Kłopoty z farbowaniem włosów - dekoloryzacja, farbowanie domowe, rozjaśnianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-03, 10:34   #1
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Lightbulb

Kłopoty z farbowaniem włosów - dekoloryzacja, farbowanie domowe, rozjaśnianie


Zakładam o tym osobny wątek i bardzo proszę o nie przenoszenie go, bo nie chcę się z moim pytaniem wtarabaniać do wszystkich wątków - o blondzie, o rudym, dla rozjaśnianych itd. Na wątku o farbowaniu farbami fryzjerskimi nie dostałam odpowiedzi, tutaj może więcej osób to przeczyta i pomoże

Problem pierwszy dotyczy moich włosów:

Załączam zdjęcia moich włosów zwyczajne + zaraz po koloryzacji (to z lokami), na żywo są ciemniejsze niż na zdjęciu, na zdjęciach wychodzą bardzo, bardzo jasno, dorzucam również zdjęcie włosów, na którym wyglądają trochę za bardzo zrudziale, ale poziom "ciemności" i ton przynajmniej w miarę się zgadza.

Miesiąc temu byłam na mojej pierwszej koloryzacji w salonie, była robiona farbą Wella Ilumina, ale nie mam pojęcia jakim numerem (fryzjerka nie chciała mi pokazać próbnika, bo powiedziała, że to jest zupełnie inny kolor niż wyjdzie mi na głowie), na pewno mieszane były jakieś dwa, do tego inny kolor był położony na górę, inny na dół. Moje włosy były wcześniej rozjaśniane do trochę ciemniejszego odcienia niż ten na zdjęciu Castingiem Sunkiss, ale miałam już duże odrosty pod spodem na całej powierzchni i wyglądało to tragicznie, więc postanowiłam, że zacznę farbować. Chciałam osiągnąć kolor jaśniejszy od posiadanego, troszkę mniej zrudziały, a bardziej w blond i przede wszystkim jednolity, niestety fryzjerka pogrzebała część moich nadziei - powiedziała, że gdybym chciała kłaść coś jaśniejszego, niż obecnie mam, to trzeba by wykonać na rozjaśnianych włosach dekoloryzację, co by mnie kosztowało jakieś 400 złotych, więc podziękowałam. Nałożyła mi ponoć najjaśniejsze co się dało bez dekoloryzacji. Przede wszystkim, nie rozumiem tego trochę, bo przecież włosy miałam jasne, to po co by je trzeba było sprowadzać do z powrotem ciemnego, żeby pofarbować je na jasno? Czy tak się da w ogóle? Ponoć dekoloryzator wyrzuca z włosów sztuczny ciemny pigment... Nie rozumiem dlaczego ona mi chciała tą dekoloryzację robić i na czym

No w każdym razie, stwierdziła, że zrobi mi ciemniejszą górę żeby odrost nie wyglądał potem tak ordynarnie (robią tak wszystkie koloryzacje, bo mają terminy na 4-5 msc do przodu i wolą żeby klientka raz na tyle przyszła do nich, niż się bawiła włosami w domu, tak mi fryzjerka powiedziała) no i pomyślałam, że pomysł całkiem mądry. Samo przejście kolorów wyszło bardzo ładnie, ale szczerze mówiąc to myślałam, że ta góra wyjdzie jednak jaśniej, nie do końca mi się to podoba i chciałabym sobie to poprawić.

SceneQueene poradziła mi żebym wykonała dekoloryzację na tym kolorze i pofarbowała, ale nie wiem jaką farbę i oksydant dobrać żeby było dobrze, nie mam pojęcia jak moje włosy będą wyglądały po dekoloryzacji. Moje naturalne włosy to brąz na poziomie 5 tak sobie myślę. Chciałabym pofarbować włosy farbą profesjonalną (myślałam o tej Iluminie właśnie) i zejść do jakiegoś ładnego blondu na poziomie 9 lub 8, czegoś mniej więcej jak na tym zdjęciu jest po prawej, tylko żeby w realu tak wyglądały, a nie jak moje, że na zdjęciu są dużo jaśniejsze

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...20&oe=57F9799A


Dokładnego odcienia jeszcze nie wybrałam, bo nie mogę się zdecydować na podton - czy ciepłe, czy zimne, czy neutrale - mam jasną, bladą karnację z bardzo żółtym podtonem. Czy poleciłybyście mi jakiś konkretny odcień? Jaki oksydant do tego? 9% czy 12%? Czy po takiej dekoloryzacji powinnam nałożyć farbę w jakiś konkretny sposób? Czy przy kolejnych farbowaniach farbę nakładałoby się tylko na odrosty a potem tylko przeciągało kolor na koniec? Pytam, bo przy mojej długości włosów to pewnie dwie tubki na raz na całość głowy pójdą jak nic.

Drugi problem dotyczy farbowania włosów u mojej mamy:

Mama przez wiele lat farbowała włosy na czerwono farbami drogeryjnymi, ale przyszedł czas na zmianę - zrobiłam mamie dekoloryzację Chantal Colorpeel - z krótkich włosków zeszło wszystko do jej naturalnego koloru (brąz na poziomie 5), góra, dłuższe włosy, wypłukały się w większości do takiego jasnego rudego + oczywiście wyszły wszystkie siwe włosy. Kupiłyśmy Wellę Illuminę 9/43 (rozrabiana z oksydantem 9%) - nakładałam mamie najpierw na krótkie włosy, bo ciemny brąz, potem na resztę - od zakończenia farbowania trzymałam 35-40 minut + jakieś 5-7 minut emulgacji farby. Na odrostach i krótkich włosach wyszło dokładnie tak, jak miało wyjść - taki rudy blond, na dekoloryzowanych włosach wyszedł ciemny rudy z mocno czerwoną poświatą, zdecydowanie duuużo ciemniej niż to, co chciałyśmy, ale pewnie to przez to, że włosy były dekoloryzowane. Ale i tak było nieźle jak na takiego kompletnego ziemniaka jak ja, że wszystkie odrosty ładnie pomalowałam i w ogóle Następnym razem chciałabym jednak, żeby ta góra również wyszła mamie jaśniej, właśnie taki brzoskwiniowy, rudy blond - jakieś sugestie? Dorzucam zdjęcia oczywiście, przekłamane nieco.

Ktoś pomoże początkującej? Będę bardzo wdzięczna

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2016-07-03 o 10:35
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 12:02   #2
pieskotkura
Przyczajenie
 
Avatar pieskotkura
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kłopoty z farbowaniem włosów - dekoloryzacja, farbowanie domowe, rozjaśnianie

Przepraszam za offtop, ale mam na glowie podobna "farbowa" sytuacje jak Twoja Mama (swoja droga- super obciete wlosy!) i chcialabym spytac- jak oceniasz dekoloryzator? Czy wlosy sa zniszczone i przesuszone, czy bez masakry? Z gory dzieki za odpowiedz
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
pieskotkura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 12:34   #3
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Kłopoty z farbowaniem włosów - dekoloryzacja, farbowanie domowe, rozjaśnianie

Nie są ani zniszczone ani przesuszone, stan okej choć kolor nie zszedł do końca, ale dekoloryzator koszmarnie cuchnie i włosy ze dwa dni po zabiegu też

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 21:05   #4
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Kłopoty z farbowaniem włosów - dekoloryzacja, farbowanie domowe, rozjaśnianie

Up dziewczyny
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 13:39   #5
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Kłopoty z farbowaniem włosów - dekoloryzacja, farbowanie domowe, rozjaśnianie

Up
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-08 13:39:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.