Szkodliwość tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-13, 16:38   #1
m34
Przyczajenie
 
Avatar m34
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Cool

Szkodliwość tabletek


Cześć dziewczyny

Zwracam się do was, bo ze swoją ginekolog nie mam akurat kontaktu - z czego właściwie wynika szkodliwość tabletek?

Ostatnio z TV i Timesa ( http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/health/article2434694.ece ) można się było dowiedzieć o wynikach badań przeprowadzonych wśród kobitek biorących tabletki od jakiegoś czasu. Sprowadza się to do tego, że przez pierwsze lata brania ryzyko nowotworu jest zmniejszone, ale po ośmiu latach może wzrosnąć nawet o 22% Niestety pełna wersja analizy jest już płatna, ale może któraś z was wie: z czego właściwie wynika szkodliwość tabletek? Z ciągłego podawania hormonów, które mają taki a nie inny wpływ na organizm?

Ja biorę tabsy od roku (odkąd ukończyłam 18 lat), czuję się świetnie, nie mam żadnych efektów ubocznych, ale w takiej sytuacji osiem lat brania stuknie mi w wieku 26 lat... Zastanawiam się nad jakąś wygodną i skuteczną alternatywą (spirala wchodzi w grę dopiero po urodzeniu dziecka), ale jeżeli to hormony są odpowiedzialne za szkodliwość tabletek, to nie zostaje chyba zbyt wiele opcji...
m34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.