Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 16:09   #1
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629

Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne


Pozwoliłam sobie założyć ten wątek na ginekologii, ponieważ to dotyczy zdrowia.

Wybaczcie ten tytuł, ale ręce mi opadły i wszystko mi opadło.

Oglądałam rano jakąś telewizję śniadaniową i zaczęło się od listu kobiety, która pisała, że odczuwa ból podczas stosunku.

No i w studio byli profesorzy od ginekologii i seksuologii i stwierdzili, że to dlatego, że pewnie uprawia seks w dni nieplodne.

I padło stwierdzenie, że najlepiej uprawiać seks w dni płodne, ponieważ flora bakteryjna jest lepsza, przez co nie ,,łapie się'' chorób i w ogóle lepsze nawilżenie, dlatego nie odczuwa się bólu.

No z tym mogę się zgodzić, przecież sama natura tak stworzyła czlowieka i większość kobiet ma wiekszą przyjemność w dni płodne.

Ale z drugiej strony zastanawia mnie to czemu wszyscy próbują dyktować kobietom, co i jak mają robić? Czy to nie wrzucanie wszystkich do jednego wora??? Czy to ja już jestem przewrażliwiona?

A co z kobietami stosującymi antykoncepcję hormonalną? Przecież one nie mają owulacji i co wtedy? Mają seksu nie uprawiać? bez sensu.

A osoby stosujące metody naturalne? Które tylko w dni niepłodne uprawiają seks????

To co nam zostaje według tych profesorów??/ Seks w dni płodne z prezerwatywą, a może bez??? No najwyżej zajdzie się w ciążę?

No i jeszcze powiedziano, że żele nawilżające, to nie to samo i nie zastapią natury, nie zabezpieczą przed chorobami.

Bardzo przepraszam za chaotyczny post, ale denerwuje mnie to.
Bo kobiety odczuwające ból, mogą mieć po prostu problem, czy nie trzeba poszukać rozwiązania innego niż wpychanie do jednego wora i gadanie, że najlepiej seks uprawiać w dni plodne?
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 16:29   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Pozwoliłam sobie założyć ten wątek na ginekologii, ponieważ to dotyczy zdrowia.

Wybaczcie ten tytuł, ale ręce mi opadły i wszystko mi opadło.

Oglądałam rano jakąś telewizję śniadaniową i zaczęło się od listu kobiety, która pisała, że odczuwa ból podczas stosunku.

No i w studio byli profesorzy od ginekologii i seksuologii i stwierdzili, że to dlatego, że pewnie uprawia seks w dni nieplodne.

I padło stwierdzenie, że najlepiej uprawiać seks w dni płodne, ponieważ flora bakteryjna jest lepsza, przez co nie ,,łapie się'' chorób i w ogóle lepsze nawilżenie, dlatego nie odczuwa się bólu.

No z tym mogę się zgodzić, przecież sama natura tak stworzyła czlowieka i większość kobiet ma wiekszą przyjemność w dni płodne.

Ale z drugiej strony zastanawia mnie to czemu wszyscy próbują dyktować kobietom, co i jak mają robić? Czy to nie wrzucanie wszystkich do jednego wora??? Czy to ja już jestem przewrażliwiona?

A co z kobietami stosującymi antykoncepcję hormonalną? Przecież one nie mają owulacji i co wtedy? Mają seksu nie uprawiać? bez sensu.

A osoby stosujące metody naturalne? Które tylko w dni niepłodne uprawiają seks????

To co nam zostaje według tych profesorów??/ Seks w dni płodne z prezerwatywą, a może bez??? No najwyżej zajdzie się w ciążę?

No i jeszcze powiedziano, że żele nawilżające, to nie to samo i nie zastapią natury, nie zabezpieczą przed chorobami.

Bardzo przepraszam za chaotyczny post, ale denerwuje mnie to.
Bo kobiety odczuwające ból, mogą mieć po prostu problem, czy nie trzeba poszukać rozwiązania innego niż wpychanie do jednego wora i gadanie, że najlepiej seks uprawiać w dni plodne?
tejk it izi... w programach śniadaniowych to takie farmazony czasem pie.. że aż uszy więdną od słuchania

prawdą jest że w dni płodne kobiety mają lepsze *warunki* [że tak to ujmę] do uprawiania seksu, ale radzenie kobietom, które odczuwają ból w trakcie stosunku, żeby zostawiały uprawianie miłości tylko na dni płodne jest radą z serii 'jak cię boli, to może w ogóle się nie kochaj'
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 16:31   #3
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
tejk it izi... w programach śniadaniowych to takie farmazony czasem pie.. że aż uszy więdną od słuchania

prawdą jest że w dni płodne kobiety mają lepsze *warunki* [że tak to ujmę] do uprawiania seksu, ale radzenie kobietom, które odczuwają ból w trakcie stosunku, żeby zostawiały uprawianie miłości tylko na dni płodne jest radą z serii 'jak cię boli, to może w ogóle się nie kochaj'
Własnie o to mi chodzi!!! takie coś tylko samiec może wymyślićpowiedz ieli jeszcze, że facet zawsze ma przyjemność, myślałam, że rozwalę telewizor! Nigdy więcej pytania na śniadanie
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:03   #4
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Masakra, czego to nie wymyślą... zgadzam się z Wami.
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...




Edytowane przez hope01
Czas edycji: 2016-01-09 o 07:06
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:07   #5
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
I padło stwierdzenie, że najlepiej uprawiać seks w dni płodne, ponieważ flora bakteryjna jest lepsza, przez co nie ,,łapie się'' chorób i w ogóle lepsze nawilżenie, dlatego nie odczuwa się bólu.
Lepsze nawilżenie? A od czego są lubrykanty.
Mniejsza szansa na złapanie chorób? No cóż, śluz płodny to śluz alkaliczny, a to kwaśne środowisko pochwy chroni przed bakteriami. Oh, studnia

Cytat:
No z tym mogę się zgodzić, przecież sama natura tak stworzyła czlowieka i większość kobiet ma wiekszą przyjemność w dni płodne.
Większość kobiet? Jakieś statystyki, badania? Jak tak z różnymi kobietami rozmawiam, czytam fora itd., to często wychodzi na to, że one nie mają spadku ochoty na seks w dni niepłodne. Do tego sporo kobiet ma ochotę na seks w trakcie miesiączki.

Cytat:
No i jeszcze powiedziano, że żele nawilżające, to nie to samo i nie zastapią natury, nie zabezpieczą przed chorobami.
A śluz naturalny przed chorobami zabezpieczy?
I ja tam sobie żele nawilżające chwalę. Nawet w dni płodne
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:35   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Ja mogę być wyjątkiem od reguły, bo w czasie owulacji rzadko mam ochotę na seks... Za to w czasie okresu przeważnie. Ale to było zanim zaczęłam antykoncepcję hormonalną.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 18:18   #7
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Pozwoliłam sobie założyć ten wątek na ginekologii, ponieważ to dotyczy zdrowia.

Wybaczcie ten tytuł, ale ręce mi opadły i wszystko mi opadło.

Oglądałam rano jakąś telewizję śniadaniową i zaczęło się od listu kobiety, która pisała, że odczuwa ból podczas stosunku.

No i w studio byli profesorzy od ginekologii i seksuologii i stwierdzili, że to dlatego, że pewnie uprawia seks w dni nieplodne.

I padło stwierdzenie, że najlepiej uprawiać seks w dni płodne, ponieważ flora bakteryjna jest lepsza, przez co nie ,,łapie się'' chorób i w ogóle lepsze nawilżenie, dlatego nie odczuwa się bólu.

No z tym mogę się zgodzić, przecież sama natura tak stworzyła czlowieka i większość kobiet ma wiekszą przyjemność w dni płodne.

Ale z drugiej strony zastanawia mnie to czemu wszyscy próbują dyktować kobietom, co i jak mają robić? Czy to nie wrzucanie wszystkich do jednego wora??? Czy to ja już jestem przewrażliwiona?

A co z kobietami stosującymi antykoncepcję hormonalną? Przecież one nie mają owulacji i co wtedy? Mają seksu nie uprawiać? bez sensu.

A osoby stosujące metody naturalne? Które tylko w dni niepłodne uprawiają seks????

To co nam zostaje według tych profesorów??/ Seks w dni płodne z prezerwatywą, a może bez??? No najwyżej zajdzie się w ciążę?

No i jeszcze powiedziano, że żele nawilżające, to nie to samo i nie zastapią natury, nie zabezpieczą przed chorobami.

Bardzo przepraszam za chaotyczny post, ale denerwuje mnie to.
Bo kobiety odczuwające ból, mogą mieć po prostu problem, czy nie trzeba poszukać rozwiązania innego niż wpychanie do jednego wora i gadanie, że najlepiej seks uprawiać w dni plodne?
Nie ma co sobie nerwów strzępić, nad bredniami pożal się boże profesorków. Po pierwsze: to że ktoś ma magistra ( tu profesora) to nie znaczy że jest mądry. A po drugie: Żaden facet nie będzie mówił mi co mam robić w swoje dni płodne.
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 20:48   #8
landi0909
Zakorzenienie
 
Avatar landi0909
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 883
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Zgadzam się z Wami

ja osobiście (przed ciążą, teraz jest 14 tydzień) miałam ochotę ZAWSZE w czasie miesiączki i to taką, że mogłabym się kochać cały czas. W czasie owulacji to samo. A poza owulacją- minimum raz na dzień lub dwa. I nie jestem jakąś nimfomanką, uważam, że ze mną wszystko w porządku
Kobieta powinna się kochać w każdym etapie cyklu! W końcu wiadomo, że seks jest lekarstwem nie tylko na problemy między partnerami, ale i zbawiennie działa na układ krążenia itp. Do tego hormony szczęścia
Według mnie, to jest indywidualna sprawa każdej kobiety, kiedy ma ochotę. Nikt nie może jej narzucać niczego. Nawet w związku (nieraz miałam taką sytuację) że partner ma ochotę na igraszki a ja nie mam. I partner mnie do niczego nie zmusi. Działa to też w drugą stronę, ja mam ochotę, on nie - nie nalegam.
Podstawą jest zrozumienie swojego ciała.

A co do tego, że kobieta odczuwa ból - po 1 może mieć infekcję. A po 2 - widocznie facet niezbyt się starał z grą wstępną, niedostatecznie ją podniecił. Zapewne jest tak, że kobieta jeszcze ochoty nie ma, a facet już chce być w niej, rachu - ciachu, i po strachu. Typowy facet bym rzekła.
landi0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 22:00   #9
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Zgadzam się z Toba w 100 % nie wolno wrzucać wszystkich kobiet do jednego worka. Ja biorę tabletki i rzeczywiscie jest gorzej niż przed bo jednak tego sluzu jest mniej ale to nie znaczy ze jest zle, Poprostu mi=oj narzeczony musi sie troche dluzej napracowac ale to chyba sama przyjemnosc jak dla mnie. A to ze boli zdarza sie sa gorsze i lepsze dni i to nie zalezy tylko od dni plodnych tylko duzo od samego podejscia nastoju checi
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:36   #10
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Ja stosuję metody naturalne. używam cyclotestu. W dni niepłodne całe szczęście nie odczuwam dyskomfortu. Nie wszystkie odczuwają. Wiele kobiet stosujących npr jest bardzo wierzące i nie uznają antykoncepcji. Tym jeśli mają taki problem na prawdę współczuje
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 21:24   #11
anita9105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 48
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

Cytat:
Napisane przez chelseaa Pokaż wiadomość
Ja stosuję metody naturalne. używam cyclotestu. W dni niepłodne całe szczęście nie odczuwam dyskomfortu. Nie wszystkie odczuwają. Wiele kobiet stosujących npr jest bardzo wierzące i nie uznają antykoncepcji. Tym jeśli mają taki problem na prawdę współczuje
I jakie wrazenia po uzywaniu cyklotestu?
Ja tez o nim myslalam, jednak kupilam Lady Comp
anita9105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-10, 13:57   #12
Hildda5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

No właśnie przecież można brać suplementy, które zwiększają ochotę na seks, ukrwienie narządów etc. jak np. X. Więc faktycznie ta rada jest bez sensu... Trzeba dotrzeć do przyczyny i zastosować odpowiednią terapię. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby tą Panią w dni płodne dalej bolało, bo tutaj przyczyna może leżeć gdzieś indziej, a nawet może być bardzo poważna... nie cierpię takiego traktowania przez "ekspertów", nie dowierzania ludziom. Jak ktoś twierdzi, że go boli i że to nie jest normalne no to chyba wie co mówi. A przynajmniej szacunek wymaga go wysłuchać i spróbować mu pomóc....

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2016-06-10 o 14:41
Hildda5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 19:12   #13
Catalys
Przyczajenie
 
Avatar Catalys
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 29
Dot.: Kobieta powinna uprawiać seks tylko w dni płodne

A wszystko przez brak czasu, brak profesjonalizmu. Telewizja śniadaniowa, to nie miejsce na "tematy rzeki." Brak czasu antenowego powoduje, że temat się spłyca, a co za tym idzie sprowadza się go do banału. Babka lepiej by zrobiła, gdyby napisała na wizazu - tu bardzo wiele z nas jest ekspertkami...
__________________
"Nie zrobisz tego!" Słowa, po których możesz wszystko.
Catalys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-18 20:12:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.