czy 11 czy 7 tydzień? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-12, 17:38   #1
Izac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1

czy 11 czy 7 tydzień?


Witam. Mam do państwa wielką prośbę o pomoc. Wczoraj byłam u ginekologa ponieważ jestem w ciąży i zmartwił mnie wiadomościami jakie mi przekazał. Nie wiem dlaczego moją ciąże policzył od 30 czerwca - bo tak zaczęła się moja ostatnia miesiączka, a ja liczę od końca lipca. W badaniach USG wyszło-cytuje ginekologa w opisie jaki mi wystawił: w jamie macicy widoczne echoujemne pole z echododatnią obwódką, które mogą odpowiadać pojęciu pęcherzyka ciążowego. ech zarodkowych jak również tętna zarodka nie udaje się uwidocznić. Średnica powyższego pola 18 mm. Wytłumaczcie mi o co w tym wszystkim chodzi? proszę bo się martwię. Kazał mi znów przyjść za 2 tygodnie żeby określić czy wszytko się prawidłowo rozwija czy nie bo według niego jest to 11 tydzień a według moich obliczeń 6,7 tydzień.
I chciałam się jeszcze zapytać, w którym tygodniu ciąży słychać tętno zarodka?
z góry dziękuję za pomoc
Izac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 17:45   #2
dolare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 506
GG do dolare
Dot.: czy 11 czy 7 tydzień?

nie jestem specjalistką, ale z tego co się orientuje początek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki....
dolare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 18:00   #3
efelineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: czy 11 czy 7 tydzień?

lekarze podają chyba 2 terminy - według OM (ostatniej miesiączki) i USG, czyli wymiary itd. A to czy słychać serduszko napewno zależy od jakości sprzętu, więc może być to zarówno 6 jak i 8 t.c.. Różnie to bywa.. Lepiej nie martwić się na zapas, bo jak pójdziesz za 2 tyg. to napewno zobaczysz
efelineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 19:33   #4
nira1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 65
Dot.: czy 11 czy 7 tydzień?

przyznam, że z ciekawości szperałam trochę w necie i znalazłam wypowiedź jednej z dziewczyn:
"tetno plodu wysluchiwane u mnie po raz pierwszy w 12 tygodniu ciazy(nie robi sie tego z reguly wczesniej)i teraz wypisze tutaj po koleji:
12 tydzien-tetno 160
13tydzien-160
16 tydzien-155
20 tydzien-160
22tydzien-145" zaznaczam że te wartości były różnie podawane. Ja akurat zacytowałam ją.
niektóre pisały, że lekarze w ogóle nic nie wspominali na początku o tętnie zarodka. Myślę, że nie masz się czym martwić Zobaczysz będzie dobrze, to tylko kwestia czasu Trzymam kciuki
nira1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.