Gdzie na studia? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-24, 11:44   #1
Anka0083
Przyczajenie
 
Avatar Anka0083
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Red face

Gdzie na studia? :)


Dziewczyny poradźcie.. Jestem właśnie po maturach i chciałabym zasięgnąć Waszych opinii, a mianowicie gdzie iść na studia? Zastanawiam się nad Uniwersytetem w Białymstoku ( kierunek bezpieczeństwo narodowe ) UMCS'em lub Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie ( transport/ zarządzanie i inżynieria produkcji ). Może znajdzie się jakaś osoba, która uczy się właśnie w którymś z tych miejsc i doradzi?
Anka0083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 14:02   #2
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez Anka0083 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie.. Jestem właśnie po maturach i chciałabym zasięgnąć Waszych opinii, a mianowicie gdzie iść na studia? Zastanawiam się nad Uniwersytetem w Białymstoku ( kierunek bezpieczeństwo narodowe ) UMCS'em lub Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie ( transport/ zarządzanie i inżynieria produkcji ). Może znajdzie się jakaś osoba, która uczy się właśnie w którymś z tych miejsc i doradzi?
Tylko te dwie uczelnie bierzesz pod uwagę?
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 14:56   #3
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Tylko te dwie uczelnie bierzesz pod uwagę?
Przecież wymieniła 3

Ja na Twoim miejscu wybrałabym Transport lub Bezpieczeństwo Narodowe, po Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji chyba ciężko z pracą, chociaż to zależy od Twoich zainteresowań Studiowałam przez krótki czas na UP ale chyba nie pomogę...
__________________
Studentka Psychologii

Edytowane przez sensiblee
Czas edycji: 2012-05-24 o 14:59
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:42   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu wybrałabym Transport lub Bezpieczeństwo Narodowe, po Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji chyba ciężko z pracą, chociaż to zależy od Twoich zainteresowań Studiowałam przez krótki czas na UP ale chyba nie pomogę...
a po bezpieczeństwie praca jest? prędzej jej bym się spodziewała po ZiIP-ie...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 17:03   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Przecież wymieniła 3

Ja na Twoim miejscu wybrałabym Transport lub Bezpieczeństwo Narodowe, po Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji chyba ciężko z pracą, chociaż to zależy od Twoich zainteresowań Studiowałam przez krótki czas na UP ale chyba nie pomogę...
nie wiem jak w innych województwa ale mam wrażenie, że u mnie ludzie od transportu jest więcej niż historyków- biorąc pod uwagę stosunek miejsc pracy do osób z takim wykształceniem

na ZiIP dużo zależy od specjalności
są takie po których pracy nie będzie a są takie po których będzie łatwo jeżeli ktoś się na tym zna(a to znaczy, że się interesuje tym poza uczelnią - ale tak jest na każdym kierunku, jak ktoś idzie po papierek to się umęczy a jak ktoś się rozwija to ma szanse)
i dobrze tutaj jest zorientować się jak na uczelni z zapleczem do realizowania studiów inżynierskich
ja jestem po ZiIP i pracy dłużej niż tydzień nie miałam okazji szukać aczkolwiek z tego co widzę na UP są kompletnie inne specjalizanie niż ja miałam do wyboru.. więc jak z pracą po tych konkretnych opcjach pojęcia nie mam

a co do bezpieczeństwa narodowego.. osobiście jakoś tego nie widzę ale może się mylę i może rynek pracy daje jakieś perspektywy - ale sam kierunek wydaje mi się mało ciekawy bo nie moje "rejony" tematyczne więc zależy co kto lubi
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 18:22   #6
Anka0083
Przyczajenie
 
Avatar Anka0083
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie na studia? :)

Śliczne dzięki dziewczyny
Anka0083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 18:42   #7
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
Przecież wymieniła 3
Fakt.

Ale transportu bym chyba faktycznie nie brała...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 19:02   #8
xxgroszek07xx
Rozeznanie
 
Avatar xxgroszek07xx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: obywatelka Nieba (:
Wiadomości: 889
GG do xxgroszek07xx Send a message via Skype™ to xxgroszek07xx
Dot.: Gdzie na studia? :)

po bezpieczeństwie narodowym co będziesz robić? Jak już to polecam Akademie Obrony Narodowej w Warszawie, dużo moich znajomych, stwierdziwszy, że prawo jest nie dla nich, przenoszą się właśnie tam. Zarządzanie polecałabym raczej jako ew. drugi kierunek, uzupełniający bo po samym zarządzaniu będziesz zarządzać - ale czym?
__________________


Kobietę poznaje się nie po tym co mówi, ale o czym milczy.


warszawska studentka prawa.
xxgroszek07xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:52   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Gdzie na studia? :)

ą
Cytat:
Napisane przez xxgroszek07xx Pokaż wiadomość
po bezpieczeństwie narodowym co będziesz robić? Jak już to polecam Akademie Obrony Narodowej w Warszawie, dużo moich znajomych, stwierdziwszy, że prawo jest nie dla nich, przenoszą się właśnie tam. Zarządzanie polecałabym raczej jako ew. drugi kierunek, uzupełniający bo po samym zarządzaniu będziesz zarządzać - ale czym?
nie myl samego zarządzania z zarządzanie i inżynierią produkcji
wiele na tym kierunku jak już wspomniałam zależy od specjalizacji ale np. na mojej uczelni (politechnika) kierunek ma w sobie sporo inżynierii a reszta to mocne przygotowanie do działania w jednostkach powiązanych z produkcją w przedsiębiorstwach (projektowanie, plany produkcyjne, organizacja pracy - tutaj z aspektami zarówno ergonomii jak i ekonomii, zarządzaniem jakością, optymalizacja kosztów itp itd.. odpadają tutaj takie rzeczy jak np. utrzymanie ruchu ale taki kierunek prowadzony bywa też w ujęciu bardziej mechanicznym co już daj szanse w takich działach) i generalnie podsumowując w zdecydowanej większości moim znajomi ze studiów kończą w "korporacjach"(bo w takich przykłada się zdecydowanie większą uwagę do działania z zakresu planowania niż w małych przedsięborstwach gdzie często działa się "z dnia na dzień") właśnie w jednostkach około produkcyjnych
dlatego dobrze żeby dobrać specjalizacje pod okolice w której sie chce pracować bo gdyby tutaj mało było takich firm to z pracą też by było cienko
wiadomo, że na początku nikt nie dostanie pracy na stanowisku osoby odpowiedzialnej za cały dział ale już na pracownika działu można się bez problemu załapać przy czym niektóre z nich dają naprawdę fajne możliwości rozwoju zawodowego jak i finansowego (bo można liczyć na więcej niż najniższa krajowa)

nie chcę tego przedstawiać w samych superlatywach bo też wiele osób po studiach nic nie robi - ale moim zdaniem to nie wina kierunku a właśnie podejścia do studiów(a tutaj znowu sie powtórzę, że tak jest wszędzie.. z samego odbębnia studiów nikt pracy nie dostanie) bo ja osobiście bardzo często przeglądam oferty pracy(pracę mam ale lubię znać sytuację na rynku) i pracy dla osób po moim kierunku nie brakuje
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 20:51   #10
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Gdzie na studia? :)

Ale wiesz, że bezpieczeństwo na UwB jest tylko zaoczne (przynajmniej w tym roku)? Nie wiem czy bym ryzykowała, to nowy kierunek na naszym wydziale, co prawda nie znam nikogo kto by go studiował, ale wydaje mi się, że jednak lepiej poczekać aż sobie jakąś renomę wyrobi (o ile w ogóle to nastąpi). I szczerze mówiąc dla mnie te studia to takie trochę nie wiadomo co, mało konkretów, wszystko i nic.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:32   #11
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że bezpieczeństwo na UwB jest tylko zaoczne (przynajmniej w tym roku)?
oczywiście, że jest (tzn. będzie od października) również w trybie stacjonarnym
http://www.prawo.uwb.edu.pl/prawo_ne...aci.php?p=1060
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 21:37   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gdzie na studia? :)

Cytat:
Napisane przez xxgroszek07xx Pokaż wiadomość
po bezpieczeństwie narodowym co będziesz robić? Jak już to polecam Akademie Obrony Narodowej w Warszawie, dużo moich znajomych, stwierdziwszy, że prawo jest nie dla nich, przenoszą się właśnie tam. Zarządzanie polecałabym raczej jako ew. drugi kierunek, uzupełniający bo po samym zarządzaniu będziesz zarządzać - ale czym?
zarządzanie
a
zarządzanie i inżynieria produkcji to dwa różne kierunki
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 08:45   #13
Anka0083
Przyczajenie
 
Avatar Anka0083
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie na studia? :)

Eyo, ciężko jest na tym kierunku? Dużo matematyki, czy rzeczy mechanicznych?
Anka0083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 14:35   #14
MinisiaSak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
GG do MinisiaSak
Dot.: Gdzie na studia? :)

Z własnego dowśiadczenia wypowiem sie na temat Bezpieczeństwa Narodowego, gdyż sama je ukończyałam (AON). Zaczynałam gdy kierunek był z lekka "elitarny", tylko 60 osób na rok, dwie uczelnie na Polskę mające go w ofercie - wtedy tak, polecam a raczej polecałabym. Teraz gdy kazda uczelnia wprowadza, bn bądz bezp. wewnętrzne nie wybrałabym nigdy po raz drugi bn.
Co dalej? fakt, w każdym mieści, gminie masz centrum zarządzania kryzysowego (głownie na to nastawiąja się ludzie po BN) ale prawda jest taka, że w wiekszości pracuja tam ludzie na pół etatu, którzy drugie pół spędzaja na tych samych urzedowych stołkach tylko w innym pokoju Biuro Bezpieczenstwa Narodowego- szczyt marzeń i westchnień, odbywałam tam praktyke, podobnie jak w CZK Mazowieckiego Urzędu Wojejwódzkiego, i nie chciałabym tam wrócic. Szarośc dnia spędzona w papierkach. W większośc wyimiginowane i do granic ponaciagane zasady bezpieczeństwa.
Magisterki juz tam nie ukończyłam, nie warto. Ni to prawo, ni administracja - dosłownie takie NIC stworzone na potrzeby sprostania szeroko pojętemu (a więc mało co wartemu) bezpieczeństwu.
__________________
może i zakochana ale zawsze wierna swej zołzowatej naturze
MinisiaSak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 13:38   #15
Annlena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Gdzie na studia? :)

Witajcie, zastanawiam się właśnie nad złożeniem papierów na PŁ na mgr Zarządzanie albo ZiIP, widze, że Eyo jesteś po tym kierunku. Myślisz, że warto? Dużo jest przedmiotów ścisłych? Przyznam, że nie jestem z nich najlepsza i dlatego trochę się obawiam. Wiem, że na UŁ też jest Zarządzanie i trochę mam mętlik, jeśli ktoś mógłby coś poradzić, będę wdzięczna
Annlena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.