Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-06, 21:43   #3181
Izuuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 49
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Doncia125 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn, które nosiły aparat hyrax (haas itp) - czy też miałyście problem z połykaniem, mówieniem, a przede wszystkim z jedzeniem, które wchodzi pod ten aparat?;/ Dzisiaj rano założyłam hyraxa i jakoś nie umiem sobie z nim poradzić ;/
Też tak miałam, najgorsze są pierwsze dni, później już się przyzwyczaisz, teraz po kilku miesiącach już nawet nie pamiętam, że go noszę.
Izuuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-06, 23:05   #3182
Kasik_30
Przyczajenie
 
Avatar Kasik_30
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

a Ty jaką masz wadę?

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Pytanie do elffik13: jaką masz wadę? I kiedy zakładasz aparat?
Kasik_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 08:44   #3183
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Tez mam stłoczenia ale nie kazała mi wyrywać żadnych zębów i dobrze. A jak Ci wyrwie czwórki, to nie będzie tego widać podczas uśmiechania? Moja szefowa nie ma jednej czwórki i jak sie wyszczerzy, to niestety widać szparę. Zanim Ci się zęby przesuną, to nie będziesz miała tak widocznych dziur?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno będę miała widoczne dziury, czwórki jednak są dość blisko środka szczęki. Oglądam zdjęcia z leczenia ortodontycznego z różnych stron. I widzę, że nawet duże stłoczenia są leczone bez ekstrakcji, dlatego perspektywa wyrywania szóstek mnie przeraża. Czwórek też mi żal, bo mam całkiem zdrowe. Pójdę do ortodontki i zobaczę co mi powie teraz po wyrwaniu ósemek. Jak każe rwać, to pójdę na konsultację do innej.
Przypomniało mi się - jakbym wyrywała szóstki, to musiałabym mieć założone mikroimplanty ortodontyczne, żeby dociągnąć resztę zębów do siódemek. To koszt 1000 zł na dwa.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"

Edytowane przez Jenna__
Czas edycji: 2017-06-07 o 08:46
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 09:16   #3184
201707261519
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 683
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Na pewno będę miała widoczne dziury, czwórki jednak są dość blisko środka szczęki. Oglądam zdjęcia z leczenia ortodontycznego z różnych stron. I widzę, że nawet duże stłoczenia są leczone bez ekstrakcji, dlatego perspektywa wyrywania szóstek mnie przeraża. Czwórek też mi żal, bo mam całkiem zdrowe. Pójdę do ortodontki i zobaczę co mi powie teraz po wyrwaniu ósemek. Jak każe rwać, to pójdę na konsultację do innej.
Przypomniało mi się - jakbym wyrywała szóstki, to musiałabym mieć założone mikroimplanty ortodontyczne, żeby dociągnąć resztę zębów do siódemek. To koszt 1000 zł na dwa.
Czemu czwórki a nie piątki?
Nie masz miejsca po wyrwanych ósemkach???
U mnie sytuacja była inna - ja nie miałam miejsca nawet na ósemki, nawet nie ma zawiązków. Stłoczenia reszty zębów duże. Na dodatek dwójki mam niedorozwinięte i muszę zrobić miejsce, żeby je poszerzyć.
Miałam wybór - z wyrywaniem lub bez. Orto pokazał mi zdjęcia podobnych przypadków w obu opcjach i uznałam, że efekt z wyrywaniem jest lepszy. Ale mogłam nie wyrywać i też byłyby proste, tylko nie byłoby możliwości ich poszerzyć i ustawic kłów w odpowiednim miejscu.
Zamykanie przerw po piątkach zajęło 3 miesiące.
201707261519 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 10:51   #3185
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Czemu czwórki a nie piątki?
Nie masz miejsca po wyrwanych ósemkach???
U mnie sytuacja była inna - ja nie miałam miejsca nawet na ósemki, nawet nie ma zawiązków. Stłoczenia reszty zębów duże. Na dodatek dwójki mam niedorozwinięte i muszę zrobić miejsce, żeby je poszerzyć.
Miałam wybór - z wyrywaniem lub bez. Orto pokazał mi zdjęcia podobnych przypadków w obu opcjach i uznałam, że efekt z wyrywaniem jest lepszy. Ale mogłam nie wyrywać i też byłyby proste, tylko nie byłoby możliwości ich poszerzyć i ustawic kłów w odpowiednim miejscu.
Zamykanie przerw po piątkach zajęło 3 miesiące.
Dopiero 5 lipca mam konsultację. Tak naprawdę górne piątki mam mniejsze od czwórek, może rzeczywiście lepiej byłoby wyrwać piątki. Zobaczę, co mi powie, bo sama mogę sobie gdybać. Jednak na pewno nie chcę wyrywać szóstek. Szkoda mi takich dużych zębów.
Tylko jedną górną ósemkę miałam wyrośniętą, ale zaczęła się psuć. Reszta była zatrzymana częściowo lub całkowicie. I były bardzo duże.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"

Edytowane przez Jenna__
Czas edycji: 2017-06-07 o 10:52
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 12:52   #3186
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Nie daj sobie wyrywać ot tak aż tylu zębów. Ortodontów jest dużo i warto poszukać bezekstrakcyjnej metody leczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-07, 14:46   #3187
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Jestem po wizycie dostałam nowe cudzo na niesforną trójkę xD i mam nadzieję, że niebawem będą pozytywne efekty
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 07:58   #3188
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W poniedziałek zakończyłam leczenie po 1,5 roku. Efekty zachwyciły mnie bardzo. Na dole mam stały retainer na druciku, na góre ściągany. Jak dbacie o ściągany retainer?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zeby.jpg (36,0 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po.jpg (72,2 KB, 85 załadowań)
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 08:23   #3189
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Witam , czy ktoś ma taki przypadek ze od długiego braku zebow tylnych zaczęły się krzywić przednie oraz żuchwa się przesunęła , czy udzie to wyprostować aparatem i później wstawić braki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0391.jpg (81,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0476.jpg (74,3 KB, 53 załadowań)
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 08:37   #3190
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Witam , czy ktoś ma taki przypadek ze od długiego braku zebow tylnych zaczęły się krzywić przednie oraz żuchwa się przesunęła , czy udzie to wyprostować aparatem i później wstawić braki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0391.jpg (81,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0476.jpg (74,3 KB, 23 załadowań)
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 15:21   #3191
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Droga Maszko,

oczywiście brak tylnych zębów oddziałuje bardzo niekorzystnie na proces żucia oraz zgryz. Najważniejsze zęby to 6 i 7, brak dolnych zębów powoduje obniżenie kości i tym samym niszczenie sąsiednich zębów oraz tych na górze.

A jak długo masz te braki zębowe? Można je uzupełnić , ale być może trzeba będzie odbudować kość wyrostka zębodołowego. Najpierw jednak leczenie ortodontyczne, choć nie wiem czy w Twoim przypadku wskazane, może wystarczyłobu uzupełnić ubytki
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-09, 08:02   #3192
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Brak tylnych zebow na dole mam z 10 lat i widzę ze przednie jedynki się wysuwają do przodu
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-09, 09:37   #3193
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
W poniedziałek zakończyłam leczenie po 1,5 roku. Efekty zachwyciły mnie bardzo. Na dole mam stały retainer na druciku, na góre ściągany. Jak dbacie o ściągany retainer?
wow, pięknie wyglądasz
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-10, 22:39   #3194
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Czemu czwórki a nie piątki?
Nie masz miejsca po wyrwanych ósemkach???
U mnie sytuacja była inna - ja nie miałam miejsca nawet na ósemki, nawet nie ma zawiązków. Stłoczenia reszty zębów duże. Na dodatek dwójki mam niedorozwinięte i muszę zrobić miejsce, żeby je poszerzyć.
Miałam wybór - z wyrywaniem lub bez. Orto pokazał mi zdjęcia podobnych przypadków w obu opcjach i uznałam, że efekt z wyrywaniem jest lepszy. Ale mogłam nie wyrywać i też byłyby proste, tylko nie byłoby możliwości ich poszerzyć i ustawic kłów w odpowiednim miejscu.
Zamykanie przerw po piątkach zajęło 3 miesiące.
Ooo, czyli nie jestem sama z moimi niedorozwiniętymi dwójkami Ja już mam jedną dorobioną, a druga w niedalekiej przyszłości.

Jakoś tak ostatnio nic się nie dzieje z moimi zębami. Ale już prawie 4 miesiąc mam ten sam drut, więc pewnie zrobił już co ma zrobić. We wtorek wizyta więc mam nadzieje na mocniejszy.
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 00:34   #3195
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała usuwane szóstki do aparatu? Ja najpewniej będę musiała usunąć szóstki u góry i czwórki na dole, ewentualnie wszystkie czwórki. Ortodontka ma policzyć, ile będzie miała miejsca. Dentystka mówi, że szóstek szkoda, bo zostaną mi jedne trzonowce do gryzienia. Ale jedna szóstka i tak jest najgorsza w całym łuku, mam duży ubytek (druga jest zupełnie zdrowa). Dlatego też ortodontka chce rwać szóstki, żeby pozbyć się najsłabszego zęba. W związku z tym chciałabym zapytać osób, które wyrywały szóstki, czy odczuwają negatywne skutki?
A z jakiego powodu masz miec usuwane zeby?

mi ortodontka kazala usunac 2 gorne szostki do aparatu, poniewaz mialam tylozgryz. Poczatkowo powiedzialam okej, ale potem zaczelam czytac o tym, jak wyglada takie leczenie i jakie sa mozliwe skutki i pojechalam na rozmowe z ortodontka. Dopiero wtedy powiedziala, ze rzeczywiscie moze cofnac mi sie gorna szczeka + dolna o jakies kilka milimetrow, ale przynajmniej zgryz bedzie poprawny
Oczywiscie sie nie zgodzilam, bo zgryz zgryzem, ale nie wyobrazalam sobie, zeby do mojej cofnietej zuchwy dolaczyc jeszcze gore. wygladaloby to po prostu zle - bo juz wtedy mialam srednia zuchwe i niezbyt duze usta, ktore moglyby sie jeszcze zmniejszyc, a dodatkowo przy cofnieciu gory powiekszylby sie nos.

Ortodontka przystala na moja odmowe niechetnie, ale uznala, ze sprobujemy leczyc tylko wyciagami i rzeczywiscie sie udalo i teraz wygladam jak czlowiek z ladna zuchwa
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 05:28   #3196
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
A z jakiego powodu masz miec usuwane zeby?

mi ortodontka kazala usunac 2 gorne szostki do aparatu, poniewaz mialam tylozgryz. Poczatkowo powiedzialam okej, ale potem zaczelam czytac o tym, jak wyglada takie leczenie i jakie sa mozliwe skutki i pojechalam na rozmowe z ortodontka. Dopiero wtedy powiedziala, ze rzeczywiscie moze cofnac mi sie gorna szczeka + dolna o jakies kilka milimetrow, ale przynajmniej zgryz bedzie poprawny
Oczywiscie sie nie zgodzilam, bo zgryz zgryzem, ale nie wyobrazalam sobie, zeby do mojej cofnietej zuchwy dolaczyc jeszcze gore. wygladaloby to po prostu zle - bo juz wtedy mialam srednia zuchwe i niezbyt duze usta, ktore moglyby sie jeszcze zmniejszyc, a dodatkowo przy cofnieciu gory powiekszylby sie nos.

Ortodontka przystala na moja odmowe niechetnie, ale uznala, ze sprobujemy leczyc tylko wyciagami i rzeczywiscie sie udalo i teraz wygladam jak czlowiek z ladna zuchwa
To smutne, że trzeba być czasem madrzejszym od ortodonty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 08:40   #3197
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez doma456 Pokaż wiadomość
Ooo, czyli nie jestem sama z moimi niedorozwiniętymi dwójkami Ja już mam jedną dorobioną, a druga w niedalekiej przyszłości.


Nie jesteście jedyne ;-) ja za to górnych dwójek nie mam w ogóle... Miałam opcje z implantami ale zdecydowałam się na upodobnienie trojek do dwójek i jest ok ;-)


kurczę, czytam o tym usuwaniu szostek i nie moge uwierzyć że ortodonci tak bez problemu zalecają ich usuwanie... Przeciez to trzonowce... Dość ze przesuwanie w ich miejsce zębów to chyba długotrwała droga to jeszcze w podeszłym wieku (kiedy to zębów zaczyna brakować) protezy częściowe sa umocowywane na trzonowcach (czytałam taki artykuł gdzie mówiono ze to tez jest powod do odejścia od wyrywania zdrowych zębów) i wtedy każdy trzonowiec jest na wagę złota.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 11:12   #3198
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Hej.
Myślę, że już mogę do Was dołączyć Karina, miło mi
Mam tylozgryz, lecą u mnie czwórki. Obecnie jestem na etapie kończenia leczenia kanalowego siódemki, później biorę się za leczenie szóstkę i po weselu w sierpniu zakladam upragnione druty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 11:17   #3199
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

ja od 3 dni mam założony łuk podniebienny (bihelix). Bardzo się go bałam (przede wszystkim bałam się seplenienia), ale z moją mową nawet nie jest tak źle, mam jeszcze problemy z niektórymi słowami, ale podobno nie jakoś bardzo. Jedyne co, to strasznie bolą mnie tylne zęby, przy normalnym aparacie (póki co mam tylko górę) też mnie bolały, ale nie aż tak. Kroję jedzenie na małe kawałeczki i połykam. Ale jeśli to ma być przymusowa dieta przez 3 miesiące, to nawet mi to pasuje, bo nigdy nie mam motywacji do ograniczenia jedzenia
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-11, 11:47   #3200
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja jestem wściekła bo przez to że orto nie dokleiła mi rurki i jeden wyciąg mi idzie tak a drugi inaczej to jedną strone mam inną od drugiej
W związku z tym do lipca będe chyba chodziła tylko z jednym albo wcale ich nie będę nosić bo więcej mi to szkody robi niż pożytku
Prawa strona prosta a lewa się pokrzywiła, no genialnie po prostu żeby po tylu latach zeby mi się krzywiły zamiast prostować...
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 13:11   #3201
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Hej.
Myślę, że już mogę do Was dołączyć Karina, miło mi
Mam tylozgryz, lecą u mnie czwórki. Obecnie jestem na etapie kończenia leczenia kanalowego siódemki, później biorę się za leczenie szóstkę i po weselu w sierpniu zakladam upragnione druty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witam,
Ja mam mieć zakładane gumki 14 lipca, a 19 lipca założony aparat na górną szczękę. Także mam tyłozgryz. Po 2 latach operacja wysunięcia żuchwy o 1 cm. Czy jest tu ktoś, kto miał leczenie ortodontyczno - chirurgiczne?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 14:08   #3202
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
To smutne, że trzeba być czasem madrzejszym od ortodonty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
najlepsze jest to, ze zakladalam aparat juz dawno temu, jak mialam jakies 16 lat i jako szesnastolatce nie dawalo mi spokoju to, w jaki sposob usuniecie zebow na gorze poprawi wyglad dolu i zaczelam szukac informacji na ten temat.
Wiec ja z duuza rezerwa podchodze niestety do wiekszosci ortodontow
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 14:35   #3203
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Witam,
Ja mam mieć zakładane gumki 14 lipca, a 19 lipca założony aparat na górną szczękę. Także mam tyłozgryz. Po 2 latach operacja wysunięcia żuchwy o 1 cm. Czy jest tu ktoś, kto miał leczenie ortodontyczno - chirurgiczne?
Duża wada? Czy po prostu chcesz idealny efekt, że decydujesz się na operację? Ja na 12.08 mam ślub i zakładam zaraz po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-11, 17:14   #3204
Flaviek
Zakorzenienie
 
Avatar Flaviek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 052
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja przygotowuję się do operacji dwuszczekowej z segmentacja, też mam tylozgryz.
Flaviek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 10:03   #3205
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
A z jakiego powodu masz miec usuwane zeby?

mi ortodontka kazala usunac 2 gorne szostki do aparatu, poniewaz mialam tylozgryz. Poczatkowo powiedzialam okej, ale potem zaczelam czytac o tym, jak wyglada takie leczenie i jakie sa mozliwe skutki i pojechalam na rozmowe z ortodontka. Dopiero wtedy powiedziala, ze rzeczywiscie moze cofnac mi sie gorna szczeka + dolna o jakies kilka milimetrow, ale przynajmniej zgryz bedzie poprawny
Oczywiscie sie nie zgodzilam, bo zgryz zgryzem, ale nie wyobrazalam sobie, zeby do mojej cofnietej zuchwy dolaczyc jeszcze gore. wygladaloby to po prostu zle - bo juz wtedy mialam srednia zuchwe i niezbyt duze usta, ktore moglyby sie jeszcze zmniejszyc, a dodatkowo przy cofnieciu gory powiekszylby sie nos.

Ortodontka przystala na moja odmowe niechetnie, ale uznala, ze sprobujemy leczyc tylko wyciagami i rzeczywiscie sie udalo i teraz wygladam jak czlowiek z ladna zuchwa
Mam duże stłoczenie zębów. Przez ósemki stłoczyły się jeszcze bardziej.
Też mam dość wąskie usta i wąską żuchwę. Podejrzewam, że jak usunę zęby, będzie jeszcze gorzej. Ortodontka powiedziała, że kostnie jestem prawidłowo zbudowana. Nie wiem, co to znaczy.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"

Edytowane przez Jenna__
Czas edycji: 2017-06-12 o 10:08
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 10:55   #3206
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja od 3 dni mam założony łuk podniebienny (bihelix). Bardzo się go bałam (przede wszystkim bałam się seplenienia), ale z moją mową nawet nie jest tak źle, mam jeszcze problemy z niektórymi słowami, ale podobno nie jakoś bardzo. Jedyne co, to strasznie bolą mnie tylne zęby, przy normalnym aparacie (póki co mam tylko górę) też mnie bolały, ale nie aż tak. Kroję jedzenie na małe kawałeczki i połykam. Ale jeśli to ma być przymusowa dieta przez 3 miesiące, to nawet mi to pasuje, bo nigdy nie mam motywacji do ograniczenia jedzenia
Ja mam Bihelix juz od miesiaca. Na poczatku nie bylo tak zle, troche zeby bolaly. Myslalam, ze po kilku dniach przejdzie, ale po miesiacu zeby (tam gdzie sa pierscienie) coraz bardziej bola... Zastanawiam sie czy ten bol minie czy bede musialam sie cale leczenie meczyc...
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 17:07   #3207
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez spamie Pokaż wiadomość
Ja mam Bihelix juz od miesiaca. Na poczatku nie bylo tak zle, troche zeby bolaly. Myslalam, ze po kilku dniach przejdzie, ale po miesiacu zeby (tam gdzie sa pierscienie) coraz bardziej bola... Zastanawiam sie czy ten bol minie czy bede musialam sie cale leczenie meczyc...
mnie od początku mocno bolą, nic nie mogę gryźć. Przy ''zwykłym'' aparacie aż takiego bólu nie odczuwałam.
Z mową nie mam już większych problemów.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 17:22   #3208
natalia2020
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jak czytam wątki to już nie wiem, czy się zdecyduje... Są jakieś oficjalne statystyki na temat tego ilu % osób zmiany wrócą do pierwotnego układu?
natalia2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 17:53   #3209
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez natalia2020 Pokaż wiadomość
Jak czytam wątki to już nie wiem, czy się zdecyduje... Są jakieś oficjalne statystyki na temat tego ilu % osób zmiany wrócą do pierwotnego układu?
pewnie każdemu, kto nie stosuje retencji
moja koleżanka nosiła w gimnazjum aparat stały, do tej pory ma proste zęby (28 lat), ale zakłada sobie retencję na każdą noc sama mówiła, że czasem jak zrobi sobie parę dni przerwy, to ciężko jej wcisnąć szczękę
moja kuzynka też w wieku nastoletnim nosiła aparat, a teraz w wieku 35 lat już nie ma prostych na górze (ale nie ma też dużego pokrzywienia).
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2017-06-12 o 17:56
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 18:22   #3210
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
pewnie każdemu, kto nie stosuje retencji
moja koleżanka nosiła w gimnazjum aparat stały, do tej pory ma proste zęby (28 lat), ale zakłada sobie retencję na każdą noc sama mówiła, że czasem jak zrobi sobie parę dni przerwy, to ciężko jej wcisnąć szczękę
moja kuzynka też w wieku nastoletnim nosiła aparat, a teraz w wieku 35 lat już nie ma prostych na górze (ale nie ma też dużego pokrzywienia).
mi tez wydaje sie, ze retencje trzeba nosic raczej dozywotnio
poczatkowe okresy, gdy trzeba nosic ja 24/7 sa najgorsze, ale noszenie plytki na noc nie jest takie zle, szczegolnie jesli gwarantuje ladny usmiech

Ja zdjelam aparat 1,5 roku temu i ciagle zakladam retencje na noc. Czasem robie sobie tydzien - dwa przerwy, ale potem jest mi ciezko ja zalozyc z powrotem i znowu bola mnie wszystkie zeby. Ale nie widac wtedy zadnych zmian, pewnie, gdybym zrobila przerwe na kilka miesiecy, to wtedy zeby popsulyby sie widocznie

Z kolei moja siostra miala zrobiona zla retencje i ortodontka uznala, ze w sumie jej zdaniem jest dobra - i pare miesiecy po zdjeciu aparatu miala juz troche skrzywione zeby
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.