JPG Classique i Poeme, co podobne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-19, 08:01   #1
ladyDIOR
Zadomowienie
 
Avatar ladyDIOR
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 464
GG do ladyDIOR

JPG Classique i Poeme, co podobne?


Wiem, że oba te zapachy stworzył ten sam "nos", ale nie pamiętam jego imienia i nazwiska. Uwielbiam te perfumy, baaaaaardzo mi odpowiadają są takie moje Stąd pytanie. Czy znacie jeszcze jeszcze jakieś zapachy stworzone przez tego człowieka? I co jeszcze wydaje się wam podobne?
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi
ladyDIOR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 08:20   #2
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Niestety nie wiem kto wykreowal te dwa zapachy, ale wg mnie do JPG podobne jest Code Armani. Jesli lubisz Poeme, to moze spodoba Ci sie Amarige Givenchy? Pozdrawiam.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 08:37   #3
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Do Classique podobna jest Organza (zwykła)
A kreatorem twoich perfum jest Jacques Cavallier . Zapachy damskie, które stworzył to: Cinema, Nu, Issey Miyake L'Eau d'Issey, Stella, Chic (razem z Alberto Morillas), Hot Couture, Trouble, Jean Paul Gaultier i Kingdom.

A męskie: L'Eau Bleue, Bvlgari Pour Homme i Yves Saint Laurent M7 (razem z Alberto Morillas).

Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 08:43   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Mnie Classique przypomina klimatem Organzę i Glorię.
Dziś mam na sobie DueDonna i też można by ją wrzucić do tego samego wora zapachów ciepłych, delikatnych, nie inwazyjnych.
Armani Code w sumie też by mógł być, ale jest już ciut cięższy.

Poeme niestety nie znam. A na temat kreatora się nie wypowiadam, bo widać ma różne nastroje i pomysły - Classique bardzo lubię, a L'eau D'issey to dla mnie kara za wszystkie grzechy świata i największy koszmar zapachowy.

Radzę już raczej szukać po nutach, nie po człowieku.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:11   #5
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Do Classique'a wydaje mi się podobna Cinema. Trochę też czarna Mania
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:25   #6
ladyDIOR
Zadomowienie
 
Avatar ladyDIOR
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 464
GG do ladyDIOR
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Noooooo bardzo Wam dziękuję kochane!

Ale rzeczywiście, część tych zapachów lubię i to niektóre nawet bardzo np. Nu, ale inne czyli Hot Couture czy wszystkie Pana Issey poprostu nie i to nawet bardzo nie

A Armani Code to bedzie mój kolejny zapach, wiem już, że to będzie prezent Cieszę się więc podwójnie.

Organza jest piekna, ale dla mnie za chłodna ( to KWC mojej wybrednej mamy), co innego mój KWC czyli Organza Indecence Uwielbiam to mało powiedziane.
ladyDIOR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:27   #7
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Cytat:
Napisane przez ladyDIOR Pokaż wiadomość
Noooooo bardzo Wam dziękuję kochane!

Ale rzeczywiście, część tych zapachów lubię i to niektóre nawet bardzo np. Nu, ale inne czyli Hot Couture czy wszystkie Pana Issey poprostu nie i to nawet bardzo nie

A Armani Code to bedzie mój kolejny zapach, wiem już, że to będzie prezent Cieszę się więc podwójnie.

Organza jest piekna, ale dla mnie za chłodna ( to KWC mojej wybrednej mamy), co innego mój KWC czyli Organza Indecence Uwielbiam to mało powiedziane.
No to mamy w tym przypadku taki sam gust... bo ja Organzę Indecence po prostu kocham i to najbardziej ze wszystkich perfum i rozpaczam z powodu jej wycofania ogromnie szukam czegoś podobnego ale nie umiem znaleźć...
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-19, 11:35   #8
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Cytat:
Napisane przez ladyDIOR Pokaż wiadomość
Wiem, że oba te zapachy stworzył ten sam "nos", ale nie pamiętam jego imienia i nazwiska. Uwielbiam te perfumy, baaaaaardzo mi odpowiadają są takie moje Stąd pytanie. Czy znacie jeszcze jeszcze jakieś zapachy stworzone przez tego człowieka?
LadyDior , w przyszłości Twoje wątpliwości może rozwiać bardzo przydatna wyszukiwarka na Basenotes . W poniższym linku znajdziesz wszystkie zapachy wykreowane przez Jacquesa Cavalliera:

http://www.basenotes.net/cgi-bin/bas...ques+Cavallier

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 14:15   #9
ladyDIOR
Zadomowienie
 
Avatar ladyDIOR
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 464
GG do ladyDIOR
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Oj to dziękuję bardzo! Wyszukiwareczka jest super

SpanishMyszka, mam jeszcze cały 50-cio mililitrowy flakon OI, leżakuje od roku w ciemnej szufladzie. Kupiłam ostatnią butelkę na allegro. Trzymam na czarną godzinę, nie wiem, co zrobię jak mi się skończą moje ukochane perfumy...Podobny do OI jest Coocon Neonatura od YR. Wiem, wiem nie ta klasa, ale naprawdę wart grzechu
ladyDIOR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 14:43   #10
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Cytat:
Napisane przez ladyDIOR Pokaż wiadomość
Oj to dziękuję bardzo! Wyszukiwareczka jest super

SpanishMyszka, mam jeszcze cały 50-cio mililitrowy flakon OI, leżakuje od roku w ciemnej szufladzie. Kupiłam ostatnią butelkę na allegro. Trzymam na czarną godzinę, nie wiem, co zrobię jak mi się skończą moje ukochane perfumy...Podobny do OI jest Coocon Neonatura od YR. Wiem, wiem nie ta klasa, ale naprawdę wart grzechu
Zachęciłaś mnie do powąchania Ja też mam 50ml OI na czrną godzinę, ale chyba oszaleję jak je wypsikam To moje ukochane perfumy i pomimo wielu innych, i tak najbardziej cenię właśnie OI - oddałabym wszystkie inne za nią
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 21:49   #11
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Cytat:
Napisane przez ladyDIOR Pokaż wiadomość
Oj to dziękuję bardzo! Wyszukiwareczka jest super

SpanishMyszka, mam jeszcze cały 50-cio mililitrowy flakon OI, leżakuje od roku w ciemnej szufladzie. Kupiłam ostatnią butelkę na allegro. Trzymam na czarną godzinę, nie wiem, co zrobię jak mi się skończą moje ukochane perfumy...Podobny do OI jest Coocon Neonatura od YR. Wiem, wiem nie ta klasa, ale naprawdę wart grzechu
Rzeczywiście masz rację Byłam dzisiaj w salonie Yves Rocher i powąchałam to cudo. Początek wydał mi się intrygujący i jakby męski, ale po dłuższej chwili zapach stał się słodki i otulający... Faktycznie jest podobny do OI, chociaż bardziej prowokujący i mniej leniwy... Jest w nim coś pociągającego... Bardzo Ci dziekuję, bo to dzięki Tobie zwróciłam na niego uwagę Nigdy bym nie pomyślała, że Yves Rocher może mieć w swojej ofercie taki piękny zapach . Oczywiście to jasne, że nie dorówna OI, ale zgadzam się z Tobą - dobry zamiennik . Strasznie mi się spodobał .
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-20, 07:01   #12
ladyDIOR
Zadomowienie
 
Avatar ladyDIOR
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 464
GG do ladyDIOR
Dot.: JPG Classique i Poeme, co podobne?

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Rzeczywiście masz rację Byłam dzisiaj w salonie Yves Rocher i powąchałam to cudo. Początek wydał mi się intrygujący i jakby męski, ale po dłuższej chwili zapach stał się słodki i otulający... Faktycznie jest podobny do OI, chociaż bardziej prowokujący i mniej leniwy... Jest w nim coś pociągającego... Bardzo Ci dziekuję, bo to dzięki Tobie zwróciłam na niego uwagę Nigdy bym nie pomyślała, że Yves Rocher może mieć w swojej ofercie taki piękny zapach . Oczywiście to jasne, że nie dorówna OI, ale zgadzam się z Tobą - dobry zamiennik . Strasznie mi się spodobał .
To bardzo się cieszę, że Ci pomogłam. My wielbicielki OI musimy się jakoś wspomagać, bo nic już nie zastąpi naszego ukochanego zapachu. Ale Coocon bardzo mi się podoba, ma dość przystępną cenę i rzeczywiście pachnie męskawo jak Basala, choć pózniej przypomina mi gorącą mleczną czekoladęI jak dla mnie opakowanie, bomba.

Jednak rzeczywiście OI jest nie do zastąpienia....I to jest dla mnie traumatyczne uczucie
__________________
Moje ksmetyki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post22432711
ladyDIOR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.