Problem z przebudzaniem się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-10, 12:44   #1
Pafrotka
Raczkowanie
 
Avatar Pafrotka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 51
Angry

Problem z przebudzaniem się


Cześć! Od kilku lat mam problem z obudzeniem się rano (lub w ciągu dnia jeżeli postanowię sobie drzemkę). Kładę się wieczorem spać, a rano nie mogę się obudzić o zaplanowanym czasie, czasami trwa to pół godziny a czasami nawet godzinę. Sprawia to, że czasami spóźniam się w różne miejsca, w tym nawet do pracy. W ciągu roku akademickiego (warto wspomnieć, że mam 20 lat) nie miałam z tym za dużego problemu, bo wiedziałam, że muszę wstać i koniec, ale czasami zdarzało się również, że przysnęłam choć wiedziałam, że muszę koniecznie wstać, bo miałam przykładowo ważne kolokwium z fizyki W tej chwili pracuję, więc teoretycznie, też powinnam podświadomie wiedzieć, że muszę wstać i koniec, są to różne zmiany, na godz. 11, 13, 15, 18. Kiedy jestem na 18 czy 15 to jestem do ok. 2 w nocy, więc wiadomo, że nockę muszę odespać, ale dla mnie sen to marnowanie doby, więc chcę go ograniczyć do potrzebnego minimum 7-8h, a nie 10,11 Tym bardziej, że we wrześniu mam dwie poprawki i nie chcę marnować czasu, bo muszę się uczyć i pracować. Moje przebudzanie wygląda mniej więcej tak, że dzwoni budzik, ja 50x przełączam go, aż w końcu wyłączam, bądź zasypiam tak, że nie mogę się obudzić.. mam tak strasznie głęboki sen, że kiedy mam się obudzić, każda część mnie (fizycznie) jest na nie - powieki są ociężałe, mięśnie obolałe i ciężkie do granic możliwości psychicznie natomiast wiem, że muszę wstać i zrobić to to i to i właśnie to mnie dobija, nie lubię marnować czasu, bo chcę zawsze zrobić zaplanowane rzeczy. Czy ktoś z Was miał taki problem, jak mogę temu zaradzić?
Pozdrawiam z 32-stopniowego upału i czekam na rady, bo ten problem jest dla mnie bardzo kłopotliwy, mam nadzieję na pomoc
Pafrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 20:29   #2
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Cytat:
Napisane przez Pafrotka Pokaż wiadomość
Cześć! Od kilku lat mam problem z obudzeniem się rano (lub w ciągu dnia jeżeli postanowię sobie drzemkę). Kładę się wieczorem spać, a rano nie mogę się obudzić o zaplanowanym czasie, czasami trwa to pół godziny a czasami nawet godzinę. Sprawia to, że czasami spóźniam się w różne miejsca, w tym nawet do pracy. W ciągu roku akademickiego (warto wspomnieć, że mam 20 lat) nie miałam z tym za dużego problemu, bo wiedziałam, że muszę wstać i koniec, ale czasami zdarzało się również, że przysnęłam choć wiedziałam, że muszę koniecznie wstać, bo miałam przykładowo ważne kolokwium z fizyki W tej chwili pracuję, więc teoretycznie, też powinnam podświadomie wiedzieć, że muszę wstać i koniec, są to różne zmiany, na godz. 11, 13, 15, 18. Kiedy jestem na 18 czy 15 to jestem do ok. 2 w nocy, więc wiadomo, że nockę muszę odespać, ale dla mnie sen to marnowanie doby, więc chcę go ograniczyć do potrzebnego minimum 7-8h, a nie 10,11 Tym bardziej, że we wrześniu mam dwie poprawki i nie chcę marnować czasu, bo muszę się uczyć i pracować. Moje przebudzanie wygląda mniej więcej tak, że dzwoni budzik, ja 50x przełączam go, aż w końcu wyłączam, bądź zasypiam tak, że nie mogę się obudzić.. mam tak strasznie głęboki sen, że kiedy mam się obudzić, każda część mnie (fizycznie) jest na nie - powieki są ociężałe, mięśnie obolałe i ciężkie do granic możliwości psychicznie natomiast wiem, że muszę wstać i zrobić to to i to i właśnie to mnie dobija, nie lubię marnować czasu, bo chcę zawsze zrobić zaplanowane rzeczy. Czy ktoś z Was miał taki problem, jak mogę temu zaradzić?
Pozdrawiam z 32-stopniowego upału i czekam na rady, bo ten problem jest dla mnie bardzo kłopotliwy, mam nadzieję na pomoc
Prawie jakbym czytała o sobie Tyle, że ja jak wiem, że muszę wstać to zawsze wstaję, a jak nie muszę to jest tragedia.
Przede wszystkim budzik (tzn. pewnie telefon z budzikiem ) ustaw sobie daleko od łóżka tak żebyś musiała wstać żeby go wyłączyć, a nie tylko sięgnąć ręką. No i zadbaj żeby dźwięk tego budzika skutecznie wyrywał Cię ze snu - może coś pozytywnego, pobudzającego do działania?
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 21:23   #3
Pafrotka
Raczkowanie
 
Avatar Pafrotka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 51
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Prawie jakbym czytała o sobie Tyle, że ja jak wiem, że muszę wstać to zawsze wstaję, a jak nie muszę to jest tragedia.
Przede wszystkim budzik (tzn. pewnie telefon z budzikiem ) ustaw sobie daleko od łóżka tak żebyś musiała wstać żeby go wyłączyć, a nie tylko sięgnąć ręką. No i zadbaj żeby dźwięk tego budzika skutecznie wyrywał Cię ze snu - może coś pozytywnego, pobudzającego do działania?
Budzik mam ustawiony na 4 razy, czyli jak mam wstać o 9 to ustawiam na 8.50, 9, 9.10 i 9.20 i często to jest za mało. Nie mieszkam sama w pokoju, więc możliwe, że podświadomie wyłączam budzik, żeby nie obudzić współlokatorki. W sumie kiedyś tak robiłam, że kładłam budzik daleko od siebie, spróbuję i tym razem, dzięki
Pafrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 09:50   #4
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Cytat:
Napisane przez Pafrotka Pokaż wiadomość
Budzik mam ustawiony na 4 razy, czyli jak mam wstać o 9 to ustawiam na 8.50, 9, 9.10 i 9.20 i często to jest za mało. Nie mieszkam sama w pokoju, więc możliwe, że podświadomie wyłączam budzik, żeby nie obudzić współlokatorki. W sumie kiedyś tak robiłam, że kładłam budzik daleko od siebie, spróbuję i tym razem, dzięki
Z doświadczenia wiem, że nastawianie np. 4 budzików jest bez sensu, bo to tylko jeszcze bardziej zniechęca do wstawania.
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 09:56   #5
madeline25
Rozeznanie
 
Avatar madeline25
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 565
Dot.: Problem z przebudzaniem się

widziałam gdzieś budziki, które trzeba łapać/gonić zanim się je wyłączy, może zainwestuj
madeline25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 13:15   #6
blackandwhite73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z przebudzaniem się

według mnie kwestia zdyscyplinowania i samozaparcia
blackandwhite73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 13:31   #7
Dobrycoach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Witaj
Polecam zażycie magnezu z B6 na noc, udowodniono naukowo, że będzie lepiej rano z przebudzaniem. Zastanów się czy dobrze śpisz?
Rano polecam kawę ale musi być wypita wolno lub wodę z dodatkiem cytryny....
pozdrawiam


Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-08-11 o 14:43
Dobrycoach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 10:04   #8
emi118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Cytat:
Napisane przez Dobrycoach Pokaż wiadomość
Rano polecam kawę ale musi być wypita wolno lub wodę z dodatkiem cytryny....
pozdrawiam

KAWĘ ????
Może jeszcze na czczo..?!
emi118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 10:50   #9
Pafrotka
Raczkowanie
 
Avatar Pafrotka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 51
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że nastawianie np. 4 budzików jest bez sensu, bo to tylko jeszcze bardziej zniechęca do wstawania.
Obserwując ostatnie wydarzenia rzeczywiście - masz rację

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez madeline25 Pokaż wiadomość
widziałam gdzieś budziki, które trzeba łapać/gonić zanim się je wyłączy, może zainwestuj
Haha to byłałaby niezła zabawa

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez blackandwhite73 Pokaż wiadomość
według mnie kwestia zdyscyplinowania i samozaparcia
Masz rację, ale kurcze ja naprawdę bardzo chcę wstać, bo wiem, że mam do zrobienia wiele rzeczy, np. pranie, nauka do poprawek, ale nie udaje się.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobrycoach Pokaż wiadomość
Witaj
Polecam zażycie magnezu z B6 na noc, udowodniono naukowo, że będzie lepiej rano z przebudzaniem. Zastanów się czy dobrze śpisz?
Rano polecam kawę ale musi być wypita wolno lub wodę z dodatkiem cytryny....
pozdrawiam

Zażywam tabletki, które mają bardzo dużo witamin i prawie wszystkie pokrywają 100% dziennego zapotrzebowania. W tym jest także B6. Śpię dobrze, aż za dobrze, mam bardzo głęboki sen (jeżeli o to Ci chodziło). Niestety/stety nie piję kawy i nie mam zamiaru zaczynać, jedyna kawa jaką piję to Inka zbożowa. Spróbuję z wodą z sokiem z cytryny

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi
Pafrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 21:37   #10
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Ja tez polecam nastawienie jednego budzika, bo wtedy wiesz, ze musisz wstac TERAZ a nie za 5 minut a potem za 5 i kolejne 5
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 10:59   #11
Wiecz_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z przebudzaniem się

hej, wiecie czy leczą gdzieś zaburzenia snu? Na filmach to bardzo ładnie wygląda, gorzej z naszymi realiami
Wiecz_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 21:27   #12
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Też mam ten problem i czasem męczy mnie to do granic wytrzymałości. Nie umiem wstać odrazu, nie że nie chce, normalnie nie mogę. Nie wiem co to jest, ale nie jest normalne, potrzebuje jakby takiego dłuższego przebudzenia. Np. nastawiam sobie budzik na 6:10 a wstaje o 7:00 i nie chodzi o to że ja zasypiam po budziku, owszem przestawiam na wszelki wypadek, ale raczej nie zasypiam twardo, mam zamkniete oczy i leże, rozbudzam się i potem dopiero "na spokojnie" wstaje.
Mi się wydaje, że jest to odemnie niezależne. Kiedy sytuacja jest taka że muszę już wstać, owszem wstaje ale jestem po prostu przez pierwsze godziny dnia wykończona, jakbym niespała w ogóle w nocy, potem to przechodzi, no ale męczące jest to strasznie
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 21:44   #13
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Problem z przebudzaniem się

Ja też mam problem ze wstawaniem. Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest ustawianie sobie budzika na minimum godzinę wcześniej - np. muszę wstać o 7:30, więc budzik po raz pierwszy dzwoni ok. 6. Idę siku i kładę się znowu z wielką radością, ze nie muszę jeszcze wstawać i mogę spędzić w lozku jeszcze tyyyyle czasu Przez te godzinę na ogół jeszcze przysypiam, ale już nie takim twardym snem. Kolejny budzik dzwoni o 7:20 i mam jeszcze 5-10 minut na polezenie i dojście do siebie.

Nie wyobrażam sobie funkcjonować inaczej. Ta wcześniejsza pobudka i świadomość, ze muszę wstać dopiero za godzinę, to mega radosne doznanie

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 22:57   #14
crazygirl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Problem z przebudzaniem się

ja jestem typem sowy i nic na to nie poradze. Nawet jak się z 9 godzin i wstane np. o 7 to potrebuje duzo czasu żeby się tak naprawde obudzic. Zastanów się czy poza tym czujesz się dobrze bo jak spisz te min 8 godzin to nie powinno być takich problmeów, choc wiadomo ze praca zmianowa tez robi swoje
crazygirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-21, 20:13   #15
meryczery
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 17
Dot.: Problem z przebudzaniem się

a ja nigdy typem sowy nie bylam, raczej po prostu dzwonil budzik i wstawalam, kilka minut i bylam rozbudzona, a teraz... masakra jakas chodze niewyspana caly dzien, skupic sie na niczym nie moge, chyba mi brakuje jakis witamin, ale mam w planach badania, zobaczymy co to wyjdzie
meryczery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 21:13:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.