają się, odwijają każdy w inną stronę.
Sprawdziła sie odżywka Garnier z olejem kokosowym i masłem kakaowym, ale maski nie mogę dobrać. Szampon babydream i mycie odżywką Cien sprawia, że wlosy fatalnie się ukladaja.
Zauważyłam że specyfika moich włosów jest taka ze najlepiej wizualnie się prezentują po silnym szamponie z SLS (używam Crisan z argininą ) i tej odżywce z Garniera . Są sztywniejsze, nie odwijają się... Ale po pewnym czasie są mocno przesuszone. Więc usiłuję je naolejowac i nawilżyć, to mam taki szał na głowie że strach wyjść... Włosy mam długości do szczęki (zapuszczam) i jak sie tak odwijają, wygląda to fatalnie...

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

2 miesiące

Z góry dziekuje!
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 21:35   #1397
cyanure
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

POMOCY !
1. mam włosy do ramion więc obecnie ze wzgledu na to dosyć krótko, około 3h, ale kiedy miałam długie to o wiele dłużej
2. końcówki mniej, ale przy skórze głowy bardzo, długo to trwa,
3. nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale chyba pomoże jak dodam, że sa bardzo cieżkie, trudno z nich jakąkolwiek fryzure ułożyć, żadne "luźne" upięcia sie nie trzymają
4. Jak umyje to są napuszone, sztywne i wywijają sie, po dłuższym czasie robią się ładne na całej długości, wygładzają się, ale przy skórze głowy są już oklapnięte, przy twarzy wyglądają już na tłuste (dodam, ze myje włosy codziennie i regularnie stosuje peeling cukrowy)
5. błyszczą się po jakimś czasie, po wyschnięciu są bardzo matowe
6. boli mnie skóra głowy jak zdejme gumke z włosów po dłuzszym czasie,wystarczy chwila w gumce do włosów, albo za uchem i już się odkształcają, ale kręcić np. na wałki się w ogole nie chca, chwila i sa znowu proste
7.im częściej rozczesuje tym bardziej opadaja i tym badziej wygladaja na przetłuszczone, za to rozczesanie wygładza całą długość
8.staram się w ogole nie związywać, jak na noc zwiąże do spania to rano wygladaja gorzej niz źle, fatalnie sie czuje w związanych, mam wrazenie ze wszedzie mnie ciągnie, a jak luźno zwiąże to wypadaja od razu z tego "upięcia" i na srodku gdzie mam przedziałek to sie rozdzielają
9.ogólnie tak jak wspomniałam wczesniej, kilka godzin po umyciu dopiero wygladaja na takie super błyszczące
10.końcówki mam suche i sztywne, zbijają sie w takie "gromadki" i kazda sie wywija w którąś stronę (oczywiscie jezeli ich nie wyprostuje), same końcówki jakby się plączą, używam jedwabiu bez alkoholi i olejku marion
11.nigdy nie farbowałam (planuje zrobić henne Khadi), prostuje co jakiś czas, susze w ostateczności, najczesciej przed wyjściem gdzieś (w obu przypadkach uzywam termoochronnego kosmetyku)
12.większosc szamponow trudno mi spienić (mam na mysli te bez sls, babydream albo ten płyn facelle) i dotrzeć nim do skóry głowy, bo mam bardzo gęste i grube włosy, a po tych z sls, mam wrażenie ze kilka godzin i sa znow jak nieumyte, takie obciążone
13. próbowałam olej kokosowy, nie widziałam roznicy, po oliwie z oliwek to samo; nie wiem jak to mozliwe ze myje je codziennie a one pod wieczór juz tak zle wygladaja jakbym myla kilka dn temu; ale zauwazyłam jedna dziwną rzecz, jak juz są takie po tych 15 h to nie puszą sie tak, nie odstają, ogolnie wygladaja jakby o wiele lepiej, ale widze przy głowie ze sa juz takie nieświeże
14.jak byłam młodsza to nic nie musiałam z nimi robić, były piękne, gęste, tługie błyszczące, pozniej nie wiem chyba tryb zycia, dieta i tak dalej, no nieistotne, w każdym razie sie zniszczyły, zawsze miałam długie, postanowiłam obciąć je jakieś 8 miesiecy temu do ramion, o a mniej wiecej od roku zaczełam coś z nimi robić (oleje, szampony, itp)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10502220_328755310617046_2881502967223262273_na.jpg (45,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10830751_430343837124859_455375331055694047_oa.jpg (46,6 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez cyanure
Czas edycji: 2015-03-17 o 22:42
cyanure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:12   #1398
patg1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Po ponad półtora roku świadomej pielęgnacji, próbując obniżyć porowatość z "pogranicza średniej i wysokiej porowatości" do przynajmniej średniej, poniżej aktualne obserwacje:
i proszę o pomoc w określeniu "co teraz u mnie na głowie"

1. Jak długo schną Twoje włosy? około 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? nie tak trudno gdyż są cienkie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po/kilka godzin zależy od ich humoru
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? delikatne fale - przede wszystkim wariują końcówki, które są bardziej suche niż reszta brygady
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? chodzę praktycznie cały czas w rozpuszczonych, czuję ulgę jeżeli zdarzy mi się je spiąć
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są lekko bardziej suche niż reszta włosów, nie są takie lejące
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę raz na jakiś czas
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, każdy olej zemulgowany odżywką domywa się bez problemu, na cięższe oleje kładę odżywkę dwa razy, albo biorę czarne mydło
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). no i właśnie aktualnie brak, niektóre po prostu "nic nie robią". nie mam też niestety faworytów. mam wrażenie, że wszystko działa podobnie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ponad półtora roku bardzo intensywnie
patg1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:36   #1399
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Poproszę o analizę

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Ok 2-2.5h, końcówki znacznie szybciej.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Średnio, muszę wkładać głowę pod kran i gmerać dłońmi we włosach, żeby wszędzie były mokre
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spływa powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Tak 2h po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Falki nieznaczne, zaraz robią się proste. Żadne loki od fryzjerów nie trzymają się za długo, sama też ich nie robię, bo zaraz znów mam proste.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zależy, jak je zwiąże i jak mocno. Jak luźno to bez znaczenia, mocno - lekka ulga.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, nawet bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z pędzelkiem do plakatówek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję od ponad 2 lat, a wlosy mam do zapięcia od stanika. Nie prostuję, suszę chłodnym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Jakieś pół roku temu olej kokosowy spuszył mi włosy, elektryzowały się niemiłosiernie. Jak teraz, to nie wiem.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Mocno pielęgnuję od mniej więcej 1 roku
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2015-03-16 o 17:37
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-19, 07:04   #1400
mineqiute
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Miłoszyce
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Od godziny do dwóch.
2. Czy trudno je zmoczyć? Niee... szybko nasiąkają wodą.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje ;(
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu, choć ostatnio cały czas wyglądają jakby były tłuste, nawet po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają, ale na chwilkę.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zdecydowanie czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Niee ;(
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, ale czuć, że zniszczone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Ostatnio użyłam szamponetki, suszę czasami, nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Gliss kur do spłukiwania, taki w złotym pudełeczku.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Jakiś miesiąc.
mineqiute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 01:38   #1401
Aybige
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja również proszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2,5h - 3h (czasami z tyłu głowy schną jeszcze z pół godziny dłużej)
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie mam z tym jakichś większych problemów, ale jak polewam włosy wodą, to robią mi taki śmieszny numer, że moczy się tylko warstwa zewnętrzna, w środku zamykają się suche włosy
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdecydowanie następnego dnia. Zaraz po umyciu puszą się i nie chcą współpracować. Następnego dnia są gładkie i ładne, chociaż i tak bez objętości, ale tej nie miały nigdy.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale do końca dnia wszystko znika albo włosy wyglądają jak pogniecione.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie robi mi to różnicy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, chociaż odnoszę wrażenie, że mogłyby być bardziej miękkie. Same końce, gdy dotknie się od spodu, są raczej szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Czasami używam suszarki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Wszystkie, które miały nadać włosom objętości spowodowały wielką szopę nie do opanowania, która na szczęście znikała po następnym umyciu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dopiero chciałabym zacząć zgłębiać temat. To co robiłam do tej pory to szampon+odżywka, maska(raz w tygodniu) i jedwab, po którym włosy współpracują ze mną.
Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Aybige
Czas edycji: 2015-03-20 o 15:39
Aybige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 18:25   #1402
mgielka_94
Przyczajenie
 
Avatar mgielka_94
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Question Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja też proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
W zależności od wilgotności powietrza. Latem, kiedy powietrze jest suche do całkowitego wyschnięcia moim włosom wystarczy 1 godz, kiedy spędzałam wakacje w Hiszpanii moje włosy były suche już po 20 minutach! Zimą i w deszczowe dni 2-4 godz.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Mocnym strumieniem zajmuj to ok. 20-30 s
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Na świeżo umytych i wysuszonych włosach wraca od razu na swoje miejsce, przed myciem jak je przerzucę tak zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zaraz po umyciu, oczywiście kiedy już są całkowicie suche
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Trochę, jednak nie zawsze. Czasami są bardzo matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
To również zależy od wilgotności powietrza, kiedy jest wilgotno skręt trzyma się mocniej, kiedy sucho są tylko minimalne fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Wilgotno - nabierają, sucho - są bardziej wygładzone
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zdecydowanie czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Czasami się błyszczą, czasami są matowe
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Miękkie, całkiem przyjemne w dotyku :P jednak muszę zaznaczyć, że używam serum wygładzającego
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, prostuję bardzo rzadko, max raz w miesiącu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Na ogół nie. Tylko, podkreślam tylko raz miałam problem po tym jak fryzjerka układając mi fryzurę nawaliła mi na włosy tonę lakieru
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampon Nivea Hydro Care, większość szamponów Head&Shoulders - brak objętości, tłuste włosy, Serum Joanna Rzepa - końcówki sztywne
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku
mgielka_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 13:30   #1403
aneidra
catsanova
 
Avatar aneidra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 577
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
- Ponad 4 godziny, czasem nawet dłużej.

2. Czy trudno je zmoczyć?
- W kilka sekund są mokre, mam wrażenie że chłoną wodę jak gąbka.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- Zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- Najlepiej wyglądają na drugi i trzeci dzień.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
- Nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- Po rozpleceniu warkocza mam tak trwałe falki, że utrzymują się nawet do kilku dni, poza tym jak zdejmę gumkę z warkocza to się same nie rozplątują.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- Objętość się nie zmienia, choć zdarza się, że czasami jej nabierają.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
- Przy krótkich nie było różnicy, teraz przy długich jestem zmuszona nosić spięte.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
- Nie.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- Pędzel malarski, sztywne, suche, grube włosy.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- Nic z tych rzeczy.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- Problemu nie mam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- U mnie większość rzeczy się nie sprawdza (odżywki wygładzające, nabłyszczające itp.), bo po prostu nie działa, a po szamponach rypaczach mam siano na głowie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- Od początku roku, zaczęłam używać masek z keratyną (raz w tygodniu), jedwab nakładam na końcówki, myję włosy szamponem hipp (używałam również zanim zaczęłam dbać).

Z góry dziękuję!
__________________
You'll become one of those hunchbacked, lonely old men, sitting in the corner of a crowded cafe,
mumbling to yourself ''My ass is twitching. You people make my ass twitch''.

Edytowane przez aneidra
Czas edycji: 2015-04-10 o 13:33
aneidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 14:35   #1404
Lithiumae
Raczkowanie
 
Avatar Lithiumae
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 186
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

To i ja poproszę o analizę

1. Jak długo schną Twoje włosy?
- Około 3 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?
- Łatwo

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- Zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- Na drugi dzień .

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
- Trochę.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- Mam falki po warkoczu ale szybko się prostują.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- Nabierają ale po pewnym czasie ona znika.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
- Czuję ulgę.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Trochę tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- Pędzelek do makijażu ale na drugi dzien są suche.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- Farbuję i raz na ruski rok prostuję

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- Nie

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- Nie umiem ocenić, po większości kosmetyków są gładkie i miękkie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- Od 1,5-2 lat intensywniej. Wcześniej była taka jeszcze "zielona" pielęgnacja Coś koło tego.

Edytowane przez Lithiumae
Czas edycji: 2015-04-10 o 14:38
Lithiumae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 02:32   #1405
xxxSoniaxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSoniaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 84
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 1 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej w ogóle się nie błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nie czeszę włosów w dzień, tylko po myciu, bo są zawsze bardzo poplątane - nawet zaraz po wyschnięciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
po całym dniu w spiętych włosach, po ich rozpuszczeniu odczuwam lekki ból
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
ze słomą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
prostuję co pół roku keratyną, suszę bardzo rzadko, nie farbuję od kilku lat
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
olej lniany
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od kilku lat mam z nimi problem, szczególnie z ich wypadaniem i plątaniem

Była bym wdzięczna za diagnozę
xxxSoniaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 11:33   #1406
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez nordicberry Pokaż wiadomość
Hej, również chciałabym się dowiedzieć coś o moich włosach Włoski proste jak druty, oklapnięte, ale wyglądają zdrowo. Są gęste

1. Okropnie długo, 3-4 godziny, dlatego używam suszarki ;/
2. Jakoś niespecjalnie trudno
3. Wraca na swoją stronę,ale powoli.
4. Odrazu po umyciu, kiedy wyschną. Efekt utrzymuje sie około 4 godzin
5. Tak
6. Nie, po rozplątaniu warkocza są nadal proste. Loki od lokówki trzymaja sie mniej niz godzine
7.Mam przyklapnięte włosy z natury więc szczotkowanie jeszcze bardziej je 'ulizuje'
8. Wole rozpuszczone
9. Taak,błyszczą się
10. Są mięciutkie,ale wyczuwa się też porozdwajane końcówki
11. Susze,aczkolwiek staram się chłodnym powiewem
12. Nie mam problemów z domyciem włosów, ale za każdym razem włosy na głowie są "śliskie" nie wiem jak sie tego pozbyc
13. Nie mogę używać odżywek bo włosy tłuszczą się jeszcze szybciej niż kilka godzin.
14. Nie pięlęgnuje włosów jakoś specjalnie. Używam kropelkę jedwabiu na końcówki, i oprócz mycia włosów szamponem to wszystko.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o pomoc, jeśli można

1. Jak długo schną Twoje włosy? - Ok. 2-3 godziny, czasem podchodzą pod 4, zależy
2. Czy trudno je zmoczyć? - Muszę postać z minutę-dwie pod strumieniem wody żeby były całkiem mokre
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - Wróci, ale będzie "nastroszone"
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - Na następny dzień, tuż po myciu i wyschnięciu są okropnie spuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - Na górze głowy się błyszczą, końcówki "z przodu" tak, ale z tyłu głowy już nie :-/
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - Ogólnie mam falowane włosy i zaraz po rozpleceniu są pofalowane mocniej, ale potem się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - Czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - Jak w pytaniu 5
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - Wełniany sweter Miękkie, ale chropowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - Farbowałam 5 lat miesiąc w miesiąc, przestałam 2 miesiące temu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) - Oliwa z oliwek (puch, gumowate włosy, koszmar), olejek jaśminowy, olej ze słodkich migdałów, żelatyna, jajka.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - Od półtora roku, ale niestety nieregularnie :-/

W celach pomocniczych załączam zdjęcie swoich witek.

Ogólnie strasznie ciężko mi określić, czy moje włosy są suche czy zniszczone (oprócz farbowania niczym ich nie męczyłam), czy puszą się naturalnie czy przez zniszczenie i nie wiem, dlaczego mimo tego że są dość chropowate i wyglądają jak siano są miękkie w dotyku :-/ Szukałam informacji na ten temat, ale nic się ze sobą nie zgadza w efekcie czego naprawdę ciężko mi sprecyzować co z moimi włosami jest nie tak (oprócz tego, że nie są w najlepszej kondycji, oczywiście )
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?

2-3

2. Czy trudno je zmoczyć?

Srednio w strone trudno

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę

Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Po umyciu. I ułożeniu. Inaczej sa koszmarne.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Trochę.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

Tak ale szybko znikają. O lokach mogę zapomnieć. Bez utrwalacza to kwestia pół godziny żeby były proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Tracą zdecydowanie. Sa wtedy oklapniete i bez zycia.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Nie lubię rozpuszczonych.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Troche. Zależy czy do suszenia używałam suszarki czy nie.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Coś delikatnie chropowate... Hmmm pędzelek do farbek?
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuje. Jesienią rozjaśniałam. Teraz tylko farba.
Suszę suszarką o chłodnym nawiewie. Tylko po siłowni.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Nie

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Olejki mocno obciążają. Szampony do włosów farbowanych także.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Zaczynam.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez madziocha Pokaż wiadomość
Czy ktoś w ogóle jeszcze udziela tutaj odpowiedzi na te wszystkie pytania?
Wydaje mi się, że nie, więc nie wiem czy ten wątek ma jeszcze sens.
Tylko ja udzielam tutaj odpowiedzi. I niestety, tutaj trzeba długo czekać - na blogu odpowiadam mniej więcej w ciągu 2-7 dni.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 11:47   #1407
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez pixiebluex Pokaż wiadomość
Witam, prosiłabym o pomoc w określeniu porowatości moich włosów.. Chciałabym dobrać odpowiedni do nich olej

1. Jak długo schną Twoje włosy? Średnio od 1,5-2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu przez cały dzień
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Średnio
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Raczej tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Są normalne
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę po rozpuszczeniu kucyka
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Gdy przesuwam palcami po włosach, wyraźnie czuję różnicę w dotyku między włosami od skory głowy, a końcówkami; są szorstkie i suche.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuje włosów od 2 lat, nadal schodzi mi odrost, który teraz stał się ombre, większość moich włosów są już moje naturalne. Czasem zdarza mi się suszyć, gdy się śpieszę, ale robię to średnim nawiewem i z odległości 30 cm, nie prostuje, są proste z natury.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie pamiętam, wyrzuciłam je już dawno.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Pielęgnuje je może nie aż tak intensywnie... ale od roku czasu większa pielęgnacja włosów.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez uOlek Pokaż wiadomość
cześć ja też mam wielką prośbę o ocenę porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Długo co najmniej 4 godz.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Muszę je przez chwilę polewać wodą, aby były naprawdę mokre.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Po chwili wraca na swoje miejsce.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
zaraz po umyciu oraz kilka godzin po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
delikatnie błyszczą

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale po godzinie, dwóch włosy są prawie idealnie proste.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
tracą na objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuję ulgę oraz tak jakby głowa przestała mnie pobolewać (dlatego zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych)

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są miłe w dotyku, przypominają pędzelek, ale są troszkę rozdwojone.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję u fryzjera co 6 mcy oraz codziennie myję i suszę włosy zimnym nawiewem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie sprawdziły się u mnie niektóre olejki – migdałowy. macadamia, z czarnuszki, z marakuji – włosy albo wypadały albo nie było żadnego efektu,
a także kremowe szampony nieprzeźroczyste) – obciążają mi włosy

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od roku.

pozdrawiam
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez evciap0 Pokaż wiadomość
Witam się i również poproszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? Koło 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? dają się normalnie zmoczyć, ale nie chłoną wody zbyt mocno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu cały dzień
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Gdy zaplatam suche to nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie ma różnicy
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję dużą ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. W dotyku przypominają pędzel do pudru, są raczej miłe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Czasami suszę włosy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Czasem mam problem ze zmyciem nafty kosmetycznej
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony z silikonami obciążają moje włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku lat, ale do tej pory nie potrafię określić ich porowatości
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o porade :
1. Jak długo schną Twoje włosy?

Okolo godzinę

2. Czy trudno je zmoczyć?

Łatwo

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie, przesunie się lekko

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Od razu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza

Moje włosy mają tendencję do odwijania się na wszystkie strony, nawet same z siebie, po kucyku czy warkoczu są bardzo pokręcone, ale tylko dołem

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Noszę rozpuszczone, ale spięte nie są problemem

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że blyszczą?

Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku

Miękki pędzel

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuje od czasu do czasu, nie prostuje, czasami suszę

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Oleje albo odżywki z olejami (arganowy, migdalowy)... Niby dobrze się zmywaja, włosy po myciu są ok ale następnego dnia nie da się wyjść bez umycia, włosy bardzo przetluszczone... Nie wiem czy to niedomycie czy zły wpływ tych olejów...

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Nie sprawdza się isana, maska z olejem arganowym i migdałowym, tzn włosy są miłe w dotyku, ale puszą się, nie układają się, odwijają każdy w inną stronę.
Sprawdziła sie odżywka Garnier z olejem kokosowym i masłem kakaowym, ale maski nie mogę dobrać. Szampon babydream i mycie odżywką Cien sprawia, że wlosy fatalnie się ukladaja.
Zauważyłam że specyfika moich włosów jest taka ze najlepiej wizualnie się prezentują po silnym szamponie z SLS (używam Crisan z argininą ) i tej odżywce z Garniera . Są sztywniejsze, nie odwijają się... Ale po pewnym czasie są mocno przesuszone. Więc usiłuję je naolejowac i nawilżyć, to mam taki szał na głowie że strach wyjść... Włosy mam długości do szczęki (zapuszczam) i jak sie tak odwijają, wygląda to fatalnie...

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

2 miesiące

Z góry dziekuje!
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez cyanure Pokaż wiadomość
POMOCY !
1. mam włosy do ramion więc obecnie ze wzgledu na to dosyć krótko, około 3h, ale kiedy miałam długie to o wiele dłużej
2. końcówki mniej, ale przy skórze głowy bardzo, długo to trwa,
3. nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale chyba pomoże jak dodam, że sa bardzo cieżkie, trudno z nich jakąkolwiek fryzure ułożyć, żadne "luźne" upięcia sie nie trzymają
4. Jak umyje to są napuszone, sztywne i wywijają sie, po dłuższym czasie robią się ładne na całej długości, wygładzają się, ale przy skórze głowy są już oklapnięte, przy twarzy wyglądają już na tłuste (dodam, ze myje włosy codziennie i regularnie stosuje peeling cukrowy)
5. błyszczą się po jakimś czasie, po wyschnięciu są bardzo matowe
6. boli mnie skóra głowy jak zdejme gumke z włosów po dłuzszym czasie,wystarczy chwila w gumce do włosów, albo za uchem i już się odkształcają, ale kręcić np. na wałki się w ogole nie chca, chwila i sa znowu proste
7.im częściej rozczesuje tym bardziej opadaja i tym badziej wygladaja na przetłuszczone, za to rozczesanie wygładza całą długość
8.staram się w ogole nie związywać, jak na noc zwiąże do spania to rano wygladaja gorzej niz źle, fatalnie sie czuje w związanych, mam wrazenie ze wszedzie mnie ciągnie, a jak luźno zwiąże to wypadaja od razu z tego "upięcia" i na srodku gdzie mam przedziałek to sie rozdzielają
9.ogólnie tak jak wspomniałam wczesniej, kilka godzin po umyciu dopiero wygladaja na takie super błyszczące
10.końcówki mam suche i sztywne, zbijają sie w takie "gromadki" i kazda sie wywija w którąś stronę (oczywiscie jezeli ich nie wyprostuje), same końcówki jakby się plączą, używam jedwabiu bez alkoholi i olejku marion
11.nigdy nie farbowałam (planuje zrobić henne Khadi), prostuje co jakiś czas, susze w ostateczności, najczesciej przed wyjściem gdzieś (w obu przypadkach uzywam termoochronnego kosmetyku)
12.większosc szamponow trudno mi spienić (mam na mysli te bez sls, babydream albo ten płyn facelle) i dotrzeć nim do skóry głowy, bo mam bardzo gęste i grube włosy, a po tych z sls, mam wrażenie ze kilka godzin i sa znow jak nieumyte, takie obciążone
13. próbowałam olej kokosowy, nie widziałam roznicy, po oliwie z oliwek to samo; nie wiem jak to mozliwe ze myje je codziennie a one pod wieczór juz tak zle wygladaja jakbym myla kilka dn temu; ale zauwazyłam jedna dziwną rzecz, jak juz są takie po tych 15 h to nie puszą sie tak, nie odstają, ogolnie wygladaja jakby o wiele lepiej, ale widze przy głowie ze sa juz takie nieświeże
14.jak byłam młodsza to nic nie musiałam z nimi robić, były piękne, gęste, tługie błyszczące, pozniej nie wiem chyba tryb zycia, dieta i tak dalej, no nieistotne, w każdym razie sie zniszczyły, zawsze miałam długie, postanowiłam obciąć je jakieś 8 miesiecy temu do ramion, o a mniej wiecej od roku zaczełam coś z nimi robić (oleje, szampony, itp)
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 15:51   #1408
BabetsuHipsta
Raczkowanie
 
Avatar BabetsuHipsta
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Augustów-Wrocław
Wiadomości: 51
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja tez bardzo proszę o określenie mojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około 1.5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są to takie ładne falki, tylko raczej odgniecenia, często zdarza mi się mieć włosy powywijane we wszystkie strony po koczku ślimaczku
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Rzadko spinam włosy (oprócz snu), ale jeśli już je zepnę, to po rozpuszczeniu czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Kojarzą mi się z moimi włosami są takie same jak włosy na dlugości
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję henną, jednak rok temu miałam rozjaśniane włosy (na krótki okres, może miesiąc).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, nie mam takiego problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie sprawdził się szampon Babydream, włosy zaczęły mi po nim lecieć jak szalone. Moje włosy również nie za bardzo lubią silikony, są po nich jakieś takie 'fe'
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku
BabetsuHipsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 21:18   #1409
abstrakcyjna0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3h.
2. Czy trudno je zmoczyć? Ciężko powiedzieć, chyba średnio.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Raczej zostanie albo powoli spłynie na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Myślę, że kilka godzin po umyciu. Choć generalnie na drugi dzień też wyglądają bardzo ok.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się w umiarkowanym stopniu.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Bardzo słabo. Śpię w warkoczu i rano, gdy włosy rozplątuje mam delikatne fale. Mimo długich włosów ciężko mi zrobić jakiekolwiek fryzury, ponieważ wszystko się rozwala albo loki się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię mieć włosy rozpuszczone, czuję się wtedy lepiej. Tylko, gdy siedzę w domu lub śpię to je związuję.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miłe w dotyku, ale podcinałam końcówki 3 tygodnie temu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę raz na kilka miesięcy. Nie farbuję, nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie mam. Czasami ciężko mi domyć olej (np. ziołowymi szamponami), ale to raczej zależy od nałożonej ilości oleju.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Brak na razie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 2 miesiące. A nie farbuję, nie prostuję od kilka lat.
abstrakcyjna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 20:58   #1410
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo proszę o określenie porowatości mych włosiąt

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 30-40 min
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Dość szybko spłynie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają zaraz po umyciu, wysuszeniu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Może nie jakoś szczególnie ale się błyszczą.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Po spleceniu warkocza są lekkie pofalowania, ale się prostują szybko. Po odpowiedniej lokówce trzymają się loki nawet 2 dni.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Średnio przepadam za rozpuszczonymi, zawsze staram się wiązać (dość szybko przetłuszcza mi się skóra głowy). Ale gdy są mocno upięte to z ulga je rozpuszczam.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Zdecydowanie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzelkiem Hakuro
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuje, nie prostuję, suszę włosy gdy jest potrzeba.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemu z domyciem czegokolwiek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Hmm na pewno Babydream zwykły i ułatwiający rozczesywanie - włosy są nieświeże już tego samego dnia po użyciu. Reszty nie pamiętam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od ok. 4 lat.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.