zle samopoczucie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 16:23   #1
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87

zle samopoczucie


od okolo pol roku zle sie czuje.caly czas jestem oslabiona,bez kondycji,mam since pod oczami,jestem placzliwa,raz bola mnie plecy,innym razem glowa i tak w kolko;( czy to moze byc sprawa diety albo stresu(chyba nie odzywiam sie zbyt zdrowo i regularnie...)?zastanawia m sie czy wizyta u lekarza jest potrzebna...?
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 16:29   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: zle samopoczucie

lepiej odwiedź lekarza... moze tez byc spowodem mało jedzenia i nieregularnie i do tego niezdrowo ...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 17:06   #3
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: zle samopoczucie

orchid87, jak wygląda Twoja dieta i ogólnie tryb życia?


Często tak się przejawiają zaburzenia odżywiania typu bulimia, anoreksja...
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 17:25   #4
Thalia2006
Raczkowanie
 
Avatar Thalia2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 234
Dot.: zle samopoczucie

Może prowadzisz niezdrowy tryb życia, nieodpowiednie odżywianie też ma na te dolegliwości, o których napisałaś duży wpływ. Powinnaś przede wszystkim zdrowiej się odżywiać, wybieraj produkty, które są wartościowe, kup sobie witaminki . Hmm pamiętam, że jakiś czas temu gdy źle się odżywiałam miałam też straszne sińce pod oczami,i za mało czasu spędzałam na powietrzu, za dużo zaś przy komputerze, też czułam się źle, miałam huśtawki nastrojów... Ale od jakiegoś inaczej się odżywiam, zrezygnowałam z kawy, alkoholu (zamiast tego piję zieloną herbatkę) słodycze też już rzadko jadam, wybieram tylko wartościowe jedzenie itd, prowadzę bardziej aktywny tryb życia i jakoś te sińce już nie są prawie widoczne..
__________________
Zbieram myśli rozsypane...
Thalia2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 19:54   #5
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: zle samopoczucie

Loneliness--->bulimii ani anoreksji nie mam,jeszcze mi na glowke nie padlo zeby sie glodzic;D
regularnie nie uprawiam zadnego sportu,od czasu do czasu tylko jakis aerobik,rower.co do jedzenia to nie jest ono raczej urozmaicone...bialy chleb,zolty,bialy i topiony ser,jakies miesko(drob,wieprzowina) czy wedlinka(nie czesto bo nie lubie miesa),chyba 1 jajko na tydzien,ostatnio banany albo jablka,pomidory,ogorki,zi emniaki,ryz,mleko,rozne jedzenie instant-kisiele,zupki chinskie,troche za duzo slodyczy .i na tym zamyka sie moj jadlospis(wiem ze nie za fajny ale jakos tak wychodzi...).mama powiedziala mi ze pewnie stres tak na mnie wplywa bo nie mam przyjemnej sytuacji w domu juz od lat.moze?eh...macie racje-czas na zmiany.zobaczymy czy mi one pomogadziekuje za odpowiedzi
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 20:23   #6
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: zle samopoczucie

Moze jakis urlopik albo odpoczynek od domu ?? troche slonca, swieżego powietrza, witamin i uśmiechu, tego Ci zycze
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 20:28   #7
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: zle samopoczucie

Dobrze by bylo, gdybys odwiedzila swojego rodzinnego lekarza. Moze brak Ci zelaza (anemia) witamin. Rzeczywiscie zla dieta wplywa na samopoczucie.

Ja takze mialam taka sama sytuację z soba. Az do czasu, gdy znajomy polecił mi dietę zgodnie z grupą krwi. Kupiłam książkę "Jedz zgodnie z grupą krwi" dr. D. Adamo. Po jego przeczytaniu zrozumialam, że niektóre skladniki zle wplywaly na moje samopoczucie. Dowiedzialam się, ze moja grupa krwi nie toleruje np. orzeszkow ziemnych, a ja uwielbialam jadac, tylko ze potem jakoś glowa mnie bolała. Taka dieta wiele mi pomogla...
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.