Blizny po upadkach/ospie/operacji/uczuleniu/kolczykach-nie trądzikowe!!WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-19, 09:21   #61
Sloneczko7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18
Smile Dot.: przebarwienia.....-a blizenki po OSPIE!!!!

Ja miałam podobny problem z przebarwieniami ale nie po ospie tylko trą

dziku, zaczęłam od jakiegoś miesiaca szczególnie starac się o to byto znikło bo uwierz nie było tego mało i to mój najwiekszy kompleks wstyd mi było nawet nałozyc bluzke z krótkim rekawkiem bo ramiona tez miały brzydkie ślady po syfkach! Zaczęłam systematycznie pillingować skórę tylko że moja to jest wrażliwa i zaraz wyglą

dałam jak rak! Dla Ciebie proponuję maści rozjaśniają

ce musisz spytać o nie w aptece słyszałam zę pomagaja oprócz tego możesz przemywać skórę rumiankiem jest gojacy i regenerują

cy skore. A jeśli już nic nie pomoze to poprostu idz do kosmetyczki na zabieg któremu poddała się moja koleżanka która miała buzie po ospie i wyglą

dała niczym FRANKENSTEIN poddała się zabiegowi głebikiego złuszczania naskórka teraz wyglą

da naprawde dobrze slady znikły tylko buzka troche sie błyszczy bo nowa skórka jest jeszcze delikatna. Zabieg taki trzeba wykonac najlepiej na jesieni bo nie można sie po nim opalac by nie zostały blizny. Naprawdę chciałabym pomóc bo wiem jak to jest jak zostaje się z problemem sam na sam.Głowa do góry i powodzenia.
Sloneczko7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:04   #62
pocahontasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 59
Dot.: przebarwienia.....-a blizenki po OSPIE!!!!

dzieki SLONECZKO za slowa pociechy a mam jeszcze pytanko ile taki zabieg u kosmeyczki moze kosztowac bo juz sama nie wiem...moze wypróbuje ten sposób???jesli masz jakies info na ten temat to plizzzz napisz
pocahontasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:11   #63
Sloneczko7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18
Dot.: przebarwienia.....-a blizenki po OSPIE!!!!

Niestety tu Ci nie pomogę nie wiem jak dużo ale powiem tylko ze to nie jest zabieg jednorazowy musisz pochodzic kilka razy to zabieg etapowy tak mówiła mi moja koleżanka ktora to przeszła. Musisz pojsc do kosmetyczki i poprostu zapytac. A ja na Twoim miejscu poszłabym do dermatologa który wogle oceni czy skóra nadaje sie do takiego zabiegu. Bo wiesz zdażaja sie rózne kosmetyczki z tym trzeba uważac zeby nie skiepsciła tego jeszcze bardziej niz jest.
Sloneczko7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:16   #64
pocahontasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 59
Dot.: przebarwienia.....-a blizenki po OSPIE!!!!

Cytat:
Napisane przez Sloneczko7
Niestety tu Ci nie pomogę nie wiem jak dużo ale powiem tylko ze to nie jest zabieg jednorazowy musisz pochodzic kilka razy to zabieg etapowy tak mówiła mi moja koleżanka ktora to przeszła. Musisz pojsc do kosmetyczki i poprostu zapytac. A ja na Twoim miejscu poszłabym do dermatologa który wogle oceni czy skóra nadaje sie do takiego zabiegu. Bo wiesz zdażaja sie rózne kosmetyczki z tym trzeba uważac zeby nie skiepsciła tego jeszcze bardziej niz jest.
aha rozumiem.no cóż a więc najpierw wizyta u dermatologa.wiesz ostatnio jak byłam u pewnej pani doktor to tak ona mi doradziła ze lepiej nie mówic...poprostu kompletnie mnie olała.spróbuje teraz do jakiegos lepszego dermatologa i zostaje mi miec nadzieje ze pomoze.dzieki serdecznie za odpowiedz
pocahontasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 18:21   #65
magda wiśniewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Blizny po ospie

Mam nadzieję ze nie tylko ja mam ten problem w wieku 30 lat złapałam ospę no i zostały blizny- lekarz zalecił jonoforezę- proszę powiedzcie mi na czym on polega?
magda wiśniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 20:06   #66
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: Blizny po ospie

Jonoforeza to zabieg, w czasie ktorego do tkanek, za pomoca sil pola elektrycznego, inaczej mowiac pradu, wprowadzone zostaja substancje dzialajace leczniczo. W przypadku blizn wprowadzony zostaje jodek potasu. Zabieg mozna wykonywac w gabinecie kosmetycznym, jest calkowicie bezbolesny. Najlepsze rezultaty daje wykonywany w serii.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 21:17   #67
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Jak szybko pozbyć się blizny

Tego lata miałam mały wypadek... uderzyłam twarzą na asfalt skutkiem czego była rana na brodzie nadajaca się tylo do szycia. Na 3 cm rane założono mi trzy paskudne szwy. Po okresie 10 dni szwy sciagnięto. Dzisiaj mijają prawie 3 miesiące a blizna jaka byłą taka jest. Nadal widac miejsca w których prowadzona była igła no i szew. Blizna nie jest co prawda dramatyczna ale bardzo mi przeszkadza. Nie jest nawet bardzo widoczna bo na dolniej stronie brody... Skóra jest lekko zarużowinona, czasami mocniej, no i bardzo twarda i pomarszczona.

Może macie podobne doświadczenia i bedziecie mi w stanie doradzić co zrobić aby jak naszybciej się jej pozbyć. Albo przynajmniej zmniejszyc.

Może jakieś kremy... maseczki??? Aktualnie stosuje kolagen naturalny.

Pozdrawiam

Sanderek
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-10, 15:17   #68
Idalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jak szybko pozbyć się blizny

Blizny likwidują żele silikonowe Zeraderm lub Weraderm (lub pisze się Veraderm)można je kupić w wybranych aptekach, poszukaj może w internecie.
Idalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 17:24   #69
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Jak szybko pozbyć się blizny

z tanich kosmetyków to wiem że na blizny jest maść Cepan
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:48   #70
alina_la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1
Plamy po ospie

Mam 30 lat i "złapałam" ospę. Dziś mija 12 dzień tej strasznej choroby, tj. etap odpadania strupków. Sama ich nie zrywam, bo wiem czym to grozi, ale i tak z przerażeniem patrzę w lustro, bo po odpadniętych strupkach zostają czrwone plamy, jak po trądziku. Czy można się ich jakoś pozbyć, jeżeli wogóle można ? Jak pielęgnować twarz, aby wyglądała, tak, jak dawniej ?
alina_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:41   #71
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Blizny po ospie

czy taki zabieg dziala tylko na swieze blizny?
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 09:14   #72
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Ospa i kroski, wypryski ropne, swędząca skóra- co z tym robić?

mam ospę jestem cała psypana krostami ogromnymi i okropnymi pełno pęcherzyków ropnych brr ochyda. przeszłam juz najgorsze okronie wysoka temperatura, straszny bół i okropne swędzenie. Nie drapie ale i tak boje się że zostana mi ślady co mogę robić by ich nie było? ( mam dużą skłonność do alergi)
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 09:52   #73
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: co mam teraz robić?

Ja miałam koszmarna ospę, wysypana byłam calusieńka tylko na twarzy nic nie miałam. Może to nie piękny opis, ale jak juz zasychały bąble to jak rano wstawałam to się sypało ze mnie. Ja smarowana byłam gencjaną, ale od samego początku. To popularne białe coś do smarowania to by nic nie dało. I naprawdę, jedyny sposób poza gencjaną to nie drapanie. Myślę, że powinnaś spróbować. Stara metoda, ale jedyna skuteczna. Będziesz cała fioletowa, ale gencjana szybko zasusza pęcherze.

Trzymam kciuki, bo ja byłam chora prawie 3 tygodnie, a miałam 13 lat. Ponoć w młodym wieku sie to lekko przechodzi...
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 10:24   #74
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: co mam teraz robić?

ja mam od czwartku no i czuje się koszmarnie słabo ale przez poprzednie dni miałam temp39.5 a dziś juz nie mam. A co do buzi to wyglądam masakrycznie
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 14:43   #75
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: co mam teraz robić?

Jeśli dasz radę powstrzymać się od drapania strupków, to nie masz się o co martwić-na pewno nie zostaną żadne ślady.
W miejscu,gdzie zdrapiesz strupka,niestety zostaną małe okrągłe blizny.Mi po ospie została tylko taka jedna pamiątka,na szczęście prawie niewidoczna i w dodatku schowana pod grzywką.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 15:40   #76
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: co mam teraz robić?

Nie drapać, nie drapać i wszystko bedzie ok.Moje dziecko nie dawno tez miało ospe i pani doktor zaleciła tylko puder w płynie i witaminy i o dziwo wogóle się nie drapał i teraz nie ma nawet ani jednego śladu.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:23   #77
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: co mam teraz robić?

mój syncio mial tak samo ale uwierz mi dorosły przechodzi to 100 razy gorzej tj koszmar a nie mam miejsca gdzie nie mam krostek i dlatego tak się boje twarz jest okropna
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:49   #78
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: co mam teraz robić?

Jeśli nie będziesz drapać, nie zostanie żaden ślad. Niestety, każdy zdrapany strupek to blizna, dlatego musisz się za wszelką cenę powstrzymać.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 21:59   #79
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: co mam teraz robić?

może i po drapaniu zostają blizny ale u mnie zostały one po tym, że własnie strupki za długo siedziały i nie schodziły i blizna została;/ za to pamietam że już po wszystkim smarowałam świeże jeszcze blizny taka maścia z apteki bez recepty (niestety dziurawa pamięć nazwy nie pamiętam) i nie mam żadnej blizny!!!!!!
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 05:40   #80
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: co mam teraz robić?

Cytat:
Napisane przez demetria
może i po drapaniu zostają blizny ale u mnie zostały one po tym, że własnie strupki za długo siedziały i nie schodziły i blizna została;/ za to pamietam że już po wszystkim smarowałam świeże jeszcze blizny taka maścia z apteki bez recepty (niestety dziurawa pamięć nazwy nie pamiętam) i nie mam żadnej blizny!!!!!!
no u mnie niestety strupki kurcze odpadły za wcześnie a to synek zachaczył a to pies a to przypadkiem ja sama jeszcze dziś poproszę męża by mi kupił takową maść w aptece panie coś doradzą dziękuję Ci bardzo
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 08:37   #81
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: co mam teraz robić?

Ja ospę miałam w wieku plus minus 7-9 lat, smarowała mi mama te pęcherzyki takim białym "czymś" (puder w płynie został tu wspomniany, może to to). Nie pamiętam dokładnie czy drapałam, ale całkiem możliwe, że tak. W końcu czego sie spodziewać po dziecku w takim wieku Na szczęście nie mam ani jednej blizny
agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 18:53   #82
aGuŚkA=)
Przyczajenie
 
Avatar aGuŚkA=)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
blizny po ospie??

Gdy byłam małą dziewczynką miałam ospe a moja mądra ciocia gdy do nas przyjechała dorwała swoją siostrzenice i zerwała mi moje ostatnie strupki.Pech chciał,że te strupki były na twarzy-konkretnie na czole-teraz jako już dorosła dziewczyna mam trzy blizny.Nie są one duże ani bardzo głebokie,ponoć jak mam makijaż to są nawet nie widoczne ale mimo wszystko chciałabym się ich pozbyćZastanawia mnie czy kosmetyczka zaradziła by coś na to??np.jakiś zabieg głębokie złuszczanie,nie wiem...
aGuŚkA=) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:50   #83
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Pytanie odnośnie blizny, bardzo prosze o pomoc

Mam pytanko. Zadałąm je jusz 2 razy na forum ch.plastycznej ale mi nikt nie odpowiedział. Więc spróbuje tu.
Mam na środku czoła taką blizne dł.ok 1cm szerokości 0,5cm. Jak byłam mała uderzyłam się i mi nie zaszyli, z wiekiem się rozeszła. Nie jest bardzo głeboka ani nic, i słyszałam że jest możliwość usunięcia takiej Blizny u kosmetyczki, jakiś specjalny zabieg złuszczający. Czy ma ktoś namiary na takie zabiegi (sprawdzone) w Kraku. Jaki jest orientacyjny koszt takiego zabiegu?
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 16:47   #84
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Pytanie odnośnie blizny, bardzo prosze o pomoc

Czy nikt mi nie pomoże?
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 17:17   #85
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Pytanie odnośnie blizny, bardzo prosze o pomoc

Zgłos sie do gabinetu dermatologii estetycznej,a njlepiej tam gdzie jest chirurg plastyk,bo nie wiem kto by wykonywal taki zabieg.Tam maja różne mozliwości,z tego co czytałam to chyba laserem cos takiego sie usuwa.Koszt nie wiem jaki,napewno zależny od wielkości blizny.Na 1000zl powinno sie zamknąć.
Pozatym sa różne kremy itp na takie sprawy.Poszukaj na wizażu,dużo tutaj takich wątków jest i rad.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 12:34   #86
nulka*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
GG do nulka*
Dot.: Pytanie odnośnie blizny, bardzo prosze o pomoc

jest taki krem z macicy perlowej, mozna to kupic na allegro taniej, sprobuj !wybieli to blizne , spłyci ją . powodzenia
nulka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:08   #87
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pytanie odnośnie blizny, bardzo prosze o pomoc

Kosmetyczka nie będzie miała na tyle dużego stężenia kwasów, by zaatakować bliznę tego typu. Nie wiem zresztą, czy takie blizny usuwa się kwasami? Warto, żebyś wybrała się do lekarza, który zajmuje się złuszczaniem kwasami i laserem, on udzieli Ci profesjonalnej odpowiedzi.
We własnym zakresie - poszukaj na forum (i innych też) o kremach takich jak cepan (strasznie śmierdzi, naprawdę) i chyba tointex
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 15:06   #88
wyspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Question Blizny z dzieciństwa. Prosze o odpowiedz :(

Mam na swoim policzku jedną bliznę z dziecinstwa. Przypomina ona "kreskę". Zauwazylam ze wiele ludzi ma podobne. Te kreski powstaly najprawdopodobniej podczas ospy, gdy sie drapałam. Czy istnieje jakis krem, balsam, maść dzieki której ta powierzchowna "kreska" moglaby stac sie mniej widoczna albo zniknąc? Prosze goraco o odpowiedz ?

Jeszcze moje drugie pytanie...co kupić zeby usunąc piegi na plecach z wakacji? zauwazylam ze co roku mam coraz wiecej tych "pamiątek po opaleniznie"?

Wszystkim bardzo dziekuje za udzielenie odpowiedzi i doradzenia mi.
wyspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 15:35   #89
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Blizny z dzieciństwa. Prosze o odpowiedz :(

Witam na forum
Najczęściej w przypadku blizn po jakiś urazach poleca się maści, np. Cepan, Contratubex. Jednak ich skuteczność jest lepsza, jeśli blizna jest "świeża". Jeżeli "kreska" jest dla Ciebie bardzo uciążliwa to polecam konsultację z dermatologiem, on widząc bliznę wybierze najlepsze rozwiązanie
Tutaj są wątki na tematy blizn i wspomnianych maści:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=blizny
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=blizny
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 16:47   #90
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Blizny z dzieciństwa. Prosze o odpowiedz :(

Contratubex powinien pomoc, tez uzywalam, mialam jedna malutka blizenke i po okolo 3 miesiacach zniknela.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.