Bielactwo - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-10, 18:41   #271
dance_with_me_baby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Bielactwo

mam pytanie.. mam bielactwo.. i chcialabym sobie tatuaz malutki zrobic.. czy moglabym? zapytalabym sie lekarza, ale angielscy lekarze to kalosze niestety ;//
__________________
This Is It. Here I stand. I'm The Light Of The World, I Feel Grand..
dance_with_me_baby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 14:11   #272
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: Bielactwo

dziewczyny wiecie gdzie w okolicy Bielska można uda się do lekarza, który ma lampę wood? Ja 'podobno' też mam bielactwo,ale nie miałam żadnych badań, tylko 'słowo' pani doktor, nie zaleciła mi żadnych badań krwi, nie wspomniała o możliwości sprawdzenia tego pod lampą. Nie mam pojęcia, czy w Bielsku gdzieś znajdę takiego lekarza.Dziękuję bardzo za odpowiedz, pozdrawiam!
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 23:52   #273
dance_with_me_baby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Bielactwo

To moze pojdz do innej pani/pana dermatolog? Moze w innej klinice/szpitalu beda miec lampe. Mi tutaj tez nie robili lampa. Ale niby mam bielactwo. W kwietniu bede musiala zaczac brac beta carotene to przygotuje moja skore do kontaktu ze sloncem. Jesli macie bielactwo to polecam wlasnie te tabletki. Moja kolezanka je bierze i nie ma w wakacje zadnych problemow ze skora. Mozna je kupic bez recepty.
__________________
This Is It. Here I stand. I'm The Light Of The World, I Feel Grand..
dance_with_me_baby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 10:05   #274
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Bielactwo

czesc dziewczyny

czy na rozwój plamek ma wpływ to że biorę tabletki anty. i przez pewien czas odwiedzałam solarium? bo zauwazylam ze w tym okresie wyskoczylo mi wiecej plam i juz nie wiem czy tabletki maja na to wplyw.

pozdrawiam
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 23:59   #275
Galluss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Bielactwo

witam!

zarejestrowałem sie specjalnie zeby porozmawiac o bielactwie...
otóż i mnie ta choroba dopadła.,. nie przeszkadza mi to aż tak, ale boje sie ze choroba sie rozwinie więc poszedłem do dermatologa który mi powiedział prosto z mostu ze chorobe bardzo ciezko wyleczyc i tak na prawde nie wiadomo dlaczego ona powstaje...
przepisał mi maść "memoderm" i powiem mam szczerze ze mam szczęscie.... bo na instrukcji nie jest nic wspomniane o bielactwie... jest to maśc sterydowa i powiem wam ze działą...smarując raz dziennie od 3 tygodni widac w miejscach białych plam pigmentujące, kropki które zaczynają sie zlewac i jednoczesnie zalewac biały kolor.... w ten sposób powstaje moj naturalny kolor skóry i białe plamki zanikają... niestety stosuje to narazie na " próbę" na dwie ręce.. do tego mam plamy na genitaliach i na biodrach.. i zaczeły sie pojawiać na łydkach...
mysle ze jak zaczął bym stosowac na wszystkie plamy to by efekt był lepszy... niedługo ide na kontrole moze cos pani doktor wymyśli...
Galluss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 08:41   #276
trucizna05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bielactwo

Cz ja mogłabym prosić Warszawiankę o nazwę tego specyfiku który jej pomógł?? Mój brat "choruje" już od kilkunastu lat i nic mu nie pomaga baaaaaaaardzo proszę ;(
trucizna05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 13:51   #277
Kotq111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bielactwo

Witam!! mam pytanie do Gallussa: otóż czy ta maść memoderm była na recepte? czy też była robiona przez farmaceutów? niestety już tyle podejmowałam prób walki z bielactwem że wszystkiego chcę się podjąć... jak na razie zostają kremy maskujące itd... z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam!!
Kotq111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 04:53   #278
Galluss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Bielactwo

ta maśc na recepte i stosuje się ją nie dłużej jak 6 tygodni gdyż jest to maśc sterydowa... i jak się ją dłużej stosuje to może zaszkodzic...
mi powrócił po niej pigment ale nie do końca.. jestem umówiony na wizyte i czekam co mi lekarka przepisze zeby podtrzymac pigmentacje.

pozdro
Galluss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 11:20   #279
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Bielactwo

Cytat:
Napisane przez Galluss Pokaż wiadomość
ta maśc na recepte i stosuje się ją nie dłużej jak 6 tygodni gdyż jest to maśc sterydowa... i jak się ją dłużej stosuje to może zaszkodzic...
mi powrócił po niej pigment ale nie do końca.. jestem umówiony na wizyte i czekam co mi lekarka przepisze zeby podtrzymac pigmentacje.

pozdro
Nie słyszałam jeszcze o tej maści.
Muszę wypytać o nią. Ale jeżeli rzeczywiście działa tak, jak opisujesz to super sprawa!
Zobaczcie, jednak medycyna jest coraz bliżej rozwiązania zagadki bielactwa
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 09:36   #280
Kotq111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bielactwo

Dzięki za informacje. w sumie trzeba wierzyć że kiedyś znajdą coś na nasze plamki i nie będzie trzeba się bać że zaszkodzi nam w jakiś inny sposób...
Ja myślę że moje plamy powstały na skutek zbyt dużego denerwowania się.... wiadomo życie nie jest łatwe.. ja miałam ostatnio bardzo dużo stresów... odnośnie urodziłam śliczne maleństwo no i wiadomo.. nerwy że sobie nie poradzę pierwszy płacz dziecka który jest nieuzasadniony.. zwolniono mnie z pracy (powód.. wiadomo jaki, młoda mama z małym dzieckiem pewnie będzie się dużo zwalniać z powodu maleństwa) no i jak nigdy pojawiło mi się bardzo dużo plam, niestety... tak więc chyba tu mam powód. muszę się jakoś za to wziąć tylko nie wiem gdzie mam się kierować czy do dermatologa czy do psychologa.
W sumie dermatolodzy którzy mieszkają w moim regionie są chyba mało dokształceni na temat bielactwa bo ciągle słyszę trzeba się nauczyć z tym żyć i to nie jest wyleczalne... więc nie wiadomo gdzie iść.
nerwów niestety się tak nie odczuwa ale na przełomie lat gdy sobie tak pomyślę to te plamy atakowały w chwilach dużego stresu, matura itp. nie wiem czy też tak mieliście ale mi się wydaje że coś w tym jest.
Może poradzicie gdzie mam iść żeby się przekonać czy faktycznie tak jest jak myślę, z góry dzięki za odpowiedzi
Kotq111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 13:57   #281
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Bielactwo

Witajcie. Czy znacie moze kogos - lub z wlasnego doswiadczenia wiecie jak to jest z bielactwem w ciazy? powieksza sie? to juz wiem ze Kotq111 w Twoim przypadku pewnie sie powiekszylo - a jak w innych przypadkach? Pozdrowienia

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Kotq111 u mnie tez tak jest - ze jak mam nerwowy czas w zyciu - to zauwazam ze bielcatwo sie powieksza.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png

Edytowane przez MoniaHan
Czas edycji: 2010-11-12 o 13:58
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 11:41   #282
andzia52
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Bielactwo

Nie obawiaj się.Bielactwo w ciąży nie powiększa się a wręcz przeciwnie plamki uległy w moim przypadku zmniejszeniu.
andzia52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 22:38   #283
Kotq111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bielactwo

W ciąży nic mi się z bielactwem nie robiło... były sobie plamki i ani nie były większe ani mniejsze. Słyszałam że czasem ciąża leczy różne choroby... mojego przypadku nie wyleczyła, po prostu ten stres po ciąży dał mi popalić... teraz już jest inaczej no ale niestety już ciężej żeby było mniej plamek. miejmy nadzieje że w twoim przypadku plamki się poddadzą i zniakną chociaż w połowie pozdrawiam!!!
Kotq111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 09:17   #284
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Bielactwo

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi....bardzo bym chciala aby tak bylo i aby dziecko nie mialo bielactwa rowniez...ale jak to bedzie? sama nie wiem....skoro dziecka dziadek i mama maja ....ale moze TZ geny beda dominujace...oby Pozdrowienia
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 17:09   #285
andzia52
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Bielactwo

Może to co napisze wydaje się nieprawdopodobne ale...Na tym forum przeczytałam wypowiedź osoby,której lekarz pobrał wycinki.W tych miejscach pojawił się pigment.Spróbowałam innej metody .Sterylną igłą zrobiłam kilka ran/rozerwałam skóre na białych plamach/.Faktycznie w przypadku jedynie jednej plamy pojawił się pigment/na nodze/ i dzięki temu jest mniej widoczna.Przymierzam się do powtórzenia tej operacji ale bardziej solidnie.Może się uda.
andzia52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 09:26   #286
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Bielactwo

ojej brzmi to dosc drastycznie
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 21:53   #287
andzia52
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Bielactwo

Może to przerażać,spróbuj to zrobić na jednej plamce i czekaj na efekt.To nie jest bolesna operacja....a efekt ......
andzia52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 20:31   #288
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Bielactwo

chyba najpierw wolalabym sie doradzic jakiegos specjalisty od bielactwa...chociaz w sumie wiadomo ze to zneguje. z drugiej strony to ciekawe co piszesz andzia52 bo bielactwo tez czesto moze sie pojawic w miejscach gdzie byl uraz mechaniczny...a przecinanie to w sumie uraz mechaniczny.daj znac jaki i co sie dzieje - czy pigment sie pojawia. Pozdrowionka
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 17:23   #289
Kotq111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16
Dot.: Bielactwo

zmieniając troszkę temat odnośnie bielactwa... zastanawiam się jak wasze bielactwo ma się do pracy. Chciałabym podjąć pracę ale boję się że będę odtrącona przez plamy... jaka jest Wasza sytuacja, no i jaka reakcja innych. Wiadomo nie jest z tym łatwo a ja jakoś zaczynam się blokować bo wychodzi mi coraz więcej plam, nie wiem czy to przez wiek czy przez słońce które już zaczyna opalać ręce. Chciałabym podjąć pracę, no i nie wiem gdzie mogę czy są jakieć przepisy w prawie pracy na ten temat. Jeśli coś wiecie na ten temat byłabym wdzięczna za odpowiedź
Kotq111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 22:01   #290
Marhefa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Bielactwo

Witajcie,

ja również mam "zdiagnozowane" bielactwo na podstawie oględzin wzrokowych p. dermatolog Nie jestem pewna czy to jest faktycznie TO... plamy mam głównie na rękach - wygląda to, jakbym opaliła dłonie z zaciśniętymi pięściami i jak je otworzę, widać białe place plamy mam też w okolicach bikini - pojawiły się po depilacji
Marhefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 13:12   #291
Zadowolonaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Bielactwo

Nie wolno się załamywać. Miałam podobny problem jak się dowiedziałam, że jestem chora na bielactwo. Udało mi się z tym pogodzić i pewnego dnia dostałam kontakt do Pani z Krakowa, która zajmuje się pigmentacją medyczną. Polecam- zostawię do niej namiary : 530-530-256. Pozdrawiam
Zadowolonaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 14:51   #292
ewiczek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Bielactwo

halo halo widzę że wątek podupadł, a ja własnie odkryłam wasze forum i może są osoby które mają bielactwo i będą się udzielać.
Ja mam bielactwo od lat dziecięcych ok 5 r.z., teraz mam 32 i niestety wraz z wiekiem plamy się powiększają, chociaż muszę przyznać że ku mojemu zdziwieniu na lewej dłoni pojawia się pigment, takie malutkie kropeczki - jest ich kilka ale są nie chce się za bardzo cieszyć bo są tak malusie że prawie nie widoczne ale wiecie jaka to radość widzieć pigment Jeżeli zagląda tu jeszcze warszawianka to byłabym wdzięczna za info jak mają się jej plamki,czy już całkowicie znikneły , czy może wróciły? Mi pigment na dłoni pojawił się teraz w lato kiedy siedziałam na słońcu i tak sobie myślę czy nie zniknie jak już słońca nie będzie, może spróbować solarium może to wywoła pigment, wiem że nie wolno z bielactwem na solarium chodzić ale może warto spróbować?
pozdrawiam wszystkich
ewiczek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 16:57   #293
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Bielactwo

ewiczek,
ja bym nie kombinowała z solarium, przecież możesz poparzyć sobie skórę.
Często tak jest, że po ekspozycji na to pierwsze słońce pigment
w minimalnych ilościach zaczyna wracać,
ale nie liczyłabym na to, że zakryje całą plamę
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 21:21   #294
ewiczek23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Bielactwo

właśnie dlatego obawiam się iść na solarium, no nic narazie jak jest słonko to trzeba korzystać a poźniej się zobaczy co dalej, bo ja już za bardzo nie wiem co robić. Nie wierze zbytnio w lekarzy- przynajmniej w tych z Trójmiasta, a francuska klinika w W-WIE trochę mnie przeraża odległość mojego zamieszkania także chyba sobie odpuszczę i nie będę się łudziła że może mi znikną palmy.
ewiczek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 22:21:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.