La Roche-Posay, Effaclar Duo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 19:32   #1
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066

La Roche-Posay, Effaclar Duo


Zauważyłam reklamę na aptece http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32416 czy któraś z Was ma zamiar kupić? co sądzicie o jego składzie? dużo różni się od Effaclaru K? a może któraś już testowała go na swojej buzi ?
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 21:12   #2
chiquititaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquititaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Ków
Wiadomości: 131
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

tez jestem ciekawa opinii, jak działa... ja kupiłam dopiero przedwczoraj, więc jeszcze za wcześnie na ocenę.
w aptece na stoisku lrp farmaceutka powiedziała mi, że duo działa jak połączenie effeclaru k i a.i.
chiquititaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 17:15   #3
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Czekamy na sprawozdanie
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 17:39   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Cytat:
Napisane przez chiquititaa Pokaż wiadomość
tez jestem ciekawa opinii, jak działa... ja kupiłam dopiero przedwczoraj, więc jeszcze za wcześnie na ocenę.
w aptece na stoisku lrp farmaceutka powiedziała mi, że duo działa jak połączenie effeclaru k i a.i.
Mozesz podac sklad INCI?przy da sie jak najbardziej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 17:57   #5
Sonia :-)
Raczkowanie
 
Avatar Sonia :-)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Wklejam skan opakowania ze składem, udostępniony przez mosutatsu w wątku o cerze problematycznej, może ktoś kompetentny na to spojrzy i się wypowie

http://img507.imageshack.us/img507/9113/larocheduo.jpg
__________________
"Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same."
Dalajlama
Sonia :-) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:42   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Cytat:
Napisane przez Sonia :-) Pokaż wiadomość
Wklejam skan opakowania ze składem, udostępniony przez mosutatsu w wątku o cerze problematycznej, może ktoś kompetentny na to spojrzy i się wypowie

http://img507.imageshack.us/img507/9113/larocheduo.jpg
Super szkoda tylko,ze kiepska jakosc
Postaram sie jutro wczytac bo mam dosc po calym dniu przed komputerem.
Tak na szybko wyglada ciekawie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 07:52   #7
Lils121
Rozeznanie
 
Avatar Lils121
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 725
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Cześć
A jak myślicie, co może się kryć pod pojęciem "krosty i grudki"?
Bo jak prosaki to też chętnie spróbowałabym

Z góry dziękuję za odpowiedź
Lils121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 17:58   #8
chiquititaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquititaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Ków
Wiadomości: 131
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

skład poniżej:

ingredients: aqua/water, glycerin, cyclohexasiloxane, hydrogenated polyisobutene, niacinamide, isopropyl lauroyl sarcosinate, ammonium polyacryldimethyltauramid e/ammonium polyacryloyldimethyl taurate, silica, methyl methacrylate crosspolymer, sodium hydroxide, salicylic acid, nylon-12, zinc pca, linoleic acid, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl, hydroxyhydrocinamate, capryloyl glycine, capryloyl salicylic acid, caprylyl glycol, piroctone olamine, myristyl myristate, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate se, parfum/fragrance.

tak jak Sonia: może ktoś kompetentny spojrzy i się wypowie

Edytowane przez chiquititaa
Czas edycji: 2009-09-04 o 18:01
chiquititaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 18:41   #9
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Ponawiam prośbę dziewczyn nie znam się zbytnio, ale wydaję mi się że krem zawiera kwas BHA i LHA...

BTW: chiquititaa jak pierwsze wrażenia w stosowaniu ?

Edytowane przez kasiaa91
Czas edycji: 2009-09-04 o 18:42
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 22:38   #10
chiquititaa
Raczkowanie
 
Avatar chiquititaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Ków
Wiadomości: 131
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

ja zaczęłam stosować (raz dziennie, na noc), gdy akurat miałam mały wysyp i muszę powiedzieć, że są pierwsze efekty, jeszcze nie całkiem zaleczone,ale na dobrej drodze, poza tym mam wrażenie, że parę rzeczy duo wyciągnął na światło... poza tym nie spowodował żadnych podrażnień na buzi. cdn.
chiquititaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 10:42   #11
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

O działaniu jeszcze nie mogę napisać, bo za krótko stosuję. Wydaje się, że będzie mało wydajny, to taki białawy raczej żel niż krem, który zupełnie się wchłania, więc dość dużo go nakładam. Mam tłustą cerę, która zazwyczaj klei się od kremów a ten znika na twarzy bez śladu.
Kupiłam go razem z żelem do mycia, który był gratis. Uwielbiam ten żel, zostawiam go na buzi z 15 min podczas śniadania i naprawdę pomaga na niespodzianki. A.I uważam za niewypał zupełny.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 11:50   #12
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Ja zastanawiam się nad kupnem Duo myślę jeszcze nad tonikiem Lysanel SVR i tonikiem Effaclar. Czy moze któraś z Was je stosowała? A poza tym czekamy na dalsze sprawozdania
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 14:16   #13
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Talking Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Hej Wam!
Zamówiłem effaclar duo,w poniedziałek powinien dojść,zdam sprawozdanie jak pouzywam trochę, co do serii effaclar to uważam że żel jest bardzo dobry (mimo że troche wysusza), ten punktowy A.I niewypał zupełny,nie robi nic,K na poczatku wiziałem poprawę stanu cery,jednak z wypryskami nie robił nic.Tonik oczyszczał trochę,odświeżał,ale wydaje mi się że dzięki mikrozłuszczaniu miał poprawiac wygląd skóry,jednak nie poprawił nic po 2 zużytych opakowaniach.To taki tonik jakich wiele,za 12 zł można lepszy kupić
Effaclar H nie uzywałem.To narazie tyle.Chyba nie zachęciłem poprzedniej osoby wypowiadajacej się na forum na zakup toniku?
Co do kremu o którym piszesz to jest dość agresywny,stosowałem na plecy i barki kiedy miłem problemy z tradzikiem tam-pomagał,trochę podrażniał ale skuteczny!

Oj , kurczę Ty pisałaś o toniku , a nie kremu z SVR-sorry
Pozdrawiam!
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 14:29   #14
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Nie szkodzi, informacja o kremie też się przyda -może na przyszłość szczerze mówiąc, do toniku Effaclar podchodzę trochę sceptycznie... jak widać po Twojej opinii to żadna rewelacja

BTW: doduś89 czy tam gdzie stosowałeś Lysanel SVR miałeś też ropne wykwity?
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 17:40   #15
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Tak,miałem ropne wykwity,pojedyńcze ale były.Także pomógł mi.Co do twarzy to diacneal mogę polecić z czystym sumieniem
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 19:37   #16
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Z Diacnealem trzeba uważać, nie jest polecany do cery naczynkowej.

Co do Duo, to też jestem ciekawa. Zastanawiam się, co będzie skuteczniejsze na wągry Effaclar k, czy Duo...
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 20:22   #17
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Też jestem ciekawa tego Duo.

Jakby ktoś kompetenty mógł się wypowiedzieć to byłoby super , najbardziej mnie interesuje czy zawiera jakieś kwasy ?

Pewnie i tak narazie nie kupię, póki co muszę zużyć Effaclar K i Diacneal, ale jak dobry składowo to może dodam do kolejki
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 20:43   #18
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Smile Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

To że diacneal nie nadaje sie do cery naczynkowej doskonale wiem.
Co do składu Duo to zawiera 2 kwasy.
Na zaskórniki mogę polecić peeling Garniera czysta skóra active,jest bardzo skuteczny.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 21:44   #19
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Ja właśnie stosuję Diacneal... i powiem szczerze, że w ogóle nie odczuwam że go używam... mianowicie, brak jakiejkolwiek poprawy, zero pieczenia, zero łuszczenia myślę właśnie żeby kupić coś mocniejszego... może Lysanel SVR by się nadał. Czy on zawiera też kwasy BHA? bo jeśli nie to pozostaje mi Effaclar K lub właśnie to Duo z bha
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 21:47   #20
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Kasiu z tego co słyszałem zawiera te kwasy,on wogóle ma wiele kwasów w składzie,jest jednym z mocniejszych tego typu preparatów.Na mnie diacneal działa,jednak chciałbym jeszcze jakiś preparat więc czekam na effaclar Duo. Effaclar K na mnie nie zadziałał,może Duo okaże sie dużo skuteczniejszy,na co liczę.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 22:10   #21
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Sprawdzałam na KWC i lysanel zawiera kwas glikolowy, mlekowy i salicylowy może wypróbuję gdy skończy mi się Diacneal też jestem ciekawa tego Duo... ale wątpię żeby działał na ropne wykwity a to jest moim największym utrapieniem
doduś a może Ty mógłbyś mi coś polecić? poza ropniakiami mam jeszcze trochę wągrów na nosie, rozszerzone pory na policzkach i małe zaskórniaki...

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

cochonnetto Duo zawiera chyba kwas BHA i LHA
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 22:41   #22
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Ten nowy Effeclar zawiera mój ukochany niacynamid, na który poluję od dłuższego czasu, podobno to kiler dla zaskórników. Cena zaporowa, ale trudno znaleźć coś z tym składnikiem bez fatalnego składu (AA Young wycofują! nie zdążyłam kupić ).
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 23:45   #23
Anjouka
Rozeznanie
 
Avatar Anjouka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Wiadomości: 580
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

na allegro idzie tanio kupic duo..ja zakupilam probki 40 ml (tyle co pelnowymiarowe opakowanie) za...20 zl + przesylka

a jak z filtrami? nie krzyczcie ale nie lubie sie maziac wysokimi filtrami;/
nigdzie nie wyczytalam, ze przy stosowaniu duo trzeba stosowac wysoka filtracje. W opisach aczej pisze, ze duo jest dobry np. jako baza pod podklad, na dzien..jako baza pod podklad to mogloby sie wydawac, ze sugeruja, ze nie trzeba filtra...? nie chce sobie zrobic kuku;( Uzywam filtra 15 z podkladu Clinique. Efffaclara chcialabym stosowac kilka razy w tyg na noc.
__________________
"Bo w życiu piękne są tylko chwile..."

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!

Edytowane przez Anjouka
Czas edycji: 2009-09-05 o 23:54
Anjouka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 11:29   #24
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Smile Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Kasiu miałem ropne wykwity na twarzy i pomógł mi diacneal-jest naprawdę dla mnie skuteczny, poza tym stosowałem też żel szałwiowy floslek,kosztuje ok 8,50 a jest świetny,z tym że on działa na zasadzie kojenia,łagodzenia wypryskówa nie wysuszania itd,bardzo Ci polecam!
Poza tym jak pisałem miałem paskudne wypryski na barkach,plecach i stosowałem ten Lysnael,po 2 uzyciach była poprawa,przypuszczam że na twarzy da podobny efekt.

Co do filtrów to na diacnealu i innych tego typu specyfikach także nie jest napisane że powinno sie zastosować krem z filtrem.Ja używam anthelios AC spf 30,myślicie że to wystarczająca ochrona?
Jak się skończy kupie Biodermę Akn Mat-jest też świetna.Myślę że przy Diacnealu,Effaclarach itp wystarczy spf 30,czy to w zimie czy lecie(gdy oczywiście skóra nie jest narażana na największe nasłonecznienie).
Jednak lysnael to już mocniejszy specyfik,poleałbym najmniej spf 40,choć spf 50 z jak najwyższym PPD byłby wskazany.

Przy Duo spf 15 przy teraźniejszej porze myslę że wystarczyłoby ale w podkładzie? Przecież chyba nie nałożysz go ok 1,5 ml żeby nadać ochronę spf 15?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 11:38   #25
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Effaclar DUO, jak cała seria Effaclar LRP posiada kwas salicylowy oraz jego pochodną, LHA.
Jak wiadomo - to są kwasy złuszczające, więc stosujemy filtry.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 11:45   #26
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Smile Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Dokładnie,to właśnie napisałem,spf 30 (anthelios AC) wystarczy myslisz?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 17:43   #27
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Sprawdzałam na KWC i lysanel zawiera kwas glikolowy, mlekowy i salicylowy może wypróbuję gdy skończy mi się Diacneal też jestem ciekawa tego Duo... ale wątpię żeby działał na ropne wykwity a to jest moim największym utrapieniem
doduś a może Ty mógłbyś mi coś polecić? poza ropniakiami mam jeszcze trochę wągrów na nosie, rozszerzone pory na policzkach i małe zaskórniaki...

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

cochonnetto Duo zawiera chyba kwas BHA i LHA
dzięki .

No to chyba zawiera te same kwasy co K, ale który jest mocniejszy


Dodus89: Moim zdaniem na jesień/zimę może być 30 . Zwłaszcza, że chyba nie jest to aż tak mocny kwas, ale od wiosny jeżeli nadal będziesz uzywać przerzuciłabym się jednak na 50
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 17:52   #28
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Witam ^^
Też zastanawiam się nad effkiem duo... Kusi mnie oczywiście reklama hmm ale najpierw wybiore się do dermatologa... moja gładziutka cera, którą miałam jakiś czas i z powodu której w końcu podobałam się sobie wróciła do stanu poprzedniego, czyli znów cala w pryszczkach Prawdę mówiąc to nie wiem co robić już. W swojej antytrądzikowej walce miałam już wiele leków(dalacinT, klindacne, tetralysal, sumamed), smarowideł (lysanel, diacneal, isotrexin, acnederm, atrederm, aknemycin, differin itd)... dbam o siebie, stosuje filtry... i kurcze, nie wiem co sie stało że znów skóra mi się tak zepsuła i jestem zalamana wiem, że pewnie sam effaclar duo chyba cudów mi nie z działa, ale może w połączeniu z czymś jeszcze będzie dobry? czy kupię? wszystko się okaże prawdopodobnie jutro( jak uda mi się zarejstrować:P). Zobaczę co dermatolog przepisze i ile pieniążków zostanie, i czy w ogóle ten produkt jest w mojej aptece, choć jak na razie na tamtejsze zaopatrzenie w dermokosmetyki do tej pory nie narzekałam:p
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 18:03   #29
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Doduś dzięki za info

pannaporanna które z tych kosmetyków, które stosowałaś najbardziej Ci pomogły? moja walka z trądzikiem też trwa już ok. 6 lat i szczerze mam dosyć mam za są terapię antybiotykową, hormonalną i wiele wydanych pieniędzy na różne żele, maści i kremy
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 18:24   #30
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

kasiaa91 myslę, że najbardziej mi pomógł atrederm i chyba aknemycin, ale bardziej na ten pierwszy stawiam tylko że on dość mocno złuszcza, więc trzeba dobrze nawilżać. Ale pomogł, ładnie działał na zaskorniki, pryszczki, skóra ładniejsza była. Tylko teraz już od dłuższego czasu go nie mam bo sie skończył a dermatolog mi przepisać już nie chciał zobaczę, co jutro dostanę ja z trądzikiem walczę już chyba z 10 lat:P a mam prawie 18:p
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-23 12:04:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.