Jak określić porowatość włosów? - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-19, 15:49   #1441
nicci
Raczkowanie
 
Avatar nicci
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 489
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Również proszę o pomoc:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
max 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej od razu po umyciu, szybko się przetłuszczają i kolejnego dnia wyglądają już nieciekawie (myję włosy codziennie)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są bardzo podatne i naturalnie falowane, nawet potraktowane prostownicą zaczynają się wywijać na wszystkie strony
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych włosów- denerwują mnie , zawsze spinam jak tylko wrócę do domu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? czasem tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. miękkie,nie są zniszczone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję co 6 tygodni na nieznacznie ciemniejszy odcień-brąz, nie suszę-zawsze czekam aż same wyschną, rzadko prostuję, na co dzień układam na lokówko-suszarce z obrotową szczotką
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). odżywki z silikonami-bardzo obciążają włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie pielęgnuję intensywniej, bo mocno się przetłuszczają (problemy hormonalne) i boję się,że będzie jeszcze gorzej
nicci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 09:07   #1442
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja też będę wdzięczna za pomoc
Wydaje mi się, że zawsze miałam niskoporowate włosy - bardzo błyszczące, gładkie (aż za gładkie, nie lubiłam tego efektu lustra na włosach).
Ale przesadziłam z zabiegami fryzjerskimi (kilkukrotne rozjaśnianie z bardzo ciemnych (poziom 2) do ciemnego/średniego blondu. Włosy wydają mi się szorstkie.
Przez chwilę używałam oleju ze słodkich migdałów - działał bardzo fajnie, włosy go "piły", potem mieszanki z olejem lnianym i z kiełków pszenicy - chyba totalnie nie dla mnie.
Czy mam wysokoporowate włosy?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Niedługo, do dwóch godzin. Ale ważne jest też to, że są bardzo delikatne, takie dziecięce, nie grube.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wraca na swoją stronę. Kiedyś na pewno wróciłoby od razu.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają od razu po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
W porównaniu z koleżanką, która ma bardzo szorstkie, lekko falowane włosy - błyszczą. Ale już nie tak bardzo, są obecnie bardziej matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości po rozczesaniu.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię rozpuszczone włosy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale znacznie mniej niż wcześniej.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Nie mam pojęcia ;p
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, suszę, były rozjaśniane w ostatnim czasie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olej z kiełków pszenicy spuszył włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od ok. 2 miesięcy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:32   #1443
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

A jak jest u mnie?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z naturalnym włosiem w pędzlach
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Rozjaśniam, rzadko suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Problem z domyciem tłustych olejów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nic ich nie spusza. Obciąża je nadmiar pianki, lakieru, za dużo odżywki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od Roku

Zdjęcie włosów bez prostowania, bez układania.
[/IMG][COLOR="Silver"]
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 07:28   #1444
Aviza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

[QUOTE=versatille;40013647]Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?Około 5h, w lecie oczywiście krócej, ale w takie normalne dni to około 5h.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu i wysuszeniu, bo normalnie są oklapnięte, bez objętości.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?jeżeli mam mocny warkocz cały dzień to są pofalowane, ale efekt bardzo szybko mija. Tak samo loki - jeśli nie spryskam ich toną lakieru to więcej niż 1h nie wytrzymają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Chodzę praktycznie cały czas w koku, bo wtedy się nie przetłuszczają. Czuję ulgę, ale czasami też ból.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Z takim bawełnianym, delikatnym podkoszulkiem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę ciepłym nawiewem, a na koniec zimnym.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Ciężko mi zmyć maskę, ale to raczej kwestia tego, że nakładam jej dużo. I nie potrafię zmyć dobrze olejków, czy to z szamponem z sles czy dziecięcym, zawsze czegoś nie domyje.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Kosmetyki zawierające alkohol, wysuszyły strasznie, a do tego okazało się, że mam na niego uczulenie. Pomijając fakt, że ciągle mam problemy z łupieżem. Nie sprawdzają się u mnie ziołowe kosmetyki, np.: radical.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Około 3 miesiące.
Aviza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 10:27   #1445
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że mam bardzo porowate włosy w tej chwili, ale cóż, byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Są długości boba, schną godzinę, półtora.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo, chyba że są bardzo przesuszone np. po glicerynie to niesamowicie ciężko.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Jeśli przerzucę jedno pasemko na drugą stronę to będzie stać jak antenka, ap o chwili wróci na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Cały czas wyglądają tak samo, po kilku godzinach się minimalnie wygładzają ale nie widzę różnicy - mogłabym tydzień ich nie myć i wyglądałyby tak samo.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale lekko. Jeśli są przesuszone to nie błyszczą wcale.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, wystarczy 10 minut w koczku żeby się odkształciły, długo trzymają skręt. Są takie twarde ale mocne, można je wyginać jak drucik.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości (ale objętości ,nie puchu), jednak po chwili wracają do skrętu.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Dobrze wyglądają zarówno spięte jak i rozpuszczone, lubię i tak i tak.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są gładkie, jednak na tyle jest spuszone pasemko, rozczapierzone lekko. Końcówki nie rozdwajają mi się.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję, mam w całości naturalne włosy, nie prostuję, czasami suszę lekko ciepłym-letnim nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, a moje włosy przetłuszczają się bardzo wolno, jakos po tygodniu lub więcej.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Wszystko co zawiera glicerynę powoduje siańsko stulecia, ogólnien ie lubię żadnych humektantów. Oleje nieskonasycone omega 6 np. słonecznik robi mi włosy zam iękkie, rozgumione, wnikający kokos również. Olej palmowy i garnier aik robią mi sianko. Oliwa z oliwek czy olej arganowy lubię w odżywkach, solo nawilżają moje włosy ale są lekko spuszone. Najbardziej lubię olej rycynowy i ryżowy, bardzo dobrze wygładzają, nawilżają, dociążają.
Z protein nie lubię keratyny, za to lubię jedwab ale mogę się bez protein obejść. Nie lubię wielkocząsteczkowych np. mleka.
Nie sprawdził się u mnie biovax blond, biovax i keratyna, garnier aik oraz ostatnio odżywki dr. organic ani właściwie żadne mocno humektantowe produkty. Wszystkie wymienione kosmetyki wysuszały mi włosy na wiór.
4. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od około 3 lat, aczkolwiek od paru miesięcy zmieniałam pielęgnację - stan włosów się diametralnie pogorszył przez stan zdrowia i to co służyło wcześniej np. kokos zaczęło szkodzić, więc taka właściwa, dopasowana obecna pielęgnacja to około 4 miesiące.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez biala_czekoladka Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Sięgają łopatek i schną 3-4h w okresie wakacyjnym, w zimowym nawet 6h

2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
przyjmuje pozycję do spłynięcia, ale powoli wraca na swoje miejsce

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po odgnieceniu żelu ze świeżo umytych włosów

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, lekko

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Naturalnie mam falowane włosy, ale,np. po francuzie się prostują

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Wielki puch

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich spinać, skóra głowy boli już mnie po kilku godzinach

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Gładkie, miękkie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję włosy co 2 miesiące na blond (naturalny odcień to ciemny blond)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Parafina w składzie i silikonowe serum na końcówki

4. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Karalajn Pokaż wiadomość
Poproszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? około 1 lub 1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? trudne pytanie moje włosy szybko się przetłuszczają więc myję często ale na zdrowsze wyglądają kiedy są lekko przetłuszczone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? niekoniecznie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? fale są ale na krótko, bardzo szybko się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? mam krótkie włosy od paru lat
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. mam wrażenie że są lekko przesuszone trochę jak sfilcowany miś
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie sprawdziły się wszelkie jedwabie - zbyt mocno obciążały moje włosy, natomiast bez nałożenia odżywki nie wyjdę - ponieważ włosy nie chcą się układać
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie pielęgnuję intensywniej ponieważ boję się że będą przetłuszczać się jeszcze bardziej
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez nicci Pokaż wiadomość
Również proszę o pomoc:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
max 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej od razu po umyciu, szybko się przetłuszczają i kolejnego dnia wyglądają już nieciekawie (myję włosy codziennie)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są bardzo podatne i naturalnie falowane, nawet potraktowane prostownicą zaczynają się wywijać na wszystkie strony
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych włosów- denerwują mnie , zawsze spinam jak tylko wrócę do domu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? czasem tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. miękkie,nie są zniszczone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję co 6 tygodni na nieznacznie ciemniejszy odcień-brąz, nie suszę-zawsze czekam aż same wyschną, rzadko prostuję, na co dzień układam na lokówko-suszarce z obrotową szczotką
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). odżywki z silikonami-bardzo obciążają włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie pielęgnuję intensywniej, bo mocno się przetłuszczają (problemy hormonalne) i boję się,że będzie jeszcze gorzej
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Ja też będę wdzięczna za pomoc
Wydaje mi się, że zawsze miałam niskoporowate włosy - bardzo błyszczące, gładkie (aż za gładkie, nie lubiłam tego efektu lustra na włosach).
Ale przesadziłam z zabiegami fryzjerskimi (kilkukrotne rozjaśnianie z bardzo ciemnych (poziom 2) do ciemnego/średniego blondu. Włosy wydają mi się szorstkie.
Przez chwilę używałam oleju ze słodkich migdałów - działał bardzo fajnie, włosy go "piły", potem mieszanki z olejem lnianym i z kiełków pszenicy - chyba totalnie nie dla mnie.
Czy mam wysokoporowate włosy?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Niedługo, do dwóch godzin. Ale ważne jest też to, że są bardzo delikatne, takie dziecięce, nie grube.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wraca na swoją stronę. Kiedyś na pewno wróciłoby od razu.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają od razu po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
W porównaniu z koleżanką, która ma bardzo szorstkie, lekko falowane włosy - błyszczą. Ale już nie tak bardzo, są obecnie bardziej matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości po rozczesaniu.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię rozpuszczone włosy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, ale znacznie mniej niż wcześniej.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Nie mam pojęcia ;p
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, suszę, były rozjaśniane w ostatnim czasie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olej z kiełków pszenicy spuszył włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od ok. 2 miesięcy.
Średnia porowatość

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Florence999 Pokaż wiadomość
A jak jest u mnie?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z naturalnym włosiem w pędzlach
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Rozjaśniam, rzadko suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Problem z domyciem tłustych olejów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nic ich nie spusza. Obciąża je nadmiar pianki, lakieru, za dużo odżywki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od Roku
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Aviza Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?Około 5h, w lecie oczywiście krócej, ale w takie normalne dni to około 5h.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu i wysuszeniu, bo normalnie są oklapnięte, bez objętości.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?jeżeli mam mocny warkocz cały dzień to są pofalowane, ale efekt bardzo szybko mija. Tak samo loki - jeśli nie spryskam ich toną lakieru to więcej niż 1h nie wytrzymają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Chodzę praktycznie cały czas w koku, bo wtedy się nie przetłuszczają. Czuję ulgę, ale czasami też ból.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Z takim bawełnianym, delikatnym podkoszulkiem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę ciepłym nawiewem, a na koniec zimnym.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Ciężko mi zmyć maskę, ale to raczej kwestia tego, że nakładam jej dużo. I nie potrafię zmyć dobrze olejków, czy to z szamponem z sles czy dziecięcym, zawsze czegoś nie domyje.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Kosmetyki zawierające alkohol, wysuszyły strasznie, a do tego okazało się, że mam na niego uczulenie. Pomijając fakt, że ciągle mam problemy z łupieżem. Nie sprawdzają się u mnie ziołowe kosmetyki, np.: radical.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Około 3 miesiące.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 06:59   #1446
Karalajn
Raczkowanie
 
Avatar Karalajn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 134
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

kascysko dzięki
Karalajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:28   #1447
sylwia392
Raczkowanie
 
Avatar sylwia392
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 37
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Również poproszę o opinię

Cytat:
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
1. 1,5 - 2 godziny
2. Średnio trudno, czasem na końcach są suche kosmyki i trzeba je potraktować większą ilością wody
3. Kosmyk zostaje i bardzo powoli wraca na swoje miejsce
4. Najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu i wysuszeniu, kiedy są jeszcze "bardzo świeże", przed kolejnym myciem są tłuste przy głowie i suche na końcach
5. Raczej nie/Może trochę
6. Są bardzo podatne, szybko się zawijają i kręcą (tylko jeśli warkocz jest robiony na świeżo umytych włosach), ale bez pomocy kosmetyków taka ułożona fryzura nie utrzymuje się długo
7. Nabierają objętości
8. Czuję dużą ulgę Prawie zawsze chodzę w rozpuszczonych
9. Tak
10. Końcówki nie są rozdwojone, wyglądają na suche choć w dotyku tego nie czuć
11. Ostatnio farbowane były prawie rok temu, nie prostuję ich od wielu lat, bardzo rzadko suszę (2-3 razy w miesiącu jak już koniecznie muszę)
12. Problemu z domyciem włosów nie mam, a kiedy zmywam olej ze skalpu i włosów to wystarczy je umyć 1 lub 2 razy
13. Moje włosy są trochę obciążone (w dobrym tego słowa znaczeniu) jeśli użyję "mało naturalnych" szamponów drogeryjnych (typu Gliss Kur). Na włosy najbardziej lubię nakładać Biovax i olej kokosowy. Na końcówki koniecznie olej albo serum bo inaczej wyglądają tragiczne.
14. Odżywki używam chyba od zawsze, a maski i olejki (kiedyś jeszcze wcierki) od około 3-4 lat z przerwami.

Włosy umyte Gliss Kurem (nie chciało mi się nakładać odżywki ), na końcach olejek Isana:


Skręt po warkoczu, do tego spryskane kallosem do loków:
sylwia392 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-02, 23:24   #1448
moonlit_lane
Przyczajenie
 
Avatar moonlit_lane
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Z góry podejrzewam, jaka jest odpowiedź, ale również poprosiłabym o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około pół godziny, może 45 minut
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu, po jakimś czasie są mocno oklapnięte, a pod koniec dnia to są prawie wyprostowane (mam włosy kręcone, ale dość cienkie i słabe)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam włosy kręcone, nie jest to mocny skręt, a wręcz czasem różne fryzury mogą je rozprostować
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? staram sie nie czesać włosów, przeczesuje je palcami, bo moje loki źle reagują na szczotki
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie mam problemu z upięciami czy kucykami, w więkoszości noszę jednak rozpuszczone włosy, wiąże je pod koniec dnia, kiedy są już dość oklapnięte
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? raczej nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. prawie ich nie czuć, są miękkie, trochę jak piórka, cienkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nic z powyższych
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? czasem nie chce się domyć olej kokosowy i muszę myć włosy kilka razy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). odżywki do spłukiwania dla włosów kręconych; jedwab do włosów; spray do włosów AntiFrizz Timotei - nadal się puszyły, nawet jak nie bardziej; do tego mam wrażenie, że szampony bez silikonów bardzo wysuszały mi włosy; niestety olej kokosowy chyba także nie działa, jak powinien
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? kiedyś starałam się je pielęgnować dość intensywnie, ale niestety się poddałam - zachwalane kuracje olejami, bez silikonów i inne nie dawały takich efektów, jak się spodziewałam; obecnie używam - obok codziennych produktów - czasem oleju kokosowego (wciąż mam nadzieję), na końcówki olejek arganowego, od czasu do czasu zrobie jakąś maseczkę na włosy; nie suszę oraz nie wycieram włosów - pozwalam przez chwilę wchłonąć nadmiar wody ręcznikowi

z góry dziękuję za pomoc!
moonlit_lane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 18:49   #1449
Lenka9612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

[QUOTE=versatille;40013647]Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


1. Około 3-4 godzin w lecie, w pozostałych porach roku dłużej.
2. Dość trudno.
3. Zostanie.
4. Myślę, że tak 3 godziny po umyciu.
5. Tak
6. Zaraz po rozpleceniu się dość mocno falują, ale efekt ten nie utrzymuje się długo.
7. Nabierają.
8. Zdecydowanie czuję ulgę, szczególnie jak noszę je cały dzień związane w wysoki kucyk. Niestety nie mogę nosić ich często rozpuszczonych z racji tego, że są długie i mi przeszkadzają
9. Tak.
10. Hmm.. ciężko mi to określić, są gładkie, ale jednocześnie twarde.
11. Nie prostuję, nie suszę, ale farbuję i to z dość ciemnego brązu na blond
12. Nie, największy problem jest ze spłukaniem szamponu.
13. Maska do włosów mi je obciążyła, ale tylko nakładana na całe włosy, od skóry głowy.
14. Od 2 - 3 lat, ale od mniej więcej 3 - 4 miesięcy staram się pielęgnować je naturalnymi kosmetykami




Edytowane przez Lenka9612
Czas edycji: 2015-08-03 o 18:55
Lenka9612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 09:13   #1450
miszel29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej dziewczyny, będę bardzo wdzięczna, jeśli mi pomożecie
1. Jak długo schną Twoje włosy? - około 2-3 godzin,
2. Czy trudno je zmoczyć? - nie, są raczej podatne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - bardzo powoli wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - zaraz po i kilka godzin po, mają tendencję do przetłuszczania się, dlatego zwykle po całym dniu wyglądają już nieciekawie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nie widzę szczególnej zmiany, po wielokrotnym czesaniu w ciągu dnia oczywiście stają się bardziej oklapnięte, jak wspominałam - dość szybko się przetłuszczają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - gdy używałam zwykłych frotek do włosów - czułam ulgę, gdy używam invisibobble nie. Ze względu na przetłuszczanie, długość po domu chodzę zwykle w spiętych, dla wygody. W rozpuszczonych włosy strąkują się i szybciej przetłuszczają przy kontakcie z twarzą
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - lekko
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - są bardziej sztywne niż reszta włosów (która jest bardzo miękka), trochę jakby druciane.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - nic z tych rzeczy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - gdy używam szamponów dla dzieci, delikatnych zwykle mam problem, bo słabo pienią się na mojej głowie. Aktualnie używam szamponu z Green Pharmacy i nie mam problemów z domyciem. Zdarza się to rzadko, zwykle kiedy się spieszę lub nie przykładam do mycia
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - średnio sprawdziły się odżywki Isany - seria Professional Hair Nutrition - nie widziałam praktycznie żadnych efektów. Używając Kallos Algae też nie zauważyłam spektakularnych zmian. Próbowałam też olejować włosy olejkiem do masażu z Alterry - miałam wrażenie, że moje włosy są po nim przesuszone, sztywne.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od roku. Zaczęło się od olejku Khadi, który naprawdę pomógł mi odratować moje włosy - były naprawdę w kompletnej ruinie. Zaczęłam nakładać domowe maseczki - dobrze sprawdza się u mnie do dziś ta na bazie jogurtu, żółtka i oliwy. Świetne efekty dał też olej kokosowy.
Z góry dziękuję za pomoc : ))
miszel29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 18:08   #1451
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez sylwia392 Pokaż wiadomość
Również poproszę o opinię
1. 1,5 - 2 godziny
2. Średnio trudno, czasem na końcach są suche kosmyki i trzeba je potraktować większą ilością wody
3. Kosmyk zostaje i bardzo powoli wraca na swoje miejsce
4. Najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu i wysuszeniu, kiedy są jeszcze "bardzo świeże", przed kolejnym myciem są tłuste przy głowie i suche na końcach
5. Raczej nie/Może trochę
6. Są bardzo podatne, szybko się zawijają i kręcą (tylko jeśli warkocz jest robiony na świeżo umytych włosach), ale bez pomocy kosmetyków taka ułożona fryzura nie utrzymuje się długo
7. Nabierają objętości
8. Czuję dużą ulgę Prawie zawsze chodzę w rozpuszczonych
9. Tak
10. Końcówki nie są rozdwojone, wyglądają na suche choć w dotyku tego nie czuć
11. Ostatnio farbowane były prawie rok temu, nie prostuję ich od wielu lat, bardzo rzadko suszę (2-3 razy w miesiącu jak już koniecznie muszę)
12. Problemu z domyciem włosów nie mam, a kiedy zmywam olej ze skalpu i włosów to wystarczy je umyć 1 lub 2 razy
13. Moje włosy są trochę obciążone (w dobrym tego słowa znaczeniu) jeśli użyję "mało naturalnych" szamponów drogeryjnych (typu Gliss Kur). Na włosy najbardziej lubię nakładać Biovax i olej kokosowy. Na końcówki koniecznie olej albo serum bo inaczej wyglądają tragiczne.
14. Odżywki używam chyba od zawsze, a maski i olejki (kiedyś jeszcze wcierki) od około 3-4 lat z przerwami.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez moonlit_lane Pokaż wiadomość
Z góry podejrzewam, jaka jest odpowiedź, ale również poprosiłabym o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około pół godziny, może 45 minut
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu, po jakimś czasie są mocno oklapnięte, a pod koniec dnia to są prawie wyprostowane (mam włosy kręcone, ale dość cienkie i słabe)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam włosy kręcone, nie jest to mocny skręt, a wręcz czasem różne fryzury mogą je rozprostować
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? staram sie nie czesać włosów, przeczesuje je palcami, bo moje loki źle reagują na szczotki
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie mam problemu z upięciami czy kucykami, w więkoszości noszę jednak rozpuszczone włosy, wiąże je pod koniec dnia, kiedy są już dość oklapnięte
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? raczej nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. prawie ich nie czuć, są miękkie, trochę jak piórka, cienkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nic z powyższych
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? czasem nie chce się domyć olej kokosowy i muszę myć włosy kilka razy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). odżywki do spłukiwania dla włosów kręconych; jedwab do włosów; spray do włosów AntiFrizz Timotei - nadal się puszyły, nawet jak nie bardziej; do tego mam wrażenie, że szampony bez silikonów bardzo wysuszały mi włosy; niestety olej kokosowy chyba także nie działa, jak powinien
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? kiedyś starałam się je pielęgnować dość intensywnie, ale niestety się poddałam - zachwalane kuracje olejami, bez silikonów i inne nie dawały takich efektów, jak się spodziewałam; obecnie używam - obok codziennych produktów - czasem oleju kokosowego (wciąż mam nadzieję), na końcówki olejek arganowego, od czasu do czasu zrobie jakąś maseczkę na włosy; nie suszę oraz nie wycieram włosów - pozwalam przez chwilę wchłonąć nadmiar wody ręcznikowi

z góry dziękuję za pomoc!
Średnia porowatość Popróbuj olejów, które masz w kuchni normalnie
Cytat:
Napisane przez Lenka9612 Pokaż wiadomość
1. Około 3-4 godzin w lecie, w pozostałych porach roku dłużej.
2. Dość trudno.
3. Zostanie.
4. Myślę, że tak 3 godziny po umyciu.
5. Tak
6. Zaraz po rozpleceniu się dość mocno falują, ale efekt ten nie utrzymuje się długo.
7. Nabierają.
8. Zdecydowanie czuję ulgę, szczególnie jak noszę je cały dzień związane w wysoki kucyk. Niestety nie mogę nosić ich często rozpuszczonych z racji tego, że są długie i mi przeszkadzają
9. Tak.
10. Hmm.. ciężko mi to określić, są gładkie, ale jednocześnie twarde.
11. Nie prostuję, nie suszę, ale farbuję i to z dość ciemnego brązu na blond
12. Nie, największy problem jest ze spłukaniem szamponu.
13. Maska do włosów mi je obciążyła, ale tylko nakładana na całe włosy, od skóry głowy.
14. Od 2 - 3 lat, ale od mniej więcej 3 - 4 miesięcy staram się pielęgnować je naturalnymi kosmetykami
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez miszel29 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, będę bardzo wdzięczna, jeśli mi pomożecie
1. Jak długo schną Twoje włosy? - około 2-3 godzin,
2. Czy trudno je zmoczyć? - nie, są raczej podatne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - bardzo powoli wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - zaraz po i kilka godzin po, mają tendencję do przetłuszczania się, dlatego zwykle po całym dniu wyglądają już nieciekawie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nie widzę szczególnej zmiany, po wielokrotnym czesaniu w ciągu dnia oczywiście stają się bardziej oklapnięte, jak wspominałam - dość szybko się przetłuszczają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - gdy używałam zwykłych frotek do włosów - czułam ulgę, gdy używam invisibobble nie. Ze względu na przetłuszczanie, długość po domu chodzę zwykle w spiętych, dla wygody. W rozpuszczonych włosy strąkują się i szybciej przetłuszczają przy kontakcie z twarzą
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - lekko
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - są bardziej sztywne niż reszta włosów (która jest bardzo miękka), trochę jakby druciane.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - nic z tych rzeczy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - gdy używam szamponów dla dzieci, delikatnych zwykle mam problem, bo słabo pienią się na mojej głowie. Aktualnie używam szamponu z Green Pharmacy i nie mam problemów z domyciem. Zdarza się to rzadko, zwykle kiedy się spieszę lub nie przykładam do mycia
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - średnio sprawdziły się odżywki Isany - seria Professional Hair Nutrition - nie widziałam praktycznie żadnych efektów. Używając Kallos Algae też nie zauważyłam spektakularnych zmian. Próbowałam też olejować włosy olejkiem do masażu z Alterry - miałam wrażenie, że moje włosy są po nim przesuszone, sztywne.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od roku. Zaczęło się od olejku Khadi, który naprawdę pomógł mi odratować moje włosy - były naprawdę w kompletnej ruinie. Zaczęłam nakładać domowe maseczki - dobrze sprawdza się u mnie do dziś ta na bazie jogurtu, żółtka i oliwy. Świetne efekty dał też olej kokosowy.
Z góry dziękuję za pomoc : ))
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-10, 03:54   #1452
chaleanthite
Przyczajenie
 
Avatar chaleanthite
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Zza wielkiej wody.
Wiadomości: 8
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam serdecznie,

czy i ja moglabym prosic o ocene..? Czas zaczac jakos dbac o te kudelki, ale zanim czlowiek sie za to zabierze trzeba lepiej poznac to, co czlowiek ma na glowie

Ogolnie mam bardzo dlugie (do posladkow) wlosy i dosc geste, niestety nie umiem sama okreslic ich porowatosci...

1. Jak długo schną Twoje włosy? 5-6 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?Ciezko powiedziec, mysle, ze srednio trudno...
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Splynie szybko na swoja strone.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Nastepnego dnia po myciu (myje co 3 dni, wlosy sie przetluszczaja po 4-5).
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Troche.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Zalezy jak dlugo nosze warkocz, po paru godzinach zostaja fale, po calym dniu i ciasnym zapleceniu warkocza fale sa dosc duze i trwale-trzymaja sie do nastepnego mycia.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zdecydowanie traca...
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Czuje ogromna ulge, moje wlosy uwielbiaja byc rozpuszczone...
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? W dobrym swietle (sztucznym lub prawdziwym) blyszcza sie jak szalone.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z jakas sliska tkanina...
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje raz na jakis czas (3-4 miesiace).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie mam problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Wszelkie maski do wlosow strasznie je obciazaja, moje wlosy z kolei nigdy sie nie pusza.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Nie pielegnuje zbytnio-raz na jakis czas stosuje odzywke w sprayu.

Z gory serdecznie dziekuje!!!

Edytowane przez chaleanthite
Czas edycji: 2015-08-10 o 03:59
chaleanthite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 14:18   #1453
sylwia392
Raczkowanie
 
Avatar sylwia392
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 37
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję za odpowiedź
__________________
Zapuszczam włosy: 47 cm - 65 cm
Blog - początki
sylwia392 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 14:48   #1454
agatek_640
Przyczajenie
 
Avatar agatek_640
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-2 przy dobrych wiatrach, aczkolwiek do pełnego wyschnięcia potrzebują do 5-6h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Cieniutkie, lekko napuszone, ale gładkie, nie rozdwojone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję farbą półtrwałą (czasami tylko raz w roku na wakacje), bardzo rzadko prostuję i też bardzo rzadko je suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kremy podkreślające skręt włosa - obciążały i sklejały loczki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
8-9 miesięcy.

Dołączam moje zdjęcie i oczekuję z niecierpliwościcią na odpowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FB_20150427_19_49_02_Saved_Picture.jpg (177,8 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez agatek_640
Czas edycji: 2015-08-10 o 18:03
agatek_640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 18:18   #1455
wiadomka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

1. Jak długo schną Twoje włosy?

Raczej szybko


2. Czy trudno je zmoczyć?

Nie


3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Po umyciu + kilka godzin

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają, puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubie, przeszkadzaja mi
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Nie, chyba ze po prostowaniu
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z siankiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
3 x tak
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olejki, pianka do wlosow
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
ok. miesiaca

Edytowane przez wiadomka
Czas edycji: 2015-08-10 o 18:19
wiadomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 09:45   #1456
Marlennnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Krótko, do 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuje ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Ciezko powiedzieć, są takie szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Prostuje od czasu do czasu, zykle na jakieś ważne okazję. Ostatni raz farmowałam w listopadzie zeszłego roku i już nie planuję farbowania po raz kolejny
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Shauma Cream i Oli spuszyła włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od niedawna, dopiero zaczynam
__________________
79,9~78,0~77,0~76,0~77,0~76,0~75,0~74,0 ~73,0~71,0~70,0
Dni bez słodyczy: 1
Marlennnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 13:56   #1457
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Wydaje mi się, że od kiedy zaczęłam naprawdę o nie dbać, schną znacznie szybciej. Kiedyś, gdy suszyłam moje loki, nie skończyłam jeszcze jednej strony, a druga była już sucha.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Różnicę widzę po olejowaniu. Kiedyś wystarczyła kapka, by skończyć. Teraz zużywam dużo więcej produktu i wciąż mam wrażenie, że za mało nałożyłam.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pomijając bolesną kwestię wicherków ...
Powiem szczerze, że to zależy od pielęgnacji. Chyba czasem gdy przesadzę z jakimś kosmetykiem (nie ogarniam jeszcze dobrze sprawy z emolientami, humektantami i proteinami mimo że wiele o tym czytałam) są strasznie sypkie, śliskie (czasem nawet nie mogłam dobrze utrzymać koczka-ślimaczka) i niestety pozbawione kształtu i przede wszystkim objętości.
Ale z natury sprawa ma się przeciwnie. Wtedy z reguły kosmyk powinien zostać lub bardzo powoli wrócić na swoją stronę.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu mają piękną objętość i kształt. Potem klapną u nasady i robią się nijakie, szczególnie teraz gdy w zasadzie zrezygnowałam ze stylizatorów.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Od kiedy stałam się włosomaniaczką - owszem.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
I to bardzo. Dlatego przez kilka lat chodziłam w lokach, wystarczała pianka i szał. Ale teraz chcę je zapuścić i chyba postawię na fale. Powiem szczerze, że gdy prawie o nie nie dbałam, a jedynie katowałam je stylizatorami, były niesamowicie podatne. Teraz pielęgnacją chyba zabiłam skręt.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Chyba nabierają, ale nie zastanawiałam się nad tym.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę. Czasem aż bolą mnie pewne partie głowy mimo że staram się nie spinać ich zbyt mocno.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak. Ale dopiero od włosomaniactwa. Wcześniej tak nie było.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są zdecydowanie najmniej przyjemne w dotyku w stosunku do reszty partii włosa, ale są w zdecydowanie lepszym stanie niż kiedyś.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuję, nie prostuję, suszę okazjonalnie, bardzo rzadko.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Hmm... ciężko powiedzieć. Od kiedy przerzuciłam się na inne szampony, rzeczywiście mam problemy z myciem, bo przywykłam do łatwego pienienia popularnych szamponów. Używam Joanny z pokrzywą i zieloną herbatą, a niedawno kupiłam Babydream. Z Joanny nie potrafię uzyskać piany i zużywam kolosalne ilości produktu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Obciążają mnie niektóre maski. Moje włosy są puszyste, ale pozbawione objętości u nasady, a odkąd je pielęgnuję, w zasadzie straciły objętość.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od około trzech miesięcy.

Edytowane przez Soupir bordeaux
Czas edycji: 2015-08-16 o 13:57
Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 14:10   #1458
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez chaleanthite Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

czy i ja moglabym prosic o ocene..? Czas zaczac jakos dbac o te kudelki, ale zanim czlowiek sie za to zabierze trzeba lepiej poznac to, co czlowiek ma na glowie

Ogolnie mam bardzo dlugie (do posladkow) wlosy i dosc geste, niestety nie umiem sama okreslic ich porowatosci...

1. Jak długo schną Twoje włosy? 5-6 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?Ciezko powiedziec, mysle, ze srednio trudno...
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Splynie szybko na swoja strone.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Nastepnego dnia po myciu (myje co 3 dni, wlosy sie przetluszczaja po 4-5).
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Troche.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Zalezy jak dlugo nosze warkocz, po paru godzinach zostaja fale, po calym dniu i ciasnym zapleceniu warkocza fale sa dosc duze i trwale-trzymaja sie do nastepnego mycia.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zdecydowanie traca...
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Czuje ogromna ulge, moje wlosy uwielbiaja byc rozpuszczone...
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? W dobrym swietle (sztucznym lub prawdziwym) blyszcza sie jak szalone.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z jakas sliska tkanina...
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje raz na jakis czas (3-4 miesiace).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie mam problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Wszelkie maski do wlosow strasznie je obciazaja, moje wlosy z kolei nigdy sie nie pusza.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Nie pielegnuje zbytnio-raz na jakis czas stosuje odzywke w sprayu.

Z gory serdecznie dziekuje!!!
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez agatek_640 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-2 przy dobrych wiatrach, aczkolwiek do pełnego wyschnięcia potrzebują do 5-6h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Cieniutkie, lekko napuszone, ale gładkie, nie rozdwojone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję farbą półtrwałą (czasami tylko raz w roku na wakacje), bardzo rzadko prostuję i też bardzo rzadko je suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kremy podkreślające skręt włosa - obciążały i sklejały loczki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
8-9 miesięcy.

Dołączam moje zdjęcie i oczekuję z niecierpliwościcią na odpowiedź
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez wiadomka Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?

Raczej szybko


2. Czy trudno je zmoczyć?

Nie


3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Po umyciu + kilka godzin

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają, puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubie, przeszkadzaja mi
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Nie, chyba ze po prostowaniu
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z siankiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
3 x tak
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olejki, pianka do wlosow
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
ok. miesiaca
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Marlennnna Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Krótko, do 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuje ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Ciezko powiedzieć, są takie szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Prostuje od czasu do czasu, zykle na jakieś ważne okazję. Ostatni raz farmowałam w listopadzie zeszłego roku i już nie planuję farbowania po raz kolejny
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Shauma Cream i Oli spuszyła włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od niedawna, dopiero zaczynam
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Wydaje mi się, że od kiedy zaczęłam naprawdę o nie dbać, schną znacznie szybciej. Kiedyś, gdy suszyłam moje loki, nie skończyłam jeszcze jednej strony, a druga była już sucha.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Różnicę widzę po olejowaniu. Kiedyś wystarczyła kapka, by skończyć. Teraz zużywam dużo więcej produktu i wciąż mam wrażenie, że za mało nałożyłam.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pomijając bolesną kwestię wicherków ...
Powiem szczerze, że to zależy od pielęgnacji. Chyba czasem gdy przesadzę z jakimś kosmetykiem (nie ogarniam jeszcze dobrze sprawy z emolientami, humektantami i proteinami mimo że wiele o tym czytałam) są strasznie sypkie, śliskie (czasem nawet nie mogłam dobrze utrzymać koczka-ślimaczka) i niestety pozbawione kształtu i przede wszystkim objętości.
Ale z natury sprawa ma się przeciwnie. Wtedy z reguły kosmyk powinien zostać lub bardzo powoli wrócić na swoją stronę.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu mają piękną objętość i kształt. Potem klapną u nasady i robią się nijakie, szczególnie teraz gdy w zasadzie zrezygnowałam ze stylizatorów.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Od kiedy stałam się włosomaniaczką - owszem.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
I to bardzo. Dlatego przez kilka lat chodziłam w lokach, wystarczała pianka i szał. Ale teraz chcę je zapuścić i chyba postawię na fale. Powiem szczerze, że gdy prawie o nie nie dbałam, a jedynie katowałam je stylizatorami, były niesamowicie podatne. Teraz pielęgnacją chyba zabiłam skręt.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Chyba nabierają, ale nie zastanawiałam się nad tym.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę. Czasem aż bolą mnie pewne partie głowy mimo że staram się nie spinać ich zbyt mocno.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak. Ale dopiero od włosomaniactwa. Wcześniej tak nie było.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są zdecydowanie najmniej przyjemne w dotyku w stosunku do reszty partii włosa, ale są w zdecydowanie lepszym stanie niż kiedyś.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuję, nie prostuję, suszę okazjonalnie, bardzo rzadko.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Hmm... ciężko powiedzieć. Od kiedy przerzuciłam się na inne szampony, rzeczywiście mam problemy z myciem, bo przywykłam do łatwego pienienia popularnych szamponów. Używam Joanny z pokrzywą i zieloną herbatą, a niedawno kupiłam Babydream. Z Joanny nie potrafię uzyskać piany i zużywam kolosalne ilości produktu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Obciążają mnie niektóre maski. Moje włosy są puszyste, ale pozbawione objętości u nasady, a odkąd je pielęgnuję, w zasadzie straciły objętość.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od około trzech miesięcy.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 14:46   #1459
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję.
Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 12:30   #1460
agatek_640
Przyczajenie
 
Avatar agatek_640
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Baaardzo dziękuję za odpowiedź.
agatek_640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 21:36   #1461
Madame_Lagertha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo proszę o pomoc w ocenie porowatości
1. Jak długo schną Twoje włosy?
około 1-1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu lub następnego dnia
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Duuuuża ulga!
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są szorstkie i sztywne, pędzel
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie, nie, nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie. Jeżeli już to z olejem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie sprawdzają się u mnie maski Kallosa - silk, keratin, omega (innych nie testowałam). Włosy po nich są przesuszone, spuszone. Mam też problem z doborem oleju. Stosowałam oliwę z oliwek, ze słodkich migdałów, lniany, awokado - nie było większych efektów, czasami też były po nich suche. Najlepszy jak dotąd okazał się z orzechów laskowych i kokosowy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od grudnia 2014
Madame_Lagertha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 09:44   #1462
PatrycjaA25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


1. Schną BAAARDZO szybko
2. Łatwo je zmoczyć.
3. Pasemko wróci na swoje miejsce.
4. Najlepiej wyglądają od razu po umyciu.
5. Nie błyszczą.
6. Są bardzo podatne, wystarczy kilka minut w warkoczu i mam fale.
7. Po rozczesaniu nabierają objętości.
8. Lubię chodzić w rozpuszczonych więc właściwie nie noszę spiętych włosów.
9. W sztucznym świetle bardzo błyszczą.
10. Moje końce to suche miotełki.
11. Farbuję, prostuję, suszę.
12. Nie mam problemu z domyciem włosów.
13. Nie sprawdził się u mnie olej kokosowy, Sesa i Wax.
14. Pielęgnuję intensywnie od ok 3 miesiecy .


I co dziewczyny , wysokoporowate jak byk prawda ?
PatrycjaA25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:55   #1463
Wredota0
Przyczajenie
 
Avatar Wredota0
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Bardzo długo, nieraz cały dzień, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że włosy mam gęste i do pasa.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości, ale przy skórze głowy tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Uwielbiam chodzić w rozpuszczonych włosach i czuję ulgę. Są mega długie i na co dzień przeszkadzają mi.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są zniszczone, rozdwojone, takie szorstkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nigdy włosów nie farbowałam. Na co dzień prostuję je, ale staram się ograniczyć do prostowania tylko grzywki. Suszenie włosów tylko kiedy chcę gdzieś od razu wyjść, a mam mokre włosy - okazyjnie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów, wszystko automatycznie schodzi z włosów.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ogólnie po prawie wszystkich maseczkach, które mają delikatniejszy skład, np. Alterra, Kallos powodują u mnie puch na włosach i siano. Gdy używam kosmetyków z silikonami, włosy automatycznie są bardzo ładne, lśniące.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ogólnie średnio dbam o włosy. Moją rutyną od zawsze jest umycie włosów szamponem (nieraz bez silikonów, a nieraz z), a po tym odżywka do włosów ze spłukiwaniem. Od czasu do czasu maska do włosów. Od jakiegoś tygodnia staram się nakładać olejek przed umyciem włosów, a kiedy zapominam to po ich umyciu nakładam maskę.
Wredota0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 00:08   #1464
dagur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 2-3

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę, lub zostanie, ale będzie znacznie odstawało od reszty.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zdecydowanie od razu po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, zdarza się, ale tylko w przypadku mocnego warkocza.
Loki po lokówce znikają po 3-4 h, o ile wgl tyle wytrwaja.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Hmm.. różnie. Zależy czym je przeczesze. Po szczotce z włosia nabierają, po TT lub grzebieniu tracą. Ponadto TT niszczy moje włoski

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Oooch, niesamowitą ulgę. Wolę nosić rozpuszczone, ale nie zawsze mogę :/

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są szorstkie. Przyjemne są tylko przez krótki czas po ścięciu.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?☠
Nie farbuję, nie prostuję, suszę ciepłym, ale nie gorącym nawiewem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
zawsze myje włosy szamponem dwa razy.
Baby dream mi ich nie domywał. Chociaż biolaven radził sobie całkiem dobrze mam przetluszczajace się włosy, wiec zazwyczaj używam szamponu z sls, lub jakimś jego kuzynem.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Baby dream, odżywka garnier avocado.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy
Od roku
dagur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 09:55   #1465
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Madame_Lagertha Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w ocenie porowatości
1. Jak długo schną Twoje włosy?
około 1-1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu lub następnego dnia
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Duuuuża ulga!
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są szorstkie i sztywne, pędzel
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie, nie, nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie. Jeżeli już to z olejem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie sprawdzają się u mnie maski Kallosa - silk, keratin, omega (innych nie testowałam). Włosy po nich są przesuszone, spuszone. Mam też problem z doborem oleju. Stosowałam oliwę z oliwek, ze słodkich migdałów, lniany, awokado - nie było większych efektów, czasami też były po nich suche. Najlepszy jak dotąd okazał się z orzechów laskowych i kokosowy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od grudnia 2014
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Spróbuj olejów najtańszych, kuchennych: słonecznikowego czy rzepakowego.
Cytat:
Napisane przez PatrycjaA25 Pokaż wiadomość
1. Schną BAAARDZO szybko
2. Łatwo je zmoczyć.
3. Pasemko wróci na swoje miejsce.
4. Najlepiej wyglądają od razu po umyciu.
5. Nie błyszczą.
6. Są bardzo podatne, wystarczy kilka minut w warkoczu i mam fale.
7. Po rozczesaniu nabierają objętości.
8. Lubię chodzić w rozpuszczonych więc właściwie nie noszę spiętych włosów.
9. W sztucznym świetle bardzo błyszczą.
10. Moje końce to suche miotełki.
11. Farbuję, prostuję, suszę.
12. Nie mam problemu z domyciem włosów.
13. Nie sprawdził się u mnie olej kokosowy, Sesa i Wax.
14. Pielęgnuję intensywnie od ok 3 miesiecy .
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Wredota0 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Bardzo długo, nieraz cały dzień, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że włosy mam gęste i do pasa.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości, ale przy skórze głowy tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Uwielbiam chodzić w rozpuszczonych włosach i czuję ulgę. Są mega długie i na co dzień przeszkadzają mi.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są zniszczone, rozdwojone, takie szorstkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nigdy włosów nie farbowałam. Na co dzień prostuję je, ale staram się ograniczyć do prostowania tylko grzywki. Suszenie włosów tylko kiedy chcę gdzieś od razu wyjść, a mam mokre włosy - okazyjnie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów, wszystko automatycznie schodzi z włosów.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Ogólnie po prawie wszystkich maseczkach, które mają delikatniejszy skład, np. Alterra, Kallos powodują u mnie puch na włosach i siano. Gdy używam kosmetyków z silikonami, włosy automatycznie są bardzo ładne, lśniące.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ogólnie średnio dbam o włosy. Moją rutyną od zawsze jest umycie włosów szamponem (nieraz bez silikonów, a nieraz z), a po tym odżywka do włosów ze spłukiwaniem. Od czasu do czasu maska do włosów. Od jakiegoś tygodnia staram się nakładać olejek przed umyciem włosów, a kiedy zapominam to po ich umyciu nakładam maskę.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez dagur Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 2-3

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę, lub zostanie, ale będzie znacznie odstawało od reszty.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zdecydowanie od razu po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, zdarza się, ale tylko w przypadku mocnego warkocza.
Loki po lokówce znikają po 3-4 h, o ile wgl tyle wytrwaja.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Hmm.. różnie. Zależy czym je przeczesze. Po szczotce z włosia nabierają, po TT lub grzebieniu tracą. Ponadto TT niszczy moje włoski

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Oooch, niesamowitą ulgę. Wolę nosić rozpuszczone, ale nie zawsze mogę :/

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są szorstkie. Przyjemne są tylko przez krótki czas po ścięciu.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?☠
Nie farbuję, nie prostuję, suszę ciepłym, ale nie gorącym nawiewem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
zawsze myje włosy szamponem dwa razy.
Baby dream mi ich nie domywał. Chociaż biolaven radził sobie całkiem dobrze mam przetluszczajace się włosy, wiec zazwyczaj używam szamponu z sls, lub jakimś jego kuzynem.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Baby dream, odżywka garnier avocado.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy
Od roku
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:27   #1466
Fenice89
Raczkowanie
 
Avatar Fenice89
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 264
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Hej ja też prosiłabym o pomoc w ocenie porowatości:
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Max 1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej od razu po myciu, na następnym dzień są przyklapnięte bez życia i strasznie suche
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Prawie w ogóle się nie błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości, wyglądają ładnie po czesaniu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubie chodzić w rozpuszczonych i w spiętych a wieczorem prawie zawsze je spinam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak ale tylko przez pół dnia po myciu, wieczorem już przestają się błyszczeć
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z sianem, są suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje i od miesiąca nie prostuje
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Niestety olej kokosowy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 miesięcy
Fenice89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 21:10   #1467
snowwhite89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Włosy schną około 2-3h
2. Moczą się chyba w średnim tempie :P
3. Pasemko włosów spłynie mega szybko na swoją stronę.
4. Moje włosy najlepiej wyglądają dzień po umyciu.
5. Tak.
6. Tak, mam podatne włosy na układanie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości.
8. Raczej nie lubię ich rozpuszczonych ostatnio, mam wrażenie że są suche i przesuszone..
9. Tak
10. Końcówki kojarzą mi się z kocem? Są puchate i miękkie
11. Farbuje włosy z szatynu na blond.
12. Nie mam problemu z ich domyciem.
13. Mam dużo problemów z kosmetykami bo mam atopowe zapalenie skóry i wiele produktów muszę omijać. Produkty mi ogólnie te, które już stosuje raczej nie przysparzają problemów, czasem tylko przy nasadzie.
14. Od jakiegoś roku może..
snowwhite89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 22:04   #1468
szaky
Raczkowanie
 
Avatar szaky
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 78
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Poratujecie ?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Szybko, jakieś 1,5 godziny bez suszarki.
2. Czy trudno je zmoczyć? Niee... normalnie chłoną wodę.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zależy od szamponu/ odżywki/ eksperymentów na głowie, ale raczej do 2-3 dni po umyciu włosy wyglądają dobrze.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak. Nie muszę używać stylizatorów by zakręcić włosy z warkocza czy ślimaczka.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Lekko nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię rozpuszczone, o ile nie jest za gorąco.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Miły w dotyku, świeży, nowy koc. Albo w sumie mam lepsze określenie, gładkie kocie futro. Z tym, że regularnie zabezpieczam końcówki.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną, jakieś dwa miesiące temu rozstałam się z prostownicą (prostowałam tylko grzywkę, ale zawsze), póki lato, póki ciąża, i teraz na macierzyńskim siedzę i nie spieszę się z myciem włosów przed pracą to i rozstałam się z suszarką już od ponad roku.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu, z moimi włosami radzi sobie delikatny szampon typu babydream lub odżywka.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Bardzo nie lubią się z olejem kokosowym i chyba większością protein. Po laminowaniu żelatyną, maskach proteinowych i w/w oleju mam puch i siano. Nie sprawdził się też polecany przez wszystkich Wax - mimo nie nakładania na skalp, wraz z spłukiwaniem maski wypadało mi zawsze z 1/3 czupryny... Silikonowe "reklamowane" szampony i odżywki obciążają - sprawiają, że włosy i tak już dość cienkie zbijają się w nieestetyczne strąki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Jakieś półtora roku.

Dodam w sumie, że moje naturalne włosy to średnio ciemny, mysi brąz, ale jakieś 3-4 lata temu byłam rozjaśniona do niemalże bieli... Obecnie na te same włosy mam wiele wiele warstw czerni, od jakiegoś czasu hennę indygo.

Edytowane przez szaky
Czas edycji: 2015-09-02 o 10:16
szaky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:47   #1469
ggiirrll10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? Myślę, że tak. Średnio. Jakąś chwilę muszę je np. moczyć przed myciem głowy.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne, jednak bez użycia pianek/lakierów włosy szybko wracają do swojego wcześniejszego stanu.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Są dość gładkie, ale nie widzę, by się błyszczały
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Miłe, delikatne
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Trzy razy NIE. Nie farbuję włosów od 15 miesięcy (wracam do naturalnych)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu z domyciem.13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ok. 3 lata - olejuję, nakładam odżywki, maski, zabezpieczam końce. Włosy mam delikatnie falowane, ale przez to, że są gęste, długie i niepocieniowane sprawiają wrażenie prostych.
ggiirrll10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 19:42   #1470
201609141113
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 155
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? do całkowitego wyschnięcia ok 2,5 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? trudne pytanie raczej chyba tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po myciu i wysuszeniu suszarką
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? błyszczą się
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? przez 20 min tak ale po tym czasie włosy się prostują,choć w czasie kąpieli morskich gdy mam związane włosy,a następnie je rozpuszczę to troszkę dłużej zachowują skręt
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuję ulgi,gdyż nie czuję nic nieprzyjemnego podczas noszenia związanych.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Zdecydowanie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Są gładkie,jak satyna można by powiedzieć
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę codziennie,prostuję tylko grzywkę gdyż czasem się lekko zawija
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Maska Latte sprawia,że moje włosy są takie jakby suche i 'szorstkie' lekko. Najlepiej się sprawdzają u mnie wszystkie wygładzające kosmetyki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? O włosy dbam od zawsze choć myślę,że 'szanuję' je bardziej od 4 lat
201609141113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.