Ile za okulary korekcyjne? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 18:50   #31
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Ja dałam a właściwie moi rodzice 310zł.
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 19:19   #32
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Ja teraz przymierzam się do zakupu okularków i chciałabym zmieścic się tak w 150 zł,ale jak czytam Wasze posty to tracę nadzieję..Chciałabym takie bardzo proste oprawki.Tylko oczywiście dla mnie ciężko bedzie jakiekolwiek znaleźć.Aż odechciewa się chodzić i szukać,bo tylko się zdenerwuję zapewne.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:25   #33
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Cytat:
Napisane przez Luba
Trzeba kupiś u optyka specjalna szmatke do wycierania okularów. Maja rózne, róznych firm. Tez miałam problem z porysowanymi okularami, teraz czyszczę tylko tymi "specjalistycznymi" ściereczkami i jest dobrze.
Ale długo nie zaglądałam na ten wątek... Co do mnie i czyszczenia okurarów (a miałam ich już kilka par) to jasne, że robię to specjalistycznymi szmatkami dołączanymi do okularów przy zakupie. Ale i tak są rysy. Podejrzewam, że to od sporadycznego czyszczenia na sucho. W końcu drobinki kurzu też rysują warstwę antyrefleksową. A może ja jestem na tym punkcie przewrażliwiona? Od jakiegoś czasu jadę na soczewkach i jestem bardzo zadowolona. Jednak marzą mi się jakieś bajeranckie okularki, takie jak ma np. Heidi Klumm w reklamie VS - rewelacja.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:42   #34
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Ja po ostatniej wizycie w salonie optycznym byłam bardziej niż wkurzona , bowiem pani optyk stwierdziła, że przy mojej wadzie (astygmatyzm w jednym oku) nie powinnam sobie fundować takich 'bajeranckich' okularów, bo szkła będą nierównej wagi Coś mi się w to nie chciało wierzyć, ale dobra. Wybrałam takie skromniejsze, ale za cenę wcale nie skromną, bo ze zniżka 30% (moja ciotka jest okulistką w tym zakładzie) kosztowały 300 zl Co nie zmienia faktu ze jestem nawet zadowolona, ale za tą cenę...
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 02:13   #35
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Wenedko, a duży masz astygmatyzm? Ja mam w jednym oku 0,5 i nic mi nie mowili o ograniczeniu w wyborze oprawek. No ale w sumie ten mój astygmatyzm to jest nic - soczewki kontaktowe mam zwykłe.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:57   #36
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

No ja mam 0,75, ale z kolei moja koleżanka ma 1,5 i nic jej nie powiedzieli i ma ładne okulary, takie jak chciała. Nie wiem...
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:05   #37
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Mam +2 i +1,5 za okulary dałam a właściwie moj tata 400 zł. Zażyczyłam sobie takie bez oprawek, mowie na to niewidoczne okulary, bo statywy są przezroczyste wiec z daleka nie widac ze mam okularki, mimo ze wszyscy mi mowili ze szybko pozaluje tego wyboru bo zaraz sie zlami. Ale mam je juz prawie 3 lata i jak na razie tylko raz sie zlamaly co mnie naprawa 100 zł kosztowała Ale jestem bardzo zadowolona bo poładniałą mi buźka 100 razy niz w oprawkach "widocznych ". Zaczęłam jakby nowe życie, kto by pomyslał ze od chwili zmienienia oprawek moje życie ulegnie takiej zmianie Poważnie gadam
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 15:01   #38
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Cytat:
Napisane przez wenedka
No ja mam 0,75, ale z kolei moja koleżanka ma 1,5 i nic jej nie powiedzieli i ma ładne okulary, takie jak chciała. Nie wiem...
ja mam astygmatyzm i w jednym i drugim oku i też mam okulary takie jak chciałam. a wade wzroku mam około -1,5. nie usłyszałam, że przez astygmatyzm nie mogę któryś okularów wybrac. mogłam brać te, które mi odpowiadały
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 16:04   #39
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

To szczęściary jesteście, dziewczyny, bo ja byłam troche podenerwowana po zakupie tych okularów, ze względu na cenę przede wszystkim
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 16:51   #40
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

dzisiaj odwiedziłam wiele sklepów z okularami, ale nie wybrałam żadnych dowiedziałam się jedynie cenę szkieł plastikowych z antyrefleksami - 150zł. z aparę + oprawki ok.200zł. czyli razem ponad 300zł.

a które szkła są grubsze ? zwykłe czy plastikowe ? i które lepiej wybrać do antyrefleksów ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 17:26   #41
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

mnie się wydaje że te plastikowe sa po prostu lżejsze, ja mam antyrefleksy na tych zwykłych, wiec cokolwiek weźmiesz będzie ok (A no i zdaje się, że zwykłe są deczko tańsze)
Pozdrawiam
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 17:37   #42
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

uff
ja za swoje zapłaciłam trochę ponad 300 zł

jako że wada pojawiła się u mnie dopiero (choć to właściwie rzecz względna ) rok temu to wydawało mi się to ogromną sumą
dopiero, gdy popytałam wśród znajomych noszących okulary dotarło do mnie, że nie jest to suma wielka (choć oczywiście niektórzy z nich mieli świetne - wizualnie - okulary do 200 zł), np. kolega noszący okulary na codzień zapłacił za nie 600 zł
...
nie orientuję się zbytnio jakiego typu szkła posiadam - okulary potrzebne mi są tylko do czytania lub gdy mam naprawdę zmęczony wzrok
ale wiadomo, że głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest jakość szkieł i marka oprawek
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:13   #43
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

mnie okulary potrzebne są do pracy, gdzie siedzę przy komputerze niestety 8 godzin dzisiaj byłam u kilku optyków, jedne oprawki bardzo mi sie spodobały, cena -180zł., tylko szkła plastikowe z zielonym antyrefleksem kosztują 220zł. czy to trochę nie za drogo u innego optyka z kolei cena takich szkiłe wynosiła 110zł. a no i muszzę mieć szkła platikowe bo najprawdopodobniej wybiorę sobie oprawki z brewką ( tzn. tylko z górną częścią oprawki ). kolor śliczny śliwkowy, tylko martwi mnie ta cena szkieł
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:01   #44
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Ja dałam za okulary 450 zł. wada -0,75, szkła z antyrefleksem. Ceny za Wasze okulary nie są takie bardzo wysokie.W najbliższym czasie planuję wymienić okulary na inne, ale nie chcę płacić aż tyle.

Macie jakieś doświadczenia z kupowaniem okularów przez internet?
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:14   #45
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Mam astygmatyzm, noszę soczewki, ale mam też okulary, same szkła do okularów u mnie to ok. 600 zł. (po 300 na każde oko)- wg mnie drogo; a do tego jeszcze jakieś sensowne oprawki +/- 200 zł.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:16   #46
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Płaciłam w lipcu 300 zł ( utargowane ) za oprawki, szkła ( +2,75 ) , antyrefleks. Jedno szkiełko ok 70 złociszków.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 11:48   #47
kamila_konarek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 61
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Hej. Orientujecie się może gdzie teraz najtaniej kupić okulary? Widzę, że ceny są bardzo rozbieżne od 200 nawet do ponad 1000 złoty. Proszę o pomoc.
kamila_konarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 12:07   #48
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
ja mam astygmatyzm i w jednym i drugim oku i też mam okulary takie jak chciałam. a wade wzroku mam około -1,5. nie usłyszałam, że przez astygmatyzm nie mogę któryś okularów wybrac. mogłam brać te, które mi odpowiadały
zalezy jak kto ma szeroko rozstawione srednice, jako mcne okulary i czy ma dodatkowe cylindry. Czasem po prostu nie da sie dopasowac szkiel wycentrowanych do danego typu oprawek plus im grubsze szkla tym oprawa musi byc stabilniejsza.

Ja tak bardzo czesto mialam ze nei moglam wybrac oprawek jakich chcialam ze wzgledu na szkla, mimo iz technika idzie do przodu.

Za swoje okulary co 2 lata place kolo 600 zl (wada ponad 5.5 i 6.5)
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 14:49   #49
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Ja mam wadę -2,75 i -3,25 .
Kilka dni temu kupiłam nowe okulary i za wszystko zapłaciłam 300 zł.
Oprawki 210 i szkła plastikowe z antyrefleksem 90. Szkieł tym razem nie pocieniałam, bo kupiłam pełne oprawki i w ogóle nie widać grubości szkieł.
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 23:41   #50
fragile_91
Przyczajenie
 
Avatar fragile_91
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

mnie udało się kupić oprawki za 249 zł ( przecenione z 500zł)plus szkła z antyrefleksem (plastikowe) za 1 zł - trafiłam akurat na fajną promocję -salon jest sieciowy i z tego co się orietnuje często podobne promocje są
fragile_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 08:00   #51
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Ile za okulary korekcyjne?

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
No właśnie... zastanawia mnie fakt ile mniej więcej wizażanki płacą za swoje okularki korekcyjne?
Mnie np: teraz wyniosą 330 zł ze szkłami plastikowymi utwardzanymi i w tym oprawki To dużo, czy też bardzo mało?
Porównajmy!
im grubsze szkla (czyt wieksza wada ) tym drozsze okulary. Ja przuyy swojej wadzie +5.5 i 6.5 place ok 600-1000
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-10 09:00:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.