Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, jedwab do włosów, bez silikonów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-18, 03:49   #1
inesce
Przyczajenie
 
Avatar inesce
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14

Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, jedwab do włosów, bez silikonów.


W poszukiwaniu najlepszych naturalnych regenerujących odżywczych kosmetyków do włosów

Od jakiegoś dłuższego czasu staram się używać głównie kosmetyków jak najbardziej naturalnych, z jak najmniejszą ilością silikonów, by moje włosy były jak najzdrowsze, a nie tylko wyglądały na takie.

Chciałabym wyselekcjonować komplet: szampon, odżywka lub maska, jedwab! Najlepszych w miarę możliwości, naturalnych, z jak najmniejszą zawartością silikonów i za przystępną cenę, produktów, do regularnego stosowania na długi czas

Nie raz używałam kosmetyków z najbardziej znanych firm szamponów, odżywek: Loreal, Pantene, Gliss kur , Garnier, Nivea, itp, te kosmetyki mają całą gamę chemicznych specyfików, różnych silikonów, włosy po nich wcale zdrowsze nie są, tylko mogą tak wyglądać. A na dłuższą metę mogą mogą wypadać i być bardziej osłabione. Więc ja tym specyfiką już podziękuję.

Trochę kosmetyków przetestowałam, ale wszystkich nie jestem w stanie, bo jest ich masa.
Szukam jak najlepszej sprawdzonej naturalnej odżywki lub maski do włosów.

Czy są szampony bez Sodium Lauryl Sulfate SLS ?

Oraz zamierzam też poszukać najlepszego naturalnego jedwabiu do włosów, bez silikonów- istnieje taki?

Zapraszam wszystkie "wizażystki" które są fankami naturalnych kosmetyków do włosów, by podzieliły się swoimi doświadczeniami, trochę też napiszę o swoich spostrzeżeniach, choć nie posiadam dużej wiedzy na ten temat. Może uda się wybrać te najlepsze, sprawdzone, naturalne kosmetyki do włosów, najlepiej z witaminami, odżywcze, do włosów zniszczonych, które po odżywce nie będa wypadać


Tu jakaś tam moja lista z tych naturalniejszych kosmetyków, dodawajcie swoje opinie, czy warto je wypróbować no i swoje pozycje naturalnych kosmetyków.

SZAMPONY : są różne ziołowe, naturalne, bez silikonów, ale wręcz wszystkie i tak zawierają SLS. Bez niego są często szampony dla dzieci, ale czy one są dobre...? Widziałam też listę innych szamponów, bez SLS, ale są to zazwyczaj mało znane, trudne do dostania kosmetyki. Czy jest jakiś wam znany naturalny szpon bez SLS, który się sprawdza, nie wysusza włosów i jest ogólnie dostępny? Jakiś naturalny szampon co by nie wysuszał końcówek, nie matowił włosów, a pozostawiał zdrowy blask..?


BARWA - nie próbowałam, gama dość szeroka, opinie różne, ciągle się zbieram by wypróbować, ale obawiam się znacznej szorstkości i wysuszenia.

FAMILIJNY - kiedyś dawno dawno temu trochę używałam takiego zielonego pokrzywowego, zadowolona nie byłam, włosy były po dłuższym stosowaniu suche i matowe. Choć z gamy Familijnych szamponów jest więcej może jakiś jest lepszy.

Z APTECZKI BABUNI
szampon do cienkich, ze skłonnościa do wypadania - jak na razie chyba najbardziej mi odpowiada i wracam do niego. U mnie ogranicza wypadanie włosów, przetłuszczania nie hamuje, trochę wysusza jakby końcówki, ale nie jakoś strasznie. Zawiera niestety SLS no cóż. Ale chyba jako jeden z nielicznych kosmetyków jaki mogę polecić, ze stosowaniem z jakąś odżywką. Ale może ktoś zna lepszy..

szampon regulujący - nigdy więcej, kupiłam i nie mogę skończyć opakowania. Zaczął mi się robić łupież, a nie miałam, włosy mam wrażenie, że stawały się jakieś jeszcze delikatniejsze i cieńsze, podrażniał chyba moją skórę głowy. Nie ograniczył przetłuszczania, a i wysuszał końcówki. Nie polecam.

szampon z drożdżami piwnymi - troszeczkę ograniczył przetłuszczanie, ale też dość mocno wysuszał końcówki i zmatowił włosy. Użyłam jednego opakowania, drugiego kupować nie zamierzam.

DZIECIĘCE SZAMPONY :

Bambi - nie. Włosy bardzo trudno rozczesać, są splątane, suche, dosłownie siano. A wcale to jakoś nie ogranicza przetłuszczania, ani nic.

Bambino różowy- użyłam raz i też nie zamierzam drugi raz, ani nie ogranicza przetłuszczania, włosy wcale nie są jakieś super miękkie tylko dość suche.

Johnson's Baby- używałam kilka razy, różnych lawendowego, ułatwiającego rozczesywanie itp. Z tych dziecięcych chyba najlepsze, ale bez rewelacji. Czy włosy są miękkie- jakoś nie znacząco, przetłuszczają się mniej też nie. Przy dłuższym stosowaniu trochę podsusza końcówki.

ZAJA- nazwy szamponów brzmią naturalnie i zachęcająco, jednak nigdy ich nie próbowałam, gama też dość szeroka. Czy warto coś wypróbować z tej gamy?

JOANNA
Naturia z brzozą i łopianem- wypróbowałam jeden z tej gamy do przetłuszczających się włosów, bez rezultatów i rewelacji więc drugiego już nie kupiłam.

Joanna Rzepa - nie próbowałam, a brzmi zdrowo, warto się przekonać?

MRS. POTTER'S, - raz miałam nie pamiętam dokładnie jaki, chyba z arniką do przetłuszczających się włosów i jakaś masakra. Włosy były oklapnięte, ciężkie, przetłuszczały się jeszcze szybciej. Używam może z 4-5 razy i już nie mogłam , odstawiłam. Nazwy brzmią kusząco i zdrowo, ale czy naprawdę z tej serii jest coś godnego polecenia?

Alterra- naturalne szampony, słyszałam trochę o nich, nie próbowałam. Są kuszące, lecz uważam, za nie tanie. Małe opakowanie ok 9 zł, przy częstym myciu ehhh no tanio nie wychodzi. Więc czy warto wydawać kasę na to?

BIAŁY JELEŃ hipoalergiczne, delikatne, szampony, ale z SLS. Nie próbowałam, czy warto, nie wiem, też obawiam się wysuszenia końcówek.

SYOSS, Siicone Free, też nie próbowałam, niby bez silikonów, ale czy taki naturalny, czy warto? Czy zdrowy dla włosów?

TIMOTEI, Pure, Szampon, Naturalne oczyszczenieteż producent zachwala na opakowaniu, że bez silikonów. Stoi u mnie pod prysznicem, specjalnie nie wysusza skóry głowy, czy końcówek, nie za bardzo ogranicza przetłuszczanie się włosów. Nie szkodzi, ale czy pomaga, raczej nie. Chyba średnio wpływa na zdrowie włosów.


ODŻYWKI - MASKI

WAX - och ile tego jest marek, wersji którą wybrać? Jaki jest waszym zdaniem najlepszy, najbardziej naturalny produkt z tej WAX-owej gamy? Do łamliwych, rozdwajających się końcówek no i do dość wypadających włosów..

Natural Classics, Henna Treatment Wax- biało, brązowe opakowanie, to niby ten oryginalny angielski, ale słyszałam przestrogi że ma w składzie SLS i odradzali go. Choć z opisem do rodzaju włosów pasowałby mi chyba najbardziej

WAX z Pilomax - to ponoć polski oryginalny WAX, odpowiednik angielskiego. Rodzaje różne. W aptece widziałam, że ma potwierdzenie na opakowaniu że nie ma SLS.

WAX ESSPRES- Pilomax kusi, bo też ma potwierdzenie, że nie ma SLS, przyspieszone działanie.

L'Biotica, Moc Natury Wax - też ma sporo rodzai, to chyba polska firma i seria, czy lepszy od tego z Pilomax-u...? W składzie też chyba nie ma SLS

LBiotica, Biovax- też ta sama polska firma lecz inna jakby seria. Która lepsza więc moc natury, czy biovax. Słyszałam że biovax to podróbka WAX-u tego z Pilomax, niektórzy mówią, że gorsza inni, że dobra.. Jaka jest nie wiem.

A-Z Medica, Rainforest Wax- nie wiem co to za wynalazek, zdania widziałam podzielone.

Z APTECZKI BABUNI
Balsam nawilżająco - regenerujący - temu panu mówimy nie. dotrwałam do połowy opakowania i już nie mogę. Włosy na końcach się łamią, rozdwajają, zero rezultatów, a wręcz pogorszenie stanu. Bez spłukiwania balsam, a więc obciąża włosy.

ZAJA- słyszałam , ale nie próbowałam, są to dobrze naturalne odżywki, warto jakąś wypróbować?

JOANNA - też ma całą gamę odżywek pokusić się nie pokusiłam do kupna, czy warto jakaś wypróbować?

Alterra - też ma odżywki, nie znam, czy są dobre? Bo tanie też nie..

SYOSS, Siicone Free,- też nie próbowałam, czy jakoś odżywają te odżywki z serii "bez silikonów" czy tylko to kolejna sama chemia?


Farmona Jantar - jest dostępny szampon i odżywka, natknęłam się na nią przypadkiem, nie próbowałam, nie wiem jaka jest. Skład chemiczny dość długi, co dobrze nie wróży, SLS nie ma, ale jest Peg-12 Dimethicone - slikon rozpuszczany w wodzie. - Więc raczej nie uznałabym to za naturalny kosmetyk, choć może macie o nim dobre opinie...

JEDWABIE jest ich sporo rodzai, od joanny, jest jedwab wax, biosilk itp - który były najbardziej naturalny, najlepiej bez silikonów?

* mam włosy dość, szybko przetłuszczające się, więc raczej odżywki, ze spłukiwaniem
* Interesują mnie kosmetyki w dość przystępnych cenach, bez super specjalistycznych kosmetyków za ok 50 - 100zł i do nie trudnego dostania, nie jakieś z zagranicy specyfiki, gdzie się nigdzie nie kupi
inesce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 05:14   #2
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Na temat każdego z tych kosmetyków ktoś już się kiedyś wypowiedział, a najpewniej to na "Walce o zdrowe...". Tam odsyłam, zamiast dublować wątki.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 08:50   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Są już wątki o kosmetykach bez silikonów, o domowych metodach i o szamponach, o Waxach też. Tam szukaj potrzebnych informacji.

Jeśli jesteś nastawiona na ekologiczne produkty, to szukaj marek z certyfikatami organicznymi typu Ecocert, ICEA itd. Zazwyczaj są trudniej dostępne i bywają droższe niż drogeryjne marki, ale to już każdego indywidualny wybór, przy tak sprecyzowanych wymaganiach trzeba często płacić więcej.

Dość popularne są rosyjskie kosmetyki, cześć z nich (Natura Siberica) ma certyfikat ICEA, reszta nie, ale składy zazwyczaj mają dość naturalne. Dostępne głównie przez internet. Z drogeryjnych masz Alterrę, to jest ekologiczna marka. Czy są dobre - jednym włosom służą, innym nie, jak zresztą wszystkie inne drogeryjne czy ekologiczne kosmetyki.

Odnośnie szamponów, zdecydowana większość dostępnych na rynku nie zawiera Sodium Lauryl Sulfate.

Typowe serum/jedwab bez silikonów to raczej ciężko znaleźć, ale przypomniał mi się olejek regeneracyjny polecany mi kiedyś przez Jukabę, Lady Spa Argan Oil. To z linii kosmetyków profesjonalnych, więc z dostępnością może być trudno.
L'oreal ma serum bez silikonów, Ever Sleek Super Sleek Intense Serum, ale wygląda na to, że niedostępne w Polsce. Składu nie znam, ciekawe co tam upakowali.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-04-18 o 09:27
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 11:08   #4
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Jeśli chodzi o najlepsze kosmetyki to nie ma produktu idealnego dla każdego. To co jednemu pasuje innego spuszy, obciąży etc.

SLS (Sodium Lauryl Sulfate) to co innego niż obecny w większości szamponów SLES (Sodium Laureth Sulfate). Ten drugi jest delikatniejszy.
Nie ma sensu unikać go dla zasady, nawet zdrowe składniki typu proteiny czy oleje mogą się nadbudować na włosach i czasami przyda się porządne oczyszczenie.
Oczywiście na codzień można używać czegoś lżejszego a SLESem machnąć włosy raz na jakiś czas (wedle potrzeby, mi wystarcza raz na miesiąc).

Dziecięce szampony jak najbardziej nadają się jako delikatne myjadła, np. Hipp, Babydream.
Niezły jako szampon jest Balsam do kąpieli dla ciężarnych Babydream fur Mama. Sama go używam.
Lub płyn do higieny intymnej Facelle.
Żaden z nich nie ma SLS ani SLES.
Zdrowy blask po szamponie zależy - obawiam się - od stanu włosów lub silikonów zawartych w szamponie. Dorzucisz po nim odżywkę/maskę i będzie git.

O dziwo Garnier ma kilka bardzo sensownych produktów np. Fruity Passion albo Ultra Doux z kokosem.
Nowe Waxy nie mają SLS.
Niezłe są maski Bingo Spa (są też świetne do tuningowania półproduktami), maska Natur Vital Aloe Vera dostępna w Drogerii Natura, wiele włosomaniaczek chwali maski Alterry. Wyleciały mi z głowy inne nazwy.
Popieram kandydaturę rosyjskich kosmetyków dostępnych np. tutaj http://www.bioarp.pl/
Plus wszelkie domowe psikadła i maski z półproduktów gdzie sama decydujesz jakie wrzucisz składniki (półprod. do kupienia na Mazidłach, Biochemii Urody, ZSK etc.)

Jedwabie mają to do siebie, że zawierają silikony - mają zapobiec rozdwajaniu końcówek, nie nakłada się ich przecież na całość włosów. jeśli jednak stanowczo chcesz ich unikać możesz zamiast jedwabiu spróbować nakładać na końcówki dowolny olej/masło.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:37   #5
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

OFFTOP (ale nie mogłam się powstrzymać)


Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
nakładać na końcówki dowolny olej/masło.
Właśnie sobie wyobraziłam, jak jakaś nie-włosomaniaczka czyta to i idzie do kuchni nałożyć sobie masło extra z Kraszewa czy jakieś inne.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:53   #6
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Właśnie sobie wyobraziłam, jak jakaś nie-włosomaniaczka czyta to i idzie do kuchni nałożyć sobie masło extra z Kraszewa czy jakieś inne.

No dobra - masło do smarowania chleba się nie nadaje! Margaryny też nie
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 14:43   #7
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Mogę się wypowiedzieć ad Alterry. Mam szampon i odżywkę. I bardzo bardzo bardzo mi się podobają Czuję, że to nie będzie krótki romans

Uzywam produktów od około 2 tygodnie.

Szampon ma ciekawą jakby żelową konsystencję. Bez problemu zmywa oleje za pierwszym razem.
Odżywkę mam z granatem. Tylko taka była u mnie w rossmanie. Moje włosy są zadowolone. Ładnie się układają i lśnią (chociaż to też zasługa olei).
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-18, 16:41   #8
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Z tego co słyszałam ( powiedział mi przedstawiciel ) kosmetyki marki Affinage nie maja w składzie SLSów.
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 07:50   #9
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Cytat:
Napisane przez inesce Pokaż wiadomość
[COLOR="Teal"]
WAX z Pilomax - to ponoć polski oryginalny WAX, odpowiednik angielskiego. Rodzaje różne. W aptece widziałam, że ma potwierdzenie na opakowaniu że nie ma SLS.
super wątek !

a ta pozycja ktora zacytowalam - ma silikony, oblepia luske wlosa , i jak za duzo dasz, to obciaza i przetluszcza.
ja mam tego waxa i wiem ze ma silikony.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 09:39   #10
modna_Karolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Ja zakupiłam sobie najpierw tusz, i po jakims czasie odżywkę z lini MUSE, szczerze to nie spoeidzewalam sie ze juz przy 1 użyciu mój włos stanie się tak odżywiony i dodatkowo pieknie bedzie sie ukladał. Produkt dodatkowo wzbogacony jest w witaminy i kwas oleanowy (Oleanolic Acid) z liści drzewa oliwnego. :P Dajcie znać czy też macie i czy używałyście tej odżywki?
modna_Karolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 11:32   #11
Anastazja41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Z naturalnych kosmetyków polecam markę New Anna. Teraz mają nową odżywkę w pojemniku z pompką. Jest w niej olej makadamia. Fajnie odżywia i regeneruje włosy
Anastazja41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-30, 17:14   #12
Shargonny
Raczkowanie
 
Avatar Shargonny
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Lubelskie!
Wiadomości: 80
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Bez silikonów są odzywki Isany - te w białych opakowaniach. Ewentualnie naturalne kosmetyki typu Banii Agafii, Organic, Ecolab. Tylko bie przygladałam im się z bliska jeszcze i ich składom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
https://shargonny.blogspot.com/
Shargonny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 10:42   #13
Weronika9104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Niestety ciężko trafić na odpowiednie kosmetyki. Ja używam kosmetyki firmy Vena Cosmetics, mało znana firma ale za to godna polecenia. Można je kupić poprzez ich stronę internetową http://vena-sklep.pl/
Weronika9104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 11:24   #14
Angella14
Przyczajenie
 
Avatar Angella14
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 15
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Redhaired Witch Myślę, że margaryna bardziej nadaje się do nakładania na włosy, niż do jedzenia ;/

Edytowane przez Angella14
Czas edycji: 2017-08-23 o 11:26
Angella14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 20:21   #15
franczyzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 63
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Czasami ktoś ma margarynę na włosach, jak ich nie myje
Margaryna ma wiele zastosowań

W Rossmannie próbowałam kilku kosmetyków naturalnych, które tak naprawdę do konca naturalnymi nie były. Dla mnie kosmetyk naturalny to taki bez silikonów, parabenów, pegów, olejów mineralnych, za to m.in. z dużą ilością wyciągów np. z roślin. Teraz mam szampon i odżywkę G-synergie z imbirem lekarskim, aloesem, rumiankiem w składzie. I pomimo tego, że silikonów w nich nie uświadczymy włosy się nie puszą, nie wyglądają jak siano i dobrze się rozczesują po umyciu.
franczyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 13:43   #16
mirabelka31
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka31
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 98
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Przy maskach do włosów dobrze też zwrócić uwagę na cystynę w składzie. Poprawia elastyczność skóry głowy, pobudza produkcję kolagenu i zapobiega wypadaniu.
mirabelka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 15:24   #17
Paulina326
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Smile Pielęgnacja włosów

Cześć dziewczyny poszukuję czegoś dobrego jakiejś dobrej odżywki, maski do włosów co polecacie?
Paulina326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 18:42   #18
liskam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

zależy jakie masz włosy, czego oczekujesz, jak wygląda twoja pielegnacja... nie da się ot tak polecić i zadziała. jest taki sklep internetowy organicznewlosy.pl tam mają różne dobre linie do włosów, i dobre składy naturalne. zerknij sobie i dobierz.
liskam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 02:09   #19
GrazynaBudyczewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze jak najbardziej naturalne odżywki - maski, ☠☠☠wab do włosów, bez sili

Cześć użytkownicy forum jesli potrzebujecie pomocy w kwestii zakupu sprzętu fryzjerskiego i profesjonalnych kosmetyków do salonu to polecam Wam (czytam, ze często o to pytacie) stronkę https://hairbeautynails.pl tam znajdziecie kompleksowe porady, przemiła obsługę i dobre ceny
GrazynaBudyczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-06 03:09:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.