Jaki dobry i skuteczny krem do cery dojrzałej (50+) ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-29, 22:31   #1
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760

Kremy przeciwstarzeniowe


Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Mam 17 lat i chcę zacząć chronić moją twarz przed zmarszczkami. Nie opalam się, stosuję na twarz kremy z filtrem 50+, ale co dalej? Czy w naszych sklepach w ogóle można kupić kremy przeciwstarzeniowe?

Tylko proszę, nie piszcie mi, że w tym wieku to trzeba smarować buzię tylko kremem nawilżającym bo jest młoda i piękna, a dopiero po 30 używać kremów przeciwzmarszczkowych. Wolę zapobiegać niż leczyć

Przeczytałam ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post34521938 z rewelacyjną radą pani dermatolog - do 25 lat nic z buzią nie robić, ewentualnie lekkie kremy i po 25 roku życia sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy. No dziękuję bardzo, nawet dermatolog radzi czekać aż zmarszczki się pojawią i dopiero wtedy coś z nimi robić?

Wiem tylko tyle, że należy się nie opalać i szukać w składzie kremu witaminy E. Czy są tutaj wprawione Wizażanki, które wiedzą czego w kremie szukać jeśli chce się zapobiec zmarszczkom?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 08:57   #2
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Kremy przeciwstarzeniowe

Większość kremów nazywanych przez producentów "przeciwzmarszczkowym i" to po prostu dobre kremy nawilżające. Na pewno zauważyłaś, że kremy są dedykowane dla różnego wieku: 20+, 25+, 30+ itd. Im wyższa dedykacja wiekowa jest na pudełku, tym krem bardziej nawilża, bardziej natłuszcza (zakłada się, że skóra jest coraz bardziej sucha) i mają coraz więcej antyoksydantów (wit A, E, C, koenzym Q10, flawonoidy i fitoestrogeny pod postacią różnych ekstraktów roślinnych).
W twoim wieku naprawdę wystarczy stosować zwykłe kremy nawilżające i one w twoim wypadku będą miały działanie przeciwzmarszczkowe, bo dobre nawilżenie sprzyja utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania skóry. Jak chcesz to możesz używać nawet kremów 40+, niby "mocniejsze", ale przypuszczam, że okażą się za ciężkie - chyba że jesteś jedną z nielicznych kobiet, które już w wieku 17 lat mają pecha mieć bardzo suchą skórę.
Moim zdaniem możesz wprowadzić jakiś jeden treściwszy preparat, ale pod oczy, na twarz stosuj raczej coś lekkiego, żeby dać skórze odpocząć po ciężkich filtrach w dzień.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 11:26   #3
minou
Raczkowanie
 
Avatar minou
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Netland
Wiadomości: 70
krem nawilżający do cery bardzo dojrzałej i wrażliwej

Witam,

Uprzejmie proszę o pomoc i poradę, jaki krem mogę kupić osobie o cerze bardzo dojrzałej (80 lat). Nie chodzi mi o krem przeciwzmarszczkowy, a głęboko nawilżający na dzień, bo cera jest sucha. Ważne jest, żeby kremik był stosowny do cery wrażliwej lub podatnej na alergię, bo pani ma problem z doborem właściwego produktu, który nie podrażniałby. Oferta rynkowa jest co prawda bogata, ale chciałabym wiedzieć, jaki produkt możecie polecić, bo np. dobrze się sprawdził u Was lub u znajomych.


Z góry dziękuję za wszystkie sugestie
__________________
każdy kogoś ma
minou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 12:35   #4
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: krem nawilżający do cery bardzo dojrzałej i wrażliwej

Ja polecam Mizon Snail Recovery Gel. Ma świetny skład, w tym 74% wydzieliny ze ślimaka. Krem ma właściwości kojące, silnie nawilża, lekko spłyca zmarszczki, szybko się wchłania. To jedyny krem, które mnie w żaden sposób nie podrażnił. A efekty są super. Ja go kupuję na allegro.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 13:22   #5
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: krem nawilżający do cery bardzo dojrzałej i wrażliwej

https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
Ja bym polecała coś z tej kategorii. Kremy przeciwzmarszczkowe zawierają dużo składników, które mogą podrażnić lub uczulić wrażliwą skórę. Niech ta pani unika wszystkich form żelowych, chyba że będą one stosowane pod krem. W tym wieku to już niestety tylko bogate i tłuste kremy mają rację bytu.
Raz na kilka tygodni może też się wybrać do kosmetyczki na jakiś intensywniejszy zabieg z peelingiem, masażem i algami, prawie każda profesjonalna firma ma już serie do cery wrażliwej, więc nic złego nie powinno się stać a korzyści w postaci nawilżenia skóry będą widoczne od razu.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:27   #6
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Kremy przeciwstarzeniowe

Z maścią bym uważała, bo dziewczyna nabawi się jeszcze trądziku zaskórnikowego i wtedy dopiero będzie się musiała martwic stanem skóry. Przypuszczam, że skoro już w tym wieku tak bardzo martwi się zmarszczkami to pewnie nie ma innych defektów skóry, więc w tym wypadku najważniejsze to nie zaszkodzić!
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:02   #7
amelielavard
Przyczajenie
 
Avatar amelielavard
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Jaki dobry i skuteczny krem do cery dojrzałej (50+) ??

Chciałabym na zbliżające się imieniny zafundować mojej mamie jakiś dobry, porządny krem (który rzeczywiście działa!) do twarzy na dzień/noc. Ma 52 lata, cerę –wiadomo- dojrzałą, która wymaga ujędrnienia i wzmocnienia. Bo przecież nie chodzi już tylko o spłycenie zmarszczek ale przede wszystkim o zwiększenie elastyczności, dlatego krem musi być bogaty. Ponadto ma liczne (zwłaszcza na szyi) przebarwienia i brązowawe plamki. No i papierosy- też robią ze skórą swoje…Przeglądam więc różne kosmetyczne fora w poszukiwaniu kremu, który wzmocniłby strukturę skóry, rozjaśnił niedoskonałości, rozświetlił cerę i choć trochę odmłodził twarz. Co prawda nie wydam na taki preparat 500 zł, bo to trochę za drogo.., ale do 100 zł byłoby jak najbardziej rozsądnie zapłacić za dobry kosmetyk. Co polecacie? Fajnie byłoby, gdyby wypowiedziały się również kobiety, których skóra jest dojrzała i które stosują kremy 50+.
__________________
Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno, choć nadal dwoje.
amelielavard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-01, 09:23   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: krem nawilżający do cery bardzo dojrzałej i wrażliwej

Dobre i tanie kremy dla cery w tym wieku mają obecnie Soraya i Bielenda.
Nadają się do cery wrażliwej.
Taka cera ma specyficzne potrzeby i nawet jej nawilżanie przebiega inaczej niż w przypadku skóry młodej więc warto sięgać po serie zaprojektowane specjalnie dla takiej cery. Np. takie jak ta:
http://bielenda.pl/serie/biotechnolo...rystaliczna-70
Albo jak Art&Diamonds Kompleksowa Odnowa Cery Dojrzałej 70+ firmy Soraya


Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2012-11-01 o 09:25
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 11:49   #9
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Jaki dobry i skuteczny krem do cery dojrzałej (50+) ??

A może ukręć mamie jakiś krem sama? Ja również mam zamiar mojej mamie sprawić na gwiazdke prezent w postaci kremu, który sama zrobię. Ja mam zamiar kupić ten: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kre...linny-PHA-HA/9
Podobno jest świetny, wygładza zmarszczki. Czytałam o nim wiele dobrego. Nie musisz wcale wydawać majątku na krem, który być może i tak nie wiele pomoże. Ja bym spróbowała na Twoim miejscu
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 12:48   #10
amelielavard
Przyczajenie
 
Avatar amelielavard
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki dobry i skuteczny krem do cery dojrzałej (50+) ??

GreenSlinky- dzięki za pomysł, ale kosmetyk, który znalazłaś to "Krem przeznaczony przede wszystkim do walki z oznakami starzenia się skóry ale także dla skóry młodej...", tak więc dla skóry dojrzałej, która potrzebuje raczej silnego "uderzenia" będzie za słaby, nie o to mi chodziło.
__________________
Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno, choć nadal dwoje.
amelielavard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 17:41   #11
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kremy przeciwstarzeniowe

Najlepsza prewencja to kremy z filtrem uv (trzeba zwracac uwagę na ochrone uva czyli faktor PPD) i antyoksydanty, m.in witamina C. I to bez względu na wiek, bo UV i wolne rodniki szkodzą młodszej skórze tak samo jak i starszej.
Czyli serum z witaminą C pod filtr i jesteś "ustawiona", tak naprawdę nie ma co kombinować.
A jeśli masz problemy z cerą to możesz stosować na noc retinoidy i kwasy, dodatkowy bonus oprócz działania przeciw trądzikowi jest taki, że "spowalniają upływ czasu".
Plus odpowiednia dieta (znowu antyoksydanty, witaminy, zdrowe tłuszcze), plus aktywność fizyczna i wsio.

A cytowana pani dermatolog napisała to co radzi młodym osobom każdy specjalista - ochrona uv+wit C(bądź jakiś inny antyutleniacz).
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-03, 19:11   #12
kinga290423
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kremy przeciwstarzeniowe

Jeśli interesuje cię temat kremów przeciwstarzeniowych, warto zapoznać się z firmą xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-03-04 o 11:48 Powód: reklama
kinga290423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-04, 00:21   #13
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Jaki dobry i skuteczny krem do cery dojrzałej (50+) ??

Najlepiej coś z retinolem, ale to trzeba powoli wprowadzać i dbać też o zabezpieczenie przed słońcem.... SPF to mus w takiej sytuacji.
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 01:21:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.