gdzie pracujecie po ochronie środowiska?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-11, 10:58   #1
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258

gdzie pracujecie po ochronie środowiska??


Interesuje mnie ścieżka kariery osób które skończyły ochronę środowiska. Ja sama miałam obronę rok temu i pracy nie mam. Już sama nie wiem co robić, gdzie szukać. Owszem pracowałam, ale nie w zawodzie i to był jakiś fuks że się udało, bo szukałam dość krótko, a teraz szukam od maja.

W zawodzie nie mam doświadczenia, gdzieś indziej mnie nie chcą, nie mam pieniędzy na studia podyplomowe czy kursy.

Gdzie pracujecie, czy w branży, czy nie i jak się wam udało znaleźć pracę?
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 11:19   #2
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

A mój kolega upiera się, po licencjacie z ochrony środowiska będą chcieli go wszędzie przyjąć do pracy.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 12:15   #3
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Z tego co zauważyłam to praca po tym kierunku jest- tylko zależy to od kilku czynników, jak:
-czy ktoś ukończył ochronę na Uniwersytecie i ma licencjata, czy ukończył na Politechnice i ma inżyniera
- oraz od specjalizacji
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 12:29   #4
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Ja skończyłam Politechnikę i mam inżyniera, rok temu skończyłam Uniwersytet i mam też magistra. Pracy nie mam.
Inzyniera mam z ochrony powietrza, magistra z geoekologii (ochrona wód i kopalin tak się to powinno nazywać. Na Uniwerku nic nie nauczyli, na Politechnice owszem, uczyli liczyć emisję, projektować urządzenia ochrony powietrza i co z tego...

W przyszłości planuję zrobić podyplomowe z ochrony wód, oczyszczania ścieków, tylko skąd wziąść na to pieniądze.
Mi już na razie nie zależy o pracy w zawodzie, już mi to obojętne, byle by pracować więc szukam wszędzie. No i przez to pracowałam właśnie prawie wszędzie: staż w zawodzie w urzędzie, praktyka w marketingu, praca w telemarketingu w ubezpieczeniach, praca w biurze z drzwiami i oknami, w spedycji (a dla pracodawcy to chyba nigdzie na 100% przez to) i bądź tu mądry.

Poproszę osoby które pracują niech powiedzą jak im się to udało i gdzie pracują.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 13:59   #5
fiszuwka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Też skończyłam OŚ - w tym roku i też nie mam pracy
Z tego co wiem u innych też jest raczej ciężko z pracą w zawodzie - ludzie jak narazie siedzą na stażach, praktykach, zakładają swoje firmy albo pracują gdziekolwiek.
Alee dwie koleżanki dostały pracę (po znajomości), jedna w Urzędzie Miasta - wydział kształtowania środowiska, druga w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
fiszuwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 14:40   #6
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Jak siedzą na stażach to niech się cieszą, mają szanse tam zostać bądź przenieść się do innego działu, bądź przedłużyć staż.
Ja chciałabym mieć jakikolwiek staż chociaż.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:09   #7
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Interesuje mnie ścieżka kariery osób które skończyły ochronę środowiska. Ja sama miałam obronę rok temu i pracy nie mam. Już sama nie wiem co robić, gdzie szukać. Owszem pracowałam, ale nie w zawodzie i to był jakiś fuks że się udało, bo szukałam dość krótko, a teraz szukam od maja.

W zawodzie nie mam doświadczenia, gdzieś indziej mnie nie chcą, nie mam pieniędzy na studia podyplomowe czy kursy.

Gdzie pracujecie, czy w branży, czy nie i jak się wam udało znaleźć pracę?
sa studia i kursy bezplatne dofinansowane z unii.
sama wlasnie takie skonczyłam.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 09:43   #8
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

No tak...zdarzają się takie, ale jakoś nie znalazłam nigdy odpowiedniego kursu dla siebie co naprawdę by mi pomógł.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 12:54   #9
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w Urzędzie Pracy bezrobotni mogą zapisać się na taki indywidualny kurs/szkolenie. Polega to na tym, że (oczywiście będąc bezrobotnym) można poprosić o indywidualne szkolenie podnoszące kwalifikacje, podać dziedzinę a oni w miarę możliwości organizują takie, oczywiście na swój koszt. Może spróbuj się dowiedzieć w swoim UP?
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 22:31   #10
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Po tym kierunku ludzie często pracują w urzędach niasta, wojewódzkich itp, sa jeszcze firmy, które zajmują sie taka tematyką.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 23:28   #11
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

To to ja wiem, jednak dostać się do urzędów czy takich firm to nie lada wyczyn i udaje się to nielicznym.

Dlatego pytam się, czy jest na forum ktoś po tym kierunku i gdzie pracuje. Czy w branży, czy nie, a jak nie to w jakiej branży. Nie wiem po prostu gdzie jeszcze szukać, gdzie przyjmują osoby po tym kierunku.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 09:29   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Na usta ciśnie się pytanie: po co poszłaś na takie studia oraz czy na studiach nie powiedzieli Ci gdzie możesz po takich studiach pracować ? Czy uczelnia nie współpracuje w żaden sposób z firmami w tych branżach ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:45   #13
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Idąc na te studia wchodziliśmy do Unii i wszędzie naokoło trąbili że będziemy rozchwytywani. No i tak: urzędy, oczyszczalnie i inne państwowe instytucje są obstawione po znajomościach, albo ludzie zostają po stażu. Na staż jest 20 chętnych na jedno miejsce. Firmy prywatne szukają osób z wieloletnim doświadczeniem w tej branży, a nie świeżaka po studiach. Co z tego że miałam 2 praktyki i staż w zawodzie i pracę nie w zawodzie, ich to nie interesuje.

Często ludzie po moim kierunku pracują w innych branżach, na kasach w marketach i kształcą się dalej.

No ale nie wiem w jakie branże uderzać żeby mieć szanse na pracę.

szugarbejb równie dobrze można się spytać osoby po studiach humanistycznych po co szły na takie studia jak pracy nie mają. Nigdy nie przewidzisz co będzie po studiach.
__________________
wisienka na torcie

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2010-10-13 o 09:46
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 14:16   #14
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Ciekawe że odzywają się osoby które tego kierunku nie kończyły. Nie wierzę że na forum nie ma osób po tym kierunku, haallooo.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 06:01   #15
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Idąc na te studia wchodziliśmy do Unii i wszędzie naokoło trąbili że będziemy rozchwytywani. No i tak: urzędy, oczyszczalnie i inne państwowe instytucje są obstawione po znajomościach, albo ludzie zostają po stażu. Na staż jest 20 chętnych na jedno miejsce. Firmy prywatne szukają osób z wieloletnim doświadczeniem w tej branży, a nie świeżaka po studiach. Co z tego że miałam 2 praktyki i staż w zawodzie i pracę nie w zawodzie, ich to nie interesuje.
.
Masz w 100 procentach rację.Ja skończyłam inżyniera na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.Na magisterkę już nie poszłam.Pracy szukałam 1,5 roku.Dostałam teraz staż,ale nie w zawodzie.Teraz zmieniam kierunek,poszłam na ekonomię.

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 06:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
To to ja wiem, jednak dostać się do urzędów czy takich firm to nie lada wyczyn i udaje się to nielicznym.

.
Racja.Miejsce w takich instytucjach zwalnia się jak ktoś idzie na emeryturę,umiera itp.I zazwyczaj jest już obstawione.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 18:03   #16
Maadzialenaa
Zadomowienie
 
Avatar Maadzialenaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Ja w tym roku (w czerwcu) skończyłam geografię (więc trochę pokrewne do OŚ) i też klapa na całej linii jeśli chodzi o pracę
__________________
"Człowiek spędza życie tylko w dwóch miejscach: w łóżku i we własnych butach"


Maadzialenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:43   #17
Ella1612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2
Dot.: gdzie pracujecie po ochronie środowiska??

Ja ukończyłam studia podyplomowe na WSKZ na kierunku ochrona środowiska i aktualnie pracuje w firmie budowlanej. Po tym keirunku najlepiej szukać zatrudnienia w prywatnych firmach, bo tak jak wyżej w urzędach to praca tylko po znajomości.
Ella1612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-22 11:43:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.