Prezent dla osoby z depresja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-06, 11:57   #1
maxima20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 323

Prezent dla osoby z depresja


Dziewczyny,
mam problem. Moj znajomy ma depresje i chcialabym w te swieta, aby choc troszke zapomnial o swojej chorobie. Generalnie chcialabym mu sprawic radosc, ale zupelnie nie mam pomyslu co mozna kupic.
Jest to mezczyzna 30+, w sumie nie przejawia jakis szczegolnych zainteresowan czymkolwiek, niestety ze wzgledu na swoj stan zdrowia nie pracuje nigdzie.
Macie jakikolwiek pomysl co mozna kupic takiej osobie poza kosmetykami, skarpetkami itp????
Bede mega wdzieczna za pomoc!!
maxima20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 16:43   #2
blackamor
Zakorzenienie
 
Avatar blackamor
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 868
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

Widziałam kiedyś majtki z napisaem "uśmiechnij się"
a tak serio to może jakieś filmy, albo książki?
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia i nie wiem jaki przedział cenowy.
Super, że chcesz mu pomuc
__________________
Podpis w remoncie.
blackamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 09:45   #3
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

Wydaje mi się, że to bez różnicy, jeśli chodzi o prezent, czy ktoś cierpi na depresję. Taki sam facet, jak inni, tylko z problemem.
Piszesz, że się niczym nie interesuje, to niemożliwe. Choroba pewnie przykryła Jego aktywność życiową, ale nie sprawiła, że całkowicie przestał lubić np. oglądać filmy.
Możesz kupić jakieś fajne książki, które mogłyby go zainteresować, filmy na dvd (i spędzić z nim trochę czasu na dobrej zabawie przy oglądaniu ), śmieszny, duży kubek w zestawie z lepszą kawą czy herbatą, akcesoria typu szalik, rękawiczki, portfel itp., słodkości na osłodę życia.
Albo może, jeśli lubi zwierzęta, bardziej nietypowy prezent (szczeniak czy jakieś zwierzątko futerkowe)?
flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 12:22   #4
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

osoby z depresją różnią się od zwykłych ludzi
a dziewczynie chyba chodzi o to, żeby trochę się uśmiechnął dostając oryginalny prezent.
Pomyśl nad książką, która mogłaby go zainteresować. Jeśli jest osobbą która docenia drobiazgi to mogłabyś zrobić coś własnoręcznie. a jeśli nie pracuje, to może faktycznie jakieś zwierzątko, którym mógłby się zająć? jakiś piesek- miniaturka.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:34   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

ksiazka "Sekret".
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:36   #6
domowa_kurka
Przyczajenie
 
Avatar domowa_kurka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

nie wiem jak blisko jesteś ze swoim znajomym, ale jeżeli to jakiś Twój dobry przyjaciel to nie masz się co zastanawiać- zrób coś sama dla niego poczuje się wtedy naprawdę szczęśliwy i doceniony. Wiadomo, że w takie prezenty wkłada się serce, a kupione to inna bajka. Tak jak mówię, nie wiem jak blisko jesteście... Musisz pomyśleć sama, znając swoje możliwości jak umiesz robić na drutach to możesz mu zrobić ciepłe skarpety na zimę... albo kup album do którego będzie mógł wklejać zdjęcia, zachęcisz go tym samym do ich robienia- może odkryje hobby, a wiem, że to bardzo pomocne przy leczeniu takich zaburzeń.
Ale dobra będzie też książka albo płyta.. tylko żeby była pozytywna, ciepła, wesoła...
Myślę, że każdy prezent będzie dobry i każdy go ucieszy
__________________
domowa_kurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 09:48   #7
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

Jeśli książka albo film, to uważaj, żeby nie było to zbyt dołujące. Lepiej nie kupować czegoś, czego się nie czytało/nie widziało samemu.
Może jakiś wesoły kubek w energetycznych kolorach?
Najlepszym prezentem moim zdaniem dla takiej osoby byłby prezent wykonany osobiście, np. puszka własnoręcznie upieczonych pierników. I poświęcony takiej osobie czas.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-10, 09:54   #8
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

potwierdzam książka "sekret" to dobry pomysł
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 19:19   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

Ja by wybrała coś związanego z pasją danej osoby, żeby zajęła jej czas. Trudno zgadnąć co kogo interesuje: modele, majsterkowanie, coś kreatywnego.
Choć z drugiej strony osoba z depresją często nie ma na nic siły ani chęci... może najlepiej spytać się kolegi po prostu.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 19:29   #10
Rithka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Prezent dla osoby z depresja

Jeśli tylko lubi zwierzęta ( i ze względu na depresję nie zaniedba takiego zwierzątka) to kup mu papugę, chomika lub złotą rybkę - nie ma z tym wiele roboty na co dzień (szczeniak to jednak odpowiedzialność i trzeba go naprawdę chcieć). Takie zwierzątko na pewno poprawi mu nastrój i wprowadzi szczyptę radości do jego domu! Fajną sprawą jest też na przykład karnet na masaż relaksacyjny ! Zmobilizuje go to do kilku wyjść z domu, a taki masaż cudownie wpływa na psychikę!
Rithka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.