Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 10:30   #271
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Finlora, jak tam głowa? lepiej? nadal stosujesz preparaty od dermatologa?

a nie myslalas, zeby przyjmowac doustnie omege-6 z wiesiolka lub ogorecznika? wiem, ze niektorzym pomaga w podobnych stanach zapalnych, alergicznych, przesuszeniu skory
Dzięki
Jak będe w aptece zapytam o te tabletki.

Preparaty stosuję nadal, chociaż już mi się kończą. Zastanawiam się nad kolejną wizyta u dermatologa.
Niestety skóra nadal mnie swędzi Może nie tak strasznie jak wczesniej ale jest to uciązliwe W niektórych miejscach poczułam nawet, ze musiałam zbyt mocno drapac bo zrobiły mi się strupki Wiem, że nie powinnam w ogóle drapac, ale momentami cholery dostaję i nic na to nie poradzę

A jak Twoja główka? Jakieś postępy?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:36   #272
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Moja współlokatorka jest już prawie siwa, ma 24 lata... Już w liceum musiała farbować. Ja mam tylko 3 siwe (równiutko na przedziałku), więc je wyrywam, ale długo tak nie można ;]
Używam kilka razy pod rząd tego samego szamponu i znowu czuję swędzenie. Muszę pilnować, aby używać za każdym razem innego.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 10:38   #273
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Mnie swędzi nadal, chociaż uzywam Emolium
ja wiem, ze byc może moja skóra była tak bardzo podrażniona, że teraz trzeba czasu, zeby wróciła do siebie ale ile??
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 15:14   #274
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

kupiłam sobie emolium i odzywkę bez silikonów.. zobaczymy co sie teraz będzie działo.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 16:31   #275
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ooooo dziewczyny z nieba mi spadłyście też mam ten problem z głową... Swędzenie zaczęło się podczas walki z wypadaniem. Chyba za dużo tam nakombinowałam, ale głównym winowajcą została wcierka seboradin lotion. Az mnie wszystko piekło. Wypadac mi już kłaki nie wypadają, ale za to- swędzienie, tłusty łupież itd.. Leczyłam się juz jakoś, przestałam farbować kłaki (u mnie niestety najwiekszym problemem jest siwizna) smarowałam je olejkiem kokosowym i było nawet ok, raz lepiej raz gorzej. Jednakże teraz (dwa tygodnie temu) przeprowadziłam się. Niby dwie ulice dalej, ale moja cera i włosy zareagowały katastrofalnie. Nagle na wszystko reaguję alergicznie z ntwarza i ciałem doszłam już do ładu, ale najgorsze są włosy... sa tak swędzące i piekące jak nigdy, a związane gumką- bolą. poza tym są suche i sztywne i tak dziwnie odstają. Siwizna rzuca się w oczy jak latarnia (mam 24 lata) i w ogóle załamka.... dopisuję sie do watku i przyłączam do walki o piękne (a chociaż zwyczajne) włoski

ps. jakby mi jeszcze zaczęły znowu wypadać to tylko się załamać......
Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
kupiłam sobie emolium i odzywkę bez silikonów.. zobaczymy co sie teraz będzie działo.
ojej

to moze byc wina wody, jestes jeszcze nieprzyzwyczajona. pamietam, ze mialam podobne reakcje, gdy sie przeprowadzilam do Wroclawia, potem bylo lepiej. ale za kazdym razem jak wracam w rodzinne strony na pare dni, to moja skora sie buntuje, zawsze jestem wysypana mimo, ze woda tam jest mniej "miejska"

sprobuj zagotowac wiecej wody i jej uzywac do zwilzenia wlosow oraz do zmycia szamponu. wiem, ze to troche niewygodne, ale moze pomoc. twarda woda tak podraznia moja twarz, ze zawsze myje gotowana. ale wlosy musze byc codziennie, wiec gotowanie jest niewygodne, a dodawac Calgon do wody troche sie boje

czy nadal masz łojotok? czy skora jest ewidentnie sucha i sie łuszczy?
jezeli jest sucha to Emolium to mysle dobry wybor.

jaka masz odzywke? pakowanie niektorych na glowe podrazniona to nie jest dobry pomysl. sprobuj przed myciem wetrzec delikatnie w skore olej rycynowy albo olej z łopanu wielkiego. ja mam oba i sobie chwale, mimo, ze moja skora glowy nie jest sucha, wrecz przeciwnie, a swedzenie to objaw ŁZS, ktore czesto powraca

jezeli strasznie piecze to kup wapno musujace w aptece, sprawdzony srodek na łagodzenie uczulen kontaktowych i nie tylko.

profilaktycznie na choroby skory warto brac witaminy z grupy B, A, E, a w przypadku znacznego przesuszenia mozna dorzucic omega 3 lub omega 6 w kapsulkach. albo jesc wiecej rybek, orzechow, nasion slonecznika...

nie przechodzisz ostatnio jakis stresow? stres czesto nasila problemy skorne, wiem cos o tym

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dzięki
Jak będe w aptece zapytam o te tabletki.

Preparaty stosuję nadal, chociaż już mi się kończą. Zastanawiam się nad kolejną wizyta u dermatologa.
Niestety skóra nadal mnie swędzi Może nie tak strasznie jak wczesniej ale jest to uciązliwe W niektórych miejscach poczułam nawet, ze musiałam zbyt mocno drapac bo zrobiły mi się strupki Wiem, że nie powinnam w ogóle drapac, ale momentami cholery dostaję i nic na to nie poradzę

A jak Twoja główka? Jakieś postępy?
Ty bierzesz juz Silice z tego co pisalas, a tam sa witaminy z grupy B, ale warto dokupic witaminy A+E w kapsulkach. na problemy ze skora czesto sie zaleca

a kwasy omega 3 z tranu rybiego moglby pomoc na to przesuszenie. omega 6 rowniez sie stosuje w podobnych preparatach, warto spobowac.

jaka masz cere? rowniez sucha? czy odzywiasz sie w miare zdrowo? czasem przy diecie opartej na produktach pochodzenia glownie roslinnego moga wystapic takie problemy:/

do tego stresy nasilaja objawy, ciagle dotykanie skory, absolutnie nie drap sie, mimo, ze wiem-czasem ciezko sie pohamowac

zapisz sie na kolejna wizyte powiedz, ze preparaty nie pomogly, niech Ci przepisze cos nowego do wcierania, bo szampon jest delikatny. poprawa powinna byc znaczaca, cos jest nie tak

a u mnie? chyba zle. łojotokowe zapalenie skory przenioslo sie na twarz, szczypie swedzi, luszczy sie. ale wiem mniej wiecej co powinnam robic, aby byla poprawa, dostalam dobre rady od kosmetyczki, z ktora mam zajecia.

trzeba myslec optymistycznie, od stresu jest tylko gorzej

trzymam kciuki za poprawe u Nas wszystkich

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Używam kilka razy pod rząd tego samego szamponu i znowu czuję swędzenie. Muszę pilnować, aby używać za każdym razem innego.
napisz dokladnie jakich szamponow uzywasz/uzywalas. jezeli szampon nam sluzy, nie powinno sie go zmieniac. co innego z odzywka, nie powinno sie uzywac non stop tej samej, bo wlosy sie przyzwyczajaja i efekt jest slabszy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 16:43   #276
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ojej

to moze byc wina wody, jestes jeszcze nieprzyzwyczajona. pamietam, ze mialam podobne reakcje, gdy sie przeprowadzilam do Wroclawia, potem bylo lepiej. ale za kazdym razem jak wracam w rodzinne strony na pare dni, to moja skora sie buntuje, zawsze jestem wysypana mimo, ze woda tam jest mniej "miejska"

sprobuj zagotowac wiecej wody i jej uzywac do zwilzenia wlosow oraz do zmycia szamponu. wiem, ze to troche niewygodne, ale moze pomoc. twarda woda tak podraznia moja twarz, ze zawsze myje gotowana. ale wlosy musze byc codziennie, wiec gotowanie jest niewygodne, a dodawac Calgon do wody troche sie boje

czy nadal masz łojotok? czy skora jest ewidentnie sucha i sie łuszczy?
jezeli jest sucha to Emolium to mysle dobry wybor.

jaka masz odzywke? pakowanie niektorych na glowe podrazniona to nie jest dobry pomysl. sprobuj przed myciem wetrzec delikatnie w skore olej rycynowy albo olej z łopanu wielkiego. ja mam oba i sobie chwale, mimo, ze moja skora glowy nie jest sucha, wrecz przeciwnie, a swedzenie to objaw ŁZS, ktore czesto powraca

jezeli strasznie piecze to kup wapno musujace w aptece, sprawdzony srodek na łagodzenie uczulen kontaktowych i nie tylko.

profilaktycznie na choroby skory warto brac witaminy z grupy B, A, E, a w przypadku znacznego przesuszenia mozna dorzucic omega 3 lub omega 6 w kapsulkach. albo jesc wiecej rybek, orzechow, nasion slonecznika...

nie przechodzisz ostatnio jakis stresow? stres czesto nasila problemy skorne, wiem cos o tym
truskawko kochana czy Ty nie siedzisz u mnie pod łozkiem ?



moja skóra jest sucha tak bardzo że aż sie z tej suchości przetłuszcza... tak miałam kiedyś z twarzą- zamiana wysuszaczy na nawilzacze sprawiło że moja cera jest bardzo bardzo ok. Tak samo powinno być z włosami jak zejdzie mi to mega podrażnienie, które wygląda paskudnie...
a co do stresu- wyleciałam ostatnio z pracy może to dlatego?

wapno popijam, omega3 łykam.
dzieki za wszystko buziaki
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 17:01   #277
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
truskawko kochana czy Ty nie siedzisz u mnie pod łozkiem ?



moja skóra jest sucha tak bardzo że aż sie z tej suchości przetłuszcza... tak miałam kiedyś z twarzą- zamiana wysuszaczy na nawilzacze sprawiło że moja cera jest bardzo bardzo ok. Tak samo powinno być z włosami jak zejdzie mi to mega podrażnienie, które wygląda paskudnie...
a co do stresu- wyleciałam ostatnio z pracy może to dlatego?

wapno popijam, omega3 łykam.
dzieki za wszystko buziaki
hmmm, najlepiej gdyby obejrzal to lekarz czy glowa jest pokryta zoltymi luskami, wlosy sa tluste non stop?

napisz mi jak wygladaja Twoje wlosow zaraz po umyciu i wysuszone naturalne. czy sa idealnie czyste i swieze? jak przejedziesz palcem po skorze to jest suchutki czy zostaje na nim cos lepkiego?

jezeli jest tlusto i swedzi to moze byc objaw lupiezu tlustego, ktory jest bardziej klopotliwy w leczeniu niz lupiez suchy.

jezeli przetluszczanie sie jest naprawde minimalne i nie wygladasz pare godzin po umyciu jak oblana olejem to moze faktycznie to objaw obronny skory.

napisz mi jaka odzywke kupilas, bo ich z zasady nie pakuje sie na glowe, bo moga podrazniac, a Ty musisz tego unikac jak ognia.

niektore dziewczyny dodaja do szamponow odrobine oleju rycynowego, gdy boja sie zbytniego natluszczenia wlosow, jak Emolium bedzie dzialal slabiej niz oczekiwalas, to mozesz sprobowac

a z tym stresem, przykra sprawa łatwo powiedziec- nie stresuj sie.

pisz o efektach trzymam kciuki
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 19:30   #278
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Ty bierzesz juz Silice z tego co pisalas, a tam sa witaminy z grupy B, ale warto dokupic witaminy A+E w kapsulkach. na problemy ze skora czesto sie zaleca

a kwasy omega 3 z tranu rybiego moglby pomoc na to przesuszenie. omega 6 rowniez sie stosuje w podobnych preparatach, warto spobowac.

jaka masz cere? rowniez sucha? czy odzywiasz sie w miare zdrowo? czasem przy diecie opartej na produktach pochodzenia glownie roslinnego moga wystapic takie problemy:/

do tego stresy nasilaja objawy, ciagle dotykanie skory, absolutnie nie drap sie, mimo, ze wiem-czasem ciezko sie pohamowac

zapisz sie na kolejna wizyte powiedz, ze preparaty nie pomogly, niech Ci przepisze cos nowego do wcierania, bo szampon jest delikatny. poprawa powinna byc znaczaca, cos jest nie tak

a u mnie? chyba zle. łojotokowe zapalenie skory przenioslo sie na twarz, szczypie swedzi, luszczy sie. ale wiem mniej wiecej co powinnam robic, aby byla poprawa, dostalam dobre rady od kosmetyczki, z ktora mam zajecia.

trzeba myslec optymistycznie, od stresu jest tylko gorzej

trzymam kciuki za poprawe u Nas wszystkich
Dzieki

Trzymam kciuki za Twoją główkę i ŁZS Tzn żeby zniknęło

Oczywiście dzięki za wszystkie rady bo ja się za bardzo na tym nie znam, chociaz moja wiedza jest troche wieksza dzieki Wam i wizazowi

Cerę mam raczej mieszaną. Chociaz ostatnio zauwazyłam, ze jakby bardziej sie wysuszyła, policzki bardziej suche i wrazliwe niż wczesnie, a czoło od razu po myciu włosów suche, a potem bardzo szybko jest tłuste. Czasami nie mogę nawet dobrze pudru na twarzy rozprowadzic Dobrze, że bardzo rzadko to robię.

Co do diety to chyba normalnie. Może tylko ostatnio troche za mało warzyw i owoców a za dużo słodyczy co odbija się na figurze

Cięzko jest się nie drapac Strasznie cięzko...
Stres na pewno - po pierwsze jakby więcej włosów mi wypada, a po drugie nie mogę znaleźc pracy
Co do wypadania - ostatnio jak myłam włosy wypadło mi tyle co już dawno nie, tzn tak dużo... Ręce miałam prawie oblepione włosami Częściowo to pewnie wina tego szamponu, bo albo zbyt kiepsko sie pieni albo zbyt mocno i jest trochę tępy, bez żadnych ulepszaczy i mam wrażenie że mimo, ze staram się myc delikatnie sporo włosów sobie wyrywam

Poza tym mam wrażenie, ze nie potrafie tego szamponu dokładnie spłukac i dlatego potem głowa mnie swędzi... Nie mam pojęcia co robię źle, dawniej nie miałam takich problemów

Mam nadzieje, ze rady od kosmetyczki poskutkują
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 19:40   #279
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
hmmm, najlepiej gdyby obejrzal to lekarz czy glowa jest pokryta zoltymi luskami, wlosy sa tluste non stop?

napisz mi jak wygladaja Twoje wlosow zaraz po umyciu i wysuszone naturalne. czy sa idealnie czyste i swieze? jak przejedziesz palcem po skorze to jest suchutki czy zostaje na nim cos lepkiego?

jezeli jest tlusto i swedzi to moze byc objaw lupiezu tlustego, ktory jest bardziej klopotliwy w leczeniu niz lupiez suchy.

jezeli przetluszczanie sie jest naprawde minimalne i nie wygladasz pare godzin po umyciu jak oblana olejem to moze faktycznie to objaw obronny skory.

napisz mi jaka odzywke kupilas, bo ich z zasady nie pakuje sie na glowe, bo moga podrazniac, a Ty musisz tego unikac jak ognia.

niektore dziewczyny dodaja do szamponow odrobine oleju rycynowego, gdy boja sie zbytniego natluszczenia wlosow, jak Emolium bedzie dzialal slabiej niz oczekiwalas, to mozesz sprobowac

a z tym stresem, przykra sprawa łatwo powiedziec- nie stresuj sie.

pisz o efektach trzymam kciuki
nigdy nie używam suszarki więc mogę powiedzieć od razu:
skóra i włosy sa czyste, suche i świeże, ale skóra swędzi a pod paznokciami zostaja takie białe grudki, cos jak łupiez, ale nie sypiące się płatki hmm nie wiem jak to opisać, ale wiem jak wygląda łupiez i to nie to samo włosy są mega suche i druciaste, po dwóch trzech dniach są baaardzo swędzące ale tłuste przy skórze z tymi tłustymi grudkam skóry.

odzywkę kupiłam seboradn taką żółtą, regenerującą... odżywek nie kładę na skórę głowy bo mam długie kudełki i to je obciąża. A odżywkę wybrałam taką z bardzo naturalnym składem, patrzyłam czy nie ma silikonów i SLS... moja wiedza o składach jest jeszcze raczkująca, ale wybrałam taką jak umiałam najlepiej..
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...enerujacy.html to ta odzywka

skład:
Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 21:30   #280
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Uwielbiam produkty z rzepą, ale niestety wydaje mi się, że sprzyjają wypadaniu włosów. Może dlatego, że są takie tępe, jak to określiła Finlora i nie oblepiają włosów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 10:18   #281
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Szok! W piątek umyłam włosy (szamponem Emolium i nałożyłam Glorię Polleny Malwy) i skóra mnie nie swędziała Dzisiaj też nie swędzi Ale coś za coś – skóra mnie nie swędzi, ale za to włosy wyglądają okropnie, są suche, szorstkie w dotyku i puszą się, szczególnie u nasady
Tzn mniej więcej w połowie dnia zauważyłam, że ani razu nie zaswędziała mnie skóra i dosłownie zaraz po tym poczułam swędzenie – czyżby to jakiś efekt psychologiczny – swędzi mnie bo o tym myślę??

A dzisiaj umyłam Schaumą i trochę mnie głowa swędzi, tzn nie cały czas, ale jednak Może niedokładnie spłukałam szampon?
Za to włosy w dotyku są cudne, o niebo lepsze niż ostatnio, szkoda tylko, że tak samo cudnie nie wyglądają... Naprawdę nie wiem co się z nimi dzieje

Pisałam już kiedyś, że od jakiegoś czasu moje włosy stały się strasznie suche i bardzo się puszą u nasady. Myślałam, że to może przez te wcierki od dermatolożki. A czy może to być wina tego szamponu?? Niby jest nawilżający, ale ten pogorszony wygląd włosów dziwnie się zbiegł ze stosowaniem kosmetyków przepisanych przez dermatolożkę Dopiero niedawno sobie to skojarzyłam. Zanim zaczęłam myć włosy tym szamponem u nasady leżały sobie spokojnie i były w miarę gładkie, a teraz każdy włosek żyje własnym życiem czyli odstają w różnych kierunkach.

Mam tylko nadzieję, że moje naturalne 3 centymetrowe włoski u nasady mają się dobrze i to te farbowane się tak bardzo puszą... Bo podjęłam męską decyzję i postanowiłam wrócić do naturalnych Stwierdziłam, że wprawdzie wybór „włosy na głowie contra dobre samopoczucie (bo w ciemnych włosach czuję się dużo lepiej) to żaden wybór, ale jeśli wskutek farbowania stracę włosy to wtedy już w ogóle nie ma mowy o dobrym samopoczuciu...
Boję się tylko, że będzie mnie kusić... że uda mi się wrócić do naturalnych (taaa, ciekawe kiedy mi odrosną ) a wtedy najdzie mnie ochota na zmianę koloru...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 13:48   #282
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: swędząca skóra głowy

Na mnie Emmolium nie działa wysuszająco... wręcz przeciwnie, widziałam, że lepiej włosy wyglądają, gdy przesiadłam się na niego z Physiogela.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 18:22   #283
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

A ja mam podobne objawy co Elianka-te wstrętne grudki...to jest jakby łój (?) i mam tak samo jak pisze Finlora-gdy umyję włosy dobrym szamponem oczyszczającym to skóra nie swędzi za to wlosy straszne,i gdy umyję nawilżającym to wlosy super a skóra swędzi... wogóle to dziś wróciłam od fotografa (musiałam zrobić zdjęcie do świadectwa maturalnego) i twarz ogolnie spoko,a włosy.... traaggeeddiiaaa....takie siano,suche,oklapłe,kolor rudy (?)choć ze mnie szatynka... ale po prostu się załamałam...juz mam dosyć...
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 18:52   #284
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Mnie nie swędzi po ostatnim myciu rzepą, użyłam Waxa, wmasowując w skórę głowy i intensywnie spłukując. Skóra jest złagodzona, niesucha, nawet jak przejadę paznokciem, to nie ma pod nim suchych płatków, no i włosy ładne Obawiałabym się tylko stosować odżywkę woskową do włosów przetłuszczających się lub z łupieżem typu tłustego.

Do szamponów robiących siano z włosów stosuję odżywki bez spłukiwania albo jedwab.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 21:47   #285
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: swędząca skóra głowy

Pomozcie mi doradzcie cala glowa i szyja mnie swedza cala glowe i kark mam w chrostach, w takich swiedzacych 'gulach' tak drapie ze ranki sie robia juz mnie glowa od tego boli obawiam sie ze to po uzyciu szamponu Elseve z rozowej serii (pierwszy raz go uzylam bo normalnie myje Fructisem) i odzywki z tej samej serii (odzywke uzywam od dawna ale zawsze uzywalam na same wloski a ostatnio zachcialo mis ie tez na skore glowy...), czy to moze byc od tego???
Co am zrobic zeby szybko przestala swedziec bo narobie sobie dziadostwa na glowie czy wapno pomoze?? co mam zrobic zeby te chrosty zniknely? Przepraszam ze panikuje ale juz nie wyrabiam boje sie
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:11   #286
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

umyłam włoski emolium i jak na razie (odpukać) jest ok. Rewelacyjnie nie jest, grudki są i włoski takie sztywne, ale przynajmniej nie swędzi..

aha- po pierwszym użyciu podoba mi się odżywka seboradin. Ładnie pachnie, włski są miękkie i łatwo się rozczesują. Zapowiada się ok
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:12   #287
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Pomozcie mi doradzcie cala glowa i szyja mnie swedza cala glowe i kark mam w chrostach, w takich swiedzacych 'gulach' tak drapie ze ranki sie robia juz mnie glowa od tego boli obawiam sie ze to po uzyciu szamponu Elseve z rozowej serii (pierwszy raz go uzylam bo normalnie myje Fructisem) i odzywki z tej samej serii (odzywke uzywam od dawna ale zawsze uzywalam na same wloski a ostatnio zachcialo mis ie tez na skore glowy...), czy to moze byc od tego???
Co am zrobic zeby szybko przestala swedziec bo narobie sobie dziadostwa na glowie czy wapno pomoze?? co mam zrobic zeby te chrosty zniknely? Przepraszam ze panikuje ale juz nie wyrabiam boje sie
koniecznie wypij pare razy wapno

po paru dniach powinno byc lepiej, jak nie przejdzie to musisz wybrac sie do lekarza
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:18   #288
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
koniecznie wypij pare razy wapno

po paru dniach powinno byc lepiej, jak nie przejdzie to musisz wybrac sie do lekarza
No wlasnie nie mam w domu wapna i musze wytrzymac jakos do jutra z tym bolem i jak tu nie drapac eh... oki, od jutra wapno i zapisze sie na piatek do lekarza...
A czy oprocz wapna moge cos kupic na wlasna reke?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:37   #289
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
No wlasnie nie mam w domu wapna i musze wytrzymac jakos do jutra z tym bolem i jak tu nie drapac eh... oki, od jutra wapno i zapisze sie na piatek do lekarza...
A czy oprocz wapna moge cos kupic na wlasna reke?
nie wiem co Ci poradzic
kup moze cos takiego zamiast wapna klasycznego http://www.interlek.pl/calcium-duoal...bl-p-1617.html
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 22:41   #290
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Kakusia - domyślam się, że to uczulenie, skoro pojawiło się tak nagle. Niestety, szampony Elseve są do tego skłonne, używałam ich latami, dopóki mnie nie uświadomiono na Wizażu, że to najprawdopodobniej od nich swędzi mnie głowa Jeśli masz herbatkę rumiankową w domu, możesz się posmarować, troszkę złagodzi objawy. Nie wiem czy w takim przypadku jest zalecane umycie włosów czymś innym, może niespłukane resztki L'Oreala zaogniają sytuację.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:50   #291
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

Kakusia- biedna. Nie umiem Ci poradzić, ale posyłam ciepłe myśli

zapeszyłam- łepek znowu swędzi. Ale tym razem konkretnie wiem od czego- od farby akrylowej która mi się pałeta po łbie od malowania ścian
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 23:06   #292
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: swędząca skóra głowy

Truskawkowiosna, Malla i Elianko - dziekuje za tak szybkie rady i odzew
Wlasnie na strazy stoi nade mna moja mama i karze mi zakladac rekawiczki zebym sie nie drapala bo ja to juz nerwowo robie dziwic sie ze nerwowa i rozdrazniona chodze do tego nie spie i jak wampir chodze...
Tak, to przyszlo nagle nie uzyje juz tego szamponu... jutro umyje tradycyjnie Fructisem i oszczedze nawet skorze glowy odzywke Elseve i przeplukam glowe na koniec naparem z herbatki rumankowej, moze faktycznie cos zlagodzi swiad. I jutro lece do apteki po wapno i ten szampon Emolium - myslicie ze moge go stosowac bz konsultacji z lekarzem?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 09:52   #293
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Możesz. Wapna oczywiście nie pij za dużo, ale wszystko jest w ulotce. A szampon to zwykły szampon, tylko o innym składzie niż te pieniste, pięknie pachnące, wygładzające cuda z drogerii.
Śniło mi się, że dostałam na urodziny od TŻa Twój feralny szampon.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:07   #294
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Możesz. Wapna oczywiście nie pij za dużo, ale wszystko jest w ulotce. A szampon to zwykły szampon, tylko o innym składzie niż te pieniste, pięknie pachnące, wygładzające cuda z drogerii.
Śniło mi się, że dostałam na urodziny od TŻa Twój feralny szampon.
Jakie sny, to juz chyba koszmary!
I co ja zrobie z 400ml nowego szamponu...
Lece wlasnie po wapno i zapytac o ten szampon...
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:23   #295
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

kakusia- hehe ja też mam 400 ml pantene schowane w szafce może jakaś koleżanka przygarnie..?
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 11:16   #296
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
kakusia- hehe ja też mam 400 ml pantene schowane w szafce może jakaś koleżanka przygarnie..?
No wlasnie bede musiala wcisnac go kolezance po promocyjnej cenie
Ale najpierw sprobuje zrobic nim jakis test uczulajacy albo cos w tym stylu, zeby sprawdzic czy to aby na pewno od niego...
Wiecie jak to sie robi dokladnie ?
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 13:02   #297
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

tak ogólnie to smaruje się skórę w jakimś mało widocznym miejscu i zostawia na jakiś czas. Możnaprzykryć plastrem żeby nie spływało. W przypadku szamponu myśle, że wystarczy 2 godzinki, bo krótko się go tryma na głowie. Np. farby do włosów- 24 godzn, maseczki- 24, kremy- nawet 48
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 13:56   #298
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
tak ogólnie to smaruje się skórę w jakimś mało widocznym miejscu i zostawia na jakiś czas. Możnaprzykryć plastrem żeby nie spływało. W przypadku szamponu myśle, że wystarczy 2 godzinki, bo krótko się go tryma na głowie. Np. farby do włosów- 24 godzn, maseczki- 24, kremy- nawet 48
Dziekuje posmarowalam nadgarstek szamponem i trzymalam caly czas az sie chyba nie wchlonal i poki co nic nie swedzi... Za to mam wrazenie ze te chrosty z glowy i szyji przeszly mi na plecy bo i tam sie bezlitosnie drapie
A glowke umylam Fructisem, nalozylam na same koncowki Wax, a na sam koniec przeplukalam skore glowy herbata z rumianku. Na jutro w aptece mam miec ten Emolium, no i szyje posmarowalam Tribiotikiem na wszelki wypadek. Eh, zeby to szybko minelo, bo wydrapie sobie cala skore na glowie...
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 16:20   #299
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: swędząca skóra głowy

kakusia- na plecach swędzi bo jak spłukujesz to to coś co cię uczula spływa Ci po plecach...
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:13   #300
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Ja myję głowę wisząc nad wanną/umywalką. Zawsze mnie denerwowało, że dlugie włosy wchodzą mi w różne otwory podczas mycia i jestem nimi potem oblepiona, blee. Mycie osobno jest ponadto oszczędniejsze, pozwala zmniejszyć temperaturę i ilość zużywanej wody.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.